Zlatan Ibrahimovic

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Zsoltu92
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.02.06. 15:12:43

2010.04.29. 14:50:24

Természetesen nem is a tegnapi meccsre gondoltam. Csak kicsit meguntam, hogy az eddigi hozzászólások 90%-a arról szól, hogy ennyire meg annyira rossz. Pedig szerintem eddig nem is rossz. Jövőre pedig már sokkal jobb lesz. Eltölt egy nyarat a srácokkal és teljesen jó lesz.
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.04.29. 14:46:17

[quote="Zsoltu92"][/quote]

Az itt elhangzott kritikákat természetesen nem csak a tegnapi meccs miatt írták le. Az egész szezonra nézve csalódást keltő a játéka. Szíve joga mindenkinek, hogy leírja ide a véleményét az ő teljesítményéről.
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Zsoltu92
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.02.06. 15:12:43

2010.04.29. 14:18:26

Megfogadtam, hogy többet nem írok ide, mert fölösleges és csak le vagyok hurrogva... MIÉRT MINDIG IBRA AZ, AKIT OKOL RENGETEG SZURKOLÓ? Ne haragudjatok már, de kajak szánalmasak vagytok! Messit mért nem fikázzátok a tegnapi meccs után? Ha lenne egy meccs ahol lő 3gólt és ad 5gólpasszt érő passzt, akkor se lenne jó nektek.(tisztelet a kivételnek)... Nem tudom hány igazi befejező csatár passzolta volna le azt a labdát, amit leadott Henrynak. És miért olyan nagy baj, hogy ilyen a személyisége? Így is 180°-os fordulatot vett. Én azt az egyet hiányolom tőle, hogy nem fogja meg 30ról és b@assza rá, ahogy a csövön kifér. Interbe nem egy ilyen gólt lőtt. Most milyen furcsa nem olyan, mint Interben. Talán mert próbál alkalmazkodni? Nem tudhatom Eto'o milyen volt az első évében, mert akkor még nem követtem figyelemmel a focit, csak fociztam. Én teljesen meg vagyok vele elégedve az első év után. És még van pár meccs. Arra vagyok kiváncsi mi lett volna, ha nem sérül le pont akkor, amikor belejött a játékba. Meg mindenki itt sír, hogy ez volt tőle a nagy teljesítmény? Azért én nem láttam, hogy a csapat többi tagja utolsó csepp véréig harcol. (Piqué volt az egyetlen)... Jövő évben rácáfol remélem a sok kételkedőre. :)
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.29. 14:09:26

Szerintem simán elfogadható az első éve. Eto mellett mindig volt két nagyon jó hegedűs. Amikor ő volt, akkor a széleken Henry/Dinho, mögötte KEZDŐKÉNT Toure-Ini-Xavi. Idén Henry valamiért kiszorul, helyette Pedro gólokat rúg, de nem olyan jó mint az előző években a bal szélsők. Toure helyett Sergi, már kezd nagyon jó lenni, de azért a tavalyi Toure nagyon jól leszűrt középen. Iniesta pedig vagy sérült, vagy a szélen játszott, ahol jó volt, mert egy zseni, de nem egy nagy sprinter. Keita szinte állandó kezdőbe kerülése is eléggé leszűkítette a lehetőségeket. Esetleg beáll még néha Jeffren, de vele sem megy sokra Ibra. Messi, Xavi maradtak ugyanazok.

Ha már összehasonlítgatunk, ami felesleges szerintem akkor ezeket vegyük figyelembe. Arca szerintem egyáltalán nincs neki. Nagyon szerényen nyilatkozik, semmi balhét nem hallottam róla. Davi Alvesnek (akinek a beadásaival is több lehetősége volt tavaly Etonak, mert idén a beadásai használhatatlanok) 5ször akkora arca van, de önmagához képest Alves sokkal rosszabb mint Ibra.

A múltkor volt itt egy tökéletes kép ehhez a hozzászóláshoz, az előző bajnokin készült asszem. A képen Ibrát 4 védő egyszerre rángatja, ő pedig fedezi a labdát. Kb ez jellemzi a játékát. 2 ember, alapesetben jut rá MINDIG, de szokott még a közleben is lenni még egy ha megindulna.

Egy két játékos feltétlenül kellene, akiről elhiszi az ellenfél hogy veszélyes lehet, és nagyon figyel rá. ha lesérül is valaki, akkor legyen jó helyettese. Messi pl szinte nem is volt ésrült egész évben és Xavi is csak keveset. Ha közülük bármelyik lesérül 2-3 hónapra, akkor nem hiszem hogy most itt tartanánk.

Hasonlítsuk már össze tényleg, hogy a Csatárnak mikor lehet könnyebb dolga???

Amikor ilyenek vannak mögötte:
Toure----Xavi----Iniesta/Deco
Henry (a tavalyi forma) / Dinho --- - Messi

Vagy ha ilyenek, mert sajnos ez volt idén a helyzet:
Sergi (aki a szezonban az elején sokat hibázott) / Toure (aki sajnos ritkán játszott, de akkor is jól) ---- Xavi ---- Keita (a szezon nagy részében ő volt a kezdő vagy középen esetleg bal szélen) / Iniesta (ő középen ritkán játszott sajnos)
Messi ------- Pedro (sok gólja volt, de azért még nem klasszis) / Keita (használhatatlan) / Iniesta (ritkán játszott) / Bojan (néha szélső volt, de minek) / Jeffren (igéretes, de azért még nagyon nem terhelném)

Én adnék Ibrának még egy évet, de a középpályát erősítsük meg mert egyedül nehéz neki.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.29. 14:03:36

Sanama írta:
balazsfoci írta: .....
195centivel és 90kilóval 28évesen, esélytelen....
Itt most egyetértek "balázsfoci"-val abban is, amit leírt és a gyorsulásos edzésmódszerben is, de ez Ibránál nem hozna annyit, amennyi egy Barca 9-esnek kellene. Ez a testfelépítéséből adódik, csodát nem lehet csinálni! Sajnos, amit nem tudok tolerálni, az a hozzáállása a mérkőzésekhez. Lehet, hogy ez elfért Olaszországban, de nekem elfogadhatatlan, a meglepő az, hogy az első jónéhány meccsén szerintem jobban odatette magát, nem is voltam vele elégedetlen, viszont mostanában ez a semmilyen játék a sétálgatásokkal elegyítve, nem teszi Őt feltétel nélkül szimpatikussá. :( Lehet, Neki sem könnyű, mert való igaz ott a védők gyűrűjében esélye nincs cseleket csinálni, lefordulni azzal az alkattal, amiről már volt szó. Korábbi csapatában sokkal nagyobb területe volt, lendületbe tudott jönni, nálunk ez kivitelezhetetlen. Én még nem jelenteném ki azt, hogy nem ide való, várnék még ezzel, de ha így folytatja, igaz lesz ez a kijelentés, amit sajnálnék, mert nagyon jó játékosnak tartom. Szerintem 100%-os alázat nélkül nincs esélye nálunk!
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.04.29. 13:47:24

miihii írta:Az első félidőben volt egy jelenet,amikor talán Piqué hosszú másodpercekig várta,h visszalépjen és már nyomatta is volna fel a bőrt,de hiába
Hogy mekkorát káromkodtam annál a szituációnál. Ott volt a nagy rés a két védő között Piqué arra várt, hogy majd Ibra beindul, erre inkább kihúzódott a pálya bal szélére ahol teljesen felesleges volt megjátszani. Nem értettem azt a szituációt, egy vérbeli befejező csatárt a lába akkor is a kapu felé vezető folyosóra tereli ha a feje mást diktál, de mégsem.
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.04.29. 13:40:29

visca el barca írta:
Sanama írta:Én még mindig tartom magam ahhoz,hogy 1évében a gólátlagot (gól/meccs) ugyanúgy hozza,mint Eto'o hozta 1. évében, gólpasszokat meg jóval többet ad.

eto 45/28
zlatan 38/21

még végülis lehet. etől függetlenül nem illik ide. annyira kiszolgálják h jóval többet kellene meglőni

érdekes amúgy eto'o is. az interben idén 42/16, úgy hogy 90%-ban bal, vagy jobboldali középpályást játszik, ami mint tudjuk nem az ő posztja. mi leen ha murinnyó nem militot favorizálná középen...
Most döntsétek már el,hogy sokszor szolgálják ki, vagy nem lehet kiszolgálni mert eltűnik? :D
Én azért utóbbira szavazok
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2010.04.29. 13:38:49

Sanama írta:Én még mindig tartom magam ahhoz,hogy 1évében a gólátlagot (gól/meccs) ugyanúgy hozza,mint Eto'o hozta 1. évében, gólpasszokat meg jóval többet ad.

eto 45/28
zlatan 38/21

még végülis lehet. etől függetlenül nem illik ide. annyira kiszolgálják h jóval többet kellene meglőni

érdekes amúgy eto'o is. az interben idén 42/16, úgy hogy 90%-ban bal, vagy jobboldali középpályást játszik, ami mint tudjuk nem az ő posztja. mi leen ha murinnyó nem militot favorizálná középen...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.04.29. 13:33:46

Tegnap szépen kivette magát a játékból.60 percig volt fent,ebből cirka 38at volt játékban a labda és ennek felét lesen töltötte.Kényelmesen elbandukolt egy jó méterrel a védők mögött.Esélytelen volt megjátszani.Az első félidőben volt egy jelenet,amikor talán Piqué hosszú másodpercekig várta,h visszalépjen és már nyomatta is volna fel a bőrt,de hiába.Bőven a védelem mögött keresztbe sétált,de visszalépni még véletlenül sem.
Rengetegszer csinálta,h lesen álldogált,aztán amikor pölö a jobb szélen próbálkoztunk,visszalépett de már későn.Erre visszafordítottuk a labdát a félpálya felé,ő meg vissza lesre.(A sokak által hiányolt kiugratásoknak semmi lehetőséget nem teremtett.)Folyik tovább a labda,majd jön mondjuk Messire a felpassz (25 m-en járunk),ismét visszalép,de beáll a védői közé,így megjátszhatatlan továbbra is.Persze,az is igaz,h máshova nem is tudott volna lépni,mint minimum 3 védő közé,de akkor legalább próbálok kimozogni valamerre.
Visszhangoznak a fülemben azok a postok,h na,végre lesz,aki majd megbontja a bunkerfocit.Beáll keményen a védőknek,majd beforgatja és beveri 1000-rel,ahogy szokta.És nem úgy,mint a töketlen Eto'o. :roll: Nem hasonlítgatni akarom őket ezzel,de semmivel sem vagyunk ilyen téren sem beljebb.
A vicc az,h a középhátvédünk veszélyesebb volt nála ezen a poszton,többször volt megjátszható,gólt is lőtt.Pedig azt nem lehet elmondani,h képzettebb csatár,mint Zlatan,vagy fizikálisan erősebb.Aztán ott van a meccshiányos Bojan.Kétszer is eldönthette volna a továbbjutást,pedig fele akkora,mint a bosnyák és őt is 5en vették körbe.

Kedvetlenül,motiválatlanul,nullához közeli mezőnyjátékkal tolja.Lőtte a góokat idén,de asszem mivel ő van a legközelebb a kapuhoz és leginkább az ő feladata ez,a nagy számok törvénye szerint ennek így kell lennie.De ezen kívül elkeserítő nézni időnként,amit csinál.Illetve,amit nem csinál.És ezt nem csak a tegnapi után mondom,hanem lassan a szezon egészét véve lassan.Az egy dolog,ha nem megy vkinek,benne van a pakliban.De h még a szándékot sem lehessen felfedezni benne,h akkor is felszántom a pályát,az megbocsájthatatlan.Mondtátok,h ekkora testtel lehetetlen egész meccsen darálni.Oké,jogos.De lehetne róla szó,h mondjuk egy félidőben mondjuk kezdetnek csak kábé 10 percig daráljon,mint a gép?Utána uis kipihengeti magát lesen...

Ritkán írok ide,de ez most kijött.És nem kérek abból,h a többiek mit csináltak!Én most csak az ő játékát vettem elő,mert amíg a többieknek van pár gyengébb meccse,neki idén csak pár meccse volt elfogadható.És ez hosszabb távon csúnyán visszaüthet,ha tulajdonképpen egy árnyék a középcsatárunk.
Egy dologról nem ő tehet,az igaz.A szélső beadások borzasztóak,hiába a magas ember,a közelébe nem tudjuk ívelni a labdákat.
Ezen kívül igencsak adós maradt valami játékszerűvel a 9esünk...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2010.04.29. 13:31:58

torrestoni írta:A legszebb: mi alkalmazkodjunk hozzá, változtassuk meg a futballról alkotott véleményünk, az erényeink adjuk fel az ő esetleges fellendülése érdekében. Hol vagyunk uraim? Most vagy én vagyok elmeroggyant, vagy nektek kellene elgondolkodni azon, hogy melyik a kedvenc csapatotok.
Te vagy elmeroggyant. Nem kéne ennyire sarkítani, és olyanról beszélni, amiről szó nincs.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.04.29. 13:29:50

balazsfoci írta:
Sanama írta:Ha egy adott stílusú csatár helyett hozok egy másikat,akiről tudom,hogy nem olyan gyors mint elődje, akkor nem a csatár fog alkalmazkodni ,mert képtelen rá. Nem fog gyorsulni vagy hasonló
Én nem így látom. Az olasz bajnokságban igenis gyorsnak tűnt, sőt kiemelkedett szinte minden szinten (arcban is :D ), de ez nem az olasz liga...Amúgy szerintem igenis lehet gyorsulni ha az ember speckó edzéseket végez, és célirényosan erre edz. Itt valaki, aki kiadta a leigazolására az ukázt, az meg akarta mutatni, hogy a Barca is tud venni nagy nevet. De ezzel Ibrának is ártottak mert sztem nem kicsit ment le az ázsiója. A csapat meg egyértelműen kárát látja, néhány meccset leszámítva ahol jól tolta.
195centivel és 90kilóval 28évesen, esélytelen....

Én még mindig tartom magam ahhoz,hogy 1évében a gólátlagot (gól/meccs) ugyanúgy hozza,mint Eto'o hozta 1. évében, gólpasszokat meg jóval többet ad.
Enjoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2008.07.15. 14:07:18
Tartózkodási hely: Győr

2010.04.29. 13:25:40

Le lehetni szállni Ibráról.
Nem az első évéből kell következtetni.

Eto'o sem jobb az Interben..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Enjoy 2010.04.29. 13:31:23-kor.
Kép
balazsfoci
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2006.03.22. 15:18:00

2010.04.29. 13:22:35

Sanama írta:Ha egy adott stílusú csatár helyett hozok egy másikat,akiről tudom,hogy nem olyan gyors mint elődje, akkor nem a csatár fog alkalmazkodni ,mert képtelen rá. Nem fog gyorsulni vagy hasonló
Én nem így látom. Az olasz bajnokságban igenis gyorsnak tűnt, sőt kiemelkedett szinte minden szinten (arcban is :D ), de ez nem az olasz liga...Amúgy szerintem igenis lehet gyorsulni ha az ember speckó edzéseket végez, és célirényosan erre edz. Itt valaki, aki kiadta a leigazolására az ukázt, az meg akarta mutatni, hogy a Barca is tud venni nagy nevet. De ezzel Ibrának is ártottak mert sztem nem kicsit ment le az ázsiója. A csapat meg egyértelműen kárát látja, néhány meccset leszámítva ahol jól tolta.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.04.29. 13:17:46

A legszebb: mi alkalmazkodjunk hozzá, változtassuk meg a futballról alkotott véleményünk, az erényeink adjuk fel az ő esetleges fellendülése érdekében. Hol vagyunk uraim? Most vagy én vagyok elmeroggyant, vagy nektek kellene elgondolkodni azon, hogy melyik a kedvenc csapatotok.
Ha Pep idehozta, akkor ezt vállalnia kellett. Mit gondolt? Hogy majd Ibra itt11alatt fogja futni a 100at, nem értem.

Ha egy adott stílusú csatár heylett hozok egy másikat,akiről tudom,hogy nem olyan gyors mint elődje, akkor nem a csatár fog alkalmazkodni ,mert képtelen rá. Nem fog gyorsulni vagy hasonló

Nemtudom emlékeztek-e, azért jött Ibra,mert tobb variáció lehetséges így. Ennek ellenére ugyanazt próbáljuk mint tavaly.(nagyjából)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2010.04.29. 13:14:16

én csak azt nem értem, hogy a vezetőknek tudni kellett, hogy teljesen alkalmatlan erre a játékra. akkor picsának hozták ide?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
balazsfoci
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2006.03.22. 15:18:00

2010.04.29. 13:00:47

torrestoni írta:A legszebb: mi alkalmazkodjunk hozzá, változtassuk meg a futballról alkotott véleményünk, az erényeink adjuk fel az ő esetleges fellendülése érdekében. Hol vagyunk uraim? Most vagy én vagyok elmeroggyant, vagy nektek kellene elgondolkodni azon, hogy melyik a kedvenc csapatotok.
Hát erről van szó. Teljesen egyet értek az egész hozzászólásoddal.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.04.29. 12:19:55

Sanama írta:Kép
Na, itt vajon mit mondhatott José? :evil:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.04.29. 12:10:12

Kép

Kép
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.04.29. 11:49:22

Sosem rejtettem véka alá, hogy számomra Ibrahimovics mentalitása, személyiségéből a külvilágnak mutatott része számomra unszimpatikus. Ez különösebben nem érdekelt, míg nem igazoltuk le. Féltem a csapategységre gyakorolt hatásától, kilengéseitől, összetűzéseitől a szurkolókkal, botrányosan soknak tartottam az érte kifizetett összeget, sajnáltam Eto'ót is, s nem láttam benne a csapat következő meghatározó támadóját.

Persze, meghatározó lett, csak épp más értelemben. Nagyjából olyan szintet produkál, mint Berbatov, csak a bolgár ennek megfelelően kevés szerephez jut, míg nekünk egy egész idényen keresztül el kellett bírnunk őt, akármilyen formában volt. S ami a legbosszantóbb, hogy a taktikánkat nagyrészt miatta változtatta meg Guardiola, bizonyos mértékben Messi miatta került középre, lett fostalicska szélsőjátékunk, impotens,lassú támadójátékunk. Hangsúlyozom, miatta IS, de jócskán kivette a részét mindebből.

Igazából ezt egyszerűen elhibázott döntésnek nevezhetjük, amiben Pepnek nagyobb felelőssége van, ugyanakkor ez szánalmas hozzáállással párosult. Mert amikor egy ilyen drága, ekkora hírnevű játékos esetében, ennél a klubnál 20-30 perceken történő intenzív mozgást, letámadást és csapatszellemet kell dicsérnünk, s örülni, mint majom az ánuszának, az tökéletesen mutatja, hová süllyedt az ázsiója, s hogy mi is meddig eresztettük a mércét. A legszebb: mi alkalmazkodjunk hozzá, változtassuk meg a futballról alkotott véleményünk, az erényeink adjuk fel az ő esetleges fellendülése érdekében. Hol vagyunk uraim? Most vagy én vagyok elmeroggyant, vagy nektek kellene elgondolkodni azon, hogy melyik a kedvenc csapatotok.


Hogy mi zajlik benne, szerintem ő maga sem tudja. Az, hogy egy teljes szezonon keresztül minden bizalmat megkapott, szerintem nem vitás. Elegendőnek kellene legyen, hogy vért izzadva küzdjön, harcoljon, beépüljön. Most odáig jutottunk, hogy úgy érzem egyrészt luxus őt a csapatnál tartani, másrészt pazarlás. Utóbbit saját magára értem elsősorban, hiszen valóban klasszis támadó ő, de mentális összeomlása, valamint ez a környezet, s a játékrendszer - amit hiába mondja bárki, amennyire a csapat stílusa, az alapanyag engedte, megpróbáltunk hozzá is idomítani, bőségesen - egy középszerű lesipuskást faragott belőle, akire én személy szerint nem tudok úgy tekinteni, mint egy biztos pont, egy klasszis elsőszámú ék, aki hátára tudja venni a csapatot, villan, stb.

Lehet itt gólokról, egy-két gólpasszról beszélnünk... mélységesen maga alatt teljesít, s ez nem csak számára, a csapatnak is elviselhetetlen. Mert azt nem nevezném formahanyatlásnak, vagy a másik oldalról türelmetlenségnek, ha valaki sorozatban 15 meccsen nem tud újat hozni a játékába, ezért megtalálják, padra követelik, kifütyülik, s mégis ott van a következő kezdőben, majd ugyanolyan átlagosan, sokszor gyengén teljesít. Mégis, mit kellene tenni, hogy itt valóban klasszis teljesítményt nyújtson? Eladni Messit, klónozni Xavit, angol stílusra váltani, a Calcióba nevezni jövőre, s elnevezni a klubot FC Ibrahimovicsnak? Mert egyébként olyan ábrándokat, képzeteket, téveszméket, mint hogy "idő kérdése", illetve "most is jól teljesít", stb., azt ideje elhessegetni.

Nem mindenben őt hibáztatom. Csupán azt mondom, hogy egy másik csapatban ugyanolyan klasszis lenne azzal a pimaszsággal, flegmasággal, ami jó teljesítményének alappillére, s nem vergődne. Ez luxus. S akkor arról még nem is esett szó, hogy a helyén pedig egy másik játékos, még ha nem is olyan jó képességű, számtalanszor hasznosabb lenne a csapat számára. Vagy legalábbis ha csak fele annyit gólt szerezne, de azt kreativitással, egy, az egy elleni megnyert csatákkal, hihetetlen mezőnymunkával, alázattal, mozgással kompenzálná úgy, hogy illeszkedne a csapatba, a játékosok közé, jól érezné magát, erősítené a csapategységet, s nem csak egy-egy mérkőzésre lenne képes felpörögni, valamint a szurkolók többsége feltétel nélkül bízna benne, hogy képes eldönteni akármilyen mérkőzést.

Nem rossz statisztikák, de emlékezzünk a többség véleményére:

"Ibrahimovics messze a leglenyűgözőbb legtechnikásabb csatár, imádom a játékát, olyan gólokat amilyeneket lő, csak ő tud."

"Minden adott hogy megmutasd, megállíthatalan vagy és a techinkai készséged maximális amit itt talán mégjobban ki tudsz használni. "

"...úgy nem tud bánni senki a labdával ahogy ő, fejjátéka páratlan és a labdát az OLASZ!! védők között ahogy megtartotta páratlan!!"

Tehát, miután ezekből semmi sem mutatkozik meg itt, nincs értelme statisztikákról beszélni. Nyomokban sem tapasztaltam ilyesmit. Persze, majd jövőre... :D Mégis mitől? Egy másik dimenzióba kerülünk?


Nyilvánvaló, hogy itt marad. Elégedett nem leszek. Kissé beletörődtem február környékén, ez most is így van. Nem látok rá semmi esélyt, hogy a következő szezonban újjászülessen, ezt nem is várhatjuk el. Ugyanúgy lőhet gólokat, de ugyanaz a szürke, ellenszenvet kiváltó, támadásainkat lassító, sokat szabálytalankodó, lesen őgyelgő, önbizalomhiányos támadó lesz Katalóniában. Ugyanúgy bízhatunk benne, vitázhatunk, jöhetnek minden egyes, már-már nevetséges gól után a vállveregetések, ő akkor sem lesz ebben a csapatban sohasem vezéregyéniség, klasszis, hasznos támadó, csapatjátékos. Nem az ő hibája, de alkalmatlan erre.

Az pedig, hogy egy Ibrahimovics szintű csatár sétálgasson tanácstalanul, kedvtelenül, megjátszhatatlanul a pályán ilyen anyagi vonzatok mellett, következmények nélkül (ez alatt padoztatást, szankciókat értek, nem a támadósorunk impotenciáját), úgy, hogy például Bojan lehetőséget sem kap - nem azért, mert ő jobb, s elé kellene helyezni, vagy hasonló, csak hogy legalább annyira formába legyen, hogy ha egy BL-elődöntő visszavágóján 10 percre élet-halál harcba bedobják, két helyzetből ne csak egyet értékesítsen, s háromból ne csak két embert verjen meg, illetőleg esetleg fejlődjön is -, hogy kizárólag Messin álljon, vagy bukjon a csapat támadójátéka, az egész egyszerűen fájdalmas pazarlás a legmagasabb szinten és bár tartható, de értelmetlen. Láthatólag ő sem képes itt többre, s bármennyire is mutatja felénk, hogy akarja, WC-papírnak is kevés, üres szavak. Ezt megfejelve még láthatóan pocsékul is érzi magát, ha a pályán van.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
youkos
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2008.07.26. 17:30:22

2010.04.29. 11:47:11

Lionel85 írta:
Dupladd írta:igazatok van! de viszont ha már igazoltunk egy játékost akkor minimálisan is de alkalmazkodni kéne hozzá...
Szerintem az új játékosnak kell a csapathoz alkalmazkodnia és nem a csapatnak hozzá.
de állítólag pont azért igazoltuk hogy tudjunk mást is játszani, ne csak a szokásos játékrendszert, ezzel szemben rendre a pálya szélére szorul,és a beadások többségét sem neki szánják,kérdem én akkor mi volt a csere lényege?
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.04.29. 11:44:50

Nyáron venni kell egy értelmes balszélsőt, Messit visszarakni jobbra, és máris 1-2 emberrel kevesebb fog jutni Ibrára...
3emberrel folyton a nyakán nem tud mit csinálni, lehet,hogy más tudna mert elmozogna,de kérem ... Pep Guardiola akarta idehozni, akkor alakítsa úgy a játékot hogy eredményes tudjon lenni.

A tegnapi hozzáállása ellenére én még mindig kedvelem, tartom,hogy 1.idényére nem rossz, illetve,hogy jövőre jobb lesz.
XsNoDeX
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2005.11.20. 11:40:28

2010.04.29. 11:31:09

Zlatan Ibrahimovic.
Egy név, akitől rettegnek a védők aki ha elindul biztosan gólt lő!!!<-- ez volt tavaly.
De idén Ibra abszolut kedvtelenül játszik és valamiért aminek az okát én úgy gondolom még senki nem tudta megfejteni, olyan mintha nem is akarna játszani.
Sajna van egy olyan érzésem mint Ronival kapcsolatban hogy elérte azt amit akart és alapből is egy beképzlet nagyképű játékos így még hamarabb rátért erre az útra...
(félreértés ne essék Ronaldinhot a mai napig tisztelem azért amit tett és azért amekkora játékinteligenciával rendelkezik.)De Ibrának nincs igazán nyomós oka hogy így viselkedjen hiszen a Barca szineiben még semmit nem csinált.
Ennyi gól amennyit idén lőtt a Barcában annyit Bojan is lőtt volna.
Ibrából egy dolgot hiányolok ami bojanban nagyon is ott van és látszik a játékában az pedig a küzdőszellem.
Az is egy furcsa elképzelés hogy Ibrának nem fekszik ez a játék, mert aki futsalozik is és nagypályán is játszik az tudja hogy azok a mozdulatok amiket ibra csinál abszolut megfelelnek egy futsalos játékosnak és tudjuk hogy a futsal ban ugyan azt kell csinálni mint amit a barca játszik kicsi és gyors passzokkal gólt lőni.Egyszerűen nem élvezi a játékot
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.04.29. 11:26:15

Dupladd írta:igazatok van! de viszont ha már igazoltunk egy játékost akkor minimálisan is de alkalmazkodni kéne hozzá...
Szerintem az új játékosnak kell a csapathoz alkalmazkodnia és nem a csapatnak hozzá.
Kép
Kép
Kép
Dupladd
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.12.05. 11:39:01
Tartózkodási hely: Bp

2010.04.29. 11:19:25

igazatok van! de viszont ha már igazoltunk egy játékost akkor minimálisan is de alkalmazkodni kéne hozzá..vagy pedig legalább ha ez a feladata akkor néha lépjen vissza és löjön egy 120km/h lövést de ehhez pep utasitása kell nembaj a bajnokságot remélem behuzuuk, és nyáron jönnek páran mert a keita sb kettős olyan nekünk mint ha kézifékkel kéne gyorsulni.
Ibracadabra+Messidabra= BARCADABRA

Barca>Real
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2010.04.29. 11:12:49

Dupladd írta:Szerintem millioszor több kedve lenne játszani ha nem azon a 4nm2 kellene mozogni
márpedig a barcelona 9-eseinek mindig ezt kellet játszani.

mindenki tudta, mikor idehozták, hogy ő nem ilyen játékos. az interben volt helye, mert ott teljesen más focit játszottak.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Lezárt