Thomas Vermaelen

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szezonértékelő:

1
0
0 szavazat
2
1
7%
3
5
36%
4
7
50%
5
1
7%
 
Szavazatok száma: 14
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.19. 11:32:21

LG írta:Én Vermaelent sem feltétlenül adnám el. Az EB-n szerintem nagyon jó eddig, amikor egészséges, akkor olyan szintet tud hozni, amivel bőven van nálunk is keresnivalója. Tudom, nagy az esélye, hogy a szezon nagyobb részében megint sérült lesz, de ezt akkor is tudtuk, mikor leigazoltuk. 5. számú védőnek szerintem maradhatna, aztán ha mégis lenne hosszabb egészséges periódusa, akkor előre is léphetne a rangsorba, még kezdőként is el tudnám képzelni.
Nekem ez a bajom vele. Ügyes, év elején is voltak rohadt jó meccsei, aztán jön egy vádlisérülés, és 2-3 hónapra kiesik. Amíg meg újra felépítjük, és újra játékba jön, eltelik több hét, majd megint lesérül. Nem a tehetségével van baj, de az ő perceit konkrétan "pazarlásnak" érzem, mert ha azokat ha megkapja egy olyan ember, aki döcögősebben kezd - majd Umtiti pl -, akkor ő azokkal a percekkel lendületbe jöhet bőven, és lehet is rá számítani hosszútávon is jó eséllyel. Nem csak a szezon ötödében, általában a kritikus időszakokra kidőlve/épp sérülésből visszatérve.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.05.10. 14:37:24

MQuCsabi írta:Az a durva, hogy ilyen karriert futott be: Arsenal, Barcelona, végig fizetésért, nulla kockázattal. Jó, a rehabok nem voltak biztosan élvezetesek, de azért a barcelonai klíma mindenért kárpótolja.

Egyébként az is lehet, hogy a sok kuplungolásban sérül mindig le. Amint megtanul vezetni, újra a régi lesz... :twisted:
Vegyen automatát!Meg ha 30éves korára valaki nem tanult meg rendesen vezetni nem is fog! :D Amúgy ha nem ilyen mindegy csak keressen pénzt mentalitással van megáldva hanem a játék szeretette miatt lett focista akkor nem hiszem hogy élvezi a helyzetét.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.05.10. 14:16:12

Az a durva, hogy ilyen karriert futott be: Arsenal, Barcelona, végig fizetésért, nulla kockázattal. Jó, a rehabok nem voltak biztosan élvezetesek, de azért a barcelonai klíma mindenért kárpótolja.

Egyébként az is lehet, hogy a sok kuplungolásban sérül mindig le. Amint megtanul vezetni, újra a régi lesz... :twisted:
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.05.10. 11:33:49

S.Agüero írta:
BarcafanTomee írta:Ő is megkapta a zöld utat az orvosoktól, habár számomra kérdéses, hogy pályára lép-e még Barca mezben.
Mikor sérült le egyáltalán? :D Tavasszal nem is emlékszem, hogy játszott-e... :roll:
Sok a lépcső az orvosiból lejövet!Barmi történhet. :D

Amúgy viccet félretéve sajnálom.Elképesztő hogy ilyen képességű játékos ilyen szinten nem tud karriert futni.Egy ilyen kontakt poszton ennyire sérülékenynek lenni.Nagy kár érte.
Kép
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2016.05.10. 08:05:35

Nero. írta: Amúgy szerintem nem lenne ő olyan rossz, csak ahhoz 2-3 hónapig bent kellene tartani a kezdőbe. Egy Barcánál ez meg nem fér bele. Hozzáteszem én is Pique helyén képzelem el, bár Mascheranot is ügyetlennek tartom.
nem akartam kiragadni a szövegkörnyezetéből ezt a kijelentést, de nálam semmilyen összefüggésben nem állja meg a helyét ez az állítás!
Torony magasan Masch az egyik legjobb és legstabilabb védőnk, lásd a szereléseit, mentéseit, vagy becsúszásait. Nem tudom, hogy az ügyetlenséget miben meríti ki?

DE, hogy ne csak off legyen, Vermaelen-t sérülten leigazolni nem lett volna szabad, főleg úgy, hogy sérülés mentesen egy szezont sem hozott le az ágyúsoknál.
Közismert volt, hogy nagyon sérülékeny és korban sem a fiatalok közé tartozott, szóval nem értettem, hogy mire számítottak a leigazolásakor.

A szintén térdproblémás Gabi Milito jut eszembe róla nálunk, aki sajnos hasonlóan nem tudta hosszútávon beváltani a hozzáfűzött reményeket a védelemben.
Szóval mindentől függetlenül stabil védő - lehetett volna nálunk- Verma, kár, hogy ennyi jutott neki....
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.05.09. 21:53:11

BarcafanTomee írta:Ő is megkapta a zöld utat az orvosoktól, habár számomra kérdéses, hogy pályára lép-e még Barca mezben.
Mikor sérült le egyáltalán? :D Tavasszal nem is emlékszem, hogy játszott-e... :roll:
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.05.09. 21:27:53

Ő is megkapta a zöld utat az orvosoktól, habár számomra kérdéses, hogy pályára lép-e még Barca mezben.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.29. 18:52:04

Samper írta:Lehet magyarázkodni, de remélem Verma egyhamar nem lesz kezdő.
Egy hete még biztosra vetted, hogy kiszorítja Piquet...
Amúgy szerintem nem lenne ő olyan rossz, csak ahhoz 2-3 hónapig bent kellene tartani a kezdőbe. Egy Barcánál ez meg nem fér bele. Hozzáteszem én is Pique helyén képzelem el, bár Mascheranot is ügyetlennek tartom.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.29. 17:26:45

noname írta:Egy kérdés, ha mégis annyira rossz a védelmünk, kit hoznátok helyettük? Nézzünk már körül a világ nagycsapatainál.

Szerintem Piquével senkinek sincs olyan gondja , hogy helyette kéne valaki (legalábbis többnyire ilyen véleményeket olvasni). Vannak hibái, amiért akkor elő lehet venni, de pontosan mellé kéne egy ember. Ezért felesleges őt hasonlítgatni. Akiket írtál azokon azért szerintem durván átsiklottál.

Sok a megszerezhetetlen kategória, de pl. Varane. Szerintem is túl nagy a hype körülötte, de sajnos Piqué-n kívül mindegyik hátvédünknél jobbnak, magabiztosabbnak tartom, (ráadásul nagyon fiatal is) ahogy Ramost is. Én se szívesen írom, de én így látom. Boateng-nél nem azt kell nézni, hogy Messi mit csinált vele. Top védő. Kompany-t sem írnám így le. Marquinhos lehet, hogy csere, de nem sok olyan csapat van, aki nem szeretné a kezdőben. Előtte van TS aki megkérdőjelezhetetlen, DL pedig a hype-ja, kora és ára miatt úgyis előtte lesz. Azért lenézni mert ott csere, szerintem nagy hiba. Chiellini nem nagy szám??? Még ott se tartana a Juve nélküle, ahol most. Összetehetjük a két kezünket, hogy nem játszott a döntőben. Piqué mellett egy ilyen védővel nyugodt lennék. Leginkább ez hiányzik neki.

Én meg emlékszem, olyan időkre, ahol Oleguer folyamatosa kezdő volt. De nem hiszem, hogy ez lenne a követendő példa.

Nem véletlenül röppent már fel többször Hummels vagy Marquinhos neves sem. (az előbbi Klopp távozásával könnyebben hozható is lenne. A brazilt pedig nem abból kell megítélni, hogy csere. Előtte van egy TS-DL kettős, amellett nagyon mobilis is. Megnéznék egy olyan védőt aki 21 évesen kiszorít két ilyen védőt.
Most ezt a két példát csak felhoztam a klub jobban tudja ki mennyire megszerezhető, kire van szükség.

De hpogy a témánál is maradjunk. Vermaelen képességeit tekintve talán csak Piqué az aki valamivel jobb nála (a korábbi pályafutását tekintve) a jelenlegi kh-ink közül, ugyanakkor a sok sérülés visszavetette, ami csak fokozódik azzal, hogy keveset játszik és nem tudott még rendesen integrálódni a csapatba. Ha folyamatosan játszana talán visszatérhetne a régi énje, de láttuk, hogy egy ilyen komoly sérülés hány játékosnak törte ketté a karrierjét vagy nem tudta már soha a régi énjét hozni. Eddig sajna úgy tűnik a belgával is utóbbi történik, de van még idő, hogy rácáfoljon, ugyanakkor ehhez az kell, hogy LE komolyabban számítson rá és minél többet jástzassa.
Forca Barca!!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.29. 14:23:44

Ramos mégis mivel bizonyított többet, mint Pique? Mi látjuk Pique hibáit, a realosok látják Ramos hibáit. Válogatottba sincs különbség se egyik, se másik javára.
A Fifa egy szégyen
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.29. 11:12:53

noname írta:Egy kérdés, ha mégis annyira rossz a védelmünk, kit hoznátok helyettük? Nézzünk már körül a világ nagycsapatainál.
Te szerintem 1-1 meccset láttál az említett védőkről és az alapján mondasz ítéletet, pl. Boatengről, de szerinted egy szint Ramos és Piqué, nálam azért előbbi egy fokkal jobb, Kompany hiányát nagyon megérezte a City, és most nem megyek egyesével végig mindenkin.

Kit hoznék? Boateng mozdíthatatlan, Thiago Silvat akkor hoztam volna, mielőtt a PSG-be ment, hosszú évekre megoldotta volna a védőkérdést, de most már nem, így számomra maradt Hummels, aki kész, tapasztalt és képes világklasszis teljesítményre. Nagyon nehéz igazolnunk, mert nem elég, hogy ha kezdőbe igazolunk akkor magasra kell tennünk a lécet a védekezés terén, de még jól is kell passzolnia az illetőnek, hogy ne hozzák zavarba, amikor hoznánk ki a labdát.

Vermaelenről én nem mondanék le, de sanszos, hogy a sérülékenysége miatt sosem lesz már első számú kh nálunk, mert nem elég, hogy kihagy optimálisabb esetben "csak" 1-2 hetet, de utána mindig vissza kell rázódnia. Gyengének nem gyenge a védelmünk, de van fejlődési lehetőség, és van két olyan játékosunk, akiket koruk miatt cserélni kell majd, így, ha van rá lehetőség, akkor minőségi játékosokkal kell pótolni.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.29. 11:06:42

senki nem írta h gyenge a védelem, meg hozzunk 5 új embert. annyit írtam az eszmecsere elején, hogy nincs egy olyan védőnk sem akiért könnyeket hullajtanék.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.29. 10:58:24

Egy kérdés, ha mégis annyira rossz a védelmünk, kit hoznátok helyettük? Nézzünk már körül a világ nagycsapatainál.

Real: Ramos, Varane, Pepe, Nacho. Ramos egy fokkal nem jobb mint Pique, de mellé legalább bunkó. Pepe már kiöregedett, Varane nem nagy szám, Nacho nem is játszik

Bayern: Boateng, Javi Martinez, Benatia, Badstuber. Nevek alapján még ez lenne a legjobb, de láthattunk Boatenget hogyan kell beárazni, Benatiát a kezdőbe vették és csak csere, Badstuber nem sokat játszik

Chelsea: Terry kb olyan gyors mint Rafa Marquez volt utolsó évében, Zouma még nem jó, Cahill sose volt jó

City: Kompany, Mangala egyaránt alulteljesítenek kb minden fontos meccsen. Demichelis már 5 éve is egy rossz vicc volt. Otamendi nagyon rossz volt szezon elején, nem tudom most hogy megy neki.

PSG: Thiago Silva rendben, David Luiz azóta is Suarezzel rémálmodik, marad Marquinhos, aki csere

Arsenal: max Koscielny üti meg a szintet, ő is csak a jobb napjain. A többi vicc

MU: :arrow: :lol: szegény Smalling hülyékkel van körülvéve

Juve: Chiellini nem nagy szám, Barzagli öreg, Bonucci, talán.

Melyik csapat áll jól ezek közül? Keret alapján a Bayern és a PSG védői jobbak, de nagyrészt azért, mert a bajnokságuk gyenge. Láthattuk mire mentek komoly ellenfelek ellen. Mind2 védelmet alaposan szétszedtük.

Emlékszem én még azokra az időkre, amikor Oleguer elsőszámú csere volt. Brrrr.....

Piquevel nem tudom mi a baja mindenkinek. Tipikus csordaszindróma. A spanyol média nekiáll, erre a végén már a Barca szurkolóknak is bajuk van vele, mert az a divat. Gratula. A teljesítményével gond nincs. Tavaly csúcsformában volt szezon végén, idén eddig egy jó közepes.
Masch eddig nem tud maga mögött jó szezont, de volt neki elég zavaró tényező(2 per). Most azt letudta és sztem szép lassan formába lendül.
Mathieu, amikor középső védő volt, kimondottan jól teljesített, szélen pocsék.
Vermaelennek 1 rossz meccse volt. !1!. A visszavágón sztem korrekt teljesítményt nyújtott egy nagyot játszó Bilbao ellen.
Bartra is elég luxus 5. számú védőnek, még ha nem is olyan szuper a teljesítménye.

És akkor a bónuszkérdés. Kit hoznátok a jelenlegiek helyett?
Nézzük a mozdítható jelölteket: David Luiz, Marquinhos, Laporte. Kb ennyi. Közülük DL egy vagyon, a teljesítménye meg gyengébb mint Mathieu-é. Marquinhos hiába biztató, még a PSG-ben sem kezdő. Laporte hosszútávon jó, rövidtávon lehet rosszabb mindenkinél. Megnőtt a gazdag csapatok száma, így mára már nem úgy megy h van 10 világklasszis védő, akik 5 csapatnál alkotják a védőkettősöket. Van 10 világklasszis védőm teljesség igénye nélkül: Pique, Ramos, Boateng, Thiago Silva, Barzagli(talán) és még pár. Közülük rendszerint csak 1 jut nagycsapatonként, a többi mozdíthatatlan.

UI: a Puyol Marquez páros idején a cseréik így néztek ki: Thuram, Oleguer, szükség esetén Edmilson, van Bommel, Toure. =D>
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.29. 10:32:38

jah ez ilyen találós kérdésnek számított? :D igen, 3-4 csere.

puyol marquezzel azért elég jól hasított, bár a mexikóinak is voltak hajmeresztő megoldásai :D

de semmi vész, tegnap olvastam, hogy titokban már a thiago silva+markinnyos párossal tárgyalunk :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.01.29. 10:20:03

messideco írta:
visca el barca írta: az egyik egy celebgyerek, aki már inkább irritáló sem mint szimpatikus, a másik egyre gyengébb és gyengébb, a harmadik soha nem is volt barca szint, a negyedik soha nem is lesz az, az ötödik meg lehet az lenne, de sokkal többet kellene (sérülésmentesen) játszania.
1. Piqué
2. Mascherano
3. Bartra
4. Mathieu
5. Vermaelen

körülbelül?
Szerintem 3-4 fordítva.

Amúgy van igazság abban, amit ír veb, ha nagyon szigorúan vesszük, én amióta Barca szurkoló vagyok, normális védelem itt nem volt, kivéve talán, mikor Abidal volt Puyol párja közepén. Amikor meg semmit nem nyertünk évekig, akkor....na azt inkább hagyjuk is.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.01.29. 09:19:04

visca el barca írta: az egyik egy celebgyerek, aki már inkább irritáló sem mint szimpatikus, a másik egyre gyengébb és gyengébb, a harmadik soha nem is volt barca szint, a negyedik soha nem is lesz az, az ötödik meg lehet az lenne, de sokkal többet kellene (sérülésmentesen) játszania.
1. Piqué
2. Mascherano
3. Bartra
4. Mathieu
5. Vermaelen

körülbelül?
"And my heart will leave you never."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.01.28. 16:50:14

visca el barca írta:az az igazság, hogy van 5 középső védőnk, de ha bármelyiket eladnánk nem vágnék eret magamon.

az egyik egy celebgyerek, aki már inkább irritáló sem mint szimpatikus, a másik egyre gyengébb és gyengébb, a harmadik soha nem is volt barca szint, a negyedik soha nem is lesz az, az ötödik meg lehet az lenne, de sokkal többet kellene (sérülésmentesen) játszania.

Tulajdonképpen kimondtad amit gondolok.A szerintem nyáron szelektálni kell majd köztük.Ő lenne az aki szerintem kezdő szinten beférhetne de sokkal többet kéne játszania és sajna aprajaval kéne visszaszokatni mert már a meccshiánya is sérülékennyé teszi.
Kép
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2016.01.28. 16:32:34

Szerintem egy korrekt teljesítményt hozott le tegnap. Látszik rajta a meccshiány az tény, de így nem is fog egy állandó teljesítményt lehozni ha alig játszik. Sérülés meg reméljük, hogy nem lesz. Még egy ilyen sérülés könnyen lehet, hogy a karrierje végét jelentené.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.01.28. 15:49:59

Samper írta:Lehet magyarázkodni, de remélem Verma egyhamar nem lesz kezdő.
Mi baj volt vele tegnap?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.01.28. 15:44:21

Lehet magyarázkodni, de remélem Verma egyhamar nem lesz kezdő.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.25. 16:37:35

az az igazság, hogy van 5 középső védőnk, de ha bármelyiket eladnánk nem vágnék eret magamon.

az egyik egy celebgyerek, aki már inkább irritáló sem mint szimpatikus, a másik egyre gyengébb és gyengébb, a harmadik soha nem is volt barca szint, a negyedik soha nem is lesz az, az ötödik meg lehet az lenne, de sokkal többet kellene (sérülésmentesen) játszania.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2016.01.25. 16:20:04

visca el barca írta: piqué kapcsán 19, masch kapcsán meg 35 ilyen szituáció ugrik be nekem... :D

igazából a csávó évek óta nem focizott, most 3-4 meccsenként játszik, így az életben nem lesz jó formában (egyébként a 7végit leszámítva sztem elég jól állja a sarat)
Olyan konkrét esetekre gondoltam, amikor azért nem volt lesen a ziccerben lévő támadó, mert Verma beragadt hátul. Lehet csak nem veszem észre az ilyeneket a többieknél, de bennem az van meg, hogy Piqué és Masch azért eléggé érzik egymás mozgását.
Egyébként épp erre akartam én is reflektálni, hogy ha több játéklehetőséget kapna, jobban ráérezhet, mert az ilyen meccseket leszámítva jól passzol a védősorunkba.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.25. 15:56:36

brownieheaven írta:Hirtelen két olyan eset ugrott be, amikor ziccert ajándékozott oda az adott támadónak
piqué kapcsán 19, masch kapcsán meg 35 ilyen szituáció ugrik be nekem... :D

igazából a csávó évek óta nem focizott, most 3-4 meccsenként játszik, így az életben nem lesz jó formában (egyébként a 7végit leszámítva sztem elég jól állja a sarat)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2016.01.25. 14:25:18

A főoldalon is közölt sajtótájékoztatón jól be is szólt neki LE, bár kicsit bújtatottan:
A játékosaim, akik szerepet kaptak a 46-ik perctől, jó teljesítményt nyújtottak

Remélem azért ez most nem pecsételte meg, mert jobb meccsein nagyon be tud jönni az agresszivitása. Gyakori hibája viszont, hogy hajlamos nem jól együtt mozogni a többi védővel. Hirtelen két olyan eset ugrott be, amikor ziccert ajándékozott oda az adott támadónak, aki lesen lett volna, ha Thomas együtt mozog a többiekkel. Az egyik ilyen a Roma elleni hazai meccsen volt, a másik nem ugrik be hirtelen, de szerintem már idén. Ha több lehetőséget kapna, talán leküzdhetné az ilyen problémákat, és jobban összeszokna a többiekkel, csak közbe meg becsúsznak ilyen meccsek is, amik nem fogják megnövelni a főnök bizalmát...
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.25. 09:57:39

Eddigi meccsein nagyon labdabiztos volt. A védőink közül talán ő volt leginkább az. Most nagyon beütött nála a rövidzárlat. Szerencsére LE kapcsolt és jött a csere azonnal. Kupában csak azért is kezdetném.
A Fifa egy szégyen
Lezárt