Thiago Alcántara

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.20. 15:15:51

vége az u21-nek, kiállhatna vmit nyilatkozni, mert elég uncsi már ez aqtinglitangli hangulat vele kapcsolatban
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.06.20. 14:52:06

Messa írta:
sjay írta:Komoly önértékelési problémái lehetnek, ha azt gondolja kiszoríthatja Xavit vagy Init a kezdőből, egyikük sem az a kaliber, akit 1-2 éven belül pótolni kell.
Hát Xavi szerintem erősen az a kaliber. Sőt továbbmegyek, szerintem a következő szezon lesz az utolsó, ahol stabilan betonkezdő lesz. Cesc át fogja venni a helyét szép lassan.
Én azért nem "írnám" még le őt, rejthet még tartalékokat. De ezen felül igazad van, mondjuk Én úgy érzem, nem Fabre az, aki majd teljes értékűen tudja Őt pótolni.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.06.20. 14:46:48

sjay írta:Komoly önértékelési problémái lehetnek, ha azt gondolja kiszoríthatja Xavit vagy Init a kezdőből, egyikük sem az a kaliber, akit 1-2 éven belül pótolni kell.
Hát Xavi szerintem erősen az a kaliber. Sőt továbbmegyek, szerintem a következő szezon lesz az utolsó, ahol stabilan betonkezdő lesz. Cesc át fogja venni a helyét szép lassan.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.06.20. 14:39:45

Mikaos írta:
Azt ugye belekalkulálod, hogy idén 2 hónapig sérült volt, míg tavaly nem?!
Ez a szezonnak több, mint az 1/5-öd részét jelenti.
Ősszel volt sérült, mégse kapott lehetőséget a tavasszal bl meccsen csak a Bayern elleni visszavágón csereként. A bajnokságban ugyan annyiszor lépett pályára mégis 400 perccel kevesebbje van. Nyilván valamennyivel több szerepet kapott volna, de nem annyival, mint amennyivel kevesebbet játszott.
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.06.20. 14:27:51

Tarsi88 írta:Thiago játékpercei:
-Tavaly:
Liga 27 meccs 1825 perc
BL 7 meccs 431 perc
Kupa 8 meccs 468 perc
Összesen 42 meccs 2724 perc

-Idén:
Liga 27 meccs 1414 perc
BL 2 mecs 116 perc
Kupa 7 meccs 379 perc
Összesen 36 meccs 1909 perc

Mindezt úgy, hogy Xavi szezonja messze nem nevezhető tökéletesnek és Fabregas teljesítménye is iszonyat rapszodikus volt. Ha távozni fog az azért lesz, mert Tito messze nem bízik benne annyira mint Pep, nem hogy szépen lassan előrébb lépkedne a ranglétrán, még visszafelé halad.
Azt ugye belekalkulálod, hogy idén 2 hónapig sérült volt, míg tavaly nem?!
Ez a szezonnak több, mint az 1/5-öd részét jelenti.
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.06.20. 14:14:42

Thiago játékpercei:
-Tavaly:
Liga 27 meccs 1825 perc
BL 7 meccs 431 perc
Kupa 8 meccs 468 perc
Összesen 42 meccs 2724 perc

-Idén:
Liga 27 meccs 1414 perc
BL 2 mecs 116 perc
Kupa 7 meccs 379 perc
Összesen 36 meccs 1909 perc

Mindezt úgy, hogy Xavi szezonja messze nem nevezhető tökéletesnek és Fabregas teljesítménye is iszonyat rapszodikus volt. Ha távozni fog az azért lesz, mert Tito messze nem bízik benne annyira mint Pep, nem hogy szépen lassan előrébb lépkedne a ranglétrán, még visszafelé halad.
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.06.20. 14:07:42

nismopedro írta:Az meg hogy ő 2-3 éven belül kezdő lesz a válogatottban nem olyan biztos, Pirlo is 36 és egész jól elvezetgeti az olasz válogatottat meg a Juventust. .
Pirlo idén volt 34 éves, azért közel sem mindegy az a +2 év.

Mellesleg, Thiago szerintem nyáron távozik, amit egyrészről megértenék, másrészről viszont nem. Komoly önértékelési problémái lehetnek, ha azt gondolja kiszoríthatja Xavit vagy Init a kezdőből, egyikük sem az a kaliber, akit 1-2 éven belül pótolni kell. Viszont megértem azt is hogy játszani szeretne, nagy tehetség, hosszú és sikeres karrier lehet előtte. A kérdés csak az, hogy egy MU-játékszisztémában pl. hogyan tudna helytállni.
nismopedro
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:27:58

2013.06.20. 13:50:27

Szerintem nem igazán tudja ő még hogy hol is van a helye. Párhuzamokat meg kár vonni Xavi és Ini között karrier szempontjából. Az meg hogy ő 2-3 éven belül kezdő lesz a válogatottban nem olyan biztos, Pirlo is 36 és egész jól elvezetgeti az olasz válogatottat meg a Juventust. Szóval ha Xavi nem sérül meg komolyabban simán mehet még bő 3 évig, és akkor oly mindegy hogy a kis zseninek nyilvánított Thiago ül nálunk a padon vagy állandó kezdő máshol.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.06.20. 13:18:22

Értem, játszani szeretne. Értem, hogy ott akar lenni a vb-n. De vki érti, hogy mi a francnak akar lelépni? Az EB-n azért nem volt ott, mert előtte megsérült. Tehát válogatott kerettag. Ergo ha marad, akkor is válogatott lesz, ha hozza a szintet. Elmegy egy másik csapatba, ugyanúgy válogatott lesz. Mindkét esetben kint van a vb-n, de biztos vagyok a padot fogja végig koptatni, mert jelenleg legalább 3-an vannak előtte a sorban...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.20. 12:59:09

Vhol tényleg érthető a logika ami elapján váltani szeretne, de még egy MU-ban sem garantálható számára a kezdőtagság, és akkor még finom voltam. Az pedig tény, hogy VDB szívesebben mazsolázgat a hazai kínálatból, a két spanyol gigáazra (bár inkább a Barca-ra) építi a csapatát. Ha ezt vesszük akkor csak rosszabbul jár, ha eligazol, ha a vb-kerettagság a cél. Ott van pl. Mata. A Chelsae-ben csapata húzóembere, szinte legjobbja, a válogatottban pedig köze nincs a kezdőhöz.
Azonban számomra ez: „már nincsen több korosztályos együttes, itt az idő, hogy színre lépjek, és teljes felelősséget kapjak. Az az álmom, hogy játszhassak a brazíliai világbajnokságon, ehhez azonban a következő idényben napról napra bizonyítom kell a képességeimet”. nem egyenlóő azzal, hogy itt akarja hagyni a csapatot és tőlé ha jók az értesüléseim ennyit tudtunk meg. Szóval nem kell itt biztosra venni ezt az elvágyódást. Ez az uborkaszezon.
Fabregas esete pedig nagyon érdekes, mert jelenleg lehet, hogy előtte van, de nem vennék rá mérget hogy ez sokáig így is marad. Thiago sokkal ferjlődőképesebb mint Cesc, a köv szezonban talán még nem, de azután sztem helyet cserélnek a "rangsorban".
Forca Barca!!!!
franklin
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010.09.20. 17:42:49
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2013.06.20. 12:58:00

Laza írta:kölcsön szerződés a legkedvezőbb mindekinek...
A múltkor már beszéltünk róla. Kölcsön szerződésben vele kapcsolatban egyetlen klub sem gondolkodik. Jelenleg a kérői csak végleges szerződést
hajlandóak kötni.Persze ez még változhat a nyár folyamán.
Mondjuk ezt a végleges vásárlási opciót valahol meg is értem.(ennyi pénzért)
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2013.06.20. 12:49:28

göndör írta:flegma!!! saját magától elájult figura! azon a kevés meccsen is felejthetőt nyújtott!! nem értékelem le az u21 b eu.bajnokságot de ugye az azért más mint brazilia? a korosztálybeli különbségről nem is beszélve. apja a fő keverő már évekkel ezelőtt el akarta vinni! piár-fogás! hát vigye!! engem a barcában nyújtott teljesítménye nem nyűgözött le. érezhető volt a belőle áradó sértődöttség. hol van ő a messi - féle alázattól, attól a fajta türelemtől amire valaki már e-témában hivatkozott? bizonyítsa, hogy jobb, vagy legalább egyenértékű attól-azzal, akinek a helyén akar játszani. tehetségét nem vitatom, de ideje lenne végre igazolni azt. igaz mindezt "csak barca" szinten. addig viszont enyhén szólva is legyen szerény másképp szólva:csend!!!!
Húú nagyon nem értünk egyet..
Én nagyon nem szeretném, ha elmenne. Nem flegma és nincs elájulva magától. Teljesen érthető, hogy ő játszani szeretne. Az oké, hogy a csapat érdekeit tartja szem előtt valaki, de játékpercek nélkül mit sem ér az egész. Örülnék ha maradna, (szerintem bizonyította, hogy képes lehet átvenni Xavi helyét) persze kell tanulnia még sokat, főleg fejben, mivel van benne egy kicsi "szabad vagyok, magam ura" érzet, de egy kis tökösség nem is árt a csapatunkba. Remélem marad. :)
més que un club
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.20. 12:33:15

kölcsön szerződés a legkedvezőbb mindekinek...
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.06.20. 12:29:05

Miből sikerült ezeket a következtetéseket levonni? "Flegma, nagyképű, önmagától elájult stb.." Személyes ismeretség vagy mások kommentjei által?

Bizonyítson? Hol? Ahol lehetett ott odatette magát. Nem az ő hibája, hogy nem kap több lehetőséget abban a csapatban, ahol nevelkedett.
Sajnos/szerencsére egy korszakos zseni (inkább több) van a posztján, akinek vezérletével a Barca történelmet írt.

22 évesen többre vágyik, teljesen érthető az ő szemszögéből. Világbajnokságra akar kijutni, akár kispadosként/kerettagként is. Ez is teljesen érthető részéről.
Más kérdés, hogy józan szurkolói ésszel gondolkodva várnia kellene.

Lehet rajta mazsolázni napokig, hogy mi a jó vagy nem neki. Ő dönt, tiszteletben kell tartani. A fenti megnyilvánulásokat erről a játékosról talán jobb lenne más emberekre használni más helyen.
göndör
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.06.11. 12:17:30

2013.06.20. 12:06:07

flegma!!! saját magától elájult figura! azon a kevés meccsen is felejthetőt nyújtott!! nem értékelem le az u21 b eu.bajnokságot de ugye az azért más mint brazilia? a korosztálybeli különbségről nem is beszélve. apja a fő keverő már évekkel ezelőtt el akarta vinni! piár-fogás! hát vigye!! engem a barcában nyújtott teljesítménye nem nyűgözött le. érezhető volt a belőle áradó sértődöttség. hol van ő a messi - féle alázattól, attól a fajta türelemtől amire valaki már e-témában hivatkozott? bizonyítsa, hogy jobb, vagy legalább egyenértékű attól-azzal, akinek a helyén akar játszani. tehetségét nem vitatom, de ideje lenne végre igazolni azt. igaz mindezt "csak barca" szinten. addig viszont enyhén szólva is legyen szerény másképp szólva:csend!!!!
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2013.06.20. 11:49:26

Tényleg az lett volna a legjobb neki, ha a brazil válogatottban mutatkozik be.
Mindegy, remélem marad, de akár kölcsön is lehetne adni, mindenféle opció nélkül. Bár ez nem szokott jól elsülni nálunk. Inkább maradjon és bizonyítsa, hogy lehet rá számítani bárki ellen, bármikor.
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.06.20. 11:42:56

Ha Xavi és Iniesta egészségesek lesznek jövő nyáron, akkor is maximum csak a cserepadra ülhet majd le Thiago a VB-n. De ha itt marad, az ugyanúgy garantálva lenne: nem több, nem kevesebb. Teljesen érthetetlen.
Ja, és még a Fabregas, Mata, Cazorla, Arteta négyest is meg kéne előzni, hogy egyáltalán a cserepadra férjen. Mondjuk annyiban igaza lehet, hogy ebben a névsorban könnyebben tudna előrelépni folyamatos kezdőtagság esetén - talán.
Illetve azt se felejtsük el, hogy egy teljesen új helyen kellene játszania, ahol még az sem garantált, hogy az első hónapokban sikere lesz. Sőt, az is lehet, hogy nehézségei lesznek az évek óta berögzült Barca-stílus miatt.
Állítom, hogy a következő szezonban nem fog többet játszani az új csapatában sem, mint amennyit nálunk játszana.
(És most így elsőre "Giovanni Dos Santos-szagot" érzek. Nem örülnék neki több okból sem.)
Renka
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.01.31. 13:18:28

2013.06.20. 10:52:47

Tök jó, h válogatott akar lenni, de ott is ugyanazok a játékosok állnak előtte a sorban, akik a Barcában... Egyébként továbbra is azt gondolom, h idén azért kapott lehetőséget...néha megcsillogtatta a tehetségét, néha meg olyan hajmeresztő hibákat követett el, amit azért egy 22 éves játékostól már nem várna az ember...
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.06.20. 10:23:38

Ha egy maximalista emberről beszélünk,és azok vagyunk, márpedig szerintem Ő is az, ahogy egy sportoló legyen is az. Szóval akkor totálisan érthetetlen ez a hozzáállás most tőle. Miért? Mert ha a keretbe vhogy be is kerül, nem hiszem,h úgy akar Világbajnok lenni esetleg,h játszik kétszer 8 percet a tornán. Hanem majd úgy akar,h nagy szerepe is legyen benne.

Ezért kockáztatná azt,h a számára tökéletes helyen 1-2 de 3 éven belül biztos, kezdő lehessen egy olyan csapatban, ami akkor is a legszűkebb elit tagja lesz Európában, és minden fontos trófeára esélye lesz. Onnantól a válogatott béli szereplés is garantált lenne.

Szóval szerintem nagyon mellé fog lőni ha elmegy, persze az egész okfejtés ott kezdődik,h Ő maximalista,és van annyira egoman,h Ő szerves része akar lenni a válogatottnak,és a klubjának is. Ha elmegy, hosszútávon elbukja a Barcát, és rövidtávon max egy kerettagságot nyer 2014re, pedig 2016ra már akár alaptagja is lehetne az EB-n a spanyoloknak.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.20. 09:48:52

De azért meg, hogy elmondhassa, hogy én ott voltam a 2014 es VB-n, azért képes eligazolni?? Előtte van még vagy négy VB. Ez olyan Anakin Skywalkeres hozzáállás :D Hiába próbálta Obi van lecsillapítani. Na mindegy. Ő döntése.
Kép
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.06.20. 09:34:58

Slither írta:Nem azt mondja hogy kezdeni akar a valogatottban a VB-n, hanme hogy ki akar jutni a VB-re. A kerettagsaghoz is tobbet kell jatszania es mutatnia VdB-nek, ezert akar elmenni. :wink:
igen, de szerintem még a keretbe se nagyon fér, mert pont ott a legerősebb a spanyol csapat.szinte az összes válogatottba beférne, de ide egyszerűen (még) nem.
az a furcsa helyzet van, ha a brazilolkat választja, sima kezdő két éve.onnan pont egy ilen ember hiányzik.
Forca Barca
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.06.20. 09:27:30

Nem azt mondja hogy kezdeni akar a valogatottban a VB-n, hanme hogy ki akar jutni a VB-re. A kerettagsaghoz is tobbet kell jatszania es mutatnia VdB-nek, ezert akar elmenni. :wink:
progyface
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2006.11.15. 12:33:40

2013.06.20. 09:24:55

Hm, nehéz döntés valóban. Azt gondolom, hogy még egy évet türelmesen végig kellene csinálnia itt. Van még ideje bizonyítani a válogatottban.
Viszont azt a feltevést az idekapcsolódó cikkben nem értem, hogy már most beférne a felnőttek közé. Hogy is van ez? Mikor ott ugyanazok az emberek vannak előtte, mint itt a Barcában. Azt gondolom, hogy apuka keveri itt a kártyákat a háttérben sajnos.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.06.20. 09:21:07

egyáltalán nem bánom ha elmegy.
mivel szerintem kicsit sokat akar a szarka...ahhoz Ő édes kevés(még!, engem ezek az U-s eb-k,vb-k nem hatnak meg egyáltalán), hogy mondjuk a kezébe vegye egy igazai nagy csapat középpályáját és mondjuk egész szezonban úgy játszon, hogy ő akár kit is kiszorítson Vb-ig a spanyol kezdőből.(papíron és nem csak papíron a legerősebb és legesélyesebb kezdőből)
Ahelyett, hogy maradna a popóján kivárná ezt az egy évet és szépen épülgetne befelé, oda ahová a legjobban illik, mint játékrendszer.
Ráadásul semmi olyat nem mutatott, ami miatt könnycseppeket fogok hullajtani a kihaénnem pofikájáért.
Ettől függetlenül nem szeretném, hogy elmenjen, de ha neki ez kell és játszani szeretne, hajrá, a soha viszont nem látásra:)De a Vb-t felejtse el, vagyis a csoport 3.ik meccsén esetleg játszhat, ha úgy állnak a spanyolok.
Forca Barca
DonAndres
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013.04.12. 17:14:42

2013.06.20. 08:48:21

1 ötlet.:
Miért nem állapodunk meg vele hogy erre az 1 évre kölcsönadjuk?! Nyugodtan odaadhatnánk példáúl az Atleticonak,akkor a Bl-ben is játszana,nem is lenne gyenge csapatban,viszont a lehetőséget megkapná...Vagy esetleg ott a Dortmund,Götze helyére odamehetne 1 évre..
Miért kéne egyből eladni?
Meg egyébként nem értem hogy Thiago mit gondol?!Itt Xavi és Ini is elötte van,akkor a válogatottban nem lesz?Még a keretbe is igen nehéz lesz beférnie,mert ha abból indulunk ki hogy kik a cserék,akkor egy Cazorla-Mata duót sem könnyű kiszorítani,főleg ha hoznak egy olyan évet mint idén..
Szóval a lényeg,hogy ha Thiago elmegy,akkor egy új csapatba,egy teljesen új helyen,a Pl esetén egy teljesen új bajnokságban kell úgy teljesítenie az első szezonjában,hogy az már szinte lehetetlen.!
Lezárt