Eric Abidal

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8681
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.09.15. 10:15:15

Tegnap is jól játszott. Hanyagolhatnánk őt középen szerintem. :wink:
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2010.09.15. 10:02:14

Szerintem a gólról abszolút nem tehetett, a Pana remekül végrehajtotta ezt a begyakorolt figurát. Váratlan volt a sarkazás, látszott, hogy az egész védelmünket megfogta. Abidal eleve kedvezőtlenebb pozícióból indult, mint Govou, ilyen esetben szvsz kevés védő futotta volna le a támadót. Ilyen szituk korábban is adódtak, ez benne van a Barca játékában, csak sokszor ilyenkor jönnek a Valdes bravúrok. Most nem jött.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.09.15. 09:52:42

meg kell védenem Abidalt, mert ahogy említetted, másnak se tesz jót, ha mindig más poszton kell helytállnia... tegnap elkövetett egy hibát, gólt kaptunk, de utána már jól játszott. az a gond, h idén egy felkészülési meccset kivéve nem játszott balbekként, így mivel már öregszik, kellett neki kis idő, míg "visszaszokott" ;)

nem volt ez olyan gyászos teljesítmény, én pl Danit rosszabbnak láttam a gólja ellenére is... egyszerűen fájdalmas, h mennyi labdát elszórt megint... :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.09.15. 10:12:19-kor.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2010.09.15. 09:17:47

Abidalnak nem rosszak a beadásai, csak lassú már, így nem is nagyon megy előre, ha meg igen, lefutják. Középen meg nem jó! Maxwellnek, vagy Adrianonak lehetőséget!!!!!!!! Az ilyen meccseken kéne őket játszatni, amikor megy előre a szekér!!! Egy Inter, vagy Chelsea ellen inkább betenném Abidalt, mert nem megy annyit előre és ha hátul marad jól védekezik... csak ne keljen gyors szélsőkkel visszafutnia, mert 10 méteren rávernek kettőt....
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.09.15. 08:57:56

Remélem most jön egy kis pihenő a számára, mert az utóbbi két meccsét bizony két gólban is benne volt!

Mentálisan nem tesz neki jót, hogy edzője gyakrabban teszi más posztra, mint amennyi alsógatyát cserél kb., ráadásul most a szélen sem varázsolt. Maxwellnek most át kell vennie a szerepet pár meccsen és megszilárdítani a baloldalt, mert Abidal láthatóan nincs formában!
Kép
Kép
Kép
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2010.08.29. 22:29:51

Igen, én si egyedül a helyezkedésével nem voltam megelégedve, csakúgy, mint Frank, azért látszik rendesen, hogy nem ez a posztja valójában. Viszont ezt leszámítvan nagyon jól játszott szerintem is.
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.08.29. 22:13:23

Kimondottan jól játszott ma. Gyors volt, nem hibázott, sokszor ki is segítette a társakat.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.08.29. 22:09:02

Egész jól tolta ma! Ahhoz képest, h Ő szélső védő, nem volt rossz.
Azért majdcsak nem lesz kezdő Kh-ként.
Én inkább bal oldalt szeretném többet látni, bár ahogy játszik mostanában Maxi akkor lehet csak a padon fogja mostantól lesni a meccseket. :)
Frank Rijkaard
Capitá del Barça
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2006.07.24. 15:56:30

2010.08.29. 19:08:03

Már az első percben olyan helyezkedési hibát csinált, amiért még ifi 2-ben is sírva fakadnak az edzők. Egy jobb csapat gólt lő belőle, teljesen el van veszve középen, remélem ezt az idő előrehaladtával nem fogjuk erőltetni..
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.08.08. 20:00:46

Bizony Abidal a Lyonban középhátvédként tett szert hírnévre először, később vált belőle balhátvéd. Nyilatkozta is, hogy középen jobban szeret játszani. Mindenesetre ezek a tornák pont megfelelőek lesznek arra, hogy felmérje Guardiola ezt a dolgot, és sokadik számú középhátvédként elfogadhatónak tartom Abidalt.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.08.08. 14:59:06

Az ne zavarjon már senkit, hogy anno a Lyon középhátvédként vette, és eleinte ott is játszott... :)

Szélen jobb teljesítményre képes, de azért a valóságtól ne nagyon rugaszkodjunk el.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.08.08. 14:52:16

Domenech találta ki ezt neki, még a 2008-as Eb-n. Nem a saját posztja, az tény. Így érthető, ha nem tud jól játszani ott. ki fogad velem, hogy az idény végén ő és Milito fog távozni?
"And my heart will leave you never."
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.08.08. 14:41:11

Most komolyan egy, azaz 1 félidő alapján vontok le következtetést egy egész évre?!??!?!

Elfelejtettétek, hogy múltkor Abidal balhátvédet játszott?
visca el barca írta:én már a vb előtt irtam, h tragedia lesz ha középen jatszik. 31 évesen nem lehet átszokni egy teljesen masik posztra... ez is csak domenech meg guardiola [auto_cenzúra]ága...
Guardiola ....ága? Mondd légyszíves, hogy hányszor játszott Abidal középhátvédet Pep Guardiola irányítása alatt?
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.08.08. 14:33:50

pontosan! azonban balhátvédnek sztem még tökéletes lehet 1-2 évig!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2010.08.08. 14:30:38

Fecooo írta:már most ki merem jelenteni, h amennyiben Pep középen fogja használni Abidalt, az vagy egy iszonyatos baromság lesz, vagy szándékos "előkészítés a távozásra"... most a kínaiak ellen is látszik, h már kétszer is átjátszották... nem létezik, h Pep ezek után is hátsó szándék nélkül rakja oda, ahol megbukott a VB-n is...

tudom-tudom, várjam ki a végét... de már most rossz volt ott látni középen a franciát... persze azt hozzá kell tenni, h hiába lassú, a szerelései a megszokott pontosságúak! egyszerűen nem szabad khv-be rakni!
én már a vb előtt irtam, h tragedia lesz ha középen jatszik. 31 évesen nem lehet átszokni egy teljesen masik posztra... ez is csak domenech meg guardiola [auto_cenzúra]... nagyon remelem h puyol, pique meg milito is lehozza az ideny nagy reszet serules/eltitltás nelkul és akkor nem a franciat közepre tenni...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
XaviMessifan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 510
Csatlakozott: 2006.06.06. 20:22:09
Tartózkodási hely: kanizsaaaaaaa

2010.08.08. 14:30:30

Fecooo írta:már most ki merem jelenteni, h amennyiben Pep középen fogja használni Abidalt, az vagy egy iszonyatos baromság lesz, vagy szándékos "előkészítés a távozásra"... most a kínaiak ellen is látszik, h már kétszer is átjátszották... nem létezik, h Pep ezek után is hátsó szándék nélkül rakja oda, ahol megbukott a VB-n is...

tudom-tudom, várjam ki a végét... de már most rossz volt ott látni középen a franciát... persze azt hozzá kell tenni, h hiába lassú, a szerelései a megszokott pontosságúak! egyszerűen nem szabad khv-be rakni!
sztem csak sevilla ellen probálgatja,mert gonolom ő lesz milito párja...vészmegoldásként
Kép

Més qué un Club!!!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.08.08. 14:24:56

már most ki merem jelenteni, h amennyiben Pep középen fogja használni Abidalt, az vagy egy iszonyatos baromság lesz, vagy szándékos "előkészítés a távozásra"... most a kínaiak ellen is látszik, h már kétszer is átjátszották... nem létezik, h Pep ezek után is hátsó szándék nélkül rakja oda, ahol megbukott a VB-n is...

tudom-tudom, várjam ki a végét... de már most rossz volt ott látni középen a franciát... persze azt hozzá kell tenni, h hiába lassú, a szerelései a megszokott pontosságúak! egyszerűen nem szabad khv-be rakni!
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.07.29. 15:01:24

Fecooo írta:
madmushroom írta:Mára már tradicionális, hogy a balbekk a leggyengébb láncszem nálunk, ettől függetlenül én nem vagyok elégedetlen a franciával, védekezésben jól látja el a feladatát, viszont a támadásokat közel sem támogatja olyan jól mint Maxwell.
valszeg nem nagyon lesz, aki egyetért velem a következőkkel kapcsolatban...

nálam Abidal azért (is) alapkezdő, mert nem jó, ha két, támadásokat egyaránt folyamatosan kísérő hátvéd futkos mindkét oldalon... Maxi és Dani szinte uaz a kategória, viszont passzolásokat tekintve Maxwellt jobbnak tartom Daninál... Abidal inkább a lapos passzokra "esküszik", és azok rendre pontosabbak is, emellett védekezésben mindkét brazilnál jobb szvsz! remélem elkerülik a sérülések, mert akkor még 1-2 évig biztos kezdő lehet!

(Maxwellt szívesen megnézném, h jobb-bekként huzamosabb ideig milyen szinten teljesítene, asszem egy meccsen szerepelt ott és sztem akkor játszott a szezonban a legjobban! nem kívánom, h Dani lesérüljön, viszont MAXImálisan nyugodt leszek, ha Maxi lesz a helyén ;) )
Csak bólogatni tudok arra amit írtál, a védelem sokkal stabilabb ha Abidal játszik, függetlenül attól, hogy a Navas féle gyors léptű gazellákkal nem tudja tartani a lépést, de mivel nem nagyon merészkedik előre nem nagyon kerül olyan szituációba, hogy óriási futóversenyre kellene adnia a fejét az oldalvonal mellett.

Sokan hangoztatták(jogosan), hogy idén nagyon halott volt a csapat bal oldala, a támadások nagy része a pálya jobb oldalára koncentrálódott. Talán egy támadósokat is támogató bal szélsővel nem lettünk volna ilyen "egyoldalúak". Persze a nagy kérdés az, hogy a csapatvédekezés mennyire érezné meg még egy ilyen támadó felfogású védő szerepeltetését. Lehet, hogy arányosan többet veszítenénk vele a védekezésben mint amennyit támadásban nyernénk, ráadásul Villa érkezésével biztosan fel fog lendülni a "blind side offense" is. :D

Szóval hajrá Abidal. ;)
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.07.29. 14:51:02

Varatrix írta:
madmushroom írta:Mára már tradicionális, hogy a balbekk a leggyengébb láncszem nálunk, ettől függetlenül én nem vagyok elégedetlen a franciával, védekezésben jól látja el a feladatát, viszont a támadásokat közel sem támogatja olyan jól mint Maxwell.
Mara tradicionails, hogy valakit mindig le kell fikazni...
Isten ments, hogy fikázzam, tisztelem, becsülöm, szeretem de attól mert a szent mezt viseli én még látom a sok pozitívum mellett azt a kevés negatívumot is, mint például azt, hogy lassú. Nem kell eltakarni a szemünket, nem fikázni akarom, isten ments, minden játékosnak vannak erősségei és gyengeségei. Félreértés ne essék, ez nem fikázás, pusztán egy szurkolói vélemény, remélem megengeded, hogy véleményt formáljak, elvégre ez lenne a célja egy fórumnak. A játékosok nem szent tehenek.

Amúgy ha már bal szélső téma, láttam eddig az összes U-19-es Spanyol meccset a Franciaországban rendezett EB-n. A bal szélső védő Carles Planas, (természetesen) La Masia nevelés engem nagyon meggyőzött. Rendkívül technikás és mozgékony játékos, nagyon jól segíti a támadásokat, rendkívül szívós és védekezni is nagyon tud. Én benne látom a jövő Barca balszélső védőjét.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.07.29. 14:43:42

madmushroom írta:Mára már tradicionális, hogy a balbekk a leggyengébb láncszem nálunk, ettől függetlenül én nem vagyok elégedetlen a franciával, védekezésben jól látja el a feladatát, viszont a támadásokat közel sem támogatja olyan jól mint Maxwell.
valszeg nem nagyon lesz, aki egyetért velem a következőkkel kapcsolatban...

nálam Abidal azért (is) alapkezdő, mert nem jó, ha két, támadásokat egyaránt folyamatosan kísérő hátvéd futkos mindkét oldalon... Maxi és Dani szinte uaz a kategória, viszont passzolásokat tekintve Maxwellt jobbnak tartom Daninál... Abidal inkább a lapos passzokra "esküszik", és azok rendre pontosabbak is, emellett védekezésben mindkét brazilnál jobb szvsz! remélem elkerülik a sérülések, mert akkor még 1-2 évig biztos kezdő lehet!

(Maxwellt szívesen megnézném, h jobb-bekként huzamosabb ideig milyen szinten teljesítene, asszem egy meccsen szerepelt ott és sztem akkor játszott a szezonban a legjobban! nem kívánom, h Dani lesérüljön, viszont MAXImálisan nyugodt leszek, ha Maxi lesz a helyén ;) )
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.07.29. 14:36:54

Nekem sem volt különösebb bajom Abidallal. Jó balbekk de már szerintem 2 évnél nincs több benne. Még 1 évet lehúz itt szerintem és Pepék őtőle is megválnak. Helyette ott lenne Adriano vagy Maxwell :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2010.07.29. 14:34:50

madmushroom írta:Mára már tradicionális, hogy a balbekk a leggyengébb láncszem nálunk, ettől függetlenül én nem vagyok elégedetlen a franciával, védekezésben jól látja el a feladatát, viszont a támadásokat közel sem támogatja olyan jól mint Maxwell.
Mara tradicionails, hogy valakit mindig le kell fikazni...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.07.29. 14:31:02

Nem tudom mi bajotok vele. Tavaly szerintem teljesen jól ellátta a feladatát,A novemberi klasszikuson még gólt is lőtt majdnem.

Én elégedett vagyok vele
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.07.29. 14:19:47

Mára már tradicionális, hogy a balbekk a leggyengébb láncszem nálunk, ettől függetlenül én nem vagyok elégedetlen a franciával, védekezésben jól látja el a feladatát, viszont a támadásokat közel sem támogatja olyan jól mint Maxwell.
Avatar
harcilepke
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2004.10.18. 22:31:33
Tartózkodási hely: Pécs-Cece tengely

2010.07.29. 08:45:17

Nálam alap kezdő11, valahogy jobb a közérzetem ha ő a "balhátsó" bár, nagyon kíváncsi leszek Maxwell idei szezonjára, mert viszonylag(első évéhez képest) jól illett a Barcába, de sztem Abidal-lal tavaly jobb volt a csapat. Kerülje el Eric-et a sérülés és legyen, versenyezzenek a posztért és akkor rendben lesz.
Csak a Barca
Lezárt