Futballgazdasági kérdések

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
rhynn
A Stadionturista
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:03:56
Tartózkodási hely: Springfield
Kapcsolat:

2010.09.26. 21:53:53

Slither írta:@rhynn: fogsz még írogatni ebbe a topikba? Egyáltalán van még szükségünk a "Blaugrana Páholy" részlegre?

Nincs, nyugodtan archiválhatod/törölheted
Új projektem, olvassátok, lájkoljátok:
http://stadionturista.blog.nepsport.hu
Rhynnblog:
http://rhynn.blog.nepsport.hu
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2010.09.16. 19:15:27

@rhynn: fogsz még írogatni ebbe a topikba? Egyáltalán van még szükségünk a "Blaugrana Páholy" részlegre?
Avatar
rhynn
A Stadionturista
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:03:56
Tartózkodási hely: Springfield
Kapcsolat:

2010.09.16. 11:57:59

rhynn írta:
Slither írta:Nézzétek már hogy mikor íródott a hsz! rhynn már hónapok óta nem volt fórumon...
Nem kell mindenkinek beleírnia hogy én is...

Valóban, mert dolgoztam, s mert a magyar futballban elég lassan mennek a fontos dolgok. Szerintem egy hónapon belül megkötjük a szerződéseket, s mehet a dolog :)


Hűűű de optimista voltam akkoriban :) Két projektből az egyiket lenyúlta a klub és megvalósította, a másikba meg kirakott, aki utána sokkal kevésbbé jól megcsinálta :)
Új projektem, olvassátok, lájkoljátok:
http://stadionturista.blog.nepsport.hu
Rhynnblog:
http://rhynn.blog.nepsport.hu
Avatar
Gergolino
Jugador del Barça
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2005.12.05. 16:56:05
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

2010.01.29. 10:33:50

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ba ... en-2015413 :D
Csak így tovább, remélem a következő elnök nyomán is folytatódik a tendencia.
kmarcel
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.02.12. 13:58:21

2010.01.11. 18:15:11

sziasztok
ööö.. nem tom, h ez a téma, h működik, de engem szivem szerint érdekelne, h mi is zajlik tulajdonképpen a színfalak mögött...
hátha most megindul vmi.. ha nem az se baj.. csak gondoltam mégis jelentkezem vmilyen formában
üdv!!
Avatar
rhynn
A Stadionturista
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:03:56
Tartózkodási hely: Springfield
Kapcsolat:

2009.07.25. 18:10:27

Slither írta:Nézzétek már hogy mikor íródott a hsz! rhynn már hónapok óta nem volt fórumon...
Nem kell mindenkinek beleírnia hogy én is...

Valóban, mert dolgoztam, s mert a magyar futballban elég lassan mennek a fontos dolgok. Szerintem egy hónapon belül megkötjük a szerződéseket, s mehet a dolog :)
Új projektem, olvassátok, lájkoljátok:
http://stadionturista.blog.nepsport.hu
Rhynnblog:
http://rhynn.blog.nepsport.hu
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2009.06.27. 10:55:42

Nézzétek már hogy mikor íródott a hsz! rhynn már hónapok óta nem volt fórumon...
Nem kell mindenkinek beleírnia hogy én is...
Avatar
Szakacs
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1880
Csatlakozott: 2004.11.10. 07:51:08
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Kapcsolat:

2009.06.27. 10:38:19

Mar ugy megvoltam ilyedve,hogy nem lesz semmi ebbol a topicbol :) Orvendek hogy elokerult! EN is csatlakozom :)
Tiziano Crudeli fan :!:
kabekabe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: 2008.07.19. 21:40:31

2009.06.27. 01:32:23

rhynn írta:Ha esetleg van, akit érdekel a téma, szivesen irogatnék majd itt a közeljövőben két nagy projektről. Persze ehhez az kell, hogy a megfelelő szerződéseket aláírja a cégem, s ha az megvan, bizony nagy fába vágjuk a fejszénket. Futballal kapcsolatos merchandisingról van szó, igérem érdekes lesz
Sztem lenne rá vevő csak senki nem olvassa a topikot, így még senki nem jelzett. Engem érdekelne, remélem megvalósul.
Avatar
rhynn
A Stadionturista
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:03:56
Tartózkodási hely: Springfield
Kapcsolat:

2009.04.18. 20:22:30

Ha esetleg van, akit érdekel a téma, szivesen irogatnék majd itt a közeljövőben két nagy projektről. Persze ehhez az kell, hogy a megfelelő szerződéseket aláírja a cégem, s ha az megvan, bizony nagy fába vágjuk a fejszénket.

Futballal kapcsolatos merchandisingról van szó, igérem érdekes lesz :)

Egyébként Fradinál is érdekes dolgok várhatóak, legalábbis bennfentesek szerint... Főleg, ugye az NS is megírta, hogy lehet az angol tulajok nem adnak pénzt.

A Blogomban pont most írtam a Fradiról, a héten ha lesz időm (kizárt), átnézem a korábbi fradis cikket is, s reflektálok rá :)
Új projektem, olvassátok, lájkoljátok:
http://stadionturista.blog.nepsport.hu
Rhynnblog:
http://rhynn.blog.nepsport.hu
Avatar
Szakacs
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1880
Csatlakozott: 2004.11.10. 07:51:08
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Kapcsolat:

2008.11.06. 08:19:29

Sziasztok, reg irtam, de elszantam magam hogy ujra irok, mivel van egy ertelmes topic is, ahol nem csak a sz@rdobalas folyik, hanem, tenyleg valamivel gazdagodik az ember ha elolvassa a hozzaszolasokat, en csak most fedeztem fel ezt a topicot de nagyon tetszik az otlet, mivel kozgazdasagtan egyetemen vagyok, igy jobb ha az ember temaban van....
Nekem volna egy keresem, szerkesztok/forumozo tarsak fele:) Ugy a nyar kozepen Z.Ivan irt egy hozzaszolast az egyik topicban, foggalmam sincs hogy melyikben Soriano, munkassagarol, hogy mekkora koponya es hogy miket valositott meg a klubbnal...ezt a cikket ha nekem, ujra tudnatok idezni vagy eltudnatok kuldeni a szakacs@gmail.com e-mail cimre, nagyon megkoszonnem:) elore is koszonom...
Udv. Szakacs :)

U.I.:rhynn nagyon tetszett a hozzaszolasod/cikked a Fradirol, grat hozza.
Tiziano Crudeli fan :!:
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2008.10.25. 19:26:14

Bányász írta:
Én azon vagyok,hogy sose baj ha beszáll egy jómódú üzletember a fociba,ha többségi tulajdont szerez.Mert Eto'okával ellentétben én nem hiszem,h pl egy olajsejket megviselne a válság...sőt nekik csak jót tesz pl.Így a biztos anyagi háttér az szerintem semmilyen szinten nem forognak veszélyben.

Egyékbént,mint szponzor nyugodtan szerepet vállalhatnának ezek a nagy mágnások,mint pl a Gazprom a Schalkenál!
Aki nagyba játszik annak meg ez szerintem nem éri meg.Van egy olyan érzésem,h tulajdonolni egy csapatot sokkal nagyobb üzlet mint szponzorálni :)

Meg pl mi változott azzal,h a Gazprom lett a szponzor a Veltins vagy mi helyett?Semmi.Egy szponzor nem oldja meg egy csapat gondjait.Nem lesz sikeresebb senki egy nagy mezszponzor miatt.

Szóval azt mondom,h ha segíteni akarják a focit akkor vegyenek csak nyugodtan klubokat. :)
1.Egy olajsejket nem visel meg a gazdasági világválság,de-egy bankkárt,ott van példának az izalndi banktulajdonos,aki a West Ham-et birtokolja-megvisel egy ilyen válság!Most olvastam,hogy Zola nem igazolhat majd!Szóval-igazad van,hogy egy olajsejket nem visel meg,de egy másból megélő mágnást igen!
2.Abban igazad van,hogy jobb nekik tulajdonolni,mint szponzorálni egy klubot,de itt az a baj,hogy az ő kezükben van a döntés,mivel töménytelen pénzük van és a rászoruló klubok persze,hogy eladják nekik a tulajdonrészeket!Viszont ha nem a mágnások döntenék el,hanem a klubok,akkor igenis véleményem szerint jól működne ez a szponzori rendszer!

Egyébként a foci lassan már nagyobb iparág lesz,mint az olaj!Ezért is szállnak be a nagy olajsejkek a fociba...
.
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.10.25. 19:14:15

Egyet értek Bányásszal.

Már Puskás "istenünknek" is volt egy megjegyzése: "kis pénz kis foci, nagy pénz, nagy foci"

Ez a labradúgás 21. századára tökéletesen igaz. A labdarúgás a legnagyobb piac, a pénz előtérbe került, ott van minőségi játék, ahol van befektetés, erős a keret, nő a szurkolói létszám, fejlődnek a stadionok, "brand" lesz a klubokból. Ettől erősödik a színvonal, ettől lesz több néző, ettől nő az élmény és ettől értékelődik fel a valódi teljesítmény. Mert akkor van jó fizetés, megbecsülés, ha magas színvonalon, konstans tudnak klasszist nyújtani egyes játékosok.

A kis csapatok kapcsán pedig annyi, hogy aki eddig napról napra élt, az ezek után is így fog. Viszont, ha egy City felkerül a 4 nagy mögé, már 5 nagy lesz, még több lóvé mozog a bajnokságban és a sort folytatni fogja majd a Spurs, a Boro, stb... Minél több a lóvé, annál jobb a színvonal, annál komolyabb befektetők lépnek be, több a jó meccs és stb.

Mert valljuk be őszintén, egy Malaga-Almeria meccs kit érdekel annyira, mint egy nagy rangadót? Az angol bajnokságon kívül gyakorlatilag senki sem néz alacsonyabb osztályú meccseket, egy Hull-Stoke meccs százszor ütősebb, mint egy olasz vagy spanyol "osztályozó". Ezért ömlik a zseton Angliába. Nem véletlen, hogy Briattore-Ecclestone és a sejkek is beszáltak.

Ez az élet rendje, ez az üzleti foci motorja.
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.10.25. 19:01:56

Most fedeztem fel,h újra írt valaki a páholyba!

Így sajnos csak most tudok hozzászólni.És hozzászólok mert hát van véleményem a dolgokról.

Én azon vagyok,hogy sose baj ha beszáll egy jómódú üzletember a fociba,ha többségi tulajdont szerez.Mert Eto'okával ellentétben én nem hiszem,h pl egy olajsejket megviselne a válság...sőt nekik csak jót tesz pl.Így a biztos anyagi háttér az szerintem semmilyen szinten nem forognak veszélyben.

Az meg,hogy nagyobb lesz a szakadék a kis és nagy klubok között szerintem jó nagy hülyeség.Így is éppen elég nagy mi van akkor ha még nagyobb lesz?Semmi.A kiscsapatok így is "egyik napról a másikra"élnek és ez akkor se változna ha a nagyok még nagyobbak lennének.

Igazság szerint én ennek az egésznek csak a pozitív oldalát látom.A legkézenfekvőbb a Chelsea esetét megvizsgálni.Szerintem egészen jót tett mind ez európai mind az angol focinak(bajnokságnak) az,hogy Abramovic ilyen frankó kis csapatot hozott össze.Miért baj az,hogy mondjuk most teszem azt a City is felsorakozik a nagyok mögé?

És minél több az ilyen csapat egy bajnokságba azzal a kisebb csapatok is többet profitálnak.Mert hát érdekesebb lesz az emberek számára a bajnokság és magasabbak lesznek ez által a tv-s jogdíjak,tehát több pénz fog jutni a kis csapatoknak is.

Szóval nem értem miért baj az,hogy a tradicionális nagycsaptok mellé/mögé felsorakoznak olyan klubok mint a Chelsea?
Egyékbént,mint szponzor nyugodtan szerepet vállalhatnának ezek a nagy mágnások,mint pl a Gazprom a Schalkenál!
Aki nagyba játszik annak meg ez szerintem nem éri meg.Van egy olyan érzésem,h tulajdonolni egy csapatot sokkal nagyobb üzlet mint szponzorálni :)

Meg pl mi változott azzal,h a Gazprom lett a szponzor a Veltins vagy mi helyett?Semmi.Egy szponzor nem oldja meg egy csapat gondjait.Nem lesz sikeresebb senki egy nagy mezszponzor miatt.

Szóval azt mondom,h ha segíteni akarják a focit akkor vegyenek csak nyugodtan klubokat. :)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2008.10.16. 20:11:30

Ez a szabályozás nagyon jó,bár abban igaza van a Hannover elnökének,hogy így viszont lemaradhatnak a többi országgal szemben,viszont így biztos anyagi alapokon lesz a klub,hiszen egy ilyen "mágnást" a mostani válság megvisel!A másik meg,hogy így tényleg nem lesz akkora a különbség a kis és nagy csapatok között!(Így is nagy már...)Így Németo.-ba ugyan nem jönnek sztárok,de foci,kiegyensúlyózott,izgalmas lesz!Márpedig,ahol átlagban fordulónkánt 60 ezren szurkolnak,ott nincs baj a focival...

Ui.::Egyékbént,mint szponzor nyugodtan szerepet vállalhatnának ezek a nagy mágnások,mint pl a Gazprom a Schalkenál!Igaz,hogy az egy cég,de minden milliárdosnak van egy cége,szal azon keresztül lehetnének jelen,mint szponzorok!Csakhát,erre nem nagyon fáj a foguk! :lol:
.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2008.10.16. 19:56:13

az a baj, h Angliában nem szabályozzák! és egy ország el tudja rontani az európai focit! (lásd: BL-ben 4 elődöntősből 3 angol. ami ugyan nem baj, de ebben vastagon benne van abrapapa és a többiek).
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Aprieto

2008.10.16. 19:04:56

Remek.
Szerintem mindenáron meg kell akadályozni, hogy az arab és orosz milliárdoscsemeték kényük-kedvük szerint szórakozhassanak akár kis, akár nagymultu euróai klubbokkal.

Spanyolországban azt hiszem az van érvényben, hogy a pártolótagoké egy-egy klub és ők döntenek az elnök személyét illetően. Ez is jó megoldás, talán a kettő ötvözete lenne a legtökéletesebb :roll:
kabekabe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: 2008.07.19. 21:40:31

2008.10.16. 19:01:16

http://www.nemzetisport.hu/cikk.php?cikk=204020&

kiváncsi vok mit szoltok hozzá
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2008.02.18. 16:29:38

Már régóta (köz)tudott, hogy az olasz bajnokságban - töbek között - angol mintára egységesítik a televíziós szerződéseket 2010-től. Vagyis egy klub sem "partizánkodhat", nem tárgyalhat külön.

Hogy most mégis előszedem ezt a témát(eredetileg nem erről akartam most írni), annak megvan a megfelelő oka:

Néhény hete nyilvánosságra hozta a svájci Deloitte & Touche könyvvizsgáló cég éves gazdasági elemzését az európai futballról a 2006/2007-es szezonra vetítve. Gondolom nagyon sokan találkoztatok ennek egy-egy részletével, vagy akár egy összefoglaló írással ezzel kapcsolatban. Iván is foglalkozott a témával itt (a Barçával kapcsolatban), valamint a Calcio.hu-n is ( a négy olasz óriással kapcsolatban).

Aki olvasta azt az írást, vagy bárhonnan értesült a fejleményekről, annak nem fogok most sok újat mondani. Annak ellenére, hogy a 2006-os VB-t Olaszország válogatottja, valamint a 2006/2007-es BL-t egy olasz csapat (nevezetesen az AC Milan) nyerte az olasz sztárklubbok többsége (a Juventus, Milan, Inter, Roma négyesből, csupán utóbbi tudott előrelépést felmutatni az előző idényhez képest) veszített bevételeiből, ezáltal a Deloitte & Touche listáján is hátrébb csúsztak (itt szintén kivételt képez a Roma együttese). Ennek szerintem elsődleges okai a "bazinagy olasz bundbotrány", valamint az őszi szúrkolói zavargások.

Iván írásában külön taglalja a már említett klubbok helyzetét, ezért én ezt most nem teszem meg. Ugyanakkor engem nagyon foglalkoztat az a tény, hogy milyen módon tudják majd (ha egyáltalán tudják) kompenzálni a kollektív televíziós szerződés okozta plusz bevételkiesést. És már most kiváncsian várom az idei, illetve a jövő évi elemzését a svájci cégtől. Hogy miért? A válasz pofonegyszerű a meghatározó olasz klubbok gazdasági szakembereinek valamit ki kell találniuk ebben a szűk 1,5 évben, különben, ha majd 2010-ben "elzárják ezt a pénzcsapot", akkor könnyen akár komolyabb gazdasági válságba is kerülhetnek ezek a klubbok. Nyilván ez egy amolyan költői túlzás, de tény, hogy érzékelni fogják a bevételkiesést. (Gondolom sokakban felmerült, hogy miért csak a nagyokkal foglalkozok? Azért, mert az olasz kiscsapatok pénztárcájára egyértelműen pozitívan fog hatni ez a kollektív televíziós szerződés. Valószínűleg a középcsapatok sem járnak majd rosszabbul, mint eddig, ráadásul egy esetleges jó bajnoki szerepléssel eljuthatnak "Európába" is, amivel jelentős pluszbevételekre tehetnek szert, ezzel kompenzálva az esetlegesen a tv-s jogdíjak okozta hiányt - de mondom korántsem biztos, hogy őket is hátrányosan fogja érinteni az "egységesítés", ellenben a már említett négy klubbot, akiknek büdzséjét elsősorban a tv-s jogdíjak biztosítják.) Azt ugyanis nem engedhetik meg maguknak, hogy majd lesz ami lesz alapon ölbe tett kézzel várják a fejleményeket. Egy jól működő gazdasági gépezetet üzemeltető szakembereknek törekedniük kell arra, hogy bármely kis meghibásodás esetén ne bénuljon meg az egész rendszer. Idejük van még, kérdés, hogy ez elég-e ahoz, hogy sikerüljön egy megfelelően működő modellt kitalálniuk, amiben a jegyeladás és a reklámbevételek még fontosabb szerepet kapnának. Hogy ez mennyire sikerül, arra fog jó választ adni az idei, illetve jövő évi gazdasági elemzés. Ezekután nem lennék meglepve, hogyha az olasz klubbok a nyári felkészülés során még inkább Ázsia, illetve Amerika felé vennék az irányt, illetve ha az először az Intertől látott japán/kínai nyelvű mezreklámok elszaporodnának a jövőben.

A kollektivizálással teljes mértékben egyetértek. Egyrészt végre a kicsik érdekeit is képviselik, másrészt így a jövőben nem kell attól tartanunk, hogy lemaradunk egy-egy olasz bajnokiról pusztán azért, mert a klubbok vezetői keveslik azt a pénzt, amit a tv-s társaságok nekik kínálnak. Itt hozzá kell tegyem, hogy én eddig sem vágtam volna eret, ha nem láthatok 1-1 "izgalmas" olasz bajnoki mérkőzést, de szerintem mégicsak ez a legjobb döntés.

Gondoljunk csak a már jól ismert állandó spanyol "belháborúra" a klubbok, valamint a televíziós társaságok vezetői között. Ha sokakat hidegen is hagy az olasz bajnokság, gondolom a spanyol már kevésbé...És remélem, hogy ez a megállapodás hatással lesz majd a spanyol folyamatokra is, még akkor is, hogyha ez a Barçát hátrányosan érintené, gondoljunk csak a Real Madrid és a Barcelona milliárdos tv-s szerződéseire.

Akiket esetleg érdekelnek szponzorációs előadások, azok dobjanak rám egy privit.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
messi1918
Capitá del Barça
Hozzászólások: 840
Csatlakozott: 2007.12.23. 12:34:45
Tartózkodási hely: Szatymaz
Kapcsolat:

2008.01.30. 00:32:03

Néztem, a Dallas Cowboys-NY Giants meccset, és a végén amikor a Cowboys teljesen reménytelen helyzetben volt (Romo IC-je után) akkor megmutatták, őt magát, és a kommentátor, megjegyezte, hogy "idén vajon sikerül-e Romonak és a menedzserének megőrizni a hidegvérüket, mert tavaly kötélből voltak az idegeik és jött is az (asszem) 47 millió dolláros szerződés.

47 millió dollár...........

És ez csak egy játékos egy "felső-közép kategóriás irányító"-azért írom annak, mert azért Brady, Favre, Manning jobbak nála. De maga az összeg!!!! Micsoda pénzek vannak, az NFL-ben (is). Szóval ez hihetetlen, én csak azt nem értem, hogy a tulajdonosoknak, honnan van egy NFL csapat, minden kiadására pénze (stadion fenntartás, fizetések stb.) Mert szerintem, az kizárt, hogy a szponzori bevételekből mindenre futná! Nyílván van saját tőke és a jegybevételek, de szerintem ez még mindig sovány,bár lehet hogy tévedek! Engem ez foglalkoztat csak!

Most olcasom, hogy Peyton Manning évi 99 millió dollárt keres! LEnnék én is NFL-ben irányító! Ez már tényleg hihetelen elvoltunk szörnyedve Saviola 4 millió eurós szerződésétől ( az tényleg egy kicsit sok volt) és akkor itt van a tenger túloldalán egy amerikai foci játékos, aki évi 99 miliió dollárt kaszál! Na ez azért nem semmi, ekkora pénzeket ölnek bele a sportba pedig,,,,,,
Még mindig nem értem, hogy egy csapat tulajdonosának, honnan van ennyi pénze, mert ennek az egy játékosnak a fizetése szerintem simán elég lenne egy közepes falunak 20 évre!
De egyáltalán, miért folyik be ennyi pénz a "futballokba"?
Valószínű a reklámok miatt, mert a férfi lakosság az egész Világon focit néz, tehát óriási a reklámérték!
Míg más sportok mint például a kézilabda, amiből lehetne Magyarországon sikeres "üzletágat" csinálni, alig kap támogatást!
..................................
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2008.01.07. 21:23:38

La Pulga írta:
De ugye ma már pénz nélkül, nincs semmi. Fociba akkor kéne fektetni pénzt, mikor már tényleg elértünk valami eredményt. :roll:

Ha nem fektetünk bele pénzt, akkor nehéz elérni valamit is. Ördögi kör.
Csak akkor teszek bele pénzt, ha elértek valamit :arrow: csak akkor érünk el komolyabb dolgot, ha tettünk bele pénzt.
A csajoknál sokkal nagyobb esély lenne arra, hogy esetleg egy VB-n, vagy EB-n elérjünk valamit, mint jelen pillanatban a férfiaknál.
Rengeteg tehetség van, aki 12-14 éves kora körül elkallódik. Onnantól már ugye nem játszhat fiúk között, és inkább vagy másik sportot választ, ami úgymond népszerúbb a lányoknál, vagy sikeresebb, vagy egyszerűen csak leáll, és csak a grund foci megy. Nagyon kevesen vállalják be, főleg vidékiek közül, hogy esetleg felköltözzenek Pestre emiatt.
A költségvetés meg elég szépen megmutatja a kontrasztot.
Homér írta:
80 milliós költségvetés vácott volt tavaly, de MLSZ különengedéllyel, hisz ez az összeg még a másodosztályban is kevés. Ha 28 embert minimálbéren tartasz (edzők, vezetők, csapat), csak a fizetés havi 3 millió. Az NB1 versenyeztetési költsége benne van 50 millióba, s mindjárt egy 100-as elment. Reálisan kell egy 80-100 millió a játékosokra és az igazolásokra. Akkor még nem igazoltak játékost, nem fizettek meg NBII-es szintű játékosokat (ki játszana NBI-ben minimálbéren, amikor Megye 1-ben a haverom győzelmenként 50.000et kapott).
Nálunk a felnőtt csapatnál senki nem kap fizetést, azok sem akik a csapat körül dolgoznak, vagy akármilyen munkát vállalnak. Pedig nem kevés munka van ebben az egészben. Edzőm, a világ legjobb edzője, ezt meg kell jegyezni, szóval ő már kb április óta nem veszi fel a fizetését, nem kapja az útiköltségtérítést sem (vidékről jár fel hetente négyszer edzész tartani) és mndezt azért, hogy jövőre több pénz legyen az U17-re. Hihetetlen ember.
Az NB1-ben, kettőben meg vérforraló nézni azt a sok alibiző játékost azért a viszonylag magas fizetésértt. Rossz helyre ölik a pénzt. Szerintem már rég be kellett volna fejezni ezt a pénztemetést a profisportba. Utánpótlás, utánpótlás.
:idea:
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Avatar
rhynn
A Stadionturista
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:03:56
Tartózkodási hely: Springfield
Kapcsolat:

2008.01.07. 20:55:13

Szandi írta:


1, szponzorok. Alap esetben is nehéz találni, még felnőtt férficsapatoknak is kemény meló összehozni egy megbízható szponzort, akkor mit szóljon egy lány utánpótlás csapat?!
2, a klub majd támogat. Tuti nem, mindannnyian ismertük a helyzetet.
3, A játékosok szülei összedobják. Nem valószínű, mivel egy csapat idénye mindennnel együtt kb 8-900.000 ft.

Alap, hogy még a felnőtt csapat se kap fizetést. Kimenni külföldre meg elég nagy rizikó. Ígyhát ha belegondolunk nagy szívás az egész.
Pluszban a pénzhiány egy dolog.
Kb ezen a mentlitáson is kéne változtatni ahhoz, hogy tényleg látványos fejlődést lehessen elérni, és hogy igenis vegyen mindenki komolyan minket.
Pár észrevételem lenne.
Nekem tetszik a női foci, bár nem feltétlen a játék színvonala miatt.

Női foci = amatőr sport amatőr feltételekkel. Nagyapámnak nagyon bejön, de azért teljesen más, mint a férfi foci. Ráadásul sajnos nagyon drága.

Ha összehasonlítod egy női kézivel, vizilabádval, kosárral, ott azért 4-5000 néző garantált egy jobb mérkőzésen. Ahogy én láttam, női fociba pár százan vannak.

Drága, mert kb 20 fős keretet kell fenntartani, utaztatni, versenyeztetni. Kosárban 7-8 játékost, vizilabádban kb 10-et, kéziben 15öt. Drága a pálya is, mert míg az NBIII-ban is szinte félprofi viszonyok vannak, addig egy női csapatnak ugyanazért a pályáért ugyanannyit kell fizetni. Márpedig a focipálya fenntartása nem egy olcsó dolog.

Szponzorok oda mennek, ahol 1)ismerősök vannak 2) rokonok vannak 3) el lehet adni. Első két esetben kevés a pénz, a harmadikban ugye egyrészt a nézettség (az 2-3 sport esetében van) vagy a jól hangzó sportnév (pl. amerikai foci. csak a neve miatt nagyon sok pénz áramlik bele, teljesen feleslegesen. - saját vélemény, mielőtt megköveznétek). Kisebb nevű sportoknál sajnos kevés pénzből kell kihúzni. Amikor én a pécsi floorballcsapatot csináltam, simán volt egy 4-500.000-es éves költségvetés, pedig csak 5 forduló volt egy évben meg heti 1 edzés. Ezt nagyrészt a játékosok állták, akik még emellett ütőt vettek 20.000-ért. mezt, utazást, cipőt fizettek.
Ha egy osztállyal feljebb jutottunk volna, ahhoz jó 1 millió kellett volna.
Nekünk 10 fős csapatot kellett szinte minimálisra húzott nadrágszíjjal versenyeztetni saját zsebből.
Ha nem sértődsz meg, egy focicsapatnál komolyabb szinten 800.000 forint nem egy nagy pénz. 20 fős keretnél minden támogatás nélkül 40.000 forint. Soknak hangzik, de sajnos magyarországon az amatőr sportot meg kell fizetni, csak kicsit kevésbbé mint a profi sportot (sajnos sok csapatnál szinte ráfizetéses, hogy ott játszál, főleg, ha nem vagy sztár. Bár ha sztár vagy, pénzt attól még sokszor nem kapsz).

80 milliós költségvetés vácott volt tavaly, de MLSZ különengedéllyel, hisz ez az összeg még a másodosztályban is kevés. Ha 28 embert minimálbéren tartasz (edzők, vezetők, csapat), csak a fizetés havi 3 millió. Az NB1 versenyeztetési költsége benne van 50 millióba, s mindjárt egy 100-as elment. Reálisan kell egy 80-100 millió a játékosokra és az igazolásokra. Akkor még nem igazoltak játékost, nem fizettek meg NBII-es szintű játékosokat (ki játszana NBI-ben minimálbéren, amikor Megye 1-ben a haverom győzelmenként 50.000et kapott).

Szerk: két sportban van pénz magyarországon: Motorsport és a foci. De focit kb annyian játszanak versenyszinten mint az összes többi sportot összesen, plusz iskolákban, udvarokban, grundokon. Motorsportban meg hatalmas összegek cserélnek gizdát, én is nagyon gondolkodom egy kis csapaton. Évi 5 milliót kellene kb. összehoznom meg egy 10 milliós garanciát, szerintem 1-2 éven belül meglesz a Quad amatőr OB meg a bamakó rally. :D
Új projektem, olvassátok, lájkoljátok:
http://stadionturista.blog.nepsport.hu
Rhynnblog:
http://rhynn.blog.nepsport.hu
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2599
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.01.07. 20:51:46

Szerintem Magyarországon a fociban van legtöbb pénz.
Én triatlon klubom is azért oszlott föl, mert egyáltalán nem volt szponzorunk.
Pedig nem valami kis klub volt, hanem a nagyobbak világbajnokságon indultak. Atlétikába, vízilabdába, korcsolyába, úszásba, stb. kell tenni a pénzt, amiben tényleg jók vagyunk. De ugye ma már pénz nélkül, nincs semmi. Fociba akkor kéne fektetni pénzt, mikor már tényleg elértünk valami eredményt. :roll:
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2008.01.07. 20:33:54

Én is a foci háttéttől fogok írni ide, csak éppen a női foci hátteréről. Remélem, egy-két ember elolvassa, mert ezek a dolgok, kevésbé közismertek ma, itt nálunk.
Megpróbálok objektíven írni, és elnézést, ha néhol elragadtatom magam.

Szóval. A Fradiban, Magyarország (egyik) legpatinásabb klubjában a női foci kb 4-5 éve van jelen. Először toborzókkal gyűjtötték a csajokat, és egy-két év futsal után neveztek csak a rendes női nemzeti bajnokságba. Egy év alatt feljutottak, ami szép teljesítmény.
Időközben egyre több játékos került ide, egyre fiatalabbak, és a múlt évben először létrejöhetett az U15-ös csapat, amely megnyerte az országos bajnokságot első évében. Minden jó, minden szép.
Csak időközben pár játékos kiöregedett, én is köztük vagyok. Mit kell tenni? Egyértelmű, létre kell hozni az u17-et. DE MIBŐL?

1, szponzorok. Alap esetben is nehéz találni, még felnőtt férficsapatoknak is kemény meló összehozni egy megbízható szponzort, akkor mit szóljon egy lány utánpótlás csapat?!
2, a klub majd támogat. Tuti nem, mindannnyian ismertük a helyzetet.
3, A játékosok szülei összedobják. Nem valószínű, mivel egy csapat idénye mindennnel együtt kb 8-900.000 ft.
Szegény csaj vagy vár egy pár évet, míg be nem fér a nagycsapatba, vagy évekig nem játszik meccset, vagy kölcsönbe megy.
Szép kilátások.
Pedig az egész bajnokság elég költségkímélően van megszervezve. Nem országosan megy, hanem régiók vannak és csoportok, melyekből az első kettő jut tovább, és a végén van egy nagy országos döntő.
Az egész silány. 15 évesen is még keresztpályán kell meccselni.
Meg eleve. Játszunk, edzünk. Jól érezzük magunkat. Mindennap 9-re érünk haza edzésről. Ez kicsit rámegy a tanulásra, de csináljuk, mert imádjuk. Felnövünk és mi lesz? Magyarországon mikor van jövője egy női focistának? Alap, hogy még a felnőtt csapat se kap fizetést. Kimenni külföldre meg elég nagy rizikó. Ígyhát ha belegondolunk nagy szívás az egész.
Pluszban a pénzhiány egy dolog. Mekkora nyilávnosságot kap ez az egész? Innen kb hány ember tud valamit is a csaj fociról úgy általánosságban? Ha megkérdezünk valakit erről akkor az általában csak mosolyog egyet, megsimogatja a fejem és azt mondja: jól van, persze, aranyos vagy.
Kb ezen a mentlitáson is kéne változtatni ahhoz, hogy tényleg látványos fejlődést lehessen elérni, és hogy igenis vegyen mindenki komolyan minket.
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.01.06. 23:00:22

Ausztriában teljesen mindegy milyen csapatot fogsz ki!
Hihetetlenül sokan járnak ki,mert sok a pénz...mindenhol!
De általában az elvárások is magasabbak!És ez nem vicc...itt elvegetálhat egy öreg nb1s játékos mondjuk nb3ba...de ott nem!Ha oda kimegy egy magyar akinek esetleg van nb1es meccse,mondjuk egy harmad osztályú csapathoz akkor azt mondják neki:"Géza Te profi vagy,itt mindenki más amatőr...neked kell vinned a csapatot!"Mert ott ez van...amatőrök a játékosok,csak kapnak pénzt :D De általában az alacsonyabb osztályokban mindenki dolgozik mellette!És ott sok amatőr csapatnak is van tartalékcsapata,mint iitthon az nb1eseknek!Ha nem teljesítesz jól,kitesznek!Nem érdekli őket ki voltál...neked kell vinned a csapatot!Te vagy a külföldi,Te vagy a profi!Neked kell példát mutatnod!Nekem 3 volt csapattársam kiment Ausztriába....fél évig maradhattak ott...nem teljesítettek!Amúgy van aki csak kijár egy edzésre egy héten meg a meccsre és megkapja az 1000euróját havonta!A cimborák ötöd(!)sztályba mentek ki,kaptak ha jól tudom 500 eurót egy hónapba,és intéztek nekik munkát plusz szállást!Havi 1500 eurójuk megvolt kb!Szóval aki pénzt akar keresni az megpróbálhatja Ausztriát,de nem könnyű ott maradni!
Még ifista koromban játszottunk egy 4.osztályú csapattal,1-1et!Utánna beszélgettem a kapusukkal aki akkor volt 19éves!Havi 1000eurót kapott:S!
Gondolkoztam megpróbálom én is...de nem a pénzért focizok :lol:


Sok csapatnál úgy van, hogyha elérik mondjuk a 35 pontot, akkor több szponzorpénz van, s csak akkor kapják meg a bónuszokat.
Egy vidéki csapatnál hasonló helyzet volt...csak ott a kupába kellett eljutni valameddig!Ha sikerült jött a pénz,ha nem akkor lépett a szponzor!Nem sikerült,le is került a név a mezről....
Debrecenben biztos vannak nagyobb fizetések, főleg a légiósoknál,
Debrecenben egyet biztosra tudok...Kuemaha(nevét lehet nem így írja) fizetése millió felett van...és még egy páran gondolom vannak így!Ezzel szemben egyik vidéki kiscsapatnál még az 500ezer is csak álom!Ennél a vidéki kiscsapatnál le akarták igazolni Farkas Balázst...nem jött...mert nem adtak neki havi 2milliót :? :D
túl vannak fizetve!
Nem mindenhol vannak túlfizetve!Pl egyik vidéki kiscsapat éves költségvetése 80 millió ft!Az Eto tartalékcsapatának éves költségvetése 50 millió ft!
Tehát pl ennél a vidéki kiscsapatnál egyszerűen képtelenség túlfizetni a játékosokat hiszen nincsen miből!Nem azt mondom,h rosszul keresnek,de az alapfizetés nem magas,inkább a prémiumokat nyomják meg!Tehát játsz jól jól fogsz keresni!Asszem ezt a módszert alkalmazzák Újpestnél is...vagy alkalmazták!
És ha azt nézzük,annyit kellene kersniük a karrierjük alatt,h utánna abból kellne valahogy megélni!Mert ők csak 10-20 évig keresik a pénzt...!
Más kérdés,hogy az okosabbja tanul mellette!

Ne írj egymás után két hsz-t, hanem szerkezd az előzőt. Ha megfelelő tartalmúnak érezzük a hsz-t, akkor úgyis marad, ha nem, akkor nem, ezért fölösleges ilyeneket írnod a végére.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Lezárt