Jeremy Mathieu

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány pontra értékeled az idei szezonját?

1
3
7%
2
2
4%
3
2
4%
4
2
4%
5
8
17%
6
5
11%
7
16
35%
8
6
13%
9
0
0 szavazat
10
2
4%
 
Szavazatok száma: 46
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.01.17. 13:36:42

Mekkora dugó volt :D Csak lazán, 2 méterről betekerte a felsőbe :D

Emlékszem az egyik meccsen a 09-10-es szezonban a Racing ellen Henry és Marquez rúgott 1-1 szabadrúgásgólt, elég tartalékosan állt fel a csapat azon a meccsen, így ők kapták meg az esélyt és éltek vele.

Néha Suareznek és Neymarnak is kellene lőni 1-1-et, de Messi amíg pályán van, ez lehetetlen :mrgreen:
"And my heart will leave you never."
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.01.17. 12:40:49

hank1ee írta:Xavinak viszont már semmi keresnivalója ott, de a pályán se.
De hát az ő jelenléte a pályán plusz tíz százalék labdabirtoklást jelent minimum. :mrgreen:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.01.17. 12:02:23

palesz77 írta:Amúgy durva, Rakitic eddig 2 szabadot lőtt emlékeim szerint, 1 gól és 1 kapufa, Matyi 1-et, abból 1 gól lett.. :D Lehet lőhetne néha más is Messin és Xavin kívül.
És ha eszedbe jut, tavaly Alexis szintén 1/1. 8) Messiék meg többnyire fölévágják.

Bár úgy tisztességes, ha hozzátesszük, hogy amíg Messi be tud lőni szabadokat, - mert be tudja - addig én is vele rúgatnám. Xavinak viszont már semmi keresnivalója ott, de a pályán se.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
tothnandor1
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.12.25. 12:35:37

2015.01.17. 09:13:04

Ez szabadrúgás bombagól mindenki becsületére vált volna!!!Ideje lenne talán egy kicsit jobban megbecsülni Matyi képességeit!!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.01.16. 13:38:50

Ritkán nézek késői, lefutott, Zs csapatos meccset, ezért csak ma láttam a szabadrúgás gólját.
Iszonytató tekerés volt, a nagyok tanulhatnának tőle, ráadásul be sem állt western pózba.

Le ne merje írni még egyszer valaki, hogy középszerű, technikailag képzetlen a pali. Magamat is beleértve! :mrgreen:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.16. 12:53:31

Amúgy durva, Rakitic eddig 2 szabadot lőtt emlékeim szerint, 1 gól és 1 kapufa, Matyi 1-et, abból 1 gól lett.. :D Lehet lőhetne néha más is Messin és Xavin kívül.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.16. 11:54:52

visca el barca írta: matyi lecsapott... bazz mekkorát tekert :lol: isten bizony egy fél óráig azon hüledeztem :lol:
Hát az biztos, h nem kis gól szabatott elsőre a bagós. :lol:
Joggal kérdezem: Beckham who?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.16. 11:20:51

nahát, azt hittem, hogy nem győzök majd visszaolvasni...

matyi lecsapott... bazz mekkorát tekert :lol: isten bizony egy fél óráig azon hüledeztem :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.01.16. 10:33:06

Az utóbbi évek egyik legnagyobb Barca szabadrúgás gólját akasztotta tegnap az Elche ellen: :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=ID1e3mRBOhk" target="_blank
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.12.11. 17:35:52

megvédeném, mert szerintem a szezon elején konkrétan a legbiztosabb pont volt a védelemben, és szinte hiba nélkül, stabilan hozta a remek teljesítményeket. most viszont tényleg rosszabb lett, és előjöttek a gyengeségei (ezzel párhuzamosan szerencsére piqué és bartra iszonyatosan feljavult), de ez nem jelenti szerintem azt, hogy innentől csak ilyen lesz, inkább csak vissza kell találnia a jó formájához.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
pepG1991
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.04.14. 19:57:56

2014.12.11. 16:43:25

Nincs semmi bajom a sráccal, megy, hajt, küzd, akar, de nem Barcelona szintű futballista. Kiegészítő embernek tökéletes, de nem a kezdőbe való. Mondom, ezt annak ellenére, hogy szimpatikus a hozzáállása, de technikailag gyenge és védekezésben sem nyújt semmi olyat, ami miatt kezdőnek kellene lennie. A bajnokságban még azt mondom, hogy kezdjem, mert ismeri a Ligát, de a komolyabb meccseken nem szabadna, hogy elvegye a játékperceket pl. Bartra vagy adott esetben Alba elől. Szerintem ez a tegnapi mérkőzésen is tökéletesen bebizonyosodott. Továbbra is tartom, hogy hiba volt ennyi pénzt kiadni érte.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.11.02. 13:49:51

palesz77 írta:Matyi 2-3 hétre out.

Bartra Time!! 8)
A búsba.... Úgysem fog játszani nagyon Barta. Piquét addig összerakják, de hátha. Matyit sajnálom, nekem az egyik nagy kedvencem lett :D Szerintem eddig vele nyertük a legtöbbet, ami gáz, de így van.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.11.02. 13:48:56

palesz77 írta:Matyi 2-3 hétre out.

Bartra Time!! 8)
Majd jön a Pique-Mascherano "átjátszhatatlan" védőpáros. Bartra meg örülhet majd ha kispados lesz. Ha most nemjátszatja Bartrat akkor elkönyvelhetjük, h nem az ő döntése a kezdő, v ha igen nagyon nem kezeli helyén a teljesítményét pár játékosnak.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.02. 13:43:53

Matyi 2-3 hétre out.

Bartra Time!! 8)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.29. 15:30:51

palesz77 írta:Matyi ma lett 31 esztendős! :) Kíváncsi vagyok, hogy meddig fog nálunk maradni, nem csodálkoznék, ha 2 év múlva már távozna, és jönne a helyére Ié vagy a másik két srác közül valamelyik a B-ből. Remélem azért ez idő alatt egy Bl győzelemhez hozzásegít minket! :mrgreen:
Ez attól is nagyban függ majd, hogy ki lesz majd az edző. Elég képlékeny még ez. Én szeretném ha maradna Lucho, mert úgy érzem jó irányba halad, de kell még idő, hogy az elképzeléseit megvalósítsa.
Viszont a Bagnack-Ié-Diagne trióból már csak a nagy számok törvénye alapján is ki kellene kerülni egy olyan játékosnak, aki megüti majd az első csapat szintjét. Legalábbis nagyon remélem.

habár nekem Matyival középső védőként akkora problémám nincs, százszor inkább Piquét küldeném el, mint őt, de két év múlva már, ha a mostani állapotokat vesszük figyelembe egyértelműen Bartra lenne a megoldás.
Forca Barca!!!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.29. 15:20:09

Matyi ma lett 31 esztendős! Kíváncsi vagyok, hogy meddig fog nálunk maradni, nem csodálkoznék, ha 2 év múlva már távozna, és jönne a helyére Ié vagy a másik két srác közül valamelyik a B-ből. Remélem azért ez idő alatt egy Bl győzelemhez hozzásegít minket
Vagy egy katalán szuperkupához :twisted:
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.29. 15:17:57

Matyi ma lett 31 esztendős! :) Kíváncsi vagyok, hogy meddig fog nálunk maradni, nem csodálkoznék, ha 2 év múlva már távozna, és jönne a helyére Ié vagy a másik két srác közül valamelyik a B-ből. Remélem azért ez idő alatt egy Bl győzelemhez hozzásegít minket! :mrgreen:
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.26. 12:03:12

kristop írta: de még a pozitív megmozdulásainál is végig érződött, hogy ügyetlen ehhez, egyszerűen nem elég technikás. a valenciában ő annyit csinált, hogy elszáguldott a balszélen és adogatta a lapos labdákat középre. itt meg játszani akartunk vele, olyan játékosokkal, mint neymar, iniesta, akik tényleg tudnak kis területen jól játszani, egyszerűen ez nem az ő világa.
így van. meccs előtt írtam is, hogy nem butaság kezdetni, ugye a magasság miatt, és mert Alba is visszaesett egy ideje, és azzal hogy ő játszik Alvest felszabadíthattuk volna. ahogy azt is írtam, hogy remélem nem akarják bevenni a játékba, pár mélységi beindulás meg beadás oké, de többet ne.
ehhez képest Lucho vele és Neymarral akart áttörési pontot létrehozni, és bár Carvajalnak voltak nehéz pillanatai egyértelmű volt, hogy nem fog működni a dolog. kár érte.
elszámította magát Enrique, na.
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.10.26. 11:47:49

Erxy írta:így van. amit tudott azt megtette, az hogy az olyan dolgokat amikre nem képes nem tudta teljesíteni nem hibáztatható más csak az, aki megbízta vele.
iszonyatosan elszomorított, hogy olyan játékra kényszerítettük, amit nem tud. sok mindent megoldott, cselezett is le elől embereket, passzolt is jókat, de még a pozitív megmozdulásainál is végig érződött, hogy ügyetlen ehhez, egyszerűen nem elég technikás. a valenciában ő annyit csinált, hogy elszáguldott a balszélen és adogatta a lapos labdákat középre. itt meg játszani akartunk vele, olyan játékosokkal, mint neymar, iniesta, akik tényleg tudnak kis területen jól játszani, egyszerűen ez nem az ő világa.

amire gondolok az az, hogy nagyon akarta mathieut és piquét a rögzített szituációkhoz az edzőnk, viszont mascheranot se akarta kihagyni (amivel egyet is értek) és így oldotta meg, hogy mindenki fent legyen. ezt úgy lehetett volna talán jobban, hogy ugyan játszik mascherano, de egy sorral előrébb, és mathieu meg az eredeti helyén, ahol tényleg jó.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.26. 11:30:32

Barcaman1993 írta:
davi10 írta:Tegnap haverommal egész 2. Félidőben kb. csak Őt néztük. Borzasztó, alig volt értelmes megmozdulása.
Sétálgatott álldogált, kontráknál tök üres volt az oldala, a támadásokat nem segítette, csak a lapos visszapassz ment.

Nem láttam eddig sok meccset ebben a szezonban, de eddig nem nagyon emlékszem momentumára a srácnak (kivéve volt egy nagy lövése a tegnapi meccsen)

Igazi csiszolatlan gyémánt...
Emellett a védekezést tökéletesen megoldotta...
így van. amit tudott azt megtette, az hogy az olyan dolgokat amikre nem képes nem tudta teljesíteni nem hibáztatható más csak az, aki megbízta vele.
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.10.26. 09:52:26

davi10 írta:Tegnap haverommal egész 2. Félidőben kb. csak Őt néztük. Borzasztó, alig volt értelmes megmozdulása.
Sétálgatott álldogált, kontráknál tök üres volt az oldala, a támadásokat nem segítette, csak a lapos visszapassz ment.

Nem láttam eddig sok meccset ebben a szezonban, de eddig nem nagyon emlékszem momentumára a srácnak (kivéve volt egy nagy lövése a tegnapi meccsen)

Igazi csiszolatlan gyémánt...
Emellett a védekezést tökéletesen megoldotta...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6668
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.26. 09:43:24

Tegnap haverommal egész 2. Félidőben kb. csak Őt néztük. Borzasztó, alig volt értelmes megmozdulása.
Sétálgatott álldogált, kontráknál tök üres volt az oldala, a támadásokat nem segítette, csak a lapos visszapassz ment.

Nem láttam eddig sok meccset ebben a szezonban, de eddig nem nagyon emlékszem momentumára a srácnak (kivéve volt egy nagy lövése a tegnapi meccsen)

Igazi csiszolatlan gyémánt...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.10.26. 02:33:20

Chino írta:
hajnesz írta:Azt senki sem tudta meccs előtt,hogy mennyi rögzitett szituáció lesz,ahol lehet kamatoztatni Matyit,mert szerintem ezen a meccsen kifejezetten kevés szöglet,szabadrúgás volt,ami be lett ívelve. Az edző egyértelmüen azért rakta oda,hogy ezekben jobbak legyünk, + védekezésben még ilyen kezdősebesség mellett is jobb,mint Alba. Azt,hogy ti azt vártátok,hogy majd mi akarattal felzavarjuk mindkét hátvédünket(ráadásul Alves-Alba kombót,amelyből hiresen egyik sem tud védekezni),az nem az edző hibája.

Most nem azért, de mivel jobb, hogy Mathieu megy fel támadni és rendre nem ér vissza, mintha Alba lenne, aki vissza tud sprintelni és támadásban sokkal hasznosabb. Alacsonyabb, kevésbé tud fejelni ez tény, de a francia nem volt fent sokkal kevesebbet, mint Jordi szokott.

Lehet, hogy pár éve még jó megoldás volt ilyen helyzetben Matyi, de ma kiderült, hogy nem. Valószínűleg a korával is összefüggésben van, hogy a gyorsasága hagy kívánni valót maga után. Ő középső védőnek szerintem OK, oda a sebessége is megfelelő, de balhátvédnek már nem. A mai futballban egy szélsőhátvédnél a gyorsaság alapfeltétel.
Azért ebben az esetben Alba sokkal többet lett volna fent,mert Alves eléggé defenziven játszott. Én arról az esetről beszélek,mikor viszonylag felállt védelem ellen jött a Madrid(első félidő). + a másik dolog,hogy most volt szerintem hosszú idő óta,hogy a Madrid nem próbált ivelgetni(3szögletük volt,+1szabadrúgás,amit CR fölélőtt).Nem emlékszem mégegy ilyen klasszikusra,mikor ilyen kevés ilyen szituáció adódott volna. Nagyjából értem,hogy ti mire gondoltok,de ami miatt be lett rakva Mathieu,azok az elemek ma pont hiányoztak a Realból,s emellett ha úgy nézzük,védekezésben nem volt nagy hibája. Nem érdemel dicséretet, de nehogy már a támadójátékáról itéljünk meg egy védőt(modern focihoz bár hozzátartozik,hogy a védőnek támadnia is kell, de Alvest se azért utálják sokan,mert nem tud beadni,hanem mert ezmellett nem ér vissza...)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.25. 21:18:58

hajnesz írta:Azt senki sem tudta meccs előtt,hogy mennyi rögzitett szituáció lesz,ahol lehet kamatoztatni Matyit,mert szerintem ezen a meccsen kifejezetten kevés szöglet,szabadrúgás volt,ami be lett ívelve. Az edző egyértelmüen azért rakta oda,hogy ezekben jobbak legyünk, + védekezésben még ilyen kezdősebesség mellett is jobb,mint Alba. Azt,hogy ti azt vártátok,hogy majd mi akarattal felzavarjuk mindkét hátvédünket(ráadásul Alves-Alba kombót,amelyből hiresen egyik sem tud védekezni),az nem az edző hibája.

Most nem azért, de mivel jobb, hogy Mathieu megy fel támadni és rendre nem ér vissza, mintha Alba lenne, aki vissza tud sprintelni és támadásban sokkal hasznosabb. Alacsonyabb, kevésbé tud fejelni ez tény, de a francia nem volt fent sokkal kevesebbet, mint Jordi szokott.

Lehet, hogy pár éve még jó megoldás volt ilyen helyzetben Matyi, de ma kiderült, hogy nem. Valószínűleg a korával is összefüggésben van, hogy a gyorsasága hagy kívánni valót maga után. Ő középső védőnek szerintem OK, oda a sebessége is megfelelő, de balhátvédnek már nem. A mai futballban egy szélsőhátvédnél a gyorsaság alapfeltétel.
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.10.25. 20:53:28

Azt senki sem tudta meccs előtt,hogy mennyi rögzitett szituáció lesz,ahol lehet kamatoztatni Matyit,mert szerintem ezen a meccsen kifejezetten kevés szöglet,szabadrúgás volt,ami be lett ívelve. Az edző egyértelmüen azért rakta oda,hogy ezekben jobbak legyünk, + védekezésben még ilyen kezdősebesség mellett is jobb,mint Alba. Azt,hogy ti azt vártátok,hogy majd mi akarattal felzavarjuk mindkét hátvédünket(ráadásul Alves-Alba kombót,amelyből hiresen egyik sem tud védekezni),az nem az edző hibája.
Lezárt