Világbajnokság 2014

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.07.09. 09:42:20

Ez a brazil válogatott eddig is gyenge volt (utoljára kb a 2002es VB-n voltak abszolút toppon).Neymar és Silva miatt jutottak el az elődöntőig de velük sem nyerhettek volna.
Viszont biztos megúszták volna egy 2-1 vagy 3-1es veréssel.
Csak Neymar miatt sajnálom a brazilokat egyébként soha nem érdekelt,hogy mi van velük.
Remélem Messi ma belövi az argentinokat a döntőbe.Igaz,hogy 4 éve csúnyát kaptak a németektől a Vébén de 1-2 éve egy barátságos meccsen Németországban verték őket 3-2re. 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Jester
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.04.30. 08:37:51

2014.07.09. 09:21:28

Sajnos a Braziloknak pont a hazai rendezésű VB-re jött ki az, hogy egy nagyon nívótlan generációjuk van. Generáció alatt azt értem, hogy vannak jó focistáik, de általában a BRazil válogatottban mindig futkározott legalább 3-4 ember akiknek bármikor megdobtam volna egy aranylabdával. Most jó ha van egyetlen egy. A védelem nívósabb neekből áll mint a támadósor. Ez nem túl brazilos lássuk be.

Másik meg az és ez még fontosabb, hogy a brazilok kevesek a modern focihoz. Ahhoz a focihoz ahol a csatárnak is a gólvonalon kell védekeznie. A mai sztárok nem a grundokon vagy a Copacabana homokján születnek, hanem csúcsmodern sportlétesítményekben. Ez pedig egy nagyon sötét időszakot vetít előre a braziloknak.

2006-ban ott volt Ronaldo,Ronaldinho,Roberto Carlos....a 2002-es csapat húzóemberei, ehhez pedig aztán még hozzácsapódott Adriano,Kaká,Juninho,Robinho. Majdhogynem mindegyik képes volt egy aranylabdás teljesítményre.

A braziloknak most egyszerűen senkijük sincs.
100% pure awesomeness
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.07.09. 08:46:50

palesz77 írta:Azért meg külön drukkolni fogok, hogy Müller nehogy találjon egy gólt a döntőben, elsírnám magam kb, ha végül ő lenne a gólkirály..
+1

Engem a sírás kerülgetett a tegnapi góljánál. Inkább legyen Hámész a gólkirály. (Persze én azt akarom, hogy Messi legyen az.)
Amúgy szerintetek a brazilok most elkezdenek az argentinoknak szurkolni, hogy adjanak egy méretes verést a németeknek?
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.07.09. 08:41:25

ahogy írtam: minden szegletében jobb csapat győzött, mégis meg kockáztatom: soha még egyszer nem tudnák ezt megismételni!
a minden vagy semmi effektus nagyon is gyakori a fociban, a második félidő elején volt a braziloknak három olyan lövése, ami akár be is mehetett volna - máris egy másik eredmény születik. tudom, van oka mindennek...Neuer jobb kapus mint a brazil, de az nem mindennapi eset, hogy az egyik mindent kivéd, a másik semmit. tegnap ez volt.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.07.09. 08:38:53

nem néztem a meccset. a lányom 4-0nál sírva jött fel, h mi van.
kb scolari lett volna az uccsó, akiről azt gondoltam volna, h valaha megtudja a brazil válogatott élén, h milyen érzés egervári sándornak lenni... nem nagyon vannak erre szavak.
egyedül klose teljesítményének örülök, az az ember maximálisan megérdemelte a csúcsát.
és mondjuk még az is szimpatikus volt, h a németek nem álltak neki brazil zászlók lehugyozása közben röhögve nyilatkozgatni, hanem korrekten kezelték ezt a dolgot, legalábbis kifelé ez jött le.

az argentin szurkolók gerinces humoráról az jutott eszembe kb harmincadiknak, h azért nem ment rossz helyre az az államcsőd.
szánalmas gyökerek.

ja, és innen gratulálnék a vezérkarunknak, h kroos a madrid játékosa! =D>
PUYOL-XAVI-INIESTA
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.07.09. 06:33:45

Ettől van lejjebb? :roll:

http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014 ... ok-2348511" target="_blank

Már a gerincrázogatós argentin szurkolók is kiverték a biztosítékot nálam egy-két napja, de hogy egy televízió ettől is mélyebbre süllyedjen!
Kíváncsi lennék, hogyan reagálnának, ha ma Hollandia megcsapná őket, a harmadik helyért meg a brazilok.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.07.09. 01:04:14

LG írta:
Ha már a Real szóba került: Most Kroos oda tart? Szomorú lennék.
hát gyakorlatilag félig hivatalos már, de csak a VB után jöhet a bejelentés.
engem meggyőzött :P

amúgy ő lőtte állítólag a VBk történetének leggyorsabb dupláját
madridista
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.09. 00:51:55

palesz77 írta:
hank1ee írta:...
Nekem ebből annyi jön le, hogy nem a kifogásokat kereste, hogy miért kaptak ki, hanem elismerte, hogy a Németek megverték volna őket, bárki is van a pályán a keretből.. Mekkora tetű tényleg.. :roll:
Amúgy meg biztos nem egy újságíró kérdezte meg tőle, hogy szerinte Neymarral - és Silvával - is ez lett volna-e a vége..
Ezt én is így látom, korrekt nyilatkozat volt.
Ezt Scolari IS elszúrta egyébként, de csak az ő nyakába nem varrnám. A korábbi sikerei meg e miatt az én szememben nem lesznek kevesebbet, Del Bosque, Guardiola, Mourinho, Fergusson stb. karrierjében is voltak, vannak szégyenteljes kudarcok, a legjobbak is hibáznak.

Szegény Boixos komát sajnálom. Ő nagy brazil fan, erre most ilyet kell megérnie...
Avatar
Buitre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2005.05.10. 13:26:05
Tartózkodási hely: Großwardein

2014.07.09. 00:46:29

palesz77 írta:Nekem ebből annyi jön le...
ennyi =D>
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.09. 00:39:51

hank1ee írta:...
Nekem ebből annyi jön le, hogy nem a kifogásokat kereste, hogy miért kaptak ki, hanem elismerte, hogy a Németek megverték volna őket, bárki is van a pályán a keretből.. Mekkora tetű tényleg.. :roll:
Amúgy meg biztos nem egy újságíró kérdezte meg tőle, hogy szerinte Neymarral - és Silvával - is ez lett volna-e a vége..
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.07.09. 00:32:32

Eközben Scolari szájából: "Neymarral se lett volna más."

Hát gratulálok ennek az öregembernek, most minek kellett Neymart ide keverni? Nagy volt az arc talán, mert egyszer sikerült nyerni egy Ronaldo-Ronaldinho-Rivaldo-Cafú-Roberto Carlos-Marcos alkotta válogatottal, akik még edző nélkül is behúzták volna kb. Klubcsapatainál is folyamatosan megbukott, erre egy ilyen után előveszi a kb. megrokkant Neymart. :lol: Hát csak gratulálni tudok.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.07.09. 00:28:32

ferninho írta: nézzetek meg pár Real meccset... olyan mint egy idegen test a csapatban... egyszerűen sír a labda, ha nála van.... nem passzol a Realba egyáltalán.... de a kedvencem, hogy amikor a feladata a védekezés lenne, erre random felfutkos egész meccsen csatárnak és emiatt mindig Modric szívja meg és neki kellett mindig hátul maradnia és védekeznie, ahelyett, hogy támadna.... de legalább Khedira alkotna valamit elől, de síkhülye ehhez az a baj és mindent elcsesz és akadályozza csak a játékot...

a válogatottban tényleg jobb, jobban belepasszol a csapatba, ahogy Angliában is kiskirály lenne, de bármennyire is fura kimondani, ha Khedira nem dől ki fél évre a Realnak nem lett volna ilyen sikeres szezonja, Khedira sérülése volt a Real idei sikerességének alappillére és bármennyire is furának tűnik, bizony így van.
Ha nem sérül le, biztos vagyok benne, hogy nincs BL cím.

Előbb tennék be egy Neuert középpályára a Realba, minthogy Khedirát és ez halálkomoly.... :lol:
Azé drukkolok akkor, hogy jövőre újra kulcsszerepet kapjon nálatok!! :mrgreen:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2014.07.09. 00:26:04

A szakkommentátorok meg azt mondják Özil felnőtt a feladathoz...Komolyan mondom az egész német válogatott legnagyobb nullája...flegma,lusta török...Ha megnyerik a németek ezt a VB-t azt sajnálom Marco nem lehet ott.Amúgy kijárna már nekik.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.09. 00:22:25

miihii írta:És majd, miután ellőtték a puskaport egy számukra nagyon kerek meccsen a németek, milyen szép is lesz megnézni a döntőben, ahogy Argentína szétcsapja őket 1:0-ra :lol:
Inkább megnézünk egy jó dél-amerikai rangadót a bronzmeccsen. Argentínát sem tartom erősebbnek a braziloknál, annyi a különbség, hogy náluk nem dőlt ki Messi. De egyedül kevés lesz, négy éve is az volt.

Ha már a Real szóba került: Most Kroos oda tart? Szomorú lennék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2014.07.09. 00:26:54-kor.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.09. 00:17:42

hank1ee írta: Khedira igazi lelkes játékos, nem értem, a madridisták minek oltják folyamatosan.
Pedrohoz tudnám hasonlítani az ő esetét, legalábbis azokból az időkből, amikor a válogatottban igen ment neki, nálunk meg duplanulla volt.

A meccshez meg nem tudok mit írni.. Én a Braziloknak drukkoltam, teljes a letargia. Nagyon nagy KO volt ez.

Viszont kiemelném a Schürrle-Müller duot. Nagyon gólveszélyesek, de náluk antipatikusabb játékos számomra nincs a VB-n.. Schürrle most is a nagyobbik gólja után ott rázza a kezét, hogy kisujjból jön.. Szép gól volt elismerem, de szegény Brazilok így is a romokban voltak, legalább a gólörömmel ne alázza már őket. Hihetetlen.. Persze lehet én láttam ezt csak bele itt a nagy letargiám közepette, akkor elnézést kérek tőle. Azért meg külön drukkolni fogok, hogy Müller nehogy találjon egy gólt a döntőben, elsírnám magam kb, ha végül ő lenne a gólkirály..
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.07.09. 00:09:20

Kép
KépKép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.07.09. 00:06:48

hank1ee írta:
zola8787 írta:[
Ferni szerintem a mai man of the match az Khedira, halál komolyan mondom. Kár, hogy lecserélték, de gondolom pihenteti a mester a sztárjait :D
Khedira igazi lelkes játékos, nem értem, a madridisták minek oltják folyamatosan. Ja, hogy nem Zidane? Pepe meg nagy sztár, közben a legundorítóbb játékos a Földön.
nézzetek meg pár Real meccset... olyan mint egy idegen test a csapatban... egyszerűen sír a labda, ha nála van.... nem passzol a Realba egyáltalán.... de a kedvencem, hogy amikor a feladata a védekezés lenne, erre random felfutkos egész meccsen csatárnak és emiatt mindig Modric [auto_cenzúra] meg és neki kellett mindig hátul maradnia és védekeznie, ahelyett, hogy támadna.... de legalább Khedira alkotna valamit elől, de síkhülye ehhez az a baj és mindent elcsesz és akadályozza csak a játékot...

a válogatottban tényleg jobb, jobban belepasszol a csapatba, ahogy Angliában is kiskirály lenne, de bármennyire is fura kimondani, ha Khedira nem dől ki fél évre a Realnak nem lett volna ilyen sikeres szezonja, Khedira sérülése volt a Real idei sikerességének alappillére és bármennyire is furának tűnik, bizony így van.
Ha nem sérül le, biztos vagyok benne, hogy nincs BL cím.

Előbb tennék be egy Neuert középpályára a Realba, minthogy Khedirát és ez halálkomoly.... :lol:
madridista
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.07.09. 00:06:32

És majd, miután ellőtték a puskaport egy számukra nagyon kerek meccsen a németek, milyen szép is lesz megnézni a döntőben, ahogy Argentína szétcsapja őket 1:0-ra :lol:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.07.09. 00:02:02

hank1ee írta:
Khedira igazi lelkes játékos, nem értem, a madridisták minek oltják folyamatosan. Ja, hogy nem Zidane? Pepe meg nagy sztár, közben a legundorítóbb játékos a Földön.
Ne, most ne vegyük el a Madridot. Biztos nem véletlenül szidják. A válogatottban nagyon ott van, Madrid meccset sosem nézek, ezért arról nem tudok nyilatkozni. Ma a brazilokat tiszteljük meg az oltásokkal, úgy érzem megérdemlik. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.08. 23:58:58

Rivaldo11 írta:Kegyetlen mészárlás volt, és még olcsón meg is úszták a brazilok. Erre nem nagyon van magyarázat, max az, hogy egy jóval jobb csapattól kaptak ki.
Ez nem Thiago Silva, és Neymar kérdése volt.
Én is így gondolom, már a csoportkörbe éreztem, hogy verhetőek, én Kolumbia ellen azt hittem, hogy simán kiesnek, és szvsz így is lett volna, ha a kávésok nem teli gatyával jönnek ki, és nem 2-0 után kezdenek futballozni.
Khedira igazi lelkes játékos, nem értem, a madridisták minek oltják folyamatosan.
A Realban nem követtem, de a válogatottban általában jól szokta tolni.
czirlemate
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009.05.07. 13:39:34
Kapcsolat:

2014.07.08. 23:58:41

Én azt mondom, hogy jobb ez így, hogy most estek ki a brazilok. Gyengén muzsikáltak az egész vb-n, ha a döntőben kapnának ki Argentínától mondjuk egy tévesen megadott góllal, akkor még háború is kitörne, szóval ezzel legalább "békésen" búcsúztak. Itt már nem kereshetnek kifogást. Nem szeretem a németeket, de ma jobbak voltak.

Hajrá Argentína!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.07.08. 23:58:31

zola8787 írta:
ferninho írta:Özil..... =D> =D> =D>
totális megalázás, aka. 8-0 helyett 7-1 lett.... hihetetlen mekkora szerencsétlen, még egy ilyen meccsen is képes volt totál flop lenni...

8-0 jobban tetszett volna...
Ferni szerintem a mai man of the match az Khedira, halál komolyan mondom. Kár, hogy lecserélték, de gondolom pihenteti a mester a sztárjait :D
Khedira igazi lelkes játékos, nem értem, a madridisták minek oltják folyamatosan. Ja, hogy nem Zidane? Pepe meg nagy sztár, közben a legundorítóbb játékos a Földön.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.07.08. 23:56:35

ferninho írta:Özil..... =D> =D> =D>
totális megalázás, aka. 8-0 helyett 7-1 lett.... hihetetlen mekkora szerencsétlen, még egy ilyen meccsen is képes volt totál flop lenni...

8-0 jobban tetszett volna...
Ferni szerintem a mai man of the match az Khedira, halál komolyan mondom. Kár, hogy lecserélték, de gondolom pihenteti a mester a sztárjait :D
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.08. 23:54:25

zola8787 írta:Bejelentkezhetnénk 1-2 fiatal brazil játékosért, szerintem most csökkent az áruk... :D
Keirrison :lol:

Brazilok meg most 1-7ig sírnak.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.08. 23:52:49

Kegyetlen mészárlás volt, és még olcsón meg is úszták a brazilok. Erre nem nagyon van magyarázat, max az, hogy egy jóval jobb csapattól kaptak ki.
Ez nem Thiago Silva, és Neymar kérdése volt.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Lezárt