Tanulószoba

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.01.21. 12:56:51

kanty írta:
Drigo írta:Elhiszem, hogy aki nem ért semmihez, szívesen elmegy kommunikációra meg bölcsésznek, meg olyan szakos emberekkel találkoztam az évek során, hogy csak néztem, de ezekre semmi szükség, ilyen létszámban legalábbis. Ezek csak faiskolák, ahova bemész és csak nőni kell, semmi más.
Gondolom Te teljesen tisztában vagy vele, h ott mit csinálnak és minden a kis ujjadban van, ezért beszélsz így róla. :wink:

én az elte-re járok történelem szakra,a bölcsészettudományi karra.
Tudom,hogy nagyon nehéz lesz vele elhelyezkedni,de nem beszéljünk már úgy róla,mint amit könnyű elvégezni. :roll: megnéznék ott embereket akik mérnöknek tanulnak,hogy be tudnának e seggelni annyi anyagot. és ez fordítva is igaz, én nem tudnék megcsinálni egy feladatot se.
ez sértő egy kicsit,számomra legalábbis.
És nem azért mentem töri szakra mert nem értek semmihez. egy valamihez nem értek,az pedig a matek.
Egyébként meg a rendőrtisztire mentem volna,csak 1 dioptriás szemüvegem van,rossz a szeme,és ez kizáró ok...erről megint nem én tehetek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.01.21. 12:48:17

Drigo írta:Elhiszem, hogy aki nem ért semmihez, szívesen elmegy kommunikációra meg bölcsésznek, meg olyan szakos emberekkel találkoztam az évek során, hogy csak néztem, de ezekre semmi szükség, ilyen létszámban legalábbis. Ezek csak faiskolák, ahova bemész és csak nőni kell, semmi más.
Gondolom Te teljesen tisztában vagy vele, h ott mit csinálnak és minden a kis ujjadban van, ezért beszélsz így róla. :wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.01.21. 12:04:50

daffy írta:mivel a bme msc-je legendásan szhar,így azért ez nem biztos. nem 1,nem 2, és nem 10 embertől hallottam,aki oda jár,hogy vicc az egész
Az, hogy szhar, az elég tág fogalom.
Azt, hogy nem sok értelme van aláírom. 4 év 120 kredit és abból csak 30 kredit kapcsolódik ahhoz a szakirányhoz, ahova mész. Amit fél év alatt meg lehetne csinálni. A többi a szokásos töltelék tárgy. Újra matek, gazdasági baromságok, teljességgel felesleges és értelmetlen dolgok. Ez a gépész kar. Mondjuk hozzátenném, hogy a BSc-s tárgyak közül egy kezemen meg tudnám számolni azt, amelyik érdekes és értelmes is volt egyben. Nem beszélve arról, hogy ez az osztott képzés elvileg arról szól, hogy gyakorlatias a képzés, ehhez képes nincs olyan tárgy, ahol ne kevesebb lenne a gyakorlat/labor, mint a régi képzésben, sőt olyan tárgy is van, ahol megszűnt a gyakorlat (azt csak zárójelben, hogy a tárgy is megszűnhetne, igaz nekem már mindegy). Ezt ott cseszték el, hogy a mérnök képzést is szétszedték, hagyni kellett volna osztatlanba. A többi buktacukrozó szaknak meg lehetne szórakozni BSc-vel, MSc-vel. Haverom is BME GTK-ra jár, 10 kredites tárgyra úgy kapott 4est, hogy egy este alatt összedobott egy esszét. Itt meg egy 6 kredites tárggyal egész félévben foglalkozol, mert rajzolni, számítani kell; mész minden héten konzultációra, mert a rajzod soha nem lesz elég jó, csak a tanár egy idő után megunja a fejed és ha szerencséd van akkor hazaküld, ha nem, akkor beveszi a rajzod, és kezdődik minden előröl, mivel a tárgy természetesen vizsgás, úgyhogy állhatsz neki a vizsgára tanulni. Ja ezt csak a faiskolásoknak mondom, hogy az nem vizsga, amiből egy vizsgaidőszakban 8-10-15-t le lehet nyomni, mert sok ismerősöm van, akinek ez a vizsgaidőszak. El sem tudom képzelni, hogy milyen tárgyak azok...

Mindezek ellenére, aki egy BME-s gépész diplomával nem tud elhelyezkedni, az nem is akar. Aki beszél németül, már a képzés alatt bedolgozhatja magát az Audihoz, Mercedeshez különösebb megerőltetés nélkül. A legtöbben a szakmai gyakorlat, és a szakdoga írása után állást kapnak a cégnél, vagy ha folytatja MSc-n, akkor olyan helyzetben van, hogy emlékezni fognak rá a cégnél. Nem véletlen ez a diploma ér évek óta a legtöbbet, és ezt keresik a cégek a leginkább (másik talán a mérnök infó, villamosmérnök lehet, amivel nem gond elhelyezkedni). De aki egy normálisabb iskola normálisabb szakára ment és egy kicsit is talpraesett az fog magának munkát találni. Persze nálunk is vannak "vakok", akinek nemhogy diplomát nem adnék, de a megnyilvánulásaik alapján az érettségit is visszavenném.

Én egyet értek azzal, hogy aki kimegy, az fizesse vissza a képzési költségét, ami kb gyerekjáték. De lehet látni, hogy ebben is mekkora a felháborodás, mert az ember azt hallja, hogy fizetni kell, egyből nem lát, nem hall, nem gondolkodik (a többség nem is tud), csak rinyál.

A felsőoktatás megreformálásával meg még inkább egyetértek. De nem így! A sok felesleges egyetemet és szakot kéne bezárni, semmi szükség, hogy minden falunak egyeteme, főiskolája legyen. Persze Pestre sem kell ennyi. Elhiszem, hogy aki nem ért semmihez, szívesen elmegy kommunikációra meg bölcsésznek, meg olyan szakos emberekkel találkoztam az évek során, hogy csak néztem, de ezekre semmi szükség, ilyen létszámban legalábbis. Ezek csak faiskolák, ahova bemész és csak nőni kell, semmi más.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
gordi.
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2011.07.28. 13:38:52
Tartózkodási hely: Csongrád,Szeged

2012.01.21. 11:23:49

..."Összesen ötvenezer olyan hely van, amelyet az állam teljesen vagy felében támogat, ezekre vonatkoznak a hallgatói szerződések. A szerződésben a diákok vállalják, hogy a képzési idő kétszereséig, a végzés utáni 20 évben bármikor, Magyarországon dolgoznak. Ez hat, tíz vagy tizenkét évet jelenthet..."

mi a wtf van a mesterképzéssel? 2x2=4! hogy a [auto_cenzúra] jön ki a 6,10,12...?
ezt magyarázza már meg nekem valaki :lol:
"...a madridi Marca egyik újságírója kérdésére a tréner ironikusan azt válaszolta: "Lehet, hogy tényleg parfümöt pisilek"." (Pep Guardiola)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.20. 21:13:11

gergo9 írta: Félműszakban persze. Azon a véleményen vannak hogy fontos hogy ápolják a kapcsolatot a nagyobb cégekkel de a követelmény azért kegyetlen.
A szakirányomon is 3-an végeztek most Bsc-n ősszel ketten két év késéssel egy hárommal. Időben senki.
Az Msc-nek attól függetlenül nem látom értelmét ezen a szakon 70% továbbra is matek(operációkutatás), meg agyatlan s*ggelés. Köszönöm ebből elég volt Bsc-n.
én biztonságtechnikai bsc-vel szeretnék menni a bme-re msc-re gépészre,de még vagy 20x meggondolom szerintem,ha ilyen marad az oktatás a köv 1-2 évben
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.01.20. 21:07:09

daffy írta:
Msc mellet az összes ismerősöm dolgozik.
tényleg? :D akkor nem lehet akkora nagy cucc vagy csak a bsc-hez képest. kapcsolatokat természetesen kötelező,ez nem is lehet vitatéma
Félműszakban persze. Azon a véleményen vannak hogy fontos hogy ápolják a kapcsolatot a nagyobb cégekkel de a követelmény azért kegyetlen.
A szakirányomon is 3-an végeztek most Bsc-n ősszel ketten két év késéssel egy hárommal. Időben senki.
Az Msc-nek attól függetlenül nem látom értelmét ezen a szakon 70% továbbra is matek(operációkutatás), meg agyatlan s*ggelés. Köszönöm ebből elég volt Bsc-n.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.20. 21:03:41

Eazzy írta: Egyébként persze itt a szak is érdekes dolog, tehát ha pl GTK-ról van szó, akkor nem csodálkozom annyira. A mi szakunk MSc-je tutira nem sétagalopp. Már a BSc sem volt az.
Nem a könnyűsége vagy nehézsége ami a baj inkább, hanem hogy túl elméleties.
Bár azt is tekintve, hogy a legtöbb munkahelyen úgyis küldenek képzésre, meg beletanítanak, kb a BME-s diploma csak a neve miatt igazán értékes, hiszem biztosan előnyben részesül sok mással szemben csak a neve miatt. Képzése szerintem is hulladék.
vbk és gépész karról hallottam,hogy a bsc után az msc semmiség
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.01.20. 20:57:15

daffy írta:
Eazzy írta: szerk. daffy! Okés, hogy vicc a BME MSc, de mondjál jobbat! Komolyan. Tudsz itthon jobbat? Egyébként a legendásan szhart se annyira értem, hiszen alapból csak pár éve van a dolog, és én pl oda járok, mégsem hallottam ezeket az ezer éves legendákat :D
:D ezer éves... a barátnőm oda jár,a legjobb barátom szintúgy,több spanom,ismerős. dolgoznak mellette,esetleg más szakot/sulit is végeznek,mert nem kell tanulni,lehet lazán venni. én ezt kakinak hívom. nehogy már egy msc-t így lehessen venni. nálunk az óbudai egyetemen ilyet nem igazán lehet,legalábbis nem híresztelik. így ha az ismerősök 80-20 arányban azt mondják,hogy semmi a bme-s msc,akkor elhiszem nekik,ha már egyszer azt csinálják.
jobbat mondani nem tudok,sőt én is ott fogom az msc-t csinálni
Egyébként persze itt a szak is érdekes dolog, tehát ha pl GTK-ról van szó, akkor nem csodálkozom annyira. A mi szakunk MSc-je tutira nem sétagalopp. Már a BSc sem volt az.
Nem a könnyűsége vagy nehézsége ami a baj inkább, hanem hogy túl elméleties.
Bár azt is tekintve, hogy a legtöbb munkahelyen úgyis küldenek képzésre, meg beletanítanak, kb a BME-s diploma csak a neve miatt igazán értékes, hiszem biztosan előnyben részesül sok mással szemben csak a neve miatt. Képzése szerintem is hulladék.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.20. 20:51:59

Eazzy írta: szerk. daffy! Okés, hogy vicc a BME MSc, de mondjál jobbat! Komolyan. Tudsz itthon jobbat? Egyébként a legendásan szhart se annyira értem, hiszen alapból csak pár éve van a dolog, és én pl oda járok, mégsem hallottam ezeket az ezer éves legendákat :D
:D ezer éves... a barátnőm oda jár,a legjobb barátom szintúgy,több spanom,ismerős. dolgoznak mellette,esetleg más szakot/sulit is végeznek,mert nem kell tanulni,lehet lazán venni. én ezt kakinak hívom. nehogy már egy msc-t így lehessen venni. nálunk az óbudai egyetemen ilyet nem igazán lehet,legalábbis nem híresztelik. így ha az ismerősök 80-20 arányban azt mondják,hogy semmi a bme-s msc,akkor elhiszem nekik,ha már egyszer azt csinálják.
jobbat mondani nem tudok,sőt én is ott fogom az msc-t csinálni
Msc mellet az összes ismerősöm dolgozik.
tényleg? :D akkor nem lehet akkora nagy cucc vagy csak a bsc-hez képest. kapcsolatokat természetesen kötelező,ez nem is lehet vitatéma
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.01.20. 20:48:32

daffy írta: mivel a bme msc-je legendásan szhar,így azért ez nem biztos. nem 1,nem 2, és nem 10 embertől hallottam,aki oda jár,hogy vicc az egész
Ez ok. De arra értettem hogy már egyetem mellett kötelező kiépíteni a kapcsolatokat, tapasztalatot szerezni megfelelő helyen és ezek után tuti nem marad jó állás nélkül. Persze műszaki diplomáról beszélek a többit hagyjuk :) Msc mellet az összes ismerősöm dolgozik.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.01.20. 20:42:08

gordi. írta:sziasztok!

és a mesterképzéssel mi lesz a helyzet? pl én szeretnék menni geográfus msc-re ősztől, és záróvizsga 5, szakdoga 4-el sztem elég nagy lesz az esélyem bekerülni államira. nekem is itthon "kell" maradnom 20 évig?

szerk.: Eazzy én úgy tudom, hogy ránk is fog ez az új törvény vonatkozni. btw én is most végeztem egy hete kb :D
Grat neked!

Nálunk már indul is az MSc viszont most tavasszal. Mivel a törvény ősztől van, ezért gondoltam, hogy rám már nem lesz érvényes. Ellenben ha te ősszel fogod kezdeni, akkor rád valószínűleg igen.

gergo9!
MSc az elvileg ugye 2 év, tehát 20 évből mindössze 4 évet kellene itthon "letöltened". Mivel az alapképzésedet még nem ilyen szerződéssel csináltad, így az alap, hogy nem tartozik bele.

szerk. daffy! Okés, hogy vicc a BME MSc, de mondjál jobbat! Komolyan. Tudsz itthon jobbat? Egyébként a legendásan szhart se annyira értem, hiszen alapból csak pár éve van a dolog, és én pl oda járok, mégsem hallottam ezeket az ezer éves legendákat :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.20. 20:40:49

gergo9 írta: ...
mivel a bme msc-je legendásan szhar,így azért ez nem biztos. nem 1,nem 2, és nem 10 embertől hallottam,aki oda jár,hogy vicc az egész
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.01.20. 20:34:12

Én tavasszal végzek(ill szeretnék) de tervbe van az MSc is. Most ha jól értem akkor a diploma megszerzése utáni 20évben kell ledolgozni a képzési idő dupláját vagy fizetni?
Hát akkor azt hiszem marad a második opció.
egy németországba költözött sráctól tudom,aki a bme-n lett gépészmérnök,hogy a diplomáját nem tudja használni,mert semmit nem ér.
Hát azt csak is saját magának köszönheti.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.20. 20:03:39

gordi. írta:sziasztok!

és a mesterképzéssel mi lesz a helyzet? pl én szeretnék menni geográfus msc-re ősztől, és záróvizsga 5, szakdoga 4-el sztem elég nagy lesz az esélyem bekerülni államira. nekem is itthon "kell" maradnom 20 évig?

szerk.: Eazzy én úgy tudom, hogy ránk is fog ez az új törvény vonatkozni. btw én is most végeztem egy hete kb :D
detto úgy tudom
Avatar
gordi.
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2011.07.28. 13:38:52
Tartózkodási hely: Csongrád,Szeged

2012.01.20. 19:55:15

sziasztok!

és a mesterképzéssel mi lesz a helyzet? pl én szeretnék menni geográfus msc-re ősztől, és záróvizsga 5, szakdoga 4-el sztem elég nagy lesz az esélyem bekerülni államira. nekem is itthon "kell" maradnom 20 évig?

szerk.: Eazzy én úgy tudom, hogy ránk is fog ez az új törvény vonatkozni. btw én is most végeztem egy hete kb :D
"...a madridi Marca egyik újságírója kérdésére a tréner ironikusan azt válaszolta: "Lehet, hogy tényleg parfümöt pisilek"." (Pep Guardiola)
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.01.20. 19:53:58

Hmm, érdekes olvasgatni, hogy hogyan látjátok a dolgokat. Én szerencsésnek mondhatom magam, hogy pont most fejeztem be a BSc-t, így még nem esek bele semmiképp olyanba, hogy MSc-t fizetnem kelljen vagy ilyenek, legalábbis remélem nem vezetik be rám már.
Kicsit sajnálom, hogy ezzel a dologgal az embereket csak még inkább elüldözik. Pedig én pl szeretek Magyarországon élni. Itt is akarok maradni. Nem mondom, szívesen eltöltenék pár évet külföldön is majd, fogok is. De biztosan vissza is jövök. Én kakilok bele a kormányba meg ilyenekbe, az emberek itt olyanok, amilyeneket én bírok, no és hát menjen aki akar Angliába a bányarémek közé, Németországba az ékfejűekhez, vagy franciába a rinyapinákhoz :D Itt szépek, és pont annyira okosak amennyire kell :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.20. 19:44:29

sjd írta: bátyám meg diplomával és doktorival dolgozik Németországban, forintban 7számjegyű összegért. Na bumm, akkor most kinek van igaza?
ilyeneket én is tudok,csak megemlítettem,hogy van egy másik oldal is
egyébként is általánosságban az emberi felfogásra értettem,hogy lehetsz ember szakmunkásival is.
gazdag: diploma nélkül is lehet 7számjegyű összeget keresni
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.01.20. 19:34:20

daffy írta: másik történet: egy csaj amerikába ment ki 3 diplomával. most kertészkedik,mert kitörölheti mind a hárommal. megél belőle,de akkor is. ezt diploma és elvesztegetett évek nélkül is meg lehet csinálni. kintre nem kell diploma,nem attól leszel ember,sem gazdag
bátyám meg diplomával és doktorival dolgozik Németországban, forintban 7számjegyű összegért. Na bumm, akkor most kinek van igaza?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.20. 19:27:26

socio66 írta: oké,de ez nem úgy működik hogy átléped a határt és rögtön az öledbe hullik a nagy pénz,kint is fel kell építeni az életed,egyáltalán nem biztos hogy az első pár évben már tudsz pénzt félretenni,főleg hogy itt milliókról van szó.
rossz is belegondolni,ez egy rablás.
legszívesebben elmennék ebből az országból,megszakítanék mindenféle kapcsolatot jogilag is,és soha többet nem jönnék vissza. egyszerűen ha magamat,vagy a családomat nézem,kizárólag elvett a mindenkori kormány és semmit nem adott,ráadásul most,hogy végre függetlenedhetnék,és elkezdhetném építeni az életem ettől a posványtól távol,még ebben is korlátoznak.
de,ez pont így működik. én az osztrák határ mellett lakom és a környezetem több,mint fele kint dolgozik. a minimálbér 1000-1200euró. most konkrétan tudok egy munkahelyet a mezőgazdaságban,ahol van felvétel és 1200euró a fix kereset és nincs rablás. van szabadság,13. havi,miegymás. kint 70.000ft a családi pótlék,szeptemberben dupla jár. a barátnőm anyukája is kint dolgozik,a faterom is járt ki sokat,szóval jól értesült vagyok. persze,karriert kell építeni,mert ott a diplomás és a kukás is ember és majdnem egy szintről kezd. de a diplomásnak van hova jutnia. mi kint vásárolunk,mert a termékek olcsóbbak és jobb minőségűek. már-már nevetséges a helyzet,de áldom a sorsot,hogy meg tudjuk tenni

másik történet: egy csaj amerikába ment ki 3 diplomával. most kertészkedik,mert kitörölheti mind a hárommal. megél belőle,de akkor is. ezt diploma és elvesztegetett évek nélkül is meg lehet csinálni. kintre nem kell diploma,nem attól leszel ember,sem gazdag
socio66

2012.01.20. 19:09:11

daffy írta:nem érted,olvass egy kicsit vissza. nem dolgozik itthon,hanem kimegy,kifizeti a sulit a kinti pénzből és ott marad
oké,de ez nem úgy működik hogy átléped a határt és rögtön az öledbe hullik a nagy pénz,kint is fel kell építeni az életed,egyáltalán nem biztos hogy az első pár évben már tudsz pénzt félretenni,főleg hogy itt milliókról van szó.
rossz is belegondolni,ez egy rablás.
legszívesebben elmennék ebből az országból,megszakítanék mindenféle kapcsolatot jogilag is,és soha többet nem jönnék vissza. egyszerűen ha magamat,vagy a családomat nézem,kizárólag elvett a mindenkori kormány és semmit nem adott,ráadásul most,hogy végre függetlenedhetnék,és elkezdhetném építeni az életem ettől a posványtól távol,még ebben is korlátoznak.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.01.20. 18:54:38

Előre szólok hogy nem olvastam el a szerződést. Annyi kérdésem lenne, hogy meg van határozva, hogy azt a 10 évet abban a szakmában kell eltölteni, amiből van diplomája az embernek? Mert ha nem, akkor azért vannak kiskapuk bőven, tehát megint adtak a sz.rnak egy pofont :wink: :roll: :roll: :roll:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2012.01.20. 18:49:45

Hát én úgy vagyok vele, hogy diákhitelt ebben az országban semmiképp nem veszek fel. Amekkora csodákra képesek reformok terén ott fent az okosok én nem merek kölcsönt felvenni.. De amúgy már kb kínomba röhögök hogy idén micsoda tömegsz..atás megy itt.. Mert szép és jó dolgog arra alapozni, hogy külföldön majd megkeresem a tandíjam, de nincs egy db ismerősöm se, rokonom se külföldön, kapcsolataim sincsenek, még kezdőtőkém sincs amivel próba szerencse alapon kimehetnék.. Komolyan mondom lehet nem is tanulok tovább.. Rohadtul elegem van már az egészből, jelenleg elég kilátástalannak érzem a helyzetet.. :cry:
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.20. 18:49:23

daffy írta:
Barcaman14 írta:...
nem érted,olvass egy kicsit vissza. nem dolgozik itthon,hanem kimegy,kifizeti a sulit a kinti pénzből és ott marad
Ok, leestek a dolgok! :D :oops: Igaz, jól lehet keresni, amiből talán viszonylag rövid időn belül vissza lehet fizetni az államnak azt az x évet. De ahhoz még ott is munka kell. Ami azért ott sem garancia, viszont tény hogy jóval több a lehetőség!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.01.20. 18:41:21

Barcaman14 írta: Persze jövedelmező, csak miután 10 évig itthon kell dolgoznom, nem biztos hogy kimegyek külföldre.
de nem kell

Kimész először 10 évre külföldre, aztán hazajössz és lehúzol 10et itthon. Utána meg mész, ahova akarsz
Csak az a lényeg, h a 20ből 10et itthon legyél, az tökmind1 h mikor. Ha akarod, kimehetsz minden 2. évben, az államnak nem számít
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.20. 18:39:08

Barcaman14 írta:...
nem érted,olvass egy kicsit vissza. nem dolgozik itthon,hanem kimegy,kifizeti a sulit a kinti pénzből és ott marad
Lezárt