Frank Rijkaard #2

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.10.29. 18:35:29

Na akkor most minden ócsárlás nélkül: Szerintem itt az ideje leváltani.
Mondom ezt a tegnapi győzelem ellenére. Tegnap még nem erre nem lyukadtam ki, de átgondolva a helyzetet rájöttem, hogy nincs itt már mire várni.
Eszemben sincs felhozni a régi dolgokat, csupán a mostani helyzet: a játékunk az éppen csúcsformában lévő játékosunktól függ. A játék most kezd egyre inkább arra hasonlítani, ahol tavaly abbamaradt, pedig a legjobb korukban lévő, a saját posztjukon a világ legjobbjai közé tartozó játékosok töltötték be a lyukakat. Nyilvánvaló, hogy ez az edző már ezzel a Ronaldinhoval nem fog tudni mit kezdeni. Nála is az egyetlen megoldást egy edzőcserében látom. Folyamatosan védi, semmi nyilvános kritika. Ez így nem fog menni. Emelett olyan játékosok szűrkülnek bele ebbe a taktikába, mint Xavi, akinek egyszerűen már nincs kit leindítania, mivel a taktikánkat kiismerték, vagy Henry, aki úgyszintén nem találja a helyét.
Egyszóval én már semmi újat nem látok benne. Nem láttam már tavaly sem, de mára bebizonyosodott, hogy felesleges neki újabb és újabb esélyeket adni. Ő ezt tudja. Mentálisan jó (habár sokszor nem épp a jó irányba megy el itt sem, pl. ronnie védése), de nekünk mostmár egy taktikailag új és felkészült szakember kell.
Csak reménykedni tudok abban, hogy Laporta is így látja a dolgokat.
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.10.29. 18:30:46

mrmonster írta:grecki: annyiban vitatkoznék veled a Ten Cate-Neeskens dologban, hogy meg kell azt is nézni, hogy ki milyen időszakban ténykedett. Henk egy új arcokkal teletűzdelt, feltörekvő csapatot gardírozott Rijkaard-dal, és el is jutottak a csúcsra. Nagyszerű volt.
És ezután következett a neheze: bajnok, és BL-győztes csapatnak lett a másodedzője Neeskens, és mint tudjuk, ilyenkor még nagyobb ellenállásba ütközik egy csapat, mint ha nem lenne mondjuk BL-győztes, mert nagyobbak az elvárások, betonvédelemmel kellett szembesülni minden meccsen, egyszersmind: csúcson kellett (volna) tartani a csapatot, ami sztem nehezebb, mint feltörni a csúcsra.
Tehát szerintem a Neeskens-Rijkaard párosnak nehezebb dolga volt, mint a Cate-Rijkaard duónak!
De: jobban örülnék én is, ha a Cate-Rijkaard páros működne most is kis csapatunknál. :lol: :lol:
Abban igazad van, hogy nehezebb a csúcson maradni, mint odajutni. Aláírom. De a csapat gerince megmaradt ugyan, de minden egyes csapatrészbe új kulcsember érkezett, akik ráadásul kezdők is. A fiúkat idén pedig a tavalyi kudarc is hajtja szerintem.

Van két észrevételem Rijkaarddal kapcsolatban.
Az egyik pozitívum. Puyol szélen játszatása, mégha kérészéletű húzás is volt, szerintem maximálisan bejött. Igaz, valamelyest a kényszer hozta, de akkor is nagyot alakított Puyi az eredeti posztján.
A másik abszlút negatív. Még mindig nem fér a fejembe, hogy amikor nincs igaz vkp-nk, és a három kreatív középpályásunk játszik(igaz most Deco sérült), akkor mégis mia francért Iniesta játszik hátratolva??? Gyakorlatilag a legjobb formában lévő spílerünk. Most is a Touré Gudjózsi csere után ki ment hátra? Hát persze, hogy ő. Amikor neki kellett volna fazont szabni a gárdának.

A másik, pedig egyre inkább tör előtérbe az, hogy nincs száljátékunk. Megintcsak az van, ha a zsenik elöl nem fognak ki jó napot, meg vagyunk lőve egy Almeria szintű csapat ellen is. Ehhez kellenének a b*szott jó szélsőhátvédek. Csakhogy úgy látszik Rijkaard nem igazán akarja felengedni őket.
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2007.10.25. 20:18:04

grecki: annyiban vitatkoznék veled a Ten Cate-Neeskens dologban, hogy meg kell azt is nézni, hogy ki milyen időszakban ténykedett. Henk egy új arcokkal teletűzdelt, feltörekvő csapatot gardírozott Rijkaard-dal, és el is jutottak a csúcsra. Nagyszerű volt.
És ezután következett a neheze: bajnok, és BL-győztes csapatnak lett a másodedzője Neeskens, és mint tudjuk, ilyenkor még nagyobb ellenállásba ütközik egy csapat, mint ha nem lenne mondjuk BL-győztes, mert nagyobbak az elvárások, betonvédelemmel kellett szembesülni minden meccsen, egyszersmind: csúcson kellett (volna) tartani a csapatot, ami sztem nehezebb, mint feltörni a csúcsra.
Tehát szerintem a Neeskens-Rijkaard párosnak nehezebb dolga volt, mint a Cate-Rijkaard duónak!
De: jobban örülnék én is, ha a Cate-Rijkaard páros működne most is kis csapatunknál. :lol: :lol:
Előre a TITOlusokért!
barcafan91
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2007.05.31. 16:45:33

2007.10.25. 19:59:02

Sztem nem kéne itt izélnotok h mekkora széyen, meg h milyen gyenge a rangers.Tény és való h nem valami szupercsapat, mint a Barca, de ők nem arra mentek,h megnyerjék a meccset. Ők nem szép focit játszanak, hanem szerintem a legsz...rabb, és legocsmányabb focit, ami a világon létezik. Utálom az ilyen csapatokat. De maj a Nou Camp ban megmutatjuk neki. Porig lesznek alázva. :D :D :D
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.10.25. 19:47:26

Nem kívánok vitába szállni veled, különbözik a véleményünk. Pont.
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.10.25. 19:46:02

A klubnak - mint a nemzetnek, az embernek is - vannak értékei, vannak kimagasló egyéniségei. Johan II a Barcelona nagy egyénisége, kiváló labdarúgója volt, aki hírnevet, örömet, eredményeket hozott a klubnak.
Decoról hasonló a véleményem: nagy játékos, nagy eredményekkel. Tavaly volt egy gyengébb idénye, idén viszont feltámadt - ez az, csak így tovább.
Mínusz 24-nél nemcsak a szertáros, de még a takarítónő és a buszsofőr elküldését is szorgalmaztam volna.
Kép
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.10.25. 19:41:14

Hát azért megnéztem volna, hogy mit szóltál volna egy pontegyenlőseggel és egy huszonnyégy pontos hátránnyal elbukott Barca idényhez. Szerintem az utóbbinál még a szertáros távozását is követelted volna. :lol:

Tudom, hogy te a hagyományokhoz, történelemhez hű ember vagy. De akkor 20 év múlva például Decóról is ilyen véleménnyel leszel? Ugyanúgy, mint Neeskensről, mert sikeres volt kedvenc csapatodban?
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.10.25. 19:35:49

grecki: az hogy pontegyenlőséggel lesz valaki második, vagy 24 pontos hátránnyal, az - szerintem - teljesen lényegtelen. Azaz: a lényegen nem változtat. Meg aztán a BL-selejtezőkön milyen csapatok verték ki: a Köbenhavn és a Slavia Praha. Nálam ez hatalmas bukta, és megfelelő magyarázat nincsen rá. És a tavalyi bajnokság is a PSV idény végi gyengélkedésének volt csak köszönhető, hisz 5 fordulóval a vége előtt 8 pont volt az előnyük. Nálunk pedig másodedzőként valóban eredményes volt, de vezetőként más a felelősség.
Az én véleményem is szubjektív, és hát Neeskens nálam fontosabb szereplő a Barca történetében, mint Henk, többre és nagyobbra tartom.
Kép
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.10.25. 19:28:31

varga tamás írta:Nem láttam sehol, hogy grecki Neeskens-ről szóló írására valaki is reagált volna a fórumon. Én itt teszem meg - ha gond, bocsi.
Grecki barátunk írása sokmindenben helytálló, de mivel kívülállók vagyunk, csak kívülről - azaz a látszat alapján - tudunk véleményt mondani. Amit csinál tényleg nam látványos, de ettől még lehet hasznos. Nem tudom.
Amivel viszont nem értek egyet, az Henk megítélése. Ugye, 2006 nyarán elszerződött az Ajax-hoz, mint elsőszámú edző. Eredményei: egy holland bajnoki ezüst, holland kupa, és: tavaly kiesés a BL-selejtezőből, idén kiesés a BL- és az UEFA-kupa-selejtezőjéből. Az Ajax-tól ez elég vérszegény termés - szerintem. Ezek alapján, nem tekinthetjük eredményesebb edzőnek, mint Johan II-t. Ha Rijkaard - akit én nem szívlelek - bízik benne, mi sem tehetünk másképp. És Nagy Johannál Barcelona- és válogatott- színben is eredményesebbnek bizonyult.
Szerintem jó helyen írtál, mivel nincs erre vonatkozó topic. (Mondjuk lehetne csinálni egyet például szakmai stáb elnevezéssel)
Ez egy teljesen szubjektív írás, olyan, mint amilyeneket eddig is megszokhattatok, amelyet számomra logikusan, érvelve próbáltam meg felvázolni. Ez valakinek tetszik, valakinek nem, valaki nem érte egyet vele, stb.

Ami viszont Ten Cate és az Ajax kapcsolatát illeti, szerintem igenis fejlődött vele az Ajax.

Elég, ha megnézed a 2005-ben 10, 2006-ban pedig 24 pontos hátránnyal futott be az Ajax a PSV mögött. 2007-ben csak nagy balszerencsével, az utolsó pillanatban bukta el a bajnoki aranyat, hiszen ugyanannyi pontot gyűjtve egyetlen góllal maradtak alul. Ráadásul úgy, hogy az Ajax már hozta a kötelezőt, a PSV-nek meg néggyel kellett vernie soros ellenfelét. Sikerült, 5-1 lett a vége egy bizonyos Philip Cocunek köszönhetően. Megnyerte a holland kupát és a szuperkupát is. Abban igazad van, hogy a BL-ben kétszer csúnyán leszerepelt, de mindez számomra még mindig fejlődést jelent. Ráadásul azt sem árt megnézni, hogy Barcelonában mit művelt. Még itteni regnálása alatt is nyílt titok volt, hogy ő volt a brain a kispadon...

Szerk: Abban viszont teljesen igazad van, hogy ezt kívülről nagyon nehéz megítélni, de nekem erről ez a véleményem. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a színfalak mögött ő lenne a "rabszolgahajcsár", az ő kreativitásának köszönhetően hozzuk a derbiket. Már csak azért sem, mert túl sok taktikai húzást nem láttunk még a Rijkaard-Neeskens párostól.
Ettől függetlenül lehet, hogy iszonyat jó erőnléti edző. Csakhogy ez szerintem édeskevés egy ilyen pozícióban ücsörgő egyéntől.

Amit meg látunk tőle, az meg még ezt is kétségbe vonja...
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.10.25. 17:04:42

Nem láttam sehol, hogy grecki Neeskens-ről szóló írására valaki is reagált volna a fórumon. Én itt teszem meg - ha gond, bocsi.
Grecki barátunk írása sokmindenben helytálló, de mivel kívülállók vagyunk, csak kívülről - azaz a látszat alapján - tudunk véleményt mondani. Amit csinál tényleg nam látványos, de ettől még lehet hasznos. Nem tudom.
Amivel viszont nem értek egyet, az Henk megítélése. Ugye, 2006 nyarán elszerződött az Ajax-hoz, mint elsőszámú edző. Eredményei: egy holland bajnoki ezüst, holland kupa, és: tavaly kiesés a BL-selejtezőből, idén kiesés a BL- és az UEFA-kupa-selejtezőjéből. Az Ajax-tól ez elég vérszegény termés - szerintem. Ezek alapján, nem tekinthetjük eredményesebb edzőnek, mint Johan II-t. Ha Rijkaard - akit én nem szívlelek - bízik benne, mi sem tehetünk másképp. És Nagy Johannál Barcelona- és válogatott- színben is eredményesebbnek bizonyult.
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2007.10.24. 09:45:54

Szerintem ha hibázott akkor abban tette mindazt,h nem parancsolt rá a srácokra,h bammeg rúgjatok már rá 20-25 méterről,de Hajdú B.vel ellentétben,na meg a nagyokos Urbányival szemben,én azt írom,h az utóbbi években sem volt ez a BARCA sajátja,de egy ilyen ellenféllel szemben,aki így védekezik,és ennyi fővel,muszáj meglépni ezt! Szóval ezt a hibát HA nem tette meg,h szólt érte,akkor felróvóm neki.

Cseréit nem szidnám,mert azért 2santos-t szntem mégkönnyebben megállítják,hiába gyors,de nincs hol gyorsan lennie,mert mindenki megszállta a 16osát,szal fizikailag ő sem segített volna....ahogy láthattuk is.

U.i.: az x nekem teljesen elfogadható eredmény,most hozzuk a két hazai meccsünket és csoportelsők vagyunk,magabiztos játékkal,úgyhogy én nem panaszkodom.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.10.23. 22:33:06

Azt gondolom, hogy ma is bebizonyította alkalmatlanságát. Én elhiszem, hogy 9 emberrel végekezik a Rangers, de ez egy ilyen támadóalakzattal felálló csapatnak, mint a Barca, nem okozhat(na) gondot. Az első félidőben még csak-csak megpróbálkoztunk a góllövéssel, de a másodikban. Na, az maga volt a kínszenvedés, a semmittevés. Aztán a 80. percben cserél, már későn, eredménye nem lehet. Pedig ezek a skótok olyan gyengék, hogy az már fájdalmas, amit bemutattak, az a futball megcsúfolása.
Nálunk pedig ismét a tavalyi kínok rémlenek fel bennem - ennek nem lesz, nem lehet jó vége. Ébredj Frankie, vagy menj el!
Kép
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2007.10.17. 16:24:05

De nagyon formán kívül játszott tavaly! Idén azért már csillantott azért pár dolgot ami a 2004-2006-os időkre emlékeztetett!!! :wink:

Így tovább Rafa! 8)
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2007.10.17. 16:08:39

G-Jay írta:
Lionel85 írta: Tény hogy tavaly nem sokat volt szűrő Márquez, de az előtte való idényben sokszor volt középpályás és elég jól teljesített.
Ezért nem értem hogy miért nem volt tavaly egyszer sem...

G.
Egy párszor volt. Főleg amikor 3-4-3-at játszottunk.
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2007.10.17. 16:07:12

Lionel85 írta: Tény hogy tavaly nem sokat volt szűrő Márquez, de az előtte való idényben sokszor volt középpályás és elég jól teljesített.
Ezért nem értem hogy miért nem volt tavaly egyszer sem...

G.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2007.10.17. 15:40:52

G-Jay írta:Én annak örülök amugy hogy Marquezre vkp opcióként is tekint! Tavaly ezt nem annyira véltem felfedezni az elképzelésében. OK nem volt Marquez bomba formában, de vkp-n egyszer se láttam h ki lett volna próbálva.

G.
Tény hogy tavaly nem sokat volt szűrő Márquez, de az előtte való idényben sokszor volt középpályás és elég jól teljesített. Ez az időszak idén újból beköszönthet, mert idén sokkal jobb formában van, mint tavaly.
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2007.10.17. 15:06:35

Én annak örülök amugy hogy Marquezre vkp opcióként is tekint! Tavaly ezt nem annyira véltem felfedezni az elképzelésében. OK nem volt Marquez bomba formában, de vkp-n egyszer se láttam h ki lett volna próbálva.

G.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Avatar
Scorpio
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2004.10.14. 15:47:40
Tartózkodási hely: Barcelona
Kapcsolat:

2007.10.16. 22:16:56

Igen! És ez még csak javulni fog! Bár érdekes lenne ha egy másik edző lenne!
"Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi sem sikerül. Nem számit, a lényeg az hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubbért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsájtva. Ilyen egyszerű!" (Simon Tibor)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2007.10.16. 21:27:11

Jó cikk és örömteli hogy mindegyik igazolásunkról jó véleménnyel van, mert mindegyikük eddig 100%-ot nyújtott, ebből is látszik, hogy nem padra igazolt a vezetőség, hanem tényleg számítanak is ezek a játékosok akár a kezdőben, akár a padról beállva csereként. Abidal és Touré mára alapemberek lettek, a későbbiekben Milito és Márquez között rotálás lesz, szerintem Puyol mozdíthatatlan és így lesz ez Henry és Eto'o esetében is.

Rijkaard megmondta a FRANKót. :lol:
Avatar
Ádám02
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2006.03.10. 13:58:44
Tartózkodási hely: Barcelona

2007.10.11. 19:17:03

De jobb késöbb mint soha!
LG írta:Most télleg nem lehet rá panasz, jo munkát végez.
Jót tett neki ez az ultimátumos dolog lehet elöbb kellett volna meglépni... :? De jobb késöbb mint soha!Mondjuk a játékosokon is sok múlik főleg Messin!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2007.10.11. 17:15:29

Most télleg nem lehet rá panasz, jo munkát végez.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2007.10.11. 14:21:27

A játékosoknak mindig mindent meg kell tenni a győzelemért,nemcsak egy rossz szezon után...hibázni lehet,ahogy Frank is tette,de azt már nem,h ha akarok játszok,ha nem akkor meg nem....szóval MINIMUM 50-50%ban ludasok,sőt...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.10.11. 10:56:28

ozsimiki írta:Egyszóval beskatulyáztad :wink: :? Na de ha így látod,ám legyen.
De azért az merész gondolat,h csak azért megy így a csapatnak,mert a csapat így akarja....tavaly nem akartak nyerni vagy mi? :D

Elhiszem,h nehéz a Frank ellenzőknek elfogadni,h az Ő keze is benne van a jobb formában....remélem ez a forma még ki is tart jó sokáig... :!:
Biztos, hogy az ő keze is benne van valamilyen szinten a dologban, de a gyökeres változást én nem neki tulajdonítom, hanem annak, hogy a játékosok a folyamatos kudarcok, és az elnök intő szavainak is köszönhetően észbe kaptak. És igen, tavaly a játékosok nem akartak nyerni, legalábbis különösebb erőfeszítést nem tettek ennek érdekében. Akkor fegyelmezni kellett volna, ez elmaradt. Egy jó edző nem egy év alatt térítette volna észhez a csapatot, hanem egy-két meccs alatt. Az elnök figyelmeztetésiről és arról a bizonyos "életvitel változtatásról" már ne is beszéljünk.
Egyszóval nálam már leírta magát, vagy ha úgytetszik, beskatulyázta. De ezért szerintem tett is. Elküldeni most nem kell, mert a csapatnak jól megy, és valszeg valamit Frank is újított, de semmi több.
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2007.10.11. 10:43:41

Hűha, kezdődik megint... :lol: A tavaszi csapathoz képest, most hogy Oli folyton játszani kénytelen és kidőltek páran, játékosállományban nem vagyunk erősebbek. (nyilván igen, ha mindenki egészséges és Oli nem játszik, de ez már jó pár meccs óta nem így van) Ergo az edzőnek köszönhető, hogy a játékosokból újra CSAPAT lett. És nem a játékosoknak....Ők msot sem jobb focisták, mint taasszal voltak. Hajrá Frank!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2007.10.11. 10:26:07

Frankot sese fogom jó edzőnek tartani, de ameddig jönnek az eredmények, addig hadd maradjon, viszont ha még egy ilyen [auto_cenzúra] szezonunk lesz mint most volt,akkor remélem szó nélkül lecserélik!
A Fifa egy szégyen
Lezárt