Labdarúgó-Európa-bajnokság 2012

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Ki nyeri az idei EB-t?

Spanyolország
118
56%
Hollandia
12
6%
Németország
51
24%
Olaszország
8
4%
Anglia
3
1%
Portugália
3
1%
Franciaország
9
4%
Más
7
3%
 
Szavazatok száma: 211
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.06.24. 16:45:24

Bob_Marley írta:Tegnapiról nem akarok senkit meggyőzni :D Helyzet kevés volt, de igazi futball volt a pályán, folyamat játékban volt a labda, s mindkét csapat nagyon magas szintet hozott, iszonyat élveztem folyamat tudatos jó megoldások voltak mindkét oldalon de inkább a spanyoloktól, akiket lehet kritizálni mindenkinek szíve joga, én megint nem látom, hogy bárki megtudná őket fogni.
Ja, jelen pillanatban én is olyan magas szinten focizom, mint a franciák: semennyire. :D
Szegény gallok maximum a labdát nyomozták színvonalasan, meg nagyon tudatosan vagdosták előre, ha hozzájuk került.
orsy0516
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012.05.03. 19:08:56

2012.06.24. 16:08:08

Nasri kiakadt a vereséget követően, egy újságíró bánta

Mi a véleményetek a történtekről?

http://sporttoll.blogspot.hu/2012/06/na ... n-egy.html
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.24. 13:46:20

Tegnapiról nem akarok senkit meggyőzni :D Helyzet kevés volt, de igazi futball volt a pályán, folyamat játékban volt a labda, s mindkét csapat nagyon magas szintet hozott, iszonyat élveztem folyamat tudatos jó megoldások voltak mindkét oldalon de inkább a spanyoloktól, akiket lehet kritizálni mindenkinek szíve joga, én megint nem látom, hogy bárki megtudná őket fogni.

Bent lévő csapatok közül se a német se a portugál csapatnak nincs olyan csapatvédekezése, hogy megszoríthatnák a spanyolokat.Olaszoknak van, ha ma ők tovább mennek veszélyesek lehetnek.És ez a 4-6-0 se állja meg a helyét, rendre 3-4-3 ba mennek át, s addig megy a keresés míg ott a rés, s nagyon jól cserélgetik egymást és hát képzettségüket tudjuk, tegnap is Iniesta összerántott 2 embert bepassz Albanak, megnyerte a párharcot és egyből létszámfölény is volt bent középen, gól.
Nagyon jók a spanyolok, innen ha hozzák ezt a nagyon magas szintű játékot akkor meg kell nyerni a tornát.
Kép
Kép
Kép
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2012.06.24. 13:41:41

MichaaBee írta:
jelwaz írta:Másik kedvencem, hogy Cuenca mindenki szerint Kuenkának kell mondani, közben Kuenszá.
Pedig nagyon helyesen mondják Kuenkának. :) (legalábbis a spanyol nyelvtani szabályok alapján.)
ce, ci = sze, szi (illetve spanyoloknál nem is sz, hanem mint az angol th)
ca, co cu = ká, ko, ku
Igazad van, Kuenkának mutatkozik be. Csak beírom, hogy ne terjesszem a hülyeséget. Csak tudnám akkor kivel volt a fennforgás, meg mertem volna esküdni, hogy vele. Na mindegy.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.06.24. 13:22:27

A tegnapi negyeddöntő kritikán aluli volt, az EB egyik leggyengébb meccse. Lapos hangulat, unalmas, sétálgatós meccs, csoda hogy végig tudtam nézni. :roll:

A spanyoloktól ennyi bőven elég volt, meglőtték a góljukat, aztán elgurigáztak a meccs végéig. Nyilvánvaló, hogy a portugálok ellen ennél többet fognak nyújtani. De ez a meccs inkább a franciák miatt volt nézhetetlen. Konkrétan végig sétáltak a 90 percet, egyszerűen nem értettem hogy mi a céljuk, mert hogy a kis ujjukat sem mozdították a továbbjutás felé az biztos. Érdekes...de jobb is hogy kiestek, ezen az EB-n legalább hozták a kötelezőt és továbbmentek a csoportból, de megint csak többet vártam tőlük.

Nem hittem volna, de a mai angol-olasz minden bizonnyal izgalmasabb lesz. Ha nem is lesz egy szép meccs, de óriási csata lesz, és remélhetőleg nem lesz síri csend a stadionban sem. Mindkét csapat ellenszenves, úgyhogy szurkolni ma nem fogok, csak meccset nézni, de abból kiindulva hogy a németek várnak az elődöntőben valakire, szerintem az olaszokkal jobb meccset játszanának.

Tippem mára egy büntetőpárbaj, olasz sikerrel.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2012.06.24. 13:12:48

G.Gabe írta: Én az angol győzelemnek örülnék.
Aztán a bronzmeccsen a lúzer B-csapatos angol bagázs, megverné Roncikáékat :-D

Kicsit ciki lenne. :-D
azt én is megnézném, mivel 1984 óta az EB-n nincs bronzmeccs... :lol:
madridista
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.06.24. 12:59:19

lui1698 írta:Szerintem meg Bálintnak kell ejteni, puff.

Amúgy sikeresen lemaradtam erről a meccsről is, miután a német meccset átaludtam ezt pedig fontos ügyek miatt voltam kénytelen kihagyni.

Ma viszont, jajj istenem, angol-olasz... :lol:
Én is simán bealudtam. 5 perc után elalszok, reggel nézem az eredményt, kicsit meglepődtem.

Ma egy viszonylag magabiztos olasz továbbjutást várok. Balotelli villanni fog. 8)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.24. 11:29:49

lui1698 írta:Szerintem meg Bálintnak kell ejteni, puff.

Amúgy sikeresen lemaradtam erről a meccsről is, miután a német meccset átaludtam ezt pedig fontos ügyek miatt voltam kénytelen kihagyni.

Ma viszont, jajj istenem, angol-olasz... :lol:
Hát é a németen a 2. félidőt aludtam át. a gólokból is csak az ismétlést láttam, azt is csak azért, mert anyám kérdezte: láttad mekkora gól volt? :-D
én meg közöltem, hogy igen, nagyon szép
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.06.24. 11:26:27

Szerintem meg Bálintnak kell ejteni, puff.

Amúgy sikeresen lemaradtam erről a meccsről is, miután a német meccset átaludtam ezt pedig fontos ügyek miatt voltam kénytelen kihagyni.

Ma viszont, jajj istenem, angol-olasz... :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.24. 11:22:43

MichaaBee írta:
jelwaz írta:Másik kedvencem, hogy Cuenca mindenki szerint Kuenkának kell mondani, közben Kuenszá.
Pedig nagyon helyesen mondják Kuenkának. :) (legalábbis a spanyol nyelvtani szabályok alapján.)
ce, ci = sze, szi (illetve spanyoloknál nem is sz, hanem mint az angol th)
ca, co cu = ká, ko, ku
én spanyol közvetítés alatt hallottam már kvenkának is
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.24. 10:49:28

Messidona10 írta:
Gareth Tello írta:
albicelesteX írta:Engem dühít mikor Torrest látom fent szenvedni és Llorente még csak perceket sem kapott. Ráadásul Mi ez a felállás,hogy nincs fent egy klasszikus támadó/csatár szerintem ez nagyon rossz taktika.
A tapasztalatok alapján nem olyan rossz ez azért! Ott van Fabre, visszalép, bekapcsolódik a passzolgatásba, belép az üres területekre, vagy éppen ő ugratja ki az üres területre befutó embert, tökéletesen megértik egymást Xavival, Inivel, még Silvával, Arbeloával meg Alonsóval is (ja, és rúgott két gólt is).
Ez valóban így van, csak egyetlen hiányossága van: semmit nem old meg egyedül, hanem állandóan a passz lehetőségét keresi. Ami persze jól hangzik, de valójában szerintem ha valamivel bátrabban megindulna (nyilván edzői utasítás, mert ennyire önzetlen senki nem lehet) már 4-5 gólnál járhatna. Ezért nem értem én Del Bosquét, mert ha már azzal védekezik, hogy Fábregas csatár, akkor ezt mondja meg neki is, játszassa valóban csatárként. Én annak örülnék legjobban, ha Llorentét tenné be végre.
Szerintem ez a taktika pont arra jó, hogy végülis bárki be tud indulni centerbe: Silva, Ini, Fabre, de még Xavi is.
Elég veszélyes azért ez a játék az ellenre nézve, mert nem csak egy játékosra - Torresre - kell koncentrálni, hanem egyszerre többre is. Akik cserélgetik a posztokat is egymás között, és végülis négyen-öten egy vonalban állnak fel.
Torres eddig mindig akkor jött, mikor az ellennek támadnia kellett, és kinyíltak hátul. Több terület jutott neki, egy igazi befejező csatárnak.
Tegnap is kapott több remek labdát, kár hogy lesen állt mindig.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.24. 10:45:10

LG írta:Ma annak örülnék, ha összeverekedne a két csapat, és mind2 kizárnák. A két számomra legutáltabb válogatott csap össze. Sajnos az egyikük ott lesz az elődöntőben :evil: , de legalább anyi örömöm lesz, h a másik kiesik a náthásba. :twisted:
De azért mégiscsak az olaszoknak szurkolok, őket kevésbé rühellem, és nem is játszanak olyan ocsmány fos játékot, mint az angolok. Na meg, nehogy már a lúzer angol bagázs érmes legyen.
Ha meg mégis anglia jut tovább, akkor ugyanúgy szét kell őket csapni, mint a VB-n, mert megérdemlik.
Én az angol győzelemnek örülnék.
Aztán a bronzmeccsen a lúzer B-csapatos angol bagázs, megverné Roncikáékat :-D

Kicsit ciki lenne. :-D
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.24. 10:34:46

Ma annak örülnék, ha összeverekedne a két csapat, és mind2 kizárnák. A két számomra legutáltabb válogatott csap össze. Sajnos az egyikük ott lesz az elődöntőben :evil: , de legalább anyi örömöm lesz, h a másik kiesik a náthásba. :twisted:
De azért mégiscsak az olaszoknak szurkolok, őket kevésbé rühellem, és nem is játszanak olyan ocsmány fos játékot, mint az angolok. Na meg, nehogy már a lúzer angol bagázs érmes legyen.
Ha meg mégis anglia jut tovább, akkor ugyanúgy szét kell őket csapni, mint a VB-n, mert megérdemlik.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.06.24. 10:30:42

Megnyugtató a tudat, hogy mind a két gólt, Barcelonai előkészítés követte, nagy szerencse, hogy tele van így is madridi ászokkal a válogatott.. 8) :D
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.24. 10:20:53

blupatrik írta:én látok arra esélyt,hogy ezzel a "4-6"-os felállással idáig csak etetik a népet,és portugália ellen lehet,hogy teljesen átrendez mindent VdB ,vagy esetleg a döntőben hogy meglepje Németországot.Llorentét én sem értem,legalább utolsó 10 percekre betehetné,biztos vagyok benne hogy meghálálná.
Semmit nem mutattak meg még igazán a spanyolok.
Meg sem izzadtak.
Bár, ha úgy vesszük, megmutatták, hogy mire képesek.
Egy francia válogatott elől is úgy eldugták a labdát, hogy azt se tudták, hol van.
Llorentét majd szerintem bevetik egy német válofaztott ellen.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
blupatrik
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009.10.30. 18:08:01

2012.06.24. 09:34:16

én látok arra esélyt,hogy ezzel a "4-6"-os felállással idáig csak etetik a népet,és portugália ellen lehet,hogy teljesen átrendez mindent VdB ,vagy esetleg a döntőben hogy meglepje Németországot.Llorentét én sem értem,legalább utolsó 10 percekre betehetné,biztos vagyok benne hogy meghálálná.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.06.24. 08:25:56

Gareth Tello írta:
albicelesteX írta:Engem dühít mikor Torrest látom fent szenvedni és Llorente még csak perceket sem kapott. Ráadásul Mi ez a felállás,hogy nincs fent egy klasszikus támadó/csatár szerintem ez nagyon rossz taktika.
A tapasztalatok alapján nem olyan rossz ez azért! Ott van Fabre, visszalép, bekapcsolódik a passzolgatásba, belép az üres területekre, vagy éppen ő ugratja ki az üres területre befutó embert, tökéletesen megértik egymást Xavival, Inivel, még Silvával, Arbeloával meg Alonsóval is (ja, és rúgott két gólt is).
Ez valóban így van, csak egyetlen hiányossága van: semmit nem old meg egyedül, hanem állandóan a passz lehetőségét keresi. Ami persze jól hangzik, de valójában szerintem ha valamivel bátrabban megindulna (nyilván edzői utasítás, mert ennyire önzetlen senki nem lehet) már 4-5 gólnál járhatna. Ezért nem értem én Del Bosquét, mert ha már azzal védekezik, hogy Fábregas csatár, akkor ezt mondja meg neki is, játszassa valóban csatárként. Én annak örülnék legjobban, ha Llorentét tenné be végre.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.24. 08:02:38

albicelesteX írta:Engem dühít mikor Torrest látom fent szenvedni és Llorente még csak perceket sem kapott. Ráadásul Mi ez a felállás,hogy nincs fent egy klasszikus támadó/csatár szerintem ez nagyon rossz taktika.
A tapasztalatok alapján nem olyan rossz ez azért! Ott van Fabre, visszalép, bekapcsolódik a passzolgatásba, belép az üres területekre, vagy éppen ő ugratja ki az üres területre befutó embert, tökéletesen megértik egymást Xavival, Inivel, még Silvával, Arbeloával meg Alonsóval is (ja, és rúgott két gólt is).
Láthattuk, mire jó a csatár, azaz Torres... Alig ér labdához, ha igen, akkor is rosszul, pocsékul passzol, stb.
Llorente nemjátszatását én sem értem, ez VdB sok hülyesége közül az egyik, ha már csatár, akkor inkább ő, mint Torres. Bár valószínű, hogy Fabregasnál ő sem tudna többet hozzátenni a csapathoz, mivel a spanyolok játéka (sokakkal ellentétben) nem a beadásokra épül.
Summa summarum, nekem semmi bajom a "4-6-0"-val, amíg így jutnak folyton tovább.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.24. 02:43:18

Helyzet kevés volt, de én iszonyat élveztem a meccset :D Franciákat kicsit sajnálom, de a spanyol csapat ismét bizonyította miért is az egyik legjobb válogatott.Mottójuk lehetne a lassú víz partot mos gondolat,Nagyon jól felépített csapatjáték és addig megy a figura míg oda nem kerül valaki, védekezésben meg nem lehet rajtuk fogást találni.
Franciák azért próbálkoztak főleg a második félidőben de ahogy LG is írta, Ribery nagyon gyenge volt, több sima egyszer passzt elrontott a támadó harmadban 3-3- vagy éppen 4-4 elleni szitukban.

Ma 2 "lesajnált" csapat játszik, s lőn ott vannak, olaszokat kicsit erősebbnek is érzem, s szerintem be is húzzál.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.06.24. 01:27:25

Nah a túlértékelt franciák a helyükre kerültek, jöhetnek majd REMÉLEM (azaz,h Spanyolország döntőzni fog) a döntőben majd a németek is... (persze ezt is csak remélem)
olaszokat azért nem írom, mert ők nincsenek mostanában túllihegve, igaz nincs is mire igen.

Nagyon kemény, hogy csatár nélkül ennyire magabiztosan menetelnek, nem hiszem, hogy képes lenne erre bármelyik másik csapat is. Viszont azon is el kell spanyoloknak gondolkodni,hogy nincs Villa, és már csatár sincs? Illetve van,csak VDB nem igen hívta be őket...akiket meg igen, nem játszatja.

Persze az eredmények még (remélem amíg marad edző,addig folyamatosan is) őt igazolják, elképesztő mérlege van, de valóban fáj nekem is,hogy még többet ki lehetne hozni ebből az ORSZÁGBÓL (keretből is,de még behívhatott volna pár nagyon jó formát futó játékost).
főleg a mutatott játékot illetően.

Holnap (ill ma) inkább angolok mint olaszok!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.24. 00:33:11

ferninho írta:Kép

nem is kommentálnám... :lol:
NSO meg a hülyeségei.... :lol:
Ez most mi is akart lenni?? :lol:
A katalán szót szerették vna belerakni v mi? :-k :lol:
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2012.06.24. 00:30:04

Kép

nem is kommentálnám... :lol:
NSO meg a hülyeségei.... :lol:
madridista
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2012.06.24. 00:07:02

Lego írta:
Próbálja összefésülni a Madrid védekezését a Barca támadásával. De ez nagyon nem sikerül neki
4 meccs = 8 R.gól/1 K.Gól ... Problem? :P
Amúgy had ne kérjenek elnézést, hogy az ellenfél akkor is védekezik amikor égnek. Írtam már, de szerintem ez a spanyol csapat nem tudná azt játszani, mint 08-ban. Akkor nem álltak be csak az olaszok bekkelni (ami ugye X lett)...Messi és a pengés, kíméletlen és félelmetes csatárok nélkül pedig egyszerűen nem megy. A spanyolok a labdázgatásban jók...keresik a rést, ami ritka, mint űrben a füttyszó...és azért rendre élnek is vele. Hihetetlenül higgadtan adogatnak végig meccseket... és ehhez kell egy Xabi, egy Xavi, egy Ini, egy Busi, de még Silva is. VdB ezt a magabiztosságot pedig a saját anyjáért sem cserélné le...szerencsére. Llorente sajna lassú és nem vevő teljesen a Tiki-takára...Negredo detto...Torresre nem is koptatom az ujjam :) .
Messi kéne ide és akkor ez a csapat mindenkit 4-gyel küldene haza...talán még Ronaldoval is hoznánk egy 3-as átlagot meccsenként.
Elég lenne egy Soldado is.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2012.06.23. 23:56:38

Próbálja összefésülni a Madrid védekezését a Barca támadásával. De ez nagyon nem sikerül neki
4 meccs = 8 R.gól/1 K.Gól ... Problem? :P

Amúgy had ne kérjenek elnézést, hogy az ellenfél akkor is védekezik amikor égnek. Írtam már, de szerintem ez a spanyol csapat nem tudná azt játszani, mint 08-ban. Akkor nem álltak be csak az olaszok bekkelni (ami ugye X lett)...Messi és a pengés, kíméletlen és félelmetes csatárok nélkül pedig egyszerűen nem megy. A spanyolok a labdázgatásban jók...keresik a rést, ami ritka, mint űrben a füttyszó...és azért rendre élnek is vele. Hihetetlenül higgadtan adogatnak végig meccseket... és ehhez kell egy Xabi, egy Xavi, egy Ini, egy Busi, de még Silva is. VdB ezt a magabiztosságot pedig a saját anyjáért sem cserélné le...szerencsére. Llorente sajna lassú és nem vevő teljesen a Tiki-takára...Negredo detto...Torresre nem is koptatom az ujjam :) .

Messi kéne ide és akkor ez a csapat mindenkit 4-gyel küldene haza...talán még Ronaldoval is hoznánk egy 3-as átlagot meccsenként.
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.06.23. 23:54:57

jelwaz írta:Másik kedvencem, hogy Cuenca mindenki szerint Kuenkának kell mondani, közben Kuenszá.
Pedig nagyon helyesen mondják Kuenkának. :) (legalábbis a spanyol nyelvtani szabályok alapján.)
ce, ci = sze, szi (illetve spanyoloknál nem is sz, hanem mint az angol th)
ca, co cu = ká, ko, ku
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Lezárt