A Magyar Barca Zártosztály #2

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.09.15. 09:08:55

Ezt majd személyesen megbeszéljük. Mégegyszer mondom, amíg nem vagyunk labdabiztosak (labdakezelés, labdatartás, látni a pályán), egyénileg képzettebbek az ellenfelek, nincs értelme csapatjátékról meg taktikáról beszélni... Sajnos ezt 6-8 éves korban tanítják, (nekem sem tanították sajnos) most már késő. Illetve van értelme beszélni róla, csak nem fogjuk tudni megvalósítani. De mivel magunk szórakoztatására játszunk, nincs is ezzel baj. Csak ne keseredjünk el, ha nem jönnek össze a dolgok. Ezzel a kerettel ennyire vagyunk képesek.
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2007.09.14. 20:29:51

haze71 írta:. És itt nem a csapatjátékról, hanem az egyéni képességekről beszélek.
Te mindig az egyéni képességekről beszélsz, de valjuk meg ez csapatjáték ami azt jelenti, hogy segítjük egymást...
Lehet ezen kéne változtatni, hogy kisegítjük a másikat valamint amit Te is említettél, hogy a védők nem lépik átr a felezővonalat!!!
Megjegyzem elég sokszor tapasztaltam (láttam) amikor védő voltál felrohantál támadni...a védekezéshez pedig nem értél vissza!

Szóval az egészből azt akartam kihozni, hogy ha a csapat együtt tudna mozogni a pályán akkor könnyebb lenne a védekezés is!!!
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.09.14. 15:49:39

Sajnos nincsenek jelenlegi csapatunknak erős lábakon álló védelmet garantáló emberkéi. Ez tény. És itt nem a csapatjátékról, hanem az egyéni képességekről beszélek. Bár szerintem ezt a lelke mélyén mindenki tudja. A jobb csapatoktól nagyon ki fogunk kapni, a velünk hasonlóakkal pedig olyan meccseket fogunk játszani, mint tegnap. Akár nyerhettünk is volna, de az egyetlen épkézlább emberüket csak egy félidőn keresztül tudtuk tartani aztán felhigult a védelem...
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2007.09.14. 15:37:37

dopi írta:Én vállalom a felelősséget és ennek fényében a következő mérkőzésen a csere cseréjének a cseréje leszek, amely a "csak végszükség és atomtámadás esetén" fogalmát meríti ki. rosszul játszottam, én is benne voltam a "gyíkabb" védelemben és bár lehet a kövekezőn jobban menne, de nem kockáztathatunk. És talán a győzelmek is jönni fognak ezek után.
Hmmm...akkor megint a védelem... :cry:
Avatar
dopi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2006.08.02. 15:45:05

2007.09.14. 14:48:32

Én vállalom a felelősséget és ennek fényében a következő mérkőzésen a csere cseréjének a cseréje leszek, amely a "csak végszükség és atomtámadás esetén" fogalmát meríti ki. rosszul játszottam, én is benne voltam a "gyíkabb" védelemben és bár lehet a kövekezőn jobban menne, de nem kockáztathatunk. És talán a győzelmek is jönni fognak ezek után.
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.09.14. 13:59:34

A kezdő csapat vezetett 2-0-ra, aztán a cserékkel megbomlott a felállás... Ez nem bírálat, csupán tény. A csk döntését nem bíráljuk, hisz övé a felelősség. A jó cseréknél is és a rosszaknál is... Ez más meccseken is így lesz.
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2007.09.14. 13:42:12

Melkor írta:Superláma!
Sajnos 4-2-re kikaptunk egy velünk kb azonos erősségű csapattól.
2-0-ra vezettünk az 1. félidőben, de utána valahogy nem igazán ment a játék és szerencsénk sem volt....
Amúgy egyénileg és csapatban is javultunk múlt héthez képest (ez persze nem volt nehéz...), de összjátékban ennél még lényegesen több kell!
Hajrá a következő fordulóban!
Hogy a pélóba lehet kikapni 2-0-ról, hogy az ellenfél 1 félidő alatt rúg 4-et?
Superlama
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2005.07.07. 21:59:52
Tartózkodási hely: Budapest

2007.09.13. 23:54:45

Nagyon sajnalom hogy igy alakult az eredmeny de ha fejlodunk akkor megeri es megegyszer sorry hogy nem tudtam menni most ertem csaj haza. :?
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2007.09.13. 23:18:36

Superláma!
Sajnos 4-2-re kikaptunk egy velünk kb azonos erősségű csapattól.
2-0-ra vezettünk az 1. félidőben, de utána valahogy nem igazán ment a játék és szerencsénk sem volt....
Amúgy egyénileg és csapatban is javultunk múlt héthez képest (ez persze nem volt nehéz...), de összjátékban ennél még lényegesen több kell!
Hajrá a következő fordulóban!
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Ronaldinho 17
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1942
Csatlakozott: 2004.10.17. 18:13:25
Tartózkodási hely: Csepel

2007.09.07. 16:41:04

Én is csak,segítően szóltam Dopinak,lehet kicsit hangosan idegesen,de ez a meccs hevében nálam természetes,de sztem Dopi sem bántásnak fogta fel,hisz együtt mentünk haza,jót beszélgettünk,és nem láttam hogy megharagudott volna! Ha nem szólunk,akkor biztos nem változik semmi,ha szólunk akkor talán...Bár mint mondtam ennyit tudunk mi így együtt,lesznek hasonló képességű csapatok,ott kell nyerni!Ennyi!

Hajrá Mi!
ZSOLTI 10 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
gnorbert
Capitá del Barça
Hozzászólások: 971
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:31:45

2007.09.07. 14:25:50

Mindenki a Csapat javát akarja ki így, ki úgy (vérmérséklete szerint) ez nem kérdés.

Induljunk ki a sikerekből (mert azért ilyenekben is volt részünk), és a győztes meccseinkből...

písz
Visca el Barça, visca Catalunya! Més que un club!
Silvanus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:02:59
Tartózkodási hely: Budapest

2007.09.07. 13:44:09

Ergo kussoljak el, és csak magamba nézzek!? Ok Norbi, Marci így teszek! Ettől minden szebb, jobb lesz, és tudni fogjuk a dolgunkat... Látom tetszett nektek a 'halk megjegyzés' kifejezés, ami tényleg csak egy apró jelző volt, de összességében az egész HSZ-em nem halk volt, hanem ŐSZINTE, és HANGOS - amiért meg is kaptam most tőletek a megjegyzéseket, akkor kérdem én: MOST MONDJAM EL AZ ŐSZINTE VÉLEMÉNYEMET, VAGY NEM? MEGBESZÉLJÜK A GONDOKAT VAGY NEM?

Igazad van Norbi, nem segít az ordibálás, nekem sem esne jól, én ezt nem is tagadom (ha valaki emlékezhet arra a pár görcsös hónapomra ezek miatt, az pont te vagy Norbi), és most elmondom Marcinak, mindenkinek ezeket én, és szerintem más sem bántásnak, vagy lehurrogásnak szánja, egyszerűen csak jön, mert szeretnénk ha jobb lenne a csapat... DE HOGY MIÉRT ÍGY JÖN EZ KI, MIÉRT OTT, AKKOR??? Hát hogyan Norbi, Marci? HOGYAN? Amikor mint arra céloztam nem tanulunk a hibáinkból 2 éve, és amikor minden előre megbeszélünk, letisztázunk, mindenki bólogat, és érti látszólag... AZTÁN A MECCS KÖZBEN MEG [auto_cenzúra] NEM AZT TESSZÜK, hanem nézzük a meccset, és szaladunk a labda felé mind, mint ha az egy mágnes lenne...

Nem vitázom, nem kötekedem, mindenkitől, akit megbántottam ELNÉZÉST, senkit, ismétlem SENKIT sem állt szándékomban, bírlak titeket, és jó ennek a csapatnak a tagja lenni, egyszerűen csak elmondtam az őszinte véleményemet, ami dióhéjban annyi, hogy elegem van abból, hogy két éve ugyan az megy: meccs előtt duma, hogy nyerünk, meccs közben ordibálás, ugyan azok a hibák, és meccs után az okoskodás, meg az egymásra mutogatás...

Én befejeztem, és nem szólok semmit. Megteszem, ami csak tőlem telik, harcolok, gólokat szeretnék lőni. Ha a csapat, és Melkor számít rám, és betesz a csapatba, akkor rám számíthattok srácok, ahogy eddig is!!!

PEACE! Forcá H.F.C.B.!!!
"Més Cuen un Club"
Avatar
gnorbert
Capitá del Barça
Hozzászólások: 971
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:31:45

2007.09.07. 12:43:57

Szevasztok!

Igen vacak esténk volt, de azért a jövő héten is játszunk, és remélhetőleg feledtetjük a tegnapi "teljesítményt".

Egy védő (vagy kapus) hibája mindig szembetűnőbb, mert abból a Csapat gól(oka)t kap(hat), míg a támadó balf@szkodása nem eredményez azonnali hátrányt (persze előnyt sem) az ellenfeleinkkel szemben.

Néhány apró dolgot meg kell tanulnunk elsajátítani (mert fejben ugye tudjuk hol és mit rontunk/rontottunk el)...

1; talán az első, és legfontosabb dolog: nem kell beszarni senkitől.

(lehet egy az egyben bátran többet vállalni!)

2; ha úgy alakul (alakulhat úgy, mert - bárki bármit is képzel magáról, meg a Csapatról - nem vagyunk mesterei a labdarúgás tudományának - ha így lenne, nem itt fociznánk) sima 4-5 gólos hátrányban nem szabad kitámadni :!: hova :?: minek :?:

3; nem szégyen ha kikapunk egy ügyesebb csapattól (persze nem is jó érzés ha azt teszik velünk amit tegnap tettek, és igyekezni kell az ilyet elkerülni legközelebb... de), nem kell félni a vereségtől (a legjobbak is cumiznak néha - nem is kicsit), minden héten javíthatunk :!:

(szívem szerint speciel, minden nap olyan kvalitású csapatok ellen játszanék mint a tegnapi, mert ezekből a meccsekből lehet a legtöbbet tanulni, a legjobban fejlődni :!:)

4; mi egy remek, de amatőr Csapat vagyunk, ennek fényében kell gondolkodni, nem halkan megjegyezgetni dolgokat, hanem a pályán segíteni kell egymást, és nem feladni soha (komolyabb hátrány esetén sem - pörögni, pörögni, pörögni, ha kell akkor a "tisztes vereségért") :wink:

Silva:
Tegnap minimum egyszer (de inkább többször) leüvöltötted Marcinak a fejét a pályán.
Nem emlékszem hogy amikor Te a két "egy méterre vagyok a kaputól ajtó-ablak" helyzeted közül mindkettőt kihagytad bárki a védelemből hasonlóképpen viselkedett volna Veled.

Jellemző ez még a Zsoltira (tegnap: Dopi így-úgy...), olykor Lámára ([auto_cenzúra] nem jön egy rendes passz...) stb...

Nem mondom hogy ne lenne érthető a reakciótok, DE TÉNY:
- a valamiért amúgy is önbizalomhiányban szenvedő védelmünket ezekkel a leb@szásokkal csak még inkább elbizonytalanítjátok :arrow: azaz - ezen lekúrásoknak is köszönhetően - tovább gyengülünk hátul (is, mert közben magatokat is hergelitek, tehát elöl is kevesebb a koncentráció)...

No... tegnap nem jól muzsikáltunk, de jövő héten csütörtökön újra indul a gyia-gyia a melógyia, és biztosan jobban húzzuk majd :!: :-({|= :-({|= :-({|=

"Always look on the (B)right side of life"
http://youtube.com/watch?v=pCWw6W5NEa8& ... ed&search=

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Visca el Barça, visca Catalunya! Més que un club!
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2007.09.07. 10:55:39

A múlt héten sokkal jobban tudtuk követni az embert, ez a csapat viszont nagyságrendekkel jobb volt náluk, én például erre most nem voltam felkészülve. Tényleg túl statikusak voltunk és rengetegszer maradtunk le az emberről, de az nem igaz hogy egyszer se álltunk volna oda vagy hogy ne tudtuk volna, ne tudtam volna többször is szerelni őket. Mindent összevetve viszont elfogadhatatlanul rossz volt a védekezésünk, a védekezésem. Nekem sokkal fegyelmezettebben és több koncentrációval kell játszanom, végig.
Halkan nincs értelme megjegyezgetni a dolgokat.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
Silvanus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:02:59
Tartózkodási hely: Budapest

2007.09.07. 09:18:48

8:3 NEM NEKÜNK! :(

NO COMMENT!

Marci, mind szép és jó, amit írsz, és jogos, korrekt!!! De ezt írtuk 2 éve, tavaly, és akkor ezek szerint idén is ez lesz a sláger... JÓ LENNE MÁR VALAMI MEG IS VALÓSÍTANI EZEKBŐL!!! Hogy csak két példát mondjak: jó lenne végre belőnöm NEKEM IS, DE MÁSOKNAK is a helyzeteinket (én ezért nagyon dühös vagyok magamra!!! Kifogás van, mentség nincs!!!), és a védelemnek sem ártana, ha végre nem 3-4 méterről követné az emberét, azzal a dumával, hogy ha arra megy a labda, majd úgy is odaérek... MERT NEM ÉR ODA!!! 10-ből egyszer sem!!! NEM, ÍGY NEM LEHET!!! Halkan jegyzem meg, hogy tegnap kb. 4 vagy 5 gólt ebből kaptuk, hogy az ELVILEG felállt védelmünk mögé bement a labda, és HOPPÁ, ott volt egy csatár, és beküldte.... :evil:
"Més Cuen un Club"
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2007.09.07. 08:59:50

Legalább az eredményt beírhatáttok volna.
Avatar
gnorbert
Capitá del Barça
Hozzászólások: 971
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:31:45

2007.09.06. 23:56:30

Így - így :!:
Visca el Barça, visca Catalunya! Més que un club!
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2007.09.06. 23:54:09

Súlyos vereségbe szaladtunk bele sajnos, de ezt nem kell ragoznom. Gatyába kell rázni a védelmet, oda kell állni minden ember mellé állandóan. Ha magunkba nézünk remélem mindenki látja hogy hol javulhat. Nem lehet eleget hangsúlyozni az erőnlétet és a fegyelmet.
Nem vagyunk rossz játékosok, ne csüggedjünk! A bajnokság elején állunk, fiatal a csapat. Ha jobban összeszokunk, és erősödünk, rengeteg hibát ki fogunk tudni küszöbölni azok közül, amiket most vétettünk! Tudunk mi passzolni, de egy ilyen csapat ellen a helyezkedés és a labdabiztosság miatt is sokkal jobb erőnlét kell.
Jöjjünk minnél többen szombatonként Csepelre, rendszeresen! Ezen felül sokunkra (pl rám és a bátyámra) ráfér még egy kis extra futás is. Javulást az ilyen erős csapatok ellen csak akkor várhatunk, ha teszünk is érte valamit.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Scorpion
Capitá del Barça
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2006.07.10. 01:42:07
Tartózkodási hely: Budapest

2007.09.05. 13:58:59

Sztem a labdam a legjobb választás. Pizza finom, de hamar elfogy. + lassabbá is tesz minket. A labda meg motivál:)
Ronaldinho 17
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1942
Csatlakozott: 2004.10.17. 18:13:25
Tartózkodási hely: Csepel

2007.09.04. 17:56:49

Jaja! Focilabda,vagy a pizza is jó ötlet! :wink: Majd kitaláljuk!
ZSOLTI 10 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
gnorbert
Capitá del Barça
Hozzászólások: 971
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:31:45

2007.09.04. 17:17:39

Zoli!

OK! Csütörtökön viszem a papiruszt, meg a pólókat (mind M-es méret!!), meg a kislasztikat...

A "rámeső" 373.-ft-ot bedobom a "közösbe" (SSSZHFCBJAMLA)!

Ha többen is így tesznek, akkor vehetünk a csapatnak egy jó lasztit (pl.), vagy elpizzázhatják egyszer egy Silvanus meccsnézés közben az ottlévők...

Biztos van más 5let is (pl. Súlyos Sérülést - bal csukló törés ide tartozik - Szenvedett HFCB Játékosok Anyagi Megsegítésére Létrehozott Alapítvány :mrgreen: :mrgreen:), de bármi jobb a 373.-ft/fej osztásnál :wink:

szvsz
Visca el Barça, visca Catalunya! Més que un club!
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.09.04. 15:06:55

Egy kis matek: A totó és a tippmix 20.240 forintba került. Tippmix nyeremény: 20.873. Totó nyeremény: 4.597. Összesen: 25.470. Ez azt jelenti, hogy mindenki, aki befizetett 1500 forintot, azt visszakapja tőlem, (Norbi! Légyszíves hozd el a papírt róla) valamint a 14 nevezett kap még 373 forintot. Aki a kicsit nem becsüli, az a nagyot igen...
Avatar
gnorbert
Capitá del Barça
Hozzászólások: 971
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:31:45

2007.09.03. 15:24:58

Bizony!! Nem is kevés!!!
Visca el Barça, visca Catalunya! Més que un club!
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.09.02. 23:01:15

A tippmix is megvan. Legalább ingyen fociztunk. Ez is valami...
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.09.02. 21:06:54

A totón 11-esünk van. Nem tudom, mennyi, mert kombinációs a szelvény. Gyanítom nem fizet túl sokat, elég papírforma eredmények születtek... Remélem, kifutja a nevezési díjat, mert egyenlőre a tippmix 5. meccse (Sporting) még X. Az biztos, hogy ebből még nem megyünk Barcelónába. Inkább gyüjtsetek...
Lezárt