Sandro Rosell

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.15. 23:23:16

Oké, így valamivel jobb, de még mindig nincs elképzelésem arról hogy mivel lehet évi 30 milliót kaszírozni még pluszban. Akár több összetevőből is.
Ugye az volt a cél, ahogy mondták, hogy az ingatlanokból semmiképp se adjunk el. MOndanom sem kell h sokkal csúnyább ötletnek tartom hogy a legendás építményekből vagy a biztos értékű egyéb ingatlanokból eladjunk, mint hogy legyen egy felirat a mezen.

Pillanatnyilag nem látok megoldásokat, de gondolkozom. Szerintem tegyetek így ti is! :) Még a végén lesz egy világmegváltó ötletünk, amit felterjesztünk, a pártoló tagok meg majd leszavazzák a quatar szerződést ennek eredményeképp.


Feco, a Turkish Airlines ötleted min is segítene? Lehet félreértem, de az ugyanúgy mezen lenne, csak kevesebb pénzért. Mi benne a jobb ?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2010.12.15. 23:20:48

Andris írta:És valami komoly elképzelés van arról hogy mi hozhatna ilyen pénzeket?
Szvsz Nincs és nem is lesz.
Rosell nem egy idióta, volt rá oka hogy így döntött.
És bocsánatot kérek mindenkitől, de én nem értem meg ezt a nagy felháborodást.
Egyetlen félelmem, hogy ronda lesz a mez.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.12.15. 23:19:38

Andris, most te forgattad ki a szavaimat :D

nem a legjobban fogalmaztam ez tény, szóval korrigálom magam:

szóval túlságosan rövid ideje voltak hatalmon ahhoz, h azt mondhassák, h "mindent megpróbáltunk, de nem maradt más, csak a szponzor"
ha úgy gondolkodtak volna, h "csak akkor lesz mezszponzor, ha nincs más lehetőség", akkor nem aug-ban kezdenek el tárgyalni az arabokkal, hanem mondjuk okt-november körül(vagy még később, ismerve a tárgyalások időigényességét...), amikor már túl vannak több sikertelen, alternatív lehetőséggel kecsegtető tárgyaláson...

lehet, h csak én gondolom így...

szerk: egyébként lentebb írtam olyan 5letet, h nem tartom kizártnak, h lehetett volna találni egy Turkish Airlines-féle szponzort, ami kevesebbet fizet, de a (Rosell szavaival élve) "lyukfoltozásra" elég lehetett volna TALÁN...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.12.15. 23:21:50-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.15. 23:18:37

És valami komoly elképzelés van arról hogy mi hozhatna ilyen pénzeket?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.12.15. 23:14:07

Varatrix írta:de nem hallottunk jobb ötletet.
Ez mekkora :D

Szóval, van Rosell, aki ötletel. A pénz kell hogy mire és mennyi, az lényegtelen, s hogy miből? Hát mezszponzorból. Ha Rosellék nem mondták, nyilván másból nem lehet. :D

Egyébként csak néhány ötlet, bár ezek nyilván meg sem közelítik a jó kategóriát: A Miniestadi és a Ciutat Esportiva részleges értékesítése, a kiadások csökkentése - elvégre Gaspart, majd Laporta sem tudott mit kezdeni a világszinten túlzó fizetésekkel, de ez csak egy szegmens -, a marketing erősítése más utakon, beruházások, melyek később profitot termelnek, a játékosok szabadidőbeli kéregetése... :D

Mindegy, hogy ezek az elmúlt 5 másodperc balga agyszüleményei, köztük valóban élhető opciókkal mit is jelentenének számokban. Még csak annyit se kaptunk: próbáltunk mást, ezt, közben mellette ezzel tettük ezt, stb., hanem hogy van csőd közeli állapot, meg van ez, mint mentőöv - hozzáteszem jelenleg ugye, mint volt a hitel, szóval jöhet a következő, aka Palau.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.15. 23:12:48

Fecooo írta:
Varatrix írta: Nem mondom, hogy örülök a mezszponzornak, de nem hallottunk jobb ötletet.
rátapintottál a lényegre... a dolog szépséghibája, h látszólag nem is nagyon akaródzott nekik alternatív megoldás keresése, hiszen a hírek szerint aug. óta tárgyaltak a katariakkal... azaz túlságosan rövid ideje voltak hatalmon ahhoz, h minden lehetőséget végiggondoljanak...
???
Nekem egyetlen szavazóm sincsen, mégis tudok gondolkodni.

De akkor megtenné valaki végre, hogy tényleges ötleteket ír? Egyet sem hallottunk senkitől még csak nagyvonalakban se, így elég könnyű azt mondani hogy Rosellék nem is akarták. btw két hónap nehogy már ne legyen elég az ilyesmire. két hét is elég, hatalmas pénzekről beszélünk, fizikailag sem lehet olyan tengernyi alternatíva.

Cooltiszo szavaira is érdemes odafigyelni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.15. 23:09:53

Talán igazad van. Attól függetlenül, hogy a nyitó mondatok mellett érvelek végig, tehát hogy teljesen értelmetlen, felesleges marhaságnak tartom az írás sok-sok részét, talán nem kellett vna így kezdeni. De rhynnel kapcsolatban vannak ellenérzéseim több téren és korábbról is, valószínűleg ettől nemtudom függetleníteni magam, és ezért finomkodok kevésbé a kelleténél.

Azt viszont továbbra is rossz szemmel nézem, és mostmár nagyon belefáradtam a válaszolgatásba, hogy úgy értelmezed a szavaimat ahogy éppen jólesik. Még hogy mindegy, mit mond Rosell.

És még mindig ott tartunk alapvetően, hogy te vagy ti állítotok dolgokat Rosellről és a dolgairól, én meg állítom hogy fogalmatok sincsen erről, nem is lehet. Nekem se. Nem tudjátok mikor és miről hazudik, ferdít, ahogy Laportánál sem tudhattátok.

Meg persze, magamra veszem, mert én vagyok a vita indítója vagy továbbindítója, és engem idéztél tulajdonképpen, az utána következő részeket nekem címezve kezeltem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.12.15. 23:09:40

Visszaolvastam, de termeltetek rendesen. Nem reagálnék senkire, inkább csak szimplán leírnám a véleményemet.

A mes que en club szép dolog, de nem a mez miatt az, hanem a múlt miatt, a katalán tudat megtestesítéséért, ami a mai világban lassan érvényét veszti (nincs Franco stb), de ez nem a mezhez kötődött. A mez eladása legalább annyira sérti ezt szlogent, mint Zlatan leigazolása 70 milláért.
Zárójelben megjegyezném, hogy a több mint egy klub szlogen például sok embert sért, és nagyzolósnak tartja, pont amiatt mert sok nem katalán veri rá a mellét. Én is valamilyen szinten büszke vagyok rá, de ha nem a Barcának szurkolsz akkor ki a fenét érdekli ez? Mi egy futballklub vagyunk elsősorban, akiket a játékunkért szeretnek meg a világon mindenhol (kivéve Katalóniát), legalábbis az emberek 99%-a, a maradék 1 % meg vmi pluszért. A focihoz sok pénz kell, ha a szponzorból befolyt 30 millióból továbbra is fent tudjuk tartani a jelenleg legmagasabb szintű utánpótlásbázis, a kiterjedt játékosmegfigyelő hálózatot, akkor megéri.
Más forrásból is elő lehet teremteni pénzt? Persze, viszont ez az egyszerű út, amihez a vezetőség nyúlt is végül. Én sem örülök a dolognak, viszont egy álmatlan éjszakám se lesz emiatt.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.12.15. 23:07:35

Varatrix írta: Nem mondom, hogy örülök a mezszponzornak, de nem hallottunk jobb ötletet.
rátapintottál a lényegre... a dolog szépséghibája, h látszólag nem is nagyon akaródzott nekik alternatív megoldás keresése, hiszen a hírek szerint aug. óta tárgyaltak a katariakkal... azaz túlságosan rövid ideje voltak hatalmon ahhoz, h minden lehetőséget végiggondoljanak...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2010.12.15. 23:01:04

rizla írta:hogy milyen a klub anyagi helyzete, az nem egy kész, objektív tény, hanem rosell véleménye. ami tény, hogy semmivel sem rosszabb a helyzet, mint más nagy kluboknál, sőt. úgyhogy ez a stabilizáció még mindig nem érv a szememben.
Nálam a valahányszázmilliós adósság elég konkrétnak tűnik.
És engem az nem nyugtat meg, hogy más egyesület is nyakig áll a kakikban.
Nem mondom, hogy örülök a mezszponzornak, de nem hallottunk jobb ötletet.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.12.15. 22:56:02

Először is: nem csak neked szólt, ez szerintem egyértelmű, s úgy gondolom írtam már elég érvet - legutóbb is, most is.



Persze, kell kritizálni, épp ezért van egy blog, de azt továbbra sem tartom jónak, hogy így tetted:
katasztrofálisan rossz poszt. nem is értem ezt hogy sikerült összehozni. Teljesen irracionális összeesküvés elméletek, feltételezések, és különben sem arról van benne szó, amiről kéne, hogy ez most hol jó és hol rossz a klubnak és a szurkolóknak, hanem hogy milyen csúnya bácsi ez a Sándor.
Összefoglalva egy mondatban: azért, hogy ezt leírd, kár volt pazarolni az időd.

Ez pedig szerintem igenis értelmetlen kritika.

Az más kérdés, hogy utána - hozzáteszem, a továbbiakban is ugyanúgy, nem is feltételezésekkel, hanem kijelentésekkel, miszerint ez pedig így van - kissé bővebben kifejted, de igazából az egészen ott lóg az, hogy az első betűtől kezdve az utolsóig baromság. És épp emiatt jegyeztem meg.

Ennek pedig semmi értelme, mert nem így gondoltam, nem ezt mondtam és nem is erre utaltam:
Engedtessék meg nekem hogy egy bejegyzésről írjak ilyen véleményt, egyetérteni nem kell vele. szerintem tehetem ezt anélkül hogy a szerkesztőket különösebben bántanám vele, és úgy is teszem.
Nem kell magadra venni ám', az, amit írtam negatív, elvonatkoztatva a személyedtől, viszont az, hogy reagáltam, egy pozitív jelzés. Pediglen egyre inkább az jön le, hogy van, amit te gondolsz, van, amit mások, és hasonlóan, azok nem érdekelnek, és van, amit abszolút hülyeségnek tartasz, amire annyit válaszolsz, hogy ez nincs így, mert nincs. :D Ezt ez is alátámasztja:
egyéb iránt semmi értelmét nem látom ennek a vitának a továbbiakban, úgysem fogjuk meggyőzni egymást. Utáljátok tovább Rosellt, sirassátok az érintetlen mezünket, én meg dörzsölgetem a tenyerem tovább, hogy a szeretett klubom nem csak hogy jól teljesít a pályán, de pénzügyileg is fantasztikusan jól jár mindenféle kötöttség nélkül.
Az első mondat lényegében igaz, ha ennyire sarkítva tekintünk rá. De miért kellene ennyire, miközben én például nem akartalak meggyőzni, s ha már nem a téma, hanem egymás hozzászólásai: épp azt hangoztatom legtöbbször, hogy ugyan miért kell és hogy lehet olyan egyszerűen elfogadni, mint a legtöbb hozzád hasonló vélemény: pénz, ez jó, fundáció, ez is jó.

Az utolsó mondat mondat pedig teljesen értelmetlen, s egészen rosszul esett.Továbbá ezzel épp azt támasztod alá, hogy neked mindegy, amit Rosell mond, az biztosan úgy van, és jó...

Te meg például csak azt folytatod, amit rhynn elkezdett, illetve megjegyzed hogy nekem nem kéne kritizálni, olyan dolgok ellen érvelsz amiket le sem írtam.
Nem, én épp azt mondtam, hogy nagy részével egyetértek, valamint fentebb és korábban azt, hogy mi is az én problémám a mezszponzorral, majd Rosellel. Ez pedig egészen sokrétű, különbözik Rhynn véleményétől, s ezen kívül még mindig ott hagytam a kiskaput, hogy "meglátjuk, de egyelőre..."[/code]


Végül, amit korábban leírtam, ugyanúgy áll. Rosell számomra jelenleg szavahihetetlen, a mezszponzort meg elvből ellenzem, ezek az összes velejáróival külön dolgok. Az pedig egy másik, hogy nem látom értelmét a kategorikus kijelentéseknek ez ügyben, meg máskor sem igazán. Ennyi szólt igazából neked, de nem voltam rest válaszolni, ha már úgy érződött, magadra vetted, s olyanokra is reagáltál, ami nem neked lett postázva.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
rizla
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.05.24. 23:06:33
Kapcsolat:

2010.12.15. 22:54:35

ez meg az igazán arra való, hogy Laportát letaszítsa a történelmi trónról
de hát ezzel tulajdonképpen te is egyetértettél, amikor azt írtad, hogy laporta sározása arra van, hogy őket jobban ítélje meg a közvélemény (pontosabban, hogy nyugodtan tudjanak dolgozni, ugye). innentől kezdve ízlés kérdése, hogy ezt mennyire ítéljük meg köcsögségnek, rhynn pl erősen annak. azért világvégét nem vizionált ő sem, a pénznek meg mindig van helye, ebben nincs vita (és a posztban is ott van).

de persze az igaz, hogy ebben az ügyben nem számít rosell motivációja, mert a pénznek MINDIG van helye. hosszútávon viszont számíthat, szóval nagyon kíváncsi leszek a következő nyárra, meg erre az egészre anblok. azért fura érzés, hogy 7 év laporta után valami új mocorog a klubnál.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.15. 22:43:45

Mondjuk én kifejezetten sok olyan utalásra emlékszem, hogy ez meg az igazán arra való, hogy Laportát letaszítsa a történelmi trónról, illetve hogy később majd Rosell boldogan ücsöröghessen, mit érdekli őt pár elveszett szurkoló etcetc.

Aztán lehet hogy már én is túl sokat képzelek ebbe bele. :)

Fele ennyi vitát se ér igazából ez a mezes téma, lesz, aztán kész. Valószínűleg nem lesz nagyon rossz nekünk ettől.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
rizla
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.05.24. 23:06:33
Kapcsolat:

2010.12.15. 22:38:43

először is, Andris vagy bárki természetesen úgy kritizálja a blogot, vagy akármelyik posztját, ahogy akarja. persze örülnék, ha inkább nálunk tenné :D

másodszor is, így a vita abszolút parttalan, x ezt gondolja, y meg azt, majd az idő úgyis eldönti, hogy mennyire volt jó vagy rossz elnök rosell. de azt azért hozzátenném még, hogy rhynn - nem mintha a nevében szeretnék beszélni - inkább azt fejtegette, hogy EZ a lépés miért baromira visszatetszést keltő az Ő SZÁMÁRA, azt sehol sem látom leírva, hogy sanyi ettől rossz elnök lenne és hogy úgy anblok gonosz. persze gúnyosan van említve a neve, ez igaz, de leginkább azért, mert így élesebb és szórakoztatóbb a kritika.

egyebek:
Varatrix írta:Valahogy stabilizálni kell a klub anyagi helyzetét.


hogy milyen a klub anyagi helyzete, az nem egy kész, objektív tény, hanem rosell véleménye. ami tény, hogy semmivel sem rosszabb a helyzet, mint más nagy kluboknál, sőt. úgyhogy ez a stabilizáció még mindig nem érv a szememben.
Lionel85 írta:Csökkent? Smile Most vette meg egy katari cég. Very Happy Méghozzá nem kevés pénzt fizetve. Maga a szellemiség sérült, de kitudja heverni a csapat, mint megannyi dolgot a történelemben.
persze, nem azt mondom, hogy most ettől állati sokat bukik a barca anyagilag, vagy bárhogy, csak megvédtem azt az álláspontot, hogy igenis elfordulhatnak szurkolók a csapattól. ami EBBEN A FORMÁBAN valóban pontatlan megfogalmazás, bár nem tudom rhynn hogy értette, de számomra azt jelenti, hogy egy okkal kevesebb van, amiért egy semleges kívülálló (aki potenciális szurkoló) megkedvelje a csapatot (és később fogyasztóvá váljon).

na mindegy, ennyit a bizonyítvány magyarázásáról. de visszatérünk még pár poszttal a témára, aztán leakadunk róla mi is, mert uncsi, lett mezszponzor, reméljük a legjobbakat, ennyi.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.15. 21:43:48

torrestoni írta:
Andris írta:...
Azt találtad mondani, Rosell nem politikus. Ezt most kérdésként visszapostáznám: Szerinted valóban nem az?

Nem fogok most példálózni. Annyi párhuzamot lehetne vonni csak a mostani hazai vezetés, és az ő kampánya, kezdeti politikája között, hogy én magam csömölnék be tőle. Négy hónap alatt több politikusokat megszégyenítő taktikai húzáűsa volt, mint az egyébként már évek óta politikai hatalomre affektáló Laportának.


Egyébiránt szerintem egészen remek poszt lett, amilyet egy Barçás blogon el is várhatunk. Nem a modnanivalóján van a hangsúly, mert ez egy specifikus perspektíva, Rosellre koncentrálva, átfogóan, közben mégsem, leginkább a mezszponzorra kihegyezve. Mondom atól függetlenül, hogy "csak" 80%-ban látom hasonlóan, majdnem ugyanúgy.

Ugyanakkor, Andris: nem látom értelmét, hogy ilyen magasztosan, kategorikusan, egyszerűen hülyeségnek, borzalmasnak, badarságnak tituláljunk egy ilyen véleményt, írást.

Még mindig inkább az "elméletek szövögetése", kritika Rosell felé, ami evidensen maga után von gondolkodást, hogy megpróbálja átlátni, megérteni a történéseket, mint a szánkba adott magyarázaton csámcsogva azonnal bólogatni, vagy csak szimplán beletörődni.
Bár a szó kicsit szigorúbban vett értelmében Rosell valóban nem politikus, én csupán erre a mondatra emlékszem ahol ilyen aspektusban konkrétan írok róla valamit:
Egyébként továbbra sem hiszek se Laportának, se Rosellnek és ez így is marad, mert bolond az aki bármit tényként kezel, főleg politikus vénájú emberektől,
Szerintem pedig igen is sok értelme van élesen kritizálni egy blog bejegyzést, ha ennyire elrugaszkodott. Főleg azért, amit te írsz, tehát hogy mert ez egy remek blog, a legtöbb posztot szívesen olvasom, 1-1et kifejezetten zseniálisnak tartok egy meglátás vagy stílusjegy miatt. Szerintem ilyenek közt egy ennyire savazós, átgondolatlan és megalapozatlan vélemény nem fér el. Engedtessék meg nekem hogy egy bejegyzésről írjak ilyen véleményt, egyetérteni nem kell vele. szerintem tehetem ezt anélkül hogy a szerkesztőket különösebben bántanám vele, és úgy is teszem.
Szerintem nem szól igazán se a mezszponzorról, se a klub értékeiről a poszt, csak és kizárólag arra van kihegyezve hogy Rosell mekkora gennyláda, és én meg ennek nem látom értelmét, végképp semmit. Pontosan arról szól, hogy mindenben ezt kell meglátnunk: Rosell ki akar szúrni Laportával, Rosell alattomos, Rosell rossz irányba viszi a klubot, Rosell önérdekűen cselekszik.

Az utolsó bekezdésed pedig érthetetlen számomra. Éppen én vagyok többek között az, aki egy kicsit továbbgondolta ezt az egészet, és képes pártatlanul szemlélni Rosell tevékenységét. Mert egyszerű tény hogy nem különösebben kedvelem Rosellt, bár nem tartom alkalmatlannak jelenlegi posztjára. Te meg például csak azt folytatod, amit rhynn elkezdett, illetve megjegyzed hogy nekem nem kéne kritizálni, olyan dolgok ellen érvelsz amiket le sem írtam. (ha nem vettem észre vhol és mégis írtam, a mondanivalómból amúgy is nyilvánvaló hogy nem úgy gondolom)
Valahogy a gondolatmeneteimet nem kommentáltad, az érveimet nem próbálod meg cáfolni.

Inkább írd le hogy szerinted mekkora egy bunkó vagyok, vagy hogy totális baromságokat írok, de olyat ne, hogy számba adott magyarázatokhoz bólogatnék gondolkodás nélkül. Talán az egész fórumon a leginkább én vagyok az, aki huszadszor is átgondol egy ilyesmi tartalmú vélemény nyilvánítást, illetve baromira próbál mögé látni döntéseknek, változásoknak.

egyéb iránt semmi értelmét nem látom ennek a vitának a továbbiakban, úgysem fogjuk meggyőzni egymást. Utáljátok tovább Rosellt, sirassátok az érintetlen mezünket, én meg dörzsölgetem a tenyerem tovább, hogy a szeretett klubom nem csak hogy jól teljesít a pályán, de pénzügyileg is fantasztikusan jól jár mindenféle kötöttség nélkül.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.12.15. 21:24:04

Egyelőre hagyni kell a hullámokat, majd szépen elcsendesednek. Végül okosabbak leszünk, ugyanakkor addig erős kételkedéssel, részben megvetéssel tekintek Rosellre. A legfőbb gondot még mindig az ellentmondások szülik, a sokunk által fletétleezett félre-, mellébeszélések, és hazugságok.

Azt pedig úgyis csak több, mint fél évtized múlva fogjuk tisztán látni, milyen jelentőssége volt, milyen eredményt hozott ez a döjtést - mindent egybevetve.

Most persze szépek a számok. Az a gond, hogy nem lehet vitázni sem, mert egyik oldalról van egy feltétlezett állapot, amihez a szerződés számszerűsített része tökéletes érvként passzol. Ezzel szemben megfoghatatlan, számokkal nem kifejezhető ellenkző előjelű hatások vannak. Nem hiszem, hogy eurókkal ki lehetne fejezni, mennyit ér a "més que un club" égisze, s egyes részei, így ez az agonizáló hagoymány.

Egéybiránt új "pártolónk" alapítója, s így vélhetően "tulajdonosa" Hamid bin Khalifa Al Thani sejk, a jelenlegi Emír, szóval lényegében KAtar tulajdonát képezi. Azt pedigm ég mindig nem értem, hogy lehet ennyire rózsaszínben látni ezt a szerveződést. Nem kell valóban kényes, negatív dolgokra ognodlni, de az is tulzás, hogy mostantól az UNICEF-fel még csak egy lapon is melíthető jó célt, szervezetet hirdetünk.

Egyébként érdekes, arról még mindig semmit sem tudni, hogy ezt mire, hogyan fogják költeni. Ezzel már azonnal érvelnének a döntés helyessége mellett. Az, hogy "szükség van rá, mert Laportáék miatt adósság van", édeskevés. Csak minimálisan, mégis mit kezdenek egy ilyen tőkeinjekcióval, mi körvönalakban az elképzelés, hogyan gazdálkodnak, miért fontos lépés, stb. Azért az csúnmyácska lenne, ha a Socióknak hónapokig kellene várni magyarázatra - persze azt nem tudom, mikor lesz a következő pártolói gyűlés.
Andris írta:...
Azt találtad mondani, Rosell nem politikus. Ezt most kérdésként visszapostáznám: Szerinted valóban nem az?

Nem fogok most példálózni. Annyi párhuzamot lehetne vonni csak a mostani hazai vezetés, és az ő kampánya, kezdeti politikája között, hogy én magam csömölnék be tőle. Négy hónap alatt több politikusokat megszégyenítő taktikai húzáűsa volt, mint az egyébként már évek óta politikai hatalomre affektáló Laportának.


Egyébiránt szerintem egészen remek poszt lett, amilyet egy Barçás blogon el is várhatunk. Nem a modnanivalóján van a hangsúly, mert ez egy specifikus perspektíva, Rosellre koncentrálva, átfogóan, közben mégsem, leginkább a mezszponzorra kihegyezve. Mondom atól függetlenül, hogy "csak" 80%-ban látom hasonlóan, majdnem ugyanúgy.

Ugyanakkor, Andris: nem látom értelmét, hogy ilyen magasztosan, kategorikusan, egyszerűen hülyeségnek, borzalmasnak, badarságnak tituláljunk egy ilyen véleményt, írást.

Még mindig inkább az "elméletek szövögetése", kritika Rosell felé, ami evidensen maga után von gondolkodást, hogy megpróbálja átlátni, megérteni a történéseket, mint a szánkba adott magyarázaton csámcsogva azonnal bólogatni, vagy csak szimplán beletörődni.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.12.15. 20:55:50

rizla írta:ennek a terméknek az eladhatósága most csökkent.
Csökkent? :) Most vette meg egy katari cég. :D Méghozzá nem kevés pénzt fizetve. Maga a szellemiség sérült, de kitudja heverni a csapat, mint megannyi dolgot a történelemben. Ha Franco nem tudta eltűntetni a Barçát, akkor a QF sem fogja a szurkolókat a klub ellen fordítani!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2010.12.15. 20:53:25

Mindent összevetve én nem értem a Rosellt kritizálókat.
Ugyanilyen lázadás tört volna ki ha, közlik, hogy a nem javuló anyagi helyzet miatt, xy-t átadólistára teszik.
Valahogy stabilizálni kell a klub anyagi helyzetét.
Ennek a vitának se eleje se vége.
Igazából bármelyik irányba indult volna Rosell, valaki akkor is elégedetlenkedett volna.
Maximum kicsit később jött volna elő, hogy "Rosell hibája, hogy a Barca a csőd szélén áll."
Nekem megalapozott döntésnek tűnik a mezszponzor, és jó volt inkább időben lépni, mintsem megvárni amíg megjön a baj.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.15. 20:34:21

rizla írta:
Szerintem nincs az az igaz Barcelona szurkoló ami ennyire apró (a meghozhatókhoz képest ez elhanyagolható méretű) vezetőségi döntések után már nem szurkolna tovább. Nehogymár. Hát ki nem tesz rá magasról?
ez szépen hangzik, de nem csak az "igazi" szurkolókról van szó, hanem a szimpatizánsokról is, stb. a klubimidzs is egy termék, a mes que un club is egy termék, a barca egyénisége is egy termék, méghozzá nagyon jó. ennek a terméknek az eladhatósága most csökkent.
egy culékat is ennyire nagyon megosztó, sok esetben felháborító (ugyanez érvényes a világ összes Barca szurkolójára) döntést hozna szerinted, kockáztatva a nagy népszerűségét jó erősen, ha nem KELLENE?
nem tudom. ez a vihar úgyis elül majd, lenyelik az emberek a békát. ő meg x év múlva lobogtathatja a bevételekről szóló papirost, hogy mennyivel jobb, mint laporta idején.
Én nem is mondtam, hogy ez a csapatnak teremt nyugodt munkakörülményt. Azt mondtam, h a vezetőségnek teremt
én nem hiszem, hogy laportáék besározása nélkül ne dolgozhatnának nyugiban. ez a világ legjobb csapata, szerintem nem állt volna le senki hőbörögni, hogy köcsögrosell, laporta sokkal jobb volt. amíg megy a szekér, addig nincs ugrálás.
Egyébként pedig nincsenek culék, akik jobban tisztában vannak a valós helyzettel, mint Puyol v Xavi. Őket szerintem védhetné pl bármilyen edzői stáb ezektől, ha gondot éreznének, látszana, valamilyen módon tudnánk erről.
puyol és xavi profik, ha velük jól bánnak, akkor nem hiszem, hogy bele akarnának szólni ebbe. márpedig ezt meg kell hagyni rosellnek, hogy a csapattal nem szúr ki, pepet imádja, stb. szépen is néznénk ki, ha nem így lenne. ilyen téren nem lesz gond sandroval, ő már pep kinevezésekor azt mondta, hogy maximálisan támogatja (pedig akkor már rég ott rúgott laportába, ahol csak érte).
Légyszi valahogy egyben válaszolj a dolgokra, ha nem feltétlen szükséges a sok szövegdoboz! :) Persze így átláthatóbb, válaszolni rá viszont már képtelenség rendesen átláthatóan, ha nincs időm végigszerkesztgetni.

A termék, amiről az elején beszélsz, nem kevés apró részletből tevődik azért össze. Már így is elhanyagolható az, hogy a mezszponzoráció ezen mennyit változtat. De úgy meg végképp elhanyagolható az itt beállt teljes változás pénzügyileg, ha a másik oldalon nyert szponzorációs pénzzel hasonlítjuk össze.

A kevésbé elkötelezett Barca szurkolók pedig végképp nem ilyen dolgokon fognak elveszni. Őket aztán végképp nem érdekli h milyen a mez, amíg a foci jó. Olyanok nincsenek, akik a klub eszméi miatt lesznek pártolók, és csak aztán a sportteljesítményért. Nem látom azt a réteget, amiről vagy akikről beszéltek, nem tudom behatárolni hogy ki és miért pártolna el a klubtól mert lett a mezen egy plusz felirat, annak persze minden jelentéstartalmával.

A többivel csak úgy tudnék vitatkozni, ha szétcincálnám és átértelmezném a részleteiket, ahogy ezt szokás amúgy itt a fórumon. :?
A lényeg viszont mindenképp az, hogy ha igazad is van ezeket illetően, szerintem nincs Rosell lépéseiben semmi elfogadhatatlanul nagy kivetnivaló. Vannak kevésbé szimpatikus döntések, vagy inkább módszerek, de a rhynn féle írás szerintem akkor is erősen túlmisztifikálja ezt a dolgot.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
rizla
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.05.24. 23:06:33
Kapcsolat:

2010.12.15. 18:11:39

Szerintem nincs az az igaz Barcelona szurkoló ami ennyire apró (a meghozhatókhoz képest ez elhanyagolható méretű) vezetőségi döntések után már nem szurkolna tovább. Nehogymár. Hát ki nem tesz rá magasról?
ez szépen hangzik, de nem csak az "igazi" szurkolókról van szó, hanem a szimpatizánsokról is, stb. a klubimidzs is egy termék, a mes que un club is egy termék, a barca egyénisége is egy termék, méghozzá nagyon jó. ennek a terméknek az eladhatósága most csökkent.
egy culékat is ennyire nagyon megosztó, sok esetben felháborító (ugyanez érvényes a világ összes Barca szurkolójára) döntést hozna szerinted, kockáztatva a nagy népszerűségét jó erősen, ha nem KELLENE?
nem tudom. ez a vihar úgyis elül majd, lenyelik az emberek a békát. ő meg x év múlva lobogtathatja a bevételekről szóló papirost, hogy mennyivel jobb, mint laporta idején.
Én nem is mondtam, hogy ez a csapatnak teremt nyugodt munkakörülményt. Azt mondtam, h a vezetőségnek teremt
én nem hiszem, hogy laportáék besározása nélkül ne dolgozhatnának nyugiban. ez a világ legjobb csapata, szerintem nem állt volna le senki hőbörögni, hogy köcsögrosell, laporta sokkal jobb volt. amíg megy a szekér, addig nincs ugrálás.
Egyébként pedig nincsenek culék, akik jobban tisztában vannak a valós helyzettel, mint Puyol v Xavi. Őket szerintem védhetné pl bármilyen edzői stáb ezektől, ha gondot éreznének, látszana, valamilyen módon tudnánk erről.
puyol és xavi profik, ha velük jól bánnak, akkor nem hiszem, hogy bele akarnának szólni ebbe. márpedig ezt meg kell hagyni rosellnek, hogy a csapattal nem szúr ki, pepet imádja, stb. szépen is néznénk ki, ha nem így lenne. ilyen téren nem lesz gond sandroval, ő már pep kinevezésekor azt mondta, hogy maximálisan támogatja (pedig akkor már rég ott rúgott laportába, ahol csak érte).
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.15. 09:15:17

rizla írta:Andris,

igazából nem értem, hogy ezt miért nem hozzánk írtad, a kommentek közé, úgy akár még érdekes vita is lehetne belőle. persze nem feltétlenül velem, de rhynn-nel mindenképp. azért a véleményem elmondom.

a "rhynn-féle vádak" meg "összeesküvéselméletek" nem annyira meredekek ám, ha figyelembe veszed, hogy folyamatosan hangoztatják a quatar fundacion nonprofit létét. mégis évi 30 millát adnak a klubnak reklámpénzként. szerinted honnan? a vb-pályázat belekeverése persze kicsit hülyén jön ki, de rhynn következtetése ettől még kristálytiszta, ez katar pénze, nem a cégé.
ez most hol jó és hol rossz a klubnak és a szurkolóknak, hanem hogy milyen csúnya bácsi ez a Sándor.
De a legszebb a vége, még hogy ezért Barcelona szurkolók fordulnának el a klubtól.
nyilvánvaló, hogy annyira politikai játszótérré alakítani a klub vezetését, hogy azzal egy gyönyörű hagyományt sikerül megtörni, nem igazán szerencsés. ha olvastad rhynn korábbi posztjait az oldalon, akkor tisztában lehetsz vele, hogy ez az adósság-duma simán lehet légbőlkapott valami, és ez mindenkinek szól, aki erre hivatkozik: politikai tőkekovácsolás ez, magas fokon, jól kitervelve, a barcelona elfogadható mértékű, sőt, kevés adóssággal rendelkezik, ha összehasonlítjuk más európai élcsapatokkal (még a pénzügyileg folyton virágzónak beállított arsenalnak is több van!). szóval ez még elég kevés - szerintem - egy ilyen szintű felforgatáshoz, mert egy hagyomány - és ezzel részben egy modell - megtörése az felforgatás. természetesen kicsit sarkos megfogalmazás, hogy a szurkolók ezért elfordulnának a klubtól, és ez az okfejtés kimaradt a posztból, szóval hozzáteszem én: az egyediségéből sokat elvesz a csapatnak, abból az egyediségből, ami azért nem csak a világ rokonszenvét nyeri el, de állati piacképes is. a mes que un club meg a többi fennkölt szlogen marketingnek sem utolsó - ki akarna a gonosz birodalomnak szurkolni, ha ott vannak a lázadók is? ebbe nagyon belerondít a mezszponzor, és hosszútávon valóban több szurker veszíthető el vele.
Például hogy két kedvenc elnökünk közül egyelőre nem a jelenlegi az, aki politikai ambíciókkal sőt már karrierrel rendelkezik. ...
nyilván nem szent ember laporta - aki felhasználta a klubot a saját politikai érdekei miatt, mind tudjuk -, de rosell a klubon belül politizál, gyakorlatilag sárdobál, szennyest tereget, úgy gondolom, hogy ez nem méltó.
Egyszerűen nyugodt munkakörülményeket teremt az, hogy nem egy iszonyú magasan jegyzett vezetéshez hasonlítják a jelenlegi vezetés lépéseit. Ez még akár kívánatosnak is nevezhető.
ez egy kiváló meglátás a részedről. de gyorsan tegyük hozzá, hogy rosell állati népszerű a culék körében, okvetlenül szüksége van erre? a mezszponzoráció pedig megint más tészta, ha csak a rhynn által felvázolt okokból nyomatja, akkor az már brutálisan nagy túlzás.
a Pep éra legjobb játékát látjuk ezalatt a pár rövid hónap alatt, hiába megy keresztbe hosszába a 'ferdítés és ocsmány rágalmazás' Sanyiék részéről
a csapat nem érzi meg, persze. de azt gondolom, hogy ez leginkább az edzői stáb és a játékosok érdeme, nem számukra teremt nyugodt munkakörülményeket rosell trükközése, hanem az elnökség számára. és ha megnézed az átigazolási szezont, az bizony baromi sovány volt, villát még laportáék igazolták, masch pedig az utolsó percekben esett be, és kábé ennyi. szóval rányomta a bélyegét ez a sok politika a nyárra, és az, hogy a csapat még ezt is elbírja, és ennyire zseniális, ahhoz semmi köze roselléknek. ezzel csak arra akarok rámutatni, hogy hosszútávon igenis káros lehet, ha ez a vonal folytatódik. nem konkrétan a mezszponzor, az nyilván mindegy.
Csak azért kérdezem mert most nagyon savazzuk Sankót hogy mit hazudik össze az adósságokról és hogy feketíti be az elődjét, de Laportának elég nagy szája volt ezekkel kapcsolatban, én egyelőre mégsem tudok róla h ez a per egyáltalán elindult volna.
ehhez még annyit, hogy ha laporta nem perel, az nálad miért jelenti automatikusan, hogy rosellnek van igaza? egyáltalán nem következik belőle, perelni a mai világban azért nem feltétlenül az igazság védelméért perelsz, annál több tényezőt is figyelembe kell venned.
Egyrészt rhynn itt is olvas azért, ennek látom jeleit néhanapján, másrészt jobb szeretem itt kommentálni a dolgokat, nekem ez a hazai terep. :)
Ugyanakkor ha megnézed, írtam a facebook posztja alá, és írtam vna a népsportra is éjszaka ha nincs a karbantartás. Gondoltam mindenhová elhelyezem ugyanezeket a dolgokat.

Szerintem túl sokat lát bele ebbe az egészbe, és egyébként sem volt a vezetésünk soha egy kristálytiszta gépezet. Ha bárki azthiszi, hogy Rosell bármivel is kevésbé méltó a klubhoz az említett dolgok miatt, mint az előző vezetések, akkor nagyon téved. Persze ma már nem lehet elmismásolni olyan könnyen a dolgokat.
Lehet hogy a pénz Kataré, lehet hogy nem. Ezt még rhynn se tudhatja. btw tőlem aztán az orosz maffiáé is lehet a pénz, ha egy ilyen típusú vállalatot kell cserébe hirdetnünk, mi nem válunk semmilyen szinten függővé tőle, és iszonyú jól jön nekünk.
Engem alapvetően nem is az zavar, hogy ezt feltételezi a posztban, hanem az, hogy Rosellt egy mocskos hazug politikus gyereknek állítja be.

A hagyomány megtörése részhez nemsokkal lentebb két-három hozzászólást is fűztem, most azt nem ismételném meg. majd pörgess lejebb pls. :)

Még mindig abszurdnak gondolom hogy valaki ilyenek miatt szurkolót veszíthet. Szerintem nincs az az igaz Barcelona szurkoló ami ennyire apró (a meghozhatókhoz képest ez elhanyagolható méretű) vezetőségi döntések után már nem szurkolna tovább. Nehogymár. Hát ki nem tesz rá magasról? Persze a focihoz és a klub egyéb értékeihez képest. Megint csak elhanyagolható, aki tényleg szereti a klubot és szurkol ennek a focinak, sose hagyná ilyenért ott a dolgot, se rövid se hosszútávon.
ez egy kiváló meglátás a részedről. de gyorsan tegyük hozzá, hogy rosell állati népszerű a culék körében, okvetlenül szüksége van erre? a mezszponzoráció pedig megint más tészta, ha csak a rhynn által felvázolt okokból nyomatja, akkor az már brutálisan nagy túlzás.
Mert a klub vezetése rég nem csak a culékról szól, ha átgondolod, tudod jól hogy az egész világot kell már kielégítenie. Egyébként pedig a katalóniai népszerűsége sem maradéktalan azért.
De ha így van, ismét felteszem a kérdést: egy culékat is ennyire nagyon megosztó, sok esetben felháborító (ugyanez érvényes a világ összes Barca szurkolójára) döntést hozna szerinted, kockáztatva a nagy népszerűségét jó erősen, ha nem KELLENE?

Én nem is mondtam, hogy ez a csapatnak teremt nyugodt munkakörülményt. Azt mondtam, h a vezetőségnek teremt. És nyilván a zseniális szakmai stábunk érdeme h a csapat nem érzi meg. Csak azt mondom h mivel ilyen jó nekünk, h a csapatot képesek megóvni ettől, ezért nem szempont és nem érv az, hogy jajj ez a csúnya sárdobálás hazavágja őket és a hangulatot. Egyébként pedig nincsenek culék, akik jobban tisztában vannak a valós helyzettel, mint Puyol v Xavi. Őket szerintem védhetné pl bármilyen edzői stáb ezektől, ha gondot éreznének, látszana, valamilyen módon tudnánk erről.

Szerintem a nyárra sokkal inkább a komplett váltás és átrendeződés nyomta rá a bélyegét. Akárki lett volna az új elnök, akármilyen az új vezetőség, ez így lett vna.
És szerintem is káros volna tovább haladni ezen az úton. Csak épp szerintem ez az út nem úgy létezik ahogy ti elképzelitek. De tegyük fel h mégis, és akkor az a cél h Laportát kitúrják, politikai biztonságot teremtsenek maguknak. Ekkor teljesen indokolatlanná és logikátlanná válik, hogy ezt folytassák hosszútávon. Egyszer elérik, már elég közel vannak, és aztán már nem lesz olyan szent ember az elődjük, akivel ne lehetne felvenni a versenyt.

Egyáltalán nem következik automatikusan, h ha nem perel akkor nincs igaza. Ez elég komoly ferdítés v félreértés a részedről. rhynn az aki automatikusan következtet mindenből, én meg azt bátorkodtam mondani, hogy ha Laporta látványosan kiakad és perrel fenyegetőzik keresztbe hosszába, és mégse lesz belőle semmi, az is adhat indokot következtetni dolgokra, méghozzá pont ellenkezőkre mint amire ti jutottatok például. Csak az enyémet kézzelfoghatóbbnak tartom.

Egyébként továbbra sem hiszek se Laportának, se Rosellnek és ez így is marad, mert bolond az aki bármit tényként kezel, főleg politikus vénájú emberektől, főleg ha abba gazdasági számadatok vannak keverve.
Még megközelítőleg se hinnék el semmit.

Egyszerűen soknak és indokolatlannak érzem ezt a hatalmas felhajtást és felháborodást ekörül a mezszponzor téma körül.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
rizla
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.05.24. 23:06:33
Kapcsolat:

2010.12.15. 05:48:19

Andris,

igazából nem értem, hogy ezt miért nem hozzánk írtad, a kommentek közé, úgy akár még érdekes vita is lehetne belőle. persze nem feltétlenül velem, de rhynn-nel mindenképp. azért a véleményem elmondom.

a "rhynn-féle vádak" meg "összeesküvéselméletek" nem annyira meredekek ám, ha figyelembe veszed, hogy folyamatosan hangoztatják a quatar fundacion nonprofit létét. mégis évi 30 millát adnak a klubnak reklámpénzként. szerinted honnan? a vb-pályázat belekeverése persze kicsit hülyén jön ki, de rhynn következtetése ettől még kristálytiszta, ez katar pénze, nem a cégé.
ez most hol jó és hol rossz a klubnak és a szurkolóknak, hanem hogy milyen csúnya bácsi ez a Sándor.
De a legszebb a vége, még hogy ezért Barcelona szurkolók fordulnának el a klubtól.
nyilvánvaló, hogy annyira politikai játszótérré alakítani a klub vezetését, hogy azzal egy gyönyörű hagyományt sikerül megtörni, nem igazán szerencsés. ha olvastad rhynn korábbi posztjait az oldalon, akkor tisztában lehetsz vele, hogy ez az adósság-duma simán lehet légbőlkapott valami, és ez mindenkinek szól, aki erre hivatkozik: politikai tőkekovácsolás ez, magas fokon, jól kitervelve, a barcelona elfogadható mértékű, sőt, kevés adóssággal rendelkezik, ha összehasonlítjuk más európai élcsapatokkal (még a pénzügyileg folyton virágzónak beállított arsenalnak is több van!). szóval ez még elég kevés - szerintem - egy ilyen szintű felforgatáshoz, mert egy hagyomány - és ezzel részben egy modell - megtörése az felforgatás. természetesen kicsit sarkos megfogalmazás, hogy a szurkolók ezért elfordulnának a klubtól, és ez az okfejtés kimaradt a posztból, szóval hozzáteszem én: az egyediségéből sokat elvesz a csapatnak, abból az egyediségből, ami azért nem csak a világ rokonszenvét nyeri el, de állati piacképes is. a mes que un club meg a többi fennkölt szlogen marketingnek sem utolsó - ki akarna a gonosz birodalomnak szurkolni, ha ott vannak a lázadók is? ebbe nagyon belerondít a mezszponzor, és hosszútávon valóban több szurker veszíthető el vele.
Például hogy két kedvenc elnökünk közül egyelőre nem a jelenlegi az, aki politikai ambíciókkal sőt már karrierrel rendelkezik. ...
nyilván nem szent ember laporta - aki felhasználta a klubot a saját politikai érdekei miatt, mind tudjuk -, de rosell a klubon belül politizál, gyakorlatilag sárdobál, szennyest tereget, úgy gondolom, hogy ez nem méltó.
Egyszerűen nyugodt munkakörülményeket teremt az, hogy nem egy iszonyú magasan jegyzett vezetéshez hasonlítják a jelenlegi vezetés lépéseit. Ez még akár kívánatosnak is nevezhető.
ez egy kiváló meglátás a részedről. de gyorsan tegyük hozzá, hogy rosell állati népszerű a culék körében, okvetlenül szüksége van erre? a mezszponzoráció pedig megint más tészta, ha csak a rhynn által felvázolt okokból nyomatja, akkor az már brutálisan nagy túlzás.
a Pep éra legjobb játékát látjuk ezalatt a pár rövid hónap alatt, hiába megy keresztbe hosszába a 'ferdítés és ocsmány rágalmazás' Sanyiék részéről
a csapat nem érzi meg, persze. de azt gondolom, hogy ez leginkább az edzői stáb és a játékosok érdeme, nem számukra teremt nyugodt munkakörülményeket rosell trükközése, hanem az elnökség számára. és ha megnézed az átigazolási szezont, az bizony baromi sovány volt, villát még laportáék igazolták, masch pedig az utolsó percekben esett be, és kábé ennyi. szóval rányomta a bélyegét ez a sok politika a nyárra, és az, hogy a csapat még ezt is elbírja, és ennyire zseniális, ahhoz semmi köze roselléknek. ezzel csak arra akarok rámutatni, hogy hosszútávon igenis káros lehet, ha ez a vonal folytatódik. nem konkrétan a mezszponzor, az nyilván mindegy.
Csak azért kérdezem mert most nagyon savazzuk Sankót hogy mit hazudik össze az adósságokról és hogy feketíti be az elődjét, de Laportának elég nagy szája volt ezekkel kapcsolatban, én egyelőre mégsem tudok róla h ez a per egyáltalán elindult volna.
ehhez még annyit, hogy ha laporta nem perel, az nálad miért jelenti automatikusan, hogy rosellnek van igaza? egyáltalán nem következik belőle, perelni a mai világban azért nem feltétlenül az igazság védelméért perelsz, annál több tényezőt is figyelembe kell venned.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.15. 01:37:21

http://barca.blog.nepsport.hu/archives/ ... osellCorp/

kommentálnám:
katasztrofálisan rossz poszt. nem is értem ezt hogy sikerült összehozni. Teljesen irracionális összeesküvés elméletek, feltételezések, és különben sem arról van benne szó, amiről kéne, hogy ez most hol jó és hol rossz a klubnak és a szurkolóknak, hanem hogy milyen csúnya bácsi ez a Sándor.
De a legszebb a vége, még hogy ezért Barcelona szurkolók fordulnának el a klubtól.

megjegyzem, ha már igazából Sándor a szemét a téma, és nem a mezszponzor, akkor 1-2 apró megjegyzésem még volna. Például hogy két kedvenc elnökünk közül egyelőre nem a jelenlegi az, aki politikai ambíciókkal sőt már karrierrel rendelkezik. ...
Illetve megkérdezném Tamást (rhynn), vagy bárki mást aki fel tud homályosítani: Úgy volt, hogy a pénzügyi ferdítéses és egyéb rágalmakért Laporta majd pert indít a klub ellen, vagy nemtom, Rosellék ellen személyenként, vagy a franc tudja. Ebben az ügyben van valami előrehaladás? Csak azért kérdezem mert most nagyon savazzuk Sankót hogy mit hazudik össze az adósságokról és hogy feketíti be az elődjét, de Laportának elég nagy szája volt ezekkel kapcsolatban, én egyelőre mégsem tudok róla h ez a per egyáltalán elindult volna. Azért is kérdezem, mert ha ez így van, akkor ez kicsit kézzelfoghatóbb alap bizonyos feltételezésekhez, amik pont ellenkező irányba mennek, mint a rhynn féle paranoid és látszólag alapot nélkülöző vádak.

Amúgy persze, én is látom h csökkenteni próbálják a Laporta elnökség érdemeit (nem zárnám ki amúgy hogy van mit csökkenteni rajta), de ez mindig és mindenütt így volt és van ilyen helyzetekben. Egyszerűen nyugodt munkakörülményeket teremt az, hogy nem egy iszonyú magasan jegyzett vezetéshez hasonlítják a jelenlegi vezetés lépéseit. Ez még akár kívánatosnak is nevezhető. És lehet nekem mondani, hogy ezzel szemben ez a mocskolódás milyen rossz hatással van a klub hangulatára és a játékosokra, de mégis az elmúlt 7-8 év, sőt valszeg a történelem legjobb Barcáját, ráadásul a Pep éra legjobb játékát látjuk ezalatt a pár rövid hónap alatt, hiába megy keresztbe hosszába a 'ferdítés és ocsmány rágalmazás' Sanyiék részéről.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2010.12.14. 16:11:44

A kép lazán kapcsolódik..

Kép
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.12.14. 13:34:18

Vito írta:
Kalap1988 írta: A terrorizmusos dolog egyenesen baromság, én nem is olvastam ilyet, de te biztos jobban figyeltél. Semmiképp sem lesz vége a Barcelonanak emiatt, de jó lett volna többet megtenni annak érdekében, hogy ne kelljen mezszponzort keresni. Nem hiszem, hogy csak ezen múlik a Barcelona jövője és életben maradása. Vagy hogy a mezszponzor nem léte jelentené a pénzvilággal való szembemenést. Millió területen jelen van a Barcelona a pénzvilágban, ezen az egy dolgon nem múlott, valami alternatív megoldást illett volna szvsz keresni. Egyébiránt a világ átalakulóban van, nem olyan biztos, hogy az a biztos, ha a megszokott áramlatokat követjük... ( de ez csak egy közbevetés). A hitelhez egy ilyen nagy klubnál egyáltalán nem biztos, hogy nyereségesnek kell lenni... Persze nem árt. El lehet érni, hogy veszteséges klub is kapjon hitelt,ha vannak célok és látják a hitelezők a kitörési pontokat. Mindenesetre persze nem nehéz úgy könyvelni, hogy nyereségesnek látszódjunk, de még mindig nem tudjuk, hogy vajon melyik Presidente által állítottak igazak. Vagy csak azt, hogy melyik áll közelebb a valósághoz. Ezért nem kellene pusztán arra hivatkozni, hogy adósságok vannak. Szerintem ez hasonlít inkább a magyar példára... Minden aljas trógerséget ráfognak a válságra.... Nem követelem Rosell fejét és nem is vagyok elkenődve, de azért többet vártam volna, legalább a próbálkozás szintjén...
bár nem látom értelmét, hogy szétcincáljunk egy-egy hsz-t, és az egész szövegből, egy-egy mondatot kiragadva vitázzunk, de akkor leírom, hogy:
nem gondolom, hogy a hogy a mezszponzor nem léte jelentené a pénzvilággal való szembemenés, vagy, hogy vége lenne a Barcának, ha nem kötnének szponzori szerződést.
a körítést lefaragva egész egyszerűen azt mondom, hogy a focihoz kiszabott sok pénz kell, a jó focihoz meg még több (ha szerinted/szerintetek ez nem így van, akkor erről vitázhatunk) és a jelenlegi presidente szerint ebből nincs megfelelő mennyiség. ha valaki azt mondja, hogy Rosell hazudik a Klub anyagi helyzetéről, akkor ez volt az utolsó hsz-em ebben a témában. de ki mondja ezt meg biztosan?
vagy, ha azt mondja, hogy hazudik, akkor honnan tudja, hogy az előző nem tette ugyanezt?! én alapjáraton ezért nem hiszek egyiknek sem és a gondolatmenetem pont ezért elsősorban onnan indul, hogy (sok) pénzre van szükség!


már többen említettétek, hogy keresni kellene más megoldást. viszont semmi ötletet, sőt ötletmorzsát sem láttam, hogy mégis mi lenne az, amiből eurómilliókat lehetne csinálni pár év alatt.
Mert nem vagyunk szakemberek, szerintem ez ilyen egyszerű. Nem nekünk kell tudni.
Legalább próbálkozásokat látnék, de nem látok. Vagy, ha vannak, akkor nem kommunikálja jól. Ötletmorzsák azért voltak, olvass vissza nyugodtan.
Lezárt