Barca vs Real

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Melyik csapat fog többet kiadni játékosokra ezen a nyáron?

Real
243
64%
Barca
135
36%
 
Szavazatok száma: 378
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.08.21. 22:52:21

Jól nyomta a Barca, csak nagyon impotens volt a Sevilla, izgalmasabb meccsre számítottam!
Avatar
Bono
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.08.18. 18:13:04
Tartózkodási hely: Dunaföldvár

2010.08.21. 13:20:27

csababarca írta:
Bono írta:
Egyértelmű, teljesen igazad van, abban, hogy a csapat húzóembere,de nálam a vezér nem csak a pályán mutatott teljesítményt jelenti, hanem ha kell pszichikailag, fejben is a csapat vezére. Játékban egyértelmű, hogy Xavi és Messi a két legmeghatározóbb, de akire a társak hallgatnak, odafigyelnek rá és minden szavát szentírásnak veszik számomra az a vezér. Vezér lehet gyengébb játékkal is valaki, ha közben belülről úgy űzi, hajtja a társakat, hogy azok döntik el a meccset. Remélem nem voltam túl kacifántos. :)

Én értem mit mondasz,csak ez alapján Cé se vezér,akkor inkább Ramos,Casillas.
Ronaldo max a bírót űzi,hajtja,és csak vele kiabál,a társakkal nem nagyon.
Teljesen igaz. Engem mondjuk Cé nem nagyon izgat, engem szeretett klubom játékosai foglalkoztatnak. Engem nem érdekel a Margit sztárocskája. Elismerem nagy játékos, de amíg nem tudja levetkőzni a hisztijeit, addig nem lesz soha vezér...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15454
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.08.21. 13:06:40

Bono írta:
Egyértelmű, teljesen igazad van, abban, hogy a csapat húzóembere,de nálam a vezér nem csak a pályán mutatott teljesítményt jelenti, hanem ha kell pszichikailag, fejben is a csapat vezére. Játékban egyértelmű, hogy Xavi és Messi a két legmeghatározóbb, de akire a társak hallgatnak, odafigyelnek rá és minden szavát szentírásnak veszik számomra az a vezér. Vezér lehet gyengébb játékkal is valaki, ha közben belülről úgy űzi, hajtja a társakat, hogy azok döntik el a meccset. Remélem nem voltam túl kacifántos. :)

Én értem mit mondasz,csak ez alapján Cé se vezér,akkor inkább Ramos,Casillas.
Ronaldo max a bírót űzi,hajtja,és csak vele kiabál,a társakkal nem nagyon.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15454
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.08.21. 13:04:50

Cali írta:
Múltkor láttam tőle egy hsz.t, amiben leírta h Messi jobb csapatjátékos mint Ronaldo, meg sok pozitívumot írt róla és a végére odabigyesztette, h jelenleg ő a világ legjobbja, és ezt illene már elismerni mindenkinek.
De az is lehet, hogy abban a pár sorban én voltam az egyetlen, aki nem értette az iróniát...
Szerintem irónia volt,vagy napról napra váltogatja a véleményét.
De mindegy,csak megemlítettem.
Engem nem nagyon érdekel hogy ott miként vélekednek Messiről,aki látja,és érti a futballt,az tudja,hogy Messi mekkora játékos.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.08.21. 13:04:07

Cali írta: Múltkor láttam tőle egy hsz.t, amiben leírta h Messi jobb csapatjátékos mint Ronaldo, meg sok pozitívumot írt róla és a végére odabigyesztette, h jelenleg ő a világ legjobbja, és ezt illene már elismerni mindenkinek.
De az is lehet, hogy abban a pár sorban én voltam az egyetlen, aki nem értette az iróniát...
Miért lenne ebben irónia? Ez az igazság :twisted:
Avatar
Bono
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.08.18. 18:13:04
Tartózkodási hely: Dunaföldvár

2010.08.21. 13:03:38

csababarca írta:
Bono írta:
Azzal egyetértek, hogy Leo nem az a vezér típus. Nálunk sokkal inkább Puyol az, aki űzi, hajtja, tüzeli a csapattársakat. Messi játéka zseniális, fenomenális és még sorolhatnám, de érzésem szerint valóban nem az a "vezér-típus"... Meg ne kövezzetek, ez csak az én véleményem... :oops:

én is 4 betűs vagyok, de a madrisditán nem vagyok fent és nem is leszek :)
Persze,nem egy olyan típus aki hajtja a többi játékost.
De pont egy Céerről állítani azt,hogy vezér,míg Messi nem... Céer a nagy csapatok ellen általában lebőg. Vannak kivételek.

De ha azt nézzük,mindkettő vezére a csapatának,hiszen a gólokat ők lövik,megteremtik a gólhelyzetet. Mindkét csapatban minőségi romlás lenne,ha nem játszana ez a két ember.
Messi nyeri meg a meccseket a barcának nagy százalékban, ő ás Xavi az az ember,akiről tudják a csapattársak,hogy jó helyen van a labda. Nálam ezt jelenti a vezér.
Egyértelmű, teljesen igazad van, abban, hogy a csapat húzóembere,de nálam a vezér nem csak a pályán mutatott teljesítményt jelenti, hanem ha kell pszichikailag, fejben is a csapat vezére. Játékban egyértelmű, hogy Xavi és Messi a két legmeghatározóbb, de akire a társak hallgatnak, odafigyelnek rá és minden szavát szentírásnak veszik számomra az a vezér. Vezér lehet gyengébb játékkal is valaki, ha közben belülről úgy űzi, hajtja a társakat, hogy azok döntik el a meccset. Remélem nem voltam túl kacifántos. :)
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2010.08.21. 12:59:42

csababarca írta:
a rövidítésről beszélek...

Cali,lehet elismeri,mint egy focista,aki tud focizni. De azt,hogy jobb Cé-nél,vagy hogy majdnem olyan jó...azt már nem.
Mert Messi szerinte nem vezér,bezzeg Céer.
Múltkor láttam tőle egy hsz.t, amiben leírta h Messi jobb csapatjátékos mint Ronaldo, meg sok pozitívumot írt róla és a végére odabigyesztette, h jelenleg ő a világ legjobbja, és ezt illene már elismerni mindenkinek.
De az is lehet, hogy abban a pár sorban én voltam az egyetlen, aki nem értette az iróniát...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15454
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.08.21. 12:56:24

Bono írta:
Azzal egyetértek, hogy Leo nem az a vezér típus. Nálunk sokkal inkább Puyol az, aki űzi, hajtja, tüzeli a csapattársakat. Messi játéka zseniális, fenomenális és még sorolhatnám, de érzésem szerint valóban nem az a "vezér-típus"... Meg ne kövezzetek, ez csak az én véleményem... :oops:

én is 4 betűs vagyok, de a madrisditán nem vagyok fent és nem is leszek :)
Persze,nem egy olyan típus aki hajtja a többi játékost.
De pont egy Céerről állítani azt,hogy vezér,míg Messi nem... Céer a nagy csapatok ellen általában lebőg. Vannak kivételek.

De ha azt nézzük,mindkettő vezére a csapatának,hiszen a gólokat ők lövik,megteremtik a gólhelyzetet. Mindkét csapatban minőségi romlás lenne,ha nem játszana ez a két ember.
Messi nyeri meg a meccseket a barcának nagy százalékban, ő ás Xavi az az ember,akiről tudják a csapattársak,hogy jó helyen van a labda. Nálam ezt jelenti a vezér.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bono
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.08.18. 18:13:04
Tartózkodási hely: Dunaföldvár

2010.08.21. 12:46:58

csababarca írta:Szoktam olvasni a madridista fórumot. Általában az ottani real vs barca topicot.
Hihetetlen,hogy ott mennyire semmibe veszik Messit. Tucatjátékosnak tartják,aki még egy lapon sem említhető Cé-vel...
Most vagy nagyon elfogultak,vagy nem értenek hozzá.
És az az érdekes benne,hogy az olyanok nem ismerik el ott,akik már évek óta fórumoznak,több ezer hozzászólásuk van,és ők becsmérlik legjobban. Pl. most a Sevilla meccs után,hogy ezért nem lesz vezér soha,blablabla...általában egy bizonyos fórumozó indítja ezeket a sületlenségeket,aki itt is garázdálkodott,csak az a különbség,hogy ott a nagy többség követi,szent írásként tekint minden megnyílvánulására.

Nem az oldalt bántom,meg nem is a felhasználókat,csak szúrja a szemem,hogy számukra csak az a focista aki ott játszik,jah meg most Maicon aktuálisan.
Azzal egyetértek, hogy Leo nem az a vezér típus. Nálunk sokkal inkább Puyol az, aki űzi, hajtja, tüzeli a csapattársakat. Messi játéka zseniális, fenomenális és még sorolhatnám, de érzésem szerint valóban nem az a "vezér-típus"... Meg ne kövezzetek, ez csak az én véleményem... :oops:

én is 4 betűs vagyok, de a madrisditán nem vagyok fent és nem is leszek :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15454
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.08.21. 12:46:21

Fecooo írta:
csababarca írta:...
csak nem a négybetűsről beszélsz? :D
(mondjuk szűkíteni kell, mert két illetőre is illik ez... az egyik egy rövidítés, a másik a "nevetés"...)

a rövidítésről beszélek...

Cali,lehet elismeri,mint egy focista,aki tud focizni. De azt,hogy jobb Cé-nél,vagy hogy majdnem olyan jó...azt már nem.
Mert Messi szerinte nem vezér,bezzeg Céer.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2010.08.21. 12:41:34

Fecooo írta:
csababarca írta:Szoktam olvasni a madridista fórumot. Általában az ottani real vs barca topicot.
Hihetetlen,hogy ott mennyire semmibe veszik Messit. Tucatjátékosnak tartják,aki még egy lapon sem említhető Cé-vel...
Most vagy nagyon elfogultak,vagy nem értenek hozzá.
És az az érdekes benne,hogy az olyanok nem ismerik el ott,akik már évek óta fórumoznak,több ezer hozzászólásuk van,és ők becsmérlik legjobban. Pl. most a Sevilla meccs után,hogy ezért nem lesz vezér soha,blablabla...általában egy bizonyos fórumozó indítja ezeket a sületlenségeket,aki itt is garázdálkodott,csak az a különbség,hogy ott a nagy többség követi,szent írásként tekint minden megnyílvánulására.

Nem az oldalt bántom,meg nem is a felhasználókat,csak szúrja a szemem,hogy számukra csak az a focista aki ott játszik,jah meg most Maicon aktuálisan.
csak nem a négybetűsről beszélsz? :D
(mondjuk szűkíteni kell, mert két illetőre is illik ez... az egyik egy rövidítés, a másik a "nevetés"...)
Biztos nem RMCF-re gondol, mert ő elismeri Messit.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.08.21. 12:41:12

stef.lev írta:Most hiretelen nemtudom, de van der vaart még a realban van vagy elemnt valahova?
Kijelentette hogy az egyetlen csapat ahova menne az a Manchester United.
De oda szó nélkül menne. Azért a MU mert az nem jelentene visszaesést a karrierjében.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.08.21. 12:37:38

csababarca írta:Szoktam olvasni a madridista fórumot. Általában az ottani real vs barca topicot.
Hihetetlen,hogy ott mennyire semmibe veszik Messit. Tucatjátékosnak tartják,aki még egy lapon sem említhető Cé-vel...
Most vagy nagyon elfogultak,vagy nem értenek hozzá.
És az az érdekes benne,hogy az olyanok nem ismerik el ott,akik már évek óta fórumoznak,több ezer hozzászólásuk van,és ők becsmérlik legjobban. Pl. most a Sevilla meccs után,hogy ezért nem lesz vezér soha,blablabla...általában egy bizonyos fórumozó indítja ezeket a sületlenségeket,aki itt is garázdálkodott,csak az a különbség,hogy ott a nagy többség követi,szent írásként tekint minden megnyílvánulására.

Nem az oldalt bántom,meg nem is a felhasználókat,csak szúrja a szemem,hogy számukra csak az a focista aki ott játszik,jah meg most Maicon aktuálisan.
csak nem a négybetűsről beszélsz? :D
(mondjuk szűkíteni kell, mert két illetőre is illik ez... az egyik egy rövidítés, a másik a "nevetés"...)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15454
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.08.21. 12:30:57

Szoktam olvasni a madridista fórumot. Általában az ottani real vs barca topicot.
Hihetetlen,hogy ott mennyire semmibe veszik Messit. Tucatjátékosnak tartják,aki még egy lapon sem említhető Cé-vel...
Most vagy nagyon elfogultak,vagy nem értenek hozzá.
És az az érdekes benne,hogy az olyanok nem ismerik el ott,akik már évek óta fórumoznak,több ezer hozzászólásuk van,és ők becsmérlik legjobban. Pl. most a Sevilla meccs után,hogy ezért nem lesz vezér soha,blablabla...általában egy bizonyos fórumozó indítja ezeket a sületlenségeket,aki itt is garázdálkodott,csak az a különbség,hogy ott a nagy többség követi,szent írásként tekint minden megnyílvánulására.

Nem az oldalt bántom,meg nem is a felhasználókat,csak szúrja a szemem,hogy számukra csak az a focista aki ott játszik,jah meg most Maicon aktuálisan.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.08.21. 10:54:36

stef.lev írta:Most hiretelen nemtudom, de van der vaart még a realban van vagy elemnt valahova?
Most így hirtelen még a Realban van...
stef.lev
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.02.24. 19:02:06
Tartózkodási hely: Pécs

2010.08.21. 10:48:22

Most hiretelen nemtudom, de van der vaart még a realban van vagy elemnt valahova?
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.08.21. 10:24:55

bali 15 írta:Én azt hallom hogy a Madridisták nagy része valósággal fel van háborodva amikor a szélen játszik mert olyan jó középhátvéd. Én valahányszor Madrid meccset láttam a szélen nyomta Ramos. Maicon ezért lett volna jó oda.
Így Ramos be mehetett volna középre.
Ezzel tisztában vagyok, de Maicon nem jött és Arbeola meg nem hiszem, hogy tudna olyan jól játszani a szélen, mint Ramos.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.08.21. 10:16:39

ui: Mourinho 4-2-3-1-es felállással fogja kezdeni a szezont,a következő kezdőcsapatnak szavaz bizalmat: Casillas; Arbeloa, Ramos, Carvalho, Marcelo; Khedira, Xabi; Canales/P. Leon, Özil, Ronaldo; és Higuaín. /as/
Én szeretem ezt a felállást. A lényege az hogy a támadókról le veszi a védekezés terhét így azok ki élhetik kreativitásukat. A nagyobb tornákon ez lett a menő. Ezzel nyomultak a Spanyolok,Hollandok és a Németek is.
Ramos középen lesz?
Én azt hallom hogy a Madridisták nagy része valósággal fel van háborodva amikor a szélen játszik mert olyan jó középhátvéd. Én valahányszor Madrid meccset láttam a szélen nyomta Ramos. Maicon ezért lett volna jó oda.
Így Ramos be mehetett volna középre.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.08.21. 09:47:26

ezek szerint... :?
ott jobb helye van,de biztos vagyok benne,hogy a barca ellen nem lehet középen és a bl-ben sem
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.08.21. 09:44:06

daffy írta:a marca szerint drenthe nemsokára a benficáé lesz,helyére bastos vagy clichy érkezhet. namost: bastos olyan,mint marcelo,wenger papa meg nem engedné el clichy-t...szerintem nem közülük kerülne ki a befutó

ui: Mourinho 4-2-3-1-es felállással fogja kezdeni a szezont,a következő kezdőcsapatnak szavaz bizalmat: Casillas; Arbeloa, Ramos, Carvalho, Marcelo; Khedira, Xabi; Canales/P. Leon, Özil, Ronaldo; és Higuaín. /as/
Ramos középen lesz?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.08.21. 09:07:39

a marca szerint drenthe nemsokára a benficáé lesz,helyére bastos vagy clichy érkezhet. namost: bastos olyan,mint marcelo,wenger papa meg nem engedné el clichy-t...szerintem nem közülük kerülne ki a befutó

ui: Mourinho 4-2-3-1-es felállással fogja kezdeni a szezont,a következő kezdőcsapatnak szavaz bizalmat: Casillas; Arbeloa, Ramos, Carvalho, Marcelo; Khedira, Xabi; Canales/P. Leon, Özil, Ronaldo; és Higuaín. /as/
Nazario
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2005.05.16. 15:52:33

2010.08.20. 23:52:32

Balazs1415 írta:fickók az a helyzet h igenis vannak Ronaldó szintü csatárok, csak azóta vannak pigue, puyol és hasonló hátvédek, akik megakadályozzák ezeket a csatárokat!
És azokban az időkben a játék sokkal lasabb volt, mint manapság és taktikailg sem egyformák a mostani csapatok. Ez sem segiti a csatárok dolgát....
Köszönöm, barátom! Legalább egy hétre előre megalapoztad a jókedvemet.
Balazs1415
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.05.13. 18:16:54

2010.08.20. 23:18:31

fickók az a helyzet h igenis vannak Ronaldó szintü csatárok, csak azóta vannak pigue, puyol és hasonló hátvédek, akik megakadályozzák ezeket a csatárokat!
És azokban az időkben a játék sokkal lasabb volt, mint manapság és taktikailg sem egyformák a mostani csapatok. Ez sem segiti a csatárok dolgát....
gabor222
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.08.20. 21:54:43

2010.08.20. 22:18:28

Sziasztok!

A családomban mindenki Barca szurkoló és idén azt tervezzük, hogy megcélozzuk az EL-Classico-t !

A testvérem Barca member de erre a meccsre korlátozták az elővásárolható jegyek számát...

A kérdésem az lenne,hogy van-e köztetek más Barca member is aki esetleg tudna segíteni jegyvásárlásban?

Előre is köszönöm mindenkinek a választ!

Gábor
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.08.20. 20:21:37

ez gondolom mindenki előtt tiszta,de mutass egy csatárt,aki olyan,mint a régi nagyok. én nem látok ronaldo szintű csatárt. Confused
elszomorító
Manapság egy csatárnál jobban számít a fizikum mint a tehetség.
Persze azért van néhány akibe szorul egy kis virtuózitás.(Henry,Ibra)
Lezárt
cron