Yaya Touré

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Bobán
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2008.08.20. 17:50:16
Tartózkodási hely: Szeged

2010.05.22. 19:41:23

Pénz kell a csapatnak!
!!örök!! árnyék: R10,E9,H14,Y24
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.05.22. 19:40:36

ne haragudj Tamás, de absz. nem értek egyet veled...

türelmetlen volt? NEM! Pep már első szezonjában, akkor ősszel is alig akarta játszatni, remélem emléxel, amikor az volt a kifogás, h "Busit kell játszatni, h meghosszabbítsa a szerződését, majd utána Yaya fog játszani..." sokaknál ez ment... a végére valóban több lehetőséget kapott, de így visszagondolva tisztán látszik már, h Pep ugyanúgy ki akarta már őt is tenni a csapatból, csak még nem volt elég "indoka" erre... idén nem adott neki lehetőséget, csak ilyen 50-60 perceket, utána ha jó volt, ha nem leszedte a pályáról, míg Keitát folyamatosan játszatta, Busi meg ha vmilyen csoda folytán nem volt kezdő, 99%-ig biztosak lehettünk benne, h őt beküldi Pep, amilyen hamar csak lehet ( nem szeret cserélni, de azért arra figyelt mindig, h a kedvencét beküldje, ha mást nem is...)

ilyen szintű kivételezés esetén mit kéne Tourénak csinálnia? elnézni, h a kedvencek fejenként dupla annyit vannak a pályán, mint ő? (Keita és Busi együttvéve itt...) esetleg botrányt kellett volna? azzal kb odaadta volna az aduászt Pep kezébe, h "bomlasztja a csapatot, ezért kell elküldenem".
inkább csöndben volt egész évben, a menedzsere nagypofával beszélt ez igaz, de ez nem lehet indok arra, h Pep kirakja őt a csapatból és jóformán EGYETLEN FONTOS meccsre is csak khv-nak rakja be, míg Keita ott bóklászik a pályán folyamatosan... a malit olyan szinten favorizálta Pep, h képes volt még baltámadónak is berakni, míg VKP-ban Maxit szerepeltetni, míg ő végig a padon volt... ez pofátlanság, kérdés nélkül, erre nem szolgált rá semmivel elefánt barátunk!

aki Tourét szidja, az próbáljon meg belegondolni a helyzetébe... MAXIMÁLISAN megértem, és ha eligazol (sajnos elfog :x :x :x ) nyugodtan ráhúzhatja a vizes lepedőt Pep-re! (ahogy Sneijder tette a Real-lal...)
borzalmasan dühös leszek! :evil:
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.05.22. 19:38:16

Hosszú idők óta az első olyan dolog lenne ami nagyon elkedvtelenítene, már a Barca eladásait figyelembe véve.

én se tudok okosabbat mondani, nem értem a kevés lehetőséget (bár Busi fejlődő képes,és hozott egy jó átlagot azért),főleg nem a 08/09es pazar idénye után. de még számára csonka szezonban is bizonyított bőven amikor lehetőséget kapott, utolsó (na ne már, lehet,utolsó meccsén :( ) meccsén pedig világklasszis +1szinten játszott...

áá nagyon szerethető Yaya,és nem csak a személyisége hanem a játéka miatt is, nem jellemzik ocsmányságok, és öröm nézni a stílusát... (pl Busit elég sok esetben igen)

és most még nem is érintettem,h a csapat játékára is hatással lehet bőven a kiválása, bár az idei szezont nagyrészt Busival a fedélzeten is megoldottuk, csak hát még szívesen elnézném 3-4 évig legalább Yaya leleményességét...

optimista: van 10%unk,h marad,és hogy valaki észhez tér, esetleg Busiért beígérnek 100millát és elmegy :lol:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
giefLove
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2008.09.13. 21:44:38

2010.05.22. 19:37:11

ha végül eladjuk, jó nagy hülyeséget csinálunk, sőt már csináltunk azzal, hogy buszkecc prioritást élvezett. nagyon remélem, hogy a 10% érvényesül végül és marad!
bonano
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.01.03. 17:05:04

2010.05.22. 19:37:00

Az egyik legjobb, legkiegyensúlyozottabb, legnagyobb szívű játékosát a Klubnak sikerült elüldöznie Pepnek, csíkinek és a vezetőségnek!

Ehhez igazán csak gratulálni tudok, hatalmas tett, előremutató döntés volt!

Igaza van Szeluknak: megbánja még ezt Pep!!!!

Tavaly Samut üldözte el, utálta ki innen, az idén Tourét. Jövőre ki lesz soron? Messi?

Etooka!

Te nem tudom, mit néztél az idén, de ilyen hülyeséget már rég olvastam itten. Az idén tényleg egy nagy ... volt, Sergi meg példamutató, kiemelkedő...Nekem a Real elleni és a Villarreal elleni "okos" döntései jutnak eszembe, meg a sok műesés, fetrengés, dobálás, színjáték. A valaha volt egyik legunszimpatikusabb játékos oltárán feláldoztuk azt, aki sérülten is játszott, aki minden meccsen kiemelkedő teljesítményt nyújtott!

No comment!!!

De várom Rosell-t, és akkor ez a baszk barom elkotródik innen. Csak sajnos, későn...
Avatar
danko94
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2312
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:41:06
Tartózkodási hely: Pécs

2010.05.22. 19:35:24

Döntése azért furcsa, mert a Chelsea-ben szintén csak második számú vkp lenne Essien mögött és ott a fizikumával sem tűnne ki ennyire mint nálunk. Ő tudja, nagyon sajnálom hogy elmegy, de ez az ő döntése, amit már úgytűnik meghozott. A 25 milla meg vicc kéremn szépen, 30-35 alatt nem engedném, ha nekünk Csiga 25 volt, és Masch 30, akkor Yaya jóval többnek kellene hogy legyen. Kiváncsi lennék, a Chelsea mit szólna, ha bejelentkeznénk 20 millával Essienért... :roll: :roll:
Avatar
Rezi Torres
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2008.07.07. 12:54:09

2010.05.22. 19:30:57

Ekkora bakit áááá nem hiszem el!!!Úgy néz ki távozik!!Hát ezt hívják zsoldosnak!!!persze részben igaza is van hogy keveset játszott de küzdjön és mutassa meg pepnek hogy te [auto_cenzúra] nézd már mennyivel jobb vagyok!!!!!![auto_cenzúra]!köszönjük Yaya az itt töltött időt!!Sok sikertelenséget kívánok a lokomotív londonba!!!
Barcelona:Egy város,egy csapat, egy szerelem egy ÉLET!!!
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2010.05.22. 19:30:56

Nem tudom mit várnak Busquets-tól...Tehetséges, meg minden de kap egy kis lökést aztán 5 percig a pályán fetreng.Ő nem vkp-nak való, szerintem... :roll:

Ha Touré megy akkor jövőre a nagy csapatok ellen(Chelsea,Inter..)nagyon ki fog ütni hogy nincs ő, aztán a 'nagy okos' Pep kapkodhatja a fejét, hogy miért tette el lábalól Tourét.Aztán megint nincs magyarázat...pff :evil:.

Ha elmegy Touré nagyot fogok csalódni Pep-ben meg az egész vezetőségben, hogy hogy lehetnek ennyire értetlenek.
Barça,Barça,Baaarça!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.22. 19:29:56

Etooka írta:Nem értem Tourét.

Nem játszott ő olyan keveset, hogy itt gyorsan el kelljen menni Barcelonából. Pep Busquetset favorizálta, ez így van, ellenben ő is játszott számos meccsen, igaz a fontosabbakon a padon kezdett.

No, én megértem a döntését, nagyon bírtam, bár a mostani szezonban a csak a vége felé volt az, aki miatt megkedveltem.

Sajnos elmegy. Szerintem egy kicsit türelmetlen is volt, és várhatott volna még egy évet küzdve, dehát ez van.
Ebben igazad van,hogy várhatna. De én abszolút megértem.

Tavalyi szezon után semmi ok nem volt rá,hogy Sergio kezdjen a meccseken,és játszon. Nem volt oka Toure mellőzésének.
Mellőzte őt Pep,mikor meg adott neki 3hetente 1-1meccset akkor szép,hogy nem játszott jól.

Ha elmegy abszolút megértem,és köszönök mindent Yaya!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.05.22. 19:29:25

Nagyon sajnálnám ha elmenne, nagy szükség van rá és lenne is a jövőben.

Kicsit tényleg lehet, h türelmetlen. Kis küzdelemmel, elszántsággal javithana a helyzetén.
Fontos tagja a csapatnak és félő, h ha távozik akkor az eléggé érzékenyen fog érinteni minket.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2010.05.22. 19:22:18

Nem értem Tourét.

Nem játszott ő olyan keveset, hogy itt gyorsan el kelljen menni Barcelonából. Pep Busquetset favorizálta, ez így van, ellenben ő is játszott számos meccsen, igaz a fontosabbakon a padon kezdett.

No, én megértem a döntését, nagyon bírtam, bár a mostani szezonban a csak a vége felé volt az, aki miatt megkedveltem.

Sajnos elmegy. Szerintem egy kicsit türelmetlen is volt, és várhatott volna még egy évet küzdve, dehát ez van.
.
duncan
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2009.12.18. 01:10:11

2010.05.22. 19:19:43

Először is a "Makalele-effektus" kapcsán szólnék 1-2 szót. Akkor Makalele volt a legjobb vkp, őt eladták,azt mondták,h a támadás az első meg, hogy Beckham meg Guti megoldják meg stb. - megszívták. Nálunk is hasonló lehet a helyzet,bár más csapat,más edző,más játékosok,szóval nehéz lenne azt mondani,hogy pontosan ugyanaz fog történni,de van esély egy hasonló eseménysorra. Ha Yaya távozik,akkor egy kp biztos jönni fog, lehetséges,hogy Fabregas. De, mint korábban leírtam a csapat stílusa,játéka és a játékrendszer tekintetében ide egy kreatív,kombinatív és kemény vkp. kell. Touré egy az egyben ez a vkp. Cesc és Busquets nem elég kemények ehhez a poszthoz,aminek sérülés lehet a vége,ha Pep sokat erőlteti,továbbá hoyg adhat egy olyan vkp. stabilitást egy csapatnak,aki a legkisebb lökés után vet 3 bukfencet és fetreng 3 percig (Busi)... nekik egy sorral előrébb van a helyük,más szerepkörben. Ott van még Keita,aki nem elég képzett erre a posztra,ez elég egyértelmű,sőt szerintem ha beáll az visszább veti a csapatot...,továbbá Pep sem ezt játszatja vele. Végül pedig Mascherano,akit még hírbehoztak a Barcával itt a fórumon ,meg tavaly a médiában. Szerintem ő nem elég technikás a Barcához. Egy kemény favágó játékos,aki olasz vagy angol stílushoz illik. Nem mellesleg edzésen sem kíméli a társait a jelek szerint - Messi. Gyenge lenen ide a Barcába,mint anno a reálba Gravesen. Egyszóval ,mint a "galaktikus" reálnál sem tudták pótolni Makalele-t mi sem fogjuk tudni Yayat.

Másrészt azzal én nem értek egyet,hogy idén is keveset játszott,mégis jó volt a csapat. Igen az tény,hogy a bajnokságban jók voltunk. De kik ellen ? Kis és középcsapatok ellen,akiket fél kerettel is illene megverni,meg a reál (jó a Valencia,a Sevilla meg az Atletico is,de a reál-Barca kettősnek csak akaraton múlik,hogy mikor verik meg őket...)
A BL-ben ősszel nem kaptunk gólt vele az Inter otthonában, tavasszal 3-at is-nélküle. Az igazán komoly európai nagycsapatok ellen fog majd kiütközni jövőre,hogy mennyire hiányzik Yaya a csapatból,mert oda már Busquets és Keita kevesek lesznek ,mint ahogy az Inter ellen is kevesek voltak. Teszem azt a MU,a Chelsea és az Inter 3-astól kell félni jövőre is. Ha megkapjuk az egyiket is,akkor kampó,ha nincs egy jó vkp-unk,márpedig így nem lesz...akkor meg BL sem lesz.
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.05.22. 18:04:24

Most így hirtelen nem is jut olyan csapat eszembe , aki ne védekezne ellenünk, 10/10...
És remélem , hogy ez így is marad , mert ez a Barca játékának sajátja...
Úgyhogy szerintem Sergio jól illeszkedik ebbe a csapatba, mégha Yaya jobb képességű is.
Meg kell békélni vele , hogy a Laporta éra és Pep hozadéka az, hogy a saját értékeinkre szeretnénk támaszkodni ha egy mód van rá...
Sajnos ennek Yaya látja kárát , de ez a filozófia nem elírtélendő...[/b]
Avatar
Pocs13
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:07:53
Tartózkodási hely: Budapest

2010.05.22. 17:54:52

visca el barca írta: így, hogy szinte a meccs nagyrészében támadunk, nem jön ki annyira h busq. valójábsn milyen gyenge játékos..
Azért ezt elég erősnek tartom, hogy Busquets gyenge játékos. Tény, hogy Yaya jobb nála, de hogy gyenge lenne, azt nem hiszem...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2010.05.22. 17:29:05

barcalaci84 írta:Általában azért padozott Toure és így is stabil volt a védekezésünk...

azért ezt annak tükrében, hogy 10 csapatból 9 csak védekezik ellenünk elég merész kijelnteni.

akkor jönne ki igazán a busq-touré különbség, ha egy almeirában, vagy tenerifében kellen focizniuk, ahol a védekezés a fő feladat.

így, hogy szinte a meccs nagyrészében támadunk, nem jön ki annyira h busq. valójábsn milyen gyenge játékos..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.05.22. 17:03:10

Sanama írta:Hát akkor Makalele világ legjobbja volt posztján.
Most Toure az, és Busquets nem tudja pótolni.
Lehet,hogy Toure feljebb játszott,de nem Busquets adott satbilitást a középpályának akkor sem
Általában azért padozott Toure és így is stabil volt a védekezésünk...
Jobb játékos Toure, de Busival is bivalyerős volt a csapat , az idei szezonban pont védekezésben fejlődtünk...
Szeretném , ha maradna , de jelenleg nem pótolhatatlan láncszeme a csapatnak, ezt azért bizonyította Pep azzal, hogy idén Sergio erőltetése mellett is kiválóan teljesítettünk...
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2010.05.22. 16:58:59

Real nem tudta pótolni senkivel, nekünk vannak olda embereink, akik képesek védekezni.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.22. 16:49:40

Hát akkor Makalele világ legjobbja volt posztján.
Most Toure az, és Busquets nem tudja pótolni.
Lehet,hogy Toure feljebb játszott,de nem Busquets adott satbilitást a középpályának akkor sem
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.05.22. 16:14:15

Sanama írta:Kicsit Makalele effektus lenne... :x
Micsoda? Vagy mi volt egyáltalán a "Makelele-effektus"?

Komolyan nem értem ezeket a hasonlatokat. Makelele (meg talán Celades, meg Conceicao) is távozott akkoriban, ez eddig oké. Onnentól nem oké, hogy ezután jobbára Guti és Beckham oldotta meg a szűrést a középpályán. Itt volt a gond, és nem ott, hogy kit adtak el.

Nálunk meg az van, hogy Touré elég ritkán játszott idén, és akkor sem mindig vkp-t, mert ha Sergi is fent volt, akkor ő egy sorral feljebb nyomta. Tehát ha eddig ment Busquets-cel a szűrés...

Egyébként 25 millió körüli összegről olvasni... nevetséges, hogy ha akárhol játszana, és nekünk kellene, tuti, hogy 40 lenne a minimum. Tőlünk meg majd elmegy nevetséges összegért. :evil: Ave Keita.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.22. 12:49:06

Ronaldinho&Barca írta:A vicc megint az lesz, hogy magyarázat se lesz, csak jön a ködösítés meg néphülyítés.. Nála nincs jobb, nem látja be Pep? Nagyon remélem, hogy marad, óriási érvágás lenne, no meg a fél világ rajtunk röhögne, hogy elengedjük a világ legjobb védekező középpályását..
Kicsit Makalele effektus lenne... :x
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4525
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2010.05.22. 12:12:03

A vicc megint az lesz, hogy magyarázat se lesz, csak jön a ködösítés meg néphülyítés.. Nála nincs jobb, nem látja be Pep? Nagyon remélem, hogy marad, óriási érvágás lenne, no meg a fél világ rajtunk röhögne, hogy elengedjük a világ legjobb védekező középpályását..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.05.22. 12:11:57

petejke írta:
Kalap1988 írta: Meg Ballack, őt sem a kreativitásáról ismerjük:D
Ballack eljön a Chelsea-től, lehet őt akarják pótolni a mi Sziklánkkal.
Guardiola általában elég rosszul használja ki a meccseken a cserelehetőségeit. Simán bevállalhatná meccseken még azt a hülyeséget is, hogy 60 percet focizik az egyik (Touré), majd jöhet a másik (Busquets). A következő mecsen fordítva. És persze, mikor hétközi forduló van, akkor hétköznap az egyik, hétvégén a másik. Ez nem lenne lehetetlen és mindenkettő játszana. Szerintem ezt még Yaya is elfogadná.
Sajnos Pep nem kompromisszumkész, Touré el fog menni :(
Múltkor láttam az eurosporton egy beszélgetést Ballackkal, amiben azt fejtegeti, hogy valszeg hosszabbítani fog és marad még 1-2 évet. Ez azóta változott?
Avatar
petejke
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2006.03.20. 23:39:13

2010.05.22. 12:09:22

Kalap1988 írta: Meg Ballack, őt sem a kreativitásáról ismerjük:D
Ballack eljön a Chelsea-től, lehet őt akarják pótolni a mi Sziklánkkal.
Guardiola általában elég rosszul használja ki a meccseken a cserelehetőségeit. Simán bevállalhatná meccseken még azt a hülyeséget is, hogy 60 percet focizik az egyik (Touré), majd jöhet a másik (Busquets). A következő mecsen fordítva. És persze, mikor hétközi forduló van, akkor hétköznap az egyik, hétvégén a másik. Ez nem lenne lehetetlen és mindenkettő játszana. Szerintem ezt még Yaya is elfogadná.
Sajnos Pep nem kompromisszumkész, Touré el fog menni :(
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.05.22. 11:54:28

ab1daL írta:Minek a Chelseanek még 1 vkp? :D Nem elég Essien, meg Mikel? Ráadásul Yaya is afrikai, igaz legközelebb 3 év múlva(?) lesz Afrika Kupa.
Meg Ballack, őt sem a kreativitásáról ismerjük:D
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.05.22. 11:53:52

Pep úgy éri célját, h mossa kezeit! (a mellőzés nem volt más, mint pszichológiai hadviselés...) ezt írtam korábban is, ez gerinctelenség!
ugyan még mindig reménykedem benne, h Touré meggondolja magát, de szinte biztos, h elmegy, köszönhetően zseniális öszvérgondolkodású mesterünknek...

szerk: Txiki szavai, mely szerint nem akarnak megválni senkitől nem más, mint képmutatás, ugyanis azt mondta, h az megy el, aki nem érzi jól magát...
DE(!) akit mellőznek, az egyértelműen rosszul érezheti magát, tehát az egyikből következik a másik, ergo a mellőzés= "el akarjuk adni"
nagyon nem tetszik ez a mentalitás... :evil:

semmi baj, majd itt lesz nekünk Keita, vagy esetleg dupla annyiért, amennyiért eladjuk Tourét, megvesszük az argentin mészárost, aki pont most ment neki Messinek is... =D> ](*,)
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.05.22. 12:06:09-kor.
Lezárt