Gerardo Martino

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szerinted jó döntés volt 'Tata' kiválasztása

A szavazás 2013.08.22. 13:14:28-kor befejeződött.

Igen
75
86%
Nem
12
14%
 
Szavazatok száma: 87
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2014.04.14. 16:08:50

Rumig írta:Bár én is nagyon örülnék Kloppnak, szerintem senki ne élje bele magát nagyon, szinte bármibe le merném fogadni, h őt nem lehet elmozdítani Dortmundból. Még ha esetleg akarna is jönni (amit szintén kétlek), akkor sem engednék el.
Van az a pénz, amiért elengednék hidd el. A kérdés csak az, hogy ez a töketlen vezetőségünk hajlandó lenne e azt kifizetni....
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.04.14. 15:33:21

Bár én is nagyon örülnék Kloppnak, szerintem senki ne élje bele magát nagyon, szinte bármibe le merném fogadni, h őt nem lehet elmozdítani Dortmundból. Még ha esetleg akarna is jönni (amit szintén kétlek), akkor sem engednék el.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.14. 15:31:59

azért azt senki ne felejtse el, hogy egy "süllyedő" hajóra sokkal nehezebb bárkit is meggyőzni h legyen kapitány, mintha semmi gond nem lenne. dortmundban nincsenek olyan elvárások h ha nem nyer legalább 5 kupát minden évben akkor kirúgják... persze (ua. mint bartomeunál) ha meg megcsinálja isten lesz...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.14. 15:15:44

http://barcanoticias.blog.hu/2014/04/14 ... p_erkezhet" target="_blank

Beindultak a bulvárlapok! :lol:
Szegény Tata, nem lehet könnyű így készülni az El Classicora!

Az említettekből Vilas-Boast maximum pályagondnoknak hoznám.
GT biztosan megerősítene ebben! :lol:
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.04.14. 14:46:44

Leon írta:Ha mindenki Kloppot akarja akkor jöjjön! :D
Simeone szerintem csak akkor jönne ha az ATM se bajnokságot se BL-t nem nyer.Ellenkező esetben minek jönne egy gyengébb(Barca :oops: ) csapathoz?
Legalább lesz mostmár egy normális védelem is jövőre [akármelyikük lesz is.], mindenesetre ahogyan én olvastam a hírekett abból számomra egyértelmű megerősitést nyert hogy a német a klub fő pioritása. :) :)
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.14. 14:37:32

visca el barca írta:simeone nem való ide. ő neki ilyen hajtós csapat jo mint az atletico, akik erőfocit játszanak.
Egyetértek. Mondhatnám, hogy elég az argentínokból ( :mrgreen:) , de az az igazság, hogy a tényleg azt a focit képviseli, amit saját maga is játszott. Elismerésre méltó a munkája, de nem hiszem, hogy a mi játékoskeretünkbe át tudná ültetni ezt a fajta mentalitást. ( kivéve, ha kiszórnának a keretből 10 embert, ami elképzelhetetlen.)

Olyan edző kell ide, aki tapasztalt, taktikailag ötletgazdag, tekintélye van már a labdarúgásban.
Ez lehet akár Guus Hiddink is, ha már meg kell neveznem valakit, de akárki más, ha megfelel az előbb említett kritériumoknak.

Martino:
Sajnálom szegény palit, de ha tényleg így magába roskadt, akkor tényleg menjen, mert egy edzőnek erre nincs ideje, sem lehetősége. Talán rosszkor volt rossz helyen vagy túl nagy lépcsőt ugrott.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.14. 14:31:45

Ha mindenki Kloppot akarja akkor jöjjön! :D
Simeone szerintem csak akkor jönne ha az ATM se bajnokságot se BL-t nem nyer.Ellenkező esetben minek jönne egy gyengébb(Barca :oops: ) csapathoz?
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.04.14. 14:30:51

http://www.foci-live.hu/bulvar/kloppot- ... o-is-vinne" target="_blank
Jürgen Klopp a Borussia Dortmund vezetőedzője eddigi eredményeivel bebizonyította, hogy kiváló edző sőt az egyik legkarizmatikusabb trénernek tartják az európai labdarúgásban. Hiába hosszabbított a szezon közben a fekete-sárgákkal, felvetődött az esetleges távozásának lehetősége, mert a Dortmund képtelen pénzügyileg versenyre kelni a Bayern Münchennel.
Nagyon nagy edző.Remélem tényleg komolyan számolunk vele. 8)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nervo 2014.04.14. 14:33:01-kor.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.04.14. 14:26:02

Mondom én, hogy van Gaalt vissza :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.14. 14:23:49

Ez igaz. Mi az utóbbi meccseken nem nagyon mutattuk meg, hogy tudunk hajtani is. :D De remélem azért ez a része még visszatér.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.14. 14:13:01

simeone nem való ide. ő neki ilyen hajtós csapat jo mint az atletico, akik erőfocit játszanak.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.04.14. 13:20:27

A sport.es ma ténykényt közli a hírt, miszerint az argentin vezetőedző a további eredményektől függetlenül, távozik az FC Barcelonából a nyáron.

A katalán sportnapilap internetes oldala úgy tudja, a Granada elleni vereség után Tata Martino s a klub közös álláspontra jutott abban a kérdésben, az argentin tréner jövőre már nem lesz a Barcelona vezetőedzője, hiába 2015-ig szóló szerződése.

A SPORT azt is tudni véli, hogy bár több jelölt is van a vezetőedzői kispadra - Valverde, Luis Enriwue, Villas-Boas, Simeone, Klopp - utóbbi kettőnek van valós esélye arra, hogy tárgyalásba bocsátkozzon a klub velük. Kettejük közül azonban a Borussia Dortmund extravagáns mestere lehet a befutó, aki a német csapattal tavaly a BL elődöntőig jutott, s most is csak szerencsétlen módon esett ki a Real Madrid ellen.

szerk: forrás: noticias
(helyesírási hibák javítva...)
KépKép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.14. 11:01:47

Bízom benne és szerintem nem volt akkora mellényúlás. Legalábbis eddig így éreztem, de, ha igaz, amit a cikkben írtatok, s tényleg összeomlott a teher alatt már az első évben, akkor valóban jobb, ha megy.
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.13. 20:55:06

Chino írta:Én még mindig bízok benne, hogy meglehet a liga és a kupa is. Az valamennyire kedvez, hogy az Atmaval játszunk az utolsó fordulóban és ha nincs 3 pontnál több köztünk egy győzelem esetén odaérhetünk. De ez még messze van.
Ezt te sem mondod komolyan remélem. Mondjuk, hogy botlik még az Atma is, a Real is, mi meg nem. Az utolsó fordulóban véletlenül bepattan egy labda szerencsétlen Alexis hátáról az Atma ellen, mi megnyerjük a bajnokságot, akkor minden happy?
Nem ez a lényeg, hogy valahogy mázlival megnyerjük-e még vagy nem. A folyamat a lényeg amin a csapat átment és ide jutott és ami egy éve kezdődött ( minimum, de lehet másfél az inkább és nem a Granada de még csak nem is a Valladolid ellen ). Semmit a világon nem fog ezen változtatni ha megnyerjük véletlenül mert a többiek hibáznak. Ugyanúgy meg kell oldani a problémákat majd nyáron, ha bajnokok leszünk, ha nem, ha már elmúlt nyáron nem tudták/akarták megoldani és ezért most ide jutottunk ahova.
Tata az egészben egy áldozat sokkal inkább mint a balsiker okozója, Persze, ő nem alkalmas igazán lelkületében, habitusában, ide most más típus ember kellene, ezzel együtt nem ő a hunyó hanem a vezetőség.
Az igazolásokról meg annyit, hogy védő nagyon kell igen, de ha nem kezdünk majd valamit a középpályánkkal akkor jöhet ide három új Puyol, meg két Casillas, nem fogunk tudni eredményt elérni.
Dos Santos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2006.11.18. 06:11:05
Tartózkodási hely: Híd alatt

2014.04.13. 20:43:34

Nem irigylem csóri Martino-t.:DIderángatták az alapozás végére egy olyan csapathoz,amelyiket addig legfeljebb a TV-be láthatott.Elsőre ez frankón egy álommelónak tűnhet minden edzőnek:névre remek keret,klassz utánpótlás,elvileg még egy kis zsozsó is van a malacperselybe.Szóval látszólag minden oké,neki csak annyi dolga van hogy beépítsen egy 500 milió eurós brazil h.lyegyereket,meg feldobja a gálakezdőt.Ez eddig a mese habbal része a dolognak.A gubanc ott kezdődik,hogy a keret zöme már csak papíron tényező az európai Top 5-be.Már a Pep éra utolsó évében el kellett volna kezdeni,pótolni a kiöregedő félben lévő klasszisokat.Ez a folyamat viszont valamiért nem hogy megakadt,de lényegében el se indult.Na itt kezdődik a bibi.Csak akkor nyúltak a pénztárcába,ha feltétlenül szükséges volt(Abidal-Alba),de akkor is általába már későn,durva fáziskéséssel.Vagy egyáltalán nem(Puyol,Milito és az ukrán védőfenomén helyett ki is jött..?),lásd gyakorlatilag bő 2 éve lyukas védelem.De lehetne folytatni a sort azzal,hogy Alves igazi helyettes nélkül futkozott az idei szezonig,pedig Montoya már tavaly is papíron a fenőtt keret tagja volt(Őt miért nem kezdék el beépíteni?).Aztán Busquets-nek sincs helyettese(riválisa?),olyan aki legalább egy kicsit versenyhelyzetre kényszerítené.Song sajnos nem az.Nem tudom ki hogy van vele,de Ő is taknyosként akkor volt a legbrutálisabb,amikor Touré és Keita volt mellette/mögötte.A középpálya közepe névre még mindig olyan,mint a 24 karátos arany,de a valóságba már az ezüstnél is kevesebbet ér.Fabregas úgy néz ki megmarad egy fél szezonos középpályásnak.Sajnos jó ágyúsként hozzászokott ahhoz,hogy a tavasz már tét nélküli.Xavi még mindig nagyon sokat fut,sajnos sokat is beszél,de valahogy mindig az az érzésem hogy a nagy semmit kergeti.Valahogy még sem ér sokat,hogy sokat dolgozik,mert többnyire lemarad.Tudom hogy sose volt egy sprinter(tényleg marha kíváncsi lennék,hogy ki nyerne egy Riquelme-Xavi versenyfutást:D),de azt hogy gyakorlatilag az összes középpályásunk lassú már nem bírja el ez a csapat.Egyébként is,a legnagyobb gond,hogy fejben lassult le az öreg és így már nem jönnek a gyilkos passzok.Iniesta egy nagybetűs ÁLLAT.Örülnék neki,ha Xavi helyett Ő lenne a csk is.JDS-t,meg Robit most kihagynám.Nem róluk szól ez a szezon.A támadósor idén többé kevésbé összeállt.Pedro meg Alexis nem csak mezőnybe hasznosak,hanem időként már képesek arra,hogy megfelelő helyen,a kapuval szembe botlanak bele a labdába.Neymar nálam eddig megfelelt.Van finesz a játékában,de kapu előtt egyelőre ügyetlen.Ebben jó lenne,ha gyorsan fejlődne.Nem csak az asszonynak kell tudni gólt lőni.:D Messi...nekem csalódás.Nem a gólok száma miatt,az szerintem rendben van.A hozzá(nem)állása az amitől agyérgörcsöt kapok.Nem tudom,hogy magánéleti problémái vannak,vagy a klubbal van fasírtba,de annyira kedvetlen hogy rossz ránézni.Régebben,ha nem ment neki,akkor is legalább akart,vagy ha más nem,legalább veszekedett a társakkal.:D De most már még ehhez sincs kedve.Talán túl adagolta a gumibogyó szörpöt,nem tudom.Egy biztos,a gubancot meg kell oldani,bármilyen áron.Ha kell,akkor emeljenek a fizuján,csak legyen boldog.Aztán a következő Barcát megint köré lehet építeni.

Megpróbáltam röviden leírni,hogy mitől is nehéz Tata élete.:D
A legnagyobb probléma az, amikor a hülyeség akaraterővel párosul.
A vélemény olyan, mint a segglyuk.Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.04.13. 19:56:19

Martino megízlelte az európai focit. Szerintem hagyni kéne a helyén. Látni sokszor, mit akar kihozni a csapatból, de vannak komoly gondok. Motivációs gondok. És ezt Martinónak kéne kezelnie. Ha összerántják a keretet jövőre, akkor sokkal többre lehetünk képesek. És új taktikák kellenek, mert már fejből mondják vissza az ellenfelek a Barça összes támadóvariációját.
Kép
Kép
Kép
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.04.13. 19:19:58

Mivel idézni valamiért nem tudok, így csak így tudom:
3 hozzászólással ezelőtt írtakkal tökéletes egyetértek.
Tökösnek kell lennie az öregnek nyáron, és elküldeni ezeket az Alves, Mascherano-féle játékosokat, halomra nyerték már magukat, és ha ők mennek, akkor legalább a többiek is észbe kapnak, hogy kéne vmit csinálni. Mellé, ugye a német kapus, Rafinha meg még néhány jó igazolás, és van egy jó keretünk jövőre. :)
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.04.13. 18:04:11

Chino írta: A Diego Lopez-es témához csak annyit, hogy ők is Adánnal folytatták csak neki is sikerült sérülni. Innentől megdőlt az elmélet, arról nem is beszélve, hogy olyan gyalázatosan védett, hogy Pepe is jobb lett volna.
na mivel totál szét van esve az oldal és elveszett a kommentem röviden:

Adán nem volt sérült, először Mou padoztatni akarta Ikert, csak Adán második vagy harmadik meccsén kiállították az elején és ennyi lett ebből a történetből és megint Iker védett.
Aztán rá meg nem mondom mennyivel Iker lesérült és pár meccsen Adán védett.
Nem volt vészes amúgy, de látható volt, hogy hosszabb távon nem megoldás és mindenféle előzetes hír vagy pletyka nélkül el lett hozva Diego Lopez, aki abban a fél évben szószerint a hátán vitte a csapatot és azóta sincs vele semmi komoly gond.
madridista
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.04.13. 17:59:06

Zozzy 5 írta:...
2. Éppen azt mondom, hogy meg se próbált igazolni. Valdes megsérült, 1 napra rá jött ki a nyilatkozat, hogy nem hozunk senkit. Akkor még szó se volt róla, hogy kitiltanak minket. Nyilván utána már nem lehetett.
Leperkáltunk volna 2-3 millió eurót mondjuk a Valenciának, hogy az egyik kapusukat adják nekünk kölcsön a szezon végéig, akkor aligha hiszem, hogy nem fogadták volna el.
3. Nem hozok más példát, mert nem tudok. Azért valljuk be, hogy szökő évente fordul elő, hogy egy kapus ennyi ideig dőljön ki. Nyilván ezért sincs rá példa.
FM, vagy nem FM, sztem azért az nem egy megoldhatatlan dolog, hogy egy normális kapusa legyen egy ekkora csapatnak. Várható volt, hogy ez fog történni. Pinto mindig is ilyen bizonytalan volt, annyi szerencsénk volt, hogy csak néhány meccsen védett.

Ez kicsit off. 19 meccs: 18 győzelem, 1 döntetlen, a csapat történetének legjobb gólaránya. Ezt azért ne felejtsük el! Aztán jött a tavasz, amit Te is mondasz, hogy katasztrófa volt. Azért ezt a bélyeget erre a csapatra is rá lehet sütni...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Dos Santos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2006.11.18. 06:11:05
Tartózkodási hely: Híd alatt

2014.04.13. 17:44:21

A Klopp meg Simeone fanoknak azért halkan,zárójelbe meg említeném, hogy az idei évbe, a legutóbbi 2 meccset leszámítva a BVB játéka is egy rakás s.ar volt.Még a saját szurkolóik szerint is.Hiába üvölt velük 90 percen keresztül Klopp,idén már ők is csak akkor tudtak felpörögni,ha presztizs meccsről volt szó.

Ami meg Simeone-t illeti,neki az atleti a tökéletes közeg.Olyan az a klub neki,mint Pep-nek a Barca.Oda vissza ismeri a klubot,szurkolókat, mindent.Idén pokolian együtt vannak,minden összejön nekik.Kevéssel a szezon vége előtt történelmi tett előtt állnak,de ha elérik és esetleg rá tudják bírni a maradásra,na majd akkor fog igazán kiderülni,hogy milyen edző is Ő.

A "bohóc" Martino-ról csak annyit,hogy tényleg vannak hibái(pl. sok esetben későn cserél)de ezekkel-így ebbe a formába-már nincs motivátor,aki megbirkózna.Szerintem taktikailag rendben van az öreg,a csapat váza adott(Piqué,Alba,Busquets,Cesc,Iniesta,Messi,Neymar). Néhány szenátort ki kell szórni,mint Alves,vagy Mascherano pl.A védelmet feltölteni(minőségi játékosokkal),aztán mehet a menet.Szerintem 4-5 jó igazolással ismét új lendületet kaphat a Barca,csak jól kell belenyúlni a csapatba.A jövő évi szereplést ez az ami meghatározhatja.Nem Martino itt a balfék.
A legnagyobb probléma az, amikor a hülyeség akaraterővel párosul.
A vélemény olyan, mint a segglyuk.Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2014.04.13. 16:14:05

OFF:
Zozzy 5 írta:Mondj már még légy szíves példákat arra, amikor vészhelyzetben igazolt kapus ugyan azon a szinten játszik, mint a világ egyik legjobb klubjának első számú kapusa.
Iker Casillas. Igaz, hogy őt nem igazolták, de vészmegoldásként ugrott be valami BL-meccsen :)
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7504
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.13. 16:04:23

Barcaman1993 írta: Nem sikerült megértened. Mi köze a Neymar ügynek az átigazolási időszakhoz? Bemutatták a játékos szerződését, vége volt a dalnak. Semmi köze ennek ahhoz, hogy jött-e védő, vagy sem. Ez csak terelés. Pár éve bizalmatlansági szavazás történt a klubnál, ami sokkal komolyabb dolog volt, mint ez a Neymar mizéria. A vezetőség kicserélte a fél keretet és megalkották a klub történetének legjobb csapatát. Feel the difference!

1. Ha egy játékos 5 hónapnál tovább sérült, akkor átigazolási időszakon túl is lehet igazolni. Lásd, Fontás pl.
2. Inkább úgy tedd fel a kérdés, hogy ki nem lett volna jobb? Ez inkább helyén való. Csak azért nem kaptunk miatta a gólok garmadájából, mert az összes ilyen ziccerüket kihagyták az ellenfelek. Elég a 2 Atletico elleni meccset megnézni. Kit hoztam volna?: Casilla, Keylor Navas, Caballero, Diego Alves-Guaitta, vagy akárki mást az első osztályból. Azt hiszem van elég jó kapus "csak" a spanyol bajnokságban.
3. Ez nem egy jótékonysági intézmény, hanem egy futball klub. Amikor a Real sérülés miatt elvesztette Casillast, akkor mit csinált? Megvették Diego Lopezt. Az az Adán, aki meg végig ülte a szezont, előtte pedig végigvédte egész pályafutása során a Real korosztályos csapatait, az meg ment a lecsóba. Hogy jól döntöttek? Erre sztem egy madridista tudna igazán jól válaszolni, én csak ennyit mondok, hogy egy ennél jobban nem dönthettek volna.

Ezzel az utolsó szavaiddal mit kezdjek? Magáért beszélnek. Nem úgy játszunk, ahogy régen. Ez mindent elmond, pedig a tavalyi csapatot még Neymarral is sikerült tovább fokozni. Ha jól emlékszem Tito eljutott a BL-elődöntőig és 100 pontot hozott a bajnokságban egy ennél gyengébb kerettel. Nekünk hány pontunk lehet legjobb esetben? A Tito csapattal kaptunk fél év csodát és fél év vergődést. Játékban ez a mostani csapat nem nyújt semmivel sem többet.
A Neymar-ügynek annyi köze van ehhez, hogy akkor mindenki azzal foglalkozott, hogy sikerüljön elsimítani az ügyet és ne kapjunk egy 20 milliós büntit a nyakunkba. Egy ilyen igazolás sem olyan hogy szólunk ki kéne, aztán meg van oldva. De ha ezt nem vesszük akkor sem ilyen egyszerű a helyzet.
Vannak nevek szép-szép, de szerinted sikerült volna csak úgy elhozni őket. Hát kötve hiszem. A klubjuk is csak úgy elengedte volna az elsőszámú kapusukat.
A Diego Lopez-es témához csak annyit, hogy ők is Adánnal folytatták csak neki is sikerült sérülni. Innentől megdőlt az elmélet, arról nem is beszélve, hogy olyan gyalázatosan védett, hogy Pepe is jobb lett volna.

Tito eljutott a BL-elődöntőig. Gyengébb csapatokon keresztül, mert a tavalyi PSG kanyarban sincs az ideivel, és ott is csak két X volt. Mellette viszont volt egy Messi aki az egész szezonban a hátán vitte a csapatot. Emellett a bajnokságban egy jóval gyengébb Reallal számolhattunk, mint az idei, mégis nem mellesleg csak szívtunk tőlünk és aki már ősszel megpecsételte a saját sorsát, az Atma pedig sehol sem volt. A kupáról pedig ne is beszéljünk.
Tudom nincs ha, de az idei csapat tavaly már ekkorra valószínűleg simán hozza a bajnokságot.
Forca Barca!!!!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.13. 15:35:32

Barcaman1993 írta:
Zozzy 5 írta:Télen nyugodtan lehetett volna igazolni? A világ összes szervezete kis túlzással azon pörgött a Neymar ügy kapcsán, hogy a Barcelona hogy intézi az igazolásait, mentek a vizsgálódások, Rosell meg lemondott. Hát szerintem ez minden, csak nem nyugodt terep. Aztán most "hirtelen" kiderült, hogy ezen kívül is voltak sumákolások, amikért szépen elmeszeltek. Számomra ezek elég érdekes egybeesések, és jó ok, hogy ne adjak Bartomeu meg a többi fontos emberke médiában történő megnyilvánulásaira.

A kapus dolog.
1. Tudtommal Valdes nem igazolási időszakban sérült meg, kit lehetett volna hozni?
2. Még ha lehet is, ki az a kapus szerinted, aki vészmegoldásként beugrik és legalább egy szinttel jobb, mint Pinto?
3. Úgy egyáltalán hogyan és mivel magyarázod meg Pintonak, hogy kb. 7 éve te vagy az, aki a tartalék abban az esetben, ha sérülés van, de most gyorsan hozunk vkit, te meg üljél a padon, köszi.

Összességében nekem ebből is csak az jön le, hogy találjuk meg Martinot lehetőleg minél több mindenért, mert nem tud minket, nagyra becsült szurkolókat olyan játékkal kényeztetni, amihez hozzászoktunk.
Nem sikerült megértened. Mi köze a Neymar ügynek az átigazolási időszakhoz? Bemutatták a játékos szerződését, vége volt a dalnak. Semmi köze ennek ahhoz, hogy jött-e védő, vagy sem. Ez csak terelés. Pár éve bizalmatlansági szavazás történt a klubnál, ami sokkal komolyabb dolog volt, mint ez a Neymar mizéria. A vezetőség kicserélte a fél keretet és megalkották a klub történetének legjobb csapatát. Feel the difference!

1. Ha egy játékos 5 hónapnál tovább sérült, akkor átigazolási időszakon túl is lehet igazolni. Lásd, Fontás pl.
2. Inkább úgy tedd fel a kérdés, hogy ki nem lett volna jobb? Ez inkább helyén való. Csak azért nem kaptunk miatta a gólok garmadájából, mert az összes ilyen ziccerüket kihagyták az ellenfelek. Elég a 2 Atletico elleni meccset megnézni. Kit hoztam volna?: Casilla, Keylor Navas, Caballero, Diego Alves-Guaitta, vagy akárki mást az első osztályból. Azt hiszem van elég jó kapus "csak" a spanyol bajnokságban.
3. Ez nem egy jótékonysági intézmény, hanem egy futball klub. Amikor a Real sérülés miatt elvesztette Casillast, akkor mit csinált? Megvették Diego Lopezt. Az az Adán, aki meg végig ülte a szezont, előtte pedig végigvédte egész pályafutása során a Real korosztályos csapatait, az meg ment a lecsóba. Hogy jól döntöttek? Erre sztem egy madridista tudna igazán jól válaszolni, én csak ennyit mondok, hogy egy ennél jobban nem dönthettek volna.

Ezzel az utolsó szavaiddal mit kezdjek? Magáért beszélnek. Nem úgy játszunk, ahogy régen. Ez mindent elmond, pedig a tavalyi csapatot még Neymarral is sikerült tovább fokozni. Ha jól emlékszem Tito eljutott a BL-elődöntőig és 100 pontot hozott a bajnokságban egy ennél gyengébb kerettel. Nekünk hány pontunk lehet legjobb esetben? A Tito csapattal kaptunk fél év csodát és fél év vergődést. Játékban ez a mostani csapat nem nyújt semmivel sem többet.
Nézd, akkor te gondold így, egyikőnk se fogja tudja kézzel fogható bizonyítékkal alátámasztani, hogy igaza van. Ahogy te is írtad még egy másik hozzászólásra reagálva, ezek feltevések, és ebben igazad is van, csak akkor a saját véleményedet is így kezeld, mielőtt arra biztatsz, hogy érezzem a különbséget dolgok között. Szerinted sokkal egyszerűbb a történet, Tata miatt nem igazoltunk, hát jó, nekem ez felszínes.

1. pontot elfogadom, oké.

2. Jó kis nevek, csak momentán ott tartunk, hogy az elvileg lefixált Ter Stegen sem jöhet a kitiltás miatt. Március 26-án erősítették meg, hogy Valdes 6 hónapra out, aztán április 2-án meg kitiltott a FIFA. No comment, hogy Martino egy hét alatt nem hozott kapust...Másrészt az általad említett kapusok klubjai biztosan örömmel, kevés pénzért ajánlották volna fel az első számú hálóőreik szolgálatait, csak mert mi bajban vagyunk.

3. Én meg inkább azt mondanám, hogy ez nem Football Manager, ahol profilokat rakosgatsz ki-be, hanem emberek alkotta közösség. Pinto évek óta teljes odaadással támogatja a társakat a padról is, emellett ha lehetőséget kapott, akkor sem miatta úszott el egy hajó se. Azzal együtt, hogy csodát várni tőle nem lehet, akkor is rászolgált arra, hogy Valdes sérülése esetén ő védjen, akár tetszik, akár nem.
Nagyon jó ez a Diego Lopezes példa, sejtettem, hogy őt fogod felhozni, mint a gyakorlatilag egyetlen esetét annak, amikor egy vészkapusnak igazolt ember klasszis teljesítményt nyújt. Mondj már még légy szíves példákat arra, amikor vészhelyzetben igazolt kapus ugyan azon a szinten játszik, mint a világ egyik legjobb klubjának első számú kapusa.

Érdekes, ahogy megszépíti az idő a dolgokat. Én nem emlékszek fél év csodára a Tito csapattal, csak egy Madridra, aki elbarmolta a szezon elejét kis csapatok ellen és lemaradtak vagy 10 ponttal, hogy aztán az se legyen elég, hogy tavasszal leiskoláznak minket. Aztán ezt a klasszis csapatot, amelyik összesítésben 7-0ra kizúgott a BL-ből, megerősítették egy első európai szezonjára készülő Neymarral, Xavi öregedett még egy évet, Puyol meg gyakorlatilag nem bírt végigjátszani két meccset egymás után. Nagy erősítés volt. Persze tudom, ez mind Martino hibája.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2200
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2014.04.13. 14:32:05

Mennie kell, már itt az ideje, már a nyilatkozatai is nevetségesek...
Beszél itt összevissza, magyarázkodik, neki már annyi
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.04.13. 14:23:37

Chino írta: És én bátran mondom neked, hogy nem lett volna olyan kapus a ligában aki idejött volna a szezon végéig és jobb mint Pinto.

Értem én, hogy a tegnapi meccs van sok emberben, én is hihetetlenül haragszom a csapatra, és ha Tata lenne a hunyó szintén elővenném, de ebben most nem látom hogy ő lenne a hibás. Ha nem jöttek volna a helyzetek, nem találtunk volna fogást a Granadán, rossz lett volna a taktika, abban bőven sáros. De ez tegnap nem így volt. Ennek a Granadának minimum 6-ot kellett volna lőni a helyzetek alapján. Egy edző a partvonal mellől ezzel nem tud mit csinálni. Vagy nem koncentráltak eléggé a befejezéseknél, vagy a szerencsén múlt vagy a kapusuk védett olyat hogy az hihetetlen. Ilyenkor ordibálhat Klopp vagy Simeone mit tud csinálni.
Természetes hogy egy vereség után az első az edző akit elővesznek, és elő is lehet, de jelenleg nem ezért a meccsért.
Az pedig, hogy legyen neve az edzőnek baromság. Simeone-nak volt neve, Pep-nek volt neve, de lehetne sorolni. Vagy ott van Hiddink. Nála nagyobb nevű edző nem kell, mégis becsődölt a Cityvel. Vagy ancelotti elment a Realhoz és hibákat hibára halmoz sokszor és mentálisan sem nagyon felpörgetni a csapatot, pedig nem nyerték agyon magukat.

Én még mindig bízok benne, hogy meglehet a liga és a kupa is. Az valamennyire kedvez, hogy az Atmaval játszunk az utolsó fordulóban és ha nincs 3 pontnál több köztünk egy győzelem esetén odaérhetünk. De ez még messze van.

Lett volna lehetősége igazoltatni. A nyár közepén érkezett, a csapat igazi állapotáról sem tudott semmit, ennek ellenére ha igaz adott egy listát Zubinak csak a vezetőség nem volt képes David Luizért sem kiadni 32 milliót.
Nem jött volna egy fiatal, tehetséges kapus egy olyan csapatba, amelyik BL-negyeddöntős, a bajnokság talán legnagyobb esélyese és spanyol kupadöntős? #-o Hát nem is tudom. Maradjak a Valencia (pl.) cserekapusa, vagy legyek a Barcelona első számú kapusa legalább 3 hónapig? :roll: Nehéz döntés.Ennél jobb ugródeszka nincs is. Vagy egy hatalmasat ugrik a ranglétrán, vagy legrosszabb esetben is marad a saját szintjén. Sőt, tudtommal Valdes idén távozik, tehát magas szintű játékkal, meg is ragadhatott volna a kapuban.

Figyelj, itt nem a tegnapi meccsel van a baj. Ilyen meccsek mindig voltak, vannak és lesznek. Csak unalmas már, hogy a csapat sorban a bukja a meccseit és amit cserébe kapunk, az a nagy 0. Az egy dolog, hogy tegnap kikaptunk, vagy búcsúztunk az Atleti ellen. De azt magyarázd már meg, hogy ezzel a csapattal hogyan sikerült 1 hónapon belül 3-szor kikapni. Sőt tovább megyek. Nézzük meg az elmúlt pár meccsünket. Legutóbb bukó, Atletico bukó. 0 lőtt gól, 0 pont. Előtte a Betis, a bajnokság tök utolsója simán megverhetett volna minket a Camp Nouban, a játék alapján. Nyertünk 2 büntetővel, megy egy öngóllal. Előtte Atletico x, ahol a 70. percben jött rá a csapat, hogy foci nélkül itt nem fog semmi babér teremni. Előtte Espanyol, ismét 0 játék, 1 db 11-essel nyertünk. Ezzel legyek elégedett?
visca el barca írta:azon gondolkodom h edzőt lehet igazolni a tilalom miatt? :D amugy én is elküldeném, de csak azért mert egyszerűbb egy embert kirakni mint 10 játékost. bár utobbi verzionak tény h jobban örülnék.
Az edző igazolást még nem szorgalmaznám, de itt komoly változtatásokra lenne szükség a játékoskeretben. Kapus, 2-3 védő, 1 középpályás, Messi False 9-nek még van egyáltalán értelme? Ha nem (már pedig nekem egyre inkább annak tűnik), akkor oda is egy ember.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Lezárt