Alex Song

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.28. 14:26:13

shutterisland írta:össze voltak gyűjtve a legjobb passzai az arsenalban, szerintem youtuben megtalálható még.
forintos labdák.
Egy ilyet találtam:
Alex Song - Passing Maestro 2011-2012
http://www.youtube.com/watch?v=BDoWvQ8VCNk

Ja, amúgy a technikája is láthatóan javult az utóbbi időben, a szezon elején még igen sokat szerencsétlenkedett a passzokkal, cselekkel, átvételekkel, satöbbi, erre tegnap letolt egy ilyet:
http://www.youtube.com/watch?v=cIVraxgyAC0

Nagyon megszerettem az utóbbi időben, látszik rajta, hogy abszolút szerény, alázatos gyerek, aki hajt a pályán, ahogy csak tud. :)
Az csak a kérdés, hogy bevállal-e még sok szezont itt úgy, hogy tudja, hogy talán soha nem lesz alapember a Barçában. Megérteném, ha azt mondaná, hogy inkább egy olyan csapatba igazol, ahol több lehetőséghez jut, de azért nagyon örülnék, ha maradna.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.28. 12:33:56

azt még megemlíteném, hogy aki látta az Arsenalban, az tudja azt, hogy bizony képes hatalmas labdákat is adni
ez is igaz, pont akkor néztem egy videót konkrétan erről, mikor leigazoltuk.
össze voltak gyűjtve a legjobb passzai az arsenalban, szerintem youtuben megtalálható még.
forintos labdák.
A lomha mozgása
ezzel már lehet nem fogtok egyetérteni, de ha song fürgébb, mozgékonyabb, gyorsabb lenne, szerintem nem lenne rosszabb, mint busquets.
(akit mégegyszer kiemelem, topjátékosnak tartok a posztján.)
jelenleg azzal van előrébb busquets, hogy egyrészt xavi és iniesta kávéját ő főzi le reggelente (:D), jobban érzik egymást a pályán, illetve busquets taktikailag, helyezkedésileg intelligensebb, és hát jobban tudja kontrollálni a kp-t.
viszont song erősebb fizikálisan, és jobb a lövője.
de mivel mind a kettő gyöklassú (és azt hiszem, a mai modern fociban az egyik legfontosabb a sebesség) így egyértelmű, hogy busquets egy lépcsővel felette áll.
Maximum a tokot fogja cipelni, az meg nem túl előnyös egy ilyen kaliberű játékosnak.
ez sajnos igaz.
egyébként ha még pár meccsen pályára lép idén, kb pont annyit fog játszani, mint keita játszogatott 10/11-ben.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.28. 11:16:07

Folytatva az egyetértést, én is így gondolom. :) A jövő évet még mindenképp itt fogja tölteni, de nem nagyon látom, hogy mivel lesz jobb a helyzete. Busquets ugyan nincs mindig topformában, de azért az elvárt szinten mindig hozza. Egyszerűen nem látom jelét annak, hogy ő innen a közeljövőben ki fog szorulni. (hacsak nem jön közbe egy sérülés, de szerencsére nem egy sérülékeny játékos). Így a szezon döntő szakaszaiban, ugyanannyi lehetőséget fog kapni, mint idén vkp poszton.

Remek játékos, de itt egy vkp se reménykedhet abban, hogy ő fog hegedülni. Maximum a tokot fogja cipelni, az meg nem túl előnyös egy ilyen kaliberű játékosnak.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.04.28. 10:41:32

Hasonló véleményen vagyok, mint az előttem hozzászólók, azt még megemlíteném, hogy aki látta az Arsenalban, az tudja azt, hogy bizony képes hatalmas labdákat is adni, és a támadásokat is képes rendkívűl jól segíteni. Itt erre nincs lehetősége, mivel előtte azért nem gyenge játékosok segítik a támadásokat, de ha ne adj isten egyszer úgy alakulna, hogy sérültek lennének a középpályán, eggyel előrébb is nyugodtan ki lehetne próbálni, mint amit anno Keita játszott.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.04.28. 10:34:21

shutterisland írta:elképesztően sajnálom, mert nagyon magasra van téve a mérce.

egyrészt sokan yayához hasonlítják, aki tényleg az utóbbi évek legjobb afrikai középpályása, aki ugyebár itt is játszott.
másrészt busquets pedig a világ egyik legjobb vkp-ja, de ha ezt valaki nem is ismeri el, akkor azt már kénytelen, hogy a legtökéletesebb puzzle volt a középpályához az elmúlt években.

aki látta az arsenalban, az alapból tudja, de a szezon során kiderült, hogy nagyon jó játékos, és ennél pedig bőven több van benne.

nem látványos, mert kb. ennyit kívánhat meg tőle a stáb, szerezzen labdát, vagy ha megkapja, akkor tegye tovább, próbálja meg nem eladni, hanem megjátszani minél közelebb, és ennyi.

tisztességgel és véleményem szerint csekély hibaszázalékkal lehozza a feladatát, szinte mindig jól játszik, de legalább is nem rosszul.
e mellé pedig számomra egy szimpatikus figura is.
nagyon örülnél neki, ha maradna, és valamivel több játéklehetőséggel együtt egy hasznos, sokat forgatott kiegészítőembere lenne a jövő barcelonájának.
Ugyanez :)

Nekem is nagyon tetszik a játéka, ahogy tegnap is.

A lomha mozgása és a szerepköre, megoldásai is Yayára emlékeztetnek, tényleg mintha egy súlycsoporttal kisebb Touré lenne :D

Sok labdát szerez és igen nagy százalékban jól is játssza meg. Nem hozza zavarba, ha 3-an támadják le, nem kapkod és vágja el a francba vakon, hanem igyekszik megjátszani kicsiben, ami általában sikerül is neki. Amikor hátulról igazi tikitakásan kell kihozni a zsugát, abba is simán bele lehet vonni, mert egyérintőben is kiválóan hozzáteszi a magáét.

Oké, vannak benne kisebb hibák, de ez meg mindenkinél megvannak.

A lényeg, h én megtartanám és játszatnám kicsit többet, mert szimpatikus csávó és a teljesítményével elégedett vagyok.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.28. 03:27:03

elképesztően sajnálom, mert nagyon magasra van téve a mérce.

egyrészt sokan yayához hasonlítják, aki tényleg az utóbbi évek legjobb afrikai középpályása, aki ugyebár itt is játszott.
másrészt busquets pedig a világ egyik legjobb vkp-ja, de ha ezt valaki nem is ismeri el, akkor azt már kénytelen, hogy a legtökéletesebb puzzle volt a középpályához az elmúlt években.

aki látta az arsenalban, az alapból tudja, de a szezon során kiderült, hogy nagyon jó játékos, és ennél pedig bőven több van benne.

nem látványos, mert kb. ennyit kívánhat meg tőle a stáb, szerezzen labdát, vagy ha megkapja, akkor tegye tovább, próbálja meg nem eladni, hanem megjátszani minél közelebb, és ennyi.

tisztességgel és véleményem szerint csekély hibaszázalékkal lehozza a feladatát, szinte mindig jól játszik, de legalább is nem rosszul.
e mellé pedig számomra egy szimpatikus figura is.
nagyon örülnél neki, ha maradna, és valamivel több játéklehetőséggel együtt egy hasznos, sokat forgatott kiegészítőembere lenne a jövő barcelonájának.
Avatar
thiagoalcantara
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2012.07.31. 15:23:35
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

2013.04.27. 20:08:31

oké nem nyertünk, de szerintem baromi jól játszott Song :D nálam legalábbis man of the match :) valóban a szezon végére kapja el a fonalat, én a Bayern ellen lehet kezdetném is :o
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.11. 11:40:36

Csak most nézem a Mallorca elleni meccset teljes egészében. Szerintem SOng kiválóan lehozta a meccset. Egyértelmű, hogy nem PSG szint a Mallorca, sőt, nem is mutatott nagy ellenállást, de ismételni tudom csak magam. Ha megvettük, akkor bizzunk is benne.
Kép
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2013.04.07. 00:24:45

Itt az idény vége közeledtével szerintem a bajnoki mérkőzéseken többet fog játszani mint eddig. Busira ráfér a pihenés!
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.07. 00:21:49

szinte mindig jól játszik, nekem nem meglepő.
busquets más, ő komolyabb szintet képvisel, és sokkal jobban passzol a középpályás játékunkba taktikailag, mint bárki más, viszont song azt hiszem, méltó helyettese.
több játékpercet!
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2013.04.07. 00:15:38

Szerintem remek meccset játszott ma.
Szinte minden átadása célba ért, és sok labdát is szerzett.
Nekem meggyőző volt ma, de Busit azért nem tudja kitolni.
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.03.30. 11:10:50

Remélem ma kezdesz öreg koma,mert abszolút helyed lehetne a csapatban véleményem szerint. Jól mozog,sokszor jól lép hátra,az időnként középcsatárt játszó :lol: Piqué helyére, nagy f*szántosan biztosít hátul,sok labdát szerez,jól lát és passzol a pályán,számomra egy üde színfoltja a csapatnak,sokkal több játéklehetőséget remélek neki a szezon hátralévő részében ! Ja,és simán játszatnám akár Busival együtt is,nem sok csapat jutna át a félpályán,ha ők ketten szűrnének !
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.03.13. 04:42:42

értetlenül állok azok előtt, akik bírálják.
ha mint középhátvéd alternatívát nézzük, valóban bukta, de a középpályán jól játszik, amikor bizalmat kapott, akkor a szezon eleji ingadozást eltekintve megfelelt.
yayához meg busquetshez van szokva a szemünk, így ha valaki nem isteni, csak szimplán jó, akkor azt már nem is érzékeljük annyira, pedig kellene.

remélem, hogy a szezon hátralévő részében többet játszik, és azt is, hogy nem fog elmenni innen, jó képességű, és szimpatikus.

javi martinez meg szerintem csak annyival jobb, hogy ő egy poszttal hátrébb is képes megbízható teljesítményre, de ennyi.
amennyivel meg drágább volt...
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3810
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.03.12. 19:38:18

Alcantara írta:Én megmondom neked: Lassú, lomha, nehézkes, passzjátékban alibi, belső védőként meg nem lehet használni. Egyszerűen nem idevaló. A bukott átigazolások vonulatába teljesen beleillik.
Persze, bukott igazolás. Tudnám miért... Nem játszott egymás után 3 meccset még mióta itt van, így azért elég merész. Pár csapat ellen pedig az ő stílusa pont hogy még nyerő is lehetne, de abszolút nincs kihasználva. Pedig igen jó kis játékos ő, de ezt nem a Deportivo meg a Celta Vigo ellen fogja megmutatni, más ellen meg nem játszik.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Alexis9Sánchez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.10.01. 15:10:29
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.03.12. 19:34:02

tatesz1990 írta:Bocsi, de néztetek tavaly Arsenal-meccset?
Van Persie a góljai felé a Song-féle passzok után lőtte. Ő igenis egy jó játékos, benne van a Top5-ben a szűrők közt. Szerintem luxus ennyit padoztatni, aztán majd úgy járunk vele is, mint Yaya Touré-val. Ő sem volt klasszis mikor ide került, most meg a Premier League egyik legnagyobb sztárja....
Teljesen egyetértek veled.Ezért is irtam,hogy nem is kell majd csodálkozni ha 1-2év után így elfog menni.(Amit én nagyon sajnálnék)25éves!!!nyílván nem fog itt padozni végig amikor szerintem csapatok 80%-ban alap kezdő lenne!Aztán majd bánjuk őt is amikor ott járunk már! :roll:
Katalán szív, kék lélek, Barcelona drukker maradok, amíg csak élek !!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.12. 18:56:16

Alcantara írta:Martinezre azt mondani, hogy "se itt, se ott nem jó játékos" igen szerény meglátásra vall. Persze ez a te véleményed.
nekem már csak ilyen szerény meglátásaim vannak :lol: szted klasszis, sztem nem, nincs ezzel semmi baj. a lényeg az volt hsz-emben h ha védő kell védőt vegyünk, ha kp akkor akkor kp-t. nem szeretem az ilyen feles megoldásokat. de ahogy nézegetem a forumot, sokan vannak hasonlo véleményen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2013.03.12. 18:37:24

Bocsi, de néztetek tavaly Arsenal-meccset?
Van Persie a góljai felé a Song-féle passzok után lőtte. Ő igenis egy jó játékos, benne van a Top5-ben a szűrők közt. Szerintem luxus ennyit padoztatni, aztán majd úgy járunk vele is, mint Yaya Touré-val. Ő sem volt klasszis mikor ide került, most meg a Premier League egyik legnagyobb sztárja....
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.03.12. 18:12:03

Martinezre azt mondani, hogy "se itt, se ott nem jó játékos" igen szerény meglátásra vall. Persze ez a te véleményed.

Egyébként, ha neked megfelel a stílus lelked rajta. Biztosan értékelik ezt valahol.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.12. 17:14:24

Alcantara írta:Megjegyzem nincs értelme azon vitatkozni, ami nem valósult meg, de Martinez nem padozott volna, mert belső védők jó teljesítményéből erős hiány van. Ő ott is megállta volna a helyét.

Egyébként meg már a sokadik ilyen típusú reagálásod ebben a stílusban a kommentjeimre. Kicsit csiszolhatnál rajta, jól állna még neked is. :?
csiszol a halál, nekem jó így. ha nem tetszik átugrod és kész.

visszatérve a témához többen is írták már h song gyenge buszkecc helyére. ez van. amugy sem akad tul sok alternativaja a világban, de padozni meg aztán egyik sem fog.

annak meg aztán végképp semmi értelme hogy ilyen univerzális, se itt, se ott nem jó játékost veszünk. ha védő kell védőt vegyünk, ha tartalék vkp, akkor vkp-t.

én még mindig amondó vagyok, hogy jól van itt a song gyerek. kicsit lassú, kicsit sokat gondolkodik, de helyettesnek a tinglitangli meccsekre bőven megteszi.

javi martinezt kissé tulsztaroltam érzem, nem rossz játékos, de a klasszistol messze van, nem véletlenül fordul elő h ki-ki marad a bayernből.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.03.12. 16:58:34

Megjegyzem nincs értelme azon vitatkozni, ami nem valósult meg, de Martinez nem padozott volna, mert belső védők jó teljesítményéből erős hiány van. Ő ott is megállta volna a helyét.

Egyébként meg már a sokadik ilyen típusú reagálásod ebben a stílusban a kommentjeimre. Kicsit csiszolhatnál rajta, jól állna még neked is. :?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.12. 16:54:46

Alcantara írta:Sajnos ez a játékos jutott a vezetőség takarékossága miatt a keretbe.
Javi Martinez tökéletes megoldás lett volna két posztra is, de az ára iszonyatos volt, így maradt ez az "öszvérmegoldás". Szerintem nincs itt helye, inkább középső védő kellene az árából. Busi cseréjének Masch tökéletes megoldás lenne.
aha. gondolom javi martinez is jött volna a padra. felesleges song helyett jobban gondolkozni, mert nekünk második ember kell busi mögé. és a padot egyik világsztár sem fogja bevállalni mikor máshol kezdő lehet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.03.12. 16:21:27

Sajnos ez a játékos jutott a vezetőség takarékossága miatt a keretbe.
Javi Martinez tökéletes megoldás lett volna két posztra is, de az ára iszonyatos volt, így maradt ez az "öszvérmegoldás". Szerintem nincs itt helye, inkább középső védő kellene az árából. Busi cseréjének Masch tökéletes megoldás lenne.
Avatar
Alexis9Sánchez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.10.01. 15:10:29
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.03.12. 16:12:53

Alcantara írta:Én megmondom neked: Lassú, lomha, nehézkes, passzjátékban alibi, belső védőként meg nem lehet használni. Egyszerűen nem idevaló. A bukott átigazolások vonulatába teljesen beleillik.
Lassúnak lassú az odáig oké.De szerintem nem bukott igazolás ő.Belső védőnek tényleg használhatatlan,abban egyetértek!Nekem se tetszett amikor év elején ő volt ott.De posztján rendben van szerintem!Amikor játszik akkor jól szokott.Az már más kérdés,hogy ennyi játékkal sok mindent bizonyítani nem lehet!Főleg úgy,hogy csak akkor játszik amikor többiek pihennek meg azokon a meccseken ahol nincs nagy tét!Jó lenne ő ide szerintem,csak többet kéne játszatni!
Katalán szív, kék lélek, Barcelona drukker maradok, amíg csak élek !!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.03.12. 15:32:57

[quote="Alexis9Sánchez"][quote="sörvirsli"]Alex Song visszatérhet a nyáron az Arsenalhoz, nincs megelégedve a Barcelonában betöltött szerepével.

Nem értem,hogy miért nem játszatják többet! quote]

Én megmondom neked: Lassú, lomha, nehézkes, passzjátékban alibi, belső védőként meg nem lehet használni. Egyszerűen nem idevaló. A bukott átigazolások vonulatába teljesen beleillik.
Avatar
Alexis9Sánchez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.10.01. 15:10:29
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.03.12. 13:56:14

sörvirsli írta:Alex Song visszatérhet a nyáron az Arsenalhoz, nincs megelégedve a Barcelonában betöltött szerepével.

A Daily Express cikke szerint Alex Song nem biztos, hogy a következő idényben is maradni fog a Barcelonában.

Az Arsenal a nyáron visszavinné a védekező középpályást, mivel hiányzik a középpályáról egy olyan képességű játékos, mint Song. Pénz a hírek szerint lenne a megszerzésére, Song meg újra annyit játszhatna, mint amennyit szeretne.
Nem csodálkoznék ha igaz lenne.Mint már leírtam itt többször is, nem csodálkoznék ha elmenne ennyi játék után.Ha nem is nyáron de jövőre maximum.Nem értem,hogy miért nem játszatják többet!Főleg bajnokságba.De komolyan meccseken is simán lehetne.Én komolyan ma is őt látnám legszívesebben középpályán Busquets-el meg Iniestával mint páran irták másik topicba!Legalább stabilabb lenne középpálya,plusz Song tud am nagy labdákat is osztani!De ugyse fog kezdeni,ezt mindenki tudja.
Katalán szív, kék lélek, Barcelona drukker maradok, amíg csak élek !!!
Lezárt