Tanulószoba

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2011.05.31. 21:31:37

Haverjaim sportkommunikátornak tanulnak, egy mostani évfolyamtársam fősulin szintén riporternek tanult. Ő mondta,hogy k@kit sem ér az egész,elvesztegetett pár félévet és most ott tart mint én. Elsős műszaki fősulin. Sehova sem kellett,mivel nem voltak kapcsolatai.

Azt javaslom menj valami műszaki pályára,abból hiány van. Kinek kell manapság még egy újságíró? A médiába meg azok kerülnek be akiknek a szülei is a médiából élnek meg. Tanulj valami értelmeset,nem kellenek manapság jogászok,közgazdászok mert még a csillárról is ők lógnak. Egy jó mérnök után pedig csak úgy kapkodnak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.05.31. 21:28:48

Rinku írta:Ha nem vagy szerencsés, burokban született srác, nincsenek kapcsolataid, az égvilágon nem fogsz elérni itthon semmit...

Ez így azért nem teljesen igazán.
Részben igen, de nem feltétlen. Vannak szakmák,mint amiket írtak, amihez tényleg ezek kellenek, de

Egyébként én szinte csak az egyéni vállalkozásban látok értelmet, semmi másban. Én most töri szakra járok, amivel el fogok tudni helyezkedni, mint pedagógus,akár a kis városomban is. de emellett már most tanulok apumtól, járok vele piacozni, segítek vezetni a vállalkozását.
Persze ehhez tőke kell, de nem minden a külföld!
Legalább annyian jöttek haza csalódottan, mint amennyien kint maradtak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.05.31. 21:20:51

Ha nem vagy szerencsés, burokban született srác, nincsenek kapcsolataid, az égvilágon nem fogsz elérni itthon semmit...
Football, bloody hell. /SAF/
barca004
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.05.16. 19:28:30

2011.05.31. 21:19:38

Tipikus fiatalkori álmodozó...szinész,média..

Őszintén,teljes szivből mondom neked,ne legyél ilyen [auto_cenzúra],mint pl:
újságiró,sport(kommunikátor,rendező,szervező),kommunikációs vezető,rendezvény szervező..stb.

Éhen fogsz halni,és aki ezt a pályát választja, meg is érdemli.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.05.31. 21:12:16

daffy írta:
LM10 írta: Angolból elég jó vagyok, de én itthon szeretnék vmit elérni.
az angolt akkor is nyomasd. kelleni fog. mit szeretsz,mihez van kedved? tanítani nem. emberekkel szeretnél foglalkozni vagy inkább egyedül? írj pár dolgot
Gondolkoztam a média és kommunikáción. A média világa érdekel. Meg szerintem annál nem is lenne szebb, ha pl sportújságíróként/kommentátorként azt csinálhatnám ami a hobbim :D Egy időben érdekelt a színészet is :oops: :)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.31. 21:08:33

LM10 írta: Angolból elég jó vagyok, de én itthon szeretnék vmit elérni.
az angolt akkor is nyomasd. kelleni fog. mit szeretsz,mihez van kedved? tanítani nem. emberekkel szeretnél foglalkozni vagy inkább egyedül? írj pár dolgot
XaviMessifan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 510
Csatlakozott: 2006.06.06. 20:22:09
Tartózkodási hely: kanizsaaaaaaa

2011.05.31. 21:07:02

sjd írta:
XaviMessifan írta:sziasztok

kinek h sikerült az érettségi? gondolom van egy-két érettségizö itt is:)
angol 98%, infó 90%
az igen:O nekem eddig matek 91
Kép

Més qué un Club!!!
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.05.31. 21:04:26

daffy írta:
LM10 írta:Srácok itt sok olyan ember van, aki jártas a továbbtanulási dolgokban(mivel szinte mindenki az :lol: )

Szóval jövőre fogok érettségizni, és jó lenne már vmit kitalálni a jövőre. De egyszerűen semmi konkrét dolog. Magyarból vagyok a legjobb, és olyasmit szeretnék, ahová szükséges a jó magyar(csak ne mindenki magyar tanárt írjon :twisted: )
tudsz külföldiül? sőt,itthonra tervezed a jövőd?
Angolból elég jó vagyok, de én itthon szeretnék vmit elérni.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.31. 20:51:44

LM10 írta:Srácok itt sok olyan ember van, aki jártas a továbbtanulási dolgokban(mivel szinte mindenki az :lol: )

Szóval jövőre fogok érettségizni, és jó lenne már vmit kitalálni a jövőre. De egyszerűen semmi konkrét dolog. Magyarból vagyok a legjobb, és olyasmit szeretnék, ahová szükséges a jó magyar(csak ne mindenki magyar tanárt írjon :twisted: )
tudsz külföldiül? sőt,itthonra tervezed a jövőd?
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.05.31. 20:33:04

Srácok itt sok olyan ember van, aki jártas a továbbtanulási dolgokban(mivel szinte mindenki az :lol: )

Szóval jövőre fogok érettségizni, és jó lenne már vmit kitalálni a jövőre. De egyszerűen semmi konkrét dolog. Magyarból vagyok a legjobb, és olyasmit szeretnék, ahová szükséges a jó magyar(csak ne mindenki magyar tanárt írjon :twisted: )
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.05.31. 13:52:20

XaviMessifan írta:sziasztok

kinek h sikerült az érettségi? gondolom van egy-két érettségizö itt is:)
angol 98%, infó 90%
XaviMessifan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 510
Csatlakozott: 2006.06.06. 20:22:09
Tartózkodási hely: kanizsaaaaaaa

2011.05.31. 13:24:32

sziasztok

kinek h sikerült az érettségi? gondolom van egy-két érettségizö itt is:)
Kép

Més qué un Club!!!
Avatar
Barca__15
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:18:31
Tartózkodási hely: Szarvas

2011.05.25. 21:02:23

nekünk ez volt a teszt, de van akinek szombaton jön! Szurkoljunk nagyon! :)
Avatar
matyi02
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2008.05.20. 17:14:23
Tartózkodási hely: Nagytétény

2011.05.25. 20:45:06

Jó nektek :)

És jó neked is nekünk telefont ki kellett tenni kikapcsolva a tanár asztalára, közbe se kaja, se pia, ha már mozogtál azonnal pattogott, ha befejezted (magyarral 20-25percel végeztem) akkor néztél magad elé vagy fejet a padra aztán alvás. És várták az ellenőröket azoknak kitenni a személyit de végül persze nem jöttek, 12,30-ig ott kellett bent ülni... Azt alapból 12,05ig írtuk... na no komment.
Kép
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.05.25. 20:36:52

Igen, nálam is ez van, elég hamar fel kellett nőnöm, így nehéz beilleszkedni egy gyerekes, naiv társaságba. Bírnak az osztálytársaim, nem ezzel van a baj... de még sem okés a dolog, hogy én más világban élek. :)

Cigány mondjuk itt sincs sok ( vagyis a városba van bőven, de ide a pénzesebb jár, nem a lehúzós fajta ), inkább az újgazdag köcsögökből van sok, akik azt hiszik ők a királyok, minden az övék. :) Jó, az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nekem is hasonló a mentalitásom sok mindenben, mint az övék, és hogy alapjában véve egy rossz gyerek vagyok, akinek a tanulás eléggé hátul szerepel a rangsorában. :oops:

A kolis cuccot, köszönöm! :)

Szerk.: Mi kompetenciára sosem kaptunk jegyet, ment az áldás mindig, hogy milyen fontos meg bla-bla-bla. De valójában még a tanárok is kakiltak rá magasról. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Barca__15
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:18:31
Tartózkodási hely: Szarvas

2011.05.25. 20:30:25

matyi02 írta:
Barca__15 írta:
matyi02 írta:Igen, volt! és alap hogy 10-el többet vágott :D

Ja és persze így már jól kezdődött az egész, és jó vége is lett, szerintem elég könnyű volt, mások vélemény? :roll: :)
nem volt nehéz téll csak haladni kellett mert nagyon sok volt...pláne h a bolond tanár szünet után mindig 5 perceket késett :D

Kiderül, hogy osztálytársak vagyunk :D
Mivel nálunk is kedves osztály főnök rendre késett, nekem 2matek feladatra nem maradt időm, ugye vissza nem lapozhattam, többi ment, pörgött.
Osztálytársak nem hiszem, nincs nálunk sajna mégegy óriási BARCA FAN ...egy igazi szurkoló van de az Arsenalos...a feladatokra visszatérve a matekkal kezdtem aztán a szövegértés amit gyorsan megcsináltam és még első padban ülve sem tűnt fel a tancinak h visszalapoztam vagy 50 oldalt h befejezzem amiket nem tudtam korábban :D
Avatar
matyi02
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2008.05.20. 17:14:23
Tartózkodási hely: Nagytétény

2011.05.25. 20:28:39

Mi jegyet kapunk rá. Más nálunk komolyan vették de nagyon is :S
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.05.25. 20:25:44

Olyan vagyok, amilyen, de iq-ban és érettségben elvertem a korosztályomat. Nem bírt lekötni ez a sok gyerekes, primitív maszlag, amikben az akkor 14-15 évesek éltek, most ez olyan 12 éves korra lecsökkent, remélem nem mondtam túl sokat...

Sz*r emberek mindenhol vannak sajnos, a tanárok olyanok, amilyenek, vannak jók is, rosszak is, a Széchenyiben is van néhány emberke, akinek a fejébe a kisszéket úgy bele tudná hajtogatni az ember visszakézből, hogy ne adj Isten... Viszont amúgy elég rendezett, jó iskola, cigány sincs sok, szerencsére, tanulósabb a suli, legalábbis a szaracénoknak tanulósabb, ezekhez tudjuk, hogy nem fűlik a foguk, szóval 5 év alatt (ugyebár én 0.-ra jártam) 2-t, ha láttam. Az egyiknek elég értelmes feje volt, kitűnt az átlagból. Se büdös nem volt, normálisan öltözködött, rendes kölyöknek tűnt, örültem, hogy ezen fajta még fellelhető. :)

A kolis élet kérlek szépen pontosan nem tudom, hogy hogy működik, majd utána kérdezek neked! :)

Összességében én azért tudom ajánlani neked, van néhány stréber meg újgazdag, de elenyészőek, egész jó suli, nincs telítve az emberek rosszabbik felével. Legalábbis az 5 év tapasztalata nekem ezt mondja vissza! :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.05.25. 20:22:05

Nálatok ezt téll ilyen durván nyomják? :D Én tavaly, amikor a matekot írtuk, akkor fejeztem be a magyart ha úgy volt kedvem, le se sz*rta senki sem. :D
Mellesleg, nem teljesen mindegy, hogy hogyan sikerült? :D Érdekel bárkit is, hogy mit gondolnak az oktatási minisztériumba az adott gyerekről és iskoláról? :D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
matyi02
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2008.05.20. 17:14:23
Tartózkodási hely: Nagytétény

2011.05.25. 20:19:04

Barca__15 írta:
matyi02 írta:Igen, volt! és alap hogy 10-el többet vágott :D

Ja és persze így már jól kezdődött az egész, és jó vége is lett, szerintem elég könnyű volt, mások vélemény? :roll: :)
nem volt nehéz téll csak haladni kellett mert nagyon sok volt...pláne h a bolond tanár szünet után mindig 5 perceket késett :D

Kiderül, hogy osztálytársak vagyunk :D
Mivel nálunk is kedves osztály főnök rendre késett, nekem 2matek feladatra nem maradt időm, ugye vissza nem lapozhattam, többi ment, pörgött.
Kép
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.05.25. 20:05:40

Rinku írta:
Victor_Valdes írta:Én még most vagyok elsős. Itt sem a sulival van bajom, hanem ebből a romhalmaz városból van elegem. Köszi az infót. :) Kielégítő válasz volt. :D
Matekból általában a 4-esért küzdök, de magát a szakot szeretem. :D
Hát Nyíregyháza sem egy metropolisz, Mátészalkán nem voltam, de biztosan kenterbeveri. Ha meg nem sértődsz, Mátészalka egy porfészek, Nyíregyháza fél porfészek, próbálnak javítani rajta, de nem működik semmi, a boltok sorra zárnak be... Elég mondani, hogy Magyarország 2011? Szégyen... Európa közepében, nyakig a sz*rban...

Én töriből és magyarból vagyok jó, azaz szeretek olvasni inkább. :) Ha van még valami kérdés, rakd fel nyugodtan, ahogy tudok, válaszolok rá! :wink:
Töriből meg irodalomból én is jó vagyok. :D

Dehogy sértődöm meg. Tisztában vagyok vele én is. :D Nincs itt semmi, csak bűnözők, meg piti seftesek. Sajna túl jól ismerem a város ezen részét. :roll: Csak, hát a szívemhez nőtt ez a porfészek, ismerek minden arcot, engem is ismer már mindenki, és ez már gond inkább. Ez is egy ok amiért távoznék. Illetve mert, elképesztő, hogy itt semmi nincs. Tudom, Nyíregyháza sem egy Budapest, nem várok én megváltást, csak azt, hogy egy kicsit legyen jobb...

Egy nyomósabb ok amiért lelépnék, az a suli. Nincs vele komolyabb bajom, ugyan az, mint a város, csak kicsibe. Viszont az osztályommal kegyetlenül ráb*sztam, van két ember, aki olyan mint én, aki él valami társadalmi életet. A többiek, teljesen mások, nem lenézem őket, sőt.. ők viselkednek úgy igazából, ahogy egy 15 évesnek kéne, de én nem vagyok olyan. :D Osztályfőnöknek meg megkaptam az iskola legundorítóbb tanárját, nem azért mert szigorú, hanem mert egy bunkó. Nem is zavarna, ha nem lenne emellett rohadtul igazságtalan.

Másik kérdés, a kolis élet hogyan működik? :D Mikor lehet kimenni a koliból? Meddig, lehet kinn lenni, meg ilyesmi.. :D Erről nincs semmilyen infóm.

Ja meg, a társadalmi életnél nem iskolai bulikra gondoltam, ha bulizni akarok, azt nem iskolába fogok. :D Arra értettem, hogy mennyire "rossz életű" az iskola, és hogy mekkora létszámban vannak jelen a roma testvéreink. :D

szerk: Igen, Európa közepén egy porfészek, ez a megye meg végképp az.. :( Gondoltam arra, hogy Debrecenbe kéne menni, de ott senkit sem ismerek, nem vágom az iskolákat se, Nyíregyet meg úgy ismerem, mint Szalkát. :D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.05.25. 19:52:48

Victor_Valdes írta:Én még most vagyok elsős. Itt sem a sulival van bajom, hanem ebből a romhalmaz városból van elegem. Köszi az infót. :) Kielégítő válasz volt. :D
Matekból általában a 4-esért küzdök, de magát a szakot szeretem. :D
Hát Nyíregyháza sem egy metropolisz, Mátészalkán nem voltam, de biztosan kenterbeveri. Ha meg nem sértődsz, Mátészalka egy porfészek, Nyíregyháza fél porfészek, próbálnak javítani rajta, de nem működik semmi, a boltok sorra zárnak be... Elég mondani, hogy Magyarország 2011? Szégyen... Európa közepében, nyakig a sz*rban...

Én töriből és magyarból vagyok jó, azaz szeretek olvasni inkább. :) Ha van még valami kérdés, rakd fel nyugodtan, ahogy tudok, válaszolok rá! :wink:
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.05.25. 19:50:22

Én még most vagyok elsős. Itt sem a sulival van bajom, hanem ebből a romhalmaz városból van elegem. Köszi az infót. :) Kielégítő válasz volt. :D
Matekból általában a 4-esért küzdök, de magát a szakot szeretem. :D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Barca__15
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:18:31
Tartózkodási hely: Szarvas

2011.05.25. 19:39:43

matyi02 írta:Igen, volt! és alap hogy 10-el többet vágott :D

Ja és persze így már jól kezdődött az egész, és jó vége is lett, szerintem elég könnyű volt, mások vélemény? :roll: :)
nem volt nehéz téll csak haladni kellett mert nagyon sok volt...pláne h a bolond tanár szünet után mindig 5 perceket késett :D
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.05.25. 19:38:28

Victor_Valdes írta:Hát azt vágom, hogy elég kemény suli, tanulás nélkül kb 4es az átlagom most. Remélem egy jegynél többet azért nem rontanék ott se. :D Főleg a társadalmi élete érdekelne... :D Milyen a koli? :D Úgy hallottam jó bőrök járnak oda.. :D Igaz ez? :P :D Szal, tanulmányilag mennyire kemény? Milyen a koli? Milyen a "társadalmi" helyzet? :D
Nos minden az embereken múlik. Nekem sz*r osztályom volt, amiről nem én tehettem, egyszerűen ilyen ergya volt az "osztályösszetartás", ahányan annyi felé jóformán, de a B-sekkel én nagy baráti viszonyba voltam, ott meg volt osztályélet, szóval a társadalmi élet szerintem mindenhol relatív. Ha ilyen sulibulira gondolsz, akkor olyan már 1-2 éve nincs, meg amúgy is, ki akar az iskolájában bulizni??? :D Mondjuk én a technot és a houset nem hogy nem tekintem zenének, egyenesen le is nézem, mivel semmilyen tehetség nem kell az összerakásához, gitározni meg nem 2 nap alatt tanul meg az ember és tehetség is kell hozzá... A dizsiket rühellem, a zene kiakaszt, azok az intelligens arcok még jobban... No de eltértem a témától, a lényeg, hogy ilyen iskola által szervezett buliról nem tudok az utóbbi 3? évben.

Jó bőrök vannak vannak, de hát az egész magyar társadalomban elég jó kagylók járkálgatnak fel, s alá! :D Szóval ezt sem tudnám se kiemelni, se alább pontozni, ezek nem sulifüggők, mindenhol vannak kívánatos jószágok, de a megnyugtatásodra, az utóbbi években eléggé megindult a B-faktor (b*sznám) növekedése! :P

Én Nyírszőllősi vagyok, tehát nem kolis (alig pár km volt a háztól), de amúgy jó dolgokat hallottam róla, elég sok Krúdys meg Vasváris is ide jár a Széchenyi kolijába. Hát egyszerű, diák koli, nem lepusztult, de nem is csúcsmodern, hát koli, na, fogadjuk el neki, hogy a kölykökre sz*rik indenki nagy ívből. :)

Zárásként: olyan bivalyerős sulinak nem mondanám, de azért nem is egy leányálom, vannak elég jó tanárok, mert vannak totál gázak is, nekem az igazgató volt a matek tanárom, nem tudott beszélni, a négyjegyű függvénytáblázatban szereplő adatra rámondta, hogy az a képlet nem jó, rosszul van összerakva, az övé a jó... :) Vezetőnek jó ember, csak amúgy szakmailag egy kumma nagy halom mosott sz*r ez így az elejétől a végéig! :D Rajta kívűl szerintem az összes matektanár jó tanár, 1-2 szégyen akad még, de reál tárgyakból erős sulinak mondanám mégis.

Összességében szerintem tűrhető kis suli, nem mondanám se rossznak, se jónak, nekem nincs túl sok szép emlékem vele kapcsolatban, de kibírtam. Én azért ajánlanám, ha érted a matekot, akkor a közgáz jó lesz neked, én egy lábatlan pók vagyok belőle. :D Sok sikert! :wink:

+1: én protekcióval tudtam kemény 3 napot dolgozni, ne számíts semmi jóra, annyi munkanélküli van, hogy tömegével mennek dolgozni, nincs munkahely. Ilyen betanított diákmunkásra, mint mi meg egyáltalán nincs szükség. Legalábbis kezdőkre 1-2 napokra nem. Sprite...
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára Rinku 2011.05.25. 19:47:55-kor.
Football, bloody hell. /SAF/
Lezárt