Alexis Sánchez

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.17. 18:50:33

connor írta: Tartok tőle, hogy nemsokára véget ér a szerencseszériája és akkor újra csak foghatjuk a fejünket meccsről meccsre.
Komolyan gondolod, hogy a szerencsének köszönheti, hogy rúgott a bajnokságban 15 gólt (házi gólkirály) és kiadott egy rakat assistot olyan poszton, ami kevésbé szól a góllövésről, mint egy igazi csatárnál!? És ez a szerencseszéria fél éve tart.
Nagyon kell egy ilyen játékos, aki ennyit melózik, főleg Alves oldalán. Nem egyszer ment hátra a brazil helyett, mert az fent bohóckodott, míg az ellenfél kontrázott. Letámadásban is 5-ös. Addig hajtja, űzi az embert, míg vagy sikerül megszereznie a bogyót vagy hibára készteti. A bemozgásokat is nagyon érzi, Cesc egyik kedvenc célpontja ebből a szempontból. Az egy dolog, hogy nem hülyít folyamatosan 2-3 védőt, de arra ott van Neymar és Messi. (bár megjegyzem az 1vs1, vagy akár a 2 vs 1-i azért viszonylag jó százalékkal bejönnek) Sokkal sebezhetőbbek lennénk egy olyan játékossal. Alexis, ha elveszti egyből visszatámad, próbálja megakadályozni, hogy az ellenfél gyorsan támadást alakíthasson ki, ami nagyon fontos, mert a jobb oldalunk iszonyatosan gyenge védekezésben még így is.
Idáig az ment, hogy rendben hajt meg hasznos viszont az nem elég. Most jönnek a gólok a gólpasszok és nem csak alibi meccseken, amikor megszórjuk az ellenfelet, hanem amikor igazán kell. Amikor a Sevilla ellen utolsó percben pontot mentett nekünk, nem nagyon osztotta senki. Milyen érdekes!
Nem világklasszis vagy aranylabda várományos játékos, nem is lehet mondani rá, hogy ha megkapja a labdát már besz@rnak a védők, de arra a posztra tökéletes.
Aki amúgy ennyire el akarja adni az Pedrot miért nem, pedig jóval gyengébb AS-nél? Ja, ő saját nevelés. Bocsi.
De akkor most gránitot kérdezném. Ő kit látna szívesen a helyén és miért lenne jobb? Tényleg komolyan kérdezem no offense, csak kíváncsiság. De normális érvekkel légyszíves, ne ilyennel, hogy azért, mert ő nem csetlik-botlik.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.17. 17:58:24

Igen, mi adtunk érte ennyit anno :D

Valószínűleg esélytelen persze, az irónia ellenére is.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.17. 17:51:50

gránit írta:Most tényleg elég jó áron el tudnánk adni. Ha lenne rá vevő 30 millió felett, érdemes lenne túladni rajta.
Gondolod, hogy bárki is adna ennyit egy olyan falábú, szerencsétlen, botladozó játékosért, mint Alexis? Esélytelen... Ha valaki letesz 15-20-at az asztalra, már azzal is bőven elégedettek lehetünk. Költözzön csak minél messzebb Barcelonától, mi meg hozzuk el a helyére Reust, a Hazard gyereket, Robbent (nem vicc!) vagy Januzajt. [-o<

Irónia.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.17. 17:26:26

Most tényleg elég jó áron el tudnánk adni. Ha lenne rá vevő 30 millió felett, érdemes lenne túladni rajta.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.02.17. 16:27:25

connor írta:alahol a kettő között kell keresni az igazságot. 30-40 millió körüli összegért én elengedném. Egy olyan csapatban, ahol több területe van kihasználni a sebességét, illetve ahol nem szükséges olyan szinten "bonyolultan" játszani, mint nálunk, ott vezéregyéniség lehetne. Gondolok itt olyan csapatokra, mint a MU, Chelsea vagy akár a Juve (az olasz futball úgyis nagyon ment neki).
Tartok tőle, hogy nemsokára véget ér a szerencseszériája és akkor újra csak foghatjuk a fejünket meccsről meccsre.
egyébként én bírom őt meg minden, de ha ennyiért eltudnánk adni, és ennyiért tudnánk egy nála jobb játékost szerezni, aki több gólt rúgna, több gólpasszt adna, ugyanígy védekezne és az említett hibák se lennének a játékában, akkor áldásom rá. komolyan mondom, mert nálam a csapat az első. csak itt annyi a ha, a feltételes mód, hogy benne van a pakliban a hibázás lehetősége. hogy rosszabbul járunk.

a lentebb említett plusz egy középpályással helyette meg egy baj van. az esetek úgy 80%ban egyáltalán nem jött be ez a fabregas, xavi, iniesta hármas együtt. még a korábban rossz formában lévő pedro - alexis széllel is többre mentünk, annál hogy iniesta volt bal oldalt vagy fabregas messi poszton. ilyenkor tényleg nincs semmi lendület a játékunkban.

kábé ilyesmi a sorrend a középpályánál
1. fabregas, busquets, iniesta
2. iniesta, busquets, xavi
3. iniesta, fabregas, busquets, xavi

egyébként visszatérve alexisre. ha tudunk nála hasznosabb játékost szerezni, és meg is éri nekünk (nem tíz - húszmilliós ráfizetéssel), akkor simán mehet a csere, de ha csak azért lenne, hogy ne ő legyen, mert csetlik - botlik, akkor inkább ne bolygassuk. most elég erős a támadósorunk.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.02.17. 16:18:15

Istenem, ennyi vakhangyát...

Bár valamelyikőtök ennyire tudna csetleni-botlani egy olyan csapatban ahol Sanchez. Akkor nem lennének válogatott problémáink... Ja, De hát nincsenek is :D Természetesen ez a Sanchez-t bírálóknak szól. A letámadásban, mezőnyben, gólokban is átlag felett teljesít.

Alexis hatalmasat játszik ebben a szezonban, és azok akik ezt cáfolják, menjenek sakkbábukat tologatni.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.17. 14:02:05

Sánchezzel kapcsolatban egyetértek azokkal is, akik nem kedvelik és azokkal is, akik igen.
Egyrészt szimpatikus játékos, mert hajt mint az őrült minden meccsen. Talán ő harcol a leginkább a csapatból. Emellett erénye a gyorsasága és a kiugrathatósága.
Másrészt viszont ellene szól: fejben ide, ehhez a stílushoz kevés. Amikor ösztönösen csinál valamit, választ egy megoldást, akkor az általában bejön neki, amikor viszont gondolkodni kell, gyorsan kell felmérni a helyzetet, akkor rendre elrontja. Ezért csetlik-botlik, ezért húzza magára rendre a védőket és veszíti el a labdát, ezért rontja el a helyzeteit és ezért passzol a többiekhez képest pocsékul (ritka kivételekkel). Bukdácsol, mert nem tudja, hogy merre induljon, mire eldönti addigra már a nyakán vannak. Nem tudja hova lője a labdát, mire kapcsol addigra már ott a kapus, kapkodnia kell. Hiába megy el egy ember mellett, ha mire eldönti, hogy mit kellene tenni már a nyakán van egy másik védő. Nagyon sok átlátszó passza van, amikbe a képzettebb és/vagy fejben ott lévő, koncentráló védőknek gyerekjáték belelépni. Itt is azt tudom mondani, hogy amikor nem vacakol, agyal, akkor ösztönből képes jó kiugratásokra, passzokra.
Jelenleg olyan szerencsés szériában van, amikor a hátáról is bepattan valahogy a labda, de ez nem amiatt van, mert tavaly óta fejlődött. Tavaly ősszel épp ennek az ellenkezője volt a helyzet, amikor üres kapuba 1m-ről sem tudta belőni, mert épp úgy pattant előtte, stb. Valahol a kettő között kell keresni az igazságot. 30-40 millió körüli összegért én elengedném. Egy olyan csapatban, ahol több területe van kihasználni a sebességét, illetve ahol nem szükséges olyan szinten "bonyolultan" játszani, mint nálunk, ott vezéregyéniség lehetne. Gondolok itt olyan csapatokra, mint a MU, Chelsea vagy akár a Juve (az olasz futball úgyis nagyon ment neki).
Tartok tőle, hogy nemsokára véget ér a szerencseszériája és akkor újra csak foghatjuk a fejünket meccsről meccsre.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.17. 11:12:37

Nem is érvelni akartam :D Ha elfogult vagy Sanchezzel szemben, akkor nyilván teljesen mindegy, hogy ki mit mond. Mindenesetre, ha már ennyire kíváncsi vagy a véleményemre, Xavit és Fabregast jó lenne együtt látni a kezdőben. Kitérhetnék pl arra, hogy Fabregas mennyi labdát szerez, vagy hogy ő osztotta ki eddig a legtöbb gólpasszt a ligában, de nem fogok :D Elfogadom és tiszteletben tartom a játékos iránti rajongásodat, teljesen érthető, ha ebben az esetben valaki elfogult (én is az voltam sok játékossal szemben, nagyon kedveltem például Marquezt, akit gyakran fikáztak a szurkolók, úgyhogy ismerem a feelinget :D ).
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.02.17. 07:50:40

gránit írta:Hasznosabb lenne helyette egy plusz középpályás a kezdőben.
Miért lenne hasznosabb? Magyarázzad el kérlek, én tényleg nem értem. Felőlem mondhatsz neveket vagy statisztikákat, mindegy, csak támasszad alá, mert az, hogy ,,hasznosabb" nem érv.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.17. 02:16:23

Hasznosabb lenne helyette egy plusz középpályás a kezdőben.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.02.17. 02:04:15

ebbe amúgy tényleg nehéz belekötni, hogy esetlen a mozgása, és belekavarodik a cseleibe, sokszor pedig nem kerül előrébb velük, ez szerintem is így van. csak azt nem értem én se, hogy mit akar gránit kihozni ebből? mert oké, ez mondjuk így van, és? engem az se érdekelne, ha csak egy lába lenne, amíg ennyire hasznos a csapat számára, mint ebben az idényben. mert számtalan olyan játékost tudnék mondani, aki mozgásával, stílusával jobban beleolvadna a csapatba, olyat viszont nem nagyon, aki ennyire hasznos is lenne.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.02.16. 22:22:43

gg86 írta:
gránit írta: Egyszerűen képtelen egy az egyben megverni a védőjét, nem tud betörni a védelem mögé. Lassú, kiszámítható, szögletes mozgású, ennek ellenére valahogy mindig betalál. Ebben persze a nagy számok törvénye is közrejátszik, mivel ebben a csapatban játszik, sok helyzete van, és ha egyet is belő ezekből, akkor már a számok mögé tudja rejteni a valós teljesítményét.
Először azt hittem, rossz helyen járok és valamelyik magyar focistáról írsz, de már látom, hogy nem így van. :) Amúgy szerintem sem kell a csapatba. Nem tetszik a haja.
Nem értek egyet. Szerintem az az egyetlen pozitívum, amit fel tud mutatni. :)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.02.16. 21:11:05

gránit írta: Egyszerűen képtelen egy az egyben megverni a védőjét, nem tud betörni a védelem mögé. Lassú, kiszámítható, szögletes mozgású, ennek ellenére valahogy mindig betalál. Ebben persze a nagy számok törvénye is közrejátszik, mivel ebben a csapatban játszik, sok helyzete van, és ha egyet is belő ezekből, akkor már a számok mögé tudja rejteni a valós teljesítményét.
Először azt hittem, rossz helyen járok és valamelyik magyar focistáról írsz, de már látom, hogy nem így van. :) Amúgy szerintem sem kell a csapatba. Nem tetszik a haja.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.02.16. 20:20:58

gránit írta:Lassú, kiszámítható, szögletes mozgású, ennek ellenére valahogy mindig betalál. Ebben persze a nagy számok törvénye is közrejátszik, mivel ebben a csapatban játszik, sok helyzete van, és ha egyet is belő ezekből, akkor már a számok mögé tudja rejteni a valós teljesítményét.
Akkor már Messiről ne is beszéljük, a nagy számok törvénye alapján a sok helyzetéből valahogy egy kis szerencsével belő egy olyan 80-90-et évente és mindenki erre sztárolja. Pedig valahogy mindig elfelejti mindenki, hogy Xavi és Iniesta nélkül nem lenne sehol, hiszen ő is csak annak köszönhet mindent, hogy ebben a csapatban játszik. Remélem a nyárra nagyon felszívja magát a PSG, és fizetnek nekünk egymilliárdot ezért az undorító, semmirekellő Pedro-Messi-Sanchez trióért. Vagy akár már most is be lehetne tenni helyettük Tellot, és akkor lenne végre a támadók között egy igazán technikás, focizni tudó játékos.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.02.16. 16:22:49

Számomra Alexis egy roppant szimpatikus embernek tűnik, így részemről nem lehet szó un szimpátiáról vagy utálatról beszélni vele szemben, mégis úgy érzem, hogy helye van a kritikáknak is, mert vannak hiányosságai bőven.
Több gólt lő, ami nagyon kellet a játékába, mert már előző szezonban is azt mondogattam, hogy annyiszor kerül gólhelyzetbe mint senki más a csapatból.
És itt jön az az Alexis faktor amit én a szerencsétlenkedésekre értek. Ritkán látott csetlős botlós játékos, dadog nála a labda, cselei 90%val semmire sem megy, nem nagyon tudja megverni a védőjét, húzogat jobbra balra de 2 lépést nem nyer vele. Sokszor idegesítően szerencsétlen vagy tanácstalan ami aztán beég az ember agyába és utána már nehéz a pozitívumokat észrevenni a játékában. Én ezt érzem a kritikák fő okának. Nem érezni rajta, hogy jó helyen van nála a labda, hogy ő jelentheti a különbséget két csapat között, vagy hogy döntő helyzetben a jó megoldást fogja választani.
Egyértelmű bizalomhiányról beszélhetünk az ő esetében, amiért mindent meg is tett. Most ha tényleg magára talál és nem csak fellángolásról van szó, akkor meggyőzheti a kritikusait is. Én nagyon remélem, hogy hosszútávon fog tudni hozni egy erős átlagot.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.16. 15:40:01

Persze, hogy Messi többet lő kapura, mert ő maga alakítja ki a helyzeteit. Alexis azt lövi kapura, amit más dolgozott ki neki (sokszor el sem jut a lövésig, mert elszerencsétlenkedi, elkörülményeskedi a lehetőséget). Félreértés ne essék: nem meggyőzni akarok bárkit, én meg vagyok győződve a saját igazamról, a véleményemet írom le. Ha valaki szerint Alexis több helyzetet alakít ki, mint Messi vagy Fabregas, hát oké, legfeljebb nem értek egyet vele ;)
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2014.02.16. 15:31:01

gránit írta:Ezek nem vádak, szimplán leírtam, mi a helyzet. Ő maga nem tud betörni. Bemozogni be tud, gyakran megjátszható, aztán vagy belövi vagy nem. Meccsenként általában van egy, amit belő, így a nagy számok törvényéből fakadóan nagyon is szép gólátlaga van. Sőt, jobban áll, mint Villa vagy Ibra anno a 24. forduló környékén. Szó nincs itt személyes támadásról - mivel nem is ismerem személyesen, erre nem is lenne lehetőségem -, egyszerűen ez a helyzet.
Nagy számok törvénye? Akkor számoljunk, csak a ligát veszem alapul.

Alexis: 20 meccsen játszott, ezeken 43 lövése volt, amiből 25 találta el a kaput, amiből 15 gól lett. Emellett van még 6 gólpassza.

Nézzük meg ugyanezeket a számokat másoknál.

Messi: 17 meccs, 84 lövés, 38 kapura, 13 gól, 8 gólpassz
C. Ronaldo: 21 meccs, 161 lövés, 64 kapura, 22 gól, 6 gólpassz
Diego Costa: 24 meccs, 76 lövés, 40 kapura, 21 gól, 3 gólpassz

Villa: 23 meccs, 50 lövés, 24 kapura, 11 gól, 3 gólpassz
Ibra: 24 meccs, 121 lövés, 53 kapura, 19 gól, 9 gólpassz

Hogy ebből kinél hány 11-es, azt nem tudom, de az is érdekes lehetne még, mert Alexis tudtommal nem lőtt 11-est. Igaz, van egy szabadrúgásgólja, az tény.

Hatékonyságban egyedül Villa közelíti meg (és Pedro, akit nem írtam fentebb). Szóval nem tudom, milyen nagy számokról beszélünk, mert Messihez, Ronaldóhoz, Costához képest jelentősen kevesebbet lőtt kapura, mégis harmadik a góllövőlistán, jobb helyzetkihasználással. A hasznosságát elvitatni meg megint jogtalan, a leghasznosabb játékos szinte minden meccsen, nem hinném, hogy helyette egy plusz középpályással előrébb lenne a csapat, mert hátrafelé is rengeteg melót végez, főleg Alves miatt, ugye.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2014.02.16. 14:53:51

gránit írta:Ezek nem vádak, szimplán leírtam, mi a helyzet. Ő maga nem tud betörni. Bemozogni be tud, gyakran megjátszható, aztán vagy belövi vagy nem. Meccsenként általában van egy, amit belő, így a nagy számok törvényéből fakadóan nagyon is szép gólátlaga van. Sőt, jobban áll, mint Villa vagy Ibra anno a 24. forduló környékén. Szó nincs itt személyes támadásról - mivel nem is ismerem személyesen, erre nem is lenne lehetőségem -, egyszerűen ez a helyzet.
Még mindig nem értem, mi a problémád vele idén. Leírod, hogy meccsenként van egy gólja kb., meg hogy jobban áll, mint Villa vagy Ibra állt, de ezt olyan lenézően írod, mintha ez lenne a természetes, hogy jobban álljon, mint egy világbajnok vagy a világ egyik legjobb befejező csatára. Ja, Alexis szélső. Nem is befejező csatár. Mint az előző kettő.

Jó mezőnymunkában, lövi a gólokat, adja a gólpasszokat. Akkor írd már le, hogy mi a probléma vele kapcsolatban. Az nem probléma, hogy elad egy-két labdát, mert mindenki elad. Olyat írj, ami csak rá jellemző, és nagy hátrányt jelent a csapatra. Ha nem tudsz (már pedig idén nincs olyan!), akkor egyszerűen, ahogy a kollega írta alább, ismerd be, hogy nem bírod a srácot, ne pedig alaptalan vádakkal hozakodj elő. :D
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.16. 14:44:53

Ezek nem vádak, szimplán leírtam, mi a helyzet. Ő maga nem tud betörni. Bemozogni be tud, gyakran megjátszható, aztán vagy belövi vagy nem. Meccsenként általában van egy, amit belő, így a nagy számok törvényéből fakadóan nagyon is szép gólátlaga van. Sőt, jobban áll, mint Villa vagy Ibra anno a 24. forduló környékén. Szó nincs itt személyes támadásról - mivel nem is ismerem személyesen, erre nem is lenne lehetőségem -, egyszerűen ez a helyzet.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.02.16. 14:39:08

gránit írta:Ekkora szemfényvesztést, mint ez a srác ebben a szezonban, nemigen vitt még véghez senki a futballban :D Egyszerűen képtelen egy az egyben megverni a védőjét, nem tud betörni a védelem mögé. Lassú, kiszámítható, szögletes mozgású, ennek ellenére valahogy mindig betalál. Ebben persze a nagy számok törvénye is közrejátszik, mivel ebben a csapatban játszik, sok helyzete van, és ha egyet is belő ezekből, akkor már a számok mögé tudja rejteni a valós teljesítményét.

Inkább Fabregas kellene a kezdőbe, és 4 középpályással felállni.
Ezek a vádak nagyon gyengék, egyszerűbb lett volna azt írnod, hogy nem szimpatikus a játéka. Idén nem egyszer, nem kétszer vert meg védőket meccsenként (khm, Varane, khm. Rajta kívül pedig minden meccsen szédít a szélen. Vannak rosszabb kísérletek, de Messinek sem jön be minden). Ezen felül ő kerül a legtöbbször az ellenfél védelmi vonala mögé, őt lehet a legtöbbször kiugratni.


gránit írta:Az tény, hogy a mezőnymunkája kimagasló. Inkább védekező középpályásnak kellett volna nevelni. Egyébként minden negatívum ellenére, amit leírtam róla, nincs kétségem afelől, hogy simán meglövi a 20-at a ligában. Nem a gólokkal van a gond, de amíg azok megvannak, addig fellélegezhet és jó eséllyel pályázhat a kezdőbe.
Tehát egy szélsőtől nem elvárás a letámadás és a sok meló? Ez csak plusz? A Barcában ez alapkövetelmény, amit Alexis nem csak teljesít, hanem túl is lő.

Elismerem, van, hogy csetlik-botlik, de a csapat ebből nem szenved semmilyen kárt, és amíg melózik, gólokat szerez és gólpasszokat ad addig mi a problémád? Ezen felül mit vársz el tőle? Megérteném, ha az előző szezonról lenne szó, de nem.



u.i.: Ez nem csak neked, hanem az összes Alexis-nemkedvelőnek szól.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.16. 14:14:40

Az tény, hogy a mezőnymunkája kimagasló. Inkább védekező középpályásnak kellett volna nevelni. Egyébként minden negatívum ellenére, amit leírtam róla, nincs kétségem afelől, hogy simán meglövi a 20-at a ligában. Nem a gólokkal van a gond, de amíg azok megvannak, addig fellélegezhet és jó eséllyel pályázhat a kezdőbe.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2014.02.16. 14:09:07

gránit írta:Szerintem leírtam. Talán a "körülményes" szót kifelejtettem. Azt viszont nem felejtettem ki - bár lehet, hogy nem hangsúlyoztam eléggé -, hogy a probléma nem a góljainak a számával van. Meccsenként meglövi a maga góljait, a Sevilla ellen is, most is betalált. De hasznosabb lenne helyette egy plusz középpályás.
Góljai mellett a mezőnymunkája is igen magas, átlagban ott van a top3-ban! Rengeteget melózik, ez eddig is meg volt nála, csak elbénázta az összes létező helyzetét, ezért a mezőnymunka eltörpült ezek mellett... Igazából minden téren hasznos játékos lett erre a szezonra, mezőnyben és gólok terén is összekapta magát. Az, hogy plusz egy középpályással játszanánk, nem biztos, hogy célratörő lenne. Meglátjuk kedden :)
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.16. 14:05:38

Szerintem leírtam. Talán a "körülményes" szót kifelejtettem. Azt viszont nem felejtettem ki - bár lehet, hogy nem hangsúlyoztam eléggé -, hogy a probléma nem a góljainak a számával van. Meccsenként meglövi a maga góljait, a Sevilla ellen is, most is betalált. De hasznosabb lenne helyette egy plusz középpályás.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2014.02.16. 14:01:23

gránit írta:Ekkora szemfényvesztést, mint ez a srác ebben a szezonban, nemigen vitt még véghez senki a futballban :D Egyszerűen képtelen egy az egyben megverni a védőjét, nem tud betörni a védelem mögé. Lassú, kiszámítható, szögletes mozgású, ennek ellenére valahogy mindig betalál. Ebben persze a nagy számok törvénye is közrejátszik, mivel ebben a csapatban játszik, sok helyzete van, és ha egyet is belő ezekből, akkor már a számok mögé tudja rejteni a valós teljesítményét.

Inkább Fabregas kellene a kezdőbe, és 4 középpályással felállni.
Mit kéne még tennie, hogy elfogadjátok Őt? Hihetetlenek vagytok komolyan... Messze az egyik legjobb játékosunk ebben a szezonban. Mindent ő sem lőhet be, még Messi se, akkor miért várjátok el tőle, hogy meccsenként 4-5 gólokat rugdosson? Létezik ilyen játékos? Még amatőr szinten sem, nem hogy a profik között. Ne gyerekeskedjetek már tényleg, akármit tesz, a Ti szemetekben egy kalap sz4r marad. Inkább írd le, hogy nem tudod objektíven értékelni.

Tavaly én is elküldtem volna, de óriási pozitív csalódás idén. Így tovább Alexis...
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.16. 13:46:47

Ekkora szemfényvesztést, mint ez a srác ebben a szezonban, nemigen vitt még véghez senki a futballban :D Egyszerűen képtelen egy az egyben megverni a védőjét, nem tud betörni a védelem mögé. Lassú, kiszámítható, szögletes mozgású, ennek ellenére valahogy mindig betalál. Ebben persze a nagy számok törvénye is közrejátszik, mivel ebben a csapatban játszik, sok helyzete van, és ha egyet is belő ezekből, akkor már a számok mögé tudja rejteni a valós teljesítményét.

Inkább Fabregas kellene a kezdőbe, és 4 középpályással felállni.
Lezárt