Barça Igazolások 2007-08

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Dos Santos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2006.11.18. 06:11:05
Tartózkodási hely: Híd alatt

2007.04.04. 14:57:56

A cikkre reagálva:

1.Teljesen logikus lépés.Semmi értelme annak, hogy egy vagy több játékos a lelátón csücsüljön miközben teljesen egészséges.

2.Mindenképp kell a frissítés,de itt erősen megy a ködösítés, mert egy interjúban Soriano még 2-3,késöbb egy másikban Txiki 3-4,most meg már 5 érkezőt várnak.Szerintem ennyi nem lesz,de majd meglátjuk.

3.Várható volt.Ez az egész helyzet sem a kubnak, sem a játékosnak nem jó,ugyhogy minél előbb tisztavizet kell önteni a pohárba.

4.Nem tudom melyik lenne hasznosabb Dos Santosnak a fejlődése szempontjából:
-egy év kölcsön egy spanyol kis/középcsapatban,ahol állandó játéklehetőséget kap,és a legmagasabb szinten(La Liga) játszhat

-vagy a biztos padozás és epizódszerep Messi mögött

5.Két nevet hiányolok:Giuly,Oleguer.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.04.04. 14:06:45

barca99 írta:Egy vkp nélkül nem lehet felállni a mai fociban. Ha átrohannak rajtunk, és lendületből vezethetik a védőkre a labdát, akkor sztem lehet ott akármilyen védő az esetek nagyobbik részében gólt fogunk kapni. Tehát a Xavi-Deco-Iniesta kp.-t nem erőltetném, ők hárman rotálhatnak, középre egy jó vkp, hátul meg egy jó védelem, és akkor az nekünk nagyon jó lesz. :)
Ezzel értek 1et. Robag írta, hogyha nagyon nagy erőkkel támadunk akkor az ellenfélnek eszébe nem fog jutni támadni. Igen, lehet hogy ez bejön egy Deportivo vagy Racing ellen, de a BL-ben a nagycsapatok ellen elvesztünk ezzel a taktikával.
Egyszóval felesleges variálni, kell egy betonbiztos bivaly Vkp akire mindíg számíthatnak a védők. Nem szabad a támadást a védekezés rovására előnyben részesíteni, még akkor sem ha az a Barcelona. betonbiztos védekezés és szép támadójáték. A 2 nem zárja ki egymást. Lásd a tavalyi BL menetelést.
robag
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2007.02.13. 08:27:53
Tartózkodási hely: a penge élén

2007.04.04. 10:37:41

barca99 írta:Egy vkp nélkül nem lehet felállni a mai fociban. Ha átrohannak rajtunk, és lendületből vezethetik a védőkre a labdát, akkor sztem lehet ott akármilyen védő az esetek nagyobbik részében gólt fogunk kapni. Tehát a Xavi-Deco-Iniesta kp.-t nem erőltetném, ők hárman rotálhatnak, középre egy jó vkp, hátul meg egy jó védelem, és akkor az nekünk nagyon jó lesz. :)
Lehet hogy igazad van, de a barca focijához nem feltétlenül kell vkp.
Nem azt mondtam hogy egyáltalán ne védekezzen a középpálya, csak ha stabil a védelem akkor nem kell a széleken olyan sokat kisegíteni mint az idén, és esetleg az egyik középhátvéd feljebb léphet időnként, ha olyan szintű szélsővédőkkel játszunk mint például Zambrotta. Hidd el hogy ha 6 támadójátékossal állunk fel( ebből 3 csatár, akik kapásból már elől lezárják a széleket ) , az ellenfél még azt is kétszer megondolja hogy a félpályán átjöjjön!
Adás vége
".. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz?!.."
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2007.04.04. 10:12:03

Egy vkp nélkül nem lehet felállni a mai fociban. Ha átrohannak rajtunk, és lendületből vezethetik a védőkre a labdát, akkor sztem lehet ott akármilyen védő az esetek nagyobbik részében gólt fogunk kapni. Tehát a Xavi-Deco-Iniesta kp.-t nem erőltetném, ők hárman rotálhatnak, középre egy jó vkp, hátul meg egy jó védelem, és akkor az nekünk nagyon jó lesz. :)
robag
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2007.02.13. 08:27:53
Tartózkodási hely: a penge élén

2007.04.04. 09:45:08

Szerintem jó választás Diogo. Nem kifejezetten drága, és sokkal jobb mint a mostani balhátvédjeink. Nem feltétlenül kell sok pénzt kiszorni az ablakon sztárokért, mert megvannak a magunk klasszisjátékosai. Hátulra megbizható vízhordó emberek kellenek, akik egész évben egyenletes teljesítményt tudnak nyújtani, hogy a zsenieinknek csak a góllövéssel és a gyönyörű játékkal kelljen törödni. Egységre kell törekednünk hátul, és persze arra hogy ha van rá lehetőség, akkor olyan embereket venni akik tudnak a hátsó alakzat bármely posztján játszani.
Nem vagyok ellene Alvesnek vagy abidalnak, de ha Heinze vagy Diogo fele pénzért jönne, akkor inkább azt pártolom. Rengeteg jó képességű hátvéd rúgja a labdát európában akiket normális áron meg lehetne szerezni.
Massziv kőkemény hátvédsor kell, akik négyen is megoldják a védekezést, hogy a fiaink tudjanak elől varázsolni. Egy erős hátvédsorral kicsit felszabadulna a középpálya, így az Iniesta-Deco-Xavi hármas is többet lehetne a kapu előtt, ami szerintem elég is arra hogy bárkinek rúgjunk vagy három gólt meccsenként.
( említsük meg újra és újra hogy egy dos santos nevű zseni kopogtat az ajtón! nagyon nagy rajongója vagyok, és azt hiszem ő lesz az új évezred ronaldinhoja! )
".. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz?!.."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2007.04.03. 23:50:04

Csak mennyetek a pénzeszsákok. Én nem fétem a spanyol ligát, hisz olyan csapatok nyomják itt mint real meg Barca, aztán milliomos csapatoknak talán jol m1 1-2 évig, de aztán visszamennek ahova valok, a béka segge alá, de az igazi nagy csapatok mindig azok maradnak.
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.04.03. 21:50:44

Game90 írta: A Liverpoolhoz is jött valami Abramovics-féle ember asszem :roll:
Lassan az egész szigetországi focit felvásárolják a gazdag üzletemberek:

Manchesterben a Glazerek
Chelseaben Abramovics
West Hamben vmi izlandi csóka
Liverpool is amcsi kézen
Portsmouthban Mandarics

Meg akarják venni a Villát is, stb.

Szóval valószínű elég jó kis pénz lehet az angol klubokban, így a következő pár évben még nagyobbra nőhet a Premier League színvonala. Ha már korábban szóba került a spanyol pontvadászat egyre romló nívója...
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.04.03. 21:47:57

Ha jól emlékszem Henry nem lett volna olyan drága, mivel már csak egy éve volt hátra a kontraktusából. A szerződéshosszabbítás után lett volna vagy 60-70 millió, előtte ha jól emlékszem "mindössze" 20-25 lett volna...

A Gaspart-éra is túlzásba vitte, most pedig pont a másik végletet sikerült mergcélozniuk. Lehetne választani akár az arayn középutat is... :roll:
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2007.04.03. 21:44:54

Ezt a nagy spórolást én sem értem :? Ha Henryért kiakartunk adni 30-3x milliót, akkor egy hiányposztra miért nem lehet kiadni 20-at? Diogo sem egy rossz játékos, de összehasonlíthatatlan Alvessel.
Aztán, hogy a Liverpool elsőszámú célpontja Eto'o-ka, 60millióról szól az a cikk.
A Liverpoolhoz is jött valami Abramovics-féle ember asszem :roll:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
lionel19

2007.04.03. 21:07:15

Heinzét meglehetne szerezni,Munál van megfelelő pótlása tehát rajtuknemmulik (ha jóltom egy időben nagyonelakarták adni) és azért 10milla max az az ár amiért el lehetne hozni..
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2007.04.03. 20:52:54

grecki írta:Diogo egy vicc! Ha már jobbhátvéd, akkor Alves +10 milliót igazán megérne... Akkor már sokkal inkább Abidal vagy Heinze. Nem is értem, miért kell ilyen szinten a fogukhoz verni a garast! Mintha tönkremennének, ha egyszer 20 milliót ki kellene csengetni hárm évente. Smári cimbinkért meg nem restelltek kiadni 12 milliót!?
Chivu/Gabriel Milito szerintem nagy fogás lenne, bár nem mindenképpen szükséges.
Egyetértek! Néha azért lehetne a zsebbe nyúlni mélyebben,főleg ha valósan nagy tudású játékosról,(okról) van szó!

Chivunak is,Heinzenek is nagyon örülnék,de egyikőjülre sincs sok esély :arrow: úgyhogy Abidal :twisted:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.04.03. 20:42:09

Diogo egy vicc! Ha már jobbhátvéd, akkor Alves +10 milliót igazán megérne... Akkor már sokkal inkább Abidal vagy Heinze. Nem is értem, miért kell ilyen szinten a fogukhoz verni a garast! Mintha tönkremennének, ha egyszer 20 milliót ki kellene csengetni hárm évente. Smári cimbinkért meg nem restelltek kiadni 12 milliót!?
Chivu/Gabriel Milito szerintem nagy fogás lenne, bár nem mindenképpen szükséges.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.04.03. 19:29:34

Szerintem azért ne dörzsöljük annyira a kezünket a nyárral meg az igazolásokkal kapcsolatban.
Egy az, hogy nincs szükség nagy robbantásra a csapaton belül, ebből következik hogy az amúgy is óvatos vezetőség sem fog nagyon belenyúlni a piac mozgásába.
Mindenképpen kell egy Vkp meg egy balhátvád. Ezek létfontosságúak. Ezek meg is lesznek a nyáron. Nem ártana egy belső védő sem, de ismerve a vezetőséget meg Rijkaardot...
Irányító egyenlőre nem kell, ha Deco képtelen lesz összekapni magát, akkor is ott van Iniesta. Legfeljebb majd télen frissítünk ott is.
Csatárnak feljön Dos Santos; Saviola, Giuly, Ezquerro elmegy. nem ártana még egy befejező csatár sem, de ezzel is úgy vagyok mint a belső védővel.

Szóval szerintem úgy nagyjából ennyi mozgás lesz a nyáron. Nagy név, mint pl CR nem fog jönni, de nincs is szükség rájuk!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2007.04.03. 19:07:48

mrmonster írta:Edmilson-t fikázza mindenki, de Albelda még a s...ggét se nyalhatja ki.
Edmilson jó játékos. Csak éppen egy igazi vkp erényei hiányoznak nála. Úgy jönnek át rajta, hogy rossz nézni. Ráadásul kondicionálisan is nulla. A 75. perc tájékán elfogy.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2007.04.03. 18:49:52

Charlie írta:

Mi lesz itt nyáron??!! ALIG VÁROM.

Arriba Barcaaa!
C.
Szntem nem lessz nagy durranás :? Legalábbis akkor tuti nem mint amekkora elvileg lehetne ezeket a híreket olvasva :roll: Én nem számítok nagy dologra,pedig tényleg pár névvel nagyon meg lennék itt is elégedve...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2007.04.03. 18:39:58

Sztem Rijkaard jót nevet a katalán Sport újság cikkein, hiszen miért venne a Barça egy ilyen játékost, mint Diogo? Többszáz ilyen jobbhátvéd játszik a világon, mint ő. Albelda remélem nem igaz.... se De Rossi...
Csomóan azt hiszik, hogy ezekkel mindent megnyernénk... Ugyan már... Edmilson-t fikázza mindenki, de Albelda még a s...ggét se nyalhatja ki.
Előre a TITOlusokért!
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2007.04.03. 18:04:31

http://www.Sport.es -t böngészgetve elég sok érdekes ( nem 100%-os) cikk kerül fel.

Szó van Abidalról és Maloudáról az 1ikben, természetesen a Barca neve is feltűnik a cikkben. Lefordítani nem tudom^^ De azért érdekes na.

Aztán, hogy a Liverpool elsőszámú célpontja Eto'o-ka, 60millióról szól az a cikk.

Kép

Ezt a képet látván, C.Ronaldo is képben van még mindig.


Mi lesz itt nyáron??!! ALIG VÁROM.

Arriba Barcaaa!
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
lionel19

2007.04.03. 17:28:15

Szerintem egy vkp a legfontosabb jöhetne pl.: Mascherano(esélytelen),De Rossi, Cambiasso de Albeldával sem lenne rossz ez a poszt

aztán a védőposztokra is kell. szélsővédő Heinze vagy Dani Alves(mondjuk drága lenne)

belső védőre pedig sztem egyértelműen Milito lenne a jó megoldás szerintem

tehát távozók az igazolások miatt. Sylvinho,Edmilson,Belletti (v Oleguer),Giuly és Ezquerro

Giuly helyett felhozzuk Dos Santost
Ezquerro helyett pedig kölcsönből vissza Maxi (ha elfogadja hogy nemsoakt jáccik majd, bár mérne fogadná)

Cambiasso,Heinze,Milito ha jönne, akkr csak 5 Argentin lenne a csapatban:lol: 8):lol: 8)

és ha választani kell SAVIOLA és Gudjonsen között egyértelműen előbbi, ez senki számára nemlehet kérdés
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2007.04.03. 16:43:11

úgy vélem nem véletlen kerültek képbe az olaszok. legalábbis az ott játszók.
a Barcanak egyértelműen a védelem a gyenge pontja, az olasz ligás csapatoknak pedig az az erősségük.
én Puyol és Zambi kivételével az összes védekező posztra igazolnék nyáron.
1 középső védő
1 jobb oldali szélsővédő
1 vkp

és ezeknél a posztoknál bele is lehetne nyúlni a zsebbe. ha tavaly Henryval szemezett az elnökség, akkor 1-2-3 tíz és húsz milla közötti zsugás nem lehet akadály!

Syl, Gio, Motta, Edmilson, Thuram (nem szívesen, őt inkább itt tartanám),
Belletti, Oleguer (bár ez esélytelen), Marquez.
közülük 3-4 játékostól meg lehetne/kellene válni és még pénzt is hoznának.
a 3 szélsővédő szerződésének hosszabbítása egyébként sztem ezért történt.
Deco01
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2005.04.11. 19:36:37
Tartózkodási hely: Békéscsaba

2007.04.03. 16:39:13

Naon [auto_cenzúra] lenne ha De Rossi idejönne :wink:
Ha mégsem akkor kivi vok Yaya Tourera mit müvelne a Barcában :twisted:
Rajtuk kivül még kell egy szélsö védö mindenképp (Abidal) Diogo hát nm is tudom......olyan favágo stilust képvisel. :lol:
Gaby Milito vagy Chivu középre meg dos Santos és asszem ennyi elég is.
Eto'ó: Madrid, cabron saluda el campenon! :)
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2007.04.03. 15:32:32

Jujj, D. de Rossi a kedvenc olaszom, kőkemény játékos és technikailag is jól képzett. Jelenleg Essien mellett a legjobb játékos erre a posztra szerintem.
Ha tényleg "csak" 20 millió euró körüli összegbe kerül, akkor itt a helye a Barcában!:)
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2007.04.03. 14:57:29

,,hiszen a megszerzése nem lenne olyan drága, mint Daniel Alvésé vagy Eric Abidalé'' :arrow: de nem is olyan jó játékos Diogo.
Jöjjön inkább Chivu és de Rossi. Chivu két poszton is bevethető, jó kis játékos. Marquez a kp-ra, de ha de Rossi jönne, akkor csak csere lenne :roll:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Bodi
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3395
Csatlakozott: 2004.10.08. 13:59:23
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2007.04.03. 14:39:06

Én Gaby Milito-t és Chivut szeretném nagyon!
Meg lenne oldva a védelmünk.
Ha még sikerülne igazolnunk egy jó vkp-t,pl Rossit,akkor kész is lenne a keret,Dos Santos még feljön és kész.
Bár én még mindig azt mondom,hogy a középpályán egy komolyabb vérfrissítésre lenne szükség egy alapember beáldozásával,de a vezetőség nem így gondolkozik.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.04.03. 14:33:32

Zsolti írta:Diogo nem gyors? Nem segíti a támadásokat?
hányszor láttad te játszani?
ugyan-ugyan...ő lenne a legtökéletesebb a jobb bekk posztra!!
Én ezt a Mexes dolgot nem értem..nem vágom mit láthatnak abban a komában?? :roll:
Igen, nem sokszor láttam. Láttam ellenünk, meg még párszor.
Én semmi különöst nem látok benne :roll: Legtöbbször azzal tűnik ki,
hogy felrugja az ellenfelet. 100 jobb megoldás van nála, nehogy már őrá szoruljunk rá.
Avatar
sasi1
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1291
Csatlakozott: 2005.07.09. 23:01:04

2007.04.03. 13:50:02

barca0417 írta: és akkor világklasszis védelmünk lenne.
Tavaly nem volt világklasszis védelmünk (ami a neveket illeti) mégis megnyertük a BL-t........
Nyáron erősödött a védelmünk (ami a neveket illeti) és kiestünk a BL nyolcad döntőben..................

Persze nem azt mondom, hogy ne igazoljunk, csak úgy írtam, mer ráérek.

:wink:
Lezárt