Világbajnokság 2014

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.06.21. 22:23:42

Egyenlőre egyik válogatottból sem nézem ki a végső győzelmet. De ugye a csoportok után kell bizonyítani.
Ui: Remélem a németek kikapnak és egy kicsit visszavesznek az arcukból :mrgreen:
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.06.21. 22:20:57

Ott van!!!!!!!!!!! 1:2 =D>
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.06.21. 22:17:03

Ennek az albán gyereknek akkora volt a súlypontemelkedése, mint Mascheranonak. :roll:
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.06.21. 22:11:18

Arról szól a vb, amit leírtatok sokan, a döntő meccseken kell villogni, és nyerni, ezért ilyen szép a világbajnokság. :) Itt nincs visszavágó, mint a BL-ben, 30+ meccs, mint a bajnokságokban. Itt egyszer elég hibázni, és pakolhatsz-mehetsz. Ettől függetlenül az argentinokról úgy gondolom, hogy nincs csapat, és talán az egyéniségek mennek rá az igazi csapatra. Közben vezet Németország, de drukkolok Ghánának, jól fociznak!

szerk.: Ott is van, Ayew 2.!!!
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.21. 22:10:13

milyen gol :D gotze lefejeli a terdet a labdaval, es bepattan :D
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.06.21. 22:04:48

nézem a Németeket és valahogy az az érzésem, hogy ez a meccs sokkal szinvonalasabb, mint az Argentínoké volt. Ghána is erősen védekező focit játszik, de nagyobb az iram, gyorsabb és szebb a játék, szépen látni mit akarnak a Németek és mit tudnak a Ghánaiak. a döntetlen egyelőre igazságos.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.06.21. 22:02:24

Én azért örülök, Messi győztes góljának. Nem érdemelték meg, se a csapat se ő, mert nem játszottak jól, illetve Messi nem mozgott-küzdött, de azért csak sikerült eldöntenie. Korábban ezért mindenki Istenítette volna, de sokat fordult a világ, egykor mindenki őt szerette most már egyre többen utálják. Nem tetszik ahogy Messi a focihoz viszonyul az elmúlt 1 évben, de attól szurkolok neki, mert annyi mindent adott már és bízok benne, hogy még újra a régi lehet.

Az Argentin csapatról elég annyi amit előttem írtak, hogy nem most kell csúcsformában lenni. De nagyon messze vannak a jó játéktól, pedig szinte kikövezett útjuk lehet az elődöntőig-döntőig.

Alcantara és Barcalaci84:

Egyet értek veletek, és nem kell ehhez X VB-t megnéznem, ez bármelyik sportban így van, hogy akkor kell dobbantani amikor igazán szükséges. Egy meccsen alatt sok minden fordulhat ami az erőviszonyokat illet. Pillanatnyi forma stb. Egyébként nektek melyik eddig a kedvenc VB-tek? Nekem a 98-as. Az volt az első VB amit rendesen követtem az elejétől a végéig. A 94-esből csak 1-2 meccset csíptem el.
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.21. 21:59:40

Sanama írta:aki azt hiszi hogy az az argentin csapat majd a kieseses szakaszban villan, akkor el van tevedve rendesen. Ha csoda nem tortenik, kapnak egy komolyabb ellenfelet, zugnak is ki mint a szel.
Egy iran verhette volna oket 3gollal ugy, hogy egy szot sem szolhattak volna, 2ziccer meg egy 11es.
történt már nagyobb csoda is világversenyen:) görögök eb győztesek...86-os argentin győzelem...
olaszok 2006-ban...stb
komoly ellenfelük meg nem nagyon lesz csak már a véghajrában, és mértne kezelhetne Messi egy gól azon a meccsen , meg kontrából félpályán át egy teljes védelmet miért ne szivathatva lőve gy nagy gólt...:)neki most még egy két név is van a csapatban mellette, akik éppen kifoghatnak egy jó napot színtén...
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.21. 21:57:40

Sanama írta:aki azt hiszi hogy az az argentin csapat majd a kieseses szakaszban villan, akkor el van tevedve rendesen. Ha csoda nem tortenik, kapnak egy komolyabb ellenfelet, zugnak is ki mint a szel.
Egy iran verhette volna oket 3gollal ugy, hogy egy szot sem szolhattak volna, 2ziccer meg egy 11es.
Ez így igaz. A védelem és a kp. nagy nulla, elöl pedig Messi nagy nulla. Futómennyiség és akarat nélkül ezt nem lehet. Nem minden meccsen fog beesni egy labda kapuba, mert lesz olyan csapat, ahol a védők ki is lépnek és akkor nem fog tudni két lépés után tekerni, legfeljebb egy joint-ot.
Messi nagyon el van szállva magától, sajnálom, hogy a PSG üzlet csak kacsa. :roll:
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.21. 21:52:39

Jester írta:
hát ja 2002-ben ahhoz h egyáltalán kijussanak a vb-re a brazilok a kb 40 éves Romáriót kellett behívniuk, aki kirúgta őket...első meccsükön a törökök szivatták őket...Rivaldó színészkedés stb...2006-ban az olaszok a szokásos csopotköri botladozás után nyertek...2010-ben spanyolok svájc elleni betli után mindenki temette őket h szép volt az EB győzelem, de majd a németek lesznek a befutók...nem lettek:)
1998-ban a franciák iszonyat gyengeének tűntek... a döntőig ahol hatalmasat játszottak...

1994-ben a brazilokat még a brazilok se szerették...:)és egyáltalán nem voltak meggyőzőek szinte végig...

említetted 82-t ahol mindenki a braziloktól volt elájulva és mindenidők egyik legjobb nem világbajnok csapatának tartják a brazilok...
86-ban az argentinokat meg tényleg a kutya se várta sehova...van egy Maradonajuk aki kihúzza sokszor a szarból őket , de semmi extra a németek úgyis győznek...
Behívták Romariot?! Azta k...rva :D :D . Eléggé kétségbe lehettek esve akkor. A '94-es brazil csapatot tényleg nem szerette senki sem. Elég ha az összeállításban meglátom DUnga nevét és én is elhányom magamat.
'86-ban biztos a németek voltak a favoritok? Szerintem a friss EB győztes francia csapat pikánsabb volt. Meg állítólag mi is komoly erőt képviseltünk akkor, ezért volt meglepő a 6:0.

Talán csak az aranycsapat és a '74-es holland csapatok voltak az egyetlenek, akik a torna egészében villogtak. Naná, hogy a döntőt vesztették el ](*,)
86 -ban igen tényleg mi is favoritok voltunk...:) csak ugye a tésztát nem bírta a magyar gyomor, pörköltre vágyott...:)
és minden VB-n a németek a favoritok 40 éve :)néha nyertek is közben...:)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.21. 21:51:47

aki azt hiszi hogy az az argentin csapat majd a kieseses szakaszban villan, akkor el van tevedve rendesen. Ha csoda nem tortenik, kapnak egy komolyabb ellenfelet, zugnak is ki mint a szel.
Egy iran verhette volna oket 3gollal ugy, hogy egy szot sem szolhattak volna, 2ziccer meg egy 11es.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2014.06.21. 21:52:40-kor.
Jester
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.04.30. 08:37:51

2014.06.21. 21:31:42

hát ja 2002-ben ahhoz h egyáltalán kijussanak a vb-re a brazilok a kb 40 éves Romáriót kellett behívniuk, aki kirúgta őket...első meccsükön a törökök szivatták őket...Rivaldó színészkedés stb...2006-ban az olaszok a szokásos csopotköri botladozás után nyertek...2010-ben spanyolok svájc elleni betli után mindenki temette őket h szép volt az EB győzelem, de majd a németek lesznek a befutók...nem lettek:)
1998-ban a franciák iszonyat gyengeének tűntek... a döntőig ahol hatalmasat játszottak...

1994-ben a brazilokat még a brazilok se szerették...:)és egyáltalán nem voltak meggyőzőek szinte végig...

említetted 82-t ahol mindenki a braziloktól volt elájulva és mindenidők egyik legjobb nem világbajnok csapatának tartják a brazilok...
86-ban az argentinokat meg tényleg a kutya se várta sehova...van egy Maradonajuk aki kihúzza sokszor a szarból őket , de semmi extra a németek úgyis győznek...
Behívták Romariot?! Azta k...rva :D :D . Eléggé kétségbe lehettek esve akkor. A '94-es brazil csapatot tényleg nem szerette senki sem. Elég ha az összeállításban meglátom DUnga nevét és én is elhányom magamat.
'86-ban biztos a németek voltak a favoritok? Szerintem a friss EB győztes francia csapat pikánsabb volt. Meg állítólag mi is komoly erőt képviseltünk akkor, ezért volt meglepő a 6:0.

Talán csak az aranycsapat és a '74-es holland csapatok voltak az egyetlenek, akik a torna egészében villogtak. Naná, hogy a döntőt vesztették el ](*,)
100% pure awesomeness
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.06.21. 21:07:44

barcalaci84 írta:1990 óta nézek VB-ket és valahogy nem emlékszek egy Világbajnok csapatra sem ahol az első 1-2 meccsen ne fanyalgott volna mindenki, h hát ez bizony kevés lesz...
aztán az első fordulókban brillírozó csapatok döntőig se tudtak általában elmenni...nyerni pedig soha...
így a legnagyobb esélyesek nálam most Brazília és Argentína...mindkét válogatottban sokkal több is benne van és ez belőlük is ki fog jönni az egy hónap alatt...
a most remeklőknek meg majd az egyeneskiesésben jön egy rossz meccs és ágyő...
Teljesen igaz, amit írtál, végre valaki aki sokat is látott és jól is látta. Én írtam egy hasonlót, amikor a hollandok nyertek 5:1-re, miután már döntőbe vízionálták egy meccs után őket, lett is nagy hurrogás, pedig a többség csak a 2000-es vébéken szocializálódott.

A csoportmeccsek formája semmit nem érnek, tovább kell jutni és ennyi van benne.
Az igazi VB egyenes kiesésben kezdődik.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.06.21. 21:05:18

Leon írta:Ja megint Messit kell elővenni,arról nem ő tehet,hogy kb Di Marián kívül egy normális labdarúgó nincs körülötte,de nyerje meg ő EGYEDÜL vb-t,nem?
Tiszta Real-Madrid szurkoló színvonal van itt néha! :mrgreen:
Ilyen bekkelős csapatok ellen meg a legtöbben amúgy sem nagyon tudnak mit kezdeni,pl a 2004es EB-n Zizuékat is egy ilyen antifocit játszó görög együttes ejtette ki. Kik is voltak akkoriban Zidane körül?Thuram,Henry,Lizarazu,Makélélé meg hasonló gyenge játékosok...
Tényleg sokkal jobb ez az argentin keret most mint pl a franciák akkor! =D>
Hát azért Messike tehetne jóval többet, mint amit láttunk Tőle ma is. A gólja szép volt, de azon kívül ugyanazt a "tudjuk le valahogy a meccset" attitüdöt éreztem nála. A futást, küzdést, beindulást, labdaszerzést azért nem tiltották meg Neki, gondolom. Ez a mentalitás, látva most már a többi dél-amerikai csapatot, nagyon kevés.
Mielőtt nekem is leveszik itt a fejem, Messi a legnagyobb kedvencem volt, amíg akart focizni. Most vegyük már észre hogy nem akar, ettől még rúghat egy-egy szép gólt, de ez a mai fociban kevés. Itt hajtani, ütközni, brusztolni, futni kell. Ne gyertek azzal, hogy neki nem ez a feladata. Én még emlékszem arra, hogy ment mint golyó és nem volt elveszett labda, visszatámadott, szerelt, jó náhány gólt szerzett úgy, hogy elvette a labdát az utolsó embertől, vagy a kapustól. Hol vagyunk már ettől???
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.21. 21:03:08

Jester írta:
barcalaci84 írta:1990 óta nézek VB-ket és valahogy nem emlékszek egy Világbajnok csapatra sem ahol az első 1-2 meccsen ne fanyalgott volna mindenki, h hát ez bizony kevés lesz...
aztán az első fordulókban brillírozó csapatok döntőig se tudtak általában elmenni...nyerni pedig soha...
így a legnagyobb esélyesek nálam most Brazília és Argentína...mindkét válogatottban sokkal több is benne van és ez belőlük is ki fog jönni az egy hónap alatt...
a most remeklőknek meg majd az egyeneskiesésben jön egy rossz meccs és ágyő...
Ezt nagyon adom. 2002-ben a brazilok állítólag éppenhogycsak kijutottak, sajna nem emlékszek, csak mondogatták. 2006-ban mindenki címvédést várt tőlük. A torna elején még senki sem sejtette, hogy Zidane magára talál, meg, hogy az olaszok a botrány miatt még tudnak focizni. A németek is [auto_cenzúra].

Meg hát az a '82-es selecao :? ...
hát ja 2002-ben ahhoz h egyáltalán kijussanak a vb-re a brazilok a kb 40 éves Romáriót kellett behívniuk, aki kirúgta őket...első meccsükön a törökök szivatták őket...Rivaldó színészkedés stb...2006-ban az olaszok a szokásos csopotköri botladozás után nyertek...2010-ben spanyolok svájc elleni betli után mindenki temette őket h szép volt az EB győzelem, de majd a németek lesznek a befutók...nem lettek:)
1998-ban a franciák iszonyat gyengeének tűntek... a döntőig ahol hatalmasat játszottak...

1994-ben a brazilokat még a brazilok se szerették...:)és egyáltalán nem voltak meggyőzőek szinte végig...

említetted 82-t ahol mindenki a braziloktól volt elájulva és mindenidők egyik legjobb nem világbajnok csapatának tartják a brazilok...
86-ban az argentinokat meg tényleg a kutya se várta sehova...van egy Maradonajuk aki kihúzza sokszor a szarból őket , de semmi extra a németek úgyis győznek...
na0421
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2012.02.11. 22:04:42

2014.06.21. 20:55:06

Több érdekesség is van, amit le lehet vonni ebből a meccsből.

1. Az argentinok eddig azt hozzák amit vártam. Tudom sokan esélyesnek tartották őket, de óriási szerencse kell ahhoz hogy egyáltalán négybe jussanak (odáig is csak a sorsolásuknak köszönhetően nem lehet teljesen kizárni, hogy esélyük sincs). egy szem messijük van, és pár "név". védelem nulla, középpálya minősíthetetlen, csatársor..érdekes. (jobb szót nem tudok). eddig a meccseken messi jelenti a különbséget. nem hiszem hogy ez sokáig tartható. (aztán a végén ők nyernek) :)

2. Higuain. sztem a vele kapcsolatos hírek teljes kamuk, de legyen, most én is eljátszom a gondolattal, hogy van valóság alapja :wink:
Ma ha játékba avatkozott a következő szóösszetételek hangzottak el: kihagyta, nem tudta átvenni, rálépett a labdára, technikai hiba, eladta, rosszul vette át, rossz passz, elpattant tőle, hogy csak a legpozitívabbakat említsem. remélem a vele kapcsolatos hírekből annyi igaz, hogy megkérdeztük a napolit nem adják e ingyen, és ezt úgy hozta le a sajtó, hogy 50-et kínáltunk, de a napoli 70et akar. végülis így tényleg eladhatóbb a hír. :)

3. Messi. nem tudom ki mondta már, hogy nem hajlandó szélre menni, vagy hátrahúzódni. ezen a meccsen többet tartózkodott a kezdőkörben, mint a tizenhatoson belül. inkább a támadás építés volt a feladata ma, én úgy érzem, nem az hogy "befejezze". és ezek szerint nem húzódik el teljesen az ötlettől, hogy ne ő legyen az első számú középcsatár. simán kiment szélre, húzódott hátra, szóval ezeket a messi őfelsége sosem megy bele meg hasonló hszeket felejtsük már el. a gólja gyönyörű, eddig mindkét gólja élményszám (halkan jegyzem meg, hogy az elmúlt két vb-n nem szerzett ennyi gólt). a csapatával, neymarhoz hasonlóan pechje van. azért az is igaz, hogy messzi van a 100%os formájától :wink:
viszont..megfogadtam, hogy sosem fogok személyeskedni ezen a fórumon de..
úgy érzem vele kapcsolatban, hogy pár ember itt már csak azért is megpróbálja kisebbíteni annak az embernek az érdemeit és lekicsinylően írni róla,akinek a csapatunk oroszlánrészt a legtöbbet köszönheti az elmúlt években, mert ő egész tavasszal fikázta, és kardoskodott amellett, hogy adjuk, el mert az árából majd ilyen olyan csapatot építünk (mely gondolatsor már önmagában is érdekes, de ezt most hagyjuk), vagy csak simán szidta mint a bokrot, mert sétál, rókázik, fizetésemelést kap...és most a lényeg, hogy neki (mármint a tisztelt fórumozónak) csakazértis módon igaza legyen. most is.. ahelyett, hogy leírnák micsoda gyönyörű gól, . kapásból idejön pár ember (barca szurkoló), és "mielőtt túl késő" leírja, hogy jaj nem kell elájulni, meg aggyuk el, gyenge csapatoknak rúgta semmit nem jelent, meg a kedvencem: alibizett egész meccsen (pedig most ez sem igaz, visszatámad, próbál összejátszani, támad, de mint vki lentebb írta, egyszerűen nincs kivel játszani).de az én meglátásom szerint messi sokkal jobban játszik és akar eddig a vb-én, mint nálunk az utolsó két hónapban összesen (emiatt mondjuk én megértem, hogy egy-két ember nem képes meglátnia pozitívat). (egyébként én az utóbbi pár hétben/hónapban pár ember hsz-ét megtanultam automatikusan átugrani vele kapcsolatban egyszerűen annyira elrepült a paci.) :)

4. irán. igazából azt játszották, amit kis csapatnak játszania kell. 10/11 ember védekezett, néha kontráztak, hátha leeseik vmi, és a szögletekben, pontrúgásokban reménykedtek. majdnem be is jött. ettől függetlenül nekem ez nem jön be. továbbmegyek, nekem ez egyenesen gusztustalan. amikor a kommentátor meg egyenesen iráni hősöknek nevezte őket, majdnem kikapcsoltam a tévét. (egyébként a kommentálás iszonyatosan alacsony színvonalú a vb-n, azt mondja, döbbent csönd a lelátón, miközben hallani lehetett, hogy az egész stadion úgy üvölt, és biztatja a saját csapatát, mint a sakál.)
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.06.21. 20:52:20

Barcaman14 írta:
barcalaci84 írta:1990 óta nézek VB-ket és valahogy nem emlékszek egy Világbajnok csapatra sem ahol az első 1-2 meccsen ne fanyalgott volna mindenki, h hát ez bizony kevés lesz...
aztán az első fordulókban brillírozó csapatok döntőig se tudtak általában elmenni...nyerni pedig soha...
így a legnagyobb esélyesek nálam most Brazília és Argentína...mindkét válogatottban sokkal több is benne van és ez belőlük is ki fog jönni az egy hónap alatt...
a most remeklőknek meg majd az egyeneskiesésben jön egy rossz meccs és ágyő...
Legyen igazad, de én ebben az az argentin csapatban(ahogy a 4 évvel ezelőttiben és az azelőttiben ...) halvány szikráját sem láttam annak, hogy előrukkoljanak egy olyan produkcióval, ami elég lehet egy VB győzelemre.
Ez pontosan így van, még a brazilokban csak-csak, de az argentinoknál semmiképp, egyszerűen látszik, és kész.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Jester
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.04.30. 08:37:51

2014.06.21. 20:41:42

barcalaci84 írta:1990 óta nézek VB-ket és valahogy nem emlékszek egy Világbajnok csapatra sem ahol az első 1-2 meccsen ne fanyalgott volna mindenki, h hát ez bizony kevés lesz...
aztán az első fordulókban brillírozó csapatok döntőig se tudtak általában elmenni...nyerni pedig soha...
így a legnagyobb esélyesek nálam most Brazília és Argentína...mindkét válogatottban sokkal több is benne van és ez belőlük is ki fog jönni az egy hónap alatt...
a most remeklőknek meg majd az egyeneskiesésben jön egy rossz meccs és ágyő...
Ezt nagyon adom. 2002-ben a brazilok állítólag éppenhogycsak kijutottak, sajna nem emlékszek, csak mondogatták. 2006-ban mindenki címvédést várt tőlük. A torna elején még senki sem sejtette, hogy Zidane magára talál, meg, hogy az olaszok a botrány miatt még tudnak focizni. A németek is [auto_cenzúra].

Meg hát az a '82-es selecao :? ...
100% pure awesomeness
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.21. 20:35:38

barcalaci84 írta:1990 óta nézek VB-ket és valahogy nem emlékszek egy Világbajnok csapatra sem ahol az első 1-2 meccsen ne fanyalgott volna mindenki, h hát ez bizony kevés lesz...
aztán az első fordulókban brillírozó csapatok döntőig se tudtak általában elmenni...nyerni pedig soha...
így a legnagyobb esélyesek nálam most Brazília és Argentína...mindkét válogatottban sokkal több is benne van és ez belőlük is ki fog jönni az egy hónap alatt...
a most remeklőknek meg majd az egyeneskiesésben jön egy rossz meccs és ágyő...
Legyen igazad, de én ebben az az argentin csapatban(ahogy a 4 évvel ezelőttiben és az azelőttiben ...) halvány szikráját sem láttam annak, hogy előrukkoljanak egy olyan produkcióval, ami elég lehet egy VB győzelemre.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.21. 20:24:34

Leon írta:...
Hát ha te meg leszel elégedve, ha jövőre Messi ennyit fog hozzátenni a csapat játékához mezőnyben, akkor egészségedre, nekem ez kevés.. :D "Egy(-egy) gól és más semmi", kb így jellemezném a VB az eddigi két meccsét. A betömörülő védelmes szöveg meg nem helytálló szerintem, mert 3 éve is már így tömörültek ellenünk, Leo akkor pedig fényévekkel jobban játszott..

A Német-Ghána meccset nagyon várom, én szeretem Ghánát, úgyhogy nekik fogok drukkolni, de többgólos Német győzelemre számítok. De remélem mindkét csapat támadófocit fog játszani, és egy jó meccs kerekedik majd ki belőle! 8)
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.21. 20:23:34

1990 óta nézek VB-ket és valahogy nem emlékszek egy Világbajnok csapatra sem ahol az első 1-2 meccsen ne fanyalgott volna mindenki, h hát ez bizony kevés lesz...
aztán az első fordulókban brillírozó csapatok döntőig se tudtak általában elmenni...nyerni pedig soha...
így a legnagyobb esélyesek nálam most Brazília és Argentína...mindkét válogatottban sokkal több is benne van és ez belőlük is ki fog jönni az egy hónap alatt...
a most remeklőknek meg majd az egyeneskiesésben jön egy rossz meccs és ágyő...
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.21. 20:16:32

Aki továbbra is komolyan gondolja, hogy ez az argentin csapat eljuthat a döntőig, sőt még meg is nyerheti, azt tényleg nem tudom hova tenni. Óriási szerencséjük van ezzel a csoporttal. Akárhogy nézem, bármelyik másik csoportban megszenvednének a csoport első helyéért, a legtöbb esetében meg sem lenne és van 1-2 ahol gyakorlatilag ők is utazhatnának haza a 2. kör után.

Nem ártana egy olyan szövetségi kapitány, aki meg tudja szabni a csapat arculatát, mert addig hiába lesznek tele jobbnál jobb játékosokkal(főként támadókkal), nem fogják tudni kiaknázni a lehetőséget.

Messi pedig nem képes továbbra sem a hátára venni a válogatottat. Az, hogy egész meccsen semmit nem csinált és a végén rúg egy zseniális gólt, tényleg elképesztő. De ettől még egész meccsen sokkal inkább beleszürkült a csapat középszerűségébe, mintsem magával rántotta volna őket. Ráadásul csapatkapitányként sétálgat és sokszor tesz az egészre. Így nem lehet VB-t nyerni.
Természetesen szurkolok neki, hogy sikerüljön és örülök, hogy a 2. meccsén is megvillant, de ez kevés lesz.

Ezek után alig várom a németek meccsét.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.06.21. 20:15:59

Ja megint Messit kell elővenni,arról nem ő tehet,hogy kb Di Marián kívül egy normális labdarúgó nincs körülötte,de nyerje meg ő EGYEDÜL vb-t,nem?
Tiszta Real-Madrid szurkoló színvonal van itt néha! :mrgreen:
Ilyen bekkelős csapatok ellen meg a legtöbben amúgy sem nagyon tudnak mit kezdeni,pl a 2004es EB-n Zizuékat is egy ilyen antifocit játszó görög együttes ejtette ki. Kik is voltak akkoriban Zidane körül?Thuram,Henry,Lizarazu,Makélélé meg hasonló gyenge játékosok...
Tényleg sokkal jobb ez az argentin keret most mint pl a franciák akkor! =D>
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Leon 2014.06.21. 20:17:02-kor.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.06.21. 20:13:18

Lehet szidni Messit és lehet mondani , hogy nem csinált semmit de ez nem az ő hibája hanem annak a játékstílusnak a "hibája" amivel az Irániak játszottak , az az felállt védelemmel szemben nem tud mit csinálni mivel ha bemegy a falba akkor elnyomják ha pedig kijön labdákért és elindul akkor meg egyszerre minimum 3-an jönnek rá szerintem pont ezért vesztette el a kedvét szezon közepe felé mert az összes csapat így játszott és ezért nem tudott érvényesülni. Egyébként Argentína nagyon függ Messi játékától ( nemcsak a gólok miatt ) rajta megy át az összes támadás.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.06.21. 20:04:51

Leon írta:okádék játék
Hát igen, az a fránya kettős mérce. Amúgy ezt sokkal inkább nevezném eddig Robben, Benzema, vagy Müller vb-jének, mint Messiének, hiába rúgta ezt a gólt, ugyanúgy nem hajtott, mint a többi bohózat. Nekik drukkoltam, de ezután még melegebb éghajlatra se nagyon tudom elküldeni őket Belo Horizontéból. Nulla játék, és nem úgy néz ki, hogy ez meg fog változni esetükben.

Innentől a hollandoknak és a franciáknak szurkolok! (divatbó')
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Lezárt