Olimpia 2012

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szerinted hány arany érmet fog szerezni a magyar csapat?

0-3
21
17%
4-6
53
42%
7-9
35
28%
10 vagy több
17
13%
 
Szavazatok száma: 126
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.13. 12:58:46

Na az első aranyérmes doppingoló aki lebukott.

fehérorosz doppingbomba, elkapták a bajnok súlylökőt

várható volt, hogy kiderül .... úgy néz ki mint valami férfi.... :roll:
Így viszont címvédés történt :grin:
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.08.13. 12:17:22

KépKép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.08.13. 12:03:03

Gondolom többen vannak így: régebben mindig nagy ürességet éreztem, kb. 3-4 napig egy-egy olimpia vagy eb után. Talán idén megúszom ezt egy nappal, bár tegnap már semmit sem néztem. Ez volt az ötödik olimpiám, Sydney után a legkedvesebb, annak ellenére, h kevesebbet tudtam nézni.

Egyrészt idősebb is vagyok, már nem gyermeki fejjel nézem az eseményeket, másrészt nem is engedem magamhoz olyan közel érzelmileg őket, bármennyire is hülyén hangzik ez.

A 2000-res női szívás óta kézilabdát, vmelyik vb döntős olasz-magyar óta pedig vízilabdát nem bírok nézni élőben, egyrészt féltem a tévét, másrészt a körülöttem lévők és saját magam testi épségét, úgyh kapcsolgatással oldom meg általában a dolgot, de egy perc elég ahhoz, h a plafonon legyek.

Annyit még megjegyeznék, h a magyar média kritikája az, h - pedig eléggé képben vagyok sport terén - számomra szinte ismeretlen öttusázók, birkózók, atléták voltak a játékokon.

Olimpia idején egy-egy pontszerzést könnyes szemmel, csontig meghatódva, színes fények között mondanak be/írnak le a hazai élvonalbeli riporterek/újságírók, közben meg nem bírnak egy birkózó vb-t közvetíteni, az nso-n meg legalul, nagyítóval kell keresnem egy-egy magyar eredményt, miközben minden nap tudom, mit reggelizett Balázs Moszkvában. Hogy a kereskedelmi tvt ne is említsem, most mindenki hazautazását közvetítették, fülig érő vigyorral beszéltek, talán Antónia szeme alatt ügyesen egy könny is lekúszott, hétköznapokon meg arra nem képesek, h betegyenek egy öt perces sporthíreket a híradóba, vagy egy heti műsort csináljanak sport témában. Betesznek főműsor időben ilyen ezek megőrültek műsort, hát be..arok, ezek szakmabeliek?

Nagy betűs NÉPBUTÍTÁS!

A kormányról, meg a pénz elosztásáról már ne is beszéljünk, kirakat emberek, tömik a zsebüket, kiállnak vigyorgó képpel a kamerák elé, gratulálva magyar sportolóknak, kajak aranyosok meg télen patkányok között edzenek, olimpiai egykori érmesek meg a megélhetésért küzdenek. A körülmények meg a pénz alapján kb. az osztrákok idei szereplése lenne a reális, örülhetünk, h vannak lelkes és hozzáértő sport szakemberek az országban, akik nem a pénzért csinálják azt, amit. Valaki meg pénzrét csinálja azt, amihez nem ért, hányinger komolyan mondom.
Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2012.08.13. 03:26:24

kanty írta:http://www.eurovisionsports.tv/london2012/index.html
Itt minden megvan. Kiválasztod a sportágat és annyi.
(Szavazás remélem megvolt. :D)
Köszi!
Persze, ment a szavazat Jevgenyijára :D

Grat minden magyar résztvevőnek, soha rosszabb olimpiát!
" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.08.13. 01:43:01

Gratula az egész Magyar delegációnak!
Záróünnepség is jóra sikeredett.
Sajnálom, hogy vége, 4 év múlva itt!

Azért rossz amúgy, h Rioban lesz, mert a döntők majd éjjel lesznek... :D
:)
MR. TROMORT777

2012.08.13. 00:46:19

Bob_Marley írta:Erről én nem hallottam, ez kínos valóban, meg mondjuk ugye velünk szemben is a himnusz, szóval átértékelem az előző kijelentésemet, de azért nem volt ez így rossz Olimpia, sőt.
A hímnuszos részhez annyit, hogy Koko, aki am a magyar olimpiai bizottság embere elszólta magát a Morning Showban, hogy elvileg az olimpia előtt elküldtek egy változatot nekünk és mi ezt elfogadtuk, hogy ez így jó nekünk. Aztán meg a rossz hímnusz után ment a mutogatás, hogy kiszúrta el meg ez nem az meg hasonlók. Szóval az is benne van, hogy nállunk rontotta el valaki.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2012.08.13. 00:41:24

REMY írta:Britek kitettek magukért !!! hihetetlen jó az egész műsor 8)
Pekinget oda vissza verik.
Annyi pénzből lehet is 5200 mrd Ft volt az olimpia megszervezése, szóval volt mire elkölteniük a sok pénzt. A másik dolog pedig, hogy meg kell mutatni egy kommunista diktatúra rendezése után, h a "fejletlen nyugat" képes teljes mértékben felül emelkedni a kínai rezsimen.(Igen itt tényleg megjelenik a sport diplomácián kívül a politika is és ez nem bele beszélése a dolgoknak, elég csak visszatekinteni a régebbi olimpiákra Berlin, Moszkva, Los Angeles)

Szervezésről csak annyit, hogy a kezdeti hibákat kiküszöbölve tényleg egy nagyon jó Olimpiáról beszélhetünk. Magyar tekintetben tényleg óriási siker, hogy olyan országokat vertünk meg, mint Ausztrália, Kanada, Japán de mondhatnám akár Brazíliát vagy Spanyolországot is.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.13. 00:22:25

Britek kitettek magukért !!! hihetetlen jó az egész műsor 8)
Pekinget oda vissza verik.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.08.13. 00:19:03

azért a queen az queen :wink: ejjdevártam. Papa hogy tolta a gitárral....

freddy mercurytól jöhetett volna több :(

ahogy éneklik .brrrrrrrrrrrrrrrrr.

szerk. Jessie J rajongó lettem 8) jóóó a ...haja. :D
Abi & Tito
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.08.12. 23:58:11

most se tudom megfejteni hogy mrs.beckhamnek mi szerepe ebben a női együttesben?! :D :D

na Liam Gallagher és a Wonderwall 8)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.12. 23:54:37

Erről én nem hallottam, ez kínos valóban, meg mondjuk ugye velünk szemben is a himnusz, szóval átértékelem az előző kijelentésemet, de azért nem volt ez így rossz Olimpia, sőt.

Közben volt Gino TIme Kate Perryvel :P
Aki szereti a Celticset tudja miről beszélek :P :D
Kép
Kép
Kép
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.08.12. 23:50:07

Bob_Marley írta:Drigo, szervezésre értettem, az hogy voltak érdekes bírói döntések, az persze megvolt, sajnos.
Szerencsére ennyire még tudok szöveget értelmezni.

EZ azért kimeríti a botrány fogalmát szerintem.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.08.12. 23:48:55

Várakozásomon felül teljesítettek a Magyar csapat tagjai, maximális respekt nekik!

3-5 arannyal számoltam max, ehhez képest komolyan túlszárnyalták.

Nagyon hamar eltelt ez a két hét, sajnos sok döntőt nem is láttam élőben,de a legtöbb Magyar aranyat, Phelps úszásait, Bolt összes futását, nah meg még pár atlétikai nagymenőt (Rudisha,vagy a 19éves 400as bajnok) szerencsére mind élőben láttam.

Sose rosszabb Olimpiát!

Az meg milyen már,h Brazíliának csak 3 aranya lett végül :shock: ez akkor fog még nagyobbat szólni, ha 4év múlva meg ők zárnak 20fölött...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.12. 23:45:10

TT írta:na meg a jóöreg fifa 98as zene is felcsendül :D
fifa99 :wink:
Kedvenc fifás játékom, örök sláger :D

Drigo, szervezésre értettem, az hogy voltak érdekes bírói döntések, az persze megvolt, sajnos.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.08.12. 23:54:53-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.08.12. 23:43:39

na meg a jóöreg fifa 98as zene is felcsendül :D

szerk.: az a vicc, hogy jobb autóutat rendeztek ide pikk-pakk, mint ami egy-két helyen idehaza van :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TT 2012.08.12. 23:50:11-kor.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.08.12. 23:41:29

Bob_Marley írta:Komoly botrányok, fennakadások nem voltak szervezés tekintetében
Gondolom az észak-koreaiak erről más véleményen vannak :D
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.12. 23:26:56

Még nincs vége, de tökéletes lezárása az elmúlt 2 hétnek a záróünnepség.
Az meg, hogy ugandai maraton futó itt kapja meg az aranyérmét, ráadásul az ország egyetlen aranyérmét (érmét) mutatja miről is szól ez az esemény, s az ezerszer hangoztatott Olimpia varázsa.Meg az elmesélt történetek, a Szaúd-Arábiából érkező női sportolóval és megannyi megható esemény, ami nem csak a győzelmekhez diadalokhoz világcsúcsokhoz köthető.

Tényleg az ember "bosszús" minden alkalommal, hogy nem lehet ott nézőként, sportolóként, önkéntesként.És irigykedik azokra, akiknek ez megadatik.
John Lennon-Imagine száma is tökéletes választás volt, meg apró puzzle-kből kirakva az arcképe,megható.
De a Pet Shop Boys is remek volt, meg az egész, az akrobaták, Churchill minden :D
Komoly botrányok, fennakadások nem voltak szervezés tekintetében, le a kalappal a britek előtt, nagyon rendben volt ez az Olimpia.Következő inkább talán móka-kacagás jegyében fog telni Rioban, de ott is remélhetőleg magyar sikerekben gazdag Olimpiát fogunk látni.
Magyar sportolóknak meg köszönjük ezt a mostani csodás szereplést!
Kép
Kép
Kép
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.08.12. 23:00:42

miihii írta:Sajnos máris a végére értünk ennek a csodálatos eseménynek.Minden Olimpia különleges hangulatú világverseny,ez most sem volt másképp.Már a megnyitó is borzasztóan tetszett és végig nagyszerű élményt nyújtott.Ezen sokat segített a magyar delegáció kiváló teljesítménye,mely ugyan volt néha keserű,de mégis megédesítették a remek produkciók,amit láthattunk a mieinktől.Nálam túlteljesítettek,nem vártam volna ennyi sikert.
Egyszóval gratula minden sportolónknak és köszönet Londonnak a rendezésért.Kiválóra vizsgáztak sztem.
mindent leírtál. nagyon csodálatra méltó az olimpia. nekem ilyenkor az öröm mellett eléggé apatikus hangulatom is van, nemtom miért vagyok ilyen hüye,de ... elkeseredek közbe, mert nem vagyok ott se nézőként...a másikat pedig meg se említem. :)

amúgymeg hiányolom Beant a záró-műsorból :D
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.08.12. 22:53:19

Én élveztem az egészet, és nem érdekel,h ki miben, mennyi anyagot vél látni.

Amúgy szerintem egész egyedi dolog volt,hogy a csapatsportokban ennyi rengeteg címvédés történt. De egyéniben is jelentős ez a szám.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.08.12. 22:40:22

Sajnos máris a végére értünk ennek a csodálatos eseménynek.Minden Olimpia különleges hangulatú világverseny,ez most sem volt másképp.Már a megnyitó is borzasztóan tetszett és végig nagyszerű élményt nyújtott.Ezen sokat segített a magyar delegáció kiváló teljesítménye,mely ugyan volt néha keserű,de mégis megédesítették a remek produkciók,amit láthattunk a mieinktől.Nálam túlteljesítettek,nem vártam volna ennyi sikert.
Egyszóval gratula minden sportolónknak és köszönet Londonnak a rendezésért.Kiválóra vizsgáztak sztem.

A vízilabdásokhoz meg annyit,h ha jól emlékszem van egy olyan keresztünk,h olyan sportágban nem nyertünk aranyat az adott Olimpián,amelynek képviselője vitte a zászlónkat -most vízilabdásnál volt... ;)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.12. 21:05:51

Nyilván így van, meg tudom tudatalatt hogy így van, csak mikor olyan dolog van hogy pl veszem Risztov Éva 10 km-ét vagy a törött csontú amerikai spritnert, Joó Abigél kütdését sérülten, vagy a hosszútáv futás számokat Jaque fenekét :mrgreen: akkor azért valahol elvonatkoztatok ettől, s a szépet próbálom meglátni :D
Kép
Kép
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2012.08.12. 20:59:24

Bob_Marley írta:Sok dologra lehetne visszaemlékezni, ezért Olimpia az Olimpia megható történetek, világcsúcsok, meglepetések, s még ha az egészet bejárja a dopping szürke felhője, azért kicsit gyerek módon próbálja az ember úgy felfogni a Sport győzött unbloc ebben a 2 hétben, s hiszem hogy ez így történt.
Bob sajnos el kell h keserítselek, de az olimpián tiszta sportoló olyan volt mint a fehér holló, csak dizájner doppingot használnak így a tesztek nem mutatják ki vagy csak egyszerűen tiszta vizeletet szereztek és azt adják le.

De ettől függetlenül nagyon szépen szerepeltünk és igenis megmutattuk, hogy még mindig az elithez tartozunk és csak 1-2 botlás történik. Magyar részről ami nem tetszik, az a közhangulat, hogy "csak" 20. lett vagy éppen Vajda "csak" 6. stb., a másik dolog pedig az, h ebbe is próbálták belekeverni a politikát. szerintem ez gusztustalan és teljesen övön aluli a sportolók tiszteletének megadása miatt is.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
MessiFan91
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2012.01.09. 12:01:39
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti, Románia

2012.08.12. 20:51:07

Nagyszerű olimpia volt ez Magyarországnak, kevesen gondolták, hogy ennyi aranyunk lesz :)
Azt, hogy milyen jól sikerült ez az olimpia, az is bizonyítja, hogy olyan országokat előzünk meg az éremtáblázaton mint: Ausztrália, Japán, Spanyolország, Brazília.
A Magyarokon kívül nem szurkoltam más csapatnak vagy sportolónak, de megnéztem olyan sportokat is, ahol nem szerepeltünk.
Egyébként van rajtam kívül valaki a fórumon, aki nem szurkolt Bolt-nak? :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.12. 20:47:56

visca el barca írta:fu de jo kis röplabda döntő volt ez :shock: oroszok 0-2-ről nagyon komolyan felálltak és megverték a brazilokat :shock:
Én a 3ik szett végét meg a 4ikből kicsit láttam, óriásit játszottak az oroszok, még talán meccs labdájuk is volt a braziloknak, nagyon kaotikus volt a 3ik szett vége :D
És azért az oroszok így az Olimpia végére eléggé beerősítettek, Atlétikában is sorra nyertek az utolsó napokban, meg azért egy orosz bronz kosárban valamint arany röpiben.

Spanyolokat sajnáltam, de ennyi van a 2 csapat között, s remekül helyt álltak, jó meccs volt, szoros ügyes játékokkal, s az amerikaiak is néha nem csak 1-1ztek. :D
Rubioval azért más lett volna, de továbbra is "lehetetlen" megfogni az amcsikat de már csak 7 pont :twisted: :D
Kíváncsi vagyok milyen lesz Krizsevszki után a válogatott, Doc-ot megnézném a padon :D Pl tekót tuti összereklamálna :P , Coach K-ban óriási, hogy halál fapofával nézi a meccseket néha hozzászól, rendben akkora játékosok vannak a keze alatt, hogy hihetetlen de azért lehetne "lelkesebb" :D Az egyik elgmókásabb jelenet volt mikor időkérésnél Paul majd felrobbant, mert nem ment a támadás, s magyarázta a többieknek Coach K végig csöndben ült, odaintett Jamesnek: "Neked erről mi a véleményed??? " Elmondta majd egy fél perc hatás szünet, s rábólintott James verziójára, na ez volt a Team USA timeout :lol:
Kép

Kép

Egész kosártorna remek volt, EU kosárlabda továbbra si sokat fejlődik, s örülök, hogy megismerhettem "noname" embereket, pl Gelabale nekem nagyon tetszett vagy az oroszoknál Shved is, s ő jó lesz az NBA-ben :wink: Vagy az argentinok amolyan Celticses nagy futása is megsüvegelendő volt, csak kiélezett szoros, szívszorító meccseket hoztak össze, 4ik hely kb reális.

Magyar szempontból meg rendkívül sikeres volt az Olimpia, gratula a magyar küldöttségnek, s nem csak az érmeseinknek, mindenki jó hírét vitte kicsiny országunknak.Grat nekik.
Sok dologra lehetne visszaemlékezni, ezért Olimpia az Olimpia megható történetek, világcsúcsok, meglepetések, s még ha az egészet bejárja a dopping szürke felhője, azért kicsit gyerek módon próbálja az ember úgy felfogni a Sport győzött unbloc ebben a 2 hétben, s hiszem hogy ez így történt.Mert sok olyan emlékezetes öröm, vagy éppen könnyes sztori született, hogy próbálom a szépet meglátni :D
Kár hogy vége, s megint 4 évet kell várni :cry: Phelps volt egyébként ismét az Olimpia legnagyobb "sztárja" és legeredményesebb sportolója, megkoronázta eddigi teljesítményét.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.08.12. 20:51:19-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.08.12. 20:34:19

A vártnál sokkal jobb olimpia volt, azt gondoltam, ha minden jól megy nyerünk 4 aranyat, de szerencsére túlteljesítették az elvárás(oma)t a mieink.
Parstól és Berkitől vártam legfőképp az első helyet, nagyon megérdemelték, a többiek is kiválóan szerepeltek, és itt nem csak az érmesekre gondolok, egyedül talán vízilabdában számítottam jobbra, de aranyat nem vártam tőlük.
Soha rosszabb szereplést, a 9. hely fantasztikus, az összes kijutott sportolónknak jár a gratuláció.

Magyarokon kívül igazából a jamaicai sprintereknek (főleg Boltnak) szurkoltam és nem okoztak csalódást, végén még a WR is összejött.

A másik USA kosárlabdában, akik végül is azt hozták, amit várni lehetett tőlük. Egy picit sok volt a tripla erőltetése, de összességében megérdemelten nyertek. Mi lenne, ha ők is egy fiatal koruk óta összeszokott csapat lennének, rendesen megszervezett játékkal...

A harmadik akinek drukkoltam, Anthony Joshua +91-ben. Reméltem, hogy Medzhidov ellen vívja a döntőt és visszavághat a tavalyi vb-n elszenvedett 1 pontos vereségért (amit Medzhidov nagyban köszönhetett a hazai pálya előnyének), de végül az olimpiai címvédő, kétszeres világbajnok Cammarelle ellen szerezte meg az olimpiai címet. Végig irányította a meccset, igaz most is elég pontatlan volt (remélem ezen a jövőben javít), a pontozás nagyon szoros lett, de sikerült. Cammarellének a stílusa nagyon nem tetszik, sokat fog és csapkod, ráadásul elég ellenszenves volt, hogy amikor Joshua kezet akart vele fogni, akkor elfordult kétszer is. Azért ahogy az egész csarnok kiabálta a hazai boxoló nevét, az sem volt semmi...
A díjátadó után egyből Lennoxhoz ment (aki a szöuli olimpián volt aranyérmes szupernehézsúlyban, igaz kanadai színekben), remélem innentől profi karrier és hasonlóan eredményes az elődjéhez.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Lezárt