Tanulószoba

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.05.05. 11:32:36

csababarca írta:
socio66 írta: Mert ezek értelmetlen dolgok. Úgy nagyjából hetedik-nyolcadiktól kezded el tanulni azt matekból,aminek soha az életben nem fogod hasznát venni, illetve nem fogod használni.
Komolyan én minden új anyagnál elmondom,hogy ezt mi mégis mi a fenének tanuljuk,illetve ki volt az az istenverte elvont ember,aki kitalálta.
Mert a töri,magyar,földrajz,angol,infó okés. Ezek tanulásával intelligensebb leszel. De a matek..
Egyébként sokan írjátok itt,hogy jövőre könnyebb lesz,mivel most nehéz volt. Ez így megy,hogy egyik évben könnyű,utána nehéz..?
Ezt nem vágom.[/color]


Tökéletesen egyet értek, a matek teljesen felesleges tantárgy,mármint ilyen szinten.ennek is olyannak kéne lenni mint a fizikának,hogy választható.Ugyanezeket kérdeztem amúgy én is a többiektől minden anyagnál. :D És ezzel nem a matekfanokat akarom megsérteni,de mondjuk egy humán beállítottságú embernek,aki mondjuk újságíró lesz,minek tudni ezt a sok hülyeséget?Tanítsák meg a gyerekeket rendesen a 4 alapműveletre,mert még ezekkel sincsenek tisztában sokan
Humán emberként írom: Azért kell a matek és egyéb természettudományi tárgyak is, mert tágítja az agyat és új részeket nyit meg. Példának okáért nem tudom észrevettétek e, de a jó matekosok fogékonyabbak a nyelvekre is. Magát a műveleteket lehet tényleg nem használod soha az életben (bár azért én sokkal találkozom a hétköznapokban, akár újságíróként, akár történészként, szóval sok dolognak gyakorlati haszna is van),de az agy előtt új távlatokat nyit és nagyban segíti a fejlődéseteket. Ha rajtam, vagy a hozzám hasonló gondolkodású embereken múlna, akkor a matek mellett egy természettudományos tárgy is kötelező lenne (biosz,kémia, fizika közül választva), mert szükség van rá. Persze én sem szerettem őket, mert még egyszer mondom humán beállítottságú vagyok, de sokat segített nekem a matek és ezt nagyon őszintén mondom. Na mind1, ti tudjátok:)
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.05.05. 11:25:23

Na ez a töri a várttól eltérően egyáltalán nem volt nehéz.
Simán lehet h ilyen 80% körül lesz, az pedig adná
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.05.04. 19:16:25

socio66 írta: Mert ezek értelmetlen dolgok. Úgy nagyjából hetedik-nyolcadiktól kezded el tanulni azt matekból,aminek soha az életben nem fogod hasznát venni, illetve nem fogod használni.
Komolyan én minden új anyagnál elmondom,hogy ezt mi mégis mi a fenének tanuljuk,illetve ki volt az az istenverte elvont ember,aki kitalálta.
Mert a töri,magyar,földrajz,angol,infó okés. Ezek tanulásával intelligensebb leszel. De a matek..
Egyébként sokan írjátok itt,hogy jövőre könnyebb lesz,mivel most nehéz volt. Ez így megy,hogy egyik évben könnyű,utána nehéz..?
Ezt nem vágom.[/color]

Tökéletesen egyet értek, a matek teljesen felesleges tantárgy,mármint ilyen szinten.ennek is olyannak kéne lenni mint a fizikának,hogy választható.Ugyanezeket kérdeztem amúgy én is a többiektől minden anyagnál. :D És ezzel nem a matekfanokat akarom megsérteni,de mondjuk egy humán beállítottságú embernek,aki mondjuk újságíró lesz,minek tudni ezt a sok hülyeséget?Tanítsák meg a gyerekeket rendesen a 4 alapműveletre,mert még ezekkel sincsenek tisztában sokan.

socio66 írta: Egyébként sokan írjátok itt,hogy jövőre könnyebb lesz,mivel most nehéz volt. Ez így megy,hogy egyik évben könnyű,utána nehéz..?
Ezt nem vágom.[/color]

Erre meg annyit,hogy tavaly is ugyanígy nyavajogtak.Én tavaly érettségiztem,és elhihetitek,egy fokkal sem volt se könnyebb se nehezebb a matek érettségi idén. ÉN világ életemben 3as voltam matekból,de jobb érettséget írtam,mint azok,akik 4 évig agyontanulták magukat matekból.
Miért? Mert egyszerű logikával kell gondolkozni,tudjátok,józan paraszti ész.
Mindenkinek az a világ legnehezebb érettségije amit ő írt.Ez egy örök szabály :)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2010.05.04. 19:14:17

Jó.
Az Amerikaiak meg felmérések szerint még a saját fővárosukat sem ismerik,illetve nem tudják felsorolni az államaikat.
Mégis ott tartanak,ahol.
Nem hiszem,hogy attól több lenne egy román,mert több értelmetlen dolgot tud,mint én.
Pedig direkt szóltam, hogy nem emiatt írtam, majd újfent megjegyeztemm hogy valószinüleg rosszul fogalmaztam, mert lehet nem nálatok van a gond, hanem nálunk, a túlzottan magas elvárások miatt, csak egyszerűen felkaptam a fejem ezen a különbségen.

Szerintem az Amerikás példa amúgy igencsak sántít. Ott buták az emberek. Ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki milyen szinten űzi a mateket. Ott alaposan, jól felépített szervezett népbutítás folyt, a mai napig is. De ez más téma teljesen. Erről is megvan a véleményem, csak nem ide tartozik.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2010.05.04. 19:12:40

socio66 írta:Ez így megy,hogy egyik évben könnyű,utána nehéz..?
Ezt nem vágom.[/color]
Háát.. fel lehet állítani egy tendenciát általában. Idén a habos ló**sz van soron.. Kész vicc, ma tényleg felhúztak, és csak 2. nap. :evil: :D

Töriben bízok azért, holnapra pedig még egy kalappal srácok! ;)

szerk.: Nem akarok belefolyni, hol mit lehet tanulni, mert tanuló és tanuló között, illetve gimnázium és gimnázium között is fényév van. Legjobb suli miller gyerekeit megkérdezik milyen volt? Könnyű.. az...

Egy kedves emléket jegyeznék meg, Szentmisén vettem részt, amikor kicsit mosolyogva az Atya mondta a lurkóknak(óvodába készülőknek), készüljetek, holnap szóbeli. Nah ennyi, Magyarországon minden más, mindenki okosabb a világon mindenkinél, rengeteg dolgot találtak fel őseink, mégis egy leszegett fejű nép vagyunk a világban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ronaldinho&Barca 2010.05.04. 19:16:14-kor.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.04. 19:08:35

Socio,
Gondolom úgy,hogy nyávognak és rájönnek az eredmények alapján,hogy nehéz volt, jövőre gyengébbet állítanak össze.

Egyébknét meg szerintem teljesen igazad van...
Ami a munkádhoz kell úgyis az egyetemen/főiskolán fogod megtanulni,legalábbis szerintem.
socio66

2010.05.04. 19:04:50

[quote="mindorokke_barca"][/quote]
Jó.
Az Amerikaiak meg felmérések szerint még a saját fővárosukat sem ismerik,illetve nem tudják felsorolni az államaikat.
Mégis ott tartanak,ahol.
Nem hiszem,hogy attól több lenne egy román,mert több értelmetlen dolgot tud,mint én.
Mert ezek értelmetlen dolgok. Úgy nagyjából hetedik-nyolcadiktól kezded el tanulni azt matekból,aminek soha az életben nem fogod hasznát venni, illetve nem fogod használni.
Komolyan én minden új anyagnál elmondom,hogy ezt mi mégis mi a fenének tanuljuk,illetve ki volt az az istenverte elvont ember,aki kitalálta.
Mert a töri,magyar,földrajz,angol,infó okés. Ezek tanulásával intelligensebb leszel. De a matek..
Egyébként sokan írjátok itt,hogy jövőre könnyebb lesz,mivel most nehéz volt. Ez így megy,hogy egyik évben könnyű,utána nehéz..?
Ezt nem vágom.
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2010.05.04. 19:01:19

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam és valójában nem nálatok van a gond, hanem nálunk, hogy túl nagy az elvárás,nézőpont kérdése de iszonyatos nagy a különbség... 4 év.
Személy szerint én imádtam a mateket amíg bele nem keveredtünk az analízisbe és a komolyabb trigonometriába, amikor oldalakon át tartó levezetésben csak betüket láttam, számot semmit.

Valaki mutasson már egy példát, hogy középiskolásoknak mit kell integrálni vagy deriválni. Érdekelne, hogy mit követelnek azon a szinten.
C.
Hát most így hirtelen nem igazán tudok feleveleníteni feladatokat, de ha e körökben mozogsz, akkor biztos sokat mond a parciális integrálás, Lagrange tétel, Rolle tétel, határértékszámítás. Alapkövetelmények voltak az érettségin.

szerk. Nah, mégis találtam

http://www.szgti.kando.hu/~ahorvath/mat ... node4.html

Úgy konkrétan ezen az elméleteken alapuló feledatokat csináltunk rothadásig nap mint nap, de gyűlöltem őket. + a tételek... stb..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mindorokke_barca 2010.05.04. 19:08:12-kor.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.05.04. 18:52:16

mindorokke_barca írta:Ne hülyéskedjetek velem, hogy Magyarországon ilyen a matek érettségi.

Mert ha igen, az nagyon szomorú, hogy ennyire butítják az embereket. Sehol egy analízis feladat? Integrálás, deriválás? trigonometria? mátrixok, determinánsok? Semmi? Nálunk a líceumi felvételihez kérnek hasonló típusú feladatokat. Síkmértan, valószinűségszámítás ?
Integrálás, derviálást konkrétan én sem tanultam, se mátrixokat se determinánsokat, egyetemen most az tanultuk, mindenki féltett óvott tőle, pedig szerintem nem egy felfoghatatlan valami(biztos van olyan fokozata is amihez közöm nem lenne, de ah minden más feladatnak is). Valószínűségszámítást és kombinatorikát én pl jobban utáltam. De tényleg nem volt nagy was ist das :)
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2010.05.04. 18:39:27

Valaki mutasson már egy példát, hogy középiskolásoknak mit kell integrálni vagy deriválni. Érdekelne, hogy mit követelnek azon a szinten.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.05.04. 18:37:20

mindorokke_barca írta:
Ne hülyéskedjetek velem, hogy Magyarországon ilyen a matek érettségi.

Mert ha igen, az nagyon szomorú, hogy ennyire butítják az embereket. Sehol egy analízis feladat? Integrálás, deriválás? trigonometria? mátrixok, determinánsok? Semmi? Nálunk a líceumi felvételihez kérnek hasonló típusú feladatokat. Síkmértan, valószinűségszámítás ?

Egyáltalán nem felvágásból beszélek, de ezt tényleg nagyon gáznak érzem. Nálunk egy 14 éves, átlagos képességű gyerek röhögve jönne ki erről a magyarországi érettségiről. Mit tanítanak akkor Magyarországon egy 14 évesnek, ha ezek a érettségi követelmények?, szorzótáblát?

Ne értsetek félre, ez nem felétek irányuló kritika, mert nem ti tehettek róla, de szerintem elég durva, hogy 18 évesen kapásból 4 év hátrányban vagy pl egy itteni diákhoz képest.
Az érettségivel egy-két feladaton kívül nincs gáz. Egy olyan embernek akinek nincs agya a matekhoz azért azt nem érezném jogosnak hogy integrálszámítás legyen pl érettségin középszinten. Emelt szinten okés, ott van is.
Egyetemhez,főiskolához meg követleni kellene az emelt szintet a felvételi tárgyakból és akkor nem lenne probléma.
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2010.05.04. 18:09:43

Ha vki kíváncsi a matek megoldásokra:
http://www.fn.hu/belfold/20100504/matek ... egoldasai/
Ne hülyéskedjetek velem, hogy Magyarországon ilyen a matek érettségi.

Mert ha igen, az nagyon szomorú, hogy ennyire butítják az embereket. Sehol egy analízis feladat? Integrálás, deriválás? trigonometria? mátrixok, determinánsok? Semmi? Nálunk a líceumi felvételihez kérnek hasonló típusú feladatokat. Síkmértan, valószinűségszámítás ?

Egyáltalán nem felvágásból beszélek, de ezt tényleg nagyon gáznak érzem. Nálunk egy 14 éves, átlagos képességű gyerek röhögve jönne ki erről a magyarországi érettségiről. Mit tanítanak akkor Magyarországon egy 14 évesnek, ha ezek a érettségi követelmények?, szorzótáblát?

Ne értsetek félre, ez nem felétek irányuló kritika, mert nem ti tehettek róla, de szerintem elég durva, hogy 18 évesen kapásból 4 év hátrányban vagy pl egy itteni diákhoz képest.
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2010.05.04. 16:21:55

Ez szemétség volt :evil:
Szinte egy témakörre épült az egész :x
Egy csomót gyakoroltam a tavalyi érettségi szerint(rengeteg időt öltem bele)
Jövőre meg majd hallom,hogy írd fel a másodfokú egyenlet megoldóképletének diszkriminánsát....

Az a halmazos feladat teljesen leizzasztott.
A végén kijött a 60% aztán valami isteni sugallatra kihúztam,beírtam 45%-ot.
Hát nem 60% lett az eredmény!!!!
Másik feladatba(mértani,számtani közép) + [auto_cenzúra] értettem mindent,leírtam az egyenletrendszert--->erre a következő sorban lehagytam a gyökjelet--->emiatt nem emeltem négyzetre és elúszott a maximum pontszám. És minderre hazaflé az autóban jöttem rá :evil: :evil:
Én még reménykedek....
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2010.05.04. 14:32:16

Az, hogy tegnap az érvelésen nem lehetett mi mellett vagy ellen érvelni,

De ez a mai matek is egy nagy habos [auto_cenzúra] volt.. tiszta vicc.. jövőre meg 1+1=? szerűségek lesznek.. ha ez középszint akkor én kérek elnézést.

Tele valószínűség számítással amit szívből rühellek..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.05.04. 14:32:10

Nekem nem tűnik annyira vészesnek ez a matek érettségi.Aki szereti a matekot annak egy laza ujj gyakorlat az egész.Én ahogy nézem a feladatokat csak fogom a fejem h ez ennyire könnyű volt mindenkitől azt hallottam milyen nehéz de tévedtem :D
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
vargaakos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2008.11.21. 15:47:12
Tartózkodási hely: Nagyszekeres/Budapest

2010.05.04. 14:17:59

Ha vki kíváncsi a matek megoldásokra:
http://www.fn.hu/belfold/20100504/matek ... egoldasai/
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.04. 13:51:25

Shark írta:
Sanama írta:És hova készülsz, hogy elég egy matek 3mas?
Igazából mindenből elég lenne a kettes is, mert BKF-fotográfia.

Oda elég necces bekerülni, de tegnap tudtam meg, hogy egy pesti fotós szakiskolába már felvettek.
Ja, így már akkor értem.
:)
Shark
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2006.02.06. 09:40:13
Tartózkodási hely: Szombathely City
Kapcsolat:

2010.05.04. 13:35:00

Sanama írta:És hova készülsz, hogy elég egy matek 3mas?
Igazából mindenből elég lenne a kettes is, mert BKF-fotográfia.

Oda elég necces bekerülni, de tegnap tudtam meg, hogy egy pesti fotós szakiskolába már felvettek.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.04. 13:30:36

sjd írta:
bowlinggolyo írta:
De volt osztályozó de minket úgy megszivattak ott h csak na mivel mindenki középszintre megy aki osztályozót tett de mivel "haladós" így emelt szintű osztályozó volt.Az írásbelin 45 perced volt 2 emelt szintű szövegértésre és egy 200-250 szavas cikkre :?

Így nem is sikerült olyan jól csak 4es lett de nem izgulok mert akk viszem németből a jegyem és meg van ugyan úgy.
Hát ez elég nagy szemétség vt, nekünk csak egy középszintű magnó+szövegértés+nyelvtan-t adtak (5ös is lett)
Én múlt nyáron osztályozóztam 10,11,12-ik évfolyamból. Semmi nehezet nem raktak bele, nem is voltak szemetek. Ugyanaz a suli,mint Bowlinggolyonak.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.04. 13:26:02

Shark írta:Nekem ma a túlélés volt a fő célom. :lol: Az első rész nem volt vészes, a másodikból is csinálgattam párat... Hát majd kiderül, egy 3as meglesz talán :)
És hova készülsz, hogy elég egy matek 3mas?
Avatar
Kardi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2008.06.20. 13:34:51
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs

2010.05.04. 13:17:25

Akit érdekel a magyar érettségi szövegértés értékelése...... http://eduline.hu/erettsegi/20100503_ma ... sok_2.aspx
Kép
.:El Barça es Mes Que un Club!:.
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2010.05.04. 13:15:13

Nekem az angol nem igazán megy és egy gyenge 4-es (60-65%) bőven jó lenne. :)

Mármint jövőre érettségin. :wink:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.05.04. 13:14:06

bowlinggolyo írta:
De volt osztályozó de minket úgy megszivattak ott h csak na mivel mindenki középszintre megy aki osztályozót tett de mivel "haladós" így emelt szintű osztályozó volt.Az írásbelin 45 perced volt 2 emelt szintű szövegértésre és egy 200-250 szavas cikkre :?

Így nem is sikerült olyan jól csak 4es lett de nem izgulok mert akk viszem németből a jegyem és meg van ugyan úgy.
Hát ez elég nagy szemétség vt, nekünk csak egy középszintű magnó+szövegértés+nyelvtan-t adtak (5ös is lett)
Shark
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2006.02.06. 09:40:13
Tartózkodási hely: Szombathely City
Kapcsolat:

2010.05.04. 13:12:46

Nekem ma a túlélés volt a fő célom. :lol: Az első rész nem volt vészes, a másodikból is csinálgattam párat... Hát majd kiderül, egy 3as meglesz talán :)
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.05.04. 13:09:00

szajko írta:Igen, infó fakton vagyok...

Neked angolból nem volt osztályozó?
De volt osztályozó de minket úgy megszivattak ott h csak na mivel mindenki középszintre megy aki osztályozót tett de mivel "haladós" így emelt szintű osztályozó volt.Az írásbelin 45 perced volt 2 emelt szintű szövegértésre és egy 200-250 szavas cikkre :?

Így nem is sikerült olyan jól csak 4es lett de nem izgulok mert akk viszem németből a jegyem és meg van ugyan úgy.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Lezárt
cron