FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.10.25. 10:39:51

Ruben Sosa (ex-Lazio - Inter): "A Messi-Neymar-Suárez trió a Bermuda háromszög. Mindent el fognak pusztítani" [cope]
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.10.17. 21:53:16

bence-barca írta:Már mióta olvasok a key passokról, de valaki elmondaná mit jelent ez a fogalom?
Közvetlen gólhelyzetet eredményező passz. Sokan - a fogalom helyes definíciójától eltérően - tévesen beleszámolják azokat a labdákat is, melyek meghatároznak egy támadást (pl.: védelmi vonal mögé indítás, a célpont beadja egyből és gól - sokszor beírják a kulcspasszt az akciót indítónak, hibásan; lásd: Alves gólpasszát megelőző passz).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petr 2014.10.25. 10:44:14-kor.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.17. 21:48:20

palesz77 írta:Egy kis idei statisztika:
1.
Már mióta olvasok a key passokról, de valaki elmondaná mit jelent ez a fogalom? mert amúgy ahhoz képest nemrég jött be, de gőzöm sincs. :lol: Gólt érő átadások? Erre tudtam csak gondolni.
2.
Busquets játékpercei ördögien jók. :twisted:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.17. 21:22:09

Egy kis idei statisztika:

Passzok, Támadás, Védekezés, Egyebek.

Tudom, hogy csak statok, de azért pár dolog érdekes. Pl Munir hatékonysága elég szembetűnő, 16 lövésből 1 gól.. :D Meg Ini kulcspasszai is "érdekesek", vagyis hát az, hogy irányító létére nem fért fel a top 7-be se, míg Xavi a második, pedig alig játszott. Alves percei szintén elkeserítőek.. :cry: Bartra meg a kevés játékperc ellenére azért eléggé ott van a szeren - Pique is amúgy. Plusz azért az is látszik, hogy Busi mégsem annyira fogalmatlan védekezésben, mint azt itt sokan állítják.

SR meg a király! :mrgreen:
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.10.10. 10:09:58

palesz77 írta:Na most ez kicsit Football Manageres hsz lesz, lehet nagy ökörséget is írok, akkor sorry.. :D

De a tegnapi állóháború után/miatt jutott ez az eszembe, mert a középpálya és a csatársor olyan szinten nullát produkált, hogy az valami szörnyű volt, nem volt senki szinte aki megpróbálta volna megbontani az ellenfél védelmét, e mellé még Messi is szinte végig a középpályán tündökölt.. Szóval ezért ugrott be ez a felállás. Mutatom:

Kép

Most kis magyarázat hozzá.. :D Szóval, nekem az egyik legnagyobb problémám eddig idén az, hogy a középpályán nincs olyan játékosunk, aki megverné az emberét, megindulna, és megbontaná a védelmet. Eddig Ini ezt a szerepet töltötte be, de idén - bár már tavaly is érezhető volt a gyengülés - kb 3 szintet lépett vissza ebben, inkább csak passzolgat, de teljesen eltűnt a robbanékonysága - egyelőre legalábbis -, lehet ez amiatt is van, hogy ennyi idősen nem bírja már egyszerre a támadást is és a védekezést is, ezért olyan halvány előre játékban - csak mert védekezésben nagyon jó. És egy fénykorában levő Ini - stílusú játékos - nagyon hiányzik onnan középről.

E mellé jön az is, hogy Messi rendre visszalép a középpályások közé, így üresen hagyja a jobboldalt - vagy középről tűnik el az ember emiatt, mert aki a darálóban volt, az kihúzódik a szélre -, ahova általában Rakitic szokott kilépni - javarészt mondjuk Alves miatt inkább -, de ő onnan nem tud befelé húzni, vagy akár cselezni, ezért marad az állóháború ugye..

Na és pont ezek miatt nézném meg egyszer egy kisebb csapat ellen ott Halilovicot - aztán ha jól működne, akkor egyre komolyabb meccseken is. A kis horvát tud szélsőként is játszani, így amikor Messi behúzódik középre, akkor ő addig ki tud lépni Leo helyére, ezáltal a jobboldalon is mehetne a kombinációs játék a hátvéddel - mint a baloson -, mert nem az lenne, mint tegnap volt, hogy Rakitic és Leo egy vonalban vannak, ezért a jobbhátvéd csak hátrafelé tudja adni igazából, hanem több opciója lenne, lenne esély háromszögelésekre stb.. Ha meg a középpályán lenne, akkor lenne egy olyan emberünk ott, aki rendkívül dinamikus, és a forintos zsugák mellet képes ritmusváltásokkal megbontani egy védelmet.. Rafinhanak is feküdne az a poszt amúgy szerintem, szóval vele is megnézném akár így a felállásunkat. Ehhez viszont Montoya is kéne, mert helyette nem kell másnak védekeznie, ő képes időben visszazárni, Danival ez veszett ügy lenne - Douglassal nem biztos amúgy, én még nem temetném a srácot.

És tudom, hogy a kis Horvát nagyon sokat hibázik egyelőre, és nem is megbízható, de ha sokáig marad ilyen fásult a középpálya, akkor inkább bevállalnám a kockázatot, ha mást nem kicsit látványosabb játékkal x-elnénk.. :mrgreen: (De ismétlem, Rafinhával a jobboson is kipróbálnám ezt.)

Na, sajna kicsit hosszú lett, remélem azért valaki végigolvassa.. Vélemények? :)
ki lehetne próbálni, bár szerintem Rafinhát kellene egyelőre megnézni. Ezenkívül én Mascheranot játszatnám Busquets helyett a formája miatt is, plusz dinamikusabban indul meg, nem olyan körülményes, mint Sergio
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.10.09. 22:28:36

Chino írta:[quote="barcafacan"
Hát pedig eléggé átformálta a középpályát. Megszüntette azt a klasszikus irányító posztot, ahol Xavi éveken át játszott, egyértelmű csereember lett. Rakitic nem vegyesen mindenfélét csinál, hanem visszább vontan besegít a védekezésben, megállítja a kontrákat, ha kell fault-al, ha kell csúszva-mászva.Messi is többet jár vissza a középpályára így a horvátnak van helye. A letámadás sokkal hengereltebben működik, már Messi megkezdi, de már nem csak Busquetsre hárul a szűrés. Iniesta többé-kevésbé ugyanazt játsza, viszont azzal, hogy Neymar beljebb játszik, neki is többet kell helyezkedni. Egyelőre nincs formában, de egy formán kívüli Ini is kenterbe vágja a sok felsztárolt kp-t. Nem véletlen, hogy kevés gólt kapunk, a védőkre nem hárul akkora nyomás.
Éppen Ini és Busquets gyenge formája miatt nem áll össze az egész, de ez akkor látványos, ha az ellenfél támad. Ha védekezik, akkor a meddő támadójáték jobban "gazdátlan" marad. Az ellenfél ugyanis változatlanul csünghet Messin.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.09. 20:33:46

barcafacan írta:Azzal együtt, hogy a védelem állandóan változó összetételű és hogy a támadóknál még nem mutatkozhatott be Suarez, szerintem a középpályás játék van legkevésbé kitalálva. Busquets, Iniesta, Xavi nem a régi szinten a saját játékát játssza továbbra is, Rakitic ugyan jó, de vegyesen mindenfélét csinál és a többiekhez igyekszik alkalmazkodni, Rafinha meg amikor éppen nem sérült és középpályán játszik, nem találja a helyét. SR-ről jobb nem beszélni. Ahhoz, hogy a csapat nemzetközi szinten továbblépjen, nélkülözhetetlen, hogy LE kialakítson egy viziót a középpályás játékról és ahhoz igyekezzen szabni a szerepeltetett játékosokat - beleértve Messit, Mascheranot, Sampert és Halilovicot is. "Anyag" ugyanis van.

Hát pedig eléggé átformálta a középpályát. Megszüntette azt a klasszikus irányító posztot, ahol Xavi éveken át játszott, egyértelmű csereember lett. Rakitic nem vegyesen mindenfélét csinál, hanem visszább vontan besegít a védekezésben, megállítja a kontrákat, ha kell fault-al, ha kell csúszva-mászva.Messi is többet jár vissza a középpályára így a horvátnak van helye. A letámadás sokkal hengereltebben működik, már Messi megkezdi, de már nem csak Busquetsre hárul a szűrés. Iniesta többé-kevésbé ugyanazt játsza, viszont azzal, hogy Neymar beljebb játszik, neki is többet kell helyezkedni. Egyelőre nincs formában, de egy formán kívüli Ini is kenterbe vágja a sok felsztárolt kp-t. Nem véletlen, hogy kevés gólt kapunk, a védőkre nem hárul akkora nyomás. Azt pedig nem tudom honnan vetted, hogy nem találja a helyét, ha középpályán. De komolyan, eddig játszott ott kb. negyed órát és teszem hozzá nem is rosszul.

Sampert, de főleg Halilovicot pedig egyelőre ne vegyük ide. Arra van még idő bőven.
Forca Barca!!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.10.09. 13:29:11

Játszott percek a Ligában. Pedro a második legtöbbet játszó támadó.

Kép
"And my heart will leave you never."
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.10.09. 08:24:47

Azzal együtt, hogy a védelem állandóan változó összetételű és hogy a támadóknál még nem mutatkozhatott be Suarez, szerintem a középpályás játék van legkevésbé kitalálva. Busquets, Iniesta, Xavi nem a régi szinten a saját játékát játssza továbbra is, Rakitic ugyan jó, de vegyesen mindenfélét csinál és a többiekhez igyekszik alkalmazkodni, Rafinha meg amikor éppen nem sérült és középpályán játszik, nem találja a helyét. SR-ről jobb nem beszélni. Ahhoz, hogy a csapat nemzetközi szinten továbblépjen, nélkülözhetetlen, hogy LE kialakítson egy viziót a középpályás játékról és ahhoz igyekezzen szabni a szerepeltetett játékosokat - beleértve Messit, Mascheranot, Sampert és Halilovicot is. "Anyag" ugyanis van.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.30. 22:48:34

Sanama írta:
PCsabi írta:Mindennek vége, ebben a szezonban nem nyerünk semmit.
Mangalaval ez a meccs is 4gollal jott volna
Plusz ha Benatia itt van, akkor gólt se kapunk!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.09.30. 22:46:41

PCsabi írta:Mindennek vége, ebben a szezonban nem nyerünk semmit.
Mangalaval ez a meccs is 4gollal jott volna
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.30. 22:43:15

PCsabi írta:Mindennek vége, ebben a szezonban nem nyerünk semmit.
:D

így ahogy mondod

:D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.09.30. 22:38:27

Mindennek vége, ebben a szezonban nem nyerünk semmit.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2014.09.26. 13:43:38

palesz77 írta: Tavaly már játszott azon az oldalon néhány meccset, hát remélem soha többet.. A három csatárposzt közül az fekszik neki legkevésbé - szerintem amúgy balról indulva a legveszélyesebb.
Hmmm... Talán igazad lehet. Most hogy így mondod rémlik, mintha már játszott volna párszor a jobb oldalon is és valószínűleg nem alkotott a (fejemben meg)maradandót. Mégis úgy érzem, hogy több van ebben a srácban, mint amit kihoznak belőle, illetve kihoz magából. A lényeg, hogy ne maradjon benne...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.26. 13:19:07

Res írta:Mellesleg ha már nem középcsatárt játszik, akkor viszont azt nem értem, hogy, Neymar miért nem Alves oldalán serénykedik. Szerintem mindkettejüknek jót tenne a brazil-brazil barátság. Nem mellesleg szinte minden csatárunk tud(na) mindhárom elülső pozícióban játszani. Szerintem...
Tavaly már játszott azon az oldalon néhány meccset, hát remélem soha többet.. A három csatárposzt közül az fekszik neki legkevésbé - szerintem amúgy balról indulva a legveszélyesebb. Albával és Inivel amúgy is jól megértik egymást, nem tudom miért kéne átmennie a túloldalra..
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2014.09.26. 13:14:57

lahertitty írta:Szerintem az a legnagyobb problémánk, hogy Messinek, Neymarnak, Rakiticnek és Iniestának nincs megfelelő alternatívája, hogyha éppen nem megy nekik a játék (mint szerdán) vagy ha lesérülnének. Pedroval, Xavival, Sergi Robertoval és Rafinhaval (bár őt még nem írnám le, még simán jó formába lendülhet) nem sok mindent lehet elérni :?
Egyelőre Munir és Sandro jól pótolta Suárezt, de komolyabb csapatok ellen sajnos még ők sem érnének sokat.
Teljesen egyetértek!
Viszont nem mindig játszunk Real meg Bayern ellen. Szóval én nem feltétlenül tenném minden meccsen Messit és Neymart egyszerre a csapatba. Főként a kisebb csapatok ellen egymást is válthatnák néha. Neymar szerintem szárnyakat kapna középen, Messi meg egy kicsit pihenhetne, vagy esetleg komolyabban venné a versenyhelyzetet...
Mellesleg ha már nem középcsatárt játszik, akkor viszont azt nem értem, hogy, Neymar miért nem Alves oldalán serénykedik. Szerintem mindkettejüknek jót tenne a brazil-brazil barátság. Nem mellesleg szinte minden csatárunk tud(na) mindhárom elülső pozícióban játszani. Szerintem...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.26. 11:55:36

visca el barca írta:palesz,

iniestát kivenni olyan csapatból mint mikor én a 3-5-2-ről fantáziáltam...

bár nem mindenhol értem mit akarsz :D ..
Én se venném ki, játszana ő eleget, csak kicsit frissítenék a középpályán, ha Ini formája marad változatlan még 5-8 meccs múlva is. És akkor Ininek már nem olyan szerepet szánnék, mint volt az eddigi évek során, hanem ahogy te mondod 'Xavisat', inkább csak osztogatna labdákat, kevesebb megindulást várnék tőle - amit igazából eddig is csinál idén.

Röviden tömören meg azt akarom igazából, hogy:
1: Legyen egy olyan ember a középpályán, aki robbanékony, dinamikus, és nem csak passzolgat, hanem megpróbál megindulni többször is egy meccs alatt - a pálya elülső harmadában is.
2: Amikor Messi bejön irányítót játszani, akkor valaki menjen ki a jobbszélső posztjára addig - és az ne Suárez legyen majd, mert akkor középről tűnik el az ember. Csak mert amikor Leo bemegy középre, akkor valahol "lyukat hagy" maga mögött, és ott igazából esély sincs kombinatív játékra szinte - lásd mi volt most Douglassal.

És ennek a két kritériumnak megfelel Halilovic - és Rafinha is nagyjából -, mert alapból középpályás, de a cselezősebb fajtából, emellett tud a jobb szélen is játszani - egész jól -, lévén ballábas, és befelé szeret cselezgetni. Azt amúgy tudom, hogy még egyelőre kevés lenne egy kicsit komolyabb csapat ellen - legalábbis sanszos -, de ez az álldogálás a középpályán szerdán totál kiborított, úgyhogy én kipróbálnék bármit, csak azt ne kelljen újra látnom.. :D

De igazából annak örülnék a legjobban, ha Ini újra régi önmagát idézné.. Akkor már csak a 2-es számú problémámmal kéne foglalkozni. :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.26. 10:45:55

kadarzsolt85 írta:Barcanak higyjetek el nekem 8) .
ha Te mondod....

palesz,

iniestát kivenni olyan csapatból mint mikor én a 3-5-2-ről fantáziáltam...

bár nem mindenhol értem mit akarsz :D de halilovic fizikálisan és védekezésben sztem egyelőre kevés lehet, nem véletlenül van ő még lent 1 évet. neki majd akkor jön az ideje, mikor iniesta elkezd 'xavisodni', azaz már inkább fék lesz a csapatban mint gáz. bár ini néha haloványabb, azért még mindig kell ő a csapatba... jövőre xavi elmegy, tök egyértelmű h őt fogják felhozni a helyére, kérdés az, hogy mennyit fog játszani. ha az alibi SRjátékperceit elveszi az kezdésenek már jó lesz...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.09.26. 09:59:14

lahertitty írta:Szerintem az a legnagyobb problémánk, hogy Messinek, Neymarnak, Rakiticnek és Iniestának nincs megfelelő alternatívája, hogyha éppen nem megy nekik a játék (mint szerdán) vagy ha lesérülnének. Pedroval, Xavival, Sergi Robertoval és Rafinhaval (bár őt még nem írnám le, még simán jó formába lendülhet) nem sok mindent lehet elérni :?
Egyelőre Munir és Sandro jól pótolta Suárezt, de komolyabb csapatok ellen sajnos még ők sem érnének sokat.
Szerintem a legnagyobb problema itt a jatekrendszer ugy ismerik mar az ellenfelek a Barca stilusat mint a tenyeruket sajnos ez a baj ezert nem megy messinek a gol loves es a jatek sem aki vak az nem latja mar a kis csapatok is kibekkelik ellenunk ,s hat akkor egy Chelsea vagy barmelyik masik csapat amig nem valtoztatnak a jatekrendszeren sok baber nem fog teremni a Barcanak higyjetek el nekem 8) .
Barca Barca Baaarca
Avatar
lahertitty
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2009.08.07. 11:33:36
Tartózkodási hely: Kiskunhalas

2014.09.26. 09:41:12

Szerintem az a legnagyobb problémánk, hogy Messinek, Neymarnak, Rakiticnek és Iniestának nincs megfelelő alternatívája, hogyha éppen nem megy nekik a játék (mint szerdán) vagy ha lesérülnének. Pedroval, Xavival, Sergi Robertoval és Rafinhaval (bár őt még nem írnám le, még simán jó formába lendülhet) nem sok mindent lehet elérni :?
Egyelőre Munir és Sandro jól pótolta Suárezt, de komolyabb csapatok ellen sajnos még ők sem érnének sokat.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.25. 22:26:37

Na most ez kicsit Football Manageres hsz lesz, lehet nagy ökörséget is írok, akkor sorry.. :D

De a tegnapi állóháború után/miatt jutott ez az eszembe, mert a középpálya és a csatársor olyan szinten nullát produkált, hogy az valami szörnyű volt, nem volt senki szinte aki megpróbálta volna megbontani az ellenfél védelmét, e mellé még Messi is szinte végig a középpályán tündökölt.. Szóval ezért ugrott be ez a felállás. Mutatom:

Kép

Most kis magyarázat hozzá.. :D Szóval, nekem az egyik legnagyobb problémám eddig idén az, hogy a középpályán nincs olyan játékosunk, aki megverné az emberét, megindulna, és megbontaná a védelmet. Eddig Ini ezt a szerepet töltötte be, de idén - bár már tavaly is érezhető volt a gyengülés - kb 3 szintet lépett vissza ebben, inkább csak passzolgat, de teljesen eltűnt a robbanékonysága - egyelőre legalábbis -, lehet ez amiatt is van, hogy ennyi idősen nem bírja már egyszerre a támadást is és a védekezést is, ezért olyan halvány előre játékban - csak mert védekezésben nagyon jó. És egy fénykorában levő Ini - stílusú játékos - nagyon hiányzik onnan középről.

E mellé jön az is, hogy Messi rendre visszalép a középpályások közé, így üresen hagyja a jobboldalt - vagy középről tűnik el az ember emiatt, mert aki a darálóban volt, az kihúzódik a szélre -, ahova általában Rakitic szokott kilépni - javarészt mondjuk Alves miatt inkább -, de ő onnan nem tud befelé húzni, vagy akár cselezni, ezért marad az állóháború ugye..

Na és pont ezek miatt nézném meg egyszer egy kisebb csapat ellen ott Halilovicot - aztán ha jól működne, akkor egyre komolyabb meccseken is. A kis horvát tud szélsőként is játszani, így amikor Messi behúzódik középre, akkor ő addig ki tud lépni Leo helyére, ezáltal a jobboldalon is mehetne a kombinációs játék a hátvéddel - mint a baloson -, mert nem az lenne, mint tegnap volt, hogy Rakitic és Leo egy vonalban vannak, ezért a jobbhátvéd csak hátrafelé tudja adni igazából, hanem több opciója lenne, lenne esély háromszögelésekre stb.. Ha meg a középpályán lenne, akkor lenne egy olyan emberünk ott, aki rendkívül dinamikus, és a forintos zsugák mellet képes ritmusváltásokkal megbontani egy védelmet.. Rafinhanak is feküdne az a poszt amúgy szerintem, szóval vele is megnézném akár így a felállásunkat. Ehhez viszont Montoya is kéne, mert helyette nem kell másnak védekeznie, ő képes időben visszazárni, Danival ez veszett ügy lenne - Douglassal nem biztos amúgy, én még nem temetném a srácot.

És tudom, hogy a kis Horvát nagyon sokat hibázik egyelőre, és nem is megbízható, de ha sokáig marad ilyen fásult a középpálya, akkor inkább bevállalnám a kockázatot, ha mást nem kicsit látványosabb játékkal x-elnénk.. :mrgreen: (De ismétlem, Rafinhával a jobboson is kipróbálnám ezt.)

Na, sajna kicsit hosszú lett, remélem azért valaki végigolvassa.. Vélemények? :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.19. 13:14:11

és belémköt... menjél inkább soa-t nézni... :lol:

asszem mielőtt elhozták, a szezon 2/3-át letolta a ligue 1-ban, az meg nálam már késznek számít. :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.19. 12:37:48

visca el barca írta:
szóval lehet játszani itt a formulákkal. varane pl az egész életét a lensban töltötte, aztán kész játékosként 18 évesen megvette a reál és hivatalosan az ők is saját nevelésnek tekinthetik.
Azért a 'kész játékosként' jelzőt kissé erős egy 18 éves játékosra ráaggatni.
Mondjuk úgy, korrektül előkészített. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.19. 11:49:40

a hivatalos:

"Az UEFA értelmezésében saját nevelésű játékosnak az számít, aki 15 és 21 éves kora között legalább három évig (folyamatosan vagy megszakítással) a klubja vagy a nemzeti szövetség valamely más klubja képezett ki."

tehát ha valaki 4 éves korától 14 éves koráig a realban volt, majd 15 évesen játszott egy évet a barcában, 3 évet az arsenalban, és utána kettőt megint nálunk, hogy aztán 21 évesen elmenjen a laziohoz azt hivatalosan az arsenal és a barca is hívhatja saját nevelésnek.

tehát a kérdésedre a válasz: alba hivatalosan nem saját nevelés (9 éves korától 16 éves koráig volt itt) piquénél meg nem tudom h megvan e a 36 hónap, hiszen 7 és 17 éves kora között volt itt (az ugye 2 év), aztán 21 éves volt mikor visszajött.

az, hogy a hétköznapi életben hogy használják ezt a fogalmat, az megint egy másik dolog. lásd a sport.es grafikáját, ahol lazán beleszámolják albát is, pedig látjuk h a hivatalos kritériumnak nem felel meg és ő bizony valencia nevelés.

szóval lehet játszani itt a formulákkal. varane pl az egész életét a lensban töltötte, aztán kész játékosként 18 évesen megvette a reál és hivatalosan az ők is saját nevelésnek tekinthetik.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.09.19. 11:22:48

A hivatalos "definícióra" gondoltam, köszönöm a válaszokat.
Lezárt