Johann Cruyff és a 33

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2004.12.23. 10:42:55

redlions írta:Ez a topic meghalt. Lassan 2 hónapja senki nem ír semmit. Enrique! Nem kellene bezárni???
Nem tom. Lehet...
Majd feldob szépen vki helyette 1 másik témát.
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2004.12.23. 10:25:37

Ez a topic meghalt. Lassan 2 hónapja senki nem ír semmit. Enrique! Nem kellene bezárni???
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2004.10.29. 20:20:39

Na hát ez fullszuper, már csak a 33parancsolat kellene. Az a baj, hogy pont 33 gólt rúgott a válogatottban (egyébként fel nem foghatom, hogy mér csak 49szer játszott...), és ha mondjuk google-on rákeresel, mindig a válogatottat adja ki
Avatar
rhynn
A Stadionturista
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:03:56
Tartózkodási hely: Springfield
Kapcsolat:

2004.10.28. 21:57:41

Brazil played anti-football, not as a team. They just took advantage of the mistakes of the teams they played against. Brazil deserved to win, but France were better in 1998.

A Brazilok anti futballt játszottak, nem pedig csapatként. Ők csak kihasználták a hibákat, amit az ellenfelek elkövettek. A Brazilok megérdemelték a győzelmet, de a Franciák jobbak voltak.

:)
Új projektem, olvassátok, lájkoljátok:
http://stadionturista.blog.nepsport.hu
Rhynnblog:
http://rhynn.blog.nepsport.hu
Avatar
tom314
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2004.10.13. 16:04:03
Tartózkodási hely: Veszprém

2004.10.28. 21:56:28

Újságban olvastam egy véleményt, miszerint az ötvenes évek Di Stefano-é voltak, a 60asok Pelé-é, a 70-esek Crujff-é, a 80-asok Maradonaé. Lehet egyetérteni vagy nem, de kijelenhetjük, hogy a 90-es éveknek nincs ilyen királya.

Isten létezik. Nem tehetsz emberekkel olyan dolgokat, amire nincs engedélyed, anélkül, hogy meg ne bűnhődj.

A legegszerűbb játék a legszebb. Milyen gyakran látunk 40 méteres passzokat, mikor 20 is elég? Megoldást jelent egy széles passz az 1-2 méteres helyett a 16-oson belül, amikor 7 ember áll körülötted? Amelyik megoldás a legegyszerűbbnek tűnik, ebben az esetben a legnehezebb.

Olaszország nem tudja megverni a hollandokat, de a hollandok elveszíthetik a meccet az olaszoknak. (Euro2000 Holland olasz elődöntő előtt.

Brazília nem csapatként játszott. Az ellenfél hibáiból építkeztek, azokat használták ki. Megérdemelték a győzelmet, de a 98-as franciák jobbak voltak. (2002-es vb után.)

Na ennyi a mese mára! :)
Mi az a 3 szó amivel egy kocsmai verekedés kezdodik?
Mivan? Mivan? Mivan?
Avatar
tom314
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2004.10.13. 16:04:03
Tartózkodási hely: Veszprém

2004.10.28. 21:42:08

HAnonymus írta:Tom te hol tanultál meg így angolul?
Nagyon megy! Én is tudok valamennyire, de nem merek belekontárkodni, mert sokkal jobban fordítasz. Úgyhogy remélem végigcsinálod.
Nem nagyon tanultam, csak rámragadt.

a német sokkal jobban megy! :)
azt tanultam vagy 15 évig.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tom314 2004.10.28. 21:57:06-kor.
Mi az a 3 szó amivel egy kocsmai verekedés kezdodik?
Mivan? Mivan? Mivan?
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2004.10.28. 20:42:16

Tom te hol tanultál meg így angolul?
Nagyon megy! Én is tudok valamennyire, de nem merek belekontárkodni, mert sokkal jobban fordítasz. Úgyhogy remélem végigcsinálod.
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2004.10.28. 19:57:21

Jó lenne ha folytatnád igen,érdekes!Kösssszi.
C.
Avatar
tom314
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2004.10.13. 16:04:03
Tartózkodási hely: Veszprém

2004.10.27. 20:52:25

A mester szavai:

Ha azt akartam volna hogy megérts, jobban elmagyaráztam volna.

A támadóimnak 15 métert kell futniuk, kivéve ha hülyék, vagy alszanak...

Ha 4-0 ra vezetsz, jó dolog eltalálni a kapufát, így mondhatják hogy oooh vagy ahhhh. Mindig szerettem a hangot, amikor a labda nagy erővel eltalálja a kapufát.

Minden edző azt mondja, sokat kell futni. Szerintem nem. A focit aggyal játsszák. Jó időben, jó helyen kell lenned, nem túl korán, nem túl későn.

Számomra a futball érzelem. Érzelem nélkül nem tudom csinálni. Mindezek miatt csak nagyon kevés klubnak tudok dolgozni. Ahol futópálya van a pálya körül ott pedig sohasem!

Minden top csapatnak szüksége van egy játékosra akire felnézhetnek. Ha nem is játszik, azt mondja gyerünk, és mindenki feláll a székről. Ezt hívják karizmának.

Úgy gondolom a játékosoknak több poszton is jól kell játszaniuk. Ezért fontos, hogy a taktikai megbeszélésen mindenki figyeljen. A bal szélső nem aludhat el, miközben a jobb szélsőnek beszélsz.

Vakok között félszemű a király. De ettől még csak egy szeme van.

Azt akarom, hogy a játékosok kis helyen is tudjanak játszani. Spóroljanak az energiával arra a bizonyos nagy helyzetre.

Tudom divatos mostanában arról beszélni, hogy az olyan országokban mint Luxemburg és Cyprus is tudnak már focizni. Persze. Mindenki tud játszani, ha van 5 métere.

majd még folytatom ha érdekel!
Mi az a 3 szó amivel egy kocsmai verekedés kezdodik?
Mivan? Mivan? Mivan?
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2004.10.27. 18:59:10

tom ezek mit jelentenek? :) Néhányat lefordítanál? :wink:
C.
Avatar
tom314
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2004.10.13. 16:04:03
Tartózkodási hely: Veszprém

2004.10.16. 20:03:15

Azért azt a hármat is leírhatnád kezdésnek!

Én viszont ilyet találtam:

The master speeks:

If I wanted you to understand, I would have explained it better.

My attackers only have to run 15 meters, unless they're stupid or sleeping...

When you are 4-0 ahead with 10 minutes to go, it's better to hit the post a couple of times so the crowd can go 'oooh!' and 'aaaah!' Then you get angry as if you hadn't meant to. I just always loved that sound when the ball hits the post hard...

Football should always be played beautifully, you should play in an attacking way, it must be a spectacle.
If you are all feel the same way, it must be the referee's fault then. (When asked, in Hong Kong, about a such nice guy like him but get in trouble with the referees so often.)

Every trainer talks about movement, about running a lot. I say don't run so much. Football is a game you play with your brains. You have to be in the right place at the right moment, not too early, not too late.

For me, football is emotion. Without emotion, I can't do it.
Because of the emotional way I live my football there's only very few clubs I can work for. And I never want to work for a club which has a running track in the stadium.

A top team needs a player the others look up to. He doesn't even play but when he says "let's go" evertbody goes. No one stays in their seats. That's what you call charisma.

I think people should be able to play in all different positions on the field...That's why it is so important everyone listens when you have a tactical conversation.

The left winger can't go to sleep when Michels talks about the right-back.

In the kingdom of the blind the one eyed man is king - but he still only has one eye.

I want players who can make decisive moves in a tiny spaces. I want them to do as little work as possible to save their energy for that one action.

I know it's fashionable these days to say countries like Luxembourg and Cyprus aren't small anymore, but that's nonsense. You know what the mistake is? People think these countries can play football. Of course, if you give them space they can do everything with the ball. Anyone can play football if you have five meters of space.

We are in a miserable period in terms of our ideas and the lack of a real genius. Things are so bad when anyone starts to do something which is even a little out of the norm he is immediately called exceptional when that is not the case. During the World Cup we have seen those considered to be the stars of the game. These are guys for whom clubs pay millions and who demand millions when absolutely none of that collective madness is justified. (After World Cup 1998)

I read an opinion in a newspaper which declared that the fifties were Di Stefano's decade, the sixties Pele's, the seventies Cruyff and the eighties Maradona's. Whether one agrees with that or not it is clear the nineties have no such king of the game

I'm a bit strange. An idealistic professional. That's how you have to see it.

There is a God. You can't do things you're not allowed to do to people without being punished.

Simple play is also the most beautiful. How often do you see a pass of 40 meters when 20 meters is enough? Or a one-two in the penalty area when there are seven people around you and a simple wide pass around the seven would be a solution? The solution that seems the simplest is in fact the most difficult one.

Italy can not beat the Netherlands, but the netherlands can lose to Italy! (Before the semi-finals between the Oranje and Italy in Euro2000)

Brazil played anti-football, not as a team. They just took advantage of the mistakes of the teams they played against. Brazil deserved to win, but France were better in 1998. (After World Cup 2002)
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2004.10.12. 21:46:39

Állítólag (sőt, nem állítólag, hanem biztosan) van egy ilyen 33parancsolat, amit Cruyff akkor rakott össze, amikor itt nálunk volt a Dream Team edzője. Különböző taktikai okosságok vannak benne, és csak 3 darabot ismerek belőlük. De mivel nagyon kiváncsi lennék a többire is, ezért örülnék neki, hogyha valaki, aki tud ezekről, az írna ide valamilyen elérhetőséget. Ezzel együtt ez a topik lehetne Cruyff topikja is. Nem kis arc az ember.
Lezárt