Thiago Alcántara

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.07.07. 11:58:32

Poszi írta:Kedves connor! Először is köszönöm a becsmérlő szavakat. Másodszor pedig nem talált, direkt leírtam, hogy én is mérges vagyok rá, ami az én szótáramban nem azt jelenti, hogy támogatnám az ilyen hozzáállást. Attól még, hogy valaki elfogad egy döntést, nem jelenti feltétlenül azt, hogy egyet is ért vele. De sebaj. Már megszoktam az efféle reagálásokat... Remélem azért nincs harag. ;)
Nem, nincs harag, máskor ne személyeskedéssel kezdd a hsz-t (bár itt ez sokaknál szokás, ha egy másik vélemény nem tetszik) és a válasz sem lesz hasonló. Ha a tapsolós részt kihagyod, akkor még el is tudtunk volna róla vitázni személyeskedés nélkül.

Thiago-ról. Nekem is el kell, fogadni a döntését, sőt, mindenkinek el kell, mert nincs beleszólásunk. Én viszont azért "kívánom" a bukását, mert nem ennek kellene jó példaként a fiatalok előtt állnia. Az utóbbi évtizedekben távozott Barca-nevelések közül igazán sikeres csak Fabregás tudott lenni, meg talán Luis Garcia, utóbbi is csak a BL-cím miatt.
Thiago esete viszont más Cesc esetéhez képest. Cesc a B-ből ment el. Thiago viszont már nagyon fiatalon az első csapat tagja lett és játszott korához képest elég sokat. Idén sem játszott keveset ahhoz képest, ahol tart. A vezetőség és az edzői stáb egyértelműen jelezte neki, hogy 1-2 éven belül oszlopos tagja lehet a csapatnak - ellentétben pl. a hasonló poszton játszó Dos Santos-sal. Ha Thiago sikeres lesz mondjuk a MU-ban, akkor az sok olyan fiatalban megerősítheti, létrehozhatja a távozási vágyat, akik egyébként maradnának, kivárnák a sorukat. Nem lenne szerencsés, ha ez így lenne.
maki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2011.02.05. 04:51:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.06. 14:12:40

visca el barca írta:ez hulyeség. a 18 millio után kellene nekik még kb 15 millát adózni? :D

ha meg megveszik 25-ért akkor nem kell?

ennek semmi értelme :roll:
Én sem tudom honnan szedték, mert ha jól rémlik, akkor talán Rosell nyilatkozta, hogy az adókkal együtt lenne 21,6 millió, de azért hátha többet kapunk :D

Lehet megint az van, hogy az egyik újság kitalált valamit, a többi meg átvette a hülyeséget :D
Apart from a right foot, Rivaldo had everything.
Avatar
lamasia2867
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.07.06. 10:56:22

2013.07.06. 14:00:10

Poszi írta:Kedves connor! Először is köszönöm a becsmérlő szavakat. Másodszor pedig nem talált, direkt leírtam, hogy én is mérges vagyok rá, ami az én szótáramban nem azt jelenti, hogy támogatnám az ilyen hozzáállást. Attól még, hogy valaki elfogad egy döntést, nem jelenti feltétlenül azt, hogy egyet is ért vele. De sebaj. Már megszoktam az efféle reagálásokat... Remélem azért nincs harag. ;)
Nem tudjátok miért törlődött a hozzászólásom? Esetleg valami rosszat mondtam "conorrnak"? Nem értem, m1.
„A futball nem az a játék, amelyben ha a tréner azt mondja, csináljátok ezt, megcsinálják tökéletesen. Nem, a labdarúgás sokkal komplikáltabb. Véleményem szerint a foci egy belsőséges kapcsolat a csapat tagjai között.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.06. 13:58:10

ez hulyeség. a 18 millio után kellene nekik még kb 15 millát adózni? :D

ha meg megveszik 25-ért akkor nem kell?

ennek semmi értelme :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
maki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2011.02.05. 04:51:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.06. 13:44:40

Közben újabb "fordulat" lehet az ügyben :D Tegnap az AS, ma pedig már a Sport is azt írja, hogy nem fogja a United kifizetni a kivásárlási árat, hanem átigazolási összegben fog megállapodni a két egyesület.

It's not expected that Thiago will buy out his contract for 18M, but that Man United and Barcelona will hold talks on a transfer fee. [as]

note: if thiago buys out his contract for 18M, it could cost man united 30-35M because they'd also have to pay vat and income tax

If Barcelona and Man Utd can't find a deal, Thiago will look for another team to join as he has decided to leave. Bayern an option. [sport]
Apart from a right foot, Rivaldo had everything.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.07.06. 13:44:19

A jelenlegi csapatból Top5 kedvencem, de ha menni akar, akkor menjen, volt már nagyobb veszteségünk is...

Az viszont zavar, hogy csak 18 milliót kapunk érte, ennyiért ajándék a srác...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.06. 12:55:30

az egy dolog, hogy az egyik kedvencem, és imádom a játékát, de hogy ennek tetejébe 18 milláért (ami amúgy persze nem kevés, csak a mai árak tekintetében) fog elmenni, az borzasztó.
öröm az ürömben, hogy legalább nem a realt választotta.

az öcsike maradt a reményünk az alcantara családból.
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2013.07.06. 11:58:57

Kedves connor! Először is köszönöm a becsmérlő szavakat. Másodszor pedig nem talált, direkt leírtam, hogy én is mérges vagyok rá, ami az én szótáramban nem azt jelenti, hogy támogatnám az ilyen hozzáállást. Attól még, hogy valaki elfogad egy döntést, nem jelenti feltétlenül azt, hogy egyet is ért vele. De sebaj. Már megszoktam az efféle reagálásokat... Remélem azért nincs harag. ;)
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.07.06. 11:53:51

Castiel írta: Most lehet én vagyok buta, de nem az a protokoll, hogy elöbb a klubbal kell megegyezni, s csak aztán lehet az érintett játékossal is konzultálni? Vagy eztén néztem be??? :oops: :roll:
Elvileg igen, de a mai világban, amikor a menedzserek hada "szívja a játékosok vérét", célszerűbb megegyezni fű alatt előbb a játékossal és menedzserével. sok költséget lehet lefaragni, ha valaki elkötelezett a leendő klubja iránt (lásd Fabregas)

Thiago esetében viszont rendkívül egyszerű a képlet a Barcelona felé: Van egy kivásárlási ár, amit röhögve kitesznek az asztalra. Innentől kezdve nagyon nem kell egyezkedni a klubbal. A lényeg a játékos akarata.Az megvan, kivásrlási ár letéve és kész.
Mi pedig bambán szemléljük (Zubi mester vagy más sportvezető hatalmas baklövésének köszönhetően), hogy az árához képest aprópénzért elvigyék.

Cserébe megvehettük Bojant újra. :roll:
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2013.07.06. 11:34:04

connor írta:Én őszintén remélem, hogy meg fog bukni a MU-ban és eltűnik a süllyesztőben. :roll:
Gyönyörű! Gratulálok! Tipikus magyar mentalitás. Ha már elmegy tőlünk, és nem lehet a miénk, máshol bukjon meg... Megértem, hogy sokan neheztelnek rá, én is mérges vagyok, de el kell fogadni, hogy így dönt. Én kívánom neki, hogy teljesüljön az elképzelése, és ha így lesz, már most megjósolom, hogy 2-3 év múlva megvesszük a MU-tól 40 millióért. :lol: ](*,)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Poszi 2013.07.07. 12:28:21-kor.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.07.06. 11:19:35

lamasia2867 írta:Nagyon nagy hibát követ el a vezetőség, hogyha eladják. Hihetetlen játékintelligenciával rendelkezik, és még csak 22 éves. Később meg több 10 millió euróért akarják majd visszavásárolni, és ezek után még csodálkoznak? Nem tanultak az eddigi esetekből? Sajnálom ha elmegy, de követni fogom a pályafutását, mert nagyon nagy reménység...
A vezetőség nem adja el. Thiago fog elmenni. A vezetőség, leszűkítve Tito és Roura azért hibáztatható, mert Thiago nem játszott elég játékpercet.
Azonban van egy olyan érzésem, hogy ha játszott volna akkor is menne. Csak több pénzért. Ugyanaz a helyzet vele, mint pl. Giovani Dos Santossal volt. Meghatározó szerepet akarna, amihez még túl fiatal is és állnak is előtte a sorban. Én őszintén remélem, hogy meg fog bukni a MU-ban és eltűnik a süllyesztőben. :roll:
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.07.06. 11:19:03

maki írta:Ebben mi is a nagy újság? Eddig sem írták sehol, hogy a klubbot hivatalosan megkeresték volna, arról voltak hírek, hogy Thiagoval állnak közel a megállapodáshoz.

Ennek megfelelően a Sport holnapi (mai) címlapja szerint, már tulajdonképpen megvan az egyezség Thiago és a United között.
Most lehet én vagyok buta, de nem az a protokoll, hogy elöbb a klubbal kell megegyezni, s csak aztán lehet az érintett játékossal is konzultálni? Vagy eztén néztem be??? :oops: :roll:
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
lamasia2867
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.07.06. 10:56:22

2013.07.06. 11:05:20

Nagyon nagy hibát követ el a vezetőség, hogyha eladják. Hihetetlen játékintelligenciával rendelkezik, és még csak 22 éves. Később meg több 10 millió euróért akarják majd visszavásárolni, és ezek után még csodálkoznak? Nem tanultak az eddigi esetekből? Sajnálom ha elmegy, de követni fogom a pályafutását, mert nagyon nagy reménység....

http://www.youtube.com/watch?v=OHw55Le-q5g
Ezek a bokacselek :shock:
„A futball nem az a játék, amelyben ha a tréner azt mondja, csináljátok ezt, megcsinálják tökéletesen. Nem, a labdarúgás sokkal komplikáltabb. Véleményem szerint a foci egy belsőséges kapcsolat a csapat tagjai között.”
maki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2011.02.05. 04:51:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.06. 01:53:21

visca el barca írta:
Taibi írta:A SkySport-ban megjelent mai hír szerint Thiagoért nem érkezett sehonnan sem hivatalos ajánlat idáig.
Zubizarreta pedig 10 napon belül szeretné lezárni ezt az ügyet.
olyan izé vagy :lol: kell neked itt elrontani a játékunkat :lol:

amugy simán benne van, h soha nem is volt semmilyen ajánlat :lol:
Ebben mi is a nagy újság? Eddig sem írták sehol, hogy a klubbot hivatalosan megkeresték volna, arról voltak hírek, hogy Thiagoval állnak közel a megállapodáshoz.

Ennek megfelelően a Sport holnapi (mai) címlapja szerint, már tulajdonképpen megvan az egyezség Thiago és a United között.
Apart from a right foot, Rivaldo had everything.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.07.06. 01:42:04

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 1142_n.jpg

A Sport szerint megint megegyezett Thiago a MU-val és ismét jövő héten jelentik be hivatalosan.

Én már abszolút megértem, h elmegy. Az elmúlt egy hónapban már vagy a 4. Manchester-i szerződését írja alá, darabját 5 milláért. Az már 20 millió/év :!:

:mrgreen:

De tényleg, lassan addig zörgetik a harasztot, amíg be nem jön... :cry:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2013.07.05. 15:59:15

visca el barca írta: olyan izé vagy :lol: kell neked itt elrontani a játékunkat :lol:
Sorry, csak nagyon leült a topic, gondoltam, bedobok egy új infót. :lol:
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.05. 15:54:15

Taibi írta:A SkySport-ban megjelent mai hír szerint Thiagoért nem érkezett sehonnan sem hivatalos ajánlat idáig.
Zubizarreta pedig 10 napon belül szeretné lezárni ezt az ügyet.
olyan izé vagy :lol: kell neked itt elrontani a játékunkat :lol:

amugy simán benne van, h soha nem is volt semmilyen ajánlat :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2013.07.05. 15:40:07

A SkySport-ban megjelent mai hír szerint Thiagoért nem érkezett sehonnan sem hivatalos ajánlat idáig.
Zubizarreta pedig 10 napon belül szeretné lezárni ezt az ügyet.
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.07.04. 22:47:53

westerngom írta: - Busquets feljebb lép arra az időre, talán eredetileg is a támadó középpálya lett volna az ő helye, csak hát onnan nem tudta kiszorítani a klasszis katalán komákat, hátrább viszont csináltak neki helyet, de ez egy másik történet....
A helyére van vkp-nk ugyebár Masch & Song személyében, mondjuk ehhez minimum egy ember kell még Masch helyett a védelem tengelyébe!
Sok más lehetőség nem igen marad mert most még Rafinha is elmegy kölcsönbe. Marad Busi meg Sergi azt ennyi.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2013.07.04. 21:37:46

Capon írta:
shutterisland írta:az lesz még a szép, ha jds és ő is megy, hogy marad egy xavi-iniesta-cesc hármas arra a két középpályás posztra, 55-60 meccses szezonra.

ok, rafinhát vagy robertot fel lehet hozni, de ha kidől valaki neadjisten hosszabb távra, akkor szépen fogunk kinézni.
Pedig szerintem JdS is 100% hogy menni fog. Eddig sem számítottak rá semmilyen szinten már elég régóta jegelik és nem most fogják elkezdeni játszatni.
Reméljük nem lesz komolyabb sérülés vagy egy sérüléshullám a kp-n. Bár ugye általában abban a csapatrészben szokott ez bekövetkezni ahol létszámhiány van... :?
- Busquets feljebb lép arra az időre, talán eredetileg is a támadó középpálya lett volna az ő helye, csak hát onnan nem tudta kiszorítani a klasszis katalán komákat, hátrább viszont csináltak neki helyet, de ez egy másik történet....
A helyére van vkp-nk ugyebár Masch & Song személyében, mondjuk ehhez minimum egy ember kell még Masch helyett a védelem tengelyébe!
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.07.04. 20:37:02

Pápá Tyiágó, mehetsz, minél hamarabb,remélem azért a hívei betáraztak otthon antidepresszánsból! :)
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.07.04. 19:45:57

shutterisland írta:az lesz még a szép, ha jds és ő is megy, hogy marad egy xavi-iniesta-cesc hármas arra a két középpályás posztra, 55-60 meccses szezonra.

ok, rafinhát vagy robertot fel lehet hozni, de ha kidől valaki neadjisten hosszabb távra, akkor szépen fogunk kinézni.
Pedig szerintem JdS is 100% hogy menni fog. Eddig sem számítottak rá semmilyen szinten már elég régóta jegelik és nem most fogják elkezdeni játszatni.
Reméljük nem lesz komolyabb sérülés vagy egy sérüléshullám a kp-n. Bár ugye általában abban a csapatrészben szokott ez bekövetkezni ahol létszámhiány van... :?
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.04. 19:18:04

az lesz még a szép, ha jds és ő is megy, hogy marad egy xavi-iniesta-cesc hármas arra a két középpályás posztra, 55-60 meccses szezonra.

ok, rafinhát vagy robertot fel lehet hozni, de ha kidől valaki neadjisten hosszabb távra, akkor szépen fogunk kinézni.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2013.07.04. 16:28:57

Ez a zsarolgatás elég erős.

Szerintem egyszerű a helyzet: Többet akar játszani, mert a fejlődéséhez ez kell. A MU-nál több játéklehetőséggel és több pénzzel csábítják. Utóbbira van garancia előbbire pedig a szerződéses záradék miatt lehetne.

Thiagonak velünk már kb semmi ügye nincs. Én megértem ha el akar innen menni. Miért kellene végigpadoznia azt az időszakot, amíg Xaviék teljesen kikopnak?

Több játéklehetőség, nagyobb pénz egy hasonlóan nagy csapatban. Ezt ígérik neki. Ha ezt ígérik neki akkor miért baj a szerződésében a záradék? Ha azért nem játszatják, mert még nem tartják elég jónak, csak el akarták szipkázni tőlünk, akkor ezt elkerülendő kerüljön bele a záradék, ha meg azért nem játszatják, mert nem elég jó, akkor ne legyen magasabb a kivásárlási ára 18M-nál.

Nem szürreális kérés ez a részéről. Amit mi kínálunk azt rohadtul nem akarja ez legyen világos.

Mindenesetre záruljon már le ez az egész a csába, mert ölég unalmas a dolog...
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.07.04. 16:07:06

Elég amateur ez a megszerkesztett kép a túráról, hiszen Piqué hasánál még látszik Thiago könyöke. :D

Fog még a Barcelona Thiagónál jobb középpályást is kinevelni és el fogjuk felejteni a műspanyol nevét!
Kép
Kép
Kép
Lezárt