Bajnoki Mérkőzések 08-09

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2008.09.01. 12:05:37

Atlantis írta:Valdés is benne volt egy kicsit a gólban
köze nem volt a gólhoz. sőt, sokkal jobban reagált rá, mint tette volna azt tavaly. rögtön vágta, hogy a csatár gyerek lőni fog és nem passzolni, jött is szép ritmusban kifele kapuból. az hogy nem akadt el benne az nem az ő hibája. a tavalyi valdes vhol félúton megállt volna...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Monti
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2008.06.15. 17:56:12
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.01. 12:04:39

gorkmc írta:Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, üdv mindenkinek!

Én arra vagyok kíváncsi, hogy vajon miért kellett 6 órán keresztül buszoztatni a csapatot? Bünti, összeszoktatás? :roll:
Azt nem hiszem, hogy anyagi vagy menetrendi okai lettek volna.
Van valakinek információja, ötlete erre?

Üdv
gorkmc
Van erről egy szép cikk ha utána nézel itt a honlapon :)

Azt akarta Pep,hogy a vasárnap csak a meccsé legyen ezért akart zombaton menni.
Hogy miért nem repgéppel azt nem tudom,de nem egy nagy város ez a Soria lehet nincs reptér :roll:
Barca,Barca,Baaarca!

Ibra-Messi-Henry-Xavi-Ini jujujuuuu!!!
Avatar
gorkmc
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008.09.01. 11:57:58
Tartózkodási hely: Erdőkertes

2008.09.01. 12:02:16

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, üdv mindenkinek!

Én arra vagyok kíváncsi, hogy vajon miért kellett 6 órán keresztül buszoztatni a csapatot? Bünti, összeszoktatás? :roll:
Azt nem hiszem, hogy anyagi vagy menetrendi okai lettek volna.
Van valakinek információja, ötlete erre?

Üdv
gorkmc
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2008.09.01. 11:53:18

Csak D.Alves volt uj a kezdőben, a többi régi. Nekik kell még összeszokni ? Nagyon igaz bal szél nélkül játszunk. Röhej.
Fecó
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.01. 11:28:22

Stoichkov írta:össze kell szoknia a csapatnak, ezért nem ment... LOL

a kezdőben EGY új ember volt csak, ez nem magyarázat, ötlettelen volt a játék és kész.

Ilyenkor kellene egy rutinos profi edző, aki meccs közben felismeri a szitut (mert korábban már megélt ilyet) és tud váltani gyorsan taktikát...

Imádom amikor valaki a "LOL"-t használja... :D
Szerintem igenis össze kell szokniuk. Az előző szezonban ez volt a baj: nem volt igazi szervezettség, ehez pedig a játékosoknak nagyon össze kell szokni. A passzok szép része azért lett pontatlan mert rossz irányba indult az akinek ment a pasz, vagy nem ott volt ahol a passzoló várta... :D

És mint mondottam többször is, több helyen is: nem kell 1 meccs után azonnal leírni a csapatot/edzőt. Az első bajnoki meccs volt. Tudom számít minden pont, de még nem veszett el a bajnokság!
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.01. 11:23:01

Eto hozzáállása viszont nagyon szimpatikus volt, csak sajnos a védők nem nagyon hagyták szóhoz jutni.

Henry tényleg nem nagyon tud kibontakozni ott a bal oldalon. Szerintem vagy 2 középső csatár legyen, vagy Henry legyen Eto cseréje. Ha frissen beállna a már fáradtabb védők közé középre, biztosan tudna meglepetést okozni... :twisted:

Abidal tényleg nem volt valami fényes, a gól szerintem teljesen az ő lelkén szárad, mert feleslegesen ment be középre. Persze nem lehet könnyű támadni is még védekezni is, de tud ő ennél többet is. :roll:

Valdés is benne volt egy kicsit a gólban, de ezt leszámítva nem volt gond a teljesítményével. Sok védeni valója igaz nem volt, de a begyűjtött labdákat nagyon pontosan osztogatta. Igaz meglepett, hogy szinte 1 kirugása sem volt, így viszont nem is adott el 1 labdát se... :D

Puyol és Márquez: lehetett volna stabilabb is a védelem, de nem elsősorban rajtuk múlott, sokszor tisztáztak, igaz kicsit pontatlanul.

Xavi nem hozta a legjobb formáját, de nem is okozott csalódást. Sajnos ő is kicsit pontatlan volt, viszont nagyon tetszett amikor megunta a passzolgatást, és berontott egyedül a védők közé és szép helyzetet csinált magának. :lol:

Touré lőhetett volna kicsit pontosabban is, de én biztosan nem álltam volna be egy ilyen lővés elé... :)

Bojan pedig ha magasabb lenne, akkor lőhette volna a gólokat, de a sok védő egyszerűen kivonta a forgalomból(bár volt 1-2 helyzete). :D
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2008.09.01. 11:17:40

össze kell szoknia a csapatnak, ezért nem ment... LOL

a kezdőben EGY új ember volt csak, ez nem magyarázat, ötlettelen volt a játék és kész.

Ilyenkor kellene egy rutinos profi edző, aki meccs közben felismeri a szitut (mert korábban már megélt ilyet) és tud váltani gyorsan taktikát...
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.01. 11:10:50

Én leginkább a Numancián lepődtem meg. Nagyon szépen és szervezetten játszottak, a védelmükön szinte lehetetlen volt átjutni.

Messi előreküldése a tömegbe tényleg nem volt vmi jó dolog, nem mintha kötekedni akarnék, de Messi a meccs folyamán mindenhol megfordult(jobb,bal,közép), egyszer ezt is ki kellett próbálni. :)

Amúgy azt nem értem, hogy miért várt mindenki azonnali csodát. Sok új játékos jött és nem kevés meghatározó játékos ment el. Az új edzőről nem is beszélve. A nyár pedig azért nem volt olyan nagyon hosszú, hogy máris tökéletes szervezettséget mutassanak fel.

Szerintem a tegnapi napon a pontatlanságunk miatt úszott csak el a meccs. Rossz passzok és rossz labdalevételek.

Alvésban csalódtam leginkább, mert elég rossz teljesítményt nyújtott. Védelemben szinte nem is vett részt, a támadásoknál pedig a passzok kb. 80%-a pontatlan volt. Persze még neki is meg kell szoknia az új csapatot...

Hlebről nem tudok igazán véleményt nyilvánítani, mert nem kapott olyan sok időd a bizonyításra...

Iniesta pedig eléggé elveszett a tömegben...

Keita viszont pozitív csalódás volt, nem sok időt kapott mégis kihasználta elég szépen. :wink:
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.09.01. 10:52:39

Amikor a szezon előtt többször hangsúlyoztam, hogy a balszélünk teljesen lyukas, sokan kinevettek, hogy majd megoldja Hleb/Iniesta stb. Egyiknek sem ez az igazi posztja. Lehet mondani, hogy Hleb játszott már ott, de neki is a támadó középpályás - középső poszt a saját helye, a csatárok mögött. Ezt saját maga is megmondta.

Iniesta világklasszisra képes a saját posztján, ami nem a balszél. Henry teljesítményét pedig nem érdemes kommentálni, magáért beszél az, amit 1 éve összeszenved a balszélen. Alkalmatlan rá.

Ezek után itt a tegnapi meccs és valószínűleg még fog elmenni pár mérkőzésünk emiatt, mert klasszikus baloldali játékos egy darab sincsen a keretben. Azt kellett volna igazolni, nem Hlebet. Persze már mindegy, csak ha 1 héttel előbb észbe kap a vezetőség, most nem vágunk neki ekkora kérdőjellel az őszi szezonnak.
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
Tibi1982
Capitá del Barça
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2006.03.07. 19:07:51
Tartózkodási hely: Hajdúnánás
Kapcsolat:

2008.09.01. 10:29:46

Szunyi írta:
Eaglebarca írta:A tegnapi meccs tökéletesen alátámasztotta az eddigi aggodalmaimat a csapattal kapcsolatban:

1. A baloldali játékunk 0 volt. Henry nem tud összejátszani sem Eto'o-val sem Abidallal. Perzse, hogy nem, mert EZ NEM AZ Ő POSZTJA!

2. Abidal továbbra is a leggyengébb láncszem. Az jó, hogy szeret néha középső védőként játszani, de ne akkor, amikor az ő emberének ívelnek be. 1 gól és 1 majdnem gól (szinte ugyanolyan helyzetből.

3. Sorozatos taktikai hibák Pep-től: ahogy már előttem írták, betömörülő védelem ellen vagy szélről kell a védők mögé kerülni vagy/és átlövésekkel kell próbálkozni. MIndkettő ímmel-ámmal volt csak meg.
A szélen történő játékhoz gyors, jól cselező emberre van szükség. Pep erre beküldte Messit középre, hogy őrlődjön a védők között. Henrytól és Abidaltól ÖSSZESEN 1 jó beadást nem láttam. Sylvinhot kellett volna behozni, ő legalább tud beadni. Na és persze nem elég a jó beadás, jól fejelő robosztus csatárra is szükség van a gólhoz. Majdnem sírva fakadtam, amikor a középen játsz Messi fejére próbálták beívelni a labdát...
Átlövések voltak, de nem találtuk el a kaput, mert nem erre játszottak a fiúk (értve ez alatt, hogy más az amikor csak úgy rálövöm a labdát a kapura, vagy passzokkal mozgatom a védőket, hogy tiszta lövéshelyzetbe kerüljön egy konkrét csapattárs és lekészítem neki a labdát).

4. Szeretnék visszatérni Henry kérdésére. Sokan hangoztatták korábban, hogy milyen sokan tudnak azon a poszton játszani. Hát igen, sokan PRÓBÁLNAK ott játszani. Én inkább úgy érzem, hogy a sok-sok jolly-joker, több poszton játszani tudó embernek inkább egy (max. két) helyen kéne tudnia JÓL JÁTSZANI. KELL EGY IGAZI BALSZÉLSŐ. Henryt pedig Eto'o cseréjeként játszatnám (a francia válogatottban sem volt igazán kezdő ember az EB-n).
Ha már ilyen szépen pontokba szedted a dolgot, még kiegészíteném :D

5. Dani Alves kb jobb összekötő poszton játszott és azon az oldalon nagyon lyukas volt a védelmünk, ha Rafa nem segít ki folyamatosan, akkor nagyon nagy gáz lett volna.

6. Hlebet behozta jobb szélre, mikor azt mindenki tudja, hogy ő vagy baloldalon érzi jól magát vagy középen. Ez látszott is, nem csinált semmit.

7. Iniestát nem merte lehozni, pedig egész meccsen 3-szor ért labdába és 1 lövése volt ballal, amit a muterom jobban meglőtt volna

8. Keitát csak az utolsó 15 percre hozta be, pedig tudjuk, milyen átlövései vannak

9. Én még soha nem láttam a csapattól azt a játékot, hogy a védők folyamatosan felívelik a labdát, aztán majd lesz valami elől, tegnap ez volt. + az 1. perctől azt vettem észre, hogy a csapatból senki nem tudja rendesen levenni a labdát, mindenkinél dadogott, elpattant. Beszartak az 1. meccstől?

Én kb ennyit vettem észre, ezeket más is leírta, csak amolyan összegzés volt
10. Kb erre lehetett számítani Guardiolától. Az első pillanattól kezdve nem vagyok kibékülve vele, mióta megtudtam, hogy lesz Frank utódja.
Fél évet adok neki kb, és repülni fog.
Szunyi
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2008.04.17. 10:53:16
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.01. 10:14:04

Eaglebarca írta:A tegnapi meccs tökéletesen alátámasztotta az eddigi aggodalmaimat a csapattal kapcsolatban:

1. A baloldali játékunk 0 volt. Henry nem tud összejátszani sem Eto'o-val sem Abidallal. Perzse, hogy nem, mert EZ NEM AZ Ő POSZTJA!

2. Abidal továbbra is a leggyengébb láncszem. Az jó, hogy szeret néha középső védőként játszani, de ne akkor, amikor az ő emberének ívelnek be. 1 gól és 1 majdnem gól (szinte ugyanolyan helyzetből.

3. Sorozatos taktikai hibák Pep-től: ahogy már előttem írták, betömörülő védelem ellen vagy szélről kell a védők mögé kerülni vagy/és átlövésekkel kell próbálkozni. MIndkettő ímmel-ámmal volt csak meg.
A szélen történő játékhoz gyors, jól cselező emberre van szükség. Pep erre beküldte Messit középre, hogy őrlődjön a védők között. Henrytól és Abidaltól ÖSSZESEN 1 jó beadást nem láttam. Sylvinhot kellett volna behozni, ő legalább tud beadni. Na és persze nem elég a jó beadás, jól fejelő robosztus csatárra is szükség van a gólhoz. Majdnem sírva fakadtam, amikor a középen játsz Messi fejére próbálták beívelni a labdát...
Átlövések voltak, de nem találtuk el a kaput, mert nem erre játszottak a fiúk (értve ez alatt, hogy más az amikor csak úgy rálövöm a labdát a kapura, vagy passzokkal mozgatom a védőket, hogy tiszta lövéshelyzetbe kerüljön egy konkrét csapattárs és lekészítem neki a labdát).

4. Szeretnék visszatérni Henry kérdésére. Sokan hangoztatták korábban, hogy milyen sokan tudnak azon a poszton játszani. Hát igen, sokan PRÓBÁLNAK ott játszani. Én inkább úgy érzem, hogy a sok-sok jolly-joker, több poszton játszani tudó embernek inkább egy (max. két) helyen kéne tudnia JÓL JÁTSZANI. KELL EGY IGAZI BALSZÉLSŐ. Henryt pedig Eto'o cseréjeként játszatnám (a francia válogatottban sem volt igazán kezdő ember az EB-n).
Ha már ilyen szépen pontokba szedted a dolgot, még kiegészíteném :D

5. Dani Alves kb jobb összekötő poszton játszott és azon az oldalon nagyon lyukas volt a védelmünk, ha Rafa nem segít ki folyamatosan, akkor nagyon nagy gáz lett volna.

6. Hlebet behozta jobb szélre, mikor azt mindenki tudja, hogy ő vagy baloldalon érzi jól magát vagy középen. Ez látszott is, nem csinált semmit.

7. Iniestát nem merte lehozni, pedig egész meccsen 3-szor ért labdába és 1 lövése volt ballal, amit a muterom jobban meglőtt volna

8. Keitát csak az utolsó 15 percre hozta be, pedig tudjuk, milyen átlövései vannak

9. Én még soha nem láttam a csapattól azt a játékot, hogy a védők folyamatosan felívelik a labdát, aztán majd lesz valami elől, tegnap ez volt. + az 1. perctől azt vettem észre, hogy a csapatból senki nem tudja rendesen levenni a labdát, mindenkinél dadogott, elpattant. Beszartak az 1. meccstől?

Én kb ennyit vettem észre, ezeket más is leírta, csak amolyan összegzés volt
Eaglebarca
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2008.08.06. 15:04:16
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.01. 09:47:03

A tegnapi meccs tökéletesen alátámasztotta az eddigi aggodalmaimat a csapattal kapcsolatban:

1. A baloldali játékunk 0 volt. Henry nem tud összejátszani sem Eto'o-val sem Abidallal. Perzse, hogy nem, mert EZ NEM AZ Ő POSZTJA!

2. Abidal továbbra is a leggyengébb láncszem. Az jó, hogy szeret néha középső védőként játszani, de ne akkor, amikor az ő emberének ívelnek be. 1 gól és 1 majdnem gól (szinte ugyanolyan helyzetből.

3. Sorozatos taktikai hibák Pep-től: ahogy már előttem írták, betömörülő védelem ellen vagy szélről kell a védők mögé kerülni vagy/és átlövésekkel kell próbálkozni. MIndkettő ímmel-ámmal volt csak meg.
A szélen történő játékhoz gyors, jól cselező emberre van szükség. Pep erre beküldte Messit középre, hogy őrlődjön a védők között. Henrytól és Abidaltól ÖSSZESEN 1 jó beadást nem láttam. Sylvinhot kellett volna behozni, ő legalább tud beadni. Na és persze nem elég a jó beadás, jól fejelő robosztus csatárra is szükség van a gólhoz. Majdnem sírva fakadtam, amikor a középen játsz Messi fejére próbálták beívelni a labdát...
Átlövések voltak, de nem találtuk el a kaput, mert nem erre játszottak a fiúk (értve ez alatt, hogy más az amikor csak úgy rálövöm a labdát a kapura, vagy passzokkal mozgatom a védőket, hogy tiszta lövéshelyzetbe kerüljön egy konkrét csapattárs és lekészítem neki a labdát).

4. Szeretnék visszatérni Henry kérdésére. Sokan hangoztatták korábban, hogy milyen sokan tudnak azon a poszton játszani. Hát igen, sokan PRÓBÁLNAK ott játszani. Én inkább úgy érzem, hogy a sok-sok jolly-joker, több poszton játszani tudó embernek inkább egy (max. két) helyen kéne tudnia JÓL JÁTSZANI. KELL EGY IGAZI BALSZÉLSŐ. Henryt pedig Eto'o cseréjeként játszatnám (a francia válogatottban sem volt igazán kezdő ember az EB-n).
A Barca valóban több mint egy klub!!!
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2008.09.01. 09:28:57

Léfe írta:Talán az is növeli a csalodást, hogy az elökészületi meccseken jók voltunk. Persze azok barátságos találkozok voltak. Ha jól megnézzük a tavaji csapat játszott, tavaji stilusban. Pep nyilatkozata is elég Rijkardos.
Elég rémitő, ha az edző nem látja -esetleg nem tud válltoztatni - azon hogy nincs széljáték, lassuság jellemzi a csapatot, hogy Henry nembalszélső, Hleb nem jobbszélső, Messi nem center stb. Bárhogy is zárunk majd a végén továbbra is tartom, hogy nem cserélték le a csapatot, éstök hiba egy ilyen klub élére a negyedik osztályból edzőt hozni.
Még edző nélkül sem lehet egy ilyen rutinos társaság ennyire tanácstalan.
Szörnyü. És csak 1 forduló zajott le de már 3 pont uszik. És senki ne irja, hogy pánikolok mert amit leirtam azok tények.
Részben igazat írtál csak szerintem még korán. " éstök hiba egy ilyen klub élére a negyedik osztályból edzőt hozni."-- ez viszont nem helyénvaló, nem igaz. A mai top teamek játékosainak 1szerűen b...ott kevés olyan taktikai infót tudsz mondani amivel ne találkoztak volna, ne ismernék. Akkor hogy lehet h 1 újonc ellen kikaptunk? Nem volt tűz. Numancia pedig 1000 fokon égett, nem volt vesztenivalójuk, új bajnokság, otthon, BARCA ellen... Guardiola taktikailag is teljesen érett edző, és motiválni is tudja a társaságot, csk-ként is bizonyította. Mai meccs viszont mindenkire nézve sajna szégyen volt, egy ilyen csapatot be kell darálni, ahol olyan emerek játszanak mint Xavi, Iniesta, Messi, Henry, Eto'o ott szerintem illett volna gólt lőni. Legalább ez 1 kijózanító pofon volt, és kaptunk 1 leckét elszántságból a Numanciától, egész biztos vagyok benne h a lehető legharapósabb formájában fog a Barca ezentúl küzdeni. BARCAAA
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2008.09.01. 08:48:52

Txiki a tegnapi vesztes bajnoki után kijelentette, a mutatott játék ellenére sem tervez a hátralévő pár órában átigazolást a klub.

Háát, én lehet próbálkoztam volna, tőlem már Arsavin is jöhetne.
Ronnie és Deco távoztával két olyan játékos ment el, akik nagyon mélyen meghatározták a csapat játékát, sőt a jelenlegi taktika is velük volt müködőképes.
Egyszerüen nem volt, aki vállalta volna azokat a bizonyos passzokat, amire pl R10 még rossz formájában is képes...Messi ugye nekirontott a védőknek, ugyanúgy, mint tavaly, mindenki 2-3 védő ellen kezdett cselezni, kis területen akarták átjátszani magukat.

Alig voltak átlövések, a kreativ középpályások (Iniesta, Xavi) nem tudták meghatározni a támadásokat, azoknak irányát.
Henry - ahogy várható volt - szenvedett a baloldalon, illetve a védelem azért megint megkapta a szokásos gólját.

A tavalyi csapat minden hibáját, butaságát, gondolkodását fellehetett fedezni, sajnos.
Ugyanaz a taktika, egyszerüen hiába néztem, nem láttam, miben más ez a csapat a tavalyihoz képest...
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2008.09.01. 08:29:56

Nah pont ezzel nyitottam az élő közvetitések topikot, hogy nem kéne megint rosszul kezdeni...már felesleges is leirni a kritikákat, lásd tavaly ilyenkor...azért teljesen nem kell elkeseredni, de küzdős szezon lesz megint, bár aki igazán belegondolt, az erre számíthatott, teljesen új csapattal.

G.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
chi omega
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2007.10.31. 11:36:58

2008.09.01. 08:19:30

Manheim István írta:Sok a hiba,de ami a legfontosabb nem láttam a motivációt és az elszántságot a játékosokban.Megnéztem a Real meccset is ott a Deporosokon sütött a szándék.Ha mi úgy játszottunk volna mint a szintén rosszul kezdő Real---nyertünk volna.Elképzelhető hogy Gardiola nem tud tüzet vinni a csapatba..nem elég hangsúlyos pali.Rengeteg hiba jellemezte a játékunkat úgy szerkezetileg mint mentálisan.Én... akárhogy is védik Eto-t ennek az embernek 20 helyzet kell hogy egyet berugjon, és ha előtte hirtelen 1-2 védő van bizony csatár létére dadog a lába között a labda.Valóban ahogy többen írták sok játékos nem azon aposzon játszott ahol a legjobb ill. leghasznosabb.
Még valami.Beállt védelem ellen minden ép eszű ember tudja hogy átlövést vagy szélen való védelem mögékerülést kell játszani.Nos ha szél megvolt akkor a beadás volt rettenet.Átlövés meg mennyi is volt ami kapura ment ? Úgy emléxem Eto kapufája volt csak.
Eddig nagyon siralmas a dolog.4-5 meccs és ha nem változik elsősorban a játékosok harapása ..akkor Gardiola szerintem rövid úton menni fog.
Szimpatikus ember de ehhez a feladathoz hogy nagy játékosokat összefogjon lehet kevés lesz.

Hajrá B A R C A
"akárhogy is védik Eto-t ennek az embernek 20 helyzet kell hogy egyet berugjon, és ha előtte hirtelen 1-2 védő van bizony csatár létére dadog a lába között a labda"

mivan? nézd már meg eto'o statisztikáit. ha az ő helyzetkihasználása rossz, akkor a világ csatárainak 99%-ának milyen? kihozta a legtöbbet a helyzetekből, balszerencséje volt, hogy nem lett gól egyikből sem. amikor tudta rászúrta, úgy, ahogy tudta. a végén volt egy tényleg ziccer fejese, ok, azt be kellett volna nyomni, a többi félhelyzet volt max.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2008.09.01. 08:05:35

a tegnapi meccsen bebizonyosodott, hogy a totálisan betömörülő védelem ellen, ugyanott tartunk, mint rijkaard idején. és igen, ebből az egy meccsből ezt bőven le lehet vonni. pep tudta, hogy a numancia is ezt fogja játszani, mégsem volt semmi elképzelés a. félig értékelhető távoli lövések száma 0, a középen vigyük be dzsungelbe a labdát, aztán majd lesz vhogy száma sok. egy oriási fekete pötty a mesternek, mert egy olyan dolgon nem tudott változtatni amin sztem elsőként kellett volna.

egyetlen öröm az ürömben, hogy a madrid is kikapott.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Rio Buscape
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2007.09.16. 08:57:08

2008.09.01. 08:01:34

A tegnapi meccset elnézve szörnyű volta játékunk!!!
Iniesta rémgyengén motiválatlanul játszott, xavi sem azt nyújtotta amit az EB-n. Henry, hát igen ő nekem mindig bántotta a csőrömet-egyszerűen nem tudom miért erőltetik annyira, középen még csak-csak elfocizna, de szélen :S
/Mondjuk Etoo-tol nem lenne jobb középen, max a cseréje lehetne/

Egyenlőre nagyon kilátástalan a helyzet, de úgygondolom lesz ez még jobb is. Sajnálom hogy a nyáron csak Hlebbel erősítettük meg a Támadó alakzatunkat, és nem hoztunk ide egy vérbeli balszélsőt!

Azért hajrá fiuk mindent bele!
Manheim István
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2007.09.16. 18:37:30
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.01. 07:47:54

Sok a hiba,de ami a legfontosabb nem láttam a motivációt és az elszántságot a játékosokban.Megnéztem a Real meccset is ott a Deporosokon sütött a szándék.Ha mi úgy játszottunk volna mint a szintén rosszul kezdő Real---nyertünk volna.Elképzelhető hogy Gardiola nem tud tüzet vinni a csapatba..nem elég hangsúlyos pali.Rengeteg hiba jellemezte a játékunkat úgy szerkezetileg mint mentálisan.Én... akárhogy is védik Eto-t ennek az embernek 20 helyzet kell hogy egyet berugjon, és ha előtte hirtelen 1-2 védő van bizony csatár létére dadog a lába között a labda.Valóban ahogy többen írták sok játékos nem azon aposzon játszott ahol a legjobb ill. leghasznosabb.
Még valami.Beállt védelem ellen minden ép eszű ember tudja hogy átlövést vagy szélen való védelem mögékerülést kell játszani.Nos ha szél megvolt akkor a beadás volt rettenet.Átlövés meg mennyi is volt ami kapura ment ? Úgy emléxem Eto kapufája volt csak.
Eddig nagyon siralmas a dolog.4-5 meccs és ha nem változik elsősorban a játékosok harapása ..akkor Gardiola szerintem rövid úton menni fog.
Szimpatikus ember de ehhez a feladathoz hogy nagy játékosokat összefogjon lehet kevés lesz.

Hajrá B A R C A
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2008.09.01. 07:17:25

nem lehet ugy 4-3-3-at jatszani hogy alves mindig fent van.... ez mar sokkal inkabb 3-4-3... fogunk mi meg emiatt sok golt szenvedni
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2008.09.01. 06:51:00

Talán az is növeli a csalodást, hogy az elökészületi meccseken jók voltunk. Persze azok barátságos találkozok voltak. Ha jól megnézzük a tavaji csapat játszott, tavaji stilusban. Pep nyilatkozata is elég Rijkardos.
Elég rémitő, ha az edző nem látja -esetleg nem tud válltoztatni - azon hogy nincs széljáték, lassuság jellemzi a csapatot, hogy Henry nembalszélső, Hleb nem jobbszélső, Messi nem center stb. Bárhogy is zárunk majd a végén továbbra is tartom, hogy nem cserélték le a csapatot, éstök hiba egy ilyen klub élére a negyedik osztályból edzőt hozni.
Még edző nélkül sem lehet egy ilyen rutinos társaság ennyire tanácstalan.
Szörnyü. És csak 1 forduló zajott le de már 3 pont uszik. És senki ne irja, hogy pánikolok mert amit leirtam azok tények.
Fecó
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.09.01. 06:16:52

mindorokke_barca írta:Varga Tamas, annak idjeen amikor alves igazolasarol esett szo, kifejtettuk egymasnak a velemnyunket... emlekszel amikor azt mondtam h felek tole h nagyon fellazul a jobb oldalunk? ez tortent... a golt az o olalarol kaptuk... es rengeteg ellentamadast az o oldalan vezettek... sot gyakorlatilag csak azon az oldalon tamadt a numancia... nah ettol feltem en... h sebezhetoek leszunk amikor o felfut.... es sajnos minden tamadasnal fent van.... ez igy hosszutavon nem lesz jo....
Így van. Félig igazad van. De, kérdem én: mit keresett Abidal középen, amikor neki a hosszún lett volna a helye? Ha ott tartózkodik, ahol védekeznie kellett volna, akkor nem kapjuk a gólt.
Szóval, félig igazad van, de legalább - de szerintem nagyobb - ekkora a felelőssége Abidalnak.
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2008.09.01. 02:22:15

baas11 írta:...ez egy picit aggaszt !

Bizony, nagyon is aggasztó a helyzet :roll: ez lenne a DreamTeam?... Én ugyan még nem temetem a csapatot, de előre is kell látni a dolgokat... kicsit parázok a következő meccstől. Remélem a következő meccs nem lesz csalódás.
KépKép
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2008.09.01. 00:14:01

Ahogy a mester is mondta se nem nyertük se nem vesztettük el a bajnokságot . De azért jó lenne ha vmit ki tudnánk találni az ilyen csapatok ellen ,mert lesz még ilyen jópár (egykapuzos ,10 emberrel védekezős ) ahol csel és kispasszos játék nem megy,de sajnos a távolí lövések és pontrugások még mindig nem az erősségünk ez pedig nagy luxus...a lehetséges legerősebb csapat volt a pályán azaz max.,és még se...ez egy picit aggaszt !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
zsoltihun
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.08.31. 23:29:52
Tartózkodási hely: Anglia

2008.08.31. 23:57:12

sziasztok!

Ez lenne az első hozzászólásom!

Megértem sok ember elkeseredését, de új éra kezdődött a klub életében.
És ez nem zökkenőmentes.Én is örültem volna egy fényes győzelemnek, de
amit láttam ma (sajnos 5 perces összefoglaló alapján) engem nem keserített
el. Sajnos az ilyen meccs ,ha gólt rugsz hengerelsz, de ha nem sikerül az legtöbb esetben , mint a mai is vereség. Az ellenfél sajnos talál(t) egy gólt. Ellenünk ez sajnos hatványozottabban igaz.
De nagyon sokszor fogunk mi Magyar Barcelona szurkolók örülni idén.
Guardiola győztes mentalitása ragadós....

Jó éjszakát mindenkinek.
nagyon szeretem a footbalt.a válogatott ,a fradi és a barcelona a kedvencem.
Lezárt