Marc Bartra

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány pontra értékeled az idei szezonját?

1
0
0 szavazat
2
1
3%
3
1
3%
4
1
3%
5
9
23%
6
5
13%
7
11
28%
8
8
20%
9
1
3%
10
3
8%
 
Szavazatok száma: 40
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.17. 20:07:12

Alvest igazán Guardiola se tudta rávenni. Ennyi idő után pedig nem is neveled ki belőle, lehetsz te Klopp, Simeone, Mourinho Pep, akárki.

Én sem hibáztatom igazán Bartrat. Egyrészt nem is neki kellett volna oda kizárni, másrészt szinte álló helyzetből kellett felvenni a versenyt egy futógéppel, még akkor is ha előnyből indult. Először haragudtam rá, de aztán miután megnéztem az első visszajátszást rájöttem, hogy ez nem az övé. A végén pedig még ki is tudta szorítani, így ha Pinto nem olyan töketlen simán elkerülhető lett volna. Nem tudom a sérülése mennyire akadályozta, de lehet, hogy az is hozzájárult kis részben.

A gólja nagyon szép volt, azért nagy dicséret jár neki, ahogy az egész hozzáálláshoz is, azon kevesek közé tartozott akik tényleg hajtottak és szívből játszottak. És nem csak ezen a meccsen.
Forca Barca!!!!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.04.17. 19:56:50

Mekkora ász! Gól+egy nagy lövés, kár, hogy Bale lefutotta, bár az nem csoda, kevesen verik meg futásban a walesit. Nagyon tetszett a csókja a címerre, remélem Puyol-utód lesz belőle, jó úton van afelé. Csak így tovább!
Kép
Kép
Kép
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2014.04.17. 16:23:31

Annál a bizonyos sprintnél Alvesnek kellett volna ott lennie, ő a jobbhátvédünk, nehogy már a 2 méteres középső védőnknek kelljen versenyt futnia egy sprinterrel.
Semmiképp sem varrnám Bartra nyakába, egyrészt szépen csinálta azt a kizárást, lefaultolta Bale-t, csak hát a Walesi nem volt hajlandó elesni. Ez egyrészt számunkra pech, a sport szempontjából viszont példa értékű. Hasonló helyzetben a mi Neymarunk a földön fetrengett volna 5 percen keresztül.
Ez a gól nagyobb részt Alvesé, kisebb részt Pintóé, aki ismét bizonyította, hogy nem ide való, se sportszakmailag, se emberileg.
Alves helyzete más, alapvetően szeretem a játékát, de ha nem kapja meg azokat az edzői utasításokat a védekezéssel kapcsolatban, amik elvárhatók lennének, akkor ő megy előre, mint a gép és sorra kapjuk róla a gólokat. Tata feladata lenne leülni vele és lefektetni a szabályokat, hogy kialakuljon nála egy egészséges egyensúly támadás és védekezés között. A triplázó Interben Mourinho még Eto'o-t is rá tudta venni, hogy védekező középpályást játszon, de példának okáért az örökké önző Robben is parádésan visszaállt védekezni a Bayern elleni BL kiesésünk mindkét meccsén, mindezt edzői utasításra.
Biztosra veszem, hogy egy karakteres edző mellett erre Alves is képes lenne, mint ahogy Guardiola alatt is Alves és Messi a jobb szélen a csapat legnagyobb értékei voltak.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2014.04.17. 15:43:19

Ahogy olvasom, meg is sérült abban a sprintben, amit levágott a gólnál, tehát kb. ennyire volt jó állapotban, mégis a lelkét kitette.

Egyébként csak dicsérni lehet a srácot, mert 23 évesen ebben a széteső Barcelonában az egyik legjobb teljesítményt tudta nyújtani. Persze a hiba attól még hiba, Bale-t ki kellett volna tennie a stadionon kívülre annál a szituációnál, de ez van. Lesz ő még alapember itt, a fejese meg egészen szenzációs, figyelembe véve azt, hogy nem vett különösebb lendületet, valamint azt, hogy a Madrid kapuját Casillas védte, aki azért nem ma kezdte.
.
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2014.04.17. 15:36:58

S.Agüero írta:Azért azt hozzá kell tenni, hogy Bale lendületből jött, Bartra meg akkor fordult meg.
Pinto egyébként miért nem jött ki :?:
Itt a lényeg!
Bartra álló helyzetből próbálta hatástalanítani Bale-t aki lendületből vitte rá, ilyen helyzetben nehezebb a védőnek.

Mondjuk ha hátra vagy oldalra néz Bartra, akkor nem is a labdára futott volna hanem fedezte volna...de könnyebb a székből okoskodni. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.17. 15:17:36

én soha nem fociztam, de azt sem értem, h mikor bél visszajött az oldalvonalról bartra hova futott. vagy csúszni kellett volna a labdafelé, ha eltalálja zsír, ha nem akkor igy járt, vagy bélt megint kizárni egy ujabb ütközéssel. merthogy addig a pontig, amig a walesi nem érte el a labdát, párhuzamosan futott vele a semmibe. mondom én mint aki nem focizott :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.04.17. 14:16:47

Azért azt hozzá kell tenni, hogy Bale lendületből jött, Bartra meg akkor fordult meg.
Pinto egyébként miért nem jött ki :?:
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.04.17. 13:34:49

Kép

Legyen itt egy gif a fejeséről is, mert egészen szép volt.
Amúgy
Bartra was the player who recovered most balls (12) in the Spanish Cup final yesterday. Real Madrid's Pepe recovered 11
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.17. 10:51:52

akárhányszor nézem meg, ez Pinto gólja. Onnan nem szabad már gólt kapni. Még kispályán is kiakadok a kapusra ha onnan bekapja.
De ez a gól mindent elmond a tegnapi meccsről, mennyire egyszerűen lőtt gólokat madrid és mi meg milyen nehezen kerültünk akár helyzetbe is.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.17. 10:45:05

Látszik, hogy Bale felkészü a kontaktra, úgymond "belekalkulálja". Pinto meg...ballal spiccelik be a lába között. Valdes itt valószínűleg takarít.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.04.17. 10:38:52

Kép

Most én igazából komolyan nem tudom elítélni teljesen a gól miatt. Bár gondolom a szimpátia miatt is van, ha Masch mellett történik ez, biztos már 2 oldalnyi utálkozás lenne a fórumon, de ez most mindegy is. De nézzétek meg, a taktikai zóna széléig lökte kb Balet. Egy átlagos szélsőt ezzel simán meg is állított volna, de ekkora lendületből Bale - Roncival karöltve - lefutna minden védőt szinte manapság. Ez a két ember fizikailag tökéletesnek mondható, magasak, izmosak - nehéz elnyomni őket -, és szélvész gyorsak. Szabályos keretek közt Bartra megtett mindent amit tudott, persze még ott lett volna a lehetőség, hogy izomból felnyesse, de én örülök, hogy nem a szabálytalan módszer ugrik be neki először.. Most persze így utólag mint tudjuk jobb lett volna az a megoldás - bár "örülök" hogy kikaptunk, így talán észhez térnek a felsőbbvezetésben, hogy mégsincs minden rendben -, de nézzük a jó oldalát, legalább nem egy - régi - Pepe féle hentes a gyerek.. :lol:

Ez a kép meg.. :lol: Lehet nem kéne röhögnöm, de ez hatalmas.. :D

szerk.: Alves még a gif végén se jelenik meg, pedig az oldaláról jönnek.. :roll:
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.17. 10:37:42

Tegnap kb ő mentette meg a csapat becsületét. Bale-t mondjuk én felaprítottam volna a helyében. Amikor pl én anno fociztam Ramoshoz hasonló favágó voltam és egy hasonló szituban a gyereket az oldal vonal mellet megbillentettem aki szó szerint a saját kispadjukon lévő emberek ölébe borult.Én akkor megúsztam egy sárgával. :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.04.17. 10:28:58

Én megvédeném, szerintem nagyon szépen kizárta, a játékosok 99,9 %-a ellen elég is lett volna, Bale ellen nem volt. Az meg aligha várható el egy 23 évestől (már nem húsz, veb), h kiállíttassa magát ilyen szituban.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.17. 09:46:08

Igen, igazából szerintem ilyen szitukból szerzi meg a rutint. Bale nagyon kisodródott, talán azt hitte Marc, hogy ez megvan, eltakarodott :mrgreen: és övé lesz a labda, erre a semmiből megint feltűnt Bale. Legközelebb már jobban oldja meg. Jogos persze, takarítani kellett volna, én is sokat morfondíroztam rajta, de jelen állás szerint inkább a pozitívumokba kapaszkodok bele (Bartra, Alba, Neymar akarása) , mint, hogy elrontsam a saját napjaimat emiatt a gyalázatos nulla játékért. A hisztikről nem is beszélve, amit néhány playa leművel.
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.17. 09:36:12

Én pl. nem játszottam soha a Barcában, meg ilyesmi, csak kispályán kb 17 évet, de ha érzem, hogy gyorsabb az emberem, és elmegy mellettem-ezzel ziccerbe is kerül, mindez az uccsó percekben, és én a felezőnél vagyok tehát max egy sárga lesz belőle, akkor még én is úgy eltakarítom, hogy öröm nézni-ennyi rutint már a szamárlétra megmászása közben össze kellett volna szednie, míg eljut az első csapat padjáig, ezért nem értettem elsőre a szitut. De ahogy írtam, nem hibáztatom ezzel együtt sem, mert leírni könnyebb, mint megcsinálni, és az adott pillanatban nem mérte fel mit kell tennie. Lehet belőle még hasznos emberke a számunkra, főleg ha nem igazolhatunk.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.17. 09:34:12

Nem gondolnám, hogy ott bárki megállíthatta volna Balet. Csak úgy, ha szabálytalanul pakolja ki, akkor meg lehet, hogy ki is áll. Ne felejtsük el, hogy úgy lett összekaparva a meccsre, s meccshiányosnak is mondható. Ettől függetlenül hajtott és nem játszott rosszul egyáltalán. MEg kell nézni Bale felépítését. Ő sem kis darab. a növi látszik is azon a kocka arcán :mrgreen: , s ehhez képest welég szépen kizárta őt, az már más kérdés, hogy ezek ketten Ronaldoval szerintem edzések után versenyeznek egymással rendszeresen :mrgreen: ... nem volt esélye. De szerintem Albán kivül senkinek nem lett volna.
Kép
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.04.17. 09:31:13

visca el barca írta:fizikailag nulla a gyerek, nemtom' miért nem pakolják meg egy kicsit. egy combosabb védő a váll váll elleni szituációban a kispadokig küldi bélt. a második gólban ő volt a legnagyobb ludas. az meg a másik h mekkora szégyen h egy 20 éves kölyökre a walesi 20 m-en 100at ver, ugy hogy még kitérőt is tesz. mindezt a 90. percben. nonszensz. bél ezt az egyet tudja, de nagyon.
Igazad van, ebben a szituációban - 5 perccel a vége előtt - mindenképpen meg kellett volna akadályozni, hogy Bale elmenjen. Mascherano oldalán ez biztos nem történt volna meg, igaz vszeg kiállítás lett volna a vége. Amúgy Bale-el, futógyorsaságban a jelenlegi Barca védősorból, talán max. Jordi Alba tudná valamennyire felvenni a versenyt.

Az egyénekre szabott edzés metodika a Barcában nem nagyon működhet, mióta Tata saját stábja leváltott/elküldött minden korábbi szakembert. Neymar sem erősödött, Bartra is keszeg, az egész csapat lelassult.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.17. 09:14:08

fizikailag nulla a gyerek, nemtom' miért nem pakolják meg egy kicsit. egy combosabb védő a váll váll elleni szituációban a kispadokig küldi bélt. a második gólban ő volt a legnagyobb ludas. az meg a másik h mekkora szégyen h egy 20 éves kölyökre a walesi 20 m-en 100at ver, ugy hogy még kitérőt is tesz. mindezt a 90. percben. nonszensz. bél ezt az egyet tudja, de nagyon.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.17. 09:04:56

A hibájával, vagy inkább talán pontosabb megfogalmazás, ha azt mondom a mulasztásával együtt is a csapat legjobbja volt véleményem szerint. Több akarat volt benne, mint a összes többi játékosunkba együtt, látszik rajta, hogy benne meg van az a bizonyos a Barca szív, amit ma már nagyon kevés játékosunkban vélek felfedezni.

Nem hibátlan a játéka, de csak az tud hibázni aki csinál valamit. Akik végig alibizik a meccset, azoknak nincsenek látványos hibáik, csak épp semmi hasznosat nem tesznek. Akkor már sokkal inkább az előbbi! Több lehetőséget érdemelne a következő szezonban, a jövő Barcáját ilyen emberekre kell építeni.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.17. 00:57:07

Azt meg, hogy nem elég rutinos, az edző számlájára írhatjuk, vagy a vezetőségre ha tényleg beleszólnak ebbe is. Csak a szezon elején játszott, utána hosszú időre el lett felejtve. Busquets se tartana itt ahol, ha Pep nem játszatja folyamatosan.

Annyit még hozzátennék, hogy ha pl Neymar van Bale helyében, elesett volna és 15 métert hempereg, elszabadulnak az indulatok stb. A másik meg, hogy ilyen gólt nem szabad kapni.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.17. 00:47:23

Nem hibáztatom, jól játszott, megérdemelte a gólt. Ha több lehetőséget kap, és rutinosabb, eltakarítja a futóbolondot, de ott abban a pillanatban nem mérte ezt fel. Sebaj, ebből tanulni fog, kellenek az ilyen tapasztalatok is.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.04.17. 00:42:00

Nagyon büszke voltam rá, a gólján kivül is. Azt meg kell hagyni,hogy Bale 3 éve Maicont hagyta úgy ott,mint a Forma1-es autó a gőzmozdonyt, pedig akkortályt igaz,hogy Maicon kiöregedőfélben volt,de még mindig nem volt lassú játékos.
A gólnál mindent megtett,beszaladt Bale vonalába, legyünk őszinték,Balelel egyik védő sem veheti fel a versenyt 50 méteren. Az egyedüli megoldás a taktikai faul lett volna, de azt meg nem várhatjuk el egy ilyen helyzetben egy tini hátvédtől, aki a töketlen Tatától alig kap bizalmat egész szezon során, és most elvárjuk,hogy a másodperc tized része alatt éretten gondolkodjon... Nagyon jó játékos lesz belőle,talán jobb,mint Varaneből, de a kérdés,hogy nálunk,vagy máshol... Ha ennyi lehetőséget fog kapni jövőre is, jövőre én elmennék a helyében.
A kiscsapatok ellen állandóan őt játszatnám, mert nem rajta fog múlni. A wakawakát,meg a vkpt meg rotálnám, mert a teljesitményül már régóta nem érdemlik meg az alapkezdő státuszt. [-X
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2014.04.17. 00:33:03

A fejese nagyon szép volt, taps neki. :mrgreen: Nagyon megakartam dicsérni de a végén Bale ellen... :/ Néztem, hogy úgy futott ahogy tudott de Bale mellett álló fának tűnt. Kb Puyol ilyen gyors :evil:
Ac dc - Aerosmith - Def Leppard - Guns n Roses - Led Zeppelin - Nirvana - The Doors - Queen. ~the REAL music~
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.03. 17:14:17

shutterisland írta:
higgadt, ügyes, és fizikailag is rendben van, de ilyen nagy meccsekhez kell a rutin és a ravaszság is.

most nincs más választásunk, az atletico, villarreal vagy real elleni kupadöntő is az övé lesz, ami azért rossz, mert szerencsétlennek pont a legmélyebb vízben kell megint bizonyítani, mint tavaly a bayern ellen.
Viszont pont az ilyen súlyú meccseken vérteződik fel a legjobban rutinnal és fejlődik a legtöbbet. Nyilvánvaló, hogy a képességei adottak és ami szerintem is az egyik legjobb tulajdonsága a higgadtság, ami ilyen fiatalon ritkaság. Ha egy középszerű játékosról lenne szó, akkor én is aggódnék, de így azért nem egy időzített bombáról beszélünk hátul. Nagy potenciált látok benne és az ehhez hasonló fontosságú meccsek segítik hozzá a legjobban ahhoz, hogy minél hamarabb kiaknázza a képességeit.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.04.02. 18:27:28

kiderül a végén, hogy ő volt a legkevésbé hibás a gólban :lol:

az meg, hogy ki mennyit akart tenni teljesen mindegy. piqué is jót akart, amikor öngólt rúgott, vagy busquets is, amikor a nulla kapuralövéssel rendelkező arsenal ellen öngólt fejelt. tökmindegy, hibáztak akkor ennyi. itt bartra hibázott, akkor is, ha ő nem így akarta. ja, ha messi nem veszti el a labdát, és aztán a kapus nem úgy rúgja ki, és aztán, ha montoya nem úgy helyezkedik és blabla. nem, nem, nem. hibázott, lehet a meccs is elment rajta, majd tanul belőle, ennyi.

egyébként szerintem is hibás adriano is, csak mondjuk 30%ban, és az is azért annyi, mert nevetséges nézni, hogy miért nem futott utána. de akárhányszor nézem, szerintem ígyse - úgyse érte volna utol.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Lezárt