Bajnoki Mérkőzések 08-09

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2008.12.01. 15:50:56

Örülök hogy hatodikán lesz a meccse mert addigra kipihenhetik magukat a srácok. Nagyon remélem minimum egy gólos különbséggel fogunk nyerni!
Visca el barca el lányok! :D
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2008.12.01. 14:08:13

Samu akkor nem játszik, a Valanciát nélküle is megverjük!

Szombat 22.00 élő Sport2.!!!!!!!!
Avatar
Rapika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2040
Csatlakozott: 2004.10.08. 15:10:25
Tartózkodási hely: Vác

2008.12.01. 12:51:33

Én annyit fűznék a Sevilla elleni meccsünkhöz,hogy ha hasonló felfogásban játszunk,ahogy most,- ez alatt azt értem,h a védelemből Alves felfut középpályára és 3 bekk marad hátul),akkor Piqué helyett inkább Cesarest látnám a pályán.Sokkal gyorsabb,mint Piqué és nem marad el a többi tulajdonságban sem.
Kanoute és Luis Fabiano sem tudtak volna az első félidőben annyi veszélyt teremteni,ha nem Piquének kell velük versenyt futnia... :roll:
Kép
Kép
Avatar
Livia Drusilla
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2008.07.06. 03:53:17

2008.12.01. 03:18:30

menczel írta: érdekes dolog hogy Messi a 2. gólja után Pintohoz futott oda és nemrégen meg asszem etoo vagy henry volt talán aki szintén igy tett. ugy néz ki az öreg mentálisan sokat jelent...
Igen, ez, h Pintohoz futnak oda, nekem is feltűnt! :D
Kép
XAVI - INIESTA - MESSI - Neymar +++ - Milan:? - tán lesz feljebb is...am nem vagyok optimista...
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2008.11.30. 23:03:06

I'm a legend írta: Vki nemtudja véletlenül h tavaly ugyanebben a fordulóban hány pontja volt a realnak?csak összehasonlítás végett:D...előre is köszönöm
29.
Kép
I'm a legend
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2008.11.29. 21:15:58
Tartózkodási hely: Memphis,Tennessee

2008.11.30. 19:27:59

MessiFan írta:40 gólt lőni 9-et kapni.... Elbújhat a real meg az összes csapat!
Messi meg kitúrta Céronit a harmadik helyről :D
Továbbiakban is Vamos BARCAAA!
Vki nemtudja véletlenül h tavaly ugyanebben a fordulóban hány pontja volt a realnak?csak összehasonlítás végett:D...előre is köszönöm
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2008.11.30. 19:15:46

40 gólt lőni 9-et kapni.... Elbújhat a real meg az összes csapat!
Messi meg kitúrta Céronit a harmadik helyről :D
Továbbiakban is Vamos BARCAAA!
I'm a legend
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2008.11.29. 21:15:58
Tartózkodási hely: Memphis,Tennessee

2008.11.30. 18:43:36

don gamper írta:Valaki nem tudna segíteni,hogy hol keressem a spanyol
bajnokság sorsolását fordulórol fordulora?
Tessék: http://www.nemzetisport.hu/cikk.php?cikk=197179
remélem jó lesz :roll:
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.11.30. 18:43:30

don gamper írta:Valaki nem tudna segíteni,hogy hol keressem a spanyol
bajnokság sorsolását fordulórol fordulora?
http://futbol.sportec.es/
Kép
Avatar
don gamper
Capitá del Barça
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2006.11.30. 19:53:10
Tartózkodási hely: otthon a fiam mellett

2008.11.30. 18:40:10

Valaki nem tudna segíteni,hogy hol keressem a spanyol
bajnokság sorsolását fordulórol fordulora?
Avatar
duffs56
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2008.09.04. 18:42:27
Tartózkodási hely: BudAPEST

2008.11.30. 14:31:31

G-Jay írta:Egy kis összefoglaló!
Nem voltunk hibátlanok, viszont az ellenfél is rendkívül masszívan támadott az első félidőben! A gólunk után pár percig még veszélyeztettünk, de aztán a kapufáig nyugodtak voltunk, nem kellett volna. Viszont a kapufa még jól is jött hisz felpörögtünk!
A srácok:
Csak a fontosabbakat emelném ki most, ezek az én meglátásaim, mindet úgy, hogy csak rokonszenv van bennem, mielőtt valaki ezt kérdőjelezné meg:
- Messi: zseni a srác, de ezt tudjuk. Játszott 65 percig egy alibi meccset, ami miatt nagyon mérges voltam. Az nem kifogás h 3-an álltak rajta, mivel mindíg 3-an állnak rajta. Gyenge volt. Nem jutott előrébb, hisztizett is néha. Aztán addig mondtuk a forumon, míg úgy döntött, hogy akkor megmutatja, és jött fantasztikus 25 perc, két góllal. Gratulálok neki! Remélem le is tudta ennyivel a rossz meccseit a rangadókra.
- Eto'o: Meglőtte a szokásos gólját, de a lényegesebb, hogy hihetetlen sokat futkározott fel s alá. Nagyon sok munkája volt, grat neki!(nem volt semmi a sarokkal bebőrözéses trükk!)
- Xavi: Nálam megint ő volt a meccs embere, mert Messi akármekkorát villantott, én nem felejtem a 65 perc üresjáratot. Viszont Xavi mindvégig sokat dolgozott, és aki figyelte, az észrevehetett nagyon szép finomságokat is tőle!
-Pique: Azt figyeltem, hogy nagyon magabiztos, viszont minimum annyira rosszul is játszott. Ami tetszett viszont, hogy igazából talán egyszer láttam hátra passzolni, ha megindul, rögtön az ellenfél térfelének közepén jár, és ha pontatlanok is a passzai, igyekszik azonnal megjátszani az elől lévőket! Ez szerintem figyelemre méltó! Tegnap ő volt a leggyengébb láncszem, de nem feledjük még csak 21 éves, és egy védő fiatalon soha nem lesz igazán stabil, ahhoz tényleg sok tapasztalat kell!
- Henry: Most egy rossz szó nem érheti, küzdött, hajtott, lőtt, megérdemelte volna a gólt is. Direkt számoltam, hogy mindössze 3-szor pattant el tőle a labda, beleszámítva mindent, amikor nem ragadt a lábára a bogyó. (az egyiknél meg is ijedtem mert a derekát simogatva ment el...) Két labdát adott el, de konkrétan két nagy hátrafutásos becsúszós mentős jelenetre is emlékszem tőle. Ezuttal tényleg szőrösszívű aki szidja. Valencia ellen egy pár gólt remélem ver!

Kb. ennyi lenne.






:P Xavi a Jelenkor legjobb középpályása véleményem szerint!nem mindig látványos -ugyanakkor mindig hasznos megmozdulásaival segíti a csapatot:DIniesta azért hiányzik neki:Dvele együtt bravúrokra képes De azért nélküle is ő passzol legjobb százalékban a ligában:D
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1618
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2008.11.30. 12:32:13

én is csak a meccsek elején éreztem megilletődőttséget de ez egy iylen stadionban megérthgető. a sevilla egyébként is elég közel fogta xavit- tourét igy a szokásos védö- vkp- kp passzolások nem mentek de aztána 2. félidöben csak nyomozták a labdát.

érdekes dolog hogy Messi a 2. gólja után Pintohoz futott oda és nemrégen meg asszem etoo vagy henry volt talán aki szintén igy tett. ugy néz ki az öreg mentálisan sokat jelent...
Avatar
Danka00792
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2702
Csatlakozott: 2007.09.28. 16:53:03

2008.11.30. 12:30:51

Varga Tamás írta:Piqué:...
Voltak ezen kivül jó megmozdulásai is, ugy tünik rajtad kivül mindenki észrevette öket. :wink:
Én ezt úgy fordítanám meg: mindkét ellenfél annyira tudott kibontakozni, amennyire mi ezt megengedtük nekik.
Ebben viszont tökéletesen egyetértek. Egyik csapat sem ugy lép ki a pályára hogy vesztettek, az egész arról szól hogy nem tudtak mit kezdeni a Barcával.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2008.11.30. 12:09:35

Szerintem az 1. félidőben nagyon nyílt meccset láthattunk, sőt a meccs elején a Sevillát éreztem veszélyesebbnek. Piqué valóban bizonytalan volt, viszont Eto'o egy nagyon szép gólt szerzett. A szünet után egyértelműen a Barca volt fölényben, és ez a végéig kitartott, a 2. gól után végképp összeomlott a Sevilla, onnantól minden eldőlt. Az általam sokat szidott Henry most nagy alázattal és hasznosan játszott, Alves nagyon hajtott volt csapata ellen, Touré pedig kiválóan szűrt. Messi 60-70 percig önmagához képst gyengébben szerepelt, viszont utána két klasszisához méltó gólt lőtt, így a végére nagyon sima lett. Xavi játéka is nagyon tetszett tegnap, a Getafe ellen elég gyengén muzsikált, most ment neki.

Szvsz voltak hiányosságok hátul, de én azt gondolom, hogyha idegenben lehúzzuk a rolót Sevillában, az jelzésértékű. Szerintem az andalúz gárda otthonában a legnehezebb nyerni a spanyol csapatok közül, és ne feledjük, Fabiano és Kanouté személyében félelmetes ékpár rohamozott, szerencsére csak kapufáig jutottak. Eddig ebben az idényben szerintem ez az a győzelem, ami alapján lemérhető a csapat tudásszintje, mert idegenben játszottunk egy nagyon veszélyes csapat ellen, és kapott gól nélkül, a végeredményt tekintve simán hozta a meccset a Barca.
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.11.30. 11:41:10

Végigolvasva az utolsó 2 oldal hsz-it, tennék pár észrevételt, ami az én véleményem, nem kötelező elfogadni, viszont vitatkozni csak érvek mentén illenék.

Alapvetően Drigo értékelése körül folyik a diskurzus. Meglátszik Danin, hogy a védelemben játszik. Leírása és helyzetelemzése 98%-ban helytálló, azzal vitázni nem lehet.
Csupán 2 kis ponton tér el a véleményem az Övétől.
1. azt írja a második hsz-ben, hogy a Sevilla és az Atlético Madrid is eléggé gyenge napot fogott ki ellenünk, így a győzelem és a védelem működése nem túl egyértelmű. Én ezt úgy fordítanám meg: mindkét ellenfél annyira tudott kibontakozni, amennyire mi ezt megengedtük nekik. Azaz: addig és úgy tudták a saját játékukat játszani, ameddig és ahogy mi erre lehetőséget adtunk nekik.
2. Az első, éjjeli hsz-ben azzal kezdi, hogy a védelemről szólna pár szót, de neveket nem említene. Ez így eléggé nehézkes, a játékosok értékelése elengedhetetlen a csapat összképének értékeléséhez szvsz.
Dani Alves: A kezdeti beilleszkedési fázis óta a csapat egyik legjobbja, hasznos, megbízható és agilis játéka elismerésre méltó. Számomra teljességgel a legjobb nyári igazolás. Tegnap sem találtam semmi kivetnivalót a játékában.
Márquez: Tegnap ő volt a legbiztosabb pontja a csapatnak. Több alkalommal is kiválóan helyezkedve szerelt, becsúszott, és mentett az utolsó pillanatban. Egy-két labdát eladott, rosszul passzolt, de ez benne van a pakliban.
Puyol: Az ő értékelésénél figyelembe kell venni, hogy az utóbbi meccseken balhátvédet játszik. Ő oda már kevés, a gyorsasága megkopott egy kicsit. Bár eddig ebből komolyabb probléma nem adódott. Tegnap is volt azonban egy-két eset, hogy lemaradt a sevillai játékosról. Sajnos, ő sem lesz már fiatalabb.
Piqué: Tudom, hogy sokan unják már, meg elegük van belőle, de ez van: tegnap is a védelem leggyengébbje volt. Az egyetlen sevillai helyzet, Kanouté kapufája is az ő lelkén szárad: ő miatta nem volt les, mert nem tudja alkalmazni a lestaktikát. Meg sok minden mást sem. Teljesítménye tegnap is megbízhatatlan volt. Cáceres a Sporting ellen magasan jobban teljesített. Emellett lomha. Az első félidő vége felé volt, mikor a baloldalon versenyt futott az egyik sevillaival: 10 méteren 2 méteres hátrányt sikerült összeszorgoskodnia. Életveszélyes.

Abban pedig Drigónak felettébb igaza van, hogy a védekező középpályásaink túl gyakran, túl mélyen húzódnak vissza. Amivel az ellen csatárai előtt megnyitják a kapu előterét, és veszélyesen közel engedik őket VV kapujához. A Bayern-es példa tökéletesen helytálló. És ezzel Drigo nem azt írta, hogy kövessük a Bőrnadrágosok taktikáját, hanem csupán ebben a játékelemben tanuljunk tőlük egy kicsit.

Végeredményben a Csapat jól teljesített, és megérdemelt győzelmet aratott.
Reméljük, ez a kegyelmi állapot - ahogy Boixos Barátunk írta - még legalább december 20-ig kitart. És akkor kellő reménnyel felvértezve várhatjuk a tavaszt.

FORCA BARCA!
SOM I SEREM!
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2008.11.30. 11:36:30

LG írta:Nem láttam a meccset, mivel tegnap volt a szalagavatóm 8) De köszönöm a csapatnak, h ők is megajándékoztak egy fantasztikus győzelemmel. Igyekszem minnél hamarább megnézni :wink:
Az enyém a Real - Barca 0-3 napján volt. :cry: :D

Egyébként felmerült itt, hogy gyengén játszott a Sevilla. Szerintem meg egyáltalán nem. Nem olyan erősek, mint 2 éve, de így is elég masszív csapat. Az, hogy a második félidőben teljesen összezuhantak, az csak is a mi taktikánknak volt köszönhető.

Ne felejtsük el, hogy úgy ilyen a csapat, hogy lényegében most alakul. Jövőre pl. sokkal magabiztosabb lesz a védelem.

Csak ne sérüljön meg SENKI. [-o<
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2008.11.30. 11:25:53

Jó mérkőzést játszottunk.Szervezettek voltunk,és a saját játékunkat játszottuk idegenben is,ami nem rossz fegyvertény :!: Négy meccsből egyet megnyertünk,jöhet a következő a Valencia ellen :!: Hajrá Barca :!:
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2008.11.30. 11:25:13

Az els félidőben még voltak hiányosságok, de szerencsére sikerült előnyhöz jutni( méghogy Samu már nem olyan robbanékony? Az első gólnál nem lehetett látni ezt...). A 2. félidőben ellenben TÖKÉLETESEN futballoztunk. Egyszerűen nem akartam elhinni amit látok, hogy a Sevillának hazai pályán semmi sansza. A 2. félidei játékunk hibátlan volt.
Óriási grat az egész csapatnak, és persze Pepnek, aki betartotta az ígéretét, és támadófocit játszatott a vezetésünk után is!
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2008.11.30. 11:16:45

A jó teljesítmény mellett a hibákat is felemlegetők szerintem helyesen cselekszenek, mert tényleg azokból csak tanulni lehet. A Barçának is lesz még hullámvölgye, ebben biztos vagyok.
Viszont a másik véglet az az, hogy ha megemlítjük, hogy a 0-3 mellett a Sevillának volt egy kapufája, akkor azt is illik mellétenni, hogy a Barçának is volt kapufája (Eto'o) például.
Avval viszont nem értek egyet, hogy a Sevilla gyengébben futballozott, mint szokott. Ugye minden csapat úgy játszik, ahogy hagyják... A Barça labdabirtoklásra épülő játéka miatt tűnhet úgy, hogy az ellenfél a szokásostól kevesebbet támad, birtokolja a labdát...
Előre a TITOlusokért!
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2008.11.30. 11:15:39

Egy kis összefoglaló!
Nem voltunk hibátlanok, viszont az ellenfél is rendkívül masszívan támadott az első félidőben! A gólunk után pár percig még veszélyeztettünk, de aztán a kapufáig nyugodtak voltunk, nem kellett volna. Viszont a kapufa még jól is jött hisz felpörögtünk!
A srácok:
Csak a fontosabbakat emelném ki most, ezek az én meglátásaim, mindet úgy, hogy csak rokonszenv van bennem, mielőtt valaki ezt kérdőjelezné meg:
- Messi: zseni a srác, de ezt tudjuk. Játszott 65 percig egy alibi meccset, ami miatt nagyon mérges voltam. Az nem kifogás h 3-an álltak rajta, mivel mindíg 3-an állnak rajta. Gyenge volt. Nem jutott előrébb, hisztizett is néha. Aztán addig mondtuk a forumon, míg úgy döntött, hogy akkor megmutatja, és jött fantasztikus 25 perc, két góllal. Gratulálok neki! Remélem le is tudta ennyivel a rossz meccseit a rangadókra.
- Eto'o: Meglőtte a szokásos gólját, de a lényegesebb, hogy hihetetlen sokat futkározott fel s alá. Nagyon sok munkája volt, grat neki!(nem volt semmi a sarokkal bebőrözéses trükk!)
- Xavi: Nálam megint ő volt a meccs embere, mert Messi akármekkorát villantott, én nem felejtem a 65 perc üresjáratot. Viszont Xavi mindvégig sokat dolgozott, és aki figyelte, az észrevehetett nagyon szép finomságokat is tőle!
-Pique: Azt figyeltem, hogy nagyon magabiztos, viszont minimum annyira rosszul is játszott. Ami tetszett viszont, hogy igazából talán egyszer láttam hátra passzolni, ha megindul, rögtön az ellenfél térfelének közepén jár, és ha pontatlanok is a passzai, igyekszik azonnal megjátszani az elől lévőket! Ez szerintem figyelemre méltó! Tegnap ő volt a leggyengébb láncszem, de nem feledjük még csak 21 éves, és egy védő fiatalon soha nem lesz igazán stabil, ahhoz tényleg sok tapasztalat kell!
- Henry: Most egy rossz szó nem érheti, küzdött, hajtott, lőtt, megérdemelte volna a gólt is. Direkt számoltam, hogy mindössze 3-szor pattant el tőle a labda, beleszámítva mindent, amikor nem ragadt a lábára a bogyó. (az egyiknél meg is ijedtem mert a derekát simogatva ment el...) Két labdát adott el, de konkrétan két nagy hátrafutásos becsúszós mentős jelenetre is emlékszem tőle. Ezuttal tényleg szőrösszívű aki szidja. Valencia ellen egy pár gólt remélem ver!

Kb. ennyi lenne.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.11.30. 11:10:36

fcjoc írta:a lényege a mondandómnak az hogy ne egy sevilla elleni idegenben aratott győzelem után, ami mellesleg 3:0 lett, azután vonjuk le a következtetést hogy "milyen rosszul játszottunk". más az ha x-elünk vagy ha otthon játszunk gyatrán. én is "szidtam" a csapatot tavaly, tavaly előtt. de ez csak a saját véleményem. én is lezártam.
most nem tudom, hogy nem akarod vagy nem tudod megérteni amit mondok. nem játszottunk rosszul, egy szóval nem mondott ilyet senki, csak bőven vannak még területek, pl. a védekezés, ahol kell fejlődni. senki nem messibe kötött bele aki lehozta a meccset.
The10
Barça B
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2007.06.03. 09:40:30
Tartózkodási hely: Budapest

2008.11.30. 11:01:05

Az igazság az, hogy az 1. félidőben volt némi szerencsénk (sevillai kapufa, 11-es gyanús helyzet), de Guardiola mester a szünetben jól összekapta a csapatot, így a 2. játékrészben már uraltuk a mérkőzést.
Úgy láttam, Keita nem mindíg találta a helyét a pályát (talán Busquets bejöhetett volna korábban), de a játékosok többsége hozta az elvárható teljesítményt, sőt Alvés, Xavi és Henry az átlagosnál jobban, Messi és Touré pedig szenzációsan játszottak.
Csak így tovább!!! :D
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2008.11.30. 10:50:40

a lényege a mondandómnak az hogy ne egy sevilla elleni idegenben aratott győzelem után, ami mellesleg 3:0 lett, azután vonjuk le a következtetést hogy "milyen rosszul játszottunk". más az ha x-elünk vagy ha otthon játszunk gyatrán. én is "szidtam" a csapatot tavaly, tavaly előtt. de ez csak a saját véleményem. én is lezártam.
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2008.11.30. 10:41:09

sztem tegnap mindenki jól teljesített!!! keita haloványabb volt, piqué az első félidőben naon lassú volt és rosszul helyezkedett de a 2. félidőre feljavult ( más kérdés hogy ebben a sevilla is szerepet játszott mert kevesebbet és gyengén támadott a 2. félidőben)messi az 1. félidőben magához képest gyengébb volt nem szólózgatott , nem volt annyira játékban viszomónt 2. félidőben annyira feljavult h sztem kiérdemelte a meccs legjobbja díjat!! és ő döntötte el a meccset gyakorlatilag!!! Henry nagyon jól mozgott nem adott el annyi labdát mint az Adidas szóval meglepően jó volt!! összességében szép prdukció volt reméljük hogy ezt a fiúk a valencia majd a real és a villareal ellen is meg tudják csinálni!!go barca!! go pep!!
Lezárt