Labdarúgó-Európa-bajnokság 2012

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Ki nyeri az idei EB-t?

Spanyolország
118
56%
Hollandia
12
6%
Németország
51
24%
Olaszország
8
4%
Anglia
3
1%
Portugália
3
1%
Franciaország
9
4%
Más
7
3%
 
Szavazatok száma: 211
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.05.30. 17:08:06

G.Gabe írta:sziasztok!
van valahol egy oldal, ahol fent vannak a csoportbeosztások és a menetrend?
http://hu.wikipedia.org/wiki/2012-es_la ... oks%C3%A1g

http://www.uefa.com/uefaeuro/index.html
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.30. 17:04:33

sziasztok!
van valahol egy oldal, ahol fent vannak a csoportbeosztások és a menetrend?
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
ifetes123
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.05.30. 16:48:25
Kapcsolat:

2012.05.30. 16:58:02

A spanyoloknak szúrkolok!

Ettől függetlenül a legjobban annak örülnék, ha focit látnék a mérkőzések alatt, nem pedig Chelsea féle BL döntőt - egyáltalán nem vagyok híve a 98% védekezésre épülő futballnak.

"Eggyel többet rúgni mint az ellenfél." - ez az a felfogás, ami a látványos focihoz és az élvezetes foci nézéshez vezet.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.05.30. 10:17:46

bence-barca írta:
S.Agüero írta:
Sérültek kezdője.
Most már kapus posztot lehet Sörensenre cserélni, nagyonbb név és kiderült, h nem utazhat az EB re... :?
Most ez így eszembe jutott.
Plusz Garreth Barry az angoloknál,ő sem utazhat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.30. 09:59:53

Arteta sincs benne, mondjuk neki hatalmas konkurencia van, Xavi, Fabregas, Iniesta, képtelenség szerintem ezt a triót kiszorítani...

Aki szimpatizál a hollandoknak, azoknak ajánlanám blogunkat http://oranje.blog.nepsport.hu/ a népsporton. Megtaláltok scorsese álnéven :)
"And my heart will leave you never."
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.29. 20:34:51

S.Agüero írta:
Sérültek kezdője.
Most már kapus posztot lehet Sörensenre cserélni, nagyonbb név és kiderült, h nem utazhat az EB re... :?
Most ez így eszembe jutott.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.05.29. 20:28:42

Németek kerete brutális, nálam ők a legnagyobb esélyesek. Franciák szimpatikusak, meglepetést okozhatnak, én szurkolok nekik. Gourcuff kihagyása nem nagy meglepetés, haverom szerint ebben a szezonban, amikor játszott, azt sem tudta, hogy milyen rendezvényen van. Cabaye, Matuidi, Ben Arfa, Ménez négyesnek örülök.

Olaszoknak meg szerintem évek óta nem volt ilyen gyenge és szürke keretük. Arra lehet fogadni, hogy a Balotelli - Cassano kettős összeveri egymást az egyik edzésen? Di Natale és Giovinco pedig hiába volt jó ebben a szezonban, én nem várok tőlük sokat.

Kapusok: Gianluigi Buffon (Juventus), Morgan De Sanctis (Napoli), Salvatore Sirigu (Paris SG – francia)
Védők: Ignazio Abate (Milan), Federico Balzaretti (Palermo), Andrea Barzagli (Juventus), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Christian Maggio (Napoli), Angelo Ogbonna (Torino)
Középpályások: Daniele De Rossi (AS Roma), Alessandro Diamanti (Bologna), Emanuele Giaccherini (Juventus), Claudio Marchisio (Juventus), Riccardo Montolivo (Milan), Thiago Motta (Paris SG – francia), Antonio Nocerino (Milan), Andrea Pirlo (Juventus)
Támadók: Mario Balotelli (Manchester City – angol), Fabio Borini (AS Roma), Antonio Cassano (Milan), Antonio Di Natale (Udinese), Sebastian Giovinco (Parma)
barca99 írta:Vagy hogy José Enrique hogyhogy nem fér be még mindig.

Egyébként nem mindegy ki a harmadik számú kapus? :D
Tényleg, ott van még J. Enrique is, nem tudom, hogy mi baja van vele VDB-nek, de köze nincs a válogatotthoz, pedig nem rossz playa.

Teljesen mindegy, ezért vinném Reina helyett de Gea-t, szokja a légkört, x év múlva úgyis ő lesz az 1. számú kapus.

Szerk.: De el is felejtettem, hogy Olimpia is lesz, aztán valószínűleg de Gea ott fog játszani, ahogy Adrián is, jó helyük lesz ott. Szóval Reina is okés a válogatottban.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára PCsabi 2012.05.29. 20:39:08-kor.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.05.29. 14:13:27

Kép

Sérültek kezdője.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.29. 13:54:48

Upsz. Nagyon eltűnt ezek szerint a süllyesztőben szegény gyerek :?
"And my heart will leave you never."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.05.29. 13:23:34

messideco írta: - Gourcuff miért nem?
10 ligameccsen lépett fűre,2gól 2 gp a neve mellett. szerintem jogosan nincs ott
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.05.29. 13:13:21

LG írta:Xavinak messze nem ez volt élete szezonja, Fabregas meg tavasszal vegetált. Persze lehet, h ezek a játékosok most majd mind összeszedik magukat, de én aligha hiszem. A VB-n is elég ramatyul játszottak, ott még 1-0-kal hozták vhogy, de nekik sem lehet a kerítés mindig kolbászból.
Xavi a kis pihenője után igencsak klasszis szintet tolt most a kupadöntőn. Benne szerintem lehet bízni. Fábregas pedig még mindig nem fér be, hihetetlen milyen brutál ez a középpálya. :D

A sok 1-0 mellett pedig jegyezzük meg, hogy a spanyoloké volt a legtöbb kaput talált lövés a VB-n. Ha innen nézzük, akkor meg pechjük volt, hogy mindig csak egy ment be. :)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.29. 13:11:03

Akkor pár szösszenet:

- Gourcuff miért nem? Jah és Diarra sem lesz ott.

- Fabre a 10-es, Villa 7-ese a Pedroó, Juanfrannak jutott az ötös. Szokás szerint Xavi 8, Iniesta 6. A kilences mez a Torresé.

-Az angoloknál az evertonos Jagielka is bekerült 8) , Walcott a hetes, OX 20, Caroll 9 , Rooney 10-es, érdekes talán 4-4-2-lesz náluk?

-Criscito ugye nem lesz az olaszoknál a bundabotrány miatt, Ranocchia helyett a másodosztályú Torino játékosa, Ogbonna került be.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára messideco 2012.05.29. 13:20:59-kor.
"And my heart will leave you never."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.05.29. 12:18:17

Jó lesz ez a francia csapat,akár meglepetést is okozhatnak.
Sose drukkoltam nekik,de mostmár nincs Zidane,így végre lehet :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.29. 12:13:14

Keretüket tekintve azért a franciákat sem szabad leírni. Hatalmas potenciál van bennük, a kérdés, h edzőjük mit tud kihozni belőle.

Egyébként a játékosállományuk az egyik legjobb Európában, de hát ők betliztek már nagyon erős keretekkel a közelmúltban, ezért egyelőre esélyesként nem számolok velük.
Egyébként a franciák sosem voltak kedvenceim, sőt, eddig általában az utált csapataim között voltak, de a mostani csapatuk elég szimpatikus. Szurkolni persze így sem fogok nekik, de most jók nálam egy semleges jelzőre.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.05.29. 12:02:26

Francia keret:

Kapusok: Cédric Carrasso (Bordeaux), Hugo Lloris (Lyon), Steve Mandanda (Marseille)

Védők: Gaël Clichy (Manchester City), Mathieu Debuchy (Lille), Patrice Evra (Manchester United), Laurent Koscielny (Arsenal), Philippe Mexes (AC Milan), Adil Rami (Valencia), Anthony Réveillere (Lyon)

Középpályások: Yohan Cabaye (Newcastle), Alou Diarra (Marseille), Florent Malouda (Chelsea), Marvin Martin (Sochaux), Blaise Matuidi (Paris SG), Yann Mvila (Rennes), Samir Nasri (Manchester City), Franck Ribéry (Bayern München)

Csatárok: Hatem Ben Arfa (Newcastle), Karim Benzema (Real Madrid), Olivier Giroud (Montpellier), Jérémy Ménez (Paris SG), Mathieu Valbuena (Marseille)
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2012.05.28. 23:09:47

barca0417 írta:én bízom Torresben, az önbizalmát visszaszerezheti itt a megfelelő társakkal körbevéve. Bár a Chelseat utálom, de Torresnek nem kívánok rosszat. a tudása nem veszett el... És hol máshol tudná ezt bizonyítani, mint egy EB-n, ahol Xavi és Iniesta a kiszolgáló személyzet...
én szeretem Torrest, de szerintem nem ő lesz az, aki a gólokat lövi. Szerintem a középpálya több gólt szerez idén. Nagy hiba, hogy Soldadot nem hozta Del Bosque..
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.05.28. 22:24:58

Messa írta:Akkor balra végülis csak Alba van, azért ha ő kiesik lehetnek ott gondok.
ki van találva ez a spanyol védelem amúgy. alba, ramos, piqué, juanfran/arbeloa az alap. juanfran jobban támad, arbeloa pedig ha csak védekezni kell simán stabil, ellenféltől függően változhat. ha tegyük fel alba kiesne, akkor arbeloa menne a helyére, a baloldal lenne a védekezőbb, a jobbon meg futkározhat felfele juanfran. ha még ő is kiesne netalántán, akkor ramos menne a jobbra, hát évekig ott tolta, és javi martinez belső védőzik. szerintem egyik variáció sem sokkal gyengébb a másiknál, inkább csak taktikailag, vagy felfogásban van különbség.

a védelemmel és a középpályával nem lesz gond szerintem. engem sokkal inkább a támadószekció aggaszt.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2012.05.28. 22:11:47

én bízom Torresben, az önbizalmát visszaszerezheti itt a megfelelő társakkal körbevéve. Bár a Chelseat utálom, de Torresnek nem kívánok rosszat. a tudása nem veszett el... És hol máshol tudná ezt bizonyítani, mint egy EB-n, ahol Xavi és Iniesta a kiszolgáló személyzet...
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4522
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.05.28. 21:53:35

LG írta:Elég optimistán állsz hozzá. Ahhoz képest, h Pique is mostanában csak a celebkedéssel került a középpontba, a pályán azért felejtőset nyújtott. Xavinak messze nem ez volt élete szezonja, Fabregas meg tavasszal vegetált. Persze lehet, h ezek a játékosok most majd mind összeszedik magukat, de én aligha hiszem. A VB-n is elég ramatyul játszottak, ott még 1-0-kal hozták vhogy, de nekik sem lehet a kerítés mindig kolbászból.
Értem mire gondolsz, de ennyi erővel kuka a jövő évünk is klubszinten. :D
Én úgy gondolom, hogy egy ilyen torna, amolyan Bl szintű hajtással ér fel. Ne legyen úgy, de szerintem Xavi következő EB-t már nem fogja ekkora elánnal végig játszani, mint ahogy most fogja tenni remélem. és egy Iniesta-Xavi, Fabregas középpálya garantált a sikerre, függetlenül kinek milyen szezonja volt. Ahol pedig kb. minden posztra jut egy világklasszis játékos, ott még a [auto_cenzúra] játék is belefér, ha villant valaki akkor, amikor szükséges. Nem lesz gond ezzel a kerettel, hiányzik egy vérbeli csatár, aki ontaná a gólokat, de megoldják ezt is majd. Körbenézve pedig, messze spanyolokat látom esélyesnek. Nem utolsó szempont, hogy egy elég összeszokott gárda ez, tagságokat nézve.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.28. 21:18:35

Ronaldinho&Barca írta:Hihetetlenül bő ez a spanyol keret, középpálya pedig félelmetes. Védelembe remélem Piqué igazi vezér tud lenni, de ott se lehet gond. Középpálya pedig ki fogja szolgálni a támadó sort bőven, persze Villa óriási veszteség, főleg hogy rúg 6-8 gólt azért neves tornákon, de egy Spanyol-Német döntőt érzek. Így egy klasszikus vérbeli csatár híján. Torres meg ilyen idény után, hogy ott van, és akkor Pedro kérdéses? Ne viccelődjünk már.. bár én atletikos korszakában tartottam csak valamire, de azóta lefolyt egy kis víz.. Talán a Hollandok oda érhetnek még, de ha okosan csinálják Xaviék, címvédés sima.
Elég optimistán állsz hozzá. Ahhoz képest, h Pique is mostanában csak a celebkedéssel került a középpontba, a pályán azért felejtőset nyújtott. Xavinak messze nem ez volt élete szezonja, Fabregas meg tavasszal vegetált. Persze lehet, h ezek a játékosok most majd mind összeszedik magukat, de én aligha hiszem. A VB-n is elég ramatyul játszottak, ott még 1-0-kal hozták vhogy, de nekik sem lehet a kerítés mindig kolbászból.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4522
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.05.28. 21:14:12

Hihetetlenül bő ez a spanyol keret, középpálya pedig félelmetes. Védelembe remélem Piqué igazi vezér tud lenni, de ott se lehet gond. Középpálya pedig ki fogja szolgálni a támadó sort bőven, persze Villa óriási veszteség, főleg hogy rúg 6-8 gólt azért neves tornákon, de egy Spanyol-Német döntőt érzek. Így egy klasszikus vérbeli csatár híján. Torres meg ilyen idény után, hogy ott van, és akkor Pedro kérdéses? Ne viccelődjünk már.. bár én atletikos korszakában tartottam csak valamire, de azóta lefolyt egy kis víz.. Talán a Hollandok oda érhetnek még, de ha okosan csinálják Xaviék, címvédés sima.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.28. 20:55:03

puyolt és villát nagyon sajnálom, h nem épültek fel!!! azért az nem lett volna semmi, hogy 9 Barca játékos a 23-as keretben!!! 40% lett volna a spanyol válogatottban egy Katalán csapatból!!! azért így is elég jó!!! 8)
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3812
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.05.28. 20:48:38

Varatrix írta:
Messa írta:Soldado engem is nagyon meglepett. Negredo helyett simán kivittem volna...

Juanfran balhátvéd?
Atleticoban jobbhátvédet játszik. Szerintem jobb játékos mint Arbeola remélem Del Bosque is így gondolja.
Akkor balra végülis csak Alba van, azért ha ő kiesik lehetnek ott gondok.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.05.28. 20:47:36

Messa írta:Soldado engem is nagyon meglepett. Negredo helyett simán kivittem volna...

Juanfran balhátvéd?
Atleticoban jobbhátvédet játszik. Szerintem jobb játékos mint Arbeola remélem Del Bosque is így gondolja.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3812
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.05.28. 20:45:56

Soldado engem is nagyon meglepett. Negredo helyett simán kivittem volna...

Juanfran balhátvéd?
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Lezárt