Pedro Rodríguez

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2010.10.03. 21:37:33

Nincs több kérdésem. Már mindent értek. :)

(Egy Bojan fannal állok szembe, aki nem tudja elfogadni, hogy kedvence idén(?) nagyon gyenge, és helyette egy sokkal jobb képességű labdarúgó játszik, amit nem akar egyszerűen beismerni.) :D
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.10.03. 21:35:31

levproff írta:Akkor kérdem én. Bojan mennyivel csinált ma többet, hogy 2-est adsz neki, míg Pedro-t jól lek.rod, és azt mondod, hogy semmit nem csinált. Szerinted ma Bojan 2-szer olyan jól játszott, mint Pedro. Érdekes.

Szerk.: Amikor Pedro lejött a pályáról, már tudtam, hogy vége. Benne legalább lehetett veszélyt érezni. Bojannál meg..nem az ő estéje volt. Ezen nem tudom mit nem lehet elfogadni.

Nézzük úgy, hogy a küzdelem és a futómennyiség kb. egál a két játékosnál. Akkor már csak az marad, hogy Bojan helyzetbe tudott kerülni, és helyzetet is teremtett, míg Pedro Alves módjára fel-le rohangált és ezt megfejelve hozta az alibi passzjátékát is. Nos, ha ehhez még hozzáveszem, hogy Bojan számára eddig jutott meccsenként 10 perc, míg Pedro meccsek óta szórakozza el a ziccereit, akkor ez a két osztályzatnyi különbséget dobja ki az egyenlet végére.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.10.03. 21:30:18

Pedro ha mást nem is csinál, valamelyik meccsen, de hogy a lelkét a pályán haggya, az 100%. Nemtudom, nem e szoktátok figyelni, szinte állandóan cikázik, letámad, visszajön. Ez a minimum amit minden meccsen megcsinál. AMugy Nolito-tól vártam volna többet ma, meg talán Thiagotol, sok vizet nem kavartak a beállásuk után.
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2010.10.03. 21:27:59

Akkor kérdem én. Bojan mennyivel csinált ma többet, hogy 2-est adsz neki, míg Pedro-t jól lek.rod, és azt mondod, hogy semmit nem csinált. Szerinted ma Bojan 2-szer olyan jól játszott, mint Pedro. Érdekes.

Szerk.: Amikor Pedro lejött a pályáról, már tudtam, hogy vége. Benne legalább lehetett veszélyt érezni. Bojannál meg..nem az ő estéje volt. Ezen nem tudom mit nem lehet elfogadni.
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.10.03. 21:24:19

levproff írta: Ez ugye csak vicc? Szerintem Pedro volt az egyetlen a pályán ma, aki hajtott, küzdött, Bojan meg csak tenget-lenget, elvolt.

Nálam inkább így nézne ki:
Bojan: 0
Pedro: 3
Szóval... Pedro futott, hajtott, rendben. Ezen kívül, mégis mit csinált érdemben, milyen jó megmozdulása(i) volt(ak) ma, és spec. miben volt jobb, mint Bojan?

A küzdeni tudás és akarás legalább olyan szinten elmondható rendre Alvesről, ma épp Bojanról és Mascheranóról is, Keitáról nem beszélve, stb.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2010.10.01. 18:37:00

Hát kicsi Pedrito mostmár játékminőségben is Don Pedro lett, nagyon szép teljesítmény-sorozatot mutat be, jelenleg a legnagyobb húzóember Xavival karöltve ....
més que un club
mrlevy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2006.05.14. 13:12:39

2010.09.26. 22:03:38

En pedig pont ugy vagyok vele hogy a tavalyi szezonba hiaba rugta sorra a fontos golokat egyaltalan nem voltam vele megelegedve.Most viszont kezd egy kicsit olyan Xavi , Iniesta erzesem lenni mikor hozza kerul a labda.Nem tudom ezt jobban megfogalmazni , egyszeruen biztonsagerzetem van :)
Bilbao ellen mikor nala volt a labda tudtam hogy jo helyen van es hogy nem lehet gond. Ilyet csak Xavinal meg Iniestanal tapasztaltam eddig :)
Az hogy kapu elott bizonytalanabb meg majd kinovi.Mondjuk ha lenne olyan golerzekeny kozepcsatarunk mint amilyen az elmult evekben Eto vagy Ibra volt akkor ez sem tunne fel annyira.Mondjuk Villa is elmeletileg ilyen csak valahogy peches , de majd remeljuk belejon.
Egyszoval ha igy fejlodik tovabb es ezen az uton halad nagyon nagy jatekos valhat belole es nagyon sok oromet okozhat nekunk szurkoloknak.
barcafan93
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2007.08.29. 18:09:11

2010.09.26. 18:39:29

Nagyon tetszett a tegnapi játéka,egyre többet vállal és mostmár nem csak hátrafelé passzol :) Így tovább ;)
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.09.26. 11:45:45

Szerintem folyamatosan jól teljesít. Az, hogy nem szórja a gólokat, az még nem vesz el azon érdemeiből, hogy milyen remek gólpasszokat ad, mindig megjátszható és bátran, hatékonyan vállalja fel az 1-1eket. A gólok meg majd jönnek...
csülök
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008.12.14. 19:56:05
Tartózkodási hely: Budapest

2010.09.26. 11:28:18

Mi van ezzel a Pedro gyerekkel, hogy kihagyja a helyzeteket? Tavaly állítgatás nélkül bevágott mindent, most meg vacakol, aztán kihagyja. Az egyetlen gólját a gólvonalról sikerült bekaparni, de különben semmi. Megártott neki a VB? Már ott is kihagyta a helyzeteit. Ugyanakkor a mezőnyjátéka mintha javult volna. Az se látszik, hogy az önbizalmával volna baj, mert ahogy a Sevilla ellen megpróbált 4 embert kicselezni, az nem utalt önértékelési gyötrődésekre. Szóval mi van ilyenkor? Egy jó szezon volt a srácban, vagy várhatunk még tőle valamit?
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.08.30. 10:06:52

Idő kell neki. Jelenleg tényleg nem az a játékos, aki huzamosabban be tudja tölteni akár a jobb, akár a baloldalt, viszont csereként nagyon hasznos. Gyorsan fel tudja venni a meccs ritmusát, ez pedig bármikor nagyon hasznosan jöhet. Tavaly, amikor hirtelen berobbant a semmiből és elkezdte szállítani a gólokat mind a hat sorozatban, elgondolkodtam, hogy lehet ennyi a max. tőle és a jövőben csak kevesebbet láthatunk. Hogy mit hoz a jövő, nem tudhatjuk. Egy törvényszerűség szinte az, hogy hirtelen berobbanó játékosok nem tudnak megmaradni egy világklasszis szinten, sok nevet tudnék mondani.

Pedro mellett viszont az van, hogy jó közegben van, nem hagyják a társak, hogy lanyhuljon, állandó versenyhelyzetben kell lennie, mert ő is jól tudja, hogy tehetséges fiatalok vannak az utánpótlás csapatokban, akik hozzá hasonlóan egy hirtelen jó szezonnal ki tudják szorítani a csapatból. Ő sztárallűröktől mentes, nyugodt játékos. Tudja, honnan indult, nincs elszállva magától. Van esze a játékhoz, higgadtan kezeli a dolgokat. Egyelőre kiváló kiegészítő-ember.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.08.30. 09:18:11

ElBartimaeus írta:
zsulter írta:Pedro-ról én mindig is azt gondoltam, hogy egy jó játékos, de sohasem lesz belőle annál jobb, mint amilyen most...
Egy kiváló kiegészítő játékos lehet a csapatban, aki sokszor kezdő is lehet akár, de egy egész szezont nem lehet rábízni, mert azt nem tudja megoldani, kell mellé valaki azon a poszton....
Pedro-nak egyértelműen erőssége a góllövés és a gyorsasága, és néha még az egy az egyek is sikerülnek neki, de a játékintelligenciája alapvetően gyengébb a többiekénél. Nem lát valami jól a pályán, beadásai centerezései többnyire vaktában történnek, akkor jó igazán, ha van előtte terület, illetve ha neki kell befejeznie egy akciót...amikor rajta keresztül folyik, akkor a hiányosságai gyakorta kijönnek, ezért is tartom inkább remek kiegészítő embernek (ahogy azt az elején írtam), nem pedig stabil alapembernek...
Épp csak három kiugratására emlékszem a meccsről, de sajnos nem lett belőlük gól. De idővel fejlődhet olyan szintre, hogy pontosabbak legyenek ezek. De azt mondani, hogy nem elég a játékintelligenciája és hogy nem lát a pályán, butaság. ;) Van még hova fejlődnie, az tény, de ha felveszi a ritmust fejben is, akkor nagyon jó lesz mezőnyben is. És szerintem lesz olyan, amikor már végre fel fogja venni azt a ritmust. :)
Mindkettőtöknek igaza van. Pedro soha nem lesz egy nagy spíler cselezőgép aki átviszi a labdát a védőfalon. Terület kell neki, lendület hogy meg tudja verni az ellenfelét és valóban a beadásai rém gyengén szoktak sikerülni. Általában csapattársa mögé adja be a labdát laposan. Az a játékos aki labdát kap és vagy ellövi egyből vagy átveszi max. 1szer hozzáér és kapura lő.
Viszont rettentő sok ideje van fejlődni és elsajátítani a Xavis, Inis passzokat amikkel ki tudja ugratni a társakat. Az is lehet hogy csak 26-27évesen lesz belőle az a játékos aki megtudja állni a helyét egész szezonban kezdőként. De most még nem ez a helyzet.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2270
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.08.30. 00:07:32

zsulter írta:Pedro-ról én mindig is azt gondoltam, hogy egy jó játékos, de sohasem lesz belőle annál jobb, mint amilyen most...
Egy kiváló kiegészítő játékos lehet a csapatban, aki sokszor kezdő is lehet akár, de egy egész szezont nem lehet rábízni, mert azt nem tudja megoldani, kell mellé valaki azon a poszton....
Pedro-nak egyértelműen erőssége a góllövés és a gyorsasága, és néha még az egy az egyek is sikerülnek neki, de a játékintelligenciája alapvetően gyengébb a többiekénél. Nem lát valami jól a pályán, beadásai centerezései többnyire vaktában történnek, akkor jó igazán, ha van előtte terület, illetve ha neki kell befejeznie egy akciót...amikor rajta keresztül folyik, akkor a hiányosságai gyakorta kijönnek, ezért is tartom inkább remek kiegészítő embernek (ahogy azt az elején írtam), nem pedig stabil alapembernek...
Épp csak három kiugratására emlékszem a meccsről, de sajnos nem lett belőlük gól. De idővel fejlődhet olyan szintre, hogy pontosabbak legyenek ezek. De azt mondani, hogy nem elég a játékintelligenciája és hogy nem lát a pályán, butaság. ;) Van még hova fejlődnie, az tény, de ha felveszi a ritmust fejben is, akkor nagyon jó lesz mezőnyben is. És szerintem lesz olyan, amikor már végre fel fogja venni azt a ritmust. :)
barcapoke
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.08.27. 10:35:35

2010.08.29. 13:30:51

Most ez a legfontosabb h milyen szám lesz a mezére rakva...kit érdekel? de őszintén? nekem személy szerint(bár lehet elfogult vagyok,de kétlem) az a legfontosabb h ha már ibra távozott, akk legyen benne meg az a tűz amivel kezdő tagságot kaphat a baloson és h termelje a gólokat és adja az asszisztokat.Én nagyon bírom a srácot és remélem továbbra is elkerülik a sérülések és remek szezonja lesz!
Avatar
zsulter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2005.12.24. 14:50:02

2010.08.29. 13:02:45

Pedro-ról én mindig is azt gondoltam, hogy egy jó játékos, de sohasem lesz belőle annál jobb, mint amilyen most...
Egy kiváló kiegészítő játékos lehet a csapatban, aki sokszor kezdő is lehet akár, de egy egész szezont nem lehet rábízni, mert azt nem tudja megoldani, kell mellé valaki azon a poszton....
Pedro-nak egyértelműen erőssége a góllövés és a gyorsasága, és néha még az egy az egyek is sikerülnek neki, de a játékintelligenciája alapvetően gyengébb a többiekénél. Nem lát valami jól a pályán, beadásai centerezései többnyire vaktában történnek, akkor jó igazán, ha van előtte terület, illetve ha neki kell befejeznie egy akciót...amikor rajta keresztül folyik, akkor a hiányosságai gyakorta kijönnek, ezért is tartom inkább remek kiegészítő embernek (ahogy azt az elején írtam), nem pedig stabil alapembernek...
Kép
Los Equipos de Leyenda: (Ramallets, Olivella, Gracia, Segarra, Tejada, Gensana, Kocsis, Kubala, Czibor, Suarez, Eu. Martínez. El entrenador era: Helenio Herrera)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.08.29. 12:42:02

Nem a megérdemlésen múlik ez, hanem, hogy a kilences mez általában a középcsatárok száma. Talán egy váratlan igazolásnak tartogatják :wink:
"And my heart will leave you never."
JORGHE
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010.05.13. 07:58:04

2010.08.29. 12:39:29

Varatrix írta:Szerintem hülyén állna Pedron a 9-es.
Szeretem Pedro17-et.
Szerintem amúgy is marad minden szám a régibe.
Igaz!!
Pedró még nem érdemli meg a 9-est!!
CSAK A BARCA!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2010.08.29. 12:16:35

Szerintem hülyén állna Pedron a 9-es.
Szeretem Pedro17-et.
Szerintem amúgy is marad minden szám a régibe.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.08.29. 12:09:25

Boldogat Pedro, kicsit megkésve! :oops: :)
Szerintem is megérdemelné a 9-es mezt.
Ebben az évben szerintem még jobban be fog robbanni a köztudatba, főleg ha már nem jön támadó. :wink: :)
Gyurinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2008.07.18. 11:06:00
Tartózkodási hely: Budapest

2010.08.29. 00:40:56

Azzal ,hogy Ibra elment és a a baloldali 'gólzsákunk' behúzódhatottt középre(Villa) ,Pedro valószínüleg kezdő lesz és én húsz gól körül várok tőle a szezonban onnét, ha csak nem fordul nagyot a világ és igazolunk valakit oda... bárnem hiszem ,szóval hajrá Pedro,remélem a támadó triónk ígyis eredményes gólerős lesz, de egy plusz ember a padra mindenképp jó lenne cserének Bojan és Jeffren szerintem kevés lesz(3 posztra)... meglátjuk..
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2010.08.29. 00:36:21

Isten éltessen Pedro! :wink:
Kép
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2010.08.29. 00:35:21

lui1698 írta:
CFirpo3 írta:Most, hogy Ibra nincs, megkaphatná a 9-es mezt, szerintem megérdemli.
Nem feltétlenül középcsatárnak kell kapnia azt a számot.
NST cikkben taglalták a srác posztját. Szerintem simán megállná a helyét középen.
http://nst.blog.hu/2010/07/27/true_colors_vi_pedro
Mondjuk benito részéről (ill. a linkelt espn részéről) a 4 gólpassz erősen sántít, ugyanis 9et osztott ki tavaly. De a lényeg valóban az, h rendkívül sokoldalú és baromi jó a helyzetkihasználása.
Az alap Messi, Villa és Pedro kezdőből gondolom úgyis az lesz, h Messi hol jobbon, hol középen, Villa hol balon, hol középen, Pedro meg mindhárom helyen meg fog fordulni egy meccsen belül.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.08.29. 00:24:31

CFirpo3 írta:Most, hogy Ibra nincs, megkaphatná a 9-es mezt, szerintem megérdemli.
Nem feltétlenül középcsatárnak kell kapnia azt a számot.
Szerintem kapja meg Rosell és írják rá, hogy...
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.08.29. 00:24:29

Isten éltessen Don Pedro!
"And my heart will leave you never."
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.08.29. 00:20:36

CFirpo3 írta:Most, hogy Ibra nincs, megkaphatná a 9-es mezt, szerintem megérdemli.
Nem feltétlenül középcsatárnak kell kapnia azt a számot.
NST cikkben taglalták a srác posztját. Szerintem simán megállná a helyét középen.
http://nst.blog.hu/2010/07/27/true_colors_vi_pedro
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Lezárt