David Villa

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Gyulai27
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.06.22. 14:06:18

2011.05.09. 15:14:13

Gauchomester írta:
Gyulai27 írta: 1. Lehet, hogy lőtt a bajnokságban 16-18 gólt, de ezek közül talán 4 vagy 5 gól volt olyan amit ő saját maga harcolta ki. Szerintem a gólok 90% vagy Messitől, Xavitól, vagy Iniestától kapott egy nagy labdád, amit már csak a kapus mellett kellett berúgnia, ami sokszor még így sem sikerült.
:lol: :lol: :lol: Ja igen, Villa nevében szeretnék elnézést kérni, hogy a kirúgást nem ő végzi el, majd utánaszalad a labdának, elérni a félpályánál, majd kiugratja magát és belövi. Ne vicceljünk már. Csatárról lévén szó szerinted nem tök mindegy, hogy a gólvonal előtt teszi bele a lábát, vagy a félpályáról szlalomozik be a kapuba? Nézzünk már körül a kontinens összes csatára között, és utána írjunk szamárságokat.
Senki nem várja el,hogy félpályáról indulva 11 embert ki cselezve rúgjon gólt.
Szerintem nem mindegy, hogy a gól vonalról rúgja be maga góljainak nagy részét, vagy úgy rúgja be, hogy közben egy maga oldja meg és rúgja be.
Ha nincs Messi, mert le sérült, akkor ki fog gólt rúgni?
Villa utolsó 16 mecsén 1 gólt rúgott, pedig mindig kezdő volt.
Pár év nem csak Messitől függtünk.
Messi lesérült volna 1-2 hónapra, akkor biztos, hogy nem nyernénk meg bajnokságot, és nem lennék o Bl döntőben.
Ez szerintem tény és nem szamárság
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2011.05.09. 14:40:05

Lehet, h volt már róla szó, de miért nem próbálja meg klasszikus centerbe játszatni Villát. Nagyon kötött a pozíciója, sokkal szabadabb teret engednék neki. A szezon elején többet változtatta a helyét, gyakran cserélgettek Messivel, Pedroval. Pedrot átküldeném a bal oldalra, azt is simán bejátssza, Alves meg megoldaná a jobbat, főként, ha Messi is csatlakozna hozzá. Villa meg mehetne centerbe. Ettől függetlenül ez a felállás is tetszik, egyedülálló Európában, h center nélkül, vagyis visszavont centerrel játszunk, mégis mi rúgjuk a legtöbb gólt. Csak ebben a felállásban Villa teljesen impotens.
Vélemény?

Off: lassan mindenki visszatér, úgy tűnik, h mindenki hadra fogható lesz a bl döntőre, ami némi (kellemes) fejtörést is okozhat Pepnek, már ami a védekező harmad összeállítását illeti.
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2011.05.09. 13:44:13

Gyulai27 írta: 1. Lehet, hogy lőtt a bajnokságban 16-18 gólt, de ezek közül talán 4 vagy 5 gól volt olyan amit ő saját maga harcolta ki. Szerintem a gólok 90% vagy Messitől, Xavitól, vagy Iniestától kapott egy nagy labdád, amit már csak a kapus mellett kellett berúgnia, ami sokszor még így sem sikerült.
:lol: :lol: :lol: Ja igen, Villa nevében szeretnék elnézést kérni, hogy a kirúgást nem ő végzi el, majd utánaszalad a labdának, elérni a félpályánál, majd kiugratja magát és belövi. Ne vicceljünk már. Csatárról lévén szó szerinted nem tök mindegy, hogy a gólvonal előtt teszi bele a lábát, vagy a félpályáról szlalomozik be a kapuba? Nézzünk már körül a kontinens összes csatára között, és utána írjunk szamárságokat.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2011.05.09. 13:36:50

Szevasztok! Jobbára csak olvasgatok, nézegetek, helyenként egyetértek, de tulajdonképpen a Valencia hívő vejem fogalmazta meg számomra a Villa valódit: Villa ennyi, és ennyit tud. Ennyi gól volt benne szezononként a Valenciában is,Most is 3. a góllövőlistán.Valenciában sem jutott több találat az ellenfelek hálójába,de ott is gyakran hangulatember volt, és!: Ő volt a sztár!Itt nálunk ráadásul védekeznie is kell (ene),És vmi miatt tovább vesztett a gyorsaságából is. Sajnos a labdakazalése nem éri el a művészek( Ini, Xavi,Busi,Pedro,Messi,Alves,)szintjét, de elmarad néha a többiekétől is.Helyezkedése ált. jó, ugyanakkor sokszor megáll, sétálgat, kívülállóként tűnik el.Máskor akarattal, nagy intenzitással vesz részt a csapatmozgásban,Helyezkedésével segít, néha talán szerel is.
Ibrával nem vethető össze, alapvetően más a két játékos.Nézetem szerint segíteni kell őt a többieknek, hogy a jó oldalát tudja hozni.Én gyakran mérgelődök miatta, a kihagyott sok sok helyzet miatt, de a lehetőség benne van!
Gyulai27
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.06.22. 14:06:18

2011.05.09. 11:46:56

Sziasztok.
Ritkán írok nektek, de folyamatosan olvasom amiket írtok.
Nekem Villa egy hatalmas csalódás.
Vb. után nagyon boldog voltam, hogy őt leigazoltuk, azt hittem, hogy csatár gondunk megint sokáig megoldódik. Sajnos nem így lett.
Sokan azt mondják, hogy első éve a Barcelonánál, Vb után vagyunk, biztos el fáradt. Így is lőtt 16-18 gólt.
Ezekkel egyet is értek.
Problémám vele.
1. Lehet, hogy lőtt a bajnokságban 16-18 gólt, de ezek közül talán 4 vagy 5 gól volt olyan amit ő saját maga harcolta ki. Szerintem a gólok 90% vagy Messitől, Xavitól, vagy Iniestától kapott egy nagy labdád, amit már csak a kapus mellett kellett berúgnia, ami sokszor még így sem sikerült.
2. Cselezése szinte a 0-val egyenlő. Megkapja a labdát, befelé tol egyet rajta, majd izomból elrúgja. Szinte minden mecset láttam az idén, de nem tudok most hirtelen mondani olyant amikor 1 vagy 2 védő mellett elvitte, és berúgta.
3. Sajnos persze nehéz dolga van. Mert én őt Etóo, Rivaldo, Rondaldo, talán még Kluvert-hez hasonlítom. Ezeket láttam játszani, és azon kivül, hogy ők is kaptak nagyon nagy labdákat, amiket már csak a kapus mellett kellett berúgni, de mindig tudtak valami hirtelen, váratlan dolgot csinálni.

Nem biztos, hogy el kéne adni, de nem biztos, hogy meg kéne tartani.
Én jobban hajlok arra, hogy eladni.
Biztos, hogy sok mindenben igazam van, de biztos, hogy vannak olyan dolgok amiket rosszul látok.
Vezetőség majd eldönti.
Krisztian91
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.03.23. 19:02:00
Kapcsolat:

2011.05.09. 10:17:17

Mindenképp kell adni neki még 1 évet és pont :D
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2011.05.09. 10:12:18

Lehet, hogy Villa a korábbi szezonokban több gólt termelt, de teljesen más játékot kell játszania itt, mint Valenciában. A másik pedig, hogy szerintem ez az egyik legnehezebb szezonja, akárcsak a többieknek, hiszen a VB-n az ő góljai repítették a spanyolokat a döntőig, szinte 0 alapozással jött el az ősz, végig kezdőként lépett pályára, ráadásul egy új csapatban, új játékrendszerben, a szurkolók sokat vártak tőle (lásd a szavazás itt a fórumon), és egyszerűen elfáradt. Ennyi. Én elégedett lennék, ha a hátralevő meccseken egyszer Villana, a BL-döntőben, és azzal nyernénk 1-0-ra, több nekem nem is kellene. A nyár végre nyugis lesz neki is, akárcsak a többi spanyolnak, és a következő szezonban biztos vagyok benne, hogy a helyzetek bemennek majd. Mert tul. képp. a helyzetkihasználás a gond, nem pedig a helyzetbe kerülés. És ez azért sokkal jobb, mert az fejben dől el. Szeptembertől felszabadultan már többre lesz képes.
És az, hogy nincs a pályája csúcsán hülyeség. VB-gólkirályként jött, amúgy is későn érő típus, gondolok arra, hogy róla 17-18 éves korában nem hallottál. Henry esetéhez hasonlítani sem lehet, remélem a franciával ellentétben benne lesz mondjuk 4-5 szezon itt
Devid16
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2008.05.08. 08:32:50
Tartózkodási hely: Kaposvár, Győr

2011.05.09. 10:01:06

Én tényleg nem védeni akarom, DE sztem nem eladni kéne, hanem venni mellé valaki aki hasonló teljesítményre képes. Vagy legalább odatenni és ha nem megy neki valóban lecserélni az új arcra. Pepben ezt utálom borzasztóan... ragaszkodik mindenkihez, ha lehetne kb 13 arc lenne a csapatban és őket tolná végig. Itt van Ibi is tehetséges játékos van benne fantázia, de kb ő is Hleb sorsára jut. Visszatérve felőlem Villa mehetne már most is vakációzni... aki egy eldőlt kapus mellett nem tudja belőni a labdát az sokat nem tud segíteni a csapatnak. Mindemellett 1v1-be is gyenge :? Remélem jövőre nem ereszt le ennyire a végére. Ja és persze örülnék egy Villa gólnak a BL döntőben, de erre reális esély nem mutatkozik :(
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.05.09. 09:53:57

Eto'o olyan szempontból könnyebb helyzetben volt, hogy amíg ő itt volt ő lényegesen többször játszott középcsatárt, akkoriban Messi még gyakrabban játszott jobbszélső poszton és bár akkor is gyakori volt már a helycsere, Samu nem szélsőt játszott. Az a természetes posztja, ott több gólt lenne képes lőni, jobban jönne az önbizalma, a játéka is javulna folyamatosan és igen, ezek a dolgok összeadódnak, a rossz formával, az extrém rövid nyári pihenéssel, Villa számára kétszeresen megterhelő módon, mivel nem szokott ilyen komoly igénybevételekhez annyira. De Messi sajnos kissé érinthetetlen státuszt ért el, nem lehet kiszedni középről, nem hagyhat ki meccseket sem, így Villát nehéz felpörgetni.
Mindezekkel együtt én még várnék a száműzetésével. Többre képes ő ennél. Ami jót tenne, ha tényleg játszhatna néha a posztján és ha Guardiola megpróbálna egy egészséges rivalizálást kialakítani közte és Afellay közt. Abidalnak is jót tett, amikor a nyakára hoztak előbb egy, majd két konkurens balhátvédet, még ha idén főként középen is kapott szerepet.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.05.09. 09:26:05

LM10 írta:Eto'o és Villa más típusú támadók. Nem is kell Villát senkihez hasonlítani, a teljesítményét kell értékelni. Ha azt nézzük, hogy az utolsó 15 tétmeccsén 1 gólt szerzett az siralmas. De ha az egész évét nézzük nem lehetünk elégedetlenek.
Bajnokság 32/18 gól
Bajnokok L. 11/3 gól
Király-kupa 5/1 gól

Az EB selejtezőkben pedig 5/4 gól.

Említésre méltó, hogy 10 gólpassza van a bajnokságban.

Nem egyszer volt olyan, mikor nem lőtt gólt, DE játékával hasznos tagja volt a csapatnak.
Nem csak Villát értem ez alatt, amit most mondok, de a nyári pihi lesz itt a kulcs. Ezek a játékosok a tavalyi klub VB-s szezon után egyből mentek a nyári VB-re , és rá 2 hét múlva már jött a Sevilla elleni szuperkupa. Profik, de ők is fáradnak. Villán kívül más is gyengébb ÖNMAGÁHOZ képest, de ez Davidon látszik a legjobban. Ezt a szezont már kihúzzuk, a BL-döntőre viszont mindenkinek ki kell adni ami erre az idényre bennünk maradt.
Egyetértek! :wink: Nem felejtett el focizni, nem felejtett el gólokat rúgni, csupán el van fáradva, fejben és fizikálisan egyaránt. Villa a Valenciában nem volt kitéve ekkora terhelésnek mint itt idén, talán ez lehet az oka hogy rajta sokkal jobban látszik?! :roll: Ám ezenkívül semmi panasz nem lehet rá. A játékunkba tökéletesen illeszkedik, nem lehet azt sem mondani hogy nem akar, vagy nem hajt. Samuhoz kár hasonlítani, mert eleve ritka az olyan játékos, aki akkora szívvel játszik mint ő. De ilyen téren szerintem nem lehet panasz Villára sem. Azt meg hogy adjuk el már nyáron nem is értem!? :roll:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2011.05.09. 09:21:54

Villa kezdi kiverni a biztositékot - nálam. Nem a posztján játszik. Oké. Akkor miért vették meg, egy 28-29 éves centerből ballábas szélsőt csinálni nem lehet. Ráadásul jobb lábas. Minimum kettö csatár kell, Affeláy sem csatár, hanem középpályás. De ezzel mind számolva sem értem, hogy lehet -amikor szemben áll a kapussal- ennyit hibázni. Nem is lövései
vannak inkább hazaadások. Fárdt ? A legtöbbször Őt cserélték le, ráadásul a többiek is ennyit játszottak.
Fecó
Talma
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2009.07.24. 10:28:03

2011.05.09. 09:05:09

http://www.youtube.com/watch?v=QLo-Ugy1NfM

Parancsolj, 2:00 környékén. Siralmas, amit művel a szezon második felében.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.05.09. 08:59:15

Mi volt ez a bazi nagy helyzet amit ennyire nem lett volna szabad kihagynia? Lemaradtam róla, valaki tud videót linkelni? :o
Avatar
xbalix
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2005.04.21. 10:18:16
Tartózkodási hely: London, Bow

2011.05.08. 22:25:01

Na en azert megvedenem Villat. Kezdjuk ott h nem azon a poszton jatszik mint Etoo. A szelen kell neki jatszani, amit sztem egyik csapataban se jatszott, es ehhez kepest lott 18 golt es adott 10 golpasszt... Ez sztem eleg jo elso eveben. Amugy mostanaban lehet nem talal be, de minden meccsen veszelyesen jatszik, nagyon nehezen lehet tartani, es ha mast nem ez sarga lapokat es szabadrugasokat jelent. Amig ez megvan nala es jonnek a golok, golpasszok, nalam o az idealis azon a poszton. De hosszu tavon sztem majd Afellay lesz a befuto.
This is what I want to be...DRUG FREE
FC BARCELONA - Szerelem '94 óta
andris871120
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.06.25. 18:03:08

2011.05.08. 21:47:13

LM10 írta:Eto'o és Villa más típusú támadók. Nem is kell Villát senkihez hasonlítani, a teljesítményét kell értékelni. Ha azt nézzük, hogy az utolsó 15 tétmeccsén 1 gólt szerzett az siralmas. De ha az egész évét nézzük nem lehetünk elégedetlenek.
Bajnokság 32/18 gól
Bajnokok L. 11/3 gól
Király-kupa 5/1 gól

Az EB selejtezőkben pedig 5/4 gól.

Említésre méltó, hogy 10 gólpassza van a bajnokságban.

Nem egyszer volt olyan, mikor nem lőtt gólt, DE játékával hasznos tagja volt a csapatnak.
Nem csak Villát értem ez alatt, amit most mondok, de a nyári pihi lesz itt a kulcs. Ezek a játékosok a tavalyi klub VB-s szezon után egyből mentek a nyári VB-re , és rá 2 hét múlva már jött a Sevilla elleni szuperkupa. Profik, de ők is fáradnak. Villán kívül más is gyengébb ÖNMAGÁHOZ képest, de ez Davidon látszik a legjobban. Ezt a szezont már kihúzzuk, a BL-döntőre viszont mindenkinek ki kell adni ami erre az idényre bennünk maradt.


Ott a pont!
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.05.08. 21:40:15

LG írta: de senki ne akarja bemagyarázni, h jobb, vagy legalább van olyan jó, mint a kameruni.
ÁÁÁÁ!Samunak a cipőjét nem kötheti meg.Az igazsághoz hozzátartozik,hogy szerintem Villa se a pályája csúcsán érkezett.Hamarabb kellett volna őt idehozni vagy akkor már inkább nem is.Henry effektus.Ha nyáron igazolunk akkor remélem valami fiatal és sikeréhes,de hasznos játékost igazolunk,de azért ne igazoljunk,hogy Ibrahim sorsára jusson.
Kép
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.05.08. 21:38:09

Eto'o és Villa más típusú támadók. Nem is kell Villát senkihez hasonlítani, a teljesítményét kell értékelni. Ha azt nézzük, hogy az utolsó 15 tétmeccsén 1 gólt szerzett az siralmas. De ha az egész évét nézzük nem lehetünk elégedetlenek.
Bajnokság 32/18 gól
Bajnokok L. 11/3 gól
Király-kupa 5/1 gól

Az EB selejtezőkben pedig 5/4 gól.

Említésre méltó, hogy 10 gólpassza van a bajnokságban.

Nem egyszer volt olyan, mikor nem lőtt gólt, DE játékával hasznos tagja volt a csapatnak.
Nem csak Villát értem ez alatt, amit most mondok, de a nyári pihi lesz itt a kulcs. Ezek a játékosok a tavalyi klub VB-s szezon után egyből mentek a nyári VB-re , és rá 2 hét múlva már jött a Sevilla elleni szuperkupa. Profik, de ők is fáradnak. Villán kívül más is gyengébb ÖNMAGÁHOZ képest, de ez Davidon látszik a legjobban. Ezt a szezont már kihúzzuk, a BL-döntőre viszont mindenkinek ki kell adni ami erre az idényre bennünk maradt.
Krisztian91
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.03.23. 19:02:00
Kapcsolat:

2011.05.08. 21:29:32

Az utolsó esélye nálam (már a tavaszt tekintve) ha villan a United ellen a döntőben. :wink:

Valamit kezdeni kell vele, mert ez így nagyon nem normális már :?
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.05.08. 21:27:50

albicelesteX írta:Alexis Sanchez...Nem bánnám.De maradjon Villa is,mert van még benne bika!
Villa mindenképp maradjon, de azért szvsz nem ártana valami erősítés előre. 3 épkézláb támadónk van, ez kevés lesz, ha beüt egy sérülés, idén is ráment egy-két dolog Villa és Pedro gyenge formájára.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.05.08. 21:26:53

2008-ban, amikor sérülésből jött vissza Etoo, tavasszal ontotta a gólokat. 2009-ben valóban nem játszott akkorát, mint tavasszal, de azért ezt a Villát így is simán fölülmúlta.
Valóban nem lehet összehasonlítani a két játékost: Etoo mindig úgy harcolt, mintha az életéért játszana. Sokszor volt, ha nem ment a csapatnak, ő vette a meccsen a hátára. Villánál ilyenre nem is emlékszem. Ő inkább akkor élt igazán, mikor a csapat is nagyon toppon volt.
Ettől függetlenül összességében elégedett vagyok a spanyollal, de senki ne akarja bemagyarázni, h jobb, vagy legalább van olyan jó, mint a kameruni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.08. 21:21:25

Egészen elképesztő. Minden költői túlzás nélkül akár a portás is játszhatott volna nélküle, talán még gólt is rúg.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.05.08. 21:20:31

Alexis Sanchez...Nem bánnám.De maradjon Villa is,mert van még benne bika!
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.05.08. 21:11:00

Iniesta_1986 írta:
gergo9 írta:Nah úgy gondolom hogy ez az első komoly feladata a nyáron Pepnek. Villa mellé venni még vkit.
Mert úgy néz ki hogy ez széria hiba. Mind Eto'o mind Zlatan mind Villa tavasza egészen szánalmas volt.
Nem véletlen ez sem. Három világklasszis csatár ekkorát betlizzen szinte 1000%g megegyezően.
A betliző Samu két BL-döntőt nyert meg nekünk.
Rossz a példa, nagyon rossz. Ne emlegessük barcelonai teljesítményét tekintve a két játékost egy lapon.
Várjál, Villa még nem játszott BL-döntőben. :D Várjuk meg mi lesz ott, aztán utána hozzunk itéletet. :D Lehet, hogy ő is megtáltosodik majd ott. Viszont Samu azért kapott mindig is nagyobb tiszteletet, mert ha nem is ment neki a játék, a szívét a pályára tette és ezért imádtuk annyian. A tavaszok pedig tényleg elég érdekesek a csatárok szempontjából. Szerintem csak csupán véletlen.
Kép
Kép
Kép
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.05.08. 20:57:46

Anno Eto'onak is tavaszmentő gól volt a United elleni. És meg is szépítette azt az időszakot olyan 50%-al mint amilyen valójában volt.
Villa-nak sem lenne másképp.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.05.08. 20:37:38

Villa ezen a meccsen is szerencsétlen, egysíkú...nem értem :?
Lezárt