Frank Rijkaard #2

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
home
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2007.04.01. 14:49:42
Tartózkodási hely: Kakucs-Inárcs-Bp.

2007.10.31. 14:33:26

a tanulság: a barca kismeccsekre nem szívja annyira fel magát és fél gőzzel hajt....ez nem mindig túl szerencsés (villarreal), de ha kell és olyan meccs előtt állnak 120%-ot is beleadnak...és az az igazán parádézó barca
tanulság 2: ilyen barca is van
:roll:
,,EVERYBODY LIES."

Ennyi, ennyi. Erről van szó. Alap. Alaptétel.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.10.31. 14:31:50

ozsimiki írta:Mi játszunk azért sorozatban 4-5 meccset amikor mindenki elégedett lehet,majd jön egy x idegenben a Blben,ami elég a csoportelsőséghez,utána meg egy 2-0ás győzelem,ahol nem sziporkáztunk ugyan,de a 3pont megvan....nekem meg az fura,h ilyenkor is előjön a jóbevált szidjuk Franket dolog....

nemrég bebizonyította Ő is ,és a csapat is,h tud úgy játszani ahogy kell...most egy gyengébb csapat ellen nem adott bele maxot,és nem lett nagy különbség,amit én is sajnálok...de ennyi. ebből nem vonok le messzemenő következtetést.
Én nem szidom, csak elküldeném. Régebben leírtam, hogy miért.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2007.10.31. 14:27:15

Mi játszunk azért sorozatban 4-5 meccset amikor mindenki elégedett lehet,majd jön egy x idegenben a Blben,ami elég a csoportelsőséghez,utána meg egy 2-0ás győzelem,ahol nem sziporkáztunk ugyan,de a 3pont megvan....nekem meg az fura,h ilyenkor is előjön a jóbevált szidjuk Franket dolog....

nemrég bebizonyította Ő is ,és a csapat is,h tud úgy játszani ahogy kell...most egy gyengébb csapat ellen nem adott bele maxot,és nem lett nagy különbség,amit én is sajnálok...de ennyi. ebből nem vonok le messzemenő következtetést.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.10.31. 09:32:40

ozsimiki írta:Zozz :wink:

ez a hszem nem a védéséről szólt,csakhogy tisztán lássunk...csupán azt jegyeztem meg,h arra semmi ok nem volt Valenciában,h ne váltsák le az edzőjüket,akivel 0 cuccot nyertek.

Tavaly is volt nem egyszer olyan fhos sorozatuk,h névtelenebbnél névtelenebb csapatok ellen mutattak 0át,idén sem meggyőzőek....

Ezeket azért írtam,mert kb hasonlóságot érzékeltettél az ottani,és itteni helyzet között,ami szntem nincs meg.
Miki :wink:

Nem akartam párhuzamot állítani, csak megjegyeztem, hogy ott meddig van a tűréshatár, és itt meddig van, miközben másfél éve a két csapat produkciója hasonló szinten mozog, pedig a keretünk Európában a legjobbak között van. A Valencia 2 héttel ezelőtt még a második volt a bajnokságban. Azóta kikaptak egyszer a BL-ben, egyszer a bajnokságban. Ennyi elég volt. Ha mi játszunk rosszul, akkor meg megy a "de nyert egy BL-t 2 évvel ezelőtt". Nekem csak ez fura...
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2007.10.31. 09:18:50

Zozz :wink:

ez a hszem nem a védéséről szólt,csakhogy tisztán lássunk...csupán azt jegyeztem meg,h arra semmi ok nem volt Valenciában,h ne váltsák le az edzőjüket,akivel 0 cuccot nyertek.

Tavaly is volt nem egyszer olyan fhos sorozatuk,h névtelenebbnél névtelenebb csapatok ellen mutattak 0át,idén sem meggyőzőek....

Ezeket azért írtam,mert kb hasonlóságot érzékeltettél az ottani,és itteni helyzet között,ami szntem nincs meg.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Atesz
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2005.12.26. 20:28:03
Tartózkodási hely: Budapest, Rákospalota
Kapcsolat:

2007.10.31. 08:18:17

Mourinho nagyon jó választás lenne, csak a probléma az, hogy a vezetőségben szvsz nem téma az edzőváltás...Laportáék szerelmesek Rijkaardba :S
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.10.31. 06:32:50

ozsimiki írta:
Zozzy 5 írta:Lippinek is felajánlották állítólag a Valencia kispadját. Nem a Valenciánál szeretném meglátni, hogy mennyire lenne jó választás Lippi :roll: Arrafelé bezzeg nem cicóznak. Nálunk valszeg megint ott tartanánk két vereség után, hogy Rijkaard eldurrogtatja a "tovább kell dolgozni" szövegét, és nem haladunk semerre.
Arrafelé nem cicóznak :roll: Kérdem Tőled,h arrafele mikor produkált a csapat olyan eredményeket,amiért nem lehetett elküldeni az edzőt :?: Elárulom...sosem....
Nem volt mire megadni az újjabb esélyt....
én meg remélem,h Lippi leül oda,és észreveszik páran,h milyen focit fog nyomatni+h ezzel sem érnek oda az elejére,akkor majd visszatérünk a témára.
Ez így nem teljesen igaz, mert eddig nekik is jól ment a bajnokságban. De lényegtelen, nem vitatkozok ezen megint, úgyis felesleges. De azért azt megjegyezném, hogy mostanság már csak Te véded, de az nekem sem nagyon tiszta, hogy mire. Tavaly még el lehett lötyögni azzal hogy a játékosk fáradtak sötöbö, viszont ma már semmi nincs.
Shandor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2007.04.24. 09:49:14
Tartózkodási hely: Madrid

2007.10.30. 21:27:59

barca0417 írta: Mourinho (...) emberileg nulla.
Már megbocsáss, de szvsz ez hülyeség. Azokért áll ki, akiket fontosnak tart, akiktől ő is függ (játékosai), csak ez számít neki. A többi máz. A médiát is kiválóan kezeli. Hidd el, nála nem nyilatkoznának ennyit Ronnie-ról, mert ő adna elég indokot, hogy ne vele foglalkozzanak.
Hányszor, de hányszor eljátszotta ezt, és a médiumok csak úgy haraptak rá! Nem a csapattal, annak teljesítményével foglalkoztak, hanem Mourinho kijelentéseivel. Okos. Nagyon is.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2007.10.30. 21:13:45

Zozzy 5 írta:Lippinek is felajánlották állítólag a Valencia kispadját. Nem a Valenciánál szeretném meglátni, hogy mennyire lenne jó választás Lippi :roll: Arrafelé bezzeg nem cicóznak. Nálunk valszeg megint ott tartanánk két vereség után, hogy Rijkaard eldurrogtatja a "tovább kell dolgozni" szövegét, és nem haladunk semerre.
Arrafelé nem cicóznak :roll: Kérdem Tőled,h arrafele mikor produkált a csapat olyan eredményeket,amiért nem lehetett elküldeni az edzőt :?: Elárulom...sosem....
Nem volt mire megadni az újjabb esélyt....
én meg remélem,h Lippi leül oda,és észreveszik páran,h milyen focit fog nyomatni+h ezzel sem érnek oda az elejére,akkor majd visszatérünk a témára.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2007.10.30. 18:11:34

Bodi írta:Én idény közben biztos nem küldeném el,de vasárnap megint kiderül,hogy nem tanult a tavalyi hibáiból.
Nem rajtunk múlott,hogy nem lett 1-1,simán eljátszottuk volna azt,amit tavaly az Espanyol meg pl a Betis ellen.Nulla játék,egy lőtt gól,még inkább nulla játék.Az edző dolga lenne ráparancsolni a játékosokra,hogy hajtsanak már és menjenek előre a második gólért.Meg se próbáltunk támadni,pedig nem került volna nagy erőfeszítésbe,hogy összehozzunk még 1-2 gólt,és akkor utána tényleg lehetett volna pihengetni.Sokszor rá fogunk még erre fázni!
Csütörtökön idegenben csakis akkor lesz esélyünk nyerni,ha Messi megint valami csodálatosat játszik,és a társakat is felpörgeti.
Mert vasárnap se Rijkaard pörgette fel a fiúkat az uccsó 15 percre,hanem Messi!
Igazából aza prob. hogy megszerezzük az első gólt és utánna várunk arra hogy az ellenfél kinyíljon támadjon de igazából az ellenfelek 2-3 éve még ezt csinálták ellenünk de ma már nem!!! Játszák tovább a saját játékukat és nem támadnak ki azon az alapon hogy hátha találnak egy gólt vagy majd csak az utcsó tíz percben megpróbálkoznak az egyenlítéssel! Szinte mindenki ezt játsza ellenünk legyünk idegenben vagy otthon! :roll:

Ezért kéne a második gólig hajtani és ha az megvan akkor ténleg látnánk azt amit tavaly előtt! azaz gólokkal kitömött ellenfeleket! :twisted:
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2007.10.30. 18:10:03

Mourinho lenne a legjobb. A Chelsea-nél pont azért volt eredményes, mert a bunkóságai miatt a média vele fogalkozott és igyekezett levenni a terhet a játékosok válláról.

Emellett jó stratéga, és már dolgozott a Barcánál. + a sok sztárt tudja kezelni, mivel keménykezű edző, nem lennének sztárallűrök- mint pl. Eto'o esetében láttunk erre példát tavaly-mikor lecserélték.

Rijkaard nem rossz edző, de már nem tud semmi újat kitalálni, nem ártana egy kis vérfrissítés a klubnál.

Már csak azért is, mert az idei Barca éppen oylan rapszodikus, mint a tavalyi.
Akkor is a bajnoki címet mákkal hoppolta el előlünk a madrid, a kupában egy kiváló getafe elleni odavágó után megsemmisítő vereséget szenvedett a csapat.
Szóval van 1 olyan érzésem, h vagy Frankie vagy Dinho távozik a közeljövőben, esetleg mind2
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2007.10.30. 17:45:45

én nem szeretném, ha frankie elmenne, de ha ez lenne a legjobb megoldás, akkor se adnám Lippinél lejjebb. pl Mourinhonak nagyon nem örülnék, szakmailag nemrossz, de emberileg nulla...ilyen ember pedig nem kell a barcához. mást meg nem tudok, aki jó lenne.
Kép
Bodi
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3395
Csatlakozott: 2004.10.08. 13:59:23
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2007.10.30. 17:39:58

Én idény közben biztos nem küldeném el,de vasárnap megint kiderül,hogy nem tanult a tavalyi hibáiból.
Nem rajtunk múlott,hogy nem lett 1-1,simán eljátszottuk volna azt,amit tavaly az Espanyol meg pl a Betis ellen.Nulla játék,egy lőtt gól,még inkább nulla játék.Az edző dolga lenne ráparancsolni a játékosokra,hogy hajtsanak már és menjenek előre a második gólért.Meg se próbáltunk támadni,pedig nem került volna nagy erőfeszítésbe,hogy összehozzunk még 1-2 gólt,és akkor utána tényleg lehetett volna pihengetni.Sokszor rá fogunk még erre fázni!
Csütörtökön idegenben csakis akkor lesz esélyünk nyerni,ha Messi megint valami csodálatosat játszik,és a társakat is felpörgeti.
Mert vasárnap se Rijkaard pörgette fel a fiúkat az uccsó 15 percre,hanem Messi!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.10.30. 17:18:48

Lippinek is felajánlották állítólag a Valencia kispadját. Nem a Valenciánál szeretném meglátni, hogy mennyire lenne jó választás Lippi :roll: Arrafelé bezzeg nem cicóznak. Nálunk valszeg megint ott tartanánk két vereség után, hogy Rijkaard eldurrogtatja a "tovább kell dolgozni" szövegét, és nem haladunk semerre.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2007.10.30. 14:55:23

Ramos is otthagyta a Sevillát idény közben... :roll: :D De az év közbeni elküldésnek akkor sem vagyok híve.

Viszont mennie kell, ez egyértelmű. Mikor volt már, hogy tudott újat mutatni? Hétről hétre bebizonyosodik, hogy csak az első gól után működik a taktikánk. Kell neki mindig egy jolly (régen Ronaldinho, most Messi), aki egy zseni, bedobja, majd jön az utasítás: "Varázsolj!".

Na most ha ezeket kiegészítjük egy olyan edzővel, aki akkor tud hozzátenni vmit, amikor a pályán lévőknek nem megy... :)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2007.10.30. 13:58:35

Idény közben nem fogják leváltani,főleg úgy nem,h idén is megmutatta a BARCA,h tud úgy játszani,ahogy elvárja a többség....

A másik meg,h leírjátok,h le kell váltani,utána meg ,h Lippi....gondolom HA nem működne vele a dolog,és nem vmi szép focit játszatna a csapattal,akkor is úgy gondolnátok,h megérte idény közben a váltás :roll: :roll: :roll:

HA egyszer leváltják Franket,akkor Scolari jöhet szóba nálam csak és kizárólag! Bár Spalletti is jól hangzik,dehát semmi olyan dologról nem tudok,ami miatt otthagyná a Romát....
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Messinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2006.01.13. 15:17:04
Tartózkodási hely: Békéscsaba

2007.10.29. 19:21:45

http://www.tribalfootball.com/article.php?id=62512

Na most már a talán valami alakul, mert Laporta is kritizálta Frankit!!!!!!
Talán kezdenek rájönni, hogy jobb lenne azon a poszton valaki más!!!!!!!
Én már a kinevezését is meglepőnek tartottam, hisz edzőként még nem sokat mutatott anno!Bár azóta nyert BL-t meg bajnokságokat de nem ájultam el a teljesítményétől!!!!!!!!!Ideje váltani!!!
KépKépKép
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.10.29. 19:18:38

senzu írta:és jelen pillanatban kit hoznátok a helyére? nem valószínű, hogy így az idény elkezdése után bármilyen más csapattól el lehetne hozni vkit. max cserélni
Ez igaz, ezért kellett volna júniusban kirúgni.
De ott van Lippi. Vagy Mourinho.
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.10.29. 19:17:50

senzu írta:és jelen pillanatban kit hoznátok a helyére? nem valószínű, hogy így az idény elkezdése után bármilyen más csapattól el lehetne hozni vkit. max cserélni
Lippi.
Avatar
senzu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.29. 21:05:39
Tartózkodási hely: Győr / Budapest

2007.10.29. 19:16:35

és jelen pillanatban kit hoznátok a helyére? nem valószínű, hogy így az idény elkezdése után bármilyen más csapattól el lehetne hozni vkit. max cserélni
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.10.29. 19:10:18

Zozzy 5 írta:Na akkor most minden ócsárlás nélkül: Szerintem itt az ideje leváltani.
Mondom ezt a tegnapi győzelem ellenére. Tegnap még nem erre nem lyukadtam ki, de átgondolva a helyzetet rájöttem, hogy nincs itt már mire várni.
Eszemben sincs felhozni a régi dolgokat, csupán a mostani helyzet: a játékunk az éppen csúcsformában lévő játékosunktól függ. A játék most kezd egyre inkább arra hasonlítani, ahol tavaly abbamaradt, pedig a legjobb korukban lévő, a saját posztjukon a világ legjobbjai közé tartozó játékosok töltötték be a lyukakat. Nyilvánvaló, hogy ez az edző már ezzel a Ronaldinhoval nem fog tudni mit kezdeni. Nála is az egyetlen megoldást egy edzőcserében látom. Folyamatosan védi, semmi nyilvános kritika. Ez így nem fog menni. Emelett olyan játékosok szűrkülnek bele ebbe a taktikába, mint Xavi, akinek egyszerűen már nincs kit leindítania, mivel a taktikánkat kiismerték, vagy Henry, aki úgyszintén nem találja a helyét.
Egyszóval én már semmi újat nem látok benne. Nem láttam már tavaly sem, de mára bebizonyosodott, hogy felesleges neki újabb és újabb esélyeket adni. Ő ezt tudja. Mentálisan jó (habár sokszor nem épp a jó irányba megy el itt sem, pl. ronnie védése), de nekünk mostmár egy taktikailag új és felkészült szakember kell.
Csak reménykedni tudok abban, hogy Laporta is így látja a dolgokat.
Ebben egyetértünk.
Kép
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.10.29. 18:47:12

Szerintem Rijkaard (amennyire ezt innen meg lehet ítélni) eléggé beszari típus lehet. Nem tudom megmagyarázni, de nekem abszolút konfliktuskerülőnek tűnik. Mindenkivel kedves, aranyos vagyok, nem kockáztatom kemény döntésekkel a csapat morálját, nem akarom megzabolázni a nagyszájú Eto'ot, stb. Nem állok fel leordítani őket a pályáról, hanem inkább a kispadon töltöm ki a felgyülemlett feszültséget, mindig közhelyeket puffogtatok a sajtónak. Szóval nekem ez jön le. Lehet rosszul gondolom, de mintha elvesztette volna a kontrollt, mintha már nem éreznék a játékosok, hogy ő a főnök. Szeretik persze, csak kérdés, hogy melyik a jobb. Egy haver, aki bratyizik velük, és semmiért nem cseszi le őket, vagy egy keménykezű edző (mint Michels annak idején) aki miatt meghűl a levegő az öltözőben.

Nem akarok ezzel most semmit "megmagyarázni", de ebben a másodpercben ez telepedett meg a szürkeállományomban...
Avatar
Rajmó
Capitá del Barça
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2005.12.20. 13:48:06
Tartózkodási hely: Budapest

2007.10.29. 18:45:09

Tegnap a meccs közben eljátszottam a gondolattal, h Rijkaardot még anno el szerette volna vinni a milan, elmenne oda, Ancelotti Romába(úgyis a minap mondta h oda szívesen elmenne) és Spalletti meg jönne a Barcába :lol: :lol: Lenne egy taktikailag képzett és a támadó focit szerető edzőnk :lol: :lol: :twisted:

Najó, ez csak vicc volt, viszont én nekem most már tényleg tele van a bucim Rijkaard semmittevésével :? Nem tud Ronaldinhoval se és az egész csapattal se kezdeni semmit, semmi új taktikai húzás vagy valami :roll:
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.10.29. 18:40:05

grecki írta:
Zozzy 5 írta:semmi nyilvános kritika.
Szerintem a legrosszabb az, amikor egy edző az újságíróknak teregeti ki a szennyest, és nem a játékosnak mondja meg szemtől szembe.
Persze, először nyilván egymás közt kell megbeszélni a dolgokat.
De amikor már ez nem segít, mint pölö Ronnie esetében, akkor a média "gonoszsága" talán hatásosabb lenne.
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.10.29. 18:38:25

Zozzy 5 írta:semmi nyilvános kritika.
Szerintem a legrosszabb az, amikor egy edző az újságíróknak teregeti ki a szennyest, és nem a játékosnak mondja meg szemtől szembe.

Dícsérni midenki előtt, lebarmolni négyszemközt. Ez szerintem (nemcsak a focipályán) az alap!
Lezárt