Eric Abidal

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.31. 00:15:19

Istenem, mennyi itt az álomvilágban élő ember! :D Az élet sajnos nem egy amerikai film, ahol a 60 éves Rocky egy rövidke felkészülés után simán egy szinten van az aktuális világbajnokkal. Ki akar "felnőni"? :roll:

A valóság sajnos az, hogy egy nemsokára 34 éves játékos aki már a második műtétjén és hosszabb kihagyásán van túl, már nem képes megállni a helyét az elitben. Emberileg követendő példa, csak méltatni lehet őt, az biztos, de ez nem elég ahhoz, hogy ilyen események után és ilyen körülmények között valaki rendszeres játéklehetőséget kapjon egy olyan csapatban, ahol szinte csak a tökéletes a jó - az elitben. Márpedig Abidal játszani akar és nem padozni.

Lehet ész nélkül idegeskedni és szidni Tito-tól kezdve a vezetőségig bárkit, de ha valaki előveszi a józan ítélőképességét, hamar beláthatja, hogy aki döntött ebben az ügyben - legyen az Tito vagy Rosell vagy más - a lehető legjobb döntést hozta. Lehetőséget kínált Abidalnak, hogy a klub része legyen a jövőben, de a klub sportszakmai szempontjait helyezte előtérbe azzal, hogy játékosként igazán már nem számítanak rá.

Aki pedig vakon minden ügyben hangoztatja a "több mint egy klub" szlogent az nem is érti igazából annak jelentését. :wink:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.05.30. 23:45:34

MERCI ABI!

Nagyon szeretem a palit, sok sikert neki máshol,kár hogy nem itt,szerintem még bőven elfért volna a keretben... :roll:
Nagy pillanatai voltak, hihetetlen elegáns, tanári védő volt, öröm volt nézni. Nagyban hozzájárult az utóbbi két szezon gyenge védekezésében,hogy nem volt velünk.

(valami fusztrált madridista már kitalálta,hogy Messi fúrta ki a klubból? remélem igen, szeretik az ilyen sztorikat...:D)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2013.05.30. 20:50:00

Nyilván mindenki szerette... én is. Azonban ne felejtsük el azt a tényt, hogy sokkal kevesebb lehetőséget kapott volna, mint amit itt sokan hisznek. A sorban előtte van Piqué, Puyol, (képességekben nem, de Tito-nál biztosan) Mascherano. Ha itt marad, akkor csóri Bartra-tól venné el a helyet, és akkor még nem említettem a sokak (és magam) által várt kh-t (aki valszeg szintén a kezdőbe érkezne). Kell rotálgatni a csapatot ez tény, de a védelem (és főleg a belső páros) a legkényesebb része a rotációnak (magyarán itt kell a legjobban összeszoknia a párosnak). A lehetőséget valszeg felvázolták Abi-nak, de ő nyilván többet szeretne játszani. Ezért nem hiszem, hogy bárkit is hibáztatni kellene mind a vezetőségtől, mind az edzői stábból. Az a szép gesztus, hogy ennyi mindent tett a klub érte. És talán halkan megjegyzem, hogy a kora is benne lehetett a dologban. A széleken pedig bár Adriano sérülékenyebb, Alba viszont nem és itt is van egy fiatal, aki eredetileg jobbszélső, Alves miatt többet játszik a bal oldalon...ugye Montoya.

Összességében sokat köszönhetünk neki és várjuk vissza!

ui.: ha kiakarnák paterolni a klubtól (MQuC), akkor miért ajánlottak neki állást más szerepkörben :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lego 2013.05.31. 00:05:01-kor.
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.05.30. 20:01:16

Kövezzetek meg nyugodtan, nem mostanában kezdtem el drukkolni a Barcának, de ilyenkor azért elgondolkodom azon, hogy a Barca több mint egy klub...
Mérhetetlenül csalódott vagyok és egyben ingerült... :(
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4516
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2013.05.30. 19:43:39

Minden tiszteletem Abié, ezt a búcsúzást 30 év múlva is emlegetni fogom, példaértékű. Óriási tisztelet, ahogy végig csinálta ezt búcsúzást.. olyant/olyanokat megölelni, akikben egy csepp emberség nem szorult, egy ilyen szavakkal leírni képtelenség, kemény betegség után vissza tért, és akkor ennyi..? Hű maradt a klubhoz, a klub nem marad hű őhozzá. Nálam mindig mindig is egy nagy játékos fog maradni, hatalmas szíve van neki, látszik mennyire is tisztelte és szerette a klubot. Azt a tanári focit, amit mindig is tudott, remélem még pár esztendőig látni fogjuk tőle, bárhová is igazol majd. Egy hatalmas kalappal neki erre a pár évre, jó egészséget kívánok neki és sok szerencsét! :(
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.30. 19:16:40

Persze varjuk már Tito nyakába...A világon semmit nem tudunk a dologról,de Tito a hibás,mert nem kedveljük,persze...Énis sajnálom,sokat tett a klubbért...De mi is érte...Kiáltunk mellette,ő vehette át a Bl serleget anno,meg meg annyi gesztus és törődés...De nem vagyunk jótékonysági klubb...Kell a pénz...A fizetéseket Rosell csökkenteni akarta anno,hogy ebből mi valósult meg nem tudom,de az tuti hogy nem fér bele hogy vkit fizessünk úgy hogy a fene tudja mire lesz képes,és mennyit bír játszani...Kell a pénz az új emberekre,mert nem a 2 szép szemünkért jönnek azért ide...A mai foci a pénzről szól,és hogy fel tudjuk venni a versenyt,minden számít...

Sztem Rosell nem akarta őt elengedni sztem Tito meg senki sem,de egy elnöknek ez a dolga meg kell hozni a nehéz döntéseket a klubb érdekében...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2013.05.30. 19:14:10

Köszönünk mindent Abidal!! Nagyon fog hiányozni a páratlan eleganciád :(
Jó egészséget és sikereket, akárhol folytatod!

Nagyon ajánlom ezt a videót mindenkinek.
http://www.youtube.com/watch?v=sr8HpkQ1Y_0
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.05.30. 18:49:25

Merci Beaucoup!Au revoir Abi!!!
Kép
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2013.05.30. 18:48:37

Mihu írta:...
Egy az egyben így gondolom én is annyi módosítással, h szélen én sem számolnék már vele. Na de középre bőven elférne. Illetve meg is voltam győződve arról, h tavaly nyáron ill. télen csak azért nem vettünk középső védőt a sérülések ellenére sem, mert már láthatáron volt Abi visszatérése és Tito inkább vele számol. Szóval nagy csalódás ez :(
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
kova4
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2013.02.10. 11:14:12

2013.05.30. 18:43:42

Én is sajnálom, hogy elmegy. Viszont úgy gondolom, hogy a vezetésnek igaza van olyan szempontból, hogy vszeg azt a szintet már nem tudta volna hozni, amit eddig hozott, max évi 10-12 meccsen. A més que un club nagyon szép, meg egyetértek vele, egy bizonyos határig. Mert az, hogy fizettük a fizetését, meghosszabítottuk a szerződését amíg beteg volt, gyönyörű. De a jótékonykodás egy határon túl már nem húzható, mert a szakmai rész rovására megy.
Sajnálom, hogy elmegy, mert példátlan ember, de szakmai okokból jogos az elküldése. És remélem, hogy 1-2 év múlva visszatér ide abba a pozicióba, amit a klub kínál neki.
" A sikert az életben nem a tehetség, hanem a kitartás hozza." - (C.W. Wendte, író)

" Mérkőzés előtt soha nem gondolok döntetlenre, vagy vereségre. Mindig a győzelmen jár az eszem, bármilyen színű mez legyen rajtam." - (Ronaldo)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.30. 18:37:14

Nagyon sajnálom, hogy elmegy, hiányozni fog nagyon. Nem gondoltam volna, hogy így megkedvelem azok után, hogy mennyi nem szerettem az első két évében. De aztán történt vele valami 2010-ben. Olyan hihetetlen eleganciával játszott a betegsége előtti évében, hogy öröm volt nézni. Tuti, hogy nem fogom elfelejteni a Bilbao vagy a Real elleni gólját.

Köszönjük, Abidal! :cry:
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2556
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.05.30. 18:20:19

Megbízhatóan és jól játszott. Hosszú időt kihagyott, de egy évig marasztalhatták volna, mivel úgy ugrott vissza a mélyvízbe, mintha el sem telt volna az a bizonyos 400 nap. Biztos tartalékos pont a védelemben, mint Puyol. Senki nem várja el tőle, hogy úgy fusson, mint egy huszonéves, de bármikor ha gáz lett volna, lehetett volna nyúlni hozzá. Már pedig Adriano még a porcelánnál is rosszabb, pont miatta kellett volna itt tartani. Teljesen logikátlan döntés, nagy veszteség.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.30. 17:17:25

Nagyon sajnálom Abidalt ezt tényleg nem egy szép húzás a klubtól és tök mindegy, hogy Tito vagy Rosell részéről. :roll: Óriásit küzdött ez az ember, mindent megtett, hogy visszatérhessen és itt fejezze be a pályafutását erre elküldik. És szakmailag sem indokolt szerintem. Amikor visszatért világosan látszott, hogy a tudásából semmit nem vesztett(miért is vesztett volna?), ugyanolyan higgadt eleganciával játszott, ami valljuk be őszintén nagyon hiányzik a védelmünkből. Egyedül erőnlétileg kell rendbe szedni, de arra meg itt lett volna a nyári felkészülés és ismerve Abidal akaraterejét ez alighanem nem múlott volna rajta.

Szóval egyszerűen nem értem a döntést és egy kicsit csalódtam most a klubban. Neki innen kellett volna visszavonulnia ez nem is kérdés!

Minden jót a továbbiakban!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
TrogAir
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.12.01. 14:05:13
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.30. 16:19:33

Stalkyard írta:Nagy gyökérségnek tartom az elküldését a klub részéről. Abida elmondta, hogy ő maradni akart, a klub nyilván elmondta neki, hogy nem számít rá kezdőként, ha ennek ellenére is maradni akart, nem értem a szitut. Szerintem egy év még mindenképp lett volna benne, hogy aztán ( valószínűleg ) innen vonulhasson vissza. És itt most nem a més que un club-os agymenésről van szó, hanem arról, hogy ez az ember tényleg bitang sokat és keményen dolgozott, hogy visszatérjen a pályára ENNEk a klubnak a színeiben. Nyilván tisztában volt a helyzetével, hogy ilyen betegség, és ennyi kihagyás után valószínűleg már nem lesz alapember, de ha ezt elfogadta...
Persze gazdaságilag a fizetése miatt elképzelhető, hogy nem érte volna meg a csapatban tartani, de egyrészt ő az a játékos a Barcában, akinek az ügyét még ennek a megfontoltabb vezetésnek ( amit egyébként díjazok, és becsülök ) sem anyagi szempontból kéne néznie, valamint köthettünk volna vele egy rövid távú szerződést, kisebb fizuval, csak még elfocizgathasson itt egy ideig.

Minden jót Abi!
Ahogy ezt olvastam, mintha a gondolataimat írtad volna le. Erkölcsileg találom rossznak ezt a döntést. Ez az ember nem akármit tett a Klubért és elküldik. Szerintem meg a formájával sincs semmi baj. Egy ilyen dolog után szerintem bárki feladta volna, de Ő nem...Szóval a vezetés most kicsit süllyedt a szememben...
Kép


"The other day I watched him make this goal. They say it was like Maradona. I think he is better. (Salvador Aparicio)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.05.30. 16:17:22

Igazán Több akkor lenne a jelenlegi Barcelona egy klubnál, ha most szó nélkül tolták volna alá a +1 éves szerződést...Nem hiszem, hogy azon múlik a jövő éves költségvetés, ráadásul egy rutinos róka mikor nem jön jól hátul, ahol évek óta gyatrék vagyunk? Szóval még azt sem mondhatják, hogy kidobott pénz lenne a fizetése, amiből nem tudom elképzelni, hogy nem lehetett volna lefaragni.

Gratulálok a vezetőségnek, ismét egy nagyon szimpatikus mozzanat.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.05.30. 16:17:19

Én nem a klubot hibáztatom, hanem egyedül Tito-t. Mégpedig azért, mert Rosell-en az egész sajtótájékoztató alatt azt láttam, hogy baromira küzd az érzelmeivel. Láttam azt is, mikor Pep bejelentette, hogy távozik, akkor nem vágott ilyen fejeket, és nem mocorgott folyamatosan. Most láttam, hogy nagyon sajnálja, és nem tetszik neki a helyzet. Szerintem ha rajta múlott volna, akkor Abi marad. Pedig én nagyon nem szeretem a presit, de most láttam, hogy kijött belőle az ember.


Úgyhogy én egyes egyedül Tito nyakába varrom Éric távozását. Mivel nem volt róla szó, hogy szélső védőt akarunk igazolni, így aztán pláne érthetetlen számomra az elküldése. Két balszélsővel akarja lejátszani a következő szezont? Abból is az egyik Adriano, aki 3 meccsen játszik, majd 8on nem...Úgyhogy abszolút nem értem a döntését. Olyan fiatal játékos sincs, aki már az első csapat kapuján kopogtatna. Szóval én egyre inkább úgy érzem, hogy itt más is lehet a háttérben, mint az, hogy Abi már nem fiatal, és gazdaságilag jobban jöttünk ki azzal, hogy nem hosszabbítottunk vele szerződést. Mert ha azt mondják neki hogy figyelj öreg, felére csökkentjük a fizudat, abba is belement volna.


Szégyeld magad Tito, hogy szó szerint elzavarsz egy olyan játékost, akinek megkockáztatom, az egész keretben Puyolon, Xavin és Iniestán kívül a legtöbbet jelenti a Barca. Abi sírt, elmondta 15x hogy "nem akartam elmenni, az volt a tervem hogy itt fejezzem be", Rosell nem bírt megülni egy helyben, plusz minden az arcára volt írva, Tito meg úgy ült ott végig, mint akit odaraktak. 0 érzelemmel az arcán. Óriásit csalódtam most benne.



Szerk: Jah és még valami....azért "érzitek" a "több mint egy klub" érzést abban, hogy a Tito minden követ megmozgatott azért, hogy egy olyan játékos a klubnál maradjon, aki el akar menni, illetve minden 3 évben megcsinálja a cirkuszt a szerződéshosszabbításával, viszont egy olyan játékost meg zavar elfele, aki foggal körömmel itt szeretné befejezni a pályafutását azután, hogy 2x is a halál torkából mászott vissza? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mihu 2013.05.30. 16:21:50-kor.
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3982
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.05.30. 16:07:15

LG írta:
Ha Pique a biztos pont középen, akkor el vagyunk veszve. Hacsak nem talál vissza a kb. két évvel ezelőtti formájára, de erre nagy esélyt nem látok. Sajnos úgy tűnik neki a celebkedés és Shakira már fontosabb, mint a futball.
LG én ezzel maximálisan egyetértek, csak azon okból írtam, hogy biztos pont, mert ezt tükrözi a jelenlegi felállás (és átigazolási hírek), valamint a vezetőség és edzői stáb álláspontja.
Piqué sosem lesz olyan formátumú védő, mint Puyol.
Ő az öreg mellett nagyszerűen tudott működni, amikor még ez a leányzó nem volt a közelében. Annak eldöntése, hogy mi okozta valójában a formahanyatlását nehéz dolog, de nyilván Pep nem véletlenül tartotta problémás embernek.

Kívánom, hogy cáfoljon ránk, a gyerek születése után "benőhetne a feje lágya". A képességei alapján nem kétséges a helye, de a mentalitásán akaraterején sokat lehetne még változtatni.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.05.30. 15:43:06

Nagy gyökérségnek tartom az elküldését a klub részéről. Abida elmondta, hogy ő maradni akart, a klub nyilván elmondta neki, hogy nem számít rá kezdőként, ha ennek ellenére is maradni akart, nem értem a szitut. Szerintem egy év még mindenképp lett volna benne, hogy aztán ( valószínűleg ) innen vonulhasson vissza. És itt most nem a més que un club-os agymenésről van szó, hanem arról, hogy ez az ember tényleg bitang sokat és keményen dolgozott, hogy visszatérjen a pályára ENNEk a klubnak a színeiben. Nyilván tisztában volt a helyzetével, hogy ilyen betegség, és ennyi kihagyás után valószínűleg már nem lesz alapember, de ha ezt elfogadta...
Persze gazdaságilag a fizetése miatt elképzelhető, hogy nem érte volna meg a csapatban tartani, de egyrészt ő az a játékos a Barcában, akinek az ügyét még ennek a megfontoltabb vezetésnek ( amit egyébként díjazok, és becsülök ) sem anyagi szempontból kéne néznie, valamint köthettünk volna vele egy rövid távú szerződést, kisebb fizuval, csak még elfocizgathasson itt egy ideig.

Minden jót Abi!
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.05.30. 15:40:20

Szegénykém , hogy sírt :(
Szomorú az ilyen és az , hogy tényleg milyen kötődések vannak a klubon belül amiről nekünk sokszor fogalmunk sincs...
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2013.05.30. 15:39:49

Végtelenül sajnálom, az egyik kedvenc játékosom volt, főleg az emberi oldala miatt. Nem derült ki, hogy milyen állapotban tért vissza, vélelmezhetőleg már nem tudja elérni a korábbi szintjét, ezért küldték el csúnya szóval. Bíztam benne, hogy innen vonulhat vissza. A legjobbakat kívánom neki, remélem edzőként (ifi) 1-2 év múlva feltűnik a Klubnál.
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.05.30. 15:28:12

Amin keresztül ment az is csoda , hogy még a pályáról álmodozik!
Imádtam a játékát és imádtam mint ember mint személyiség!
Páratlan típusú ember!
Nem kell bánkódni , hiszen biztos vagyok benne,hogy mind a klub , mind Abi nemegyszer átbeszélték már a hogyan továbbot és útjaik összetalálkoznak még!

Be kell látni ezen a szinten ilyen 2 év után már nem megy :)


Te queiro Abi :)
tossademar
Barça B
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013.03.08. 15:57:10

2013.05.30. 15:15:11

Akkor amikor még csak az elején voltunk az átigazolási cirkusznak, itt, többen úgy nyilatkoztak (véleményüknek hangot adva), hogy Abi már nem fér be ebbe a Barcába.

Most amikor ezt a klub is így gondolja, akkor pedig már fel vagyunk háborodva????

Abi remek védő, remek futballista, ....... volt. Sajnos a világ egyik legkeményebb betegsége után már ez nem igaz rá, és nem is lehet igaz rá.

Pontosan tudjuk, hogy a jövő Barcájába már nem férne be, és amennyiben egy ütőképes Barcelonát szeretnénk jövőre, ez így is van.

Eric is azt nyilatkozta, hogy elsősorban a gyerekeit szeretnék látni felnőni, majd csak másodsorban számít a futball.

Igen, menjen játszon egy kevésbé erős csapatban 1-2 évet aztán várjuk vissza a club háttérebén tevékenykedni.
Sokat tett a klubbért, de a klub is sokat tett érte. Nincs okunk arra, hogy keserű legyen a szánk íze.

Olvasom azon híreket jómagam is, hogy a PSG, a MU is leigazolná. Kacsa. De még ha igaz is, kíváncsi lennék mennyit játszana.

Egyszerűen nem szabad kockáztatnia az egészségét még egy Barcelonáért sem!!!!!!

Minden jót kívánok neki, amit csak kívánni lehet, és természetesen várom vissza.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.05.30. 15:04:20

Nehezen indult az itteni pályafutása, de hatalmas emberként távozik! Sok szép emlék, momentum köthető a nevéhez, az egyik amit sose felejtek: http://www.youtube.com/watch?v=0af9tSYK3j4

Merci Rey Abi!!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2013.05.30. 14:55:01

Hiányozni fog az a tanári elegancia, ahogyan játszott! És arról a mentalitásról ne is beszéljünk, ahogy küzdött, és visszatért a betegségéből! Vagyis de! Eszménykép, nem csak minden labdarúgó, hanem minden ember számára! Köszönjük Abi!
Aquamarine
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009.12.08. 01:47:15

2013.05.30. 14:49:05

neobarca írta:„Nagyon nehéz nap ez számomra – kezdte érzékeny búcsúját Abidal a sajtótájékoztatón, melyen csapattársai is részt vettek Sandro Rosell elnökkel és Andoni Zubizarreta sportigazgatóval egyetemben. – Hat évet töltöttem Barcelonában, ez az időszak volt a legnagyobb hatással a pályafutásomra. Bámulatos társakkal játszhattam együtt, a világ legjobbjaival. Nagyon sok hálával tartozom nagyon sok embernek. Szeretnék köszönetet mondani az edzőknek, akik mindig bíztak bennem, valamint az orvosoknak és a fizioterapeutáknak is, akik rengeteget segítettek nekem a nehéz időkben.”

„Köszönet jár a családomnak, az unokatestvéremnek, a feleségemnek és a lányaimnak. Szerettem volna a Barcelonában maradni, de a vezetőség máshogy vélekedett, ezt pedig tiszteletben kell tartanom. Most távozom, de biztosra veszem, visszatérek még. Kaptam egy érdekes ajánlatot a vezetőktől, amit át kell gondolnom, de hálás vagyok a gesztusért. Köszönet a szurkolóknak a páratlan támogatásukért. Örök hála mindenkinek, éljen a Barca!”

Bár én nem kedveltem őt, de maximális tiszteletem az ővé a történtek fényében, tényleg nem értem a vezetőket. 1 évbe nem haltak volna bele. Majdnem 2 évig mellette állt mindenki és most, hogy szeretné ezt megköszönni és bizonyítani, nem adják meg neki az esélyt. Érthetetlen...
felfoghatatlan hogy miért nem kapott még 1éves szerződést :cry: merci Abi22 =D>
Lezárt