Tanulószoba

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.01.28. 12:16:40

Szerintetek a levelező képzéstől kap annyit az ember, mint a nappali képzésnél?
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2014.01.28. 12:11:24

Sziasztok!

Középiskolai tanár vagyok, így, ha tudok, bárkinek segítek szívesen a kérdéseiben. A fakultáció választásnál mindenképp vegyétek figyelembe, hogy a "fakt" alapvető szerepe az emelt színtű érettségire való felkészítés kellene, hogy legyen, ami egyre fontosabb lesz az elkövetkezendő években a felsőoktatásba való bejutás szempontjából. Igen valószínű, hogy 2-3 éven belül kötelező lesz emelt szinten érettségizni a felvételiben számító két tárgyból. Ezeket mindenképp vegyétek figyelembe a fakultáció választásánál!

Ha segítség kell további kérdésekkel kapcsolatban, írjatok! :)
Szuszimester
petyka55
Jugador del Barça
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.05. 14:44:29

2014.01.28. 12:03:59

S.Agüero írta:Faktot ti mi alapján választottatok anno?
Kedvenc tantárgy/nem kell rá tanulni/kedvenc tanár/ezzel tudsz a legkönnyebben elhelyezkedni :?:
Mert én a föci-matekra gondoltam, de sokan beszélnek le a föciről, hogy azzal semmire sem megyek. :? Pedig az a kedvencem, tanárt is bírom, legérdekesebb nekem.
Én orvosira jelentkeztem, így mivel fizikából 0 voltam, így maradt a kémia meg a biosz :D

Egyébként a matek-földrajz szerintem elég jó. A barátnőm földtudományon van és piszok sok matek meg főleg számolós fizikája van. Azt sem mondanám, hogy nem lehet vele elhelyezkedni, mert mondjuk igaz, hogy geológusra nem tudom mennyi szükség van, de például mesterképzésen mehetsz meteorológusnak vagy térképésznek, akiket a katonaság alkalmaz általában.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.28. 11:52:36

MichaaBee írta:szerk.: GT, úgy tudom Te is nyelvészkedsz, amennyiben jövőre Pestre kerülök, egy sör jellegű összekoccanást megejthetnénk. :D
Asszem mindenféleképpen. 8) :)
S.Agüero írta:Faktot ti mi alapján választottatok anno?
Kedvenc tantárgy/nem kell rá tanulni/kedvenc tanár/ezzel tudsz a legkönnyebben elhelyezkedni :?:
Mert én a föci-matekra gondoltam, de sokan beszélnek le a föciről, hogy azzal semmire sem megyek. :? Pedig az a kedvencem, tanárt is bírom, legérdekesebb nekem.
Nekem mindegyik felsorolt tényező összejött egy tantárgyban (német), úgyhogy nem volt kérdés, hogy ez lesz az egyik faktom, a másiknak végül a törit választottam (amit mondjuk utólag kicsit megbántam, de azért nagy szerepe volt abban, hogy jó érettségit tudtam írni töriből).

Ahogy a kolléga is írta lejjebb, azért a föcivel is lehet kezdeni egyet s mást, ha tényleg ennyire érdekel és a tanárt is bírod, akkor válaszd azt nyugodtan. :) Mellé, ha gondolod, választhatsz pl. egy nyelvet, az mindig jól jön (persze csak ha nem utálod :D ).
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.01.28. 10:21:30

S.Agüero írta:Faktot ti mi alapján választottatok anno?
Kedvenc tantárgy/nem kell rá tanulni/kedvenc tanár/ezzel tudsz a legkönnyebben elhelyezkedni :?:
Mert én a föci-matekra gondoltam, de sokan beszélnek le a föciről, hogy azzal semmire sem megyek. :? Pedig az a kedvencem, tanárt is bírom, legérdekesebb nekem.
Ha föci a kedvenced, válaszd csak azt, sokkal több értelme van olyat tanulni, amihez van kedved. Mellesleg azt is cáfolnám, h semmire nem mész vele. Egyetemi szinten ez igaz, de a középsulis tárgyak közül a föci szól leginkább a világról, a gazdasági folyamatokról, politikáról, stb...(ugyebár a gazdaság- és társadalomföldrajz rész) na meg ott van mellette a természetföci, ami szimplán csak érdekes. :) Ha jó a tanár, én csak ajánlani tudom. :wink:
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.28. 00:20:48

looka írta: Még így zárásképpen belinkelem neked a szak mintatanterveit a két egyetemen, amúgy is nézegettem, nem tudom, hogy megnézted-e már, de hátha segít, hogy látod, mit tanulnál... :D

Pázmány

ELTE

Akármelyiket is választod, sok sikert hozzá! :) Még az is lehet, hogy ősszel találkozunk. :)
Köszönöm!

Érdekesnek tűnnek a tantárgyak, csak kérdés melyik mennyire szivatós, ill melyik az ami igazából dögunalom. :D :?
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.27. 23:47:22

bence-barca írta:Köszi szépen!! Ez elég jól hangzik, hisz mégis a legalacsonyabb a Pázmányra a ponthatár és ezek szerint nem azért, mert rosszabb lenne a színvonal, sőt...
Nincs mit. :)

Még így zárásképpen belinkelem neked a szak mintatanterveit a két egyetemen, amúgy is nézegettem, nem tudom, hogy megnézted-e már, de hátha segít, hogy látod, mit tanulnál... :D

Pázmány

ELTE

Akármelyiket is választod, sok sikert hozzá! :) Még az is lehet, hogy ősszel találkozunk. :)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.27. 23:31:43

looka írta:...
Köszi szépen!! Ez elég jól hangzik, hisz mégis a legalacsonyabb a Pázmányra a ponthatár és ezek szerint nem azért, mert rosszabb lenne a színvonal, sőt...
S.Agüero írta:Faktot ti mi alapján választottatok anno?
Kedvenc tantárgy/nem kell rá tanulni/kedvenc tanár/ezzel tudsz a legkönnyebben elhelyezkedni :?:
Mert én a föci-matekra gondoltam, de sokan beszélnek le a föciről, hogy azzal semmire sem megyek. :? Pedig az a kedvencem, tanárt is bírom, legérdekesebb nekem.
Töri (szeretem és kell is), angol (úgyszint mindkettő), német (ha leakarok érettségizni muszáj, amúgy utálom :mrgreen: ) és média szimplán azért, mert érdekelt.
De pl tavaly még nem töriztem, ill idén már se média se németre nem járok. Szóval van 2 éved faktozni (nálunk legalábbis így van), szóval így is lehet operálni, h esetleg vmit csak 2. évben veszel fel. :)
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.27. 23:01:56

bence-barca írta:ELTE szerintem elérhető lesz, Pázmány meg szinte biztos mert oda vt a legalacsonyabb a ponthatár tavaly. Amúgy ezt miből gondolod, h az általad említett kettőn a legjobb? :) Csak kíváncsiság, mert ponthatárokban ugye pont a Corvinus tűnik annak, hisz ott a legmagasabb.
Igazából utánaérdeklődtem, olvasgattam ilyesmi. Nem minden a ponthatár. :) Érdemes megnézni azt is, hogy miket tanítanak ott egyáltalán, nyílt napra elmenni, mert pl. anno, mikor jelentkeztem a Pázmány jogra (2011, még a hőskor a mostani káoszhoz képest :D ), akkor is az ELTE-n volt magasabb a ponthatár, meg ilyen-olyan hype... én mégis a Pázmányra jöttem, mert egész egyszerűen jobbnak tűnt.. Mostanra megelőztük az ELTE-t a hivatalos rangsorban, és amióta jobban rálátok a dolgokra egyértelmű, hogy magasabb az oktatás színvonala, a tanárok jobbak, elismertebbek is... Versenyeken verjük az ELTE-t...

Szóval én azt mondom, hogy a ponthatár az nem mond el többet, csak azt, hogy az előző évjárat hogyan döntött, ugye nagyban függ a ponthatár attól, hogy kik és milyen pontszámmal jelentkeztek oda... Sokkal inkább tapasztalat és személyes benyomás alapján érdemes dönteni, szerintem. :) Nekem a személyes benyomásaim és a tények azt mutatják, hogy a PPKE-vel megint jobban járok... aztán majd kiderül. :)

Szerk.: Egyébként, hogy egy kis belső véleménnyel is szolgáljak, egyszerűen elképesztően dinamikusan fejlődik ez az egyetem (Pázmány), 1995ös alapítású, 10 éve sehol nem volt, mostanra a legjobb jogászképzés folyik itt, a társadalomtudományokban: pszichológiában és nemz. tanulmányokban nagyon simán veri az összes riválist, és szerintem ide sorolható a politológia is vagy ide lesz sorolva hamarosan... Nem mindenki tudatosul ez szerintem, és az ELTE már szinte csak a nevével vonzza az érdeklődőket, de egyre inkább csak azzal tudja...
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.01.27. 22:57:12

S.Agüero írta:Faktot ti mi alapján választottatok anno?
Kedvenc tantárgy/nem kell rá tanulni/kedvenc tanár/ezzel tudsz a legkönnyebben elhelyezkedni :?:
Mert én a föci-matekra gondoltam, de sokan beszélnek le a föciről, hogy azzal semmire sem megyek. :? Pedig az a kedvencem, tanárt is bírom, legérdekesebb nekem.
Mit szeretek (töri) és mi fog kelleni (biológia) :) Mindkettő tényező nagyon fontos :D
Abi & Tito
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.01.27. 22:53:08

Faktot ti mi alapján választottatok anno?
Kedvenc tantárgy/nem kell rá tanulni/kedvenc tanár/ezzel tudsz a legkönnyebben elhelyezkedni :?:
Mert én a föci-matekra gondoltam, de sokan beszélnek le a föciről, hogy azzal semmire sem megyek. :? Pedig az a kedvencem, tanárt is bírom, legérdekesebb nekem.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.27. 22:50:17

looka írta:
Melyik egyetemen nézted a politológiát? :) Én is nézegettem, mert a jog mellett el akarok kezdeni egy másikat is, mindegy, a lényeg, hogy Pesten szerintem a Pázmányon és az ELTE-n a legjobb ez a szak. Plusz még annyi, hogy a nemzetközi tanulmányokat nézegetted esetleg? A Pázmányon speciel ennek a tárgyai 70%-ban egyeznek a politológiáéval, annyi a legnagyobb különbség, hogy itt oktatnak nyelveket, méghozzá elméletileg ingyen...

Itt van egy leírás és ott van a lapon egy tantárgylista is, ha esetleg felkeltettem az érdeklődésedet. Bocs, ha kéretlen a reakcióm, csak én is pont most nézegettem ezeket a szakokat, sőt valszeg ide is jelentkezek, és gondoltam hátha jelent valamilyen segítséget, amit leírtam. :)
Ugyan, köszönöm, h ezeket megosztottad. :)
Csak a nemzetközi tanulmányokkal az a gond, h nagyon magas a ponthatár és én csak államilag támogatottakban gondolkodok.
Politológiában néztem Corvinust, ELTE-t és a Pázmányt is. Corvinusra ugye a legmagasabb a ponthatár, tavaly vt 402, de egy jól megírt töri emelttel (75 vagy annál több) talán lenne esélyem. (Ugye kérdés milyen mértékben változnak a ponthatárok).
ELTE szerintem elérhető lesz, Pázmány meg szinte biztos mert oda vt a legalacsonyabb a ponthatár tavaly. Amúgy ezt miből gondolod, h az általad említett kettőn a legjobb? :) Csak kíváncsiság, mert ponthatárokban ugye pont a Corvinus tűnik annak, hisz ott a legmagasabb.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.27. 22:42:39

Initom írta:Szívesen foglalkoznék emberekkel,járnám a világot a kis öltönyömbe,de sajna nem találtam a kis álomvilágomhoz kart :lol:
Nemzetközi tanulmányok? Jog? :D Az öltöny és esetleg világjárás is stimmel, meg aztán végül is emberekkel is foglalkozol. :D
bence-barca írta:Mostanában a politológia iránt kezdtem el érdeklődni, ha holnap kéne beírnom a jelentkezéseket, akkor az lenne, de ez már a sokadik opció. Nagyon sok mindent átnéztem már, de egyszerűen nem találtam meg, ami minden szempontból kielégítene.
Melyik egyetemen nézted a politológiát? :) Én is nézegettem, mert a jog mellett el akarok kezdeni egy másikat is, mindegy, a lényeg, hogy Pesten szerintem a Pázmányon és az ELTE-n a legjobb ez a szak. Plusz még annyi, hogy a nemzetközi tanulmányokat nézegetted esetleg? A Pázmányon speciel ennek a tárgyai 70%-ban egyeznek a politológiáéval, annyi a legnagyobb különbség, hogy itt oktatnak nyelveket, méghozzá elméletileg ingyen...

Itt van egy leírás és ott van a lapon egy tantárgylista is, ha esetleg felkeltettem az érdeklődésedet. Bocs, ha kéretlen a reakcióm, csak én is pont most nézegettem ezeket a szakokat, sőt valszeg ide is jelentkezek, és gondoltam hátha jelent valamilyen segítséget, amit leírtam. :)
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.01.27. 22:18:51

MichaaBee miért is nem mész el valahova külföddre ,és keresed sz*rrá magad? :-k

bence-barca én eddig a keszthelyi georgicum felé hajlok, de ki tudja mi lesz :?
Szívesen foglalkoznék emberekkel,járnám a világot a kis öltönyömbe,de sajna nem találtam a kis álomvilágomhoz kart :lol:
Abi & Tito
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.27. 21:51:39

Initom írta:Van olyan hozzám hasonló végzős aki nem kicsit parázik attól,hova tud majd fősulira/egyetemre továbbmenni? :lol:
Nekem még most sincs egy tuti elképzelésem ... #-o
Pörgess lejjebb egy kicsit és meglátod. :lol:
Mostanában a politológia iránt kezdtem el érdeklődni, ha holnap kéne beírnom a jelentkezéseket, akkor az lenne, de ez már a sokadik opció. Nagyon sok mindent átnéztem már, de egyszerűen nem találtam meg, ami minden szempontból kielégítene.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.01.27. 21:46:01

Van olyan hozzám hasonló végzős aki nem kicsit parázik attól,hova tud majd fősulira/egyetemre továbbmenni? :lol:
Nekem még most sincs egy tuti elképzelésem ... #-o
Abi & Tito
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.27. 21:21:19

MichaaBee írta: Apropó, GM környezetis szakirányáról tudsz esetleg valamit?
Kezdetnek azt, hogy nálunk senkit nem érdekel. :lol:
De legalább nyugodt lehetsz, hogy felvesznek, nem úgy, mint mondjuk a kisvállalkozásinál, ahol most 45 helyre jelentkeztünk több, mint 70en. :D

Amúgy lehet, hogy azért sem népszerű, mert van előtte a környezetgazdaságtan tárgy (nekünk választható, de asszem pl. AK-n kötelező), aminek finoman szólva is rossz híre van. Úgyhogy én lehet, hogy lebeszélnélek arról, hogy emiatt gyere GM-re.
Pénzügy sem rossz szak (mondjuk GM-hez képest azért az :mrgreen: ), szerintem az is jó választás lenne.
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.01.27. 21:16:07

csababarca írta:
MyShadow írta:
Egyébként én a helyedben utánajárnék, mert ezekkel a kalkulátorokkal szoktak problémák lenni, főleg az esetleges változások frissítése szokott problémás lenni, ha van lehetőséged, nézz utána v érdeklődj pl a BCE-n, az a legtutibb. Nehogy ilyenen csússz el:)

BCE-n hiába érdeklődik,nem ők számolják a pontokat, hanem központilag történik.
Azért a felvi.hu hivatalos kalkulátorával nem hiszem hogy bajok szoktak lenni.
Tisztában vagyok vele, h központilag értékelik és kalkulálnak, de általában gyorsabb és célravezetőbb, ha a megcélzott intézménynél érdeklődik, mivel ők vannak leginkább tisztában az elvárásaikkal, nevezetesen, h mely tárgyak párosítása lehetséges a pluszpontok esetében is.
De természetesen máshol is érdeklődhet, feltétezhetően az ezzel foglalkozó szerveknél is teljes körűen tisztában vannak a témával, csak valószínűleg nagyobb az átfutási idő. Ezért javasoltam, h a megcélzott egyetemen érdeklődjön.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.01.27. 21:09:02

sjd írta:Sikerült eldönteni végül, melyik szakot választod? :)
Pénzügy tűnik a legvalószínűbbnek, nyíltnapon arról sikerült meggyőzni. :) De a GM még játszik a környezeti szakirány miatt. Egyelőre beírom ezt a kettőt ilyen sorrendben, aztán július 10-ig még egyszer meggondolhatom magam... :)

Apropó, GM környezetis szakirányáról tudsz esetleg valamit?


szerk.: a felvi kalkulátor jól frissítettnek tűnik, az OKTV-s dolgot nem rég módosították és ezt már helyesen számolja.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15453
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.27. 21:07:14

MyShadow írta:
Egyébként én a helyedben utánajárnék, mert ezekkel a kalkulátorokkal szoktak problémák lenni, főleg az esetleges változások frissítése szokott problémás lenni, ha van lehetőséged, nézz utána v érdeklődj pl a BCE-n, az a legtutibb. Nehogy ilyenen csússz el:)

BCE-n hiába érdeklődik,nem ők számolják a pontokat, hanem központilag történik.
Azért a felvi.hu hivatalos kalkulátorával nem hiszem hogy bajok szoktak lenni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.27. 21:01:30

MichaaBee írta:Köszönöm, hogy ennyien igyekeztetek a segítségemre. :D Az eredményeket illetően azért ne ájuljon el senki, nyilván nem vagyok azért tökkel ütött sem, de a mellékelt ábrából még csak az következik, hogy jó nyelvérzékkel láttam napvilágot. :D

A felvi pontszámító kalkulátort időközben kipróbáltam én is, megnyugtató, hogy külön veszi az angolt és a németet. Azért sokat nehezítene a helyzeten, ha csak emelt matekkal lenne meg a 100 többletpontom... Szóval nagyon remélem, hogy legalább a felvi nem téved a témában... :)

szerk.: GT, úgy tudom Te is nyelvészkedsz, amennyiben jövőre Pestre kerülök, egy sör jellegű összekoccanást megejthetnénk. :D Illetve vonatkozik ez bárkire innen, aki szeptemberben Pesten tengeti majd mindennapjait. :wink: (Corvinusosok feltétlenül)
Sikerült eldönteni végül, melyik szakot választod? :)
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.01.27. 20:57:38

Nem is tudtam, h OKTV-ért is jár pluszpont:D Anno egy matekra beültem volna poénból. Mondjuk így is bőven több pontom lett, mint amennyi kellett végül, de a vicc kedvéért, meg olyan kis erőfelmérés céljából megpróbáltam volna:D Bár én nem nem a Corvinust céloztam meg, hanem a Duna túlpartját:D Ott meg nem a ponthatárokkal van a legnagyobb probléma:D

Egyébként én a helyedben utánajárnék, mert ezekkel a kalkulátorokkal szoktak problémák lenni, főleg az esetleges változások frissítése szokott problémás lenni, ha van lehetőséged, nézz utána v érdeklődj pl a BCE-n, az a legtutibb. Nehogy ilyenen csússz el:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MyShadow 2014.01.27. 21:04:27-kor.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.01.27. 20:44:39

Köszönöm, hogy ennyien igyekeztetek a segítségemre. :D Az eredményeket illetően azért ne ájuljon el senki, nyilván nem vagyok azért tökkel ütött sem, de a mellékelt ábrából még csak az következik, hogy jó nyelvérzékkel láttam napvilágot. :D

A felvi pontszámító kalkulátort időközben kipróbáltam én is, megnyugtató, hogy külön veszi az angolt és a németet. Azért sokat nehezítene a helyzeten, ha csak emelt matekkal lenne meg a 100 többletpontom... Szóval nagyon remélem, hogy legalább a felvi nem téved a témában... :)

szerk.: GT, úgy tudom Te is nyelvészkedsz, amennyiben jövőre Pestre kerülök, egy sör jellegű összekoccanást megejthetnénk. :D Illetve vonatkozik ez bárkire innen, aki szeptemberben Pesten tengeti majd mindennapjait. :wink: (Corvinusosok feltétlenül)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15453
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.27. 20:21:29

MichaaBee írta:...

Nah most megfogtál bevallom.
De szerintem ezzel neked nem kell törődnöd,csináld meg az angolt is a lehető legjobban!
Felvi-be feltöltöd az adataidat, az oktv-eredményt is, és a rendszer a neked legkedvezőbben fogja kiszámolni a pontjaidat!
Szerintem egyébként az angol emelt+német oktv-re simán megkapod a 100 plusz pontot.

Egyébként kiszámoltam neked, mert lehet próbaszámolást is végezni!

Többletpont(max. 100 pont)
Emelt szintű érettségi(max. 100 pont)
angol nyelv 50
OKTV, TUDOK, SZÉTV(max. 100 pont)
OKTV 50
német nyelv
Összesen: 100

https://imagizer.imageshack.us/v2/806x3 ... 2/bzkk.png" target="_blank
Szóval megadta neked a rendszer a 100 pontot! Német emelt+oktv.

476 pontot dobott ki, színjeles tnaulmányokat csináltam,plusz amiket megadtál, magyar+törire meg közép 80-80al számoltam.
De a lényeg,hogy megadta,szóval no para. :wink:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.27. 20:19:41

MichaaBee írta: -matek közép érettségi (90% felé saccolom)
-német emelt érettségi (97%, ősszel voltam)
-angol emelt érettségi (némethez hasonló százalékom lesz)
-német OKTV 11-20. helyezés (50 pont)
-angol és német C1 nyelvvizsga
Azért ez most mellbe vágott. =D> Full 5-ös érettségim van, de az ehhez képest semmi. Nem kis munka lehetett, gratulálok. =D>
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Lezárt