Eric Abidal

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.06.01. 13:11:41

mrlevy írta:Oké hogy hajtunk a 100pontért de mi a nem tudom kijátszani az autocenzúrát nem lehet ABIT a kezdőbe rakni????IGAZÁN MEGÉRDEMELNÉ Ő IS ÉS MINDEN BARCÁS!!!!!
Nagyobb élmény lesz a közönségnek és nekünk is, ha csereként áll be. 8)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.06.01. 12:46:59

Ha majd az onokák :D kérdezik, hogy milyen nagy focisták voltak az én időmben Abidal-t is megfogom említeni. Amiket ő átélt példaértékű. Elmesélem majd, hogy balvédő és vkh poszton is világklasszis volt, (majd megmutatom nekik a Sevilla elleni védést :D), illetve elmondom, hogy becsapták, átverték és kirúgták Barcelonából amit ne próbáljanak megmagyarázni, mert nem lehet.
Köszönünk mindent Abidal és remélem valamikor összefutsz még a Barcával és leveszed az összes ellenfelet röhögve a pályáról!!!

Belegondoltam, hogy milyen öreg vagyok már :D Egy csomó balbekk elment már: Frank de Boer, Gio, Sylvinho, Maxwell, Abidal.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.06.01. 12:45:14

Taibi írta:
Pocsa11 írta:A gyomrom fordul fel a kedvenc csapatomtól...Illetve annak "vezetőitől". Nem hiszem el, hogy ez a szerencsétlen ember aki annyit küzdött, ne kaphatott volna legalább még egy évet. A tudása, az akarása bőven megvan hozzá! Arról nem is beszélve, hogy jó pár esetben a saját csapattársai meríthettek volna erőt abból, hogy maguk mellett tudhatják.
Mérhetetlenül csalódott, és dühös vagyok.
Teljesen egyetértek!
Hosszú évekre visszamenőleg ez a játékos-távozás visel meg legjobban engem... :? (pedig távozott innen sok nagy sztár)
Én viszont továbbra is tartom, hogy a csapat igenis kiállt mellette. Sokkal korábban elküldhették volna, akkor hagyták volna cserben. De megvárták míg felépül, utána leültek beszélni vele hogyan tovább. Felvázolták mennyi lehetőséget tudnak neki biztosítnai, ad kettő ő maga mennyit fog tudni vállalni, és közös elhatározással elvált a klub és Abi útja.

Nemhiszem hogy keserű szájízzel távozott volna, akkor meg nektek sem szabadna. Szerintem.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2013.06.01. 12:33:19

Pocsa11 írta:A gyomrom fordul fel a kedvenc csapatomtól...Illetve annak "vezetőitől". Nem hiszem el, hogy ez a szerencsétlen ember aki annyit küzdött, ne kaphatott volna legalább még egy évet. A tudása, az akarása bőven megvan hozzá! Arról nem is beszélve, hogy jó pár esetben a saját csapattársai meríthettek volna erőt abból, hogy maguk mellett tudhatják.
Mérhetetlenül csalódott, és dühös vagyok.
Teljesen egyetértek!
Hosszú évekre visszamenőleg ez a játékos-távozás visel meg legjobban engem... :? (pedig távozott innen sok nagy sztár)
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.05.31. 19:05:22

Az elmúlt években Iniesta mellett a legnagyobb kedvencemmé nőtte ki magát. Mind a pályán, mind azon kívül példaértékű volt a viselkedése.

A klubot meg lehet érteni. Remélem nem csak Abidal ügyében lesznek ennyire következetesek Rosellék.

Abidalnak pedig természetesen jó egészséget és sok sikert! - tudom, hogy olvassa a topicot.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.31. 18:38:26

Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.31. 18:18:25

Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.31. 17:00:36

Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.05.31. 16:58:56

Kép
KépKép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.05.31. 14:46:58

LG írta:
Mikaos írta:A klub példátlanul járt el az ő esetében, pozitív értelemben. Sok helyen már az első alkalommal azt mondták volna, hogy szerződést bontanak, fizetést nem kap, stb. A Barca rengeteget segített Abidalnak, és ezzel köszönettel tartozunk nekik.

Hogy most nem maradhatott Abidal, az sportszakmai döntés. És úgy gondolom, hogy ez így is van rendjén: nem kell összekeverni az érzelmeket a szakmával.
Vilanova és a többiek látták/tudják, hogy mennyit bírhat ki Abidal. Csak azért nem érdemes megtartani őt, hogy padra, vagy esetleg még a padra se ülhessen!
Nézzük csak a középhátvédeket: van 3 ember, aki előtte van a sorban, továbbá van egy fiatal játékos is, akinek szüksége van a percekre.
Nézzük a balhátvédeket: Jordi Alba fix kezdő, Adriano pedig egy univerzális ember, ezért többnyire neki a padon KELL ülnie.
Szóval, ha reálisan nézitek, Abidal a betegsége miatt sajnos a padra sem tudna sokszor leülni.
És számomra pont ez lenne a legérthetetlenebb döntés: szerződést hosszabbítani vele, és azzal áltatni, hogy majd játszani fog.

Nagyon sajnálom, hogy így történt, de teljesen érthető a vezetőség döntése.
Várom a visszatérését!
Nálam csak az nem világos, hogy az ember miért van annyira egyértelműen előtte? Puyol a szezon nagy részében sérült volt, és félő, hogy az a köv. szezonban sem lesz másképp. Pique két éve formán kivül játszik, Mascheranonak pedig nem az az eredeti posztja. Hacsak meg tudná közelíteni a régi formáját, már többet érnénk vele, mint a három úriemberrel. Ha meg nem, akkor nem, de veszteni nem vesztettünk volna vele semmit, ha megpróbáljuk.
Egy vezetőedzőt meg ne hasonlítsunk már össze egy profi játékossal, homlokegyenest eltérő a két szitu.
De gondolom láttad, hogy Tito betegsége mennyire negatívan befolyásolta a csapat eredményeit. Előtte hengereltünk, utána szenvedtünk. És sajnos ez újra megtörténhet.
Puyol ős-katalán, amíg jártányi ereje lesz, ő ott lesz a csapatban. Világos, hogy nem őt fogják kitenni Abidal helyett. Piqué valóban nem a legjobb szezonját futotta idén, de mellette szól, hogy még mindig nagyon fiatal, ráadásul stabilan hozza magát (még ha hibázgat is néha). A Masch téma már ki lett tárgyalva sokszor, nálunk soha nem fog VK-t játszani, mert ebben a szerkezetben nem illik ahhoz a poszthoz. Én is elszorult szívvel néztem Abidal nyilatkozatát, de sajnos vannak az életben olyan döntések, amik nagyon nehezek, de mégis meg kell hozni őket. Egy vezetőnek pont az a feladata, hogy ne érzelmi alapokon döntsön, amikor egy klub globális érdekeiről van szó. A döntéssel természetesen nem kötelező egyetérteni. Én sem értek egyet vele, de meg tudom érteni a másik fél helyzetét is.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.05.31. 14:24:30

Mikaos írta:A klub példátlanul járt el az ő esetében, pozitív értelemben. Sok helyen már az első alkalommal azt mondták volna, hogy szerződést bontanak, fizetést nem kap, stb. A Barca rengeteget segített Abidalnak, és ezzel köszönettel tartozunk nekik.

Hogy most nem maradhatott Abidal, az sportszakmai döntés. És úgy gondolom, hogy ez így is van rendjén: nem kell összekeverni az érzelmeket a szakmával.
Vilanova és a többiek látták/tudják, hogy mennyit bírhat ki Abidal. Csak azért nem érdemes megtartani őt, hogy padra, vagy esetleg még a padra se ülhessen!
Nézzük csak a középhátvédeket: van 3 ember, aki előtte van a sorban, továbbá van egy fiatal játékos is, akinek szüksége van a percekre.
Nézzük a balhátvédeket: Jordi Alba fix kezdő, Adriano pedig egy univerzális ember, ezért többnyire neki a padon KELL ülnie.
Szóval, ha reálisan nézitek, Abidal a betegsége miatt sajnos a padra sem tudna sokszor leülni.
És számomra pont ez lenne a legérthetetlenebb döntés: szerződést hosszabbítani vele, és azzal áltatni, hogy majd játszani fog.

Nagyon sajnálom, hogy így történt, de teljesen érthető a vezetőség döntése.
Várom a visszatérését!
Nálam csak az nem világos, hogy az ember miért van annyira egyértelműen előtte? Puyol a szezon nagy részében sérült volt, és félő, hogy az a köv. szezonban sem lesz másképp. Pique két éve formán kivül játszik, Mascheranonak pedig nem az az eredeti posztja. Hacsak meg tudná közelíteni a régi formáját, már többet érnénk vele, mint a három úriemberrel. Ha meg nem, akkor nem, de veszteni nem vesztettünk volna vele semmit, ha megpróbáljuk.
Egy vezetőedzőt meg ne hasonlítsunk már össze egy profi játékossal, homlokegyenest eltérő a két szitu.
De gondolom láttad, hogy Tito betegsége mennyire negatívan befolyásolta a csapat eredményeit. Előtte hengereltünk, utána szenvedtünk. És sajnos ez újra megtörténhet.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.05.31. 13:38:55

A klub példátlanul járt el az ő esetében, pozitív értelemben. Sok helyen már az első alkalommal azt mondták volna, hogy szerződést bontanak, fizetést nem kap, stb. A Barca rengeteget segített Abidalnak, és ezzel köszönettel tartozunk nekik.

Hogy most nem maradhatott Abidal, az sportszakmai döntés. És úgy gondolom, hogy ez így is van rendjén: nem kell összekeverni az érzelmeket a szakmával.
Vilanova és a többiek látták/tudják, hogy mennyit bírhat ki Abidal. Csak azért nem érdemes megtartani őt, hogy padra, vagy esetleg még a padra se ülhessen!
Nézzük csak a középhátvédeket: van 3 ember, aki előtte van a sorban, továbbá van egy fiatal játékos is, akinek szüksége van a percekre.
Nézzük a balhátvédeket: Jordi Alba fix kezdő, Adriano pedig egy univerzális ember, ezért többnyire neki a padon KELL ülnie.
Szóval, ha reálisan nézitek, Abidal a betegsége miatt sajnos a padra sem tudna sokszor leülni.
És számomra pont ez lenne a legérthetetlenebb döntés: szerződést hosszabbítani vele, és azzal áltatni, hogy majd játszani fog.

Nagyon sajnálom, hogy így történt, de teljesen érthető a vezetőség döntése.
Várom a visszatérését!
Avatar
Gerard3Piqué
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.08.30. 13:51:34
Tartózkodási hely: Patak

2013.05.31. 12:57:10

Kicsit csalódott vagyok a döntés miatt .A hozzáállása miatt, a legjobb volt a csapatból ő akart küzdeni , ami a többieken annyira nem látszott . Ő és Puyol aki motiválni tudja őket ,mert a edző a nem. Abidal megkapta a kellő támogatás a betegsége alatt , ne legyen igazam e lelkileg ezen a ponton kicsit megrogyott. Én bíztam abba hogy a vezetőség kiáll mellette . Középső védőnek nem lett volna rossz , de a szélen is kaphatott volna lehetőséget .
Tiszteletben tartom a vezetők döntését , de mérhetetlenül sajnálom , egy ikon , egy példakép volt.
Köszönjük Abi!
Merci Abi!
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.05.31. 12:14:01

A klubot nem lehet elmarasztalni a döntés miatt. Amikor beteg volt, kiálltak mellette, és fizettek a kezelését, bérét, mindenben támogattak a visszatérését vezeto úton. Le a kalappal a csapat, a vezetőség elott.

Szakmailag nem értek egyet a döntéssel, mert úgy érzem segítségünkre lehetett volna a továbbiakban is. A pályán is, de meg inkább a közösség miatt. Ha nincs kedvem edzeni, vagy rossza a hangulatom ránézek abidalra és rögtön át értékelem a problémáimat...csapat kohézió szempontjából pótolhatatlan veszteség. Bőven elfért volna a keretben, de azt is figyelembe kell venni, hogy a fiataloknak is lehetőséget kell adni. Nehéz úgy, de a látottak alapján meg lett volna helye a keretben.

Ott voltam a visszatérésén a Camp nouban, felemelő volt, ahogyan a közönség ünnepelte. Mar a bemelegítésnél is hatalmas tapsot kapott, a becsereleset állva tapsoltak, és utána minden egyes labda érintését tapsvihar kísérte. A lényeg, hogy nem hiszem hogy neheztelne a barcara, rengeteg mindent kapott a klubtól.

Köszi Mindent Abi!
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2013.05.31. 09:10:54

Mikor a lelkileg legnagyobb szüksége volt Abinak a támogatásra, akkor a klub kiállt mellette. Reményt adott neki, hogy ne adja fel és tegyen meg mindent a visszatérése reményében. Emiatt kalapom emeltem a csapat előtt. Viszont most, hogy Abi visszatért, hoztak egy ilyen számomra érthetetlen döntést.
Nem gondolom, hogy ne lehetett volna vele megállapodni kevesebb pénzben ill. bizonyos játékidőben, ha már ennyire elkötelezett volt a csapat mellett.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.31. 08:49:57

Pocsa11 írta:A gyomrom fordul fel a kedvenc csapatomtól...Illetve annak "vezetőitől". Nem hiszem el, hogy ez a szerencsétlen ember aki annyit küzdött, ne kaphatott volna legalább még egy évet. A tudása, az akarása bőven megvan hozzá! Arról nem is beszélve, hogy jó pár esetben a saját csapattársai meríthettek volna erőt abból, hogy maguk mellett tudhatják.
Mérhetetlenül csalódott, és dühös vagyok.
Mérhetetlen nagy butaság az amit leírtál.
Ez egyszerűen szakmai döntés, és nem elküldték hanem el fog menni a kettő közt nagy a különbség. Maradhatott volna, de nem játékosként.
Ő játszani akar amit megértek, de a Barcanál nem kapott volna annyi lehetőséget amennyit akart volna.
Abidal nagy dolgot tett, ezt nagyon kevés sportoló tudta elérni.
De. A Barcelona egy top csapat ahol a legjobb formában lévő emberekre van szűkség. A mostani csapatnál két ember is előtte van a rangsorban, így nagyon keveset játszana a következő szezonban.
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2013.05.31. 08:21:47

Köszönjük Abidal amit a csapatért tett!
Rá igazán jellemző a Més que un club!

Remélem sikerül egy jó csapatba (akit szívesen megnéznék a tv-ben) elhelyezkednie ahol bizonyítani tud, hogy igenis 1-2év még benne van.

Szerintem nálunk is maradhatott volna egy évet, ha nem más miatt a bajnokságban a rotáció miatt. Ott még bőven megállta volna a helyét és vissza is vonulhatott volna.

És mégegyszer köszönjük Abi!
tossademar
Barça B
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013.03.08. 15:57:10

2013.05.31. 06:25:04

Sz@rt sem tudunk arról, hogy mi történt. Igen, "elküldték". Ez egy racionális döntés volt. Nagyon kedvelem Abit, de az, hogy a tegnapi sajtótájékoztatón többször is kiemelte, hogy Ő nem akart menni, de a Barca ezt nem így gondolta........, talán még hálátlannak is titulálhatnám.

34 évesen, egy ilyen komoly betegség után, amely alatt a Barca kitartott mellette, fizette a fizetését, és hű maradt hozzá, nem gondolhatta Ő sem, hogy teljes értékű játékos lesz.

Az idén is beállt 3-4 meccsre, majd lesérült. Sokkal jobban kellene az egészségére figyelni, hiszen családja van, meg úgy egyáltalán.
Az egy dolog, hogy az orvosai engedélyezték a játékot, de azt senki nem tudja, hogy hogyan reagálna a szervezete egy ilyen megterhelésre. Ennek a kockázatát nem tudom melyik profi klub vállalná fel.

Vagyis azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy sajnáljuk Őt, mert emberileg a legnagyobbak közé került, de ez volt a helyes döntés.

Egy vezetőedzőt meg ne hasonlítsunk már össze egy profi játékossal, homlokegyenest eltérő a két szitu.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19632
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.05.31. 03:47:06

Tényleg kicsit felfoghatatlan a dolog, egyem a szívét eléggé elpityeredett :?
De nagyon nehéz volt ez a döntés, ebben biztos vagyok, s abban is hogy átgondolták a dolgokat, reálisan nézve nem lett volna nagy szerepe már, viszont ott van a másik oldal, hogy mentálisan valóban a többieknek is sokat jelenthetett volna, a fiataloknak de a nagy öregeknek is.
Nagyon sajnálom szegényt, s nehéz erre mit mondani, valami "szotyi" pénzért szerintem maradt volna, s csapatösszetartó kohéziós erőnek is már megérte volna még 1 évet megtartani, áááá szomorú ezt olvasni, olyan jó kis játékos volt.
Kép
Kép
Kép
Barca333
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2007.07.27. 19:57:46
Tartózkodási hely: Eurobarca

2013.05.31. 01:28:57

Egyszerűen nem értem azokat, akik azt állítják, hogy már nem fért volna be a csapatba. Se a vezetőket, se titeket.
Az első visszatérése után nagyszerűen játszott, győztes gólt lőtt a Realnak és hasonlók. A második visszatérése után itt van Jordi Alba a posztján, viszont ő sem fog mindig játszani és középen pedig gyakran kell Piquén, Puyolon és Mascheranon kívül valaki hátra. Biztos, hogy játszana Ő, ha nem is annyira sokat, de játszana! A hozzáállásával, tehetségével pedig nem lehet vitatkozni, már bizonyított. Olyat tett le az asztalra, mint még senki más. 2-szer tért vissza a betegségéből, csak a játék miatt, a futball miatt. Nem volt neki elég, hogy felépült a betegségből! Mindent megtett hogy újra focizhasson, rengeteget edzett és várt. Ez az időszak elképesztően nehéz lehetett számára. Annyira céltudatos, vágyik, éhezik a sikerre! ILYEN játékosok kellenének a csapatba!
A sajtótájékoztatón látszott rajta a megtörtség. Én nem tudom milyen tisztesség és szeretet vitte rá, de ahogy viselkedett a vezetőséggel ezek után, az rendkívül példaértékű! Csodálatos ember!
Respect Abidal, a vezetőségnek újabb mínusz pont. Ezúttal hatalmas...
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2013.05.31. 00:48:03

üdv. hát sajnálom szegényt mert nagyon jó ember, de sajnos itt már nem sok lehetősége lett volna a játékra. sajnos azért kell egyetértenem a vezetőség döntésével mert ugyan kisebb csapatok ellen lehet hogy játszhatna csak ne feledjük el hogy ott van Bartra és a kövi szezontól újra a nagyoknál lesz Muniesa is (ő csak azért volt most a B-ben hogy a sérülése után újra felvegye a ritmust), és nekik is muszáj játéklehetőséget adni, márpedig ha maradt volna Abi akkor ezt tőlük vette volna el. márpedig nagyon tehetséges mindkét fiatal és a fejlődésük érdekében ezt a döntést meg kellett hozni. nagy sajnálom Abi-t, de ennek sajnos így kellett lennie.
sok sikert kívánok neki akárhol is folytatja.
mvik
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2013.05.31. 00:41:28

Nagyon sajnálom szegény Abit. Most komolyan,kitartottunk mellette idáig, és most elküldjük? Értem én hogy már nincs olyan jó formában, meg már öregedik,de hát mégiscsak ez nagy dolog hogy egy ilyen betegségből vissza tudott térni. Mikor néztem a sajtótájékoztatóját,majdnem elbőgtem magam.
Még Abi sokszor is kihanhsúlyozta, hogy nem ezt a döntést várta, de el kell hogy fogadja stb... Még legalább egy évig itt maradt volna, és akkor utána visszavonult volna, vagy el ment volna levezetni USA-ba vagy akárhová...
De elküdik... Nekem nem lett volna pofám ezt csinálni vele.Nem szidok én senkit,se Rosselt,se Tito-t,de én ezt nem igy csináltam volna... :cry:
Kép

Titi - The Legend!
Avatar
Pocsa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2008.02.18. 21:07:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.31. 00:40:22

A gyomrom fordul fel a kedvenc csapatomtól...Illetve annak "vezetőitől". Nem hiszem el, hogy ez a szerencsétlen ember aki annyit küzdött, ne kaphatott volna legalább még egy évet. A tudása, az akarása bőven megvan hozzá! Arról nem is beszélve, hogy jó pár esetben a saját csapattársai meríthettek volna erőt abból, hogy maguk mellett tudhatják.
Mérhetetlenül csalódott, és dühös vagyok.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.31. 00:34:08

LG írta: Csak egy kérdés: a te logikád alapján Titonak nem kéne mennie? Tudom, ő nem játékos, hanem edző, de mégis eléggé megszenvedtük idén is a betegségét, és lehet jövőre is megfogjuk.
Ami Abidalt illeti, én azért mégis megnéztem volna, milyen formában tér vissza. Ha csak fele annyira lett volna jó, mint a betegsége előtt, már erősödtünk volna vele.
Mondjuk ha Tito nem számol vele, akkor valóban korrektebb megoldás az elküldése, mint hogy itt maradjon, és ne játsszon.
De, mennie kellene. És nem csak én gondolom így, hanem pl. Cruyff is, akinek azért van rálátása a dolgokra, akár a Barcelona-ról, akár az edzősködésről van szó.
Abidal-ról: Erősödni nem tudom mennyit erősödtünk volna vele. Azt láthattuk, hogy a La liga leggyengébb csapatai ellen nem probléma, ha ő van a pályán, de nem vagyok benne biztos, hogy az erősebb ellenfelek ellen, pláne BL-ben megállná a helyét. Középre pedig megleszünk, pláne ha lesz érkező játékos is arra a posztra.
Mindenesetre örülök, hogy Abidal nálunk játszotta karrierje legjobb éveit és abban is biztos vagyok, hogy ha más munkakörben kerül vissza a klubhoz abból csak jó sülhet ki.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.05.31. 00:26:19

connor írta:Istenem, mennyi itt az álomvilágban élő ember! :D Az élet sajnos nem egy amerikai film, ahol a 60 éves Rocky egy rövidke felkészülés után simán egy szinten van az aktuális világbajnokkal. Ki akar "felnőni"? :roll:

A valóság sajnos az, hogy egy nemsokára 34 éves játékos aki már a második műtétjén és hosszabb kihagyásán van túl, már nem képes megállni a helyét az elitben. Emberileg követendő példa, csak méltatni lehet őt, az biztos, de ez nem elég ahhoz, hogy ilyen események után és ilyen körülmények között valaki rendszeres játéklehetőséget kapjon egy olyan csapatban, ahol szinte csak a tökéletes a jó - az elitben. Márpedig Abidal játszani akar és nem padozni.

Lehet ész nélkül idegeskedni és szidni Tito-tól kezdve a vezetőségig bárkit, de ha valaki előveszi a józan ítélőképességét, hamar beláthatja, hogy aki döntött ebben az ügyben - legyen az Tito vagy Rosell vagy más - a lehető legjobb döntést hozta. Lehetőséget kínált Abidalnak, hogy a klub része legyen a jövőben, de a klub sportszakmai szempontjait helyezte előtérbe azzal, hogy játékosként igazán már nem számítanak rá.

Aki pedig vakon minden ügyben hangoztatja a "több mint egy klub" szlogent az nem is érti igazából annak jelentését. :wink:
Csak egy kérdés: a te logikád alapján Titonak nem kéne mennie? Tudom, ő nem játékos, hanem edző, de mégis eléggé megszenvedtük idén is a betegségét, és lehet jövőre is megfogjuk.
Ami Abidalt illeti, én azért mégis megnéztem volna, milyen formában tér vissza. Ha csak fele annyira lett volna jó, mint a betegsége előtt, már erősödtünk volna vele.
Mondjuk ha Tito nem számol vele, akkor valóban korrektebb megoldás az elküldése, mint hogy itt maradjon, és ne játsszon.
Lezárt