Gerardo Martino

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szerinted jó döntés volt 'Tata' kiválasztása

A szavazás 2013.08.22. 13:14:28-kor befejeződött.

Igen
75
86%
Nem
12
14%
 
Szavazatok száma: 87
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.12. 14:44:51

HOPPÁ!

Barca: Martino döntött, a szezon végén távozik - sajtóhír

A Katalán Rádió ma azzal a szenzációs hírrel lepte meg a közvéleményt, hogy a Barcelona labdarúgócsapatának tavaly nyáron szerződtetett vezetőedzője, Gerardo Martino úgy döntött: nem tölti ki a szerződését, és a szezon végén elhagyja a klubot.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.03.11. 19:32:53

http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,span ... ara-,68753" target="_blank
"Jelenleg nagyon boldog vagyok az Ajaxnál, de ha lehetőség adódik rá, akkor majd meglátjuk." - nyilatkozta hétvégén a holland.
Érdekes lenne ez a verzió. :|
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Pál
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.08.06. 11:55:37

2014.03.11. 18:33:04

Chino írta:Sokan el vannak tévedve, nem attól jó motivátor valaki, hogy őrjöng az alapvonal mellett. Peptől mikor láthattunk olyan habzó szájú kirohanásokat, mint Simeone-tól? De mondhatnám Ancelottit, ha már emlegették. Simeone-nak van egy olyan kerete, amit a saját képére, saját stílusára tudott formálni. Neki ez az Atletico tökéletes csapat. Ezeknek a játékosnak nem elég, ha az alapvonalról ordítják, hogy "gyerünk, gyerünk"! Szép is lenne.
Klopp pedig látjuk mennyit ért a Dortmunddal. Szép volt a tavalyi év, de nézzük meg az idei szereplésüket. Nem tudom mi olyan nagyon vonzó benne.

Martino sok szempontból nehezebb helyzetben van, mint Pep. Az általános vélekedés, hogy azért motiválatlanok, mert agyonnyerték magukat. Na, Guardiola milyen csapatot örökölt ilyen szempontból? Emellett szabadon igazolhatott, az is belefért, hogy a fele elég elbaltázott lett. Most ilyenre nincs lehetőség. Tata belekerült a holtszezon felénél a mélyvízbe. Ideje sem sok volt, ennek ellenére jó csapatot épített fel és bátran elkezdett saját reformokat alkalmazni. Ha már ott tartunk, hogy nem tud motiválni. Olyan játékosok, akik már vagy két éve mélyen tudásuk alatt játszottak, hirtelen 180 fokos fordulatot vettek. Biztos semmi köze nincs hozzá.
Kapott egy nagy "terhet" is. Neki kellett Neymart beépíteni a csapatba, amit nagyon okosan oldott meg.

Lehet itt Simeonézni, meg Kloppozni, de gondoljuk már végig Tata eddigi ténykedését, főleg úgy, hogy még alig léptünk át a szezon felén.
Nem, nemcsak az, viszont lehetne jobb is. Meccs előtt meg félidőben, meg mikor nincs meccs, akkor lehetséges, sőt valószínű, hogy jól motivál, ennek is köszönhető pl. Fabregas javulása. Viszont ha a meccs nem megy túl jól, gyakran csak áll a partvonal mellett. Ahelyett, hogy hajtaná, tüzelné a játékosokat. Nem mondom, hogy ettől minden meccset megnyernénk, de pl. a Valladolid ellen ha a kapott gól után elkezdi hajtani a játékosokat, lehet, hogy sokkal jobban támadtunk volna le, gyorsabbak lettek volna a támadásaink, stb. És ez elég fontos lett volna. Hogy már a saját 16-osukon belül mikor vezetnek, letámadjuk őket, ne csak sétáljunk.
Neymar beépítésével nekem sincs semmi bajom.
Klopp-ot én se hoznám ide, ő túl önző ahhoz, hogy átálljon a Barca-stílusra taktikában, különben sem jönne. De azért azt is nézzük meg, hogy mielőtt Klopp átvette volna őket, 13.-ak voltak a bajnokságban. Most másodikak. Persze ez nemcsak Klopp, hanem a vezetőség érdeme is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7486
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.11. 18:04:22

mess2009 írta: lehet, hogy nem hiszed de én szívesen olvasok ilyen és hasonlóan optimista hsz.eket, elsősorban mert amit én érzek és látok az elszomorít, dühít, és lassan a reményeim is megkopnak...a baj csak az, hogy nem vagy következetes elsősorban magaddal! (olyasmiket sorolsz, hogy hiányzik?! Pulyol, Alves,Xavi pedig bizony ők még itt vannak!!) ilyen alapon oda tehetnéd elsősorban Messit,de Neymart is mert a vereségeinkben elsősorban ők a ludasak.(az adott meccsen az adott teljesítményük okán!) Pepre nekem ne hivatkozzon senki, ő ÉPPEN AZÉRT LÉPETT LE mert látta , tudta, hogy mi következik. Tata Martinó pedig azzal verte a mellét, hogy nem azért jött ,hogy változtasson....most meg mindenki azzal próbálja menteni, hogy sok mindent megváltoztatott, vagy legalább akart...ennek ellenére én világosan fogalmaztam, hogy mit hiányolok nála...abban sok igazság lehet amit az elvárásokról írsz lehet, hogy túlzóak és az is lehet, hogy több türelem kellene....de mondjuk hogyan adjam lejjebb egy 18.-tól elszenvedett vereség után?! sőt azt is megmondom: ha túljutunk a Cityn valahogy az még nálam nem a csúcs! mindabban amit leírtál a lehetőségekről szíves örömest reménykedem, csak éppen nem tudok hinni azok alapján amit mostanában látok.
Nem hiszem, hogy annyira optimista lennék, engem is ugyanúgy feledühített és elszomorított amit hétvégén láttam, mint minden jóérzésű Barca-szurkolót, csupán nem temetem máris a csapatot.
Lehet, hogy itt van Puyol, Xavi meg Alves, de nézd már meg milyenek voltak akkor és most. Puyol 36 éves folyamatosan sérült, akkoriban pedig stabil kezdő volt, a védelem, sőt az egész csapat vezére. Xavi pályája csúcsán volt Alvessel együtt. Az utóbbi két ember hatalmas részt vállalt a sikerekben, de például Xavi felett is elszáll az idő. Ennek már tavaly is mutatkoztak jelei. Szóval hiába vannak itt már nem ugyanazok a játékosok.

Ugyanazokat a köröket nem akarom lefutni. Tata-val kapcsolatban már kifejtettem a véleményemet, még egyszer nem fogom.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.03.11. 17:40:20

Chino írta:
mess2009 írta:a Barcelona "igazi" baja, hogy a gondok eszkalálódnak( terjednek, sokasodnak) baj van a klubvezetéssel , baj van a játékos állománnyal, és bizony baj van az edzővel is.elsősorban az, hogy tanácstalan! szemmel láthatóan kifogyott minden használható ötletből, MÁST REMÉLT MINT AMIT PRODUKÁLT! ha azt mondta volna következetesen hogy, emberek másra van szükség és az bizony áldozatokkal fog járni és idő igényes nos akkor jelenleg legalább lenne hitele! úgy viszont ez lehetetlen, hogy minden gyengébb teljesítmény után fogadkozik, hogy ..."na innen aztán nincs tovább.... nyerni kell! - aztán veszít.
ne álltassuk magunkat ha nincs esélyünk egy Spanyol Ligában akkor nem lesz a BL.-ben sem, és még a kupát is elveszítik.
ez a gárda kifújt - Martínoval vagy és ebben egyetérthetek - akár nélküle is.
Akkor számoljuk fel az egész csapatot és nézzünk más klub után. Király ez a hozzáállás, és nem, nem objektív.

Pont írod, hogy a változások időigényesek, viszont te nem akarsz időt adni, hanem egy ún. "markáns edzőt" követelnek itt.
Én valahogy nem érzem, hogy kifogyott volna az ötletekből. Nem egyszer bizonyította, hogy vannak olyan dolgok a tarsolyában, amikre korábban senki sem gondolt volna. Az pedig, hogy lenyilatkozza, hogy nyerni kell miért nem normális. Minden edző, minden játékos ezt teszi klubtól, hovatartozástól függetlenül. Nem egyszer elég kritikus hangnemet ütött meg. Az hogy kifelé mit kommunikál egy dolog, hogy valójában mit gondol és ami az öltözőben hangzik el, már más tészta. Arról fogalmunk sincs.

Azért Pep személyét is jócskán megszépítette az idő. Hány és hány meccs után kritizálták őt is. Ráadásul valljuk be, azzal az anyaggal egy pöppet könnyebb volt eredményeket produkálni.
Ettől még benne van a csapat az elitben.

Bírom ezeket a kritikusokat. Ősszel azzal jöttek, hogy persze, a kiscsapatokat könnyű megverni, majd a Real ellen mutassa meg. Kipipálta. Az Atma. Hiába nem lett győzelem a vége, bőven jó eredmény volt és a meccs képe szintén. Aztán majd a City szétüti az agyunkat, mert Martino semmit nem tud, Pellegrini leiskolázza taktikailag, mert a csapat csak egyet tud játszani. Ja hogy ebben a tekintetben is csúnyán az angolok főlé kerekedtünk.
Az utóbbi két évben nem látszott annyi pozitív változás a játékunkban, mint Martino első félévében. Persze könnyű ráhúzni a vizes lepedőt és tényleg temessük el a csapatot március elején.
A kupában a döntőben vagyunk, bármi lehet. A Bl-ben fél lábbal már továbbjutottunk. Tény hogy a ligában megcsappantak az esélyeink, de ne feledjük lesz még egy Clasícó, ami 6 pontos meccs lesz.

Sok csapás érte mostanában a csapatot, de ha az őszi szezonban tudtunk úgy játszani, akkor most is sikerülhet. Talán jól is jött így a Bl és a Klasszikus előtt egy ilyen pofon. Ez a hónap lehet igazán vízválasztó.
Arra ne számítson senki, hogy évekig azt a csapatot fogja látni, amit Pep alatt, mert bátran mernék fogadni, hogy még egy olyan gárda nem lesz a futballtörténelemben. Sok kulcsjátékos törvényszerűen átesett a pályája csúcsán. Iszonyatosan hiányzik Puyol, az akkori Xavit vagy Alvest lehetetlen pótolni.
Ez nem Tata hibája, jöhetne ide Pep megváltóként nem változna semmi, az argentin alatt viszont látszottak olyan dolgok, amik ha kiteljesednek és megfelelő játékosok érkeznek még egy ideig komolyan kell számolni velünk minden fronton.
lehet, hogy nem hiszed de én szívesen olvasok ilyen és hasonlóan optimista hsz.eket, elsősorban mert amit én érzek és látok az elszomorít, dühít, és lassan a reményeim is megkopnak...a baj csak az, hogy nem vagy következetes elsősorban magaddal! (olyasmiket sorolsz, hogy hiányzik?! Pulyol, Alves,Xavi pedig bizony ők még itt vannak!!) ilyen alapon oda tehetnéd elsősorban Messit,de Neymart is mert a vereségeinkben elsősorban ők a ludasak.(az adott meccsen az adott teljesítményük okán!) Pepre nekem ne hivatkozzon senki, ő ÉPPEN AZÉRT LÉPETT LE mert látta , tudta, hogy mi következik. Tata Martinó pedig azzal verte a mellét, hogy nem azért jött ,hogy változtasson....most meg mindenki azzal próbálja menteni, hogy sok mindent megváltoztatott, vagy legalább akart...ennek ellenére én világosan fogalmaztam, hogy mit hiányolok nála...abban sok igazság lehet amit az elvárásokról írsz lehet, hogy túlzóak és az is lehet, hogy több türelem kellene....de mondjuk hogyan adjam lejjebb egy 18.-tól elszenvedett vereség után?! sőt azt is megmondom: ha túljutunk a Cityn valahogy az még nálam nem a csúcs! mindabban amit leírtál a lehetőségekről szíves örömest reménykedem, csak éppen nem tudok hinni azok alapján amit mostanában látok.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15495
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.03.11. 17:01:05

Borsos. Imre írta:Igaz, felületesen olvastam el néhány hozzászólást, de azt nem olvastam, hogy a VB csak néhány hónapra van, és egyik játékos sem akar lesérülni. Ugyanis a csapat meghatározó játékosainak többsége valamelyik nemzeti tizenegy meghatározó játékosa is, és részt kíván venni a tornán. Továbbá azt se feledjük el, hogy a bombasikerek óta a játékosok felett is elszaladtak az évek. BI
1. ez off.
2. semmi köze a formahanyatláshoz.
3. A bayernben is mindenki vb-kerettag, realnál is, őket nem érdekli ez?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Borsos. Imre
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.04.11. 08:04:22
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.11. 16:55:06

Igaz, felületesen olvastam el néhány hozzászólást, de azt nem olvastam, hogy a VB csak néhány hónapra van, és egyik játékos sem akar lesérülni. Ugyanis a csapat meghatározó játékosainak többsége valamelyik nemzeti tizenegy meghatározó játékosa is, és részt kíván venni a tornán. Továbbá azt se feledjük el, hogy a bombasikerek óta a játékosok felett is elszaladtak az évek. BI
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7486
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.11. 13:50:04

mess2009 írta:a Barcelona "igazi" baja, hogy a gondok eszkalálódnak( terjednek, sokasodnak) baj van a klubvezetéssel , baj van a játékos állománnyal, és bizony baj van az edzővel is.elsősorban az, hogy tanácstalan! szemmel láthatóan kifogyott minden használható ötletből, MÁST REMÉLT MINT AMIT PRODUKÁLT! ha azt mondta volna következetesen hogy, emberek másra van szükség és az bizony áldozatokkal fog járni és idő igényes nos akkor jelenleg legalább lenne hitele! úgy viszont ez lehetetlen, hogy minden gyengébb teljesítmény után fogadkozik, hogy ..."na innen aztán nincs tovább.... nyerni kell! - aztán veszít.
ne álltassuk magunkat ha nincs esélyünk egy Spanyol Ligában akkor nem lesz a BL.-ben sem, és még a kupát is elveszítik.
ez a gárda kifújt - Martínoval vagy és ebben egyetérthetek - akár nélküle is.
Akkor számoljuk fel az egész csapatot és nézzünk más klub után. Király ez a hozzáállás, és nem, nem objektív.

Pont írod, hogy a változások időigényesek, viszont te nem akarsz időt adni, hanem egy ún. "markáns edzőt" követelnek itt.
Én valahogy nem érzem, hogy kifogyott volna az ötletekből. Nem egyszer bizonyította, hogy vannak olyan dolgok a tarsolyában, amikre korábban senki sem gondolt volna. Az pedig, hogy lenyilatkozza, hogy nyerni kell miért nem normális. Minden edző, minden játékos ezt teszi klubtól, hovatartozástól függetlenül. Nem egyszer elég kritikus hangnemet ütött meg. Az hogy kifelé mit kommunikál egy dolog, hogy valójában mit gondol és ami az öltözőben hangzik el, már más tészta. Arról fogalmunk sincs.

Azért Pep személyét is jócskán megszépítette az idő. Hány és hány meccs után kritizálták őt is. Ráadásul valljuk be, azzal az anyaggal egy pöppet könnyebb volt eredményeket produkálni.
Ettől még benne van a csapat az elitben.

Bírom ezeket a kritikusokat. Ősszel azzal jöttek, hogy persze, a kiscsapatokat könnyű megverni, majd a Real ellen mutassa meg. Kipipálta. Az Atma. Hiába nem lett győzelem a vége, bőven jó eredmény volt és a meccs képe szintén. Aztán majd a City szétüti az agyunkat, mert Martino semmit nem tud, Pellegrini leiskolázza taktikailag, mert a csapat csak egyet tud játszani. Ja hogy ebben a tekintetben is csúnyán az angolok főlé kerekedtünk.
Az utóbbi két évben nem látszott annyi pozitív változás a játékunkban, mint Martino első félévében. Persze könnyű ráhúzni a vizes lepedőt és tényleg temessük el a csapatot március elején.
A kupában a döntőben vagyunk, bármi lehet. A Bl-ben fél lábbal már továbbjutottunk. Tény hogy a ligában megcsappantak az esélyeink, de ne feledjük lesz még egy Clasícó, ami 6 pontos meccs lesz.

Sok csapás érte mostanában a csapatot, de ha az őszi szezonban tudtunk úgy játszani, akkor most is sikerülhet. Talán jól is jött így a Bl és a Klasszikus előtt egy ilyen pofon. Ez a hónap lehet igazán vízválasztó.
Arra ne számítson senki, hogy évekig azt a csapatot fogja látni, amit Pep alatt, mert bátran mernék fogadni, hogy még egy olyan gárda nem lesz a futballtörténelemben. Sok kulcsjátékos törvényszerűen átesett a pályája csúcsán. Iszonyatosan hiányzik Puyol, az akkori Xavit vagy Alvest lehetetlen pótolni.
Ez nem Tata hibája, jöhetne ide Pep megváltóként nem változna semmi, az argentin alatt viszont látszottak olyan dolgok, amik ha kiteljesednek és megfelelő játékosok érkeznek még egy ideig komolyan kell számolni velünk minden fronton.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.03.11. 08:31:28

a Barcelona "igazi" baja, hogy a gondok eszkalálódnak( terjednek, sokasodnak) baj van a klubvezetéssel , baj van a játékos állománnyal, és bizony baj van az edzővel is.elsősorban az, hogy tanácstalan! szemmel láthatóan kifogyott minden használható ötletből, MÁST REMÉLT MINT AMIT PRODUKÁLT! ha azt mondta volna következetesen hogy, emberek másra van szükség és az bizony áldozatokkal fog járni és idő igényes nos akkor jelenleg legalább lenne hitele! úgy viszont ez lehetetlen, hogy minden gyengébb teljesítmény után fogadkozik, hogy ..."na innen aztán nincs tovább.... nyerni kell! - aztán veszít.
ne álltassuk magunkat ha nincs esélyünk egy Spanyol Ligában akkor nem lesz a BL.-ben sem, és még a kupát is elveszítik.
ez a gárda kifújt - Martínoval vagy és ebben egyetérthetek - akár nélküle is.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.11. 07:50:40

Guardiola kultuszt teremtett maga körül akarva akaratlanul, különösen a csapat gerince (Pique, Busquets, Xavi, Iniesta, Messi) körében. Nem véletlen, hogy még mindig vannak alkalmi nyilatkozatok a játékosok részéről, hogy szerintük ki a legjobb edző a világon. Abban, amit Pep csinált valóban ő volt a legjobb. Ő viszont továbblépett, amikor érezte, hogy amit ő képvisel már kezd leáldozni, a Barcelona ellenben még mindig Pep árnyékában él. Azt akarjuk játszani és úgy, mint ő játszatta, kulcsposztokon továbbra is azok az emberek vannak és ugyan azt csinálják, mint amit Guardiola kitalált nekik.
Nincs könnyű dolga Martinonak, mert hiába nincs kimondva, ugyan azt várják el tőle, mint amit Pep lerakott az asztalra, és ahogy lerakta, ez viszont lehetetlen. Egyrészt a játékosokban Pep bálványként él, ezért meggyőződésem, hogy erre a mostani keretre új, másik edzőnek, jelen esetben Martinonak lehetetlen úgy hatni, mint anno hatott Pep. Én sokkal inkább ezt látom az alkalmi sétálgatások és motiválatlanság mögött, mint azt, hogy megnyertek mindent. Az, hogy anno Ronaldinho részegen ment edzésre, valóban arról szólt, hogy megnyertem mindent és hagyjatok békén, de én most más helyzetet látok.
Nem rossz edző Tata, vannak jó elképzelései, alkalmanként újított is, ami Barcelonában nagyon nehéz, szóval taktikailag szerintem rendben van. Ha megmarad a csapat már fentebb említett gerince, akkor viszont olyan edző kell, aki képes felülírni a még mindig uralkodó Pep kultuszt ezekben a játékosokban. Nem könnyű, mert annyira markáns és erős személyiség, mint Guardiola nagyon kevés van, és nincs is ötletem, hogy ki lenne alkalmas, de Tatával kapcsolatban úgy érzem, hogy ő ehhez a mostani feladathoz nem elég jelentős személyiség. Nem azért, mert nem ugrál meg kiabál és nem tud motiválni, hanem mert ő nem alkalmas arra, hogy kilépjen a "Guardiola utáni x-edik", hálátlan szerepből. Kell a vérfrissítés is a keretnek, ez tény, és lesz is, de a csapat gerince nem lehet más jövőre sem, mint az, akik jelenleg még mindig Pepről nosztalgiáznak.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7486
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.10. 23:33:59

Sokan el vannak tévedve, nem attól jó motivátor valaki, hogy őrjöng az alapvonal mellett. Peptől mikor láthattunk olyan habzó szájú kirohanásokat, mint Simeone-tól? De mondhatnám Ancelottit, ha már emlegették. Simeone-nak van egy olyan kerete, amit a saját képére, saját stílusára tudott formálni. Neki ez az Atletico tökéletes csapat. Ezeknek a játékosnak nem elég, ha az alapvonalról ordítják, hogy "gyerünk, gyerünk"! Szép is lenne.
Klopp pedig látjuk mennyit ért a Dortmunddal. Szép volt a tavalyi év, de nézzük meg az idei szereplésüket. Nem tudom mi olyan nagyon vonzó benne.

Martino sok szempontból nehezebb helyzetben van, mint Pep. Az általános vélekedés, hogy azért motiválatlanok, mert agyonnyerték magukat. Na, Guardiola milyen csapatot örökölt ilyen szempontból? Emellett szabadon igazolhatott, az is belefért, hogy a fele elég elbaltázott lett. Most ilyenre nincs lehetőség. Tata belekerült a holtszezon felénél a mélyvízbe. Ideje sem sok volt, ennek ellenére jó csapatot épített fel és bátran elkezdett saját reformokat alkalmazni. Ha már ott tartunk, hogy nem tud motiválni. Olyan játékosok, akik már vagy két éve mélyen tudásuk alatt játszottak, hirtelen 180 fokos fordulatot vettek. Biztos semmi köze nincs hozzá.
Kapott egy nagy "terhet" is. Neki kellett Neymart beépíteni a csapatba, amit nagyon okosan oldott meg.

Lehet itt Simeonézni, meg Kloppozni, de gondoljuk már végig Tata eddigi ténykedését, főleg úgy, hogy még alig léptünk át a szezon felén.
Forca Barca!!!!
Pál
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.08.06. 11:55:37

2014.03.10. 20:33:20

Régóta olvasom már a fórumot, úgy gondolom itt az idő, hogy írjak is :)
Véleményem szerint Tata Martino taktikailag megfeleőlen képzett edző a Barcelona-hoz. Ez bebizonyosodott a Real és a City ellen is, mindkét meccsen jól felkészítette a csapatot taktikailag. A játékosok pedig motiváltak voltak, mert El Clasico, illetve mert Bajnokok Ligája meccs volt.
Viszont mikor a játékosok nem volt miért maguktól motiváltak legyenek, akkor gond volt. Ha jól tudom, az Ajax ellen már tovább voltunk jutva. A Valladolid, Sociedad, Valencia és a Bilbao elleni meccs pedig egy sima bajnoki volt, sem presztízsmeccs nem volt, mint a Real ellen, sem BL-nyolcaddöntő, mint a City ellen. Tata pedig nem tudta megfelelően motiválni a játékosokat.
Úgy gondolom, Tatával sokkal nagyobb esélyünk van a BL-ben, mint a bajnokságban. Mert mint már leírtam, taktikailag tud az ember, a BL meccseken pedig amúgy is megvan a kellő motiváció, annyit még hozzá tud tenni Tata, hogy ott nyerhessünk.
Viszont ahhoz, hogy a bajnokságban is nagyobb esélyünk legyen, egy olyan edző kellene mint Simeone. Aki ugrál, kiabál, motivál, biztatja a játékosokat. Mert ne mondja senki nekem, hogy ha az edző kiabála, hogy "gyerünk, gyerünk", "ezaz", "szép volt, így tovább", nem lesznek motiváltabbak a játékosok. Mert motiváltabbak lesznek.
Az a kérdés, hogy megelégszünk-e avval, hogy a BL-t megnyerhetjük, és a bajnokságban van egy kevés esélyünk.
Egyébként Simeone nagyon jól motiválna, és szerintem van annyira intelligens, hogy alkalmazkodjon a rövid passzos, sokpasszos játékhoz is. Persze változtatna is rajta, talán lendületesebbé tenné. Az a kérdés, hogy eljönne-e a Barcához. Bár a vezetőség úgy se hívná...
Más választást egyelőre nem nagyon tudok, hogy ki jöhetne, esetleg Valverde, bár őt nem annyira ismerem, de jó edzőnek tűnik.
iman55
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.03.10. 10:04:02

2014.03.10. 19:43:35

Természetesen nem csak az edzőn múlik hogyan,milyen elszántsággal játszanak a játékosai.
Az edző kell hogy a vezére legyen a csapatnak. na ezt tudta Gardiola.
Egyébként tessék megnézni, hogy a Real madriddal Ancelotti mit tett, a sok nagyképű sztár szépen beállt a sorba és ontják a gólokat, eredményeket. Követik e vezérüket az edzőjüket.
Ilyen kvalitású edző kell nekünk is.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.03.10. 19:33:57

Chino írta:Kérdezném azoktól, akik elhajtanák Tata-t. Ki lenne a megfelelő edző és miért? Mondani könnyű, de valami válsz sem lenne rossz.
Klopp, Simeone, Mourinho (na jó ő nem kéne ide). Miért ők? Mert taktikai és mentális problémái vannak a csapatnak. A taktikánkat mindenki kiismerte, a játékunk indiszponált, a játékosok nem hajtanak és mélyen tudásuk alatti produkcióval szórakoztatnak minket.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.03.10. 17:40:55

Chino írta:Kérdezném azoktól, akik elhajtanák Tata-t. Ki lenne a megfelelő edző és miért? Mondani könnyű, de valami válsz sem lenne rossz.
Szerintem nem csak azoknak kell elgondolkozni ezen a kérdésen akik elhajtanák hanem azoknak is akik megtartanák, mert ugye volt az a szavazás talán a sport-on, hogy a szurkolók hány % akar nyáron új választást (számokra már nem emlékszem), mert nem a Bartomeura szavaztak. Ezt most nyáron nagy valószínűséggel ki is akarják majd használni az ellenlábasai. Ha még rosszul is fog szerepelni a csapat akkor meg pláne.
Szóval itt eredményektől függetlenül is igen csak rezegni fog a léc Tatának és a stábjának. Ha nem lesz sikeres a csapat a végelszámolásnál akkor azért, ha pedig új választások lesznek akkor meg azért, azt kizárhatjuk szerintem, hogy új elnökség is megtartaná.
Nem tudom mennyi esélye van ezek után a maradásra.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7486
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.10. 15:22:23

Kovbal88 írta:
Leon írta:Ez jó, a játékosok nagy ívben sz..nak a meccsre és küldjük el az edzőt!Gratulálok! =D>
Pep csodaBarcája is addig működött jól amíg az ellenfelek megkajolták a tili -toli játékunkat és a játékosaink éhesek voltak a sikerre!Láthatjuk a több mint egy tucat trófea után mi történt a csapattal a 11-12es szezonban.És azóta is mi van: kiismert játék ,szinte nulla motiváció.
Miben lenne jobb egy Klopp nálunk?Hmm?Ordibálna ott a vonal mellet meg keresztbe lenyelné a 4. játékvezetőt, és?Előrébb van a Dortmund mint pár éve?
Ők akkor voltak éhesek akkor voltak bajnokok és akkor voltak BL döntősök.Nehogy már az idei Dortmund gyengülést mondjuk Götze távozására fogjuk. Jól laktak,ennyit bírtak,vége.
A Barcánál ugyan ez van.
Szerintem ha Martino tehetné akkor az egész A keretet kivágná a kispadra amíg össze nem szedték magukat de nem teheti meg!
Majd idén nem nyer semmit a csapat,jön pár tehetséges fiatal motivált arc és jövőre csak össze kapja magát gárda,különben is jövőre nem lesz se EB se VB.
2010a VB éve: a csapat címvédő favoritként esett ki a BL-ből.
2012az EB éve: a csapat címvédő favoritként esett ki a BL-ből és lazán bukta a bajnokságot.
Akkor mivel magyarázza drága uram, hogy a Bayern, aki tavaly BL-t nyert, hatosával rúgdossa a gólokat, holott tavaly mindent megnyertek? Ott van motiváció? bajnokságban 20 pont előny?

Alves, Xavi, Tello, Sanchez, Macherano, simán mehetne
Amikor Bl-t nyertünk először a Pep-éra alatt, a következő szezonban is hatosával rugdostuk a gólokat, sőt a hatkupás év után is volt motiváció. Viszont akkor volt még egy kirobbanó formában lévő Alves, egy pályafutása csúcsán lévő Xavi, egy páratlan kh-duónk és lehetne folytatni. Pep-nek sem kis érdeme volt abban, hogy így ment a szekér, de egy kicsit más volt a szitu, mint most Tata-nak.
Nem azt mondom, mint a madridisták többsége, hogy Pep semmit nem csinált csak volt egy kicseszett erős csapata, de Tatanak kicsit máűs a helyzete. Nyár elején még nem is volt tudható hogy edzőváltás lesz, az meg főleg, hogy Tata fog érkezni. Átvett egy -valljuk be- Tito (Roura) alatt szétesőben lévő csapatot és ahhoz képest elég jól összerakta azt. Ha motivációs gondokról beszélünk, Alexis egy teljesen új játékos lett a kezei alatt és pedro is feljavult. Taktikailag is reformálja a csapatot, amihez idő kell.
Tavaszra megint gödörbe került a csapat. Kérdés, hogy ez a szokásos, vagy már hosszútávú kipukkanás. Amit ezeken a meccseken látunk nem hiszem, hogy edzői hiba.
Ordibálhatna Simeone vagy Klopp, az motiválás lenne? Közel sem hiszem. Simeone-nak van egy olyan csapata, amit a saját stílusára formálhatott. Ezzel itt próbálozhatna, de ez a keret nem alkalmas.

Én szeméály szerint rosszabbat vártam a kinevezésekor. Hagyni kell dolgozni. Nem lehet egy év alatt csodát tenni. Egyszerűen nincs már olyan alapanyag a kezei alatt, amivel fent lehetne tartani azt a hegemóniát. Sőt, még ha lenne is egyszerűen kivitelezhetetlen, már eddig is csoda volt.
A nagy meccseinket eddig hoztuk, ha ez folytatódik van esélyünk kupá(k)ra. Várjunk még az ítéletekkel. Viszont egy kérdésem lenne. Kérdezném azoktól, akik elhajtanák Tata-t. Ki lenne a megfelelő edző és miért? Mondani könnyű, de valami válsz sem lenne rossz.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.10. 14:42:49

Nervo írta:Martinó csak most kezdett a klubnál, ezért ezt még akkor nem merte meglépni
most sem fogja, megnyugtatlak. tőle ne is várjon senki ilyet.
ő el van mint alice csoaországban, neki minden szép minden jó, örül h egyáltalán a világ legnagyobb klubjánál dolgozhat, biztos nem fog követelőzni, meg ikonokat eladogatni (amugy nem sok ember képes lenne rá..)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2014.03.10. 13:39:10

Lehet itt hibáztatni az edzőt, de ha a játékosok nem hajtanak, futnak a pályán azzal nem tud mit csinálni... (11 csere pedig nincs egy meccsen :twisted: )
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.03.10. 13:33:45

visca el barca írta:
te mivel tudnád motiválni őket? hajtsál mert a padra teszlek? ki teszel be xy helyett? sergi robertot? afellayt?

mindegyik el van kényelmesedve :roll:
Ezért lett volna szükség a tavaly nyáron egy pár embertől megszabadulni a keretből, de mivel Martinó csak most kezdett a klubnál, ezért ezt még akkor nem merte meglépni.Remélem hogyha esetleg maradna akkor radikálisan fog felépni, és nem úgy ahogyan azt tette pl. az elődje (Tito). :wink: Egy normális védelem mindenképpen kellene, és szerintem a középályára is jöhetne valaki mert ez a S.Roberto vs. Song kettős nem helyettesítheti Iniéket. :!:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.10. 10:58:34

iman55 írta:Véleményem szerit:
Martinonak be kellene látnia, hogy ez nem az a csapat ahol az Ő tudása elég lenne.
Nincs benne semmi plussz ami a játékosok felpörgetéséhez, motiválásához kell.
Csak az úgynevezett "szürke játékosok" a kedvencei, velük akarja elérni az eredményeket, ami sajnos lehetetlen. A csapat sztárjaira pedig nem tud hatni, nem tudja megnyerni őket.
te mivel tudnád motiválni őket? hajtsál mert a padra teszlek? ki teszel be xy helyett? sergi robertot? afellayt?

mindegyik el van kényelmesedve :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
iman55
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.03.10. 10:04:02

2014.03.10. 10:47:17

Véleményem szerit:
Martinonak be kellene látnia, hogy ez nem az a csapat ahol az Ő tudása elég lenne.
Nincs benne semmi plussz ami a játékosok felpörgetéséhez, motiválásához kell.
Csak az úgynevezett "szürke játékosok" a kedvencei, velük akarja elérni az eredményeket, ami sajnos lehetetlen. A csapat sztárjaira pedig nem tud hatni, nem tudja megnyerni őket.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.10. 09:16:04

Én még semmiképp sem küldeném el nyáron. Minimum a jövő évben még bizalmat kell szavazni neki. Az idei évben hirtelen csöppent ebbe a közegbe. Egy olyan közegbe, ahol már a keret java tényleg mindent megnyert az utóbbi években. Ezt az idei Barcát még Pepnek is elképesztően nehéz lenne mentálisan 100 százalékos állapotba hozni. Tény, hogy nem áll túl jól a szénánk és ez sokkal inkább a mutatott játék terén aggasztó, nem pedig az eredményekben. Mert számszerűleg még mindenhol van esélyünk, csak az utóbbi időben látottakat elnézve, nehéz ezt elhinni.

Ettől függetlenül voltak jó húzásai Tatának, ezt nem lehet elvitatni tőle. Én semmiképp sem kergetném el és szerintem tba.a vezetőség sem fogja. Minden évben új edzővel elkezdeni az idényt sem túl szerencsés dolog.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2014.03.10. 09:06:52

Bár egyelőre még nem úgy van emlegetve mint Moyes de szerintem nem megfelelő erre a posztra ugyanis a játékosokban semmi kreativitás és kevés akarás van. Ha ez így megy tovább ami több mint az utóbbi egy hónapban akkor ebből nem lesz bajnokság... :roll:
Ac dc - Aerosmith - Def Leppard - Guns n Roses - Led Zeppelin - Nirvana - The Doors - Queen. ~the REAL music~
Avatar
bzozo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2005.11.28. 10:19:37

2014.03.10. 08:56:40

vagy itt vagy ott de van probléma.
remélem meglessz a forrása és kiiktatják a problémát !!
GYORSAAAAN!!
és végre azt a Barcát látjuk majd ami valójában létezik !!!
VISCA EL BARCA
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2014.03.09. 09:00:34

Szerintem ha nem az akarással,hanem az elképzeléssel van a probléma az sokkal nagyobb baj!!!
Én nem akarom kritizálni tata-t (még),de ha új edző kellene Simeone nem lenne rossz-bár ki tudja..............
.....de ez így nagyon kevés,az,hogy egy barca meccsen inkább elfordulok a képernyőtől és ütöm a számítógépet(mint sok nb 1-es meccsen) ez mindent elárul!
Persze nyerjünk minél több mindent,mert az örömöt szerezne,de idén megmarad csak a szerezne...

jah és egyet vegyen mindenki tudomásul,SOHA nem lesz még egy olyan Barca mint amilyet láttunk pár évig-amiért legyen mindenki nagyon hálás aki láthatta-saját nevelésekkel, áh stb stb.....
Lezárt