Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.06.09. 15:02:29

Nagyon örülök LE maradásának. Azt változatlanul nem tudom, hogy a szó régi értelmében milyen edző. De azt igen, hogy Ő ÉS STÁBJA kiváló munkát végzett. Új tudásom, hogy ma már kiugró eredményt csak nagy, jól összerakott stábbal lehet elérni. Ilyet pedig ő összehozott!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.08. 22:15:18

Erxy írta:Diari Ara es a Sport szerint is a maradas mellett dontott.
nagyszeru hir, nagyon nagy szuksegnk van az allandosagra. 8)
Helyes, annak ellenére, hogy nem én vagyok a legnagyobb fanja a fórumon, örülök, hogy marad. Az állandóság miatt is elsősorban, meg javarészt tetszenek az alakításai, remélem jövőre még tovább javulunk játékban, és tökéletesen elégedett leszek vele - elég nehéz feladat mondjuk, de nem megoldhatatlan.

Az meg azért az ünneplések alatt látható volt, hogy Messivel rendezték a viszonyukat, ennek is külön örülök - már ha tényleg volt komolyabb balhé köztük. Pl.:
https://twitter.com/barcastuff/status/6 ... 5612217345
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.06.08. 20:43:40

Diari Ara es a Sport szerint is a maradas mellett dontott.
nagyszeru hir, nagyon nagy szuksegnk van az allandosagra. 8)
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.07. 20:23:55

Kicsit azok a filmrendezők jutnak róla eszembe akik elsőfilmesként letesznek valami olyat az asztalra, hogy aztán egész életükben az azzal elért sikert üldözik, de nem tudják megismételni.
Viccet félretéve, lehet az életben nem jön össze még egyszer neki ez ami most, akkor sem ha 5-6 évig marad a Barcánál, de akármi is lesz ezt már nem lehet elvenni tőle, márpedig ez óriási bravúr volt.
Azért ezt valaki csinálja utána, hogy átvesz egy átalakulóban lévő, jó pár gonddal küszködő, sok új igazolással felálló Barcelonát és aztán bajnokságot + kupát nyer egy Real és Atletico előtt, utána meg megnyeri a BL-t.
Hogy maradjon-e az nem is kérdés, ez nem szimpátiától függ hanem elért eredményektől, az pedig a maximális volt idén.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2015.06.07. 19:54:15

Mindenképpen maradnia kell. Tény, hogy voltak kisebb-nagyobb problémák, de egyszerűen nem szabad elküldeni egy ilyen szezon után az edzőt, ha csak a játékosok nem kérik. Szerintem erre kevés az esély, most mindenki örül a győzelmeknek s úgy gondolom, legalábbis úgy látom, hogy lecsillapodtak a kedélyek az utóbbi hónapokban s egészséges kapcsolat van a csapat és az edző között. Azt senki se feledje el, hogy az edző nem kell feltétlenül baráti viszonyt ápoljon a játékosokkal, fölöttük áll bizonyos szempontból. :) Persze, ezt egészségesen kell értelmezni.

Tetszettek a taktikai húzásai, sokkal kevesebbet idegeskedtem az ő cseréi, mint például Pep cseréi miatt. Általában utóbbinál zavart, hogy nagyon elhúzta. Persze Pep szintjére egyelőre még nem ért fel Enrique s talán nem is lehet azt megismételni, mert ha meg is lesz a 6 kupa, Pepnek sikerült először. Mindenesetre, ezeken nem nagyon kell filozófálni. Óriási munkát végzett az egész edzői stáb, mesterien kikozmetikázta a hibákat s majdhogynem tökéletes a játékunk.

Szép volt Luis! =D> =D> =D>
més que un club
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.06.07. 19:39:13

Feast4 írta:
visca el barca írta: De ez csak az érem egyik oldala. A másik, hogy egyúttal változtatnia kell a viselkedésén, és a játékosokhoz való hozzáállásán is. Be kell fejeznie a nyílt konfrontációt a fajsúlyosabb játékosokkal, és a csapat érdekeit kell szem előtt tartania.
Nem hiszem, hogy erre képes. Én abból indulok ki ilyen kis szinten ahol hétköznapi amatörök játszottak mit csinált egy szigorú edző. Az igazán jó edző és mondom ez amatör szinten volt, odajött a csapathoz (a kieső előtt végzett az előző szezonban és nem is nagyon volt keret új játékosra) és első dolga az volt egyessével beszélt mindenkivel. Mit gondolsz a csapatról mit szeretnél a jövőben a csapatban betöltött helyedet milyennek érzed, stb. stb. Aztán a két csapatkapitány kiválasztotta magának a két kezdő 11-et és játszatott egy 2x 20 perces meccset. Közben irogatott. Aztán elmegyarázta mit szeretne látni kit mire tart alkalmasnak majd egyessével ismét beszélt mindenkivel, hogy hogyan áll az ő elképzeléseihez, vállalja e tetszik e stb. Volt aki ment volt aki maradt. Onnantól kezdve pedig mmindenki azt tette amit ő mondott. Nem volt csudázás, nem volt ennye benyje, ha nem ment lejött az ember a pályáról. Az elős három meccs csúnya bukta is lett, onnantól kezvde megnyerte a bajnokságot.

Namár most miért mondtam ezt el. Több játékosunk is lenyilatkozta pl. Matyi, hogy meccs előt szólt neki, hogy bal oladlon fogsz játszani. Vagy Suarez, hogy 9-esként volt ezdésen egész héten és szélre kikerült, vagy a többiek, hogy egész héten Rakiticre volt épitve az edzés a vele való összjátékot gyakorolták, aztán a Real elleni meccs előtt betette Xavit és arról sem szólt csak aznap.

Ilyen a mesébe sincs! Amatőr szinten se megengedhető, hogy ne tudd előtte való nap játszani fogsz e. Egyrészt bizonytalansába tart és plusz idegi feszültség. Másrészt amikor megmondják, hogy játszani fogsz és hirtelen mégse fogsz az marha zokul esik. Valamit elrontottam? Nem bízik bennem? Ehhez és ehhez hasonló kérdések sora vetődik fel ilyenkor.
Többször panaszkodtak a játéksook, hogy nem kommunikál velük és többször láttuk azt is, hogy sok taktikai döntéssel nem értenek egyet. Messi le nem jövetele pl. És nem tudom figyeltétek e meccs közben a játékosaink egyre többször ordibálnak egymással. Régen ilyen nem volt. Ezek edzői hibák.
És bakker ha erre saját maga nem jött rá ennyi idő alatt akkor nem is fog. Másrészt már nem kezdő edző. A Róma és a Celta padját is megjárta. Ennyi idő alatt már egy edzői hozzáállásnak stilusnak ki kell fornia, neki úgy látszik ez a stilusa. Fegyelmetlen és túlgondolkodó. Másrészt nem tanul. Úgyanazt a hülye hibát elköveti újra és újra esetleg újabb csavarral. És tuti biztos, hogy a 18. és 19. felálást is ki fogja próbálni a következő két hétben. Pepnek hány meccsen belül volt meg a kezdője? 3-4? Annyira rossz keretünk nincs, ( sőt igazából a kezdő keretünk igen jó) hogy egy kezdő mellett ne állapodjon meg.Ki ő Lothar? Ha válogatott edző lenne szerintem már 160 játékosnál járna kb. :D
Ezek nagy hibák. És mindig elköveti őket. Ha pedig kiatlál valami jót akkor teszi a pocra. Én nem vagyok edző csak futbalszerető ember, de nézzük meg az élcsapatokat most. Bayern, Chelsea, Real. Mikor változik a kezdő? Ha valami gáz van, vagy ha valakit be akarnak építeni. Nincs agytalan rotálás és nem egy dologhoz ragaszkodnak görcsösen.

És a legnagyobb baj az, hogy ha netán lehozza a két meccset akkor megint mennybemenetel lesz és semmi sem változik. Szerintem is túlző ez az ultimátum és kapkodó, de a másik oldala és gyanítom sokan egyet értenek velem szerintem ő nem képpes felépíteni egy európai topcsapatot. Akkor viszont miért hagyjuk, hogy kárt csináljon továbbra is?
Nos... :D Kikeresetem a legkritikusabb hozzászólásomat és el kell, hogy mondjam, így útólagosan szánom bánom és mélyem megkövetem őt. :roll:

Lassan indult be a dolog, nehezen találta meg a kezdőjét. Azt látjuk, hogy a rotálás híve, néha túlzásba is esett vele,de végülis ez hozott nekünk egy igen jó erőlétet szezon végére, ezen felül elkövetett pár szarvas hibát is. Emlékszünk ráá, hogy keresztbe volt jó pár játékossal és arra is amikor agyatlanul Xavit kezdette a Margit ellen vagy a Sociedad és a Malaga elleni fiaskó is úgye, sőt beszélhetünk arról, hogy a PSG-ellen kiatlát spéci taktikikáját visszatette a fiókba. Vagy egy-két totál értelmetlen csere amin volt, hogy pontok mentek el, de felnőtt a feladatához. Igaz lassabban mint szerettük volna a végére is hagyott számos izgalmat a bajnokságban, de a szerencse is mellénk állt, a csapat is összejött, megtalálta a kezdőjét és láthatóan megtalálta a hangot is mindenkivel.

Más mint Pep kimértebb úgyanakor hírtelenebb, de egy teljesen direkt focit épített ki, összehangolta Messi Neymar és Suaerez játékát és megatlált egy Rakiticet aki teljesen új fazont szab a középpályának munkás robotolásával és elnyűhetetlenségével, valami csoda folytán Alves is magára talált és hiszem, hogy ez nem csak az új szerződésért való teperés hanem az ő keze is benne van. Megatált egy Matyit aki a legfontosabb pillanatokban 6+ pontot hozott a csapatnak. A fiatalok beépítésével sajna még nem haladunk, de hátha...

És nézzük sorra mi lett a vége. Megnyertük a Spanyol Kupát, a Spanyol bajnokságot és a BL-t. Mi vagyunk az elsők akik 2x meg tudták ezt tenni. Beírta a nevét a történelembe és végképp kilépett Pep árnyékából és hiszem, hogy lassan de biztosan új útra irányítja majd a Barcát. Nagyob bízom benne, hogy ha Laporta nyer ő is belátja, hogy egy korszakváltásba kezdett nálunk és nem szabad ennek gátat szabni! Engem teljesen megnyert az év végére! :D
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.06.07. 16:34:58

visca el barca írta: ennek ellenére LE-nek innen már csak lefelé vezet az út, mert sajna minden évben triplázni nem tudunk :D
6 kupás szezon még nem volt... :D

Hatalmas gratula a mesternek! (és tanítványainak)
Megismételte Pep csoda debütálását (bár a 6 kupás év még nincs meg...) úgy, hogy rengeteget finomított a gépezeten és minden be is vált neki! Nagyon remélem, hogy folytathatja az elkezdett munkát és még sok trófeát gyűjt a csapattal...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.07. 16:09:46

Tegnapi nagy "homerunja" már-már Mourinhot idézte. :D Rendesen kiszakadt belőle a feszültség, mint egy gyerek toporzékolt és rohant a szögletzászló felé. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7463
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.07. 13:02:33

Nem értem, hogy mi lenne az oka LE menesztésének. Tito óta nem találunk edzőt, még Lucho sem egyértelmű első választás volt, akire hajtott az elnökség. Ennek ellenére a személyében jött egy olyan edző, aki elég tökös volt a változtatásokhoz, egy mentálisan padlón lévő csapatból első évében triplázót csinált (+a sz.kupák, klub vb is leeshetnek) és ami nálunk sokat számít, ezer szállal kötődik a klubhoz, játékosként is az egyik legendája volt a csapatnak.
Nem tudom a jelenlegi helyzetben ki lehetne jobb választás. A játékosok is elfogadták, nem egyszer igazi vezérként jellemezték. Lezárhatnánk ezt az edzőkeringőt, ami az utóbbi pár évben megy itt, lehetne tanulni a Real hibáiból.
Alternatívának nem is tudom ki lehetne jó választás. Ha mondanom kellene egy nevet talán HtC, de személy szerint 100%-ban LE mellett állok.
Mondanám akkor is, ha csak egy kupa esett volna le. A játékunkat nagyon jól megreformálta, kulcsjátékosokat kiválóan épített be, már ez is hatalmas fejlődés, törvényszerűen jöttek volna a címek szerintem.

Azokkal sem igazán értek egyet akik azt mondják, hogy nem elég közvetlen a játékosokkal. Azért meg lehet nézni mi volt Xavi sajtótájékoztatóján vagy egyes edzéseken.

Ugyanakkor az éremnek van másik oldala. Követett el hibákat, leginkább ősszel. Sokszor könnyelmű is volt, az ő keze is benne van, hogy nyert helyzetből jött fel az ellenfél és pontba/pontokba került. Az is elég sokáig tartott, míg a stabil, legjobb kezdőt összeállította, de a formaidőzítés tökéletesre sikerült.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.07. 11:38:33

mivel a tripla ellenére bartot leszavazzák és újra laporta lesz az elnök, rajta múlik minden. ő meg gondolom nem olyan hülye h egy tripla után kiteszi.

ennek ellenére LE-nek innen már csak lefelé vezet az út, mert sajna minden évben triplázni nem tudunk :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
zsoltman
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.08.21. 17:52:56

2015.06.07. 08:42:43

"maradok-e a klubnál, nem rajtam múlik."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.06.07. 08:28:25

nem tartoztam és nem is tartozom a nagy LE. fanok közé, de a tények mellette állnak és én (ezúttal örömmel!) meghajlok a tények előtt: ez egy fényes debütálás, akár egy siker korszak kezdete lehet.
az -általa is -emlegetett bizalomról: én nem bíztam benne. mert amit mutatott, amit tudtam róla, a múltja, (nekem)nem adott okot erre.
történt egy fordulat (sokan emlegették már, többféle interpretációban) amikor megváltozott a csapat, kialakult egy neki tulajdonítható változás játékban és eredményességben és ettől kezdve lehetett LE.-ről mint fajsúlyos, sikerekre predesztinált edzőről beszélni.
óhatatlan megemlíteni (már meg is tette ő maga is) Zubit, aki bízott benne!? nos nem tudhatom mit hoz a jövő a Barcánál én nem vagyok híve az esetleges rehabilitációjának, különösen nem úgy hogy Bartolomeu a gonosz, Ő pedig áldozat!
maradok annyiban, hogy várjuk meg mit hoz a nagy politika (választás) aztán megláthatjuk az új erővonalakat, aminek talán most már hangsúlyosabb eleme lesz LE.akinek a magam részéről ezuttal is gratulálok.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.06.07. 06:37:11

Hatalmas dicséret jár neki, jó volt látni azt is, micsoda szenvedély van benne a góljainknál.
Én megemlíteném mellé Juan Carlos Unzue munkáját is, tegnap is világosan látszódott, hogy a pali nem csak levezényli hétköznap az edzéseket. =D>
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.07. 05:04:30

Teljes szívből gratulálok neki.
Remélem marad és megvédi a címeket.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.06.07. 04:36:12

[quote="palesz77"]Graula, Pep mégsem mondott hülyeséget, amikor időt kért neki.. Érdekesség a maradásáról:
According to rumors after the final, Luis Enrique won’t stay if Bartomeu is reelected. He declined to say if he’ll continue or leave.

Luis Enrique: "Can I confirm that I will stay? I just confirm there will be a party tonight and a parade tomorrow. The rest we'll see later"

.. :D
/quote]

Biztosnak tartom, hogy maradásának feltételeket fog szabni. De úgy gondolom, hogy ez hatáskörének bővítésére és a vezetőség belebeszélésének korlátozására fog vonatkozni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.07. 01:02:02

Graula, Pep mégsem mondott hülyeséget, amikor időt kért neki.. Érdekesség a maradásáról:
According to rumors after the final, Luis Enrique won’t stay if Bartomeu is reelected. He declined to say if he’ll continue or leave.

Luis Enrique: "Can I confirm that I will stay? I just confirm there will be a party tonight and a parade tomorrow. The rest we'll see later"

Kíváncsi leszek, remélem nem távozik, elég jól összerakta a csapatot, van még hova fejlődni, de nagyon biztató az eddigi munkája. Az pedig kifejezetten tetszik, hogy ennyire nem ért egyet Bartoék munkásságával - már ha igaz a hír.
A múltkori "elemzésemhez" még hozzátenném, hogy pozitívum nála, hogy a hibáit belátja, és próbál javítani rajtuk. Ez miatt reménykedek abban, hogy fejleszteni fogja a középpályát is a jövőben. Ez csak most ugrott be, azért írom le, nem a meccshez kapcsolódik.. :D

És csak megvolt a dobálás is.. :)
Kép
Kép
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2015.06.07. 00:38:17

Lucho!!!

Most picit "bódult" állapotban szeretnék köszönetet mondani, és szeretném megköszönni, hogy akkor is hittél a csapatban, mikor már sokan nem!

Én az első perctől támogattalak, és egyszer nem gondoltam, hogy kevés lennél ide. Már játékosként is nagyon szerettelek, és ebben az évben edzőként is nagyon megkedveltelek.

Voltak nehéz pillanatok, de kitartottunk egymás mellet, és ezáltal még erősebbek lettünk!!!

Talán sokan Januárba elhagyták volna a "süllyedő" hajót, de te nem- felálltál és megcsináltad.
Hálásak leszünk ezért örökké!

Gràcies Lucho!! Visca el Barca, i visca Catalunya!!
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.05. 17:00:19

Szerintem az lesz a kulcsa, hogy mennyire maradunk motiváltak, és hogy hogyan oldjuk meg januárban a fontos posztokat és mennyire építjük be.

Meg azért az sem elhanyagolható, hogy pl 2009-es győzelem után Eto'-t Ibrával pótoltuk ami nem volt valami jó megoldás, míg 2011-ben Villa mellé megvettük Sánchezt, aki sajnos BL-ben nem igazán volt gólveszélyes.

Én úgy vagyok vele hogy nem lehet még tudni, lehet hogy jövőre is sikeresek lehetünk, de lehet hogy 0 kupával zárjuk. Most január elején is temettük a csapatot, és most a tripla küszöbénél vagyunk...
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.05. 16:51:39

Én azt mondom, hogy jövőre is tudunk hozni egy kupát. Vagy bajnokság, vagy Király Kupa, de egyik meglesz. A BL-re nem látok esélyt.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7463
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.05. 16:36:06

nzxtpo írta: ha fokozatosan emelni tudja a szintet LE (és ez nem feltétlen fog megnyilvánulni kupákban egy-egy adott évben, mert nem lehet minden évben triplázni) akkor lehet az egekbe emelni.
Ez szerintem lehetetlen. Kellene pótolni Xavit, Ini még idősebb lesz, az MSN-nek nincs igazi alternatívája sérülés/pihentetés esetére (Pedro?), Alves is lehet, hogy dobbant.
A transferban nagyon nehéz helyzetbe hozza a csapatot. Amúgy is kell minden csapatnak évente egy kis vérfrissités legalább 1-2 játékossal, erre mi fokozottan rá szorulnánk.

Sajnos be kell látni, hogy jövőre lejjebb kell adni az elvárásokat és ez Luchon fog csattanni. Senki nem fog abba belegondolni, hogy mik lehetnek az okok, ha sikertelenek leszünk, örökre meg fogják bélyegezni, még ha idén triplázunk is. Ha nem lesz legalább egy kupa, azt kapja majd, hogy idén volt egy világverő csapata az MSN-el aztán ez kifújt. Szóval nagyon nem irigylem.
Forca Barca!!!!
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2015.06.04. 21:15:25

Na ezt hívják úgy hogy összhang :D
1http://nemkutya.com/like/64761
Ac dc - Aerosmith - Def Leppard - Guns n Roses - Led Zeppelin - Nirvana - The Doors - Queen. ~the REAL music~
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.06.02. 14:29:48

Csak annyit fűznék hozzá, hogy valamelyik csapat a 08/09-es szintet hozza látványban, ahhoz neki is egy olyan (régi) új dolgot kell hoznia, amivel meglepi az ellenfelet. Akkoriban az újdonság volt, nem tudták, hogy játszanak ellene a csapatok. És emellett volt egy Messink aki a valaha volt egyik, ha nem a legjobb játékos, egy csúcson lévő Xavi egy közel a csúcshoz levő Ini, és egy Eto'o, és folytathatnám Piqué-Puyol páros top3 formában volt, ha nem a legjobb duó volt abban az évben, Pedro és Busi feltörekvésével, de az igazán megismételhetetlen zsenit ehhez a taktikához talán Messi-Xavi-Ini hozták, de a csapat nagy része ilyen szellemben nevelkedett, szóval a múltbéli akadémiai változtatások is hozzájárultak, hogy a látványos játék ilyen eredményességgel párosuljon.

Sokan itt Pephez hasonlítják LE-t, sőt.. de ne felejtsük el, hogy Pep összes évében ott voltunk tűzközelben, 2szer be is húztuk a BL-t, mellé bajnokságokat és kupákat nem is akármilyen ellenfelek ellen. Igaza van Palesznak abban, hogy ha fokozatosan emelni tudja a szintet LE (és ez nem feltétlen fog megnyilvánulni kupákban egy-egy adott évben, mert nem lehet minden évben triplázni) akkor lehet az egekbe emelni.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.06.02. 13:05:13

palesz77 írta:...
A 2008/09-es csapattal kapcsolatban egyetértek, nálam is ők az eddigi legjobbak, bár 10/11-es a 05/06-os csapatok is megközelítik ezt a szintet, az ideiről nem is beszélve.

Mi az, hogy minden rangadón Xavi-val álltunk ki ??????

Egyetlen rangadó volt az, ahol az öreg kezdő volt, az a Real elleni idegenbeli meccs volt, ami után ez a megoldás a rangadókon "el lett felejtve". Sem a PSG ellen (sem a hazain sem a párizsin) sem az Atletico ellen nem került Xavi a kezdőbe, hanem (helyesen) Rakitic játszott. Más rangadónk nem volt az ősszel.
A variálás az egy dolog, de azt se felejtsük el, hogy a PSG ellen bejött neki a formációváltás, korábban pedig Suárez hiányában elég fontos taktikai elem hiányzott a csapatból. Ennek fényében nem csoda a variálás.

Ami a többit illeti: abban tökéletesen egyetértek, hogy a középpályánkon kicsit változtatni kell, mert jelenlegi felállásban a támadásokhoz keveset tudnak hozzátenni, amit persze az MSN kompenzálni tud, de mivel tulajdonképpen két vkp-sal játszunk, akiktől váratlan húzásokat kevésbé lehet elvárni, így Iniesta lenne az, akinek be kellene elöl szállnia a bugiba. Tőle viszont idén elég kevés váratlant láthattunk, többnyire beleszürkült a brusztolásba. Ez persze nem csoda, mert fizikálisan alkalmatlan egy box-to-box játékra. Én éppen ezért favorizálnám Pogba-t. Benne minden olyan megvan, ami alkalmassá teszi egy ilyen szerepkörre. Nem egy igazi irányító, mint pl. Xavi, de nem is kell annak lennie. Lucho-tól én is hiányolom a taktikai elemeket a támadójátékunkban, de olyan kp-val, ami nekünk van, logikus, hogy inkább ezt a feladatot is a támadóink (Messi főként) végzik el.
A Real Madrid-nál pedig szerintem még a klubhoz közeliek sem tudhatják, hogy előre lépnek-e az új edzővel (Benitez), vagy vissza. Szóval ezzel várjunk.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.06.02. 12:51:11

palesz!
Látványra valóban nem lesz mégegy olyan csapat,mint a 08/09-es de viszont nem mindig az a lényeg. A mostani védelmünk szerintem sokkal stabilabb, színesebb, megbízhatóbb,mint az akkori, hozzátéve azt a tényt is,hogy a mostaninak sokkal nehezebb dolga van, mert nem birtokoljuk a labdát 95%-ban, és minden meccsen vannak az ellenfélnek is veszélyes támadásai. Persze mindennek az "atomkreatív" középpálya itta meg a levét, elvégre nem lehet 4 emberrel védekezni, 6-tal meg letámadni, 10éven keresztül.
Rakitic szerintem azért nem játszott annyit ősszel a rangadókon, mert Messi még messze nem volt ennyire csúcsformában, és kellett egy +1 kreatív kp, hogy uraljuk a meccset. Az a másik fele a dolognak,hogy mindez rosszul sült el, de szvsz volt neki realitása. Az más kérdés, hogy mindig rangadókon talált ki valami újat, bár az is igaz, hogy ennek a csapatnak csak a nagy meccseken kell váratlant húzni, ha be akarjuk húzni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.02. 12:42:48

gg86 írta:Most akkor melyik változat volt a jó és hosszabb távon kifizetődő? Enriquének fel lehet róni a rotálást, de Ancelotti meg azért volt rossz mert nem cserélgette a játékosait? A megnyert kupáinkkal minden, a csapat és a stáb felé irányuló évközi kritika érvényét veszíti. Teljesen mindegy mikor, ki volt a kezdő, mennyit pihent stb. , az eredményeink azt mutatják, hogy a csapat jó munkát végzett, minek kellett volna másképp cselekedni, ha így is mi lettünk a legeredményesebb csapat spanyolországban (remélem nem csak ott :wink: ).
Mondjuk ha nem kiragadnád, és továbbolvastad volna kicsit több értelme lenne.. :roll:

"Az őszi rotálás teljesen tudatos volt és jó? Mi, hogy Xavival álltunk ki a kezdőben minden rangadón, és Rakitic a padon csücsült? "

Az, hogy Xavit küldi be rangadókon Rakitic helyett nálam nem rotálás, hanem csak próbálgatott váratlant húzni, amivel sokszor be is sült. Remélem azért nem baj, hogy a megnyert kupák ellenére én nem tartom tökéletesnek a csapatot és az idei teljesítményét, és reménykedek benne, hogy jövőre fejlődni fog ő is, és a csapat is.. :roll:
Lezárt