Zlatan Ibrahimovic

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
duncan
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2009.12.18. 01:10:11

2010.04.30. 12:23:36

ab1daL írta:Most itt tényleg komolyan gondolják páran hogy a Barcelona történelmének legnagyobb összegért szerződtetett játékosát egy év után eladjuk, főleg úgy hogy azért lőtt pár gólt? Nonszensz. Remélem a nyáron(mivel vb-re nem megy Ibra) jobban összetud majd hangolódni a csapat tagjaival, és Eto'o szintű magasságokba tud majd emelkedni, vagy tovább. Szombaton mindenesetre lőhetne már egy mesterhármast; egyiket szépen sarokkal berakhatná a kaupba, másodikat egy bomba szabadrúgásból, harmadikat meg fejjel. :D
Abban én is biztos vagyok,hogy még nem adjuk el...sajnos.A nyáron játékosaink túlnyomó többsége a VB-n lesz,csak Ibra nem,így nem hinném,hogy össze tudna hangolódni a csapattal...maximum Pintoval meg Valdessel...
Itt nem csak az összhangon van a hangsúly,mert ha csak annyi lenne a probléma,azt az idő megoldaná tényleg. DE! Ibra túl lassú a mi játékunkhoz mind fejben,mind testben. Mindkettőt lehet fejleszteni,de lássuk be,hogy Ibra alkatilag nem lehet olyan dinamikus játékos,mint Villa vagy Eto'o vagy akár Rooney,hogy csak középcsatárokat mondjak.Fejben sem az az okos gyerek,egyik focista sem az,ezért talán még nehezebb játékintelligenciát verni a fejébe.
Másik probléma az-ami nem Ibra hibája-,hogy az edző nem tudja őt megfelelően beilleszteni a csapatba:

1.gond:
Nem értem mit keres sokszor szélen a svéd. Pep nem látja,hogy haszontalan kivinni a szélre,mert nem tudja lefutni a védőket és normálisan beadni,mert lassú?! Az,hogy Messi cserélgette a helyét Eto'o-val,nem volt hiba,mert ő dinamikus játékos volt,de Ibra nem az,szélről legfeljebb vissza tud passzolni a kp-ra. Ráadásul a széljátékával Alves sem tud mit kezdeni,normális összjáték kettőjük között nincs,csak bevágja a labdákat középre lesz,ami lesz alapon,egyszóval az ő játéka is sokat veszít értékéből. Messi-Alves a világ legjobb jobbszéle. Ezt mondták.Ez az igazság. Mindketten gyorsak,dinamikusak,kombinatívak. Ezt főleg Ibra miatt meg kellett bontani. Ezzel a csapatjáték nem kicsit romlott.
2.gond:
A középpályás kulcsembereink nem tudják kiugratni a svédet,mert az nem tudja lefutni a rajta lévő védőket.Tavaly az igazi gyilkolást akkor kezdtük el,amikor az elöl lévő 3 fürge támadónk bármelyikét ki tudta ugratni a Xavi-Iniesta duó. A két kp. és Messi nem sokat romlott azóta...Henry helyén pedig az ugyancsak kiugratható Pedro játszik. Egyedül Ibra az,aki nem elég gyors,így kénytelen lebirkózni a védőjét,ami az esetek többségében a spanyol bírák szerint szabálytalan... és azt is tudjuk ugye,ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye... Emellett Ibra még fejben is gyönge,sokat van lesen,nem tud eléggé koncentrálni a kiugrási lehetőségeknél. Szóval ezzel a csapat másik erőssége is nagyot romlott.
3.gond:
Ibra nem használja ki azokat az előnyeit,amelyekért Guardiola leigazolta. Hogy miért? Először is,szerintem mert a Barca játékában nagyon kevés az átlövés,inkább passzolnak,mint lőnek-így Ibra lövőereje semmit sem ér,azzal pedig,hogy birkózik a védőjével általában háttal a kapunak nem igazán tud távolról lőni. Betömörülő védelmek ellen sem próbálkozik soha,mert Guardiola nem ezt kéri tőle,ez nyilvánvaló,mert az Interben sokkal több ilyen próbálkozása volt. Nem értem mit vár tőle Pep.
Fejesekből sem igazán veszélyes a svéd, Eto'o-nak,akit sokan a fejjátéka miatt kritizáltak több fejes gólja volt szezononként,mint Idén Ibrának...pedig a svédnek sokkal jobbak az adottságai. Ez valószínű azért van,mert nem tudja megelőzni a védőit a fejeseknél,akik általában pontrúgásoknál legalább ketten rajta vannak. Beadásoknál pedig pláne nem tud érvényesülni a lassúsága miatt, ráadásul a Barca játékosainak nem ez a beadogatós játék az erősségük... Ez megint a csapatjáték rovására megy.
4.gond:
Tavaly nagyon gyors támadásokat vezettünk,mert pontos volt az összjáték,gyorsak az elöl lévők.Most,ha Ibar elöl megkapja,tartogatja másodpercekig,ezzel teljesen lelassítva az akciót,oda a gyors csapás lehetősége.Ez is a sebesség és a gondolkodásbeli különbség miatt van.ráadásul azért Ibra nem a pontos passzairól híres...

Végül pedig annyit,hogy amit itt megint nagyon hangoztattak,a volt kameruni klasszisunk hátrányára és a svéd javára az a technikásság,a trükközés. Hogy is mondjam ... enyhén tévedett mindenki! Igaz,hogy talán a svéd kicsit többet trükközik,de ezek statikus,lassú mozdulatok,amikből semmi előremutató nem származik.Inkább húzza el a csatárunk a védő mellett és fussa le ,mint ,hogy ugráljon a labda körül percekig és passzoljon vissza...
Ibra nem elég technikás a Barcához és a spanyol ligához! Ezt pedig nem én mondom,hanem egy bizonyos Johann Cruyff !Aki valószínű egyelőre mérföldekkel tapasztaltabb,jobb edző,mint Pep.(Egyelőre) :roll:

Igen és még van itt egy aprócska probléma. Amíg Eto'o majd meghalt a pályán a Barcáért,addig Ibra csak sétálgat,mintha neki mindegy lenne. A pályán kívül jártatja a száját, durrogtatja el a nagy szavakat,aztán a pályán meg futni is képtelen. Gusztustalan amit csinál. Ezek szerint nem tudta Pep igazán megnevelni.

Nem azért szúrtam ki a hozzászólásod,mert beléd akarok kötni,hanem,mert én is reménykedem Ibra formajavulásában,de már csak reménykedni tudok,mert az hal meg utoljára,mert reális esélyt nem látok arra,hogy Ibra itt valaha is jó lesz.Előbb lő Messi vagy Pedro mesterhármast a Villarealnak,mint Ibra.
robertinho10
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.05.31. 14:51:08

2010.04.30. 12:17:09

17 ezer szavazat után az állás:
igen: 2202
nem: 15662
A kérdés: jó üzlet volt-e az Ibra-Eto'o csere....

szavazni az elmundodeportivo.comon lehet

SZERKESZT gombot használd.
Avatar
Barcaboy08
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.10.01. 00:27:25
Tartózkodási hely: Dublin ,IRELAND

2010.04.30. 12:13:59

Szerintem,meg tavaj ugyan ezt a hírt már elsütötte a goal.com.....bár semmi kétségem becserélném Ibrahimovicra..Ibra jó játékos,de túlon túl statikus,nem mozog eleget,fölöslegesen szabálytalankodik,eröből probál megoldani mindent,lassítja a támadó gépezetet,ha elveszti a labdát nem támad vissza,és sosem látom védekezni....kb kétszer szoktam felfedezni egy meccsen,amikor kezdődik,meg amikor lecserélik....volt egy jó periódusa de összeségében nálam nem Ő a megoldás a 9-es posztra..és még egy szösszenet,amikor nem játszik,mindíg sokkal gyorsabbak vagyunk támadásban,és kevesebb labdát adunk el a középpályán..ezáltal a védekezésünk is hatékonyabb.Sorry hogy nem az Ibra topicba irom mind ezt...de visszatérve a hirre szerintem ma van április-1 e Spanyolországban lol
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.04.30. 11:37:19

robertinho10 írta:Beláttuk a hibát:
BREAKING NEWS: Valencia And Barcelona Agree On Transfer Of David Villa - Report a goal.comon
Szerintem baloldalitámadónak hozzuk, HA hozzuk.
robertinho10
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.05.31. 14:51:08

2010.04.30. 11:31:26

A sport mai számából:

1. Arrigo Sacchi: "“El Barcelona se equivocó fichando a Ibrahimovic”
(azaz hiba volt leigazolni)

2. Ibrahimovic, un freno para Messi
(Ibra Messi fékje: a cikk rámutat, nem megy neki a játékba illeszkedés.)
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.04.30. 09:55:49

Most itt tényleg komolyan gondolják páran hogy a Barcelona történelmének legnagyobb összegért szerződtetett játékosát egy év után eladjuk, főleg úgy hogy azért lőtt pár gólt? Nonszensz. Remélem a nyáron(mivel vb-re nem megy Ibra) jobban összetud majd hangolódni a csapat tagjaival, és Eto'o szintű magasságokba tud majd emelkedni, vagy tovább. Szombaton mindenesetre lőhetne már egy mesterhármast; egyiket szépen sarokkal berakhatná a kaupba, másodikat egy bomba szabadrúgásból, harmadikat meg fejjel. :D
Avatar
vlxe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 781
Csatlakozott: 2008.05.07. 23:16:25
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2010.04.30. 09:42:35

Azt felejtsük el, hogy Ibra el lesz zavarva! Ennél a csapatnál mindenkinek van türelem. Nem mellesleg Ibra szerzett nekünk igencsak fontos találatokat. Mindenki gondolkozzon el, hogy mennyire tudná nyugodt szívvel elküldeni. Úgy gondolom első idényéhez mérten nem rosszul teljesít. Jövőre sokkal jobban fog tudni játszani, ebben biztos vagyok.
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.04.29. 20:47:23

Fecooo írta:Ozsi! én nem Zlatan nyakába varrom a Titi-ügyet...
a gond ott kezdődött, (és ezt is leírtam a korábbiakban...) h volt egy viszonylag jó évada tavaly szélsőként...

bemásolom neked mindjárt, h mit írtam ezután, mert pontosan nem emléxem :D

"tavaly volt egy nagyon jó szezonja szélsőként, idén azonban már nem tudott ott érvényesülni, Pep-nek észre kellett volna vennie ezt időben, és visszaállítani centerbe... egy folyamatosan játszó Titi (rotálva a svéddel...) a rutinjával rengeteget jelentett volna a szezon végén..."
és az,h már nem tudott ott érvényesülni, kinek a hibája? ebből pláne nem gondolnám azt,h ami ment tavasszal,és egy nyár alatt "elfelejtődött", akkor amit sohase játszott a Barcában az jobban menne...Henry elérte tavaly amit akart, és visszasüllyedt oda,ahonnan végre kilábalt egy fél év erejéig.

én egyáltalán nem lepődtem meg,h nem rakja be középcsatárnak, ha már az se megy szélen,ami 3hónapja ment...majd biztos hip-hop magára talál egy nehezebb pozícióban, kisebb területtel. szóval ezt én nem kérném számon senkin sem, se Pepen,se máson.

Henry,hogy gekkodan kedvenc szavával éljek: lefőtt.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2010.04.29. 20:39:47

Fecooo írta:" Zlatan beépítése az ő leépítését vonta magával..." (mmint Titinek...)
Ehez én annyit tennék hozzá, hogy Pedro kiszorította! Köszönjük meg neki a tavalyi évet, lefött a kávéja...Az arsenalos Henryt csak néha-néha láthattuk akkor is rövid időre...

A tegnapi meccs: Lehet hogy Zlatannak nem ment, de akkor sem cserélek le egy csatárt, amikor gólt kell rugni. Hozta volna be Bojant Keita helyett.
R10 is a pályán volt, amikor egy kövér 0 volt, mert bármikor benne van hogy csinál valamit. Ez igaz Ibrára Messire meg az ilyen szintű játékosokra.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.04.29. 20:34:25

Anno mikor Titinek volt az 1. rossz éve, akkor voltak fogadkozások, hogy majd jövőre....és tudjuk mi lett. De Ibrába simán benne van, hogy jövőre feljavul játékban is.
Főleg még az idei eseményekről: Nézegettem a topic elejét, mikor idejött a nyáron. Sokan már akkor ellenezték, mert Samu a nagy kedvenc elment és jött egy "paraszt"(már akinek) nem kis pénzért. Ezért sem védik sokan itt a fórumon. Mert érdekes, hogy mikor jó a csapat és Ibra is, akkor a kritizálók csendben vannak. De mikor a csapat is gyengébb és vele Ibra is, akkor Ibra tehet mindenről...bezzeg Messi,Xavi,Alves,Iniesta részéről lehetnek rosszabb meccsek ,senki nem szidja őket. Nyilván Ibra javulhatna még, de ha a csapatnak ment, akkor Ibrának is(egyedül a Zargoza ellen volt, hogy Ibrának semmi nem jött össze, a csapat meg jó volt) Azért az is közrejátszhat, hogy nincs balszélső. Pedro akármilyen gólerős, idén robbant be, nem bír még végig 1 egész szezont ilyen szinten. Messi javarészt középen játszott. Az meg hülyeség, hogy Zlatan a hibás, hogy Messi középen van.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.04.29. 20:24:13

Ozsi! én nem Zlatan nyakába varrom a Titi-ügyet...
a gond ott kezdődött, (és ezt is leírtam a korábbiakban...) h volt egy viszonylag jó évada tavaly szélsőként...

bemásolom neked mindjárt, h mit írtam ezután, mert pontosan nem emléxem :D

"tavaly volt egy nagyon jó szezonja szélsőként, idén azonban már nem tudott ott érvényesülni, Pep-nek észre kellett volna vennie ezt időben, és visszaállítani centerbe... egy folyamatosan játszó Titi (rotálva a svéddel...) a rutinjával rengeteget jelentett volna a szezon végén..."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.04.29. 20:21:12

Fecooo írta: ma délelőtt összehoztam egy hosszabb szösszenetet magáról a keretünkről, amiben a Titi-Zlatan dologról a következőt írtam:
" Zlatan beépítése az ő leépítését vonta magával..." (mmint Titinek...)

csak erre reagálok,mert ezzel aztán végleg nem értek egyet...

nehogy már minden s.art az ő nyakába varrjunk, Titinek fél,igen fél jó éve volt egész Barcelonás karrierjében, pedig nem volt itt végig Zlatan.

Henry remek tavalyi 2. "félideje" után már leírta a fél fórum,h örülni kell neki,mert valószínű ennyi is volt a "gyerek". szerencsére legalább fél évig eléggé hasznára volt a csapatnak. azt senki se veszi el tőle,de hogy Zlatan hibája Henry formahanyatlása,na ne :D inkább sajnos a megszokottat hozza ősztől...

az meg,hogy miért lett kegyvesztett: ősztől fogva nem kérdés,h ő a leggyengébb csatárunk, aztán valószínű hogy azt se tapsolták meg,h nem akart játszani az Arsenal ellen,azóta nem is igen kap lehetőséget. (tudom,csak pletyka, meg semmi valóságalapja sincs,ok...)

ez szól Robertinhonak is. de várok még valakitől egy olyan hszt is,amikor Zlatan a felelős a vulkánkitörésért is... :roll:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.04.29. 20:12:00

Robertinho10! nagyszerű elemzés, minden betűvel egyetértek!
ma délelőtt összehoztam egy hosszabb szösszenetet magáról a keretünkről, amiben a Titi-Zlatan dologról a következőt írtam:
" Zlatan beépítése az ő leépítését vonta magával..." (mmint Titinek...)
tényleg látszik, h nem csak nézel, hanem LÁTSZ is, ezért amennyiben időd engedi, a Barca a bajnokok ligájában topic a 3. oldalán levő hosszabb írásom megtennéd, h véleményezed? akár privátban... ;)

az első meccs után már megjegyeztem, h sztem Zlatan alkalmatlan lesz a visszavágóra, ugyanis vagy egy sokat mozgó svédre, vagy egy centerben kiváló Henry-ra lenne szükség a továbbjutáshoz, mert nonszensz arra építeni a támadásainkat, h "majd Leo megoldja..."
persze megoldotta volna ő, ha van területe, ha van, aki levesz róla legalább 2-3 embert, ha az eredménytelen első félidő után kiment volna szélre...
többekkel egyetértésben én is úgy gondolom, h nincs csapat, amely megtehetné azt, h egy szélről betörő Messire annyi embert kiküldjön, ami normális esetben középen megtehető... ha mégis megteszik? akkor meg középen nyílik terület a második hullámban érkezőknek...
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.04.29. 19:45:53

@Robertinho10: szívemből szóltál! Ezt nem akartam így kerek perec leírni, kösz hogy megtetted helyettem. Adok még Ibrának 1 évet, aztán ha jó, jó, ha nem, akkor csókolom... Lehet menni Valenciába bocsánatot kérni, lehet bízni Bojanban, vagy lehet nézni egy fiatal középcsatárt, aki 3x annyit fut, mint a svéd. :roll:

Ibra idei teljesítménye hatalmas csalódás számomra, abszolút nem ezt vártam tőle. Ennyi pénzért és ilyen áron... Ha Eto'o BL-t nyer, akkor remélem finoman megjegyzi majd úgy en bloc az egész klubnak, hogy "ciki"...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Hama
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.03.22. 14:23:24

2010.04.29. 19:25:54

Robertinho10 azért én nem mondanám Ibrahimovic a legfőbb oka kiesésnek.Azt se hogy katasztrofális volt a leigazolása.Viszont abban igazad van hogy egyenlőre nem megy igazán neki.Nekem olyan érzésem van vele mintha kivettünk volna egy kockát a gépezetből(Eto'o) és megpróbálunk egy nagyobb téglatestet "begyömöszölni" oda.Szerintem azért volt olyan jó tavaly ez a csapat mert azok a játékosok akkor teljesen felvették azt a kultúrát amit a barca játszik.Ezt már Eto'o is tudta.Úgy gondolkozott mint a többiek.És ez az ami Ibrából egyenlőre hiányzik.Jó játékos ő de még nem képes arra hogy húzza a csapatot.Eto'o viszont képes volt arra hogyha kell hátára vegye az együttest.Elvégre nem lehet mindig Messitől várni azt hogy megnyerje a mérkőzéseket.Remélem a következő szezonban jobban fogja érezni a játékot mert képes rá.
Barcaforever2626
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2010.03.27. 22:27:01
Tartózkodási hely: Nemetorszäg

2010.04.29. 19:00:49

Robertinho10:ez egy nagyon pontos es helytälo összegzes...Teljesen egyet ertek veled..Lätszik van fogalmad a focirol..De sokan nagyon nagy marhasägokat irnak..amugy Ibrät nem szidni kell,hogy ilyen meg olyan bena...Egyältalän nem az..Söt,meg mindig az egyik "legfrappänsabb" csatärnak tartom..Csak ahogy elözöleg mär egy päran megirtäk,itt valami gond van vele..Nem csak a jätekäval,a magatartäsäval is..Tegnap nem egy olyan momentum volt,amikor azt mondtam rä,ezt azert nem kene.Ällät simogatva a leläto fele bämult,miközben kirugäs következett,grimaszokat väg,es egyszerüen ugy viselkedik,mintha unnä az egeszet.Magyarän mondva,mintha nem csak a pälyän,de a pälyän kivül is lennenek gondjai.Csak ugye nagy penzert vettük,nagy blamäzs lenne bejelnteni(klubbnak+szämära is)hogy Ibra nem erzi jol magät itt,elakar menni...ezert jätsztni kell,meg akkor is ha csak egy fadarab kent van jelen a pälyän..De a mäsik resze a dologna,hogy ezen elment a bl...mert szerintem akärki akärmit mondd,Ibra a legnagyobb bünbak ebben,mäsodik Pep,hogy jätszatja.Mivel elveszi Messitöl a helyet,minden labda elmegy rola..stb..stb..En felek,mert igy eluszhat a bajnoki is.Minnel elöbb megkell szabadulni töle.Mert ennek semmi jo vege nem lesz.Ugyanis ha Messi nem szärnyal igazän,a tämado jätekunk engyenlö a nulläval..Igaz vannak kiveteles tehetsegü fiatalok,de nekik meg tanulniuk kell.DE NEM A HOZZÄÄLÄST!!Amit Ibra igazän eszrevehetne..Ha mär a jätek nem megy neki...
"Ebben a csapatban az emberi érték ugyanannyira fontos, mint a futballtudás." -PIQUE
robertinho10
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.05.31. 14:51:08

2010.04.29. 18:35:13

Második bejegyzésem.
Az elsőt akkor írtam, amikor kiderült, hogy Eto'o megy, Ibra jön.
Ami újfent megszólalásra késztetett: a szerdai meccs után elérkezett az idő, levonhatjuk a végkövetkeztetést, jó üzlet volt-e kettejük cseréje.
A válasz egyértelmű: katasztrofális!
Amikor a 62. percben Guardiola lehozta pályáról a svédet, s beállította helyére a még mindig csak tinédzser Krikicet, ez cáfolhatatlanul bizonyságot nyert; arról már nem is beszélve, hogy az utolsó percekre Piquét feltolta centerbe, hátha befejel valamit, ami ugye Ibrának lett volna elsődlegesen feladata.
Mindez egy olyan meccsen történt meg Ibrahimoviccsal, amely állítása szerint pályafutása legnagyobb kihívása. Ezért az emberért annyit fizettünk, amennyit a futballtörténelemben csupán két (vagy három?) játékosért adtak még meg. Mellékesen távozott – szó szerint elüldözve – a klub történetének egyik legkiválóbb támadója, Eto'o, vele együtt szezononként 25 gól (az itt eltöltött öt év átlaga alapján, jóllehet utolsó idényében 52 föllépésen 36-ig jutott) s negyvenegy-néhány millió euró. Csaknem ennyi pénzből meglehetett volna venni David Villát! Ha emlékem nem csal, kétmillión brusztoltunk a Valenciával.
Ááááá............
Ibrahimovic szerdán ugyanolyan láthatatlan volt, mint megannyi más meccsen. Kétségtelen, 21 gólnál jár, első idényben ez szép teljesítményként hat, csakhogy egy csapatjátékosnak nem kizárólagosan a gólszerzés az erénye. Észrevehetően az idei Barcelona támadásban sokkalta egysíkúbb, mint az egy évvel ezelőtti, az volt az egyik legfőbb érv a megszerzése mellett, hogy mennyivel attraktívabb lesz a játékunk, ő olyat is tud, amit más nemigen, pazar a levegőben, technikás, jól illik majd a csapatba. Ha futsalosan is játszunk, ez nagypályás játék. Meglehet, egy futsalcsapatban őt választanám előbb, ám a Camp Nouban maradnék Eto'ónál. Ibrahimovic statikus, elveszik a védők között, miközben a csapat így éppen az egyik legfőbb erényét, a flexibilitását adta fel. Tavaly Messi, Eto'o, Henry trióval kezdtünk általában, de ez csak a kezdő sípszóig volt így, Eto'o kiment balra, Henry bejött a helyére, máskor Messi tűnt fel középén, Eto'o jobb oldalt, s persze Iniesta is rendre pozíciót váltott valamelyikükkel. Ezt a rengeteg mozgást nem lehetett lekövetni. Ibra érkezésével nem csupán Eto'o távozott, hanem a pompás Henry is. Meggyőződésem, hogy Henry ma nem lenne kegyvesztett, ha Eto'o marad, sőt, ha Villa a center, akkor sem, mivel mindegyikük mozgékony, s szélről is, centerposztról is veszedelmes. Ibra áll és vár.
Guardiola több mint egy órát várt, hogy helyzetbe kerüljön. Aztán behozta Krikicet, aki keresztmozgásaival megmozgatta legalább az Inter-falat, s rögvest kétszer helyzetbe is került, sőt, győztes gólt szerzett, még ha a könnyelműen kiállított Motta után a bíró nem mert még egyszer egy véleményes szituációban a Barca javára dönteni (noha szerintem még véleményes sem volt a szitu).
Nem Ibrahimovicnak találták ki se a Barcát, se az európai klubtornákat: a Juventusban eltöltött két, az Interben lehúzott három szezonja alatt 41 pályára lépése alkalmával 9 találatot jegyez!
És az a helyzet, hogy Ibrahimovicot se a Barcának találták ki: amióta itt van, szemmel láthatóan pontosabb az összjáték. Pozitívum? Elsőre! Ha alaposabban vizsgáljuk a dolgot, rájövünk, ez azért van így, mert kevesebb a hosszú labda (szerdán összesen három ilyen indítással próbálkoztunk, így viszont nem volt súlypontáthelyezés sem); miért nem kockáztattunk meg többet? Mert így a labda visszaszerzésével kevesebbet kell bíbelődni, nem kell erre annyi energiát mozgósítani; Eto'o nyomban letámadta az ellenfelet, védőmunkája legalább annyira értékes volt, mint góljai, Ibrával már ez sem megy úgy.
Az emberünk totál inaktív, az Inter elleni első meccsen, amikor szintén a 62. percben unta meg Guardiola a tehetetlenségét, kevesebbet futott, mint Victor Valdes (a mostani meccsről még nem találtam statisztikát, de nem volnék meglepve, ha megint ő gyűjtötte volna a legkevesebb méterszámot).
Ibra azért jött ide, hogy BL-t nyerjen. Ezzel szemben erre annak a Samuel Eto'ónak lesz meg az esélye, akit elherdáltunk miatta.
Ez az egész ügylet a végkimenetelével éppen olyan pofára esés nekünk, mint amilyen Robben és Sneijder eladása a Realnak.
Más kérdés, hogy engem „azok” a legkevésbé érdekelnek.
Én azt reméltem, hogy mi leszünk az elsők, akiknek összejön a BL-ben a címvédés.
De be kell lássam, Ibrahimoviccsal ez hiú ábránd volt.
Szerintem ez az ember soha nem lesz képes BL-t nyerni.
Szerződtetését felfoghatjuk tanulópénznek.
Kár, hogy nekünk ez ennyire sokba fáj...
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.04.29. 16:29:56

ronaldinho89 írta:Jézusom amiket itt olvasok! Agyrém. Olvassátok vissza a saját írásaitokat( tisztelet a kivételnek) Az egyik fikázza, a másik Messit fikázza hogy miért nem őt kell fikázni mikor Ibrát hurrogják. Azta, igazi vérbeli drukkoló. Tegnap kiesett a CSAPATUNK, és a CSAPAT hibája. Nem Ibrahimovic-é és nem Messi-é.
Egyértelmű, Piqué is legalább annyira ludas volt, mint Ibrahimovic. :roll: Végülis csak 13-szor volt drágább Ibra, hozzáállásban meg mérhetetlenül gyengébb. Nagy melléfogás volt szerintem, ha figyelembe vesszük az elődjét és a másik alternatíváját. (Villára gondoltam, aki kevesebbért jött volna és fizetett volna a Valenciának, hogy leléphessen...)

Ettől függetlenül nem reménytelen eset még Ibra, csak el kéne kezdenie a FUTÁST. Lókukit sem érünk azzal, hogy megáll elöl mint egy cövek és besűríti a pálya azon szekcióját. Körülbelül annyira mozgatja a védelmet, mint én a fülemet alvás közben...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2010.04.29. 16:26:23

Szerintem nem arról van szó hogy Barca szintű-e, vagy hogy elég jó játékos e. Az a baj vele hogy túl statikus ehhez a játékhoz. Xavi és Ini védők mögé belőtt labdái, amiből tavaly Eto'o és Henry zsákszámra lőtték a gólokat, most elvesztek, mert Ibrának nem az az erőssége hogy gyorsan tud ritmust váltani, és gyorsan bemozogni a védő mögé. Amikor meg megpróbálja akkor mindig les van belőle. Nem elég mozgékony. Az meg hiába jó tulajdonsága, hogy jól érkezik a beívelt labdákra, ha nincs senki a csapatban, aki normálisan tud beadni. Az idei Barcának sajnos ez az egyik gyengéje a tavalyihoz képest, a középcsatár poszt.
És itt sajnos nem beilleszkedési gondok vannak, hanem stílusbeliek. És így "hiába" a világ egyik legjobb csatára önmagában Ibra...
Kép
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.04.29. 16:24:55

Azért sztem Ibrának nehezebb dolga van a beilleszkedéssel, mint anno Etoonak. Akkoriban épült egy teljesen új csapat, amely sikerre volt éhes Ronaldinhoval az élen. Etoonak ebbe a közegbe érkezett, mikor nagyon ment a csapatnak. Ibra pedig már egy kész csapatba érkezett, szóval neki kellett alkalmazkodnia. + ez a csapat nem az, amely 5 sikertelen év után akart újra nyerni vmit, hanem vmennyi sorozat címvédője. Szóval nemmind1.
Itt a pont szerintem. Én pedig simán hiszem, hogy jobb lesz jövőre(már csak a stat. miatt is)

Inter 1. év: 27 bajnoki 15 gól
Inter 2.év: 26 bajnoki 17 gól
Inter 3.év: 35 bajnoki 25 gól.

Biztos vagyok abban, hogy jövőre Ibra igazán bizonyítani fog. És tényleg jót tenne nemcsak neki, hanem a csapatnak is egy irányító Xavi vagy Iniesta távollétében, ráadásul egy baltámadó is elkellene.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2010.04.29. 16:21:07

Hát nem tudom, én elküldeném a fenébe, már csak a hozzáállása miatt is!
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2010.04.29. 16:15:14

Nem rossz játékos, de nem BARCA szintű!!
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6156
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2010.04.29. 16:11:57

Hullagyenge volt a tegnapi produkciója..semmi említésre méltó,max a szabadrúgása volt értékelhető......nemnagyon találja a helyét...remélem jövőre jobb lesz... :roll:
Ez a szezon kudarc nekem játékban,ha gólok számában,na meg gólpasszokban nem is,de ennél jóval többet várok.
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.04.29. 15:18:10

Tavaly csapatként nyertünk meg mindent, idén csapatként együtt buktunk el, eddig két fronton is. Ez így helyes, jól beszél az előttem szóló de engedtessék meg, hogy a szurkoló leírja a véleményét még akkor is ha az negatív hangvételű. Tartsuk tiszteletben egymás véleményét legalább. Ibra bizonyos szintű, normális hangvételű kritikát igenis megérdemel mert nem kielégítő teljesen a produktuma.
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.04.29. 15:12:49

Jézusom amiket itt olvasok! Agyrém. Olvassátok vissza a saját írásaitokat( tisztelet a kivételnek) Az egyik fikázza, a másik Messit fikázza hogy miért nem őt kell fikázni mikor Ibrát hurrogják. Azta, igazi vérbeli drukkoló. Tegnap kiesett a CSAPATUNK, és a CSAPAT hibája. Nem Ibrahimovic-é és nem Messi-é.
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
Lezárt