Barca Igazolások 2009-2010

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Örülnél-e Robinho esetleges leigazolásának?

Igen, már a télen meg kéne szerezni
235
47%
Igen, de ráér nyárig
69
14%
Nem, elég mély a keret így is
39
8%
Nem, van nála jobb játékos is a piacon
159
32%
 
Szavazatok száma: 502
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.05.14. 22:24:41

Látszik, hogy valamikor a Laporta érában csatlakoztál a szurkolókhoz. Smile
Így van a 2004-2005-ös szezontól követem igazán a focit, és a Barcát :D Azt én is tudom, hogy Laporta többszáz milliós adósságot dolgozott le. De ha már Laporta hozta fel a klubbot, akkor csak tudja, hogy mit ne tegyen, hogy ez visszakerüljön.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.05.14. 22:21:36

LM10 írta:A másik amit nem értek: MI A FENÉT FOGLALKOZUNK A PÉNZEN!? mi fizetjük?(Nem). Ha van rá pénz, akkor azt vegyen a klub akit akar. Ha tud jönni a zséből Villa+Cesc akkor nincs gáz. Nem érdekel mennyiért jönnek, csak jöjjenek. (Jobb védő posztra Montoya tűnhet majd fel, szóval Azpilicueta kilőve)
Látszik, hogy valamikor a Laporta érában csatlakoztál a szurkolókhoz. :)
Aki végignézte azt a többek közt gazdasági haldoklást, az nem akar oda visszajutni soha többet, és még szurkolóként is megtud becsülni néhány milliót is.

Arról nem is beszélve hogy a józan árak tartoznak a klub szellemiségéhez, vagy inkább úgy mondanám azok elfogadhatóak csupán.. Nem véletlen ekkora az ellenérzés Ibrával kapcsolatosan sokakban, ő már ezen a határon túl jött, és ehhez képest édeskevés a teljesítménye.

Nem fogunk 50 milliót egy játékosra sem elkölteni, nagyonremélem. Ahogy azt is hogy a 100as limitet sem közelítjük meg szűken.

Egy saját nevelésű játékosért pláne nem fizethetünk ilyen pénzeket semmilyen körülmények közt.
Ha aztmondanák 25, oké. De már a 30 is ellenkezik mindenfajta elvemmel nagyjából. Tekinve viszont hogy tényleg nincs közel ilyen jó opció és nem is lesz egyhamar valószínűleg, azt mondom nála is ahogy Villánál, lehet határ az a 40 millió. De az már az opcionális milliók átlagjával vagy inkább reálértékével számítva.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2010.05.14. 21:58:26

Jelenleg egyetlen egy kretív kp van a világon, aki igen nagy valószínűséggel beválna nálunk. Ez Fabregas. Sokba kerül, de megéri. Mindannyian tudjuk, hogy szükség van egy kreatív kp-ra. Xavi és Ini nagyon jók, de már az nagy érvágás, ha az egyikük kiesik!Cesc itt nem lenne stabil kezdő, de a meccsek legalább felén kezdene. Kis csapatok ellen, ahol minimális ellenállást tanusítanak, Xavi, Ini és Cesc egyaránt pályán lehet. Azzal nem lesz gond, hogy nem játszik vki eleget. Az ár...Hát igen. 40 milla elég sok, de gondoljunk bele: Hleb 15 milla volt nagyjából és egyáltalán nem vált be. Nálunk a kratív kp-poszt a legfontosabb és a legösszetettebb. Az ott játszó játékos fantasztikusan kell passozljon és remekül kell érezze a játékot. Nem kaphatunk Cescnél jobbat. Van néhány ember, aki a nyomába érhet(Lampard, Gerrard, Kaka, Hamsik, Diego...Első 2 nem tudná megszokni a bajnokságot, Kaka már nem a régi, Hamsik nem elég, Diego gyenge.)Egyszerűen CEsc az egyetlen megoldás és a legjobb. Nem kell rá sajnálni a pénzt!
Villa. Nála már nem annyira egyértelmű a dolog, hiszen a játékrendszerünk maradni fog(ebben biztos vagyok, hiába mondanak állandóan mást a szenzációhajhászok), szóval Villa csakis szélsőcsatár posztra jöhet(elsősorban, hiszen gyakran lesz ő középcsatár), márpedig sok más alternatíva lenne erre a posztra. Silva, Mata, van Persie. NOs, ők se lennének rosszak, tehát ha spórolni kell, akkor egyértelműen Villán spórolnék, nem pedig Cescen. Villa a legesélyesebb, hogy beválik, hiszen nekünk egy gólerős szélső kell, aki gyorsan megszokja a bajnokságot. NOs, Silva és Mata nem annyira gólerősek, míg van Persi-nek idő kellene, hogy ideszokjon+sérülékeny. Mindemellett, ha jön Cesc és a 4 említett játékos közül(akik mellé még odatenném Riberyt), teljesen elégedett lennék.
Nah, de az ideális nyár: Cesc, Villa jön, Caceres visszajön a kölcsönből.
Ami valószínűbb: Cesc-Villa párosból jön 1, másik posztra kutatunk a piacon. Nem jön szélsővédő, hanem Montoya kap fontosabb szerepet.

Amúgy a kpn még változás lesz. A Toure-Keita párosból az egyiknek mennie kell. NOs, ahogy elnézem, Pep úgy tervezi, hogy a kreatívabb Busquetset és a tipikus romboló Keitát tartja meg.Én Touret tartanám meg, de az tény, hogy gyengébben teljesít mint tavaly. A védelemből is valszeg elmegy valaki. A Pique-Puyol-Milito hármas biztosított(Pep is láthatta, hogy Milito jó, nem hiába kapott gyakran kezdőszerepet.)Aki megy, az sztem Marquez. Ez lesz az utolsó esély, hogy pénzt kapjunk érte. Csigrinszki mellé sztem visszjaön Henrique és a következő szezon majd eldönti, melyikük marad véglegesen.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.05.14. 21:51:36

Ibra maradni fog, ez 10000%. Nem blamázott az első évében, nem volt magához képest csúcs, de ez az első éve volt.
Innentől kezdve én alapból egy szélsőt szeretnék Villa helyett. Amiatt, mert a széljátékot egy klasszis szélsővel lehetne igazán feldobni. Eddigi favoritom Ribery volt, aki viszont szép lassan dolgozza le magát a listámon az utóbbi 1 évével (balhék, primadonnáskodás, sérülékenység). Innentől kezdve nem látok a piacon olyan szélsőt aki azt mondom, hogy szinte tuti hogy beválik. Vannak lehetőségek mint Silva (játéka illene a Barcába, de szinte semmiben se hasonlít egy klasszikus szélsőre, inkább Messi stílusú), Di Maria (nagy tehetség, de ez még bőven kérdőjeles), Suarez (talán a legnagyobb lutri nálam). Aki 1 dologtól eltekintve szinte tökéletes lenne: Robben (a sérülékenysége miatt nem tökéletes, egyébként kumma jó, gyors, jól cselez, jól lő, és a Realt is megfricskáznánk, hiszen jelenleg is a 2. legjobb játékosuk lenne CR után), viszont őt biztos hogy nem fogják elengedni Münchenből.

Innentől visszajutottam oda, hogy nem bánnám Villát. Szkeptikus vagyok olyan tekintetben, hogy milyen szélső lesz, viszont szerintem nem fog klasszikus szélsőt játszani, hanem nagyjából 2 csatáros játékra térünk rá, ami nagyon hasonló lenne a spanyol válogatott jelenlegi felállására Torressel és Villával. Torres és Ibra között pedig van sok hasonlóság, Torres mellé illik Villa, Ibra mellé reméljük. A különbség valószínűleg Messi és Silva közötti szerepekben lesz, ami annyiban már idén is megmutatkozik, hogy Messi nem szélsőt játszik ,hanem teljesen szabadon a 2. hullám általában, vagy lendületből az 1. hullám. A kp sor is spanyol válogatott, szóval nem tartom halott ötletnek. Tulajdonképpen lenne egy spanyol válogatottunk, csak jobb a világ legjobb játékosával, ez azért nem rossz papíron valljuk be.

Fabregas: vele szemben is felemás érzéseim vannak. Ennek fő oka a fiatalok háttérbe szorítása, akik talán jövőre robbanthatnának. Viszont ha nem robbantanak akkor jövőre megint Keitát kell néznem mint beton kezdőt, amitől a falra mászom. Jó esélyt látok rá hogy jönni fog. Eddig nem hittem benne, viszont azért a mostani nyilatkozatok elég bátrak, majdnem hogy teljesítette Laporta kérését és nyílvánosan kijelentette, hogy ide akar igazolni, mindezt úgy hogy még van 1 fordulónk, amit ő is nagyon jól tud és biztos nem akar keresztbe tenni a csapatnak.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.05.14. 21:50:43

A másik amit nem értek: MI A FENÉT FOGLALKOZUNK A PÉNZEN!? mi fizetjük?(Nem). Ha van rá pénz, akkor azt vegyen a klub akit akar. Ha tud jönni a zséből Villa+Cesc akkor nincs gáz. Nem érdekel mennyiért jönnek, csak jöjjenek. (Jobb védő posztra Montoya tűnhet majd fel, szóval Azpilicueta kilőve)
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.05.14. 21:48:46

Nem kell kiakadni azon az 50 millán (ha egyáltalán annyi lesz). Fabregas-hosszútávon-ennyit simán megér. Csak mert mi neveltük, ne várjuk az Arsenaltól, hogy eladja nekünk egy huszasért.
Ha nem igazolunk, sokáig nem tudunk a csúcson maradni. A kezdőnk bombaerős. Értelemszerű, hogy ha egy ilyen erejű csapaton akarunk még tovább javítani, az nem két fillér, mert csak a legjobbak jöhetnek számításba. Nem kell ezen csodálkozni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.05.14. 21:41:35

Tocy írta: Viszont ha mégis jönne, lenne egy aggályom: óriási labdákat képes osztani lendületből, nyílt védelem ellen, de kérdőjeles h mire lenne képes mjuk egy Barca-Interen vagy Barca-Chelsean
Ez mondjuk nem kéne h aggály legyen mert jelenleg ez nagyon hiányzik a játékunkból és minden kontrát elbénázunk
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.05.14. 21:40:30

egyetértek a "két Májköllel" ;)
ha Pep képes elküldeni a svédet, az számára egy hatalmas öngóllal ér fel!( nem mintha Samu ellenünk mutatott teljesítménye nem ezt jelentené...)
ebben az esetben "mi", akik elejétől fogva elleneztük a svédet írhatnánk nyugodtan, h igazunk volt...(ÉN nem leszek kárörvendő, ugyanis hiába az ellenkampányban való részvételem, folyamatosan azt írtam idény előtt, h cáfoljon rám, ne legyen igazam! ha igazam/igazunk lesz, az nekem/nekünk uolyan fájdalmas lehet, mint nektek, akik hittek benne...)

Pep ezzel a lépéssel ugyan nagyot esne sokak szemében, más szempontból éppen, h nőne, ugyanis a nagy edző attól (is) nagy edző, ha beismeri a tévedését... (csak ne lenne ekkora ára ennek a tévedésnek, amelyet súlyosbíthat Yaya eltékozlásával is...)
lehetséges, h nem is az első éve, hanem ez a második volt a tanulóév zöldfülű (nem rossz értelemben véve...) Mesterünknek?
örülnék Cesc-nek, de nem NAGY áron...( itt most nem csak monetáris értelemben vett árról beszélek, hanem esetlegesen Ini ismételt balra kényszerítéséről, ill. elefánt barátunk "száműzéséről"...)
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2010.05.14. 21:28:31

gyuri03 írta:
Tocy írta:Fabregas...én személy szerint minimális esélyt adok rá h idén jön, mert lsásuk be: ez az Arsenal, vele, ha mindenki egészséges, odaérhet a bajnoki cím közelébe is akár, nélküle akár a BL-ről is lemaradhat, ha a City meg a Spurs elkapja a fonalat....

Viszont ha mégis jönne, lenne egy aggályom: óriási labdákat képes osztani lendületből, nyílt védelem ellen, de kérdőjeles h mire lenne képes mjuk egy Barca-Interen vagy Barca-Chelsean, amikor az ellenfél 10 emberrel védekezik, és ott kéne vmit alkotni...amikor nincsenek rések, csak a magas védőket látja...

Persze, azért nem bánnám, ha jönne, mert zseni :)
Miért Xavi tudott kezdeni valamit az inter ellen? Vagy Messi? Ők világklasszisok mégsem tudtak semmit alkotni... erről ennyit :roll:
A Chelsea - Barcán, a visszavágón nem tudok ki hogy emlékezik, de én emlékszem, hogy senki sem villogott, csak arra tudtunk számítani, hogy az ellenfél annyira, amennyire, de elfáradt. Ráadásul egy megdöbbentő, és durva statisztikánk volt: 1x kapuralövés : 1 kaputtalált. (Isteni Iniesta, imááádlak. :) )
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.05.14. 21:16:36

Én is MichaBee verziója szerint gondolkodom.Amikor először szóba került Villa,egyből az ugrott be,h faxa,egy éven belül veszünk (?) két csatárt 100 méterért plusz Eto'o.Ez elég durva így kimondva,főleg a BARCA esetében.Nálunk nem szokás úgymond dobálózni ekkora számokkal.Plusz még szó van Fabregasról,szintén elég vastag ceruzavonással.Ez nekem sem tetszik,pedig nem az én pénzemre megy ki a játék.

Csakhogy sajna ott van a másik oldal,h nagyon elszabadultak az árak,lehetetlen helyzetbe hozva minden csapatot,akik vmi nagyot akarnak dobni.Az orosz,arab és Perec féle (általam) mélyen lesajnált üzletemberek elvadították a piacot.Hiába próbálnánk ragaszkodni a tradícióhoz,h mi nem fogunk csilliókat kiadni,egyszerűen a mi futballban ez már lehetetlen.Két választásunk van:ad 1. nem igazolunk,mert nem akarunk egy kiscsapat éves költségvetéséért egy playát venni.ad 2. ha fel akarjuk tuningolni a keretet,akkor piszok mélyen a zsebbe kell nyúlni,mert itt már nincs kecmec.

Rá vagyunk valahol kényszerítve az utóbbira,mert szükségünk van a keret frissítésére,korszerűsítésére.Ennek pedig irreálisan nagy ára van mostmár.Nagyon bízom benne,h amennyiben létrejön(nek) a transzfer(ek),ezúttal nem fogunk mellé,mert Zlatan esetében egyelőre baklövésnek tűnik az érte kiadott pakk.Személy szerint több fantáziát látok Villában,mint a bosnyákban,így nagyobb esélyt látok benne,h jó üzletet tudunk kötni,mégha elég borsos áron is.De ennél olcsóbban jelen állapotban nem lehet minőségi playához jutni.Maximum egy-két zsugás bevonásával,de akikről szó van/volt a bizniszekben (Yaya,Bojan...) inkább tartsuk meg és adjunk ki egy tizessel többet.

A lényeg,h nekem sem tetszik,h ilyen összegeket kell megmozgatni,mert ezek már tényleg nagyon elnagyolt árcédulák.De sajnos ebbe az irányba mozdult a piac,így alkalmazkodni kell hozzá,máskülönben várhatunk az utánpótlások beérésére.Erre viszont nincsenek éveink,mert mostanában kell belenyúlni a csapatba,h ne legyen visszaesés a szintünkben.

De mindenesetre mostantól még komolyabban át kell gondolni a bevásárlásainkat,mert nagyban megy a játék,tehát jókorát lehet bukni vele.Lásd a Zlatan projektet.Egyelőre marha messze vagyunk tőle,h jó boltnak lehessen mondani a 45+Samu=Ibra egyenletet. :?
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
gyuri03
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.07.06. 12:38:08

2010.05.14. 21:16:02

Tocy írta:Fabregas...én személy szerint minimális esélyt adok rá h idén jön, mert lsásuk be: ez az Arsenal, vele, ha mindenki egészséges, odaérhet a bajnoki cím közelébe is akár, nélküle akár a BL-ről is lemaradhat, ha a City meg a Spurs elkapja a fonalat....

Viszont ha mégis jönne, lenne egy aggályom: óriási labdákat képes osztani lendületből, nyílt védelem ellen, de kérdőjeles h mire lenne képes mjuk egy Barca-Interen vagy Barca-Chelsean, amikor az ellenfél 10 emberrel védekezik, és ott kéne vmit alkotni...amikor nincsenek rések, csak a magas védőket látja...

Persze, azért nem bánnám, ha jönne, mert zseni :)
Miért Xavi tudott kezdeni valamit az inter ellen? Vagy Messi? Ők világklasszisok mégsem tudtak semmit alkotni... erről ennyit :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gyuri03 2010.05.14. 21:16:52-kor.
Kép

/A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek határai vannak./ Einstein

2010. 11. 29. Barcelona-realmadrid 5:0 újabb történelmi pillanat :)
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.05.14. 21:07:31

MichaaBee írta:Nem azt mondom, hogy ne szerezzük meg, csak azt, hogy ne abszurd áron. Én is örülnék az érkezésének, de nem bánnám azt se, ha a következő 10 évet Thiagóval és +50 millióval tudnánk le.
Amiatt az 50 miatt ne fájjon a fejed :) Cesc 1-2 év alatt behozza azt a mezek eladásával (amennyiben jól fog teljesíteni).
Jelenleg én sem látom Fabregas 100%-os kezdőtagságát, de teljesen jogos az az ár, amit elkérnek érte. A mi bajunk lesz, hogyha megvesszük úgy, hogy mégsem lesz kezdő - de kötve hiszem, hogy ennyire ökrök lennénk :)
Fernando írta:Valaki írta korábban, hogy egy játékos annyit ér amennyiért megveszik. Ha 10-ért 10-et, ha 50-ért 50-et. Jah, persze. Ilyen logikával kb: Ha elver minket az Atlético, az Atlético-t meg a Getafe hétvégén akkor a Getafe 3x olyan jó mint mi :wink: . Badarság.
Az egy mondás: ráadásul tök egyértelmű és logikus.
Az a badarság, hogy párhuzamot vontál egy olyan dologgal, aminek semmi köze az adás-vételhez :)
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2010.05.14. 21:01:37

Laporta nagyot akar durrantani,az utolsó elnöksége miatt.
Ebben nincs semmi meglepő,sőt én örülnék neki.
Villa jöjjön csak,legalább ha játszani akar a Svéd akkor majd kapkodja a lábát.
Fabregas pedig bármennyibe kerül meg kell szerezni.Az alatt a tíz év alatt,ameddig itt lehet bőven be tudja hozni az árát.
Engem nem érdekelnek a pénzes ügyek,én csak azt akarom látni hogy Barca mezben van.
Köszönjük a Madridi Pereznek,hogy az árak az egekben lesznek.

Még a szélre valakit,vagy lehet hogy nem is kell,és kész a keret.
Más:
Yaya-t nem szabad elengedni,posztja legjobbja-marha nagy hülyeség lenne elengedni.
Sergio lássuk be,nem tudja azokat a feladatokat ellátni(még) mint Yaya.
Idén kaptunk pár gólt Busiról,mert nem mert leütközni.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2010.05.14. 20:55:16

Rivaldo11 írta:Kell nekünk Fabregas. Nem érdekel, mennyiért, és hogyan. Ez a szezon is megmutatta, hogy döntő lehet az, milyen hossszú a pad. Fabregas az egyetlen olyan középpályás, akit gond nélkül illeszthetünk játékba. Ez a tény mindent megér. Villának szintén nem sok gondja lenne az alkalmazkodással. Két igazolás számtalan új formációt jelenthet, úgyhogy felesleges arról vitázni, mindez mennyibe kerül.
Megéri.
Szerintem is. Meg amúgy van több mint 60 tétmeccs minden évben, juthat mindenkinek elég játéklehetőség. Csak Guardiolán múlik. Az nem jó ha túl sok sztár túl sok játékos zsúfolódik fel egy csapatba, de Fabregas és Villa esetleges érkezésével még bőven távol leszünk ettől még akkor is ha senki nem távozik. De lesznek távozók is pl Henry szinte biztos.
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.05.14. 20:52:44

Szerintem nem jó az igazolási plafon. 6+5 kell, akkor ha akarnak sem éri meg nekik ennyi játékost ilyen összegekért igazolni.

A Fabregas-os vitából kiszállok. :wink: Mégegyszer, hogy tisztázzuk: szerintem, sem ártana, ha leigazolnánk Fabre-t, s a magas árak által okozott kifakadásom általánosságban értendő inkább, mintsem erre az egy konkrét esetre. Továbbra is tartom, hogy nem létszükséglet Fabregas leigazolása, de rosszat biztosan nem tennénk vele. :)

szerk.: a tradíció valóban megingott Ibránál, de igazából csak azzal bukik a rendszer, ha folyamatosan csináljuk ezt. Na mindegy, ez már kukacoskodás, a vitát részemről lezártnak tekintem. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.05.14. 20:47:23

Fernando írta:Nah úgy látom csak sikerült pár embernek megérteni amit délután hebegtem.

Valaki írta korábban, hogy egy játékos annyit ér amennyiért megveszik. Ha 10-ért 10-et, ha 50-ért 50-et. Jah, persze. Ilyen logikával kb: Ha elver minket az Atlético, az Atlético-t meg a Getafe hétvégén akkor a Getafe 3x olyan jó mint mi :wink: . Badarság. Én reálisan gondolkodok és a piaci árakat figyelembe veszem. Kíváncsi lennék, hogy ha tavaly CR és Kaká nem ennyiért igazol Margóba, akkor mennyi lenne 1-1 játékos hírben terjedő ára. Reális Cesc-ért kb olyan 30, Villa detto. Ibra sem ért volna többet, és ennek semmi köze ahhoz, hogy esetleg rosszabb lenne egyik is a két madridi játékosnál... :wink:

Rosszat tett a futballnak ez a 2-3 igazolás tavaly. Már várom mikor lesznek a klubok akkora adósságba, hogy emelik az árakat, eladják a stadionneveket stb stb... Többen elvesztették az eszüket itt is.
Miss CR és Kaká igazolása után sokan a sajtóban emlegették, hogy igazolási plafont kéne bevezetni, amivel nem szaladna el a ló, és a Pérez-félék nem tudnák megvenni a fél ligát. Szerintem jó ötlet, de kérdés, hogy mi lenne az a határ, ami fölött nem lehet játékost venni. Mert akkor így a kivásárlási szerződéses játékosok tényleg nem hagynák el könnyen a csapatukat.
Kép
Kép
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.14. 20:34:53

Jó én már nem tudok mit mondani.
Csak számomra felfoghatatlan,hogy mi a baj abba ha visszajön egy 23éves bombatehetség, aki már így is posztján világklasszis.

Michabee, szép a 110éves tradíció,csak,hogy Ibránál ez már rég felborult.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.05.14. 20:32:32

Kell nekünk Fabregas. Nem érdekel, mennyiért, és hogyan. Ez a szezon is megmutatta, hogy döntő lehet az, milyen hossszú a pad. Fabregas az egyetlen olyan középpályás, akit gond nélkül illeszthetünk játékba. Ez a tény mindent megér. Villának szintén nem sok gondja lenne az alkalmazkodással. Két igazolás számtalan új formációt jelenthet, úgyhogy felesleges arról vitázni, mindez mennyibe kerül.
Megéri.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.05.14. 20:27:11

Én Fabregasban azt látom, hogy x éve odaadtam a szomszédnak a vadonat új autómat, most meg visszaveszem használtan, áron felül.
Azért egy messze nem így van. Az autó csak veszít az évek alatt az értékéből, de Fabregas csak egyre jobb, és egyre értékesebb lett/lesz.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.05.14. 20:11:08

Nem azt mondtam, hogy a foci és a kosár egy asztal, de hogy ekkora különbségek legyenek, az már kiábrándító... :roll: Mindegy is, Fernando legutóbbi hszét az elsőtől az utolsó betűjéig osztom, abszurdak az árak. Nem érdekel, hogy mi jön vissza meg mi nem, akkor se borítsuk fel a 110 év alatt felépített mottónkat :!:

szerk.:
Fabregasra meg azt nézd Michabee,hogy 40-50ért megveszik,és 10évig lesz egy középpályásod,aki abból 6-7et a világ legjobb középpályásaként fog focizgatni.
Én Fabregasban azt látom, hogy x éve odaadtam a szomszédnak a vadonat új autómat, most meg visszaveszem használtan, áron felül.

Nem azt mondom, hogy ne szerezzük meg, csak azt, hogy ne abszurd áron. Én is örülnék az érkezésének, de nem bánnám azt se, ha a következő 10 évet Thiagóval és +50 millióval tudnánk le.

Bár Zlatan leigazolása után lassan én is ott tartok, hogy már nem érdekel, hogy hány jegyű a szám és hogy hanyassal kezdődik...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.05.14. 20:08:27

Fabregas...én személy szerint minimális esélyt adok rá h idén jön, mert lsásuk be: ez az Arsenal, vele, ha mindenki egészséges, odaérhet a bajnoki cím közelébe is akár, nélküle akár a BL-ről is lemaradhat, ha a City meg a Spurs elkapja a fonalat....

Viszont ha mégis jönne, lenne egy aggályom: óriási labdákat képes osztani lendületből, nyílt védelem ellen, de kérdőjeles h mire lenne képes mjuk egy Barca-Interen vagy Barca-Chelsean, amikor az ellenfél 10 emberrel védekezik, és ott kéne vmit alkotni...amikor nincsenek rések, csak a magas védőket látja...

Persze, azért nem bánnám, ha jönne, mert zseni :)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.14. 20:07:13

Fabregasra meg azt nézd Michabee,hogy 40-50ért megveszik,és 10évig lesz egy középpályásod,aki abból 6-7et a világ legjobb középpályásaként fog focizgatni.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.05.14. 20:04:13

Nah úgy látom csak sikerült pár embernek megérteni amit délután hebegtem.

Valaki írta korábban, hogy egy játékos annyit ér amennyiért megveszik. Ha 10-ért 10-et, ha 50-ért 50-et. Jah, persze. Ilyen logikával kb: Ha elver minket az Atlético, az Atlético-t meg a Getafe hétvégén akkor a Getafe 3x olyan jó mint mi :wink: . Badarság. Én reálisan gondolkodok és a piaci árakat figyelembe veszem. Kíváncsi lennék, hogy ha tavaly CR és Kaká nem ennyiért igazol Margóba, akkor mennyi lenne 1-1 játékos hírben terjedő ára. Reális Cesc-ért kb olyan 30, Villa detto. Ibra sem ért volna többet, és ennek semmi köze ahhoz, hogy esetleg rosszabb lenne egyik is a két madridi játékosnál... :wink:

Rosszat tett a futballnak ez a 2-3 igazolás tavaly. Már várom mikor lesznek a klubok akkora adósságba, hogy emelik az árakat, eladják a stadionneveket stb stb... Többen elvesztették az eszüket itt is.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.14. 20:01:48

MichaaBee írta:@barca99: Elsősorban az elszabadult árakkal van problémám. Meg lehet nézni, hogy a kosaras zseni, Ricky Rubio kosárlabdás szinten csillagászati összegnek számító pár millió euróért igazolt Katalóniába, mi meg kb ennyiért vettünk egy cserebalhátvédet a zsugásokhoz. Vagy ott van a kézis Lazarovic, ő évente keres annyit, mint amennyit valamelyik csapat nem rég ajánlgatott Dzsudzsáknak havi kivitelezésben. Hihetetlenek az árak, s a Real csak viszi őket felfelé a galaktikus szerzeményeivel.

Ha lehet, akkor mi ezt ne folytassuk, és ne adjunk ki rekordösszegeket senkiért. Alapból nem tartok egy focistát sem 50-60-nál drágábbnak, és abba a kategóriába is 2-3 játékos tartozik...

Amennyiben pedig sajátnevelésről van szó, méginkább rühellem a magas árakat. Mivel Fabregas klasszis (de még nem világklasszis) ezért reálisnak tartanék érte egy 30-35 milliót (ami sajátnevelésért abszurd, de ezt hagyjuk), viszont a mostani elszabadult árak mellett sem adnék érte 40-nél többet. Elég drága mulatság egy "félcserének"... :)
Itt nem arról van már szó,hogy ki mennyit ért,mert az kb. 50nél meg lenne húzva és Messi lenne annyi.

Ez üzlet. Szigorú biznisz...
A Real kiadott 100misit Ronaldoért, és már +ba van a csapat,mert annyi ajándéktárgy,mez fogyott Ronaldo nevével.

Ha vesszük Messit. Szerinted Ricky-hez képest mennyivel több mez fog elfogyni 1év során Messi névvel,mint a kosaraséval?
Az árak pedig még szép,hogy nagyobbat a fociban.
Egy kézi meccsre max hányan férnek be? 15ezer? Kosárra max 30?
A Nou Campban hétről-hétre 100ezer ember ül....

Nem egy szint a foci és az EU-s kosárlabda,mármint financiálisan,sem bevételből sem kiadásból.

Engem meg nem érdekel mennyit ad ki a csapat, ha van rá lóvé,adják ki,mert tudom,hogy visszajön.
boixosnoisbarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2008.05.26. 22:09:22

2010.05.14. 19:35:26

Remélem idén nem puskázzák el Villa leigazolását.Már tavaly sikerülhetett volna és akkor nem kéne nézni ezt a madár Zlatant meg a Barca szenvedését amikor pályán van...
Lezárt