Világbajnokság 2014

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.06.16. 23:01:54

USA-Ghána előtt kezdek bizakodni, lehet maradok is nézni, ha jó lesz a meccs. :) Ghánát meg kellene ütni, Pep nélkül felálló demoralizált portugálokat is, aztán irány a nyolcaddöntő. 8)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.06.16. 22:38:00

MichaaBee írta:
ferninho írta:- SZTÖRIDZS, ez mondta az egész meccsen... még Mérei Andrea, a műsőrvezetőnő is tudta a stúdióban, hogy Sztáridzs.... :lol:
Alapvetően egyetértek, hogy sokszor színvonaltalan a kommentálás, viszont azt meg kell jegyezni, hogy a Sztáridzs is legalábbolyan messze van a helyes kiejtéstől, mint a Sztöridzs, sőt. :D Ezt az egyet nem rónám fel senkinek. Ejtsék ahogy akarják, aki nem angol anyanyelvű az az életben nem fogja jól mondani, magyar fonetikával meg főleg lehetetlen leírni.
http://youtu.be/HDbsP5kTIgE?t=27s
hát én tisztán Sztáridzst hallok :D de nem is ez a lényeg... egész Magarországon a Sztáridzs az elfogadott, ez meg itt Sztöridzsezik... StEr-ling-StUr-rigde és ugyanúgy ejtette a kettőt.... :lol:
na de összefoglalva, amit odaát is leírtam:
felőlem kimondhatja akárhogy, Magyarországon a Sztáridzs az elterjedt... meg most a Stúdióban is így mondják...
meg példa...
http://www.digisport.hu/video/18719" target="_blank
mondjuk az elején nem tudom mit dumált a kommenátor, de nah... Sztáridzs, mondja is így, ahogy azt megszoktuk.
és egy Farkas Norbi interjúból részlet, aki ezekhez képest maga a megváltó:
"Kérdező: Igen, ezzel mi nézők is szembesülünk, hiszen amennyi kommentátor, sokszor annyi féle kiejtés.
Farkas Norbi: Tudom, hogy a magyar fülnek nem kellemes a spanyolosan kiejtett név. Az emberek például nem szeretik visszahallani azt, hogy „Szerhió Rámosz” vagy „Pépé”. Nekik teljesen jó a „Szerdzsó” és a „Pepe”. A spanyolban nincsenek rövid magánhangzók. Például nem „Messzi”, hanem „Mésszi”, nem „Inieszta” hanem „Iniésztá”. Volt ezzel kapcsolatban egyébként egy aranyos sztori, Barcelonában beszélgettem Mauricio Pochettinóval. Mondtam neki, hogy nálunk az probléma, hogy te hogy ejted a neved. Ő meg elkezdett hangosan röhögni, hogy Magyarországon miért érdekli az embereket, hogy ő most „Pokettínó” vagy „Pocsettínó”. Azt mondta, hogy „Figyelj, úgy ejtitek, ahogy akarjátok. Argentínában „Pocsettínó” vagyok, itt pedig vagy szintén ez, vagy „Pokettínó.” De igazából nekem teljesen mindegy.” Tudod, hogy hány olyan e-mail jött, amiben ezt nehezményezték az emberek? Nagyon furcsa e-mail üzeneteket kapunk néha, édesanyámnak nem mutatnám meg, mert elsírná magát. Vagy Mourinho nevét is valaki elkezdte úgy, hogy „Murinnyó”. Az emberek megszokták, most már ezt kell használni. Pedig valójában nem u, hanem o, és nem o, hanem u. A portugálban így használják. Közvetítettem portugál meccseket, de szándékosan nem ejtettem portugálosan a neveket, pedig tudok portugálul. Tudom, hogy az embereknek nem tetszik, ezért helytelenül ejtem. Az embereket nem lehet visszanevelni, mert már így szokták meg, a fülükben ez van benne."
Erről ennyit, ezek meg megakarják újítani a nyelvet....
madridista
Isti8
Barça B
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2014.06.11. 17:53:51

2014.06.16. 22:34:05

LG írta:
Isti8 írta:
Mezner2 írta:Két ilyen gyenge csapat, hogy lehet ott ?? Ezt rossz nezni
A foci nem csak technikából, cselekbôl áll. Az iráni játékosok pl. nagyon nem techinkásak viszont futnak, ütköznek, akarnak, hajtanak. Annyit futnak egy félidô alatt mint más csapat 60 perc alatt. Ilyen csapatok is kellenek a vb-re. Nekem kifejezetten szimpatikusak az ilyen csapatok, amelyeknek nincsenek jó játékosai, de jól védekeznek, futnak, hajtanak. Persze azt is megértem, ha valakinek nem tetszik ez, meg én is valamivel szívesebben nézek támadófocit.
Jogos, Irántól nem is vártam többet, inkább Nigéria miatt vagyok csalódott. Argentína igazán szerencsés, a legkönnyebb csoportot kapták, és a 16 között kb. Svájcra számíthatnak, szintén nem egy világverő csapat. Pedig szerintem komolyabb csapatok ellen úgy járnának mint portugál és spanyol pajtásaik. :roll:

Az USA-Ghánát viszont nagyon várom, 4 éve pazar meccset játszottak. :)
Nigéria mondjuk tényleg mutathatna kicsit többet is. Argentínával kapcsolatban egyet értek, szerintem nem tartoznak a fô esélyesek közé.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.06.16. 22:22:43

Isti8 írta:
Mezner2 írta:Két ilyen gyenge csapat, hogy lehet ott ?? Ezt rossz nezni
A foci nem csak technikából, cselekbôl áll. Az iráni játékosok pl. nagyon nem techinkásak viszont futnak, ütköznek, akarnak, hajtanak. Annyit futnak egy félidô alatt mint más csapat 60 perc alatt. Ilyen csapatok is kellenek a vb-re. Nekem kifejezetten szimpatikusak az ilyen csapatok, amelyeknek nincsenek jó játékosai, de jól védekeznek, futnak, hajtanak. Persze azt is megértem, ha valakinek nem tetszik ez, meg én is valamivel szívesebben nézek támadófocit.
Jogos, Irántól nem is vártam többet, inkább Nigéria miatt vagyok csalódott. Argentína igazán szerencsés, a legkönnyebb csoportot kapták, és a 16 között kb. Svájcra számíthatnak, szintén nem egy világverő csapat. Pedig szerintem komolyabb csapatok ellen úgy járnának mint portugál és spanyol pajtásaik. :roll:

Az USA-Ghánát viszont nagyon várom, 4 éve pazar meccset játszottak. :)
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.06.16. 22:17:28

ferninho írta:- SZTÖRIDZS, ez mondta az egész meccsen... még Mérei Andrea, a műsőrvezetőnő is tudta a stúdióban, hogy Sztáridzs.... :lol:
Alapvetően egyetértek, hogy sokszor színvonaltalan a kommentálás, viszont azt meg kell jegyezni, hogy a Sztáridzs is legalábbolyan messze van a helyes kiejtéstől, mint a Sztöridzs, sőt. :D Ezt az egyet nem rónám fel senkinek. Ejtsék ahogy akarják, aki nem angol anyanyelvű az az életben nem fogja jól mondani, magyar fonetikával meg főleg lehetetlen leírni.
http://youtu.be/HDbsP5kTIgE?t=27s
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.16. 22:04:57

Sajnos ez borzalmas eddig, nem is nagyon látom hogyan tudna itt Nigéria gólt szerezni, csapkodás van, foci nincs.
visca el barca írta:Bob már magához nyúlt az iráni csapat játéka láttan :mrgreen:

remélem nincs harag :D
:lol:
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.06.16. 22:03:06

Bob már magához nyúlt az iráni csapat játéka láttan :mrgreen:

remélem nincs harag :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Isti8
Barça B
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2014.06.11. 17:53:51

2014.06.16. 21:57:44

Mezner2 írta:Két ilyen gyenge csapat, hogy lehet ott ?? Ezt rossz nezni
A foci nem csak technikából, cselekbôl áll. Az iráni játékosok pl. nagyon nem techinkásak viszont futnak, ütköznek, akarnak, hajtanak. Annyit futnak egy félidô alatt mint más csapat 60 perc alatt. Ilyen csapatok is kellenek a vb-re. Nekem kifejezetten szimpatikusak az ilyen csapatok, amelyeknek nincsenek jó játékosai, de jól védekeznek, futnak, hajtanak. Persze azt is megértem, ha valakinek nem tetszik ez, meg én is valamivel szívesebben nézek támadófocit.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.06.16. 21:50:39

fú ez a vmi förtelem. asszem' meg lesz az első gól nélküli meccs. egy félidő alapján a bosnyákok sokkal jobbnak tűnnek nigériánál...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.06.16. 21:44:17

recrea írta: Azt a nagy gólt nem Rui Costa, hanem Figo lőtte az angoloknak.
Igaz ! Rui Costa 2004-ben lőtt gólt.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.06.16. 21:38:47

Két ilyen gyenge csapat, hogy lehet ott ?? Ezt rossz nezni
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.16. 21:18:19

visca el barca írta:és akkor jön a vb csúcsmeccse :lol: jah nem

bár már alig bírom az éjszakázást, ghána-usat viszont nézni kell, remélem a márszeji testvérpár kezdő lesz és berámolnak egy triplát a jenkiknek.

Héló! :evil:
A szuper sasokat nem bántani, ők a kedvenceim AFrikából! :D
Ayew tesóknak viszont én is szurkolok nagyban este!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2014.06.16. 21:03:55

Az a két mutatóujja, nem pedig a középső.

Azt a nagy gólt nem Rui Costa, hanem Figo lőtte az angoloknak.

Portugáloknak szerintem meleg lesz, ennek ellenére nem estem hanyatt a németektől sem. Kíváncsian várom az éjféli meccset.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.06.16. 20:57:53

Ez igen! =D> Az igazi sportember! Nem érdekli, hogy több százezren nézik, azért sem tudja magát konrollálni. Gratulálok! =D>

Pepéhez meg annyit fűznék, hogy előbb leütötte, majd megfejelte Müllert - ez tiszta piros, főleg, ha a szándékot nézzük.
Ezt a Meirelest meg el kéne tiltani legalább 3 meccsig! :evil:
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.06.16. 20:56:06

A két meccset felcserélhették volna, a mostani meccs miatt valószínű nem lesznek álmatlan éjszakáim. Legalább megismerkedem az iráni focival is, régi nagy vágyam teljesül ezzel. :roll:
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.16. 20:49:41

Régi kedvenceim jönnek, a szuper sasokat még a 94'es vb-n kedveltem meg, azóta szurkolok nekik. Bár ég és földnyi a távolság a Finidi, Okocha, Amokachi, Kanu féle brigád, és a maiak között, azért a továbbjutás a csoportból összejöhet. Ehhez ma nyerni kéne.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.16. 20:45:15

A németek hozták a szokás nagy tornákon mutatott játékukat és hozzáállásukat. Nagyon nincs mit hozzáfűzni, bombaerősek, a jelenlegi mezőnyből a legerősebbek és ezt túlzás nélkül mondhatom szerintem. Már csak annyi kéne, hogy ezúttal tartsanak ki a végéig és jöjjön össze nekik végre az aranyérem. Persze ettől még nagyon messze vannak, de már a torna előtt is úgy gondoltam, hogy ők a favoritok és csak utána a brazilok(hazai pálya ide vagy oda), de ezen a meccsen is nyomatékosították, hogy iszonyatosan egyben vannak és brutálisan erős kerettel rendelkeznek.

Amit talán fel lehet hozni: szerintem Höwedesnél jobb választás lenne Durm a balhátvéd pozícióra. Többet tudna hozzátenni a támadásokhoz is, nagy tehetség a srác. Illetve Lahm is jobban fel dobná a jobb oldalt mondjuk, mint Boateng, de ő középen is zseniálisan játszik, ezt ma is bizonyította. Mindenesetre, ha Schweinsteiger teljesen egészséges lesz, talán Lahm is visszakerül az eredeti helyére.

A másik oldalon meg csak portugál mezben szaladgáló "egyéniségeket" láttam, semmi többet. Lehet, hogy ez elég lesz Ghána és USA ellen( bízom benne, hogy nem), de komolyabb terveket kár szövögetniük.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.06.16. 20:30:42

Boixos írta:na, az ibériai félsziget eddig egyes. pontosabban 1-9es :lol:
még jó, h andorra nem indult.
gibraltár :mrgreen: amúgy full jó eredményeik vannak, az a vicc :lol:
a bíróra kitérve
1. gól... kétes volt, fújható volt, befújta. 1-0
2. Pepe... ebben sztem erősen benne volt, hogy ő Pepe és nem mindenkinél piros, láttunk már ilyet lapnélkül hagyni vagy sárgával, de ez is bőven adható volt, jött is a piros.
(Sajnos Pepének van előélete, amit soha nem fog magáról levakarni... de az a vicc, hogy Pepe hiába van ezzel tisztában nem próbálja elkerülni ezeket, hanem miután továbbengedték, azt ahogy a labdát "fedezte", erre visszamegy keménykedni... :lol: Pepének sajnos van múltja és ahelyett ,hogy figyelne erre pont az ellenkezőjét csinálta.)
3. 11es a portugáloknak... ez még lazábban fújható volt, erre nem adja meg...
ami adható volt, azt befújta németeknek, csak ez a másik oldalra nem történt meg és rohadtul nem mindegy, hogy 3-1 vagy 4-0... emiatt húzom egyedül kicsit a számat... de a 3 pont sorsát legalább nem befolyásolta, már ez is haladás a sok jó bírói performansz után :lol:
a portugáloknak van egy elfogadható védelme... ami vagy beton vagy totál darabokra esik szét és most ugyanazt láttam, mint amit a svédek elleni visszavágón, nézni rossz volt és ezt még meg is spékelték.... 11es, szöglet gól, Pepe... a középpálya nem rossz, de elől meg CRnek kéne megoldania mindent, közel sem 100%osan és ilyen Hugo Almeidákkal elég nehéz...
ja és még Coentrao is kidőlt a VBről...

minden rosszul alakult a portugálok szemszögéből és teljesen megérdemelt német győzelem volt, ez nem is kérdés.
Egyébként minden orgánumon megy a kommentárokon való pörgés, élcelődés ! Szerencsére itt nem így van, de csak én tartom ezt egy teljesen eltúlzott és felesleges dolognak ? Mi van akkor, ha félidőnként 5-6-szor összekever két játékost ? Kit érdekel de komolyan, aki észreveszi, az nyilván maga is megtudja különböztetni őket, aki meg nem annak miért nem tök mind1 ? Számomra a jó kommentátor az aki bele tudja magát hergelni a mérkőzésbe, és az én hangulatomat is felfűti a hangsúlyokkal, kiabálásokkal stb.... Számomra ez jelenti a jó kommentálást, és nem az, hogy mint egy gép hibátlanul elmondja, hogy épp kinél van a labda, mert az általában totál hidegen hagy, az ő segítsége nélkül is felismerem a játékosokat
te nézted a meccseket?
- SZTÖRIDZS, ez mondta az egész meccsen... még Mérei Andrea, a műsőrvezetőnő is tudta a stúdióban, hogy Sztáridzs.... :lol:
-PABLO ESCOBAR..... igen, ezt mondta, hogy őt gyilkolták meg a VB utáni öngólja után... guglizzátok ki ki is ő, már aki ne tudná... de a focistát nem így hívják...
-félóráig beszélt az egyik az Amazonasról...
- 10 percig mesélte, hogy nem engedték bevinni a kóláját/energiaitalát a stadionjába, mert nem a VB szponzor gyártotta... erről beszélt...
- petárdázás után: "MLSZ majd megbünteti őket..."
és a tegnapi Gundel parádé a francia meccsen meg csak hab a tortán...
és voltak még bőven....
ez már megbocsáss, de felháborító....
(természetesen ez több kommentátor volt)
madridista
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.06.16. 20:28:57

és akkor jön a vb csúcsmeccse :lol: jah nem

bár már alig bírom az éjszakázást, ghána-usat viszont nézni kell, remélem a márszeji testvérpár kezdő lesz és berámolnak egy triplát a jenkiknek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.06.16. 20:19:10

Eddig a németek,hollandok és a brazilok is jól kezdtek. Kiváncsi leszek Xaviékra, mert azért emellett a 3 csapat mellett még mindig esélyes a címvédő a kupára. :) És remélem hogy ezt bizonyítani is fogják. 8)
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.06.16. 20:16:10

Pepe beteg, és még aljas is, nem kell megmagyarázni. Van olyan normális, jó érzésű ember aki méltatja ezt a bohócot? Cének egyébként pont annyi köze volt a játékhoz, mint 2010-ben Messinek a németek ellen, vagy még annyi se... Most akkor elkezdjünk sírni, hogy miért lett aranylabdás, és egyedül kellett volna rúgnia 5-öt, úgy, hogy előbb helyzetbe hozza magát előtte? :) Semmi ez a válogatott, azon se csodálkoznék, ha az USA vagy Ghána menne tovább másodikként. Németek jók, de Messiéknek ki kell ejteni őket, visszavágni 2010-ért!
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.06.16. 20:13:13

Olvastam elég sok hozzászólást Pepe fejeséhez és azt kell mondjam, h sokan nem is tudják, h már a szándékot is büntetni kell. Most már nem hibázhatnak ha tovább akarnak menni főleg így, h Pepe mellett Coentrao se biztos, h játszhat a többi meccsen. CR-t meg simán le lehetett volna cserélni félidőbe, h óvják a térdét, mert ez a meccs már akkor is reménytelen volt nekik.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater kíváncsian várom, h ennek lesz e folytatása

A németek meg remélem nem fogynak el a végére ilyen jó kezdés után.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára defender3 2014.06.16. 20:21:29-kor.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.06.16. 20:11:16

Egyébként minden orgánumon megy a kommentárokon való pörgés, élcelődés ! Szerencsére itt nem így van, de csak én tartom ezt egy teljesen eltúlzott és felesleges dolognak ? Mi van akkor, ha félidőnként 5-6-szor összekever két játékost ? Kit érdekel de komolyan, aki észreveszi, az nyilván maga is megtudja különböztetni őket, aki meg nem annak miért nem tök mind1 ? Számomra a jó kommentátor az aki bele tudja magát hergelni a mérkőzésbe, és az én hangulatomat is felfűti a hangsúlyokkal, kiabálásokkal stb.... Számomra ez jelenti a jó kommentálást, és nem az, hogy mint egy gép hibátlanul elmondja, hogy épp kinél van a labda, mert az általában totál hidegen hagy, az ő segítsége nélkül is felismerem a játékosokat
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.06.16. 20:03:36

Jók voltak a németek de remélem ha összekerülnek az olaszokkal akkor Balotelli megint úgy elintézi őket mint az EB-n! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.06.16. 20:03:25

Ez igen! A németek szépen bekezdtek és nem az eredmény miatt. Nagyon magabiztosak. Bizonyították, hogy top esélyesek. (nálam top 1) Muller meg hihetetlen hatékony. De Klose tényleg megérdemelte volna az esélyt.
Nem számítottam ilyen különbségre, de külön öröm, hogy elporolták CR éket. Számomra is még a Rui Costa féle csapat volt szerethető. Mekkora gólt is vágott az Angoloknak.
Lezárt