Sandro Rosell

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.01.24. 15:04:45

Jellemző, hogy ez egy magyar és Barca fórum. Ez a két szó egyet jelent az örök elégedetlenséggel.

Szidják itt sokan Laportát, hogy nem elnöknek való, meg nem jól vezette a klubot, stb stb. Hát akkor csak pár dolog, amit Neki köszönhetünk:

-A csőd szélén álló klubból 6 év alatt egy olyan csapatot csinált, ami minden sportágban a világ ura lett.
-Rijkaard csak és kizárólag miatta maradhatott a helyén, hogy aztán összerakjon egy olyan gárdát, aminek a lábai előtt hevert az egész világ.
-Csak és kizárólag miatta nem igazoltuk le josé mourinhot 2008ban.
-Képes volt Guardiola minden kérését teljesíteni, kezdve azzal, hogy Ronaldinhot és Decot eltávolította a klubtól. Azt a Ronaldinhot, aki az Ő első sztárigazolása volt. És most lehet itt Keirrisonokkal, meg Csigrinszkijekkel jönni...mutassatok már egyetlen olyan csapatot, ahol nem voltak tízmilliós bukták a játékosokkal...csak egyet mutassatok. Nem fogtok tudni...

Elképzelem, ahogy pl Bob sírdogált a tv előtt, amikor megnyertük a hatodik kupánkat egy szezonban, mert Laporta szórja a pénzt, és ezért Ő nem tud őszintén örülni a sikereknek. De a hatodik mellett ezt elmondhatnám minden bajnoki és BL győzelemre is. Mert azokhoz bizony rengeteg köze volt Laportának. Nagy részben Neki is köszönhetjük azt, hogy a Barca 2003 óta nem hogy a világ elithez tartozik, de volt egy jó 3 év, amikor azon kívül is focizott...

A kézilabda csapat Európa egyeduralkodója volt 2 éven át. A kosárlabdások jelenleg is ott vannak a kontinens legjobb 3-5 csapatában, és volt idő, amikor a legjobbak voltak. A futsal szakosztály Laporta idején kezdett el úgy fejlődni, hogy végül ők is felértek a csúcsra. Az utánpótlás soha nem látott sikereket ért el elnöksége idején.

Ezek ha tetszik valakinek Laporta feje, ha nem, nagy részben az Ő elnöki munkájának érdemei is. És mielőtt valaki azzal jönne, hogy a szakosztályok és gazdasági osztályok vezetőinek munkájához Joannak semmi köze nincs, erre azt tudom mondani, amit menedzsment órán hallottam a tanáromtól... már nem emlékszem annak a vezetőnek a nevére, akit említett, de a lényeg ez: "egy igazi vezető felismeri azt, hogy miben nem jó és körülveszi magát olyan emberekkel, akik az adott területen nála sokkal okosabbak. " Sokan beleesnek abba a hibába, hogy okosabbnak hiszik magukat bárkinél, csak azért, mert ők állnak a hierarchia csúcsán, és mindent ők akarnak irányítani.


Úgyhogy lehet itt sírni, hogy jaj Laporta milyen rossz elnök volt, mert szórta a pénzt, meg így úgy. Vegyük már sorra, hogy mit köszönhet neki a klub az alatt a 8 év alatt. Jah és lehet azzal jönni, hogy romba döntötte a klub gazdasági helyzetét. Ezt honnan tudjuk? Roselltől. Rosell most mit csinált? Lemondott, mert pénzt mosott, sikkasztott, ki tudja hogy nevezzük még ezt a piszkos ügyletet, ami miatt bírósági tárgyalás folyik. Na majd pont egy ilyen ürgének fogom elhinni, hogy az előző elnökség odáig juttatta a klubot, hogy színes nyomtatásra se volt pénz.................
Kép
mate3553
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008.06.26. 11:23:04

2014.01.24. 14:57:12

Ritkán írok ide, de most megteszem.

Rosell-t mint embert régen nagyon utáltam. Idejött és állandóan magyarázkodnia kellet a kijelentései, nagyképűsége miatt. Szerintem sokat változott ezen a téren, felnevelte őt a barca.

Mint pénzügyi szakember meg zseniálisan csinálta a munkáját.

Most megvádolták őt neymar ügy kapcsán. Benyújtotta a papírokat és azokat a bíróság elfogadta és rendben találta. Majd most valamiért még is behívták őt.

Ezzel nincs is semmi gond, előfordul az ilyen más klubboknál is. Ha bebizonyosodik, hogy bűnös akkor lehet laportázni, de még semmit nem sikerült bebizonyítani.

Mai hír, hogy lemondása hátterében személyes szóbeli és ami még fontosabb fegyveres támadás! áll.

December végén fegyveresek lőttek a házukra amiben bent volt rajta kívül a két gyereke és a felesége. Azonnal rendőrt hívott, akik ezt meg is állapították. Ebből kiindulva ez kész tényként kezelhető (Nem hinném, hogy egy ennyire könnyen visszakövethető dologban hazudna) és ezek után szerintem 100%-ban érthető a lemondása.

Még tegnap olvastam, hogy miért nincs választás és hogy ez nem etikus. Ez baromság.

A választást nem rosell nyerte, hanem mint egy párt nyerték meg. Attól még, hogy a párt egyik tagja saját magától lemond, még a párt marad a góré. Átveszi a helyét más és kész.

Laporta gyere vissza! ... Persze. Hatalmas adósságot halmozott fel és ő is simliskedett. Magyarországon bevett dolog, hogy megválasztjuk A-t, majd elküldjük meg csaló, megválasztjuk B-t aki szintén csaló és ahelyett, hogy hívnánk C-t visszahívjuk A-t. Hát ez ne legyen.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.01.24. 14:25:10

Istenem, ez a Bartomeu is mekkora egy madár. Mit gondol kit fog érinteni ez az ügy? Az egyik az Neymar lesz tutira, mivel róla pattant ki az ügy, a másik meg a csapat. A csapatot nem az elnökkel azonosítják elsőre, hanem a játékosokkal. Legalábbis én így vagyok vele. Ha azt mondják h MU, akkor Rooney jut eszembe és nem a tulajdonos. Szóval kommunikálhatnak itt bármit, nem kell hülyének nézni senkit. ezzel most beleszartak a csapatba. Persze ezt nem most kellett volna átgondolni, hanem amikor kétes dolgokat kezdtek csinálgatni. Mert afelől kétségem sincs, hogy valami nem korrekt.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.01.24. 14:11:16

jordi cases ügyvédje szerint nem gondolták, hogy ide jut ez az ügy. azt hitték, hogy a barca felhívja casest, megmutatják neki a számokat és ennyi, de nem így lett.

pedig mennyivel egyszerűbb lett volna
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2014.01.24. 13:43:57

visca el barca írta: hát nem tudom, én ha socio lennék hót tennék rá mennyibe került, nálunk van a világ legnagyobb tehetsége. miért jó az ha valaki a saját fészkébe piszkít nem értem. főleg ugy h neki egy forintjába nem fájt a transzfer.

mindegy jöjjön csak vissza laporta és szórjuk két kézzel a pénzt. nem tudom egyes emberek mit vannak annyira oda érte. :? :D
Tisztellek,becsüllek,de nincs itt valami ellentmondás? :D

Ha jól emlékszem Laportáékat annak idején megvádolták hogy meghamisították a pénzügyi kimutatásokat,illetve kettős könyvelést is emlegettek,feljelentés is volt. Bírósági ítéletről nem tudok. Ehhez képest itt legjobb esetben is gyanús pénzmozgásokról beszélnek,de megállhat a hűtlen kezelés és sikkasztás vádja is,amiért jelenleg 8 év is leeshet Sanyi bátyónak..És könnyen az új elnök is a bíróság előtt találhatja magát. Amúgy persze nekem is kb. mindegy hogy mennyibe került,de legyen már minden jogszerű,ez nem a dicső hazai bajnokság,hogy majd megoldjuk "okosba",aztán elengedem a láncról az ügyvédeim,és lepapírozzák..Ezt egy ilyen klub nem engedheti meg magának,ez akkora presztízs veszteség hogy nincs rá szó.

Kicsit kitérnék a "mese a klub" témára is. Nem szlogen,legalább is nem az volt,bár sikerült azzá silányítani sajnálatos módon. Minden amitől a Barcelona több volt a mint egy klub,eltűnt a wcben. És ebben Rosellnek kiemelkedő szerepe volt.
Kép
Xavi001
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2008.05.28. 13:52:13
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.24. 13:07:10

Bob_Marley írta:
Sanama írta: Mondjuk épp vicces ez a dolog. Mert Rosell most azért mondott le, mert kedvencét megvette kétes körülmények között, szóval Laportának innentől kezdve Henryt sem lehet felróni.
És pont ezeket írtam le anno Neymar leigazolásánál, hogy ugyanezt csinálja Rosell. És felhárborítónak is tartottam meg tartom most is. Azt meg nem értem miért ne lehetne felróni.
A számokat nem tudjuk azt se lehet innen eldönteni, hogy kinek van igaza kinek nincs, ezáltal megkérdőjelezhető, hogy mi történt, de nagyon drágán vettünk a végén játékosokat, s alig kaptunk pénzt, és pl mezszponzort is Rosell szerezett (most már felmerül hogyan??)
Egyik kutya másik eb, Laporta nálam nem elnöknek való volt, mosolygott meg örült a góloknak, tényleg mint egy szurkoló, de nem volt olyan mint egy elnök.

Valaki gondolt már itt a pénzmosásra ? :D
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2014.01.24. 12:27:24

Az a baj Bob, hogy ezt a szitut is arról az oldalról közelíted meg, mint magát a csapat játékát: "az eredmény az elsődleges!"

Neked bőven elég, ha minden meccsünket megnyerjük 1-0ra, sokunknak nem... Közgazdász vagyok, szóval konyítok a pénzügyekhez valamicskét, épp ezért nem érdekelnek a szimpla számok, mert a gazdasági élet ennél jóval komplexebb...

Laporta "állítólag" adósságokba hajszolta a Barcát, és ezt pont annak az embernek hordája hajtogatta, akik körül már több botrány is volt, mióta hatalmon vannak... Miért is kellene készpénznek venni ezek után bármit is? Ez a mocskolódás nagyon emlékeztet kicsi hazánkra, de ennél mélyebben nem megyek a dolgokba, mert tilos...

Visszatérve az eredeti gondolathoz: Megértem én, hogy a végletekig racionális a gondolkodásod, ha jól emlékszem mérnök vagy, szóval ez absz. nem meglepő, de azért néha igazán előjöhetne belőled egy kicsi "romantika", a foci gazdasági oldalát hagyjuk meg az illetékeseknek ;)

Laporta szurkoló, ez tény, de ettől még kiváló elnök lehet (és az is!), hiszen egy jó vezető éppen attól jó, hogy a megfelelő embereket tudja a megfelelő pozíciókba delegálni :)

Rosell elvetette a sulykot, és megpróbálta pusztán gazdasági szemlélettel vezetni a klubot, ami persze lehet hatásos, de hosszú távon biztosan nem tartható fenn anélkül, hogy az eredményesség kárára menne...

Bocsi a hosszú szövegért :oops:
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.01.24. 12:24:48

Soha nem fog kiderülni, mennyi pénzbe került Neymar, ahogy szvsz az sem, hogy mennyi a tényleges adóssága a klubnak. Rosell papíron kivált a körből, de biztos, hogy lesz még köze a Barcelonához. Szerintetek mennyi ember pumpálja ide a zsetont meg egyúttal lop is a Barcától, akit ő hozott ide? Például a katari csávó, az izraeli miniszterelnök meg a tököm tudja még kicsoda. Konkrétan nem sok olyan üzlet van, amibe nagyobb pénz van, mint a futball. És látva például a kérdéses 2022-es vb előkészületeit, nem hiszem, hogy itt a klubnak filléres problémái lennének. Kidőlt egy ember, sok a kérdés, de egy idő után elcsitulnak a hangok és megy majd minden a régiben.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.01.24. 12:17:18

Bob_Marley írta:
Sanama írta: Mondjuk épp vicces ez a dolog. Mert Rosell most azért mondott le, mert kedvencét megvette kétes körülmények között, szóval Laportának innentől kezdve Henryt sem lehet felróni.
És pont ezeket írtam le anno Neymar leigazolásánál, hogy ugyanezt csinálja Rosell. És felhárborítónak is tartottam meg tartom most is. Azt meg nem értem miért ne lehetne felróni.
A számokat nem tudjuk azt se lehet innen eldönteni, hogy kinek van igaza kinek nincs, ezáltal megkérdőjelezhető, hogy mi történt, de nagyon drágán vettünk a végén játékosokat, s alig kaptunk pénzt, és pl mezszponzort is Rosell szerezett (most már felmerül hogyan??)
Egyik kutya másik eb, Laporta nálam nem elnöknek való volt, mosolygott meg örült a góloknak, tényleg mint egy szurkoló, de nem volt olyan mint egy elnök.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha most említetted a Laporta-Henry szálát, akkor azért említsük meg azt is, hogy most Rosell ugyanazt csinálta. Csak annyi, hogy ha az egyiknél megjegyezzük, akkor a másiknál is tegyük oda. A felrovást meg arra értettem, hogy Laportát lehúztad/tátok, hogy ő szurkoló, mert kedvencét megvette. Akkor Rosell is az.(nyilván túlzok)

Bár szerintem az egyik játékos bizonyította, a másik meg még fogja, hogy szükség volt rá itt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.01.24. 12:10:09

Sanama írta: Mondjuk épp vicces ez a dolog. Mert Rosell most azért mondott le, mert kedvencét megvette kétes körülmények között, szóval Laportának innentől kezdve Henryt sem lehet felróni.
És pont ezeket írtam le anno Neymar leigazolásánál, hogy ugyanezt csinálja Rosell. És felhárborítónak is tartottam meg tartom most is. Azt meg nem értem miért ne lehetne felróni.
A számokat nem tudjuk azt se lehet innen eldönteni, hogy kinek van igaza kinek nincs, ezáltal megkérdőjelezhető, hogy mi történt, de nagyon drágán vettünk a végén játékosokat, s alig kaptunk pénzt, és pl mezszponzort is Rosell szerezett (most már felmerül hogyan??)
Egyik kutya másik eb, Laporta nálam nem elnöknek való volt, mosolygott meg örült a góloknak, tényleg mint egy szurkoló, de nem volt olyan mint egy elnök.
Kép
Kép
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.01.24. 12:03:06

Ezzel egyet is értek, hogy meghúzta a nadrágszíjat, rendben is volt. De pl az Henry példa jó, mert őt pl ha jól emlékszem Laporta szerette volna, mert szerette a játékát....Ez mi? Egy elnöknek a gazdasági oldalt kell megoldania, az hogy a csapatba ki kell meg majd eldöntik mások. Valaki lejjebb írta ő szurkoló volt, nem elnök.
Mondjuk épp vicces ez a dolog. Mert Rosell most azért mondott le, mert kedvencét megvette kétes körülmények között, szóval Laportának innentől kezdve Henryt sem lehet felróni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.01.24. 11:50:10

LG írta: Emlékezzünk vissza, hogy Laporta elnöksége kezdetén éppen, hogy keményen meghúzta a nadrágszíjat, és véget vetett az előző elnökség esztelen pénzszórásának. Amig Rijkaard volt az edző, addig szerintem nem nagyon lehetett Laporta igazolásaiba belekötni, talán Henry volt az, aki drágább igazolás volt, és nem igazán vált be, de ez is inkább véleményes.
Pep alatt elindult a pénzszórás, de ezt eleve az tette lehetővé, hogy Laportáék rendbe hozták a klub anyagi helyzetét. Az igazolások meg Pep kérésére történtek, Laporta meg jó elnökként teljesítette azokat. Talán nem így kellett volna tennie, de azt ne feledjük, ez volt a Barca talán legsikeresebb korszaka! Szerintem sok csapat szurkolói kiegyeznének ezzel, csak mi panaszkodunk.
Hogy mennyire terhelték meg ezek az igazolások a klubot, azt nem tudjuk pontosan, mert a két ex-elnök mást állít, de most Rossel lemondása nem éppen őt igazolja.
Ezzel egyet is értek, hogy meghúzta a nadrágszíjat, rendben is volt. De pl az Henry példa jó, mert őt pl ha jól emlékszem Laporta szerette volna, mert szerette a játékát....Ez mi? Egy elnöknek a gazdasági oldalt kell megoldania, az hogy a csapatba ki kell meg majd eldöntik mások. Valaki lejjebb írta ő szurkoló volt, nem elnök.
komutnemukod írta: Ezt a "több mint egy klub" dolgot pedig ne keverjük már állandóan mindenhova. Ez reklám és nem más. Pont annyira mérvadó mint a "just do it" vagy az "I'm lovin it" egy sima szlogen amivel protokoll eseményeken villognak, vagy amivel merchandise termékeket lehet eladni.
Ezzel maximálisan egyetértek, s pl ezt is Laporta hozta be, amivel nem is volt baj, mert pénz lett a szlogenből, de alapvetően ennek az egy mondatnak egy politikai üzenete volt/van, s a katalán egyenjogúságot hirdeti.

Ha mindegy, hogy 10 millió valaki vagy 300, akkor elnézést a kifejezésért de jogtalanul sír az illető ha:
1; Miért nincs szurkolás a stadionban :arrow: Ázsiai piacról kell a pénz, ők meg kijönnek napoznak egyet
2; Miért nincs normális felkészülés :arrow: Mert szintén Ázsia és USA ahonnan jön a pénz, sőt meg kell jelenni szezon közben Ugandában, Szváziföldön, Eszkimóknál, s néha shaolin papokkal is kell nyomni egy edzőmeccset....
3; Miért drága a jegy, az utazás :arrow: Mert a háromszázmillióhoz szintén kell valahonnan pénz
4; Miért van Sufnituning felirat a mezen :arrow: pénz
5; Stadion név :arrow: pénz

Mind arra irányul, hogy akkor valaki döntse el melyik oldalt "választja", ha azt mondjuk mindegy mennyit költünk rendben van, de azt a pénzt valahogy be kell szedni lehet simliskedéssel, lehet kölcsönt kérve lehet akárhogy, de pénz kell. Rohadtul nem mindegy hol tudunk spórolni, s mit mire költünk el.
Kép
Kép
Kép
komutnemukod
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.11.02. 19:20:59

2014.01.24. 11:35:43

barka írta:Számomra az egész egy nagy sz@rkavarás. Itt valami más lehet a háttérben. Ennyi erővel a Milánnál és Internél félévente lehetne választásokat tartani. :)
(khm, khm, Cosa Nostra... :)
Nekem egy óriási csalódás Rosell, amint van egy kis baj már menekülők is a hajóról, sőt elsőként hagyom el azt. Nem hiszem, hogy amikor jelöltette magát nem számolt a fenyegetésekkel. Amikor Laportával anno együtt kezdték és kitiltották a stadionból az úgy nevezett "B" közepet, akkor millió fenyegetést kaptak és nem hiszem, hogy csak az elnök hanem az alelnök is.
Felfoghatatlan és érthetetlen az egész, ...
A legnagyobb gond itt az lehet, hogy amíg az említett 2 Olasz csapatnál a tulaj a saját zsetonját szórja, addig a Barca egy Sport egyesület ami köz vagyont kezel. Itt sokkal melegebb csak úgy zsebbe csúsztatni a pénzeket hiszen az hűtlen kezelést sejtet. Ennek a lemondásnak a hátterében ez lehet. Ez ugye felveti azért a másik oldal(Neymar "család") felelősségét is. Hiszen amennyiben a vesztegetés fenn áll azt 2 dolog indokolhatja.
Elsőre sima sikkasztás amibe haverként bele lett vonva a Neymar menedzsment(és még ki tudja ki), mondván kiveszünk ilyen-olyan indokkal lóvét egy Klub kasszájából és osztjuk egymás közt.
A másik, hogy a Neymar csapat olyan igényekkel állt elő az üzlet kapcsán amik csalásra kényszerítették a klubot. Itt ugye az adózás elkerülése lehetett a motiváció, illetve az adóval csökkentett kifizetés. Gondolok itt arra, hogy a tárgyalás folyamán a játékos képviselői annyit mondtak, hogy x milliót akarnak zsebbe rakni és az számukra másodlagos, hogy milyen úton kerül oda. Ez ugye 2 féle képpen lehetséges egyik, hogy az adó mértékével felszorozzák és kifizetik, illetve ha meg "spóroloják" az adót és vagy zsebbe vagy adománynak álcázva adómentesen fizetik ki.
Jár még az ártatlanság vélelme is a feleknek, én ennek személy szerint adok 5% esélyt. Az ártatlanságban annyi ráció lehet, hogy egy belső harcot vesztett el Rossel. Azt nem hinném, hogy kivülről jövő támadás okozna ekkora felfordulást.
Ezt a "több mint egy klub" dolgot pedig ne keverjük már állandóan mindenhova. Ez reklám és nem más. Pont annyira mérvadó mint a "just do it" vagy az "I'm lovin it" egy sima szlogen amivel protokoll eseményeken villognak, vagy amivel merchandise termékeket lehet eladni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.24. 11:31:06

noname írta:
visca el barca írta:az a legnagyobb baj, h teljesen életszerűtlen az egész. miért fenyegetik? el tudja valaki képzelni h jóskapista felhívja hajnali kettőkor és azt mondja hogy mond meg mennyi volt neymar különben megölöm a családodat?
igen.

Amikor a Barcáról van szó vagy imádják és azt hiszik h a csapatot védik, vagy utálják és a vesztét akarják.
Rengeteg a fanatikus itt is, ott is,
hát nem tudom, én ha socio lennék hót tennék rá mennyibe került, nálunk van a világ legnagyobb tehetsége. miért jó az ha valaki a saját fészkébe piszkít nem értem. főleg ugy h neki egy forintjába nem fájt a transzfer.

mindegy jöjjön csak vissza laporta és szórjuk két kézzel a pénzt. nem tudom egyes emberek mit vannak annyira oda érte. :? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.01.24. 11:26:11

visca el barca írta:az a legnagyobb baj, h teljesen életszerűtlen az egész. miért fenyegetik? el tudja valaki képzelni h jóskapista felhívja hajnali kettőkor és azt mondja hogy mond meg mennyi volt neymar különben megölöm a családodat?
igen.

Amikor a Barcáról van szó vagy imádják és azt hiszik h a csapatot védik, vagy utálják és a vesztét akarják.
Rengeteg a fanatikus itt is, ott is,
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.24. 11:15:19

az a legnagyobb baj, h teljesen életszerűtlen az egész. miért fenyegetik? el tudja valaki képzelni h jóskapista felhívja hajnali kettőkor és azt mondja hogy mond meg mennyi volt neymar különben megölöm a családodat?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.01.24. 11:11:52

Bob_Marley írta:
Én viszont nagyon remélem Laporta nem jön vissza, nincs szükség az esztelen pénzdobálásra....
Emlékezzünk vissza, hogy Laporta elnöksége kezdetén éppen, hogy keményen meghúzta a nadrágszíjat, és véget vetett az előző elnökség esztelen pénzszórásának. Amig Rijkaard volt az edző, addig szerintem nem nagyon lehetett Laporta igazolásaiba belekötni, talán Henry volt az, aki drágább igazolás volt, és nem igazán vált be, de ez is inkább véleményes.
Pep alatt elindult a pénzszórás, de ezt eleve az tette lehetővé, hogy Laportáék rendbe hozták a klub anyagi helyzetét. Az igazolások meg Pep kérésére történtek, Laporta meg jó elnökként teljesítette azokat. Talán nem így kellett volna tennie, de azt ne feledjük, ez volt a Barca talán legsikeresebb korszaka! Szerintem sok csapat szurkolói kiegyeznének ezzel, csak mi panaszkodunk.
Hogy mennyire terhelték meg ezek az igazolások a klubot, azt nem tudjuk pontosan, mert a két ex-elnök mást állít, de most Rossel lemondása nem éppen őt igazolja.
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2014.01.24. 10:09:16

Számomra az egész egy nagy sz@rkavarás. Ne mondja már nekem senki, hogy egy átigazolási simlizésért le kellene mondania az elnöknek, még ha többet is fizetünk ki. Itt valami más lehet a háttérben. Ennyi erővel a Milánnál és Internél félévente lehetne választásokat tartani. :)
(khm, khm, Cosa Nostra... :)
Nekem egy óriási csalódás Rosell, amint van egy kis baj már menekülők is a hajóról, sőt elsőként hagyom el azt. Nem hiszem, hogy amikor jelöltette magát nem számolt a fenyegetésekkel. Amikor Laportával anno együtt kezdték és kitiltották a stadionból az úgy nevezett "B" közepet, akkor millió fenyegetést kaptak és nem hiszem, hogy csak az elnök hanem az alelnök is.
Felfoghatatlan és érthetetlen az egész, és ha már mindig jönnek a "több, mint egy klub" dumával, akkor igazán vehetnék a fáradságot, hogy rendesen lekommunikálják a dolgot, mint amire egész elnökségük alatt sosem voltak képesek- gondolok itt Abidal elengedésére is.
Azt meg, hogy Laporta, hogy szórta a pénzeket, kicsit erősnek érzem, mert erre sosem derült fény és ki más állítaná ezt, mint Rosell, akiről az elmúlt hónapokban a nem éppen a példaértékű elnököt hallottuk. Ha ezek után választanom kellene inkább akarnám Laportát, aki három ciklusán át a semmiből építette fel Európa legjobb klubjává a barcát, mint Rosellt aki már rohan is egy állítólagos Neymar ügy miatt. Bezzeg amikor már viszketett a keze a vezetésre akkor könnyű volt bizalmatlansági indítványt kezdeményezni az elnök ellen. És mielőtt pálcát törünk Laporta felett, és Rosellt istenítjük, hogy mekkora gazdasági szakember, vegyük már számításba, hogy Sandro a világ legsikeresebb klubját vette át, míg Laportának egy hatodik helyen végzett mentálisan megtört Barcát kellett felépítenie.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.24. 09:35:13

Azonkívül, hogy lemondott az elnökünk, mást nem igazán tudtunk meg. :roll: Egy ilyen botrány a semmiért nem robban ki csak úgy, valószínűleg jó pár dolog van a Neymar ügylettel kapcsolatban, amiről a közvéleménynek fogalmas sincs. Viszont, ha már a bíróságon van az ügy, akkor valamilyen formában, de ki fog szivárogni az információ, ami reméljük az lesz, hogy minden rendben van a szerződéssel kapcsolatban. Nem lenne túl jó, ha a csapat inná meg a levét a vezetőség simlisségének. :?

Rosell meg...olvasni lehetett, hogy azért is mondott le, nehogy a továbbiakban a klub hírneve szenvedjen csorbát. Ezzel már egy kicsit elkésett. A Neymar ügyletben meg általánosságban a klub körüli teendőkben a jelenlegi elnökség minden egyes tagja benne volt, csak Rosell van a leginkább reflektorfényben, elvégre ő az elnök. De ugyanúgy mindenkinek le kellett volna mondani és az egész bagázst lecserélni, mert így elég furcsán hat az egész.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman14 2014.01.24. 10:40:44-kor.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.01.24. 09:18:20

mp10 írta: A transzfer teljesen tiszta, semmit nem kell elrejtenünk, mert mindent meg tudunk magyarázni.”
Mit kell meg magyarázni egy tiszta szerződésen? :-k
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
mp10
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.10.21. 18:43:00

2014.01.24. 09:15:37

Ez azért érdeke ..egyik nap kéri a bíróságot ,hogy kérjék be a szerződést ..

„Ismételten szeretném megerősíteni: Neymar játékjogáért 57.1 millió eurót fizettünk, és pont. Már nem is tudom, hányadik alkalommal mondom ezt el. Ha már erről beszélünk ismét, megragadnám az alkalmat, és - a lehető legnagyobb tisztelettel a bíróság felé – azt szeretném kérni, hogy kérjék be a szerződéseket. A transzfer teljesen tiszta, semmit nem kell elrejtenünk, mert mindent meg tudunk magyarázni.”

..aztán amikor bekérik ,akkor lemond ..valami nem stimmel !!!! [-X [-X
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2014.01.24. 08:17:26

Józan paraszti ésszel, ha Neymar miatt lemond, akkor valami nem tisztaa háttérben. Eddig nem foglalkoztam ezzel, de ez a megfutamodás ledöbbentő és gyanússá tesz mindent. Azt hagyjuk már, hogy a családját ért támadások miatt. Egy ilyen nagy klub elnökét mindig érik alaptalan vádaskodások, fenyegetések - sajnos -, nagyon hasonlít a politikához, ez vele jár. Ócska kifogás. Előre tudta, hogy ilyen lesz. Eddig csípőből visszalőtte, most meg olyan érzékeny, mint egy virágárus. Ellenben, ha teszem azt, tényleg 100 milliót fizettünk, akkor mért hazudtak? Adózás, Santos, vagy a klub anyagi filozófiájába nem fért bele? Fene tudja.

B. elnöksége szerintem csak átmeneti lehetne, lesz is gyanítom tüntetés. Időközit kell kiírni.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.01.24. 08:17:07

én oda vezetem vissza (gondolatban) az ügyet, hogy ma Spanyolországban Perez politikai, gazdasági súlya -támogatottsága jóval erősebb mint Rosell-é volt. tehát ha Perez akarta Neymart (márpedig úgy tűnt hogy akarta) akkor a megszerzéséért nem akármilyen eszközöket kellett Roselléknek bevállalni!
hogy ezek mik voltak, persze nem tudjuk, de ha a legfelsőbb bíróság bevállal egy ilyen ügyet akkor az minimum kétesélyes.
az valóban érthetetlen, hogy az elnök mire alapozza azt, hogy az elkövetett(esetleges) szabálytalanságok azzal, hogy lemond - leválhatnak a Barcelona klubról?! még ha jogilag lehet is egy ilyen fejlemény, a sajtó majd gondoskodik róla, hogy összemossa....
sajnos ennek a lemondásnak inkább az lehet a logikája, hogy a KÉNYSZERŰ eltávolítása amúgy is csak idő kérdése..... bár ne lenne igazam.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.24. 07:38:29

Sanama írta:Amennyiben tényleg a Neymar üzlet miatt mondott le, akkor ezt én sem tartom jónak. Mivel az a banda, akivel ezt lebonyolította az marad a helyén, csak "1 fejét levágták".

Ha meg nem a Neymar üzlet miatt mondott le , akkor fogalmam sincs mi miatt...
Megválaszoltad a kérdést. :wink: Ha Neymar ügyében lenne vmi, akkor kiderül, hogy mi történt és akkor az egész bandának mennie kellene. Ezzel szemben mindenki ott marad a helyén Rosellen kívül, az igazolásokért viszont az egész elnökség együtt felel. Ha bármi turpisság lenne a dologban, akkor az eddig gazdasági elnök Bartomeu venné át az elnök helyét, ami ugye meg is történt? Nem ésszerű.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.01.24. 07:33:21

Elnézést "kristop" azt sem tudjuk, csak azt, hogy Ő mondta. Majd meglátjuk. Majd lesz másik elnök- ezt tuléljük. Inkább az izgat, hogy Neymar szerzőését ne érvénytelenitsék - ne tudom ezt lehet-e, vagy az, hogy a club ne kerüljön hátrányba.
Fecó
Lezárt