Daniel Alvés

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Mire számítasz tőle?

Kiszorítja Dest-et és SR-t
21
34%
Fele-fele arányban osztoznak majd a perceken
17
27%
Csereember lesz
11
18%
Nem sokat fog játszani, inkább az öltözőben fog segíteni a csapatnak
13
21%
 
Szavazatok száma: 62
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.03.22. 18:50:22

Nagyon jó hír, hatalmas erősítés, hogy a világ legjobb jobbhátvédje továbbra is a miénk!
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2011.03.22. 18:48:28

jee. legjobb igazolásunk idén, ez biztos.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
messibingyo
Jugador del Barça
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010.11.16. 11:56:48

2011.03.22. 18:47:17

Alves Hosszabbitott Yeeeeeeessssssssssssssssssss ez az '''''''''''http://www.fcbarcelona.com/web/catala/n ... 16459.html
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára messibingyo 2011.03.22. 18:48:49-kor.
bingyo
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.03.22. 09:24:17

Felemás hírek érkeznek, s a legrosszabb hetek (sőt hónapok) óta megy a huza-vona, döntsük már el marad vagy nem, mert ez a bizonytalanság a legrosszabb :?
Csalódott lennék ha elmenne, nagyon fontos puzzle elem a gépezetbe!De ha az igaz amit Alberto10 linkelt, akkor kellemesebb a szituáció!
Kép
Kép
Kép
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.03.22. 09:10:37

Bob_Marley írta:http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ba ... es-2069670

Nem tetszenek ezek a hírek, remélem mindenki belátja a közös további munka a legmegfelelőbb a feleknek!
ugye most lőtt egy oltári nagy gólt! ezzel akarja megmutatni hgy ő kell ide ami így is van, csak ezt ő ugy gondolja ha belátják hogy szükség van rá, és mindenképp ragaszkodnának hozzá, akkor a fizetés emeléssel "meggyőzhetik" őt a hosszabbításról. amugy a katalán sport napilap arról számolt be hogy a héten aláírhatja az új szerződését. :D
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.03.22. 08:49:57

Bob_Marley írta:http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ba ... es-2069670

Nem tetszenek ezek a hírek, remélem mindenki belátja a közös további munka a legmegfelelőbb a feleknek!
Nagyon érdekes dolgok vannak a háttérben! Egyrészről más portálon azt olvasni, a klub egyéb juttatásokkal próbálja Alvés fizetési igényeit kompenzálni, magyarul egy plusz befektető adna x ideig Alvésnek pénzt, miközben természetesen hirdetésre kerülne a csapatnál.

A másik az, hogy Alvés kijelentette, "szerintem", azaz mintha nem is lenne értesítve a dolgokról.

Egyelőre kétféle véleményt ismer a közönség. Ködös minden, pedig alaphelyzetben nem lenne az, ha Alvés nem egy fafejű, makacs és pénzéhes ember lenne! Mert semmi másról nem szól itt fáma. Nem a kivásárlási összegről van szó, nem a menedzserét megillető díjakról és nem is a szerződés hosszáról, hanem magáról a fizetéséről van szó. Ez a hercehurca egyértelműen arra mutat rá, hogy többet akar keresni, mint a többi játékos és a sztárokéhoz hasonló fizetést akar. Már-már ultimátum jellege van nyilatkozatainak, de szerintem rossz csapatnál kopogtat. Egyszerűen nem fogja fel, hogy adósságban van a klub, nem szórhatja senkire sem ki a pénzt a vezetőség. Alvés meg nem Isten, túlságosan is fontos játékosnak gondolja magát ahhoz, hogy ezeket meg meri tenni! Nem a realitás talaján él a játékos, a hírekből nekem ez jön le.

Nagyon érdekelne, mi folyik a színfalak mögött. Mennyi az igazság és mennyi az, amit kiszivárogtatnak a sajtón keresztül.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.03.22. 08:46:41

Alberto10 írta:http://www.goal.com/en/news/12/spain/20 ... -this-week

A hetekben hosszabbíthat Dani. :wink: Jó hír, igencsak megéreznénk, ha elmenne, de ez azért végig valószínűtlennek tűnt nekem...

az alább linkelt Alves nyilatkozat eredetiségét megkérdőjelezném... :wink:
Végre bazz, márcsak várunk és figyelünk.
KépKép
Krisztian91
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.03.23. 19:02:00
Kapcsolat:

2011.03.22. 08:16:16

Eltérve a bombázásoktól...

Nekem mostanában nagyon tetszik a játéka, rendre ott van mindenhol, és mostanában általában a jobb megoldásokat választja. Ráadásul önzetlen is (Bojan gól).

Nagyon örülnék ha hosszabítana. Megéreznénk a hiányát :?
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2011.03.21. 14:47:04

http://www.goal.com/en/news/12/spain/20 ... -this-week

A hetekben hosszabbíthat Dani. :wink: Jó hír, igencsak megéreznénk, ha elmenne, de ez azért végig valószínűtlennek tűnt nekem...

az alább linkelt Alves nyilatkozat eredetiségét megkérdőjelezném... :wink:
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2011.03.21. 14:39:38

Off: Teljesen egyetértek Rinkuval, tökéletesen megfogalmazta mi a helyzet.

Ugyanezt az elgondolást követném, hogy egy jó balszélső kell, csak Pep taktikai elgondolásait értelmezve ez igencsak kivitelezhetetlen.

Villa van a balszélen, kb 10-szer megtalálják a meccsen, de a befelé cselezgetés az nem annyira az ő műfaja. Azonban Messi középről elmozdíthatatlan és esélytelen hogy átkerüljön újra jobb szélre, ne tőlem kérdezzétek miért.

On: Végre egy fincsi kis bombát láthattunk. Egy baj van mindezzel, hogy 3. éve játszik itt és távolról kb a 3. gólja. Személy szerint egy nagy lövőtől többet várnék, Sevillában nem így ismertük meg. Szabadrúgásairól nem érdemes annyit beszélni, mert azok rendre elakadnak a sorfalban vagy a sztratoszférában kötnek ki. Beívelések...hát no comment... mivel nincs meg a játszótársa jobb szélen (mint anno Messi) így legtöbbször bead de ezek annyira rosszak hogy nekem fáj. Nem is feltétlenül azzal van a baj hogy beível, mert azt lehet pontosan is, de amikor kirúgja az alapvonalon kívülre vagy olyan helyre teszi ahol se távol-se közel nincs egy csapattárs se akkor az valamilyen szinten igen bosszantó tud lenni.
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.03.21. 14:11:44

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ba ... es-2069670

Nem tetszenek ezek a hírek, remélem mindenki belátja a közös további munka a legmegfelelőbb a feleknek!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.03.20. 13:04:38

S.Agüero írta:Mikor megláttam, h ellövi én is azt hittem fölébikázza, de elképesztő nagy gólt rúgott!
Rúghatna még pár ilyen a későbbiekben is. :P
jól is játszott, minden összejött neki! :wink:
Rúghatna, de nem fog, mert újra jön az a töketlen tuyimutyizás a 16-son belül, amitől már a falramászok... Egy költői kérdés: ki, mit akar a 16-son belül? Mi a cél? Kapu mögül gólt lőni? Igen, onnan! 20 lövésből 3 beakad ilyen akcióból. Hetente rúghatnánk 5- gólt, ha már a 16-osról lőnének... Ez a Barca szindróma, az erőltetett hülyeség, hogy mindig mindent megkerülni és ahelyett, hogy széthúznák a védelmet, mindenki befelé cselez... Balszél abszolút nincs, egy holt fogalom, csak jobbszél és középső támadások vannak... Személy szerint Fabregas oda megy és ott marad, ahol akar, KELL EGY BALSZÉLSŐ! Amíg Henry itt volt, ha nem is volt kiváló a balszélen, de legalább megoldotta a feladatát és addig nagyobb terünk volt táamdni. Ez a terület a 2/3-ra csökkent a távozásával, Abidal kiesésével kompletten lezárult a balszél, Maxwelltől, Adrianotól nevetséges olyat kívánni, hogy legalább megközelítsék Abidal idei szintjét. Ez az ember olyat tett, amire sosem gondoltam volna, a fejem fogom, hogy ezt a csapást is pont mi kapjuk... (no, de ennyit a balszélről, hiszen Alvesról beszéltünk)

A 08-09-s szezonban Messi és Alves tökéletes összhangot varázsoltak a lapos tiki-takiból. Eltelt 2 év és mit látok? Alves egy meccsen legalább 15x ível be a kapu elé, de hogy kinek, az számomra újabb rejtély. A tegnap estéig azt hittem, hogy távolról rálőni már rég elfelejtett és ezt kérni tőle olyan dolog, mint a vaddisznót a wc-re szoktatni és megdícsérni, hogy ügyes volt (csak hogy egy kedvenc klasszikusomból idézzek)... Ha valaki a csatársorból eléri a 175 centit, akkor megtapsolom... Tehát a kérdés: MI A BÚBÁNATOS, RONGYBATEKERT FENÉNEK ÍVELGET BE? Minek? Valaki mondja meg nekem, valaha is származott e már ebből valami hasznunk! De komolyan, annyira irreális gondolat az, hogy Messi vagy Pedro, netán Villa felugrik jó 75 centit még, hogy elérje a védő felett a labdát... Mégis...
Alvesnek itt van a legnagyobb problémája, már nem Sevilla-módban játszik, hanem Pep-módban. Semmi rálövés, 16 méternél szinte mindig emgakad minden, ekkor jönnek ugye a beívelgetések... Tegye fel a kezét, akit ez nem idegesít és nem szúrja a szemét, amit lát...

Vissza kellene már szoknia az ilyen lövésekre. Vagy legalább az, hogy ha akad előtte egy 2,5-3 méteres folyosó és 20 méteren belül tartózkodik, lője rá. De nem fogja, mert Pep nem ezt mondja. Pep jó edző, de nem tanul a hibáiból és mintha nem is akarná észrevenni azokat az egyértelmű gigszereket, amiken annyi és annyi gólunk megy el. Alves az utóbbi időben megutáltatta magát velem, pont azért, amit leírtam. Pedig nagyszerű játékos és szeretem, élvezet nézni a játékát, amikor úgy játszik, ahogy kell. De nem úgy játszik és nem is fog így... Erre a lövésre jó másfél éve várok, mert leutóbb a 08-09-s szezonban láttam ilyet tőle, azóta jóformán szürkeség és homály (kis iróniával)...

szerk.: elnézést, ha néha szubjektív voltam a topiccal kapcsolatban
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.03.20. 12:37:40

Mikor megláttam, h ellövi én is azt hittem fölébikázza, de elképesztő nagy gólt rúgott!
Rúghatna még pár ilyen a későbbiekben is. :P
jól is játszott, minden összejött neki! :wink:
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.03.20. 12:19:12

Valóban nem taktikai elem így nem is gyakorolják eleget. Megjegyzem nem kell igazolások után se nézni, Xavinak is voltak még Van Gaal és Rijkaard alatt nagy bombái.
Kár elhanyagolni, mert taktikai elemként felhasználható lenne sok esetben, a nagyon betömörülő védelem ellen például, amivel olykor meggyűlik a csapat baja.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.03.20. 12:19:04

danko94 írta:Ez az a mondtam amivel teljesen egyet értek és régóta keresem a választ rá. Henry, Villa, Ibra, Alves, Toure és még sorolhatnám azokat a játékosokat akik a Barca előtt a csapataikban hatalmas lövők voltak és óriási gólokat vertek, és itt pedig rendre elrugdosták a fenébe a lasztikat. Nem értem Alvesnél sem, mondjuk most végre kijött belőle a gól, de eddig hányszor bombázott ilyen labdát az égbe? Ha valakinek van vmi ötlete, hogy miért van ez a Barca betegség, ossza már meg. :wink:
Talán mert itt nem erre megy ki a játék. Mármint pl edzéseken és meccseken is a passz játékot erőltetik. Így kicsit rossz megfogalmazás, de "elszoktak" a lövésektől. Jóval kevesebbet vállalkoznak, és kevesebb önbizalommal is, hiszen ehhez is gyakorlás kell. Szerintem ez lehet a probléma.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.03.20. 12:15:13

danko94 írta:
Rinku írta:Na ez volt az a lövés, amit Barcelónába érkeztekor gyökeresen elfelejtett rúgdosni... De nem csak ő, hanem a cimborái is..
Ez az a mondtam amivel teljesen egyet értek és régóta keresem a választ rá. Henry, Villa, Ibra, Alves, Toure és még sorolhatnám azokat a játékosokat akik a Barca előtt a csapataikban hatalmas lövők voltak és óriási gólokat vertek, és itt pedig rendre elrugdosták a fenébe a lasztikat. Nem értem Alvesnél sem, mondjuk most végre kijött belőle a gól, de eddig hányszor bombázott ilyen labdát az égbe? Ha valakinek van vmi ötlete, hogy miért van ez a Barca betegség, ossza már meg. :wink:
Keitát kihagytad :wink: Én ott látom elásva a dolgot, hogy egyszerűen a Barcában az a játék, hogy a 16-on belülre kell vinni a labdát, és onnan azt begurítani. Ellenben Keita a Sevillában lehet még taktikai elem volt a távoli lövései is, ahogy az volt az Internél Ibra bombái is. Mindig mikor idejött nyáron egy ilyen távolról lövő játékos mindenki azt mondta, hogy végre majd ő. De jöhetne ide maga David Beckham is, nincs benne a variációink között a távoli lövések, pedig néha nem ártana.
Avatar
danko94
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2312
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:41:06
Tartózkodási hely: Pécs

2011.03.20. 12:11:00

Rinku írta:Na ez volt az a lövés, amit Barcelónába érkeztekor gyökeresen elfelejtett rúgdosni... De nem csak ő, hanem a cimborái is..
Ez az a mondtam amivel teljesen egyet értek és régóta keresem a választ rá. Henry, Villa, Ibra, Alves, Toure és még sorolhatnám azokat a játékosokat akik a Barca előtt a csapataikban hatalmas lövők voltak és óriási gólokat vertek, és itt pedig rendre elrugdosták a fenébe a lasztikat. Nem értem Alvesnél sem, mondjuk most végre kijött belőle a gól, de eddig hányszor bombázott ilyen labdát az égbe? Ha valakinek van vmi ötlete, hogy miért van ez a Barca betegség, ossza már meg. :wink:
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.03.20. 12:06:40

Na ez volt az a lövés, amit Barcelónába érkeztekor gyökeresen elfelejtett rúgdosni... De nem csak ő, hanem a cimborái is...

Szép volt Alves bácsi, ne ez legyen az utolsó alakalom, hogy elsült az a jobbláb! :wink:
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Blaugranafan
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2011.03.12. 09:55:26

2011.03.20. 11:55:25

Te jó isten mekkora gólt lőtt tegnap. Grat neki. :D
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.03.20. 11:01:59

A gólja megér egy hsz-t! :) Amikor lendült a lába, kicsit rosszindulatuan már a lelátón láttam a labdát, de nem! Hatalmas gól volt, nem semmi csavart vitt bele. Jó lenne ha többször sülne el az a jobb láb!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.03.20. 09:39:43

az utolsó meccseken érződik a játékán az hogy mennyire hiányozna ő Messi mögül!!! Gyakorlatilag egyedül bejátsza az egész jobb oldalt. nálunk nincs jobbszélső meg jobb védő, nálunk DANIEL ALVES van! :D
hihetetlen gólt lőtt, és a mezőny munkkája az páratlan!
mindig kiemelik Messi, Xavi, Iniesta játékát, de én azt hiszem az ő szerepe legalább annyira fontos....
Bravo Dani csak így tovább!
És írd már alá azt a szerződést!
Visca el Barca!
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
messibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2010.07.14. 12:33:00
Tartózkodási hely: Szeged környékén Forráskúton

2011.03.20. 00:20:12

hatalmas gólt lőtt .grat neki :wink:
Kép
a siget készítette Victor (vuvu)
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.03.19. 23:58:49

Kép
KépKép
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2011.03.17. 11:09:37

Ilúvatar írta::lol:

Kép
Aztán ha kiment volna a bokája, kapott volna a válágára. :)
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.03.17. 11:00:51

Alvés továbbra is a Barcelona válaszára vár

>>Hír<<

Ebből nekem az jön le, nem értette meg azt, hogy nem adhat nagy fizetést neki a klub. Ebben az esetben pedig szerintem nincs maradása és jobb, ha minél előbb megegyezünk egy másik csapattal. Világosan fel lett neki vázolva, hogy csak bónuszokkal, egyéb juttatásokkal tudja a csapat azt nyújtani neki, amit igényel.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése