Bajnoki Mérkőzések 09-10

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Bajnok lesz idén a Barcelona?

Igen, simán
126
20%
Igen, de nehezebben mint tavaly
448
72%
Nem, le fog csúszni a "trónról"
46
7%
 
Szavazatok száma: 620
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.12.02. 14:51:56

Az én kezdőm:

VV-Alves-Marquez-Pique-Maxwell-Yaya-Ini-Keita-Bojan-Zlatan-Messi
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2009.12.02. 14:40:50

Pinto-Alves-Puyol-Csiga(Marquez)-Maxwell-Yaya-Xavi-Ini-Henry-Ibra(Bojan)-Pedro

Ezzel allnek ki ma este :D
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
socio66

2009.12.02. 14:20:24

LG írta:Jonathan? Tuti nem fog kezdeni :?
Persze,hogy nem..
Nem egy alsóbb osztályú csapat ellen játszunk,hanem egy élvonalbeli gárda ellen egy fontos bajnokit.
Szóba sem kerülhet a neve,hát még Touré,vagy Bojan is viszonylag keveset játszik,nehogy már itt az Atletic-ből hozzunk embereket..
Elhiszem,hogy sokaknak tetszett azon a pár meccsen,amin láttuk őt idény elején,de itt még akkor sem juthat szóhoz.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2009.12.02. 13:46:18

bojan95 írta:PINTO VV megérdemli ho pihenjen Pinto meg ho játszon :)

Alves-Puyol-Marquez-Maxi

Xavi-Touré-Ini

Messi-Bojan-Pedro



ezt a mecset be kell húznunk ugyhogy, meg egy könnyeb mecs viszonylag újra lehet játszatni a legjobb középpályát :) Messinek meg elhozhatják az aranylasztit mecsre ho átvegye :D :D
Messi ugyis a Nou campba fogja mutogatni először.
Pedro-Ibra-Henry támadósor kell. Laza meccs lesz. (sztem a középpálya is erős igy :lol: )
bojan95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2008.06.27. 15:24:48
Tartózkodási hely: Egyházasrádoc
Kapcsolat:

2009.12.02. 13:26:15

PINTO VV megérdemli ho pihenjen Pinto meg ho játszon :)

Alves-Puyol-Marquez-Maxi

Xavi-Touré-Ini

Messi-Bojan-Pedro



ezt a mecset be kell húznunk ugyhogy, meg egy könnyeb mecs viszonylag újra lehet játszatni a legjobb középpályát :) Messinek meg elhozhatják az aranylasztit mecsre ho átvegye :D :D
Visca del Barca
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2009.12.02. 13:15:25

Xavinho írta: Az én kezdőm:
VV-Alves,Pique,Márquez,Maxwell-Touré,Keita,Iniesta-Bojan-Ibra-Henry.
ha pedig 60. percben nem megyünk legalább 1 góllal,akkor Messi és Xavi be.
Pique el sem utazott, úgyhogy őt ki is húzhatod a listáról. A középpályát pedig én ilyen felállásban nem emlékszem, hogy túl sokszor láttam volna játszani. Kizártnak tartom, hogy a full-ballábas Keita játsszon Xavi helyén.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21164
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.12.02. 12:47:18

Jonathan? Tuti nem fog kezdeni :? Vagy ti tudtok vmit, amit én nem?
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.12.02. 00:21:26

Ezúttal különleges nap van, mert nem egyezik meg az én felállásom Fernandoéval. :D

-----------------VV-----------------
Alves-Marquez--Csiga-Maxwell
Jonathan-----Touré------Iniesta
Pedro--------Bojan--------Henry

A teljes védősorra ráférne szerintem a pihenés és bár kockázatos Marquezt és Csigát egyszerre játszatni, azért sztem a Xerez ellen lehetne kísérletezgetni, főleg, hogy Touré lesz ott előttük szűrőnek. :) Iniesta kp-ra kell már, és mivel Xavira és Keitara is ráfér a pihenés, ezért Jonathan lenne a "Xavi" a csapatban. Messit még pihentetném, hadd épüljön föl teljesen, avagy amúgy se jöhetne rosszul a pihentetés, ráadásul a fiatalok is hadd játszanak. Hasonló okok miatt raknám be Bojant a kezdőbe. Henrynak el kell kapnia a fonalat, szerintem már kezdi, de még kéne meccs. A Xerez ellen önbizalmat szerezhetne, ezért biztos kezdetném. :) És ebben a felállásban Bojan és Henry tökéletesen tudnák váltogatni a helyüket mindenféle "kavarodás" nélkül. :D
Xavinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2005.09.24. 22:48:54

2009.12.02. 00:01:31

Mikaos írta: Nem akarok beleszólni túlságosan a vitátokba, de az szerintem egyértelmű, hogy a 2-6-nál (vagyis a tavaszi meccsen) Messi középen játszott, és Eto'o jobb szélen. Azon lehet esetleg vitázni, hogy Messi 5 vagy 10 percet volt-e kinn a jobb oldalon :)
Messi mindkét gólját középről szerezte. Egyébként ha már az jobb oldal, hogy 5 méterre a kapu közepétől jobbra van, akkor értem a gondolatmeneted. Egyébként nem. Mert számomra az közép.

Pont ez volt a nagy taktikai húzás azon a meccsen, hogy Messi volt középen, és Gago-Diarra nem tudtak ezzel mit kezdeni. Velük szemben volt Iniesta és Xavi, mögöttük meg Messi, aki gyakorlatilag üresen kószált magában.
Az egy dolog,hogy Messi középre húz támadáskor,mert ballábas! De emberek,azt nézzük már meg,hogy honnan indul! Szerintem meg 5-10 percet töltött középen,amikor az első gólnál Henrynak a gólpasszt adta. És passz,ennyi.Részemről a vita lezárva. Láttam a meccset akkor is meg azóta még legalább 2szer Barca tv-ben ,az összefoglalókról nem is beszélve.

Más:
A holnapi meccsről annyit,hogy szerintem Puyolra férne rá a legjobban a pihenő,nagyot játszott a hétvégén és nem mai gyerek,Abidal is pihenhetne hétvégére,mint ahogyan Messi és Xavi és Iniesta is(persze mindketten biztos nem fognak. Az én kezdőm:
VV-Alves,Pique,Márquez,Maxwell-Touré,Keita,Iniesta-Bojan-Ibra-Henry.
ha pedig 60. percben nem megyünk legalább 1 góllal,akkor Messi és Xavi be.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.12.01. 22:30:32

aynas írta:A Xerez ellen én így kezdenék

Valdes

Alves, Puyol, Marquez, Maxwell

Jonathan ,Toure, Iniesta

Pedro, Ibra, Henry
Henry helyett Bojan, de oks.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2009.12.01. 22:18:08

A Xerez ellen én így kezdenék

Valdes

Alves, Puyol, Marquez, Maxwell

Jonathan ,Toure, Iniesta

Pedro, Ibra, Henry
Avatar
otomi
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2007.06.28. 13:48:49
Tartózkodási hely: Budapest

2009.12.01. 19:29:51

Az tizenegyes reklamálása már lézershow-val is kiegészült... nemsokára jön a legsgól is... Nehéz megemészteni, hogy az utóbbi 3 alkalommal 3-szor nyertünk, a gólarány pedig 9:2, ide.

http://tamasolle.blogzona.hu/archives/2 ... usz_ketto/
oleleolala ser del barca es el millor que hihaaa
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.12.01. 13:54:50

Xavinho írta:Ja és tényleg nézd meg a tavaszi reál elleni meccset. Messi mindkét gólját jobb oldali pozícióból szerezte .Ezen a pozíción,ha te vonalszélsőt értesz,akkor nemtom hány meccset láthattál tavaly
Nem akarok beleszólni túlságosan a vitátokba, de az szerintem egyértelmű, hogy a 2-6-nál (vagyis a tavaszi meccsen) Messi középen játszott, és Eto'o jobb szélen. Azon lehet esetleg vitázni, hogy Messi 5 vagy 10 percet volt-e kinn a jobb oldalon :)
Messi mindkét gólját középről szerezte. Egyébként ha már az jobb oldal, hogy 5 méterre a kapu közepétől jobbra van, akkor értem a gondolatmeneted. Egyébként nem. Mert számomra az közép.

Pont ez volt a nagy taktikai húzás azon a meccsen, hogy Messi volt középen, és Gago-Diarra nem tudtak ezzel mit kezdeni. Velük szemben volt Iniesta és Xavi, mögöttük meg Messi, aki gyakorlatilag üresen kószált magában.
messi70
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2009.08.31. 18:56:30

2009.12.01. 13:54:16

1.Fc Barcelona 36 pont 2.Real Madrid 28 pont jo lenne ha ezt irnak ki mar a hetvegen a tabellan!!!! :lol: :D :) :P :P :twisted:
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.12.01. 13:27:05

Nahát, holnap is lesz meccs. De jó! :lol:
Teljesen elkönyveltem magamban, hogy unalmas hétköznapok jönnek hétvégéig, erre totál meglepett, hogy holnap játszunk :)

Aszondják Milito esélyes, hogy pályára lépjen. Nem kis csoda lenne!
Viszont végre egy kis pihenési lehetőség a Xerez ellen. Messi és Ibra gondolom padozni fognak, hadd játszanak Pedroék, Bojanék újra.
szerk.: KÖZBEN jött a hír, hogy Milito mégsincs jelölve holnapra :)
Xavinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2005.09.24. 22:48:54

2009.12.01. 11:56:50

mrmonster írta: 1. Igazából én nem böfögök, hanem írok, sztem nem is sértettelek meg, de mindegy.
A lényeg, hogy miről beszélsz, amikor azt mondod, hogy "miért nem működik a gépezet?". Tabellák: veretlenül első a csapat, BL: első hely a csoportban. Játék: lehet hogy nincs az a brillírozás mint tavaly, dehát nem lehet mindig 6-0-ra győzni, legfeljebb szeretnéd nagyon, de akkor álmodj ilyet sokat, hátha úgy összejön.
2. Egyik csapatnak sem könnyű egy meccs, ha döntetlenre áll, persze hogy könnyebb, ha hamar szerez gólt. És ez csak úgy magától jön? Nem, azt az első gólt meg kell szerezni, nem hullik csak úgy az ölünkbe. Ilyen alapon mondhatnád, hogy csak akkor nyertünk simán, ha a 0. percben gólt lövünk...
De pl. hogy kicsit el is gondolkozz, itt az Eurobarca-cikkből egy sor a meccsről:
"Váltania kellett, és váltott is a BL-címvédő ’Pep-Team’, mely Messi és Ibrahimovics nélkül is játszi könnyedséggel, óriási játékbeli fölénnyel győzte le José Mourinho Interét, és a megszerzett három ponttal átvette a vezetést a Bajnokok Ligája ’F’ jelű csoportjában."
3. Messi jobbszélen játszott a tavalyi 6-2-n? Inkább Te maradtál le a meccsről nem???
Helyváltoztatás egyes játékosok részéről a pálya különböző részein - ez lehet neked taktikai fegyelmezetlenség. Remélem Pep jobban ért hozzá, eddig őt igazolták az eredmények!

Ha kicsit gúnyos a válaszom, az amiatt van, mert te kezdtél el ilyen hangnemben írni.
Írjál egy hasonlóan flegma választ, mint az előbb, nyugi, nem fogok rá reagálni, te vagy a győztes!
1.Saját magadnak mondasz ellent,amikor a brillírozást a 6-0-hoz kötöd. A BL-döntőben brillíroztunk,mégsem 6-0 lett a vége...erről ennyit.
Igaz,hogy jelenleg vezetünk mindenhol,de egy hete ez nem így volt.Összekapta magát a csapat az tény. Amit én a játék gördülékenységén értek ,az a kp. Igaz,hogy sokat van nálunk a labda most is,de a passzok legalább 60-70%-a visszapassz és nem támadásépítés.De látom ezt hiába magyarázom,m eddig sem esett le.
2. A vezetés sosem jön magától,de látom itt sem fogtad fel,hogy mit mondtam. Ha nem szerzünk gyorsan vezetést( nem a 0. perc-látom te inkább kézilabdát nézel) akkor a csapatok 90%-a beáll 10 emberrel védekezni és erre jelenleg nem nagyon van taktikai megoldásunk.Ráadásul idén ha megszerezzük a vezetést,nagyon visszavesz a csapat.Ez tavaly nem így volt.
3. Ezt is elmondtam,de ,h te is felfogd elmondom megint. Az,hogy ha pl. a kp-án 3-an nem kötötten játszanak,hanem pl. váltogatják a helyüket ,vagy két szélső teszi ezt,az teljesen ok. De nálunk a védőkön kívül senkinek sincs fix posztja,legalábbis a classicon össze-vissza volt mindenki. És pl. egy Messinek nem előnyös középen,vagy Keitának szélső csatárként és Iniesta is jobb a kp-án,mint szélen.
Ja és tényleg nézd meg a tavaszi reál elleni meccset. Messi mindkét gólját jobb oldali pozícióból szerezte .Ezen a pozíción,ha te vonalszélsőt értesz,akkor nemtom hány meccset láthattál tavaly :roll:

A sárdobálást meg te kezdted azzal,h "láttad az inter elleni meccset?" - persze,h láttam,sztem itt mindenki látta legalább felvételről szal jobb ha visszaveszel. na peace.

ja és tényleg nincsenek Messin és Henry-n kívül szélső támadóink. Nem igazoltunk a nyáron.Remélem télen jön Robinho és megoldódnak ezek a problémák.
mademan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2004.10.14. 06:48:38
Tartózkodási hely: Dunaújváros, és Szeged

2009.12.01. 10:22:23

na akkor még néhány szó a klasszikusról:

1. csakúgy mint a tavalyi első derbin a barca idén is nagyon idegesen és kapkodva játszott. A különbség a 2 meccs között talán csak az hogy tavaly a kapkodást a nagy gála iránti elvárás, még idén a táblázaton elfoglalt hely eredményezte. de úgy ahogy 2008-ban idén sem remegett meg a srácok lába.

2. real játéka, barca játéka:
úgy jöttek barcelonába a legnagyobb riválishoz hogy vezették a bajnokságot, ergo a barcának mindenképpen nyerni-e kellett mert a döntetlenből is a madrid jött volna ki jobban. így könnyen megtehették hogy betömörül hátul és a gyors kontrákra helyezi a hangsúlyt , ami valljuk be őszintén az első félidőben működött.

a második félidőben aztán helyreállt a rend, a barca szerintem érvényes góllal megszerezte a vezetést. A kiállítás után újfent változott a játék képe hiszen a realon volt a nyomás hogy támadjon és gólt szerezzen míg a barca játszhatta a labdatartós esetenként kontratámadásokra alapuló játékát!

3. meccs után:
a real hétvégi produkciója elég szegényes volt, bár a meccs utáni propagandájukkal minden áron magukat akarják kihozni erkölcsi győztesnek (ami szerintem a hozzá nem értő embereknél be is vállt). Szegényes volt azért, mert egy 270 millióból felépített csapat amelyik idén minden áron bajnoki címet akar nyerni nem játszhat így a legnagyobb riválisa ellen.
Nyilván e produkcióért a lézer meg a szerencsétlen játékvezető (aki szerintem elég következetlenül osztogatta illetve nem osztogatta a sárgákat) a felelős, nyilván...

4. összefoglalva:
nincsen itt kérem szépen semmi baj! görcsös játékkal de hoztuk a meccset és tavasszal amikor majd a bernabeuban a reálnak is pontokat kell majd szereznie akkor majd elválik hogy ki a jobb csapat...
Forca Barca!
Xavi a kedvenc, de MESSI a legjobb!!!
Mert nekem tényleg TÖBB MINT 1 KLUB!!!
Avatar
otomi
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2007.06.28. 13:48:49
Tartózkodási hely: Budapest

2009.12.01. 09:11:12

Mint culék, tudom, h tudjátok, így nem is magyarázkodom:) Ettől függetlenül van igazságalapja:

http://tamasolle.blogzona.hu/archives/2 ... usz_ketto/
oleleolala ser del barca es el millor que hihaaa
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2009.11.30. 19:46:30

Xavinho írta:1. Pont ez a probléma, ha Ini balszélen van,Xavi egyedül marad a kp-án,megbomlik a játék. Nem tudom felfigyeltél-e rá,hogy idén nem olyan hatékony a kp-a játéka mint tavaly. Pedig a játékosanyag ugyanaz és a taktika is hasonló. Egyedül az egyes játékosok posztja változott ( Ini szélen, Keita támad,Messi középen,stb.). Szerinted miért ne működik akkor a gépezet? Mindenki ennyire visszaesett volna? Nem hiszem. Azzal,hogy Iniesta szélen játszik nem érvényesül a rotáció,sőt.Nem tudom ezt hogy találtad ki,de nem hiszem,hogy sokat foglalkoztál vele,mielőtt beböfögted a fórumra. Ha láttad a Barca idei meccseinek legalább a felét,tudhatod,hogy Keita,Xavi,Iniesta(év elején hagyott ki 1-2 meccset sérülés miatt) szinte mindig kezdők és végig is játsszák a meccseket. Ez pedig minden,csak nem rotáció. Az,hogy Messi,Ibra,Henry,Touré nem voltak sok meccsen pedig nem taktikai elem,hanem egyszerűen sérültek voltak. A rotáció az lenne,ha meccsenként egy,de maximum 2 embert kicserélne a mester,nem az,hogy szinte minden meccsen teljesen más a kezdő. Ráadásul Touré mint leírtam elég mellőzött sajnos idén(a betegségén kívül is),remélem tavasszal többet játszik majd.Ha néznél meccseket ezt is tudnád. Ha pedig odafigyelnél olvasás közben azt is megértenéd,hogy amit leírtam az nem az volt,hogy minden meccsen uaz legyen a kezdő,hanem,hogy ha megoldható,akkor -főleg a fontos meccseken- felállhatnánk alapcsapattal.Továbbra is tartom,hogy amíg Keita van Ini posztján és ő a szélen,addig nem lesz szép játék.
2. Láttam az Inter elleni mérkőzést és tényleg nem voltunk rosszak,de azért ebben komoly szerepe volt a korai gólnak,mert utána az Inter nem állhatott be bekkelni. Nem lett volna olyan könnyű meccs,ha a félidő kb. feléig nem szerzünk vezetést. Persze ha nincs a fociban,de a többi meccs alapján,amikor nem tudtunk korán vezetést szerezni,ezt azért be lehetne látni
3.Messi a tavaszi classicon jobbszélen játszott,látom arról is lemaradtál.
Azzal sincs gond,hogy váltogatják a posztokat az elöl lévők,de számomra tegnap megdöbbentő volt,hogy a védők kivételével szinte mindenki kötetlenül játszott- legalábbis olyan érzésem volt. Ibra volt jobbszélen, középen,Messi jobbszélen,középen,balszélen,Iniesta balszélen,középpályán,jobbszélen, Xavi volt,hogy befejező pozícióba került,Keita is vkp-tól kezdve a balszélső támadó pozícióig mindenhol feltűnt,stb. Nem tudom,hogy ez tudatos-e de számomra ez a taktikai fegyelmezetlenség netovábbja. Az egy dolog,hogy két szélső váltogatja a helyét egy meccsen,vagy egy kp előrelép támadónak,de ez... nem is tudom láttam-e már hasonlót.
1. Igazából én nem böfögök, hanem írok, sztem nem is sértettelek meg, de mindegy.
A lényeg, hogy miről beszélsz, amikor azt mondod, hogy "miért nem működik a gépezet?". Tabellák: veretlenül első a csapat, BL: első hely a csoportban. Játék: lehet hogy nincs az a brillírozás mint tavaly, dehát nem lehet mindig 6-0-ra győzni, legfeljebb szeretnéd nagyon, de akkor álmodj ilyet sokat, hátha úgy összejön.
2. Egyik csapatnak sem könnyű egy meccs, ha döntetlenre áll, persze hogy könnyebb, ha hamar szerez gólt. És ez csak úgy magától jön? Nem, azt az első gólt meg kell szerezni, nem hullik csak úgy az ölünkbe. Ilyen alapon mondhatnád, hogy csak akkor nyertünk simán, ha a 0. percben gólt lövünk...
De pl. hogy kicsit el is gondolkozz, itt az Eurobarca-cikkből egy sor a meccsről:
"Váltania kellett, és váltott is a BL-címvédő ’Pep-Team’, mely Messi és Ibrahimovics nélkül is játszi könnyedséggel, óriási játékbeli fölénnyel győzte le José Mourinho Interét, és a megszerzett három ponttal átvette a vezetést a Bajnokok Ligája ’F’ jelű csoportjában."
3. Messi jobbszélen játszott a tavalyi 6-2-n? Inkább Te maradtál le a meccsről nem???
Helyváltoztatás egyes játékosok részéről a pálya különböző részein - ez lehet neked taktikai fegyelmezetlenség. Remélem Pep jobban ért hozzá, eddig őt igazolták az eredmények!

Ha kicsit gúnyos a válaszom, az amiatt van, mert te kezdtél el ilyen hangnemben írni.
Írjál egy hasonlóan flegma választ, mint az előbb, nyugi, nem fogok rá reagálni, te vagy a győztes!
Előre a TITOlusokért!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2009.11.30. 17:45:12

akármi volt az első félidőben, az azért mégiscsak röhej, h a későbbiekben egyszerűen nem lehetett észrevenni, h a madridnál többen vannak, sőt, akkor mi domináltunk és gólokkal nyerhettünk volna. nem baj, januárban betol még két kilót a perez a brigádjukba, aztán majdcsak lesz vmi...

le a kalappal a mieink előtt, nagyszerűen játszottak!
a többgólos gálát meg majd a bernabeu fizető közönségnek tartogatjuk, mint ahogy idén tavasszal is történt. 8)
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2009.11.30. 17:10:56

Xavinho írta: A középpályával viszont gondok vannak. Szinte soha sem állunk ki teljes középpályával. Iniesta-Xavi kettősnek megbonthatatlannak kellene lenni. Ha pedig mégis megbontja Pep ,akkor sem Keitát kellene betenni. Szerintem ő a legalkalmatlanabb ezen a poszton. Inkább látnám ott Busquets-et,bár tőle sem vagyok elragadtatva,de kisebb csapatok ellen jó lehet. Keitának vkp-t kellene játszani vagy semmit. Az egy dolog,hogy összemákolt 5 vagy 6 gólt,de azokból a felét legalább szögletből a másik felét meg csak begurította remek kiszolgálás után. Ha a jelenlegi keretből képes lehet valaki helyettesíteni Ini/Xavi kettős egyikét,az Touré.
Vkp-án pedig egyszerűen nem értem,hogy miért nem Touré az alap... Tudom,hogy beteg volt,de előtte sem volt rendszeresen kezdő. Sem Busquets ,sem Keita nincs azon a szinten,mint Touré. Mérföldekkel előttük jár. Azért írom ezt le,mert az idei meccseket figyelembe véve biztosan tudom állítani,hogy ha nincs rendben a középpálya - ergo nem a tavalyi felállással kezdünk,akkor szenved a csapat,akadozik a gépezet és nem megy úgy a támadóknak sem. Nem értem hogy nem látja ezt Pep. Miért van meccsről meccsre ugyanaz... Jó,egy dolog,hogy győztünk az Inter meg a Reál ellen,ne értsen félre senki,nagyon boldog vagyok miatta. Viszont ezek a meccsek sokkal simábbak is lehettek volna. Utólag mindegy.
.
Sztem az Inter elleni meccs nagyon sima volt, viszont azért, mertott mégis össze állt a Xavi-Ini tengely és egyfajta 3-5-2ben játszott a csapat (gyakorlatilag Ini visszalépett, Pedro átment a baloldalra, Alves meg ezzel fellépett a középpályára)
Touré meg a következő meccsen mindenképp kezdő lesz mostmár :D
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2009.11.30. 17:03:40

OvaMind írta:
mrmonster írta:
Xavinho írta: A középpályával viszont gondok vannak. Szinte soha sem állunk ki teljes középpályával. Iniesta-Xavi kettősnek megbonthatatlannak kellene lenni. Ha pedig mégis megbontja Pep ,akkor sem Keitát kellene betenni. Szerintem ő a legalkalmatlanabb ezen a poszton. Inkább látnám ott Busquets-et,bár tőle sem vagyok elragadtatva,de kisebb csapatok ellen jó lehet. Keitának vkp-t kellene játszani vagy semmit. Az egy dolog,hogy összemákolt 5 vagy 6 gólt,de azokból a felét legalább szögletből a másik felét meg csak begurította remek kiszolgálás után. Ha a jelenlegi keretből képes lehet valaki helyettesíteni Ini/Xavi kettős egyikét,az Touré.
Vkp-án pedig egyszerűen nem értem,hogy miért nem Touré az alap... Tudom,hogy beteg volt,de előtte sem volt rendszeresen kezdő. Sem Busquets ,sem Keita nincs azon a szinten,mint Touré. Mérföldekkel előttük jár. Azért írom ezt le,mert az idei meccseket figyelembe véve biztosan tudom állítani,hogy ha nincs rendben a középpálya - ergo nem a tavalyi felállással kezdünk,akkor szenved a csapat,akadozik a gépezet és nem megy úgy a támadóknak sem. Nem értem hogy nem látja ezt Pep. Miért van meccsről meccsre ugyanaz... Jó,egy dolog,hogy győztünk az Inter meg a Reál ellen,ne értsen félre senki,nagyon boldog vagyok miatta. Viszont ezek a meccsek sokkal simábbak is lehettek volna. Utólag mindegy.
A támadókról annyit,hogy az nem taktikai húzás,hogy Messi középen játszik és középen erőltetjük a támadásokat. Ez visszalépés tavalyhoz képest,nem is kicsi. Az pedig számomra röhej,hogy Ibrát kitoljuk szélre,amíg a kis argentin középen van.
Amúgy a mesterrel kapcsolatban nem is tudom hogy fogalmazzak. Tény,hogy ebből a hétből jól jöttünk ki,de azért nem ment ez olyan simán sőt. A bajnokságban legalább 5 ponttal mehetnénk,ha nem taktikázza el a meccseket Pamplonában vagy Bilbaoban.Rendre későn és keveset cserél,rossz a kezdő és tele vagyunk hibás taktikai elemekkel. Szinte semmiben sem hasonlít a játékunk a tavalyira. Nem használjuk ki eléggé a játékosaink képességeit. Messi középen legfeljebb arra jó,hogy besárguljon róla az ellenfél védősora meg kp-ja. Gólt nem szerzünk.Balszélen pedig haldokol szegény. Miért nem az eredeti posztján játszik? Mintahogy többnyire Iniesta sem.
Szóval remélem innentől kezdve kevesebb lesz a sérülés és helyre áll a rend a keretben,télen pedig jön 1-2 játékos.
1. Az, hosz a Xavi-Iniesta irányítótengelyünk közül Ini általában a balszélső poszton játszik, az nem jelenti azt, hogy ne tudnának ők ketten ugyanúgy irányítani. Meg ugye rotáció... Ha mindig ugyanazzal a csapattal játszanánk, nem nyernénk 3 címet, esély sem lenne rá. Tavalyi példa... Szóval sztem hagyjuk meg Pepnek, hogy mi a jó a csapatnak... Lesz még rá úgyis példa, hogy a Xavi-Iniesta kettős lesz Touré előtt a középpályán.
2. Az Inter-meccs nem volt sima??? Láttad a meccset?
3. Messi jobbszél. Igaz - alaphelyzetben. De pl. tavaly is úgy simáztuk le 6-2-re a Clasicot, hogy a bolha középen zilálta össze a Real-védelmet Iniestáékkal. Sztem jót tesz a csapatnak, hogy néha váltogatja elöl a posztokat Pep. Nem annyira kiszámítható a játék. Pedro is hogy bejött, az Inter ellen, hogy kivételesen balszélen játszott, mindenki Iniestát várta oda, sztem Mourinho is...
Xavinhóval kell 100 százalékig egyetértenem. Iniesta tavaly jó votl a balszélen a bajnokságban, de akkor Busquets volt mögötte, és ő jóval kreatívabb játékos, mint Keita. Sergioval viszont pontosan az a baj, hogy esik kel, butaságokat csinál, labdákat ad el, kockázatos cseleket vállal. Pontosan ezek azok a tuladjonságok, amelyekkel egy védekező kp-nak NEM SZABAD RENDELKEZNIE.

Tehát ez Pep hibája, hogy akadozik a támadólk kiszolgálása. A védelmünk bár a tavalyinál szerintem jobb, elöl nem érzem azt a lendületet, mint tavaly. Világos, hogy az egyetlen valamire való vkp-nk Touré, de én előbb próbálnám ki ezen a poszton Keitát és akár Márquezt! mint a fiatal Sergiot.

Sőt, én Keitát el is felejteném, úgy ahogy van. Touré és Xavi mellé szervező adottságokkal megáldott játékos kell, ez pedig a világ egyik legjobb játékosa személyében rendelkezésre áll: Andrés Iniesta.

Bízzunk Pepben, de lássuk be, hogy itt bizony döntetlen, szerencsétlen esetben vereség is születhetett volna a pocsék edzői döntések miatt.

A legerősebb kezdő mindenki számára ismert (Xavi Touré Ini-Messi Ibra Henry), ha már rotálnék, akkor
Xavi Touré Busquets-Messi Ibra Henry,
Xavi Touré Iniesta-Messi Ibra Pedro,
Xavi Touré Iniesta-Pedro Ibra Henry,
Xavi Touré Busquets-Messi Ibra Iniesta
Xavi Touré Busquets-Iniesta Ibra Henry
Xavi Touré Busquets-Iniesta Henry Pedro
Xavi Touré Iniesta-Messi Henry Pedro

kezdőket variálnék.
csak azért szólok bele ebbe a vitába, mert a felek nem ejtettek szót az alap problémáról: nevezetesen, hogy a Barcának nincsenek szélső csatárai!!
így tehát Pep a posztot igenis taktikai elemként kezeli és azt teszik maguk a játékosok is (gyakran valóban követhetetlenül variálva)az a baj, hogy mi nem tudjuk, hogy mi a tudatos és mi nem csak az eredményt látjuk ami sajna nem mindég fényes.
azt azonban nem hiszem hogy akár melyik emlegetett játékost olyan posztra lehetne kényszeríteni ami saját véleményük szerint nem fekszik nekik.
még azt is ajánlom figyelmetekbe, hogy az események igencsak fontos tényezője az ellenfél is!!! azért sikítok sokszor a nagy dicséret özön nél egy egy gyengébb ellenfél esetében, mert ott bizony a mi szintünkön bármilyen felállás bejöhet!
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2009.11.30. 16:49:16

marci. írta:
A madrid meg szinte minden meccsét 8-tól nyomja.
Akkor nemtom.Perez megvette a ligát. :D
Én csak felvetettem ne értsd félre. :)

Most láttam a főoldalon felépült Milito.
Hétvégén ha nem is kezd, de legalább egy 10-15 percet játszhatna, bár ez eredményfüggő.
Avatar
marci.
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.05.12. 15:53:17
Tartózkodási hely: budapest

2009.11.30. 16:29:59

A madrid meg szinte minden meccsét 8-tól nyomja.
Akkor nemtom.Perez megvette a ligát. :D
csakamadrid
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2009.11.30. 16:29:17

OvaMind írta: A legerősebb kezdő mindenki számára ismert (Xavi Touré Ini-Messi Ibra Henry), ha már rotálnék, akkor
Xavi Touré Busquets-Messi Ibra Henry,
Xavi Touré Iniesta-Messi Ibra Pedro,
Xavi Touré Iniesta-Pedro Ibra Henry,
Xavi Touré Busquets-Messi Ibra Iniesta
Xavi Touré Busquets-Iniesta Ibra Henry
Xavi Touré Busquets-Iniesta Henry Pedro
Xavi Touré Iniesta-Messi Henry Pedro

kezdőket variálnék.
Egyszerűbb lett volna leírni, hogy kiket pihentetnél. :lol:
Lezárt