FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.18. 18:04:34

bence-barca írta:Esetleg Song, h több játéklehetőséget kapjon!:mrgreen:
játszatni kell, hátha fel tudjuk tornázni a milánnal 300.000 euróról az árat 305.000 euróra :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.08.18. 17:15:33

visca el barca írta:jah, nem sok poszt kérdéses, a két belső védő . remélem nem megy rá a fél szezon még megtaláljuk h kiknek kell ott játszani...
Masch.
Esetleg Song, h több játéklehetőséget kapjon!
:mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.18. 16:42:12

jah, nem sok poszt kérdéses, a két belső védő meg a kapus. remélem nem megy rá a fél szezon még megtaláljuk h kiknek kell ott játszani...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.18. 16:18:03

messideco írta:Hogy képzelitek el a jövő évi alapkezdőd? És hogy a szabályokba se ütközzön, egy rövid magyarázatot is fűzzetek hozzá :)
...
Írnék én felállást, de egyedül kapus poszton változtatnék MAtS-ra, amúgy ugyanazt írnám mint te.. :D És azért a németet játszatnám, mert több potenciált látok benne, plusz a felkészülés alapján is magabiztosabbnak tűnt nekem.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7442
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.18. 14:50:36

barcafacan írta:
Erxy írta:
kicsit más: a mai edzésen már csak Samper, Munir és Grimaldo maradt az edzésen, úgy néz ki őket fogjuk a szezon elején a legtöbbet látni. Grimaldot ugye Adriano betegsége miatt, Munirt Suárez eltiltása miatt, Sampert pedig Vermaelen sérülése miatt. :D
egyáltalán nem bánom, az ilyen Elche elleni hazai meccsen, meg hasonló erősségű csapatokkal szemben szívesen látnám őket. 8)
Szerintem nem ezért maradtak ők hárman, hanem azért, mert a felkészülési időszak tanulságaként őket tartja LE egyszerre nagy tehetségnek és már ma is érettnek az A-ban való játékra. Ettől független kérdés, hogy közülük ki mikor és hol edz, illetve játszik.
Az érettséget én semmiképpen nem tartom erénynek ennek a három játékosnak az esetében. Grimaldo Planas mellett nagyon keveset játszott (kivéve ha Planas behúzódott középre) és egy komoly sérülés is hátráltatta. Samper szintén inkább csere volt, mint kezdő, Munir pedig számomra elég talány. Én személy szerint inkább Dongout hoztam volna fel. Ha a tudásukat nézzük ég és föld, de a tapasztalat a kameruni mellett szól és, ha lesznek új formációk a támadósorban inkább beleillik. Amellett, ha kell fel lehet Munirt hozni. Sajnos nem tudom mennyit tudna játszani itt a marokkói-spanyol, neki pedig arra lenne szüksége, hogy folyamatosan játékban legyen.

A kapuban szerintem egy jó ideig biztos Bravo lesz. Ha felépül TS nem fogja egyből berakni Lucho ebben biztos vagyok. A hátvédsorban Alba helye biztos, középen én azért nem írnám le teljesen Piquét, de amit már megint csinált az kezdi kiborítani a bilit. Ha tényleg nem sikerül megújulni, akkor egyértelműen Bartra a megoldás, egyben a jövő is. Enrique pedig úgy érzem nem lesz rest a fiatalokat játszatni. Mellé pedig Vermaelen lehetne a legjobb megoldás. A képességeit tekintve jelenleg a legjobb védőnk, focizni pedig nem felejtett el. Csak a sérülések kerüljék el.
A jobb oldalon kérdéses. Ha nem jön senki Alves jobb megoldás lehet, de kérdés nem lenne-e jobb Montoyat előnyben részesíteni, ne legyen az, hogy jövőre teljesen "hidegen" kelljen majd kezdenie.
A kp-n Busi helye lehet a kérdés. Rakitic-el sokkal inkább szilárdulhat a csapatrész, nehezebben tudják majd átjátszani a kp-t. Lehet, hogy pont ezért esett a válsztás a horvátra. A támadók kevesebbet segítenek majd a védekezésben Xavival pedig így nagyon labilis lenne.

pár meccsnek el kell majd telnie, hogy körvonalazódjon mit is akar igazán LE, egy két hónapot azért mindenképp várni kellene, hogy ítéletet lehessen mondani akár negatív akár pozitív irányban.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.08.18. 12:33:39

messideco írta:Hogy képzelitek el a jövő évi alapkezdőd? És hogy a szabályokba se ütközzön, egy rövid magyarázatot is fűzzetek hozzá :)
4-3-3

Ter Stegen - nálam egyértelmű a német kapus, nagyon tehetséges és pár bakiját eltekintve nagyon magabiztos. Neuer 2.0 lehet belőle, ha eleget játszik. A kupa meccsekre pedig ott van Bravo-Masip duó.(utóbbit nem értem miért kellett felhozni, B-ben védhetne sokkal többet, és ha szükség van rá akkor játszhatott volna a felnőtt csapatban.)


Alves - igazság szerint én ide teljes mértékben Cuadradot preferálnám, de mivel ő nem jön úgy látszik, adnék még egy esélyt a brazilnak.

Piqué - ő is kapna tőlem még egy esélyt, amennyiben nem jönne össze, ott van Bartra.

Vermaelen - nálam ő a második védő mindenképpen. Formán kívül van, viszont anno a világ egyik legjobb védője volt, legalábbis top10-15-ben mindenképp benne volt, és megfelelő játékpercekkel talán van esély arra hogy visszanyerje formáját.

Alba - szerintem itt egyértelmű a dolog, viszont ha felépül akkor nálam Adriano is mindenképp kapna pár meccset, ő is csupaszív játékos.


Mascherano - engem a vb-n mutatott teljesítményével abszolút meggyőzött. Viszont LE-nél szerintem marad Busquets az elsőszámú.

Rakitic - remek játékos, szerintem sokkal jobban beválhat itt mint Cesc. Igazi robotolós dolgos játékos, és nagyon jó hogy jött egy ilyen is mivel ebből kevés volt a csapatban az elmúlt időszakban. Azonban Xavi szerintem több percet fog kapni nála.

Iniesta - tök egyértelmű, a világ jelenlegi legjobb középpályásának tartom. Klasszis.


Messi - sokan emlegetik hogy formán kívül van ami valahol igaz is, de attól még a világ legnagyobb tudásával rendelkező futballistája, aki ha megkapja a megfelelő motivációt akkor egy igazi veszély. Megérdemel nem egy és nem is kettő esélyt.

Suarez - A világ legjobb 9-ese jelenleg immár a mi mezünkben futkorászik majd hétről-hétre. Örülök hogy idejött még ha nem is volt olcsó. Úgy gondolom hogyha a pályán kicsit visszafogja magát magatartás-ügyileg akkor nagyon befog itt válni. Kicsit tartok az Ibra-effekttől, de nagyon remélem hogy nem fogunk vele úgy járni mint Ibrával.

Neymar - a brazil nálam a világ legnagyobb tehetsége. Dinho 2.0át látok benne, és ami még jobb hogy benne nem látom azt az "ereszd el a hajad, bulizz orrba-szájba és tegyél magasról a focira"-érzést mint anno Dinho-val volt. Ha nem jön közbe tényleg semmi ami derékba törje(na jó ez elég rossz poén volt :mrgreen:) a karrierjét akkor tényleg aranylabdássá válhat.

Tehát:
MAtS
Alves-Piqué-Vermaelen-Alba
Mascherano
Rakitic-Iniesta
Messi-Suarez-Neymar
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.18. 11:57:58

Chino írta:
S.Agüero írta: Samper nem vkp?
De. Ráadásul elég kötötten is. Mondjuk attól, hogy nem láttam kh-t játszani még lehetséges, de nem hiszem, pláne, hogy őt tartsuk Vermaelen helyén.

Én is egyetértek LG-vel, hogy a jh, kh és a vkp ami elég képlékeny, de ami még inkább homályos az a támadósor Suarezzel egyeütt.
Én is tudom, hogy Samper vkp, követem egy ideje a játékát. :D Csak mivel Vermaelen sérült ezért Maschnak kell kh-ként funkcionálnia (+ Piqué ugye eltiltott is) ezért Busquets cseréje ő lenne. Így gondoltam, csak nem akartam zárójelben magyarázkodni. :lol:
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.18. 07:49:05

4-3-3

MatS
- Én előbb adnám meg neki a lehetőséget, mint Barvonak, mert hosszú időre megoldhatná a hálóőri feladatokat.

Alves - Az igazat megvallva én még bízom egy utolsó fellángolásában. (Bár nem sok esélyt látok rá. :oops: )
Bartra - Én benne látom az új Puyolt, de ahhoz, hogy azzá váljon, még sokat kell fejlődnie, ami jelentős mennyiségű játékperc nélkül nem fog sikerülni.
Vermaelen/Mathieu - Közöttük nem tudok dönteni. Jó az öreg a háznál, de talán a belgának többet kéne játszania, hogy újra formába lendüljön.
Alba - No.1 a posztján, a csapatunkból egyedül ő az, aki fel tudja venni a (futó)versenyt Bale-el.

Mascherano - Csupaszív játékos, ezt láthattuk a vb-n is. Nálam max akkor játszana Busi, ha Masch nagyon formán kívül lenne.
Iniesta - Még mindig nagyon sokat tud hozzátenni a játékhoz és így, hogy Rakitic helyette is melózni fog, sokkal jobban koncentrálhat majd a támadásokra.
Rakitic - Nagyon sokat melózik meccseken, egy ilyen játékosra volt szükségünk. Mindezek mellett nagyszerűen osztogat, pontosak a szögletei és távolról is jól lő. Szerintem nagy fogás volt a leigazolása.

Messi - A vb-n nem azt a Leot láthattuk, akit vártunk, de ő még mindig képes villanni. Egy ilyen szezon + vb után sem szabad őt leírni, mert mint nyilatkozta, motiváltan vág neki a szezonnak.
Neymar - Jelenleg ő a legjobb brazil játékos, ezért meg kell becsülni. Valaki írta a Brazília-Panama meccs után, hogy Ney úgy játszott, mint anno egy formán kívüli R10. Én mondjuk tényleg a jövő Dinho-ját látom benne és ha nem jön közbe valamilyen durva sérülés, akkor szerintem a jövőbeli aranylabdás játszik nálunk.
Suarez - Nagyon boldog vagyok, hogy itt van, jelenleg a legjobb befejező a világon. Ha eltekintünk a balhéitól, akkor egy tök jó játékost igazoltunk, aki remélhetőleg az eltiltása után még motiváltabb lesz, mint valaha. Pozitívum benne, hogy bármit megtesz a sikerért, láthattuk ezt rajta Liverpoolban és az edzéseken.

Összegezve:
MatS
Alves - Bartra - Vermaelen/Mathieu - Alba
Mascherano
Rakitic - Iniesta
Messi
Suarez - Neymar
Kép
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.18. 06:41:33

Erxy írta:
kicsit más: a mai edzésen már csak Samper, Munir és Grimaldo maradt az edzésen, úgy néz ki őket fogjuk a szezon elején a legtöbbet látni. Grimaldot ugye Adriano betegsége miatt, Munirt Suárez eltiltása miatt, Sampert pedig Vermaelen sérülése miatt. :D
egyáltalán nem bánom, az ilyen Elche elleni hazai meccsen, meg hasonló erősségű csapatokkal szemben szívesen látnám őket. 8)
Szerintem nem ezért maradtak ők hárman, hanem azért, mert a felkészülési időszak tanulságaként őket tartja LE egyszerre nagy tehetségnek és már ma is érettnek az A-ban való játékra. Ettől független kérdés, hogy közülük ki mikor és hol edz, illetve játszik.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7442
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.18. 02:22:43

S.Agüero írta:
Sampert pedig Vermaelen sérülése miatt
Samper nem vkp?
De. Ráadásul elég kötötten is. Mondjuk attól, hogy nem láttam kh-t játszani még lehetséges, de nem hiszem, pláne, hogy őt tartsuk Vermaelen helyén.

Én is egyetértek LG-vel, hogy a jh, kh és a vkp ami elég képlékeny, de ami még inkább homályos az a támadósor Suarezzel egyeütt.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.18. 02:13:02

Sampert pedig Vermaelen sérülése miatt
Samper nem vkp?
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.17. 22:19:50

Nálam a jobbhátvéd, a két kh és a vkp posztja 'majd meglátjuk' állapotban van, nem tudnék senki mellett egyértelműen érvelni, max megérzésekre hagyatkozni meg nagyot mondani, talán Busit és Montoyát előnyben részesítem.
Az viszont tuti, hogyha ter Stegen felépül akkor beraknám a kapuba, attól függetlenül hogy hogyan véd Bravo azon a 2-3 meccsen.
Úgy látom, hogy MaTS-ban benne van az, hogy világklasszis kapus legyen és azt hogy hosszú-hosszú időre a kapusunk legyen, ezt viszont csak akkor lehet kihozni belőle ha élvezi a bizalmat. Ezért neki adnám meg a lehetőséget és max akkor venném ki ha totál szétesik, ha meccsek mennek el rajta.
Februárig mindenképp ő lenne a kezdőkapus, aztán akkor húzni egy vonalat, megnézzük mennyire volt stabil, hogyan fejlődik.. ha nagyon nem megy neki, akkor ott van Bravo, mint egy rutinos, liga szinten jó kapus :wink:

kicsit más: a mai edzésen már csak Samper, Munir és Grimaldo maradt az edzésen, úgy néz ki őket fogjuk a szezon elején a legtöbbet látni. Grimaldot ugye Adriano betegsége miatt, Munirt Suárez eltiltása miatt, Sampert pedig Vermaelen sérülése miatt. :D
egyáltalán nem bánom, az ilyen Elche elleni hazai meccsen, meg hasonló erősségű csapatokkal szemben szívesen látnám őket. 8)
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12234
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.08.17. 21:20:40

Hogy képzelitek el a jövő évi alapkezdőd? És hogy a szabályokba se ütközzön, egy rövid magyarázatot is fűzzetek hozzá :)

4-3-3
Bravo - tapasztaltabb, ismeri a Ligát, a beilleszkedése is könnyebb lehet mint a németé

Montoya- jobb híján, Alves már két éve nem opció nálam. Sajnos már egyre kevesebb a remény, hogy klasszis jobbhátvéd lesz belőle, pedig jól indult.
Bartra- egy az egyben kezdőként játszatnám. A többiek nem jobbak nála szvsz.
Vermaelen-mellé egy ballábas. Szerintem működő páros lehetne, a két óriás meg mehetne a padra. Szerintem képes lenne kiteljesedni, és hibátlan teljesítményt lehozni.
Alba-alap,csak nehogy befásuljon idővel...

Mascherano -forradalmár vagyok. Busi színtelen-szagtalan játéka már unalmas, és az argentin a standard posztján világklasszis.
Rakitic - box-to-boxban király lenne szerintem. Gondolom Xavi a fórum nagy részénél már rég háttérbe szorul.
Iniesta - sokat rotálva Rafinhával.

Messi-Suarez-Neymar
-ezt a triót amolyan kötetlen szerepkörben képzelem el, jók 1v1-ben, meg tudják bontani az ellenfél védelmét könnyen, maguknak is tudnak kialakítani helyzeteket. Szerintem hiba lenne Enrique részéről, ha megkötné bármelyiküket is.

Összegezve:

Bravo
Montoya - Barta - Vermaelen - Alba
Mascherano
Rakitic - Iniesta
Messi - Suarez - Neymar
"And my heart will leave you never."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7442
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.15. 12:24:43

kilibarca írta:Rendkívül pesszimistán a látom a szezont sőt a jövőt is. Legjobb lett volna egy új elnökséggel neki vágni a szezonnak , vagy legalább egy sportigazgatóval Zubi egyértelműen elbukott jobb lett volna elfogadni lemondását .

Kezdjük az elején kellett egy keménykezű,tapasztalt edző: Ebből a házi megoldást választottuk egyszer bejött. Luis Enriquét játékosként szerettem küzdött csapatjátékos volt de egyáltalán nem volt akkora koponya mint Pep. Edzőként a Bvel szép eredményt ért el de azért az mégis csak a B csapat, Olaszországban megbukott , a Celtával voltak szép meccsei de azért nem mondanám hogy csodát tett. Kíváncsian várom a felálláson változtat-e LE valamit de szerintem marad minden a régiben (4-3-3). Nem őt tartottam volna a legmegfelelőbb edzőnek aki rendet tesz és átalakít, ne legyen igazam azért drukkolok neki.
Azért én ennyire pesszimistán nem látom a helyzetet. Edzőtéren nem tartom hibásnak a vezetőséget. Nem igazán volt olyan mozdítható edző, aki egyértelműen jobb lett volna. A szűk "választékből" hozták azt akiben a legtöbbet látták, lehet itt Klopp-pal, van Gaal-lal meg akárkivel jönni, ha egyszer nem megszerezhetetlen akkor annyi. Habár biztos benne volt az is, hogy ha Pep mint belsős bevált, akkor ő is be fog. (talán de Boer lehetett volna még jó lehetőség, aki hozható)
Eddig amit csinál az nem rossz. Az látszik, hogy változtat a csapaton, inkább egy hajtósabb, "küzdősebb" gárdát hoz össze szerintem, ami jól is elsülhet. Megmondta azt is, hogy Piqué, Busquets és Delofeu hozzáállása nem tetszik neki. Utóbbival tudjuk mi lett (lehet, hogy hiba, a háttérbe nem látunk, még érkezhet is valaki akár), Businak is van már komoly konkurenciája Masch személyében. Eddig csinálhatott akármit bérelt helye volt. Most szerintem ez változhat, belőle pedig kinézem, hogy leülteti, ha nem tetszik amit csinál. Piquével hasonló a helyzet. A képességei hiába jobbak mint a többieké idén van a posztjára ember. Az utóbbi két edzővel ez nem így volt.
kilibarca írta:Védelem: Mathieu 20m€ #-o Nem is középhátvéd , nem is fiatal 1-2 szezonra talán azért jó lehet valamire majd ingyen elmegy ... Vermaelen jó igazolás is lehetne ha nem lenne sérült 2 havonta bár benne van a bizodalmam. Nem ártott volna egy klasszis védő aki formába van, + kellene egy jobb hátvéd Alves helyett bár én inkább mellé vennék.
A védelemmel én sem vagyok igazán megelégedve. Vermaelen szerintem tökéletes, de mellé jöhetett volna egy kezdő szintű. Lehet mondani, hogy nem akar mindenki itt játszani, de nem hiszem, hogy ne lett volna Mathieu-nél jobb aki mozdítható. Ráadásul pénz is lett volna rá, ha az ő árából indulunk ki. Viszont, ha Lucho képes megregulázni Piquét és mellé egy jó Vermaelent berakni nem lesz gond.
A szélső hátvéd poszt még mindig talány. Oda egyértelműen kell valaki, ha minden kötél szakadd akkor ez a Douglas gyerek, de remélem azért van más a tarsolyban.
kilibarca írta:Középpálya: Ment Cesc nem hatott annyira meg (az öröm nagyobb volt amikor jött mint most a bánat) Xavi marad ő még hasznos lehet nekünk örülök hogy maradt bár lehet elfogult vagyok vele. Rakitic nem szimpi de hajtós küzdős játékos úgyhogy ez változhat, nem látom klasszisnak. Rafinha sajnos nem látom Thiagot benne sőt ... bár az akaratnak lehet eredménye. Pozitívum lenne Mascherano játszatása VB-n nagyon jó volt.
Ha Xavi marad Sergi Roberto helyett akkor örülök. Cesc távozását sajnálom, de Rakitic úgy néz ki nem elveszett gyerek itt (és még finoman fogalmaztam), vele egy masszívabb középpálya lehet, a kontrákat is nagyobb eséllyel hatástalaníthatjuk.
Rafinhaban pedig bőven benne van a Thiago-faktor ezt már a B-ben is bizonyította és a Celta-ba is továbbvitte, csak nem hamis kilencesként kellene játszatni.
Nehéz megítélni, hogy gyengültünk-e kp-n, én inkább úgy fogalmaznék kicsit más típusú lett. De ezt még talán korai kijelenteni.
kilibarca írta:Támadók: Suarez klasszis csak kérdés hogy kell-e nekünk emberileg 0 , el van tiltva drága is volt csak ,hogy férnek el így 3an azt nem tudom . Neymar remélem szabadabb kezet kap , Messi kicsit többet akar, és akkor elől nem lehet baj. Delu nagy :?: visszahoztuk nagy dirrel durral most meg kölcsön adnánk. Kiegészítő embernek nagyon jó lenne szerintem Tellonál képzettebb és hasonlóan gyors. De ha most is kölcsön adjuk ő többet nem fog a Barcában játszani az fix.

Összességében nem is emlékszem mikor volt ennyire "unszimpatikus" a "klub" ,a vezetők, az új igazolások (sose). Mindenesetre szorítok a csapatnak és meccsek lesznek bizonyítsanak az újak .
Suarez eltiltásával koppantunk, biztosan arra számítottak fent, hogy mérséklik majd. Hát szívás lett a vége. Ennek ellenére abszolút nem tartom rossz igazolásnak, ha oda kellett valaki.
Neki nem nagyon vannak sztárallűrjei, nem az a típus, ezzel nem lehet baj. Ha valaki akkor ő az aki megy mint akit felhúztak, hajt és nem gurigázik a tizenhatos előtt. Kellett már egy ilyen ember. Szerintem jó esély van rá, hogy LE öszze tudja kapni azt a hármasfogatot. Ha pedig Messi is visszatér a korábbi formájához nem lesz itt akkora gond.

Igazából én nem tudnék mit jósolni erre a szezonra. Nagyon jól is elsülhet, de nagyon rosszul is. Elég kérdőjelnek tűnik nekem. Egyelőre a legfontosabb, hogy Suarez visszatéréséig ne hullajtsunk sok pontot. Nem elsősorban amiatt, mert ő lesz a Messiás és szórja majd a gólokat, hanem más posztokat is stabilizálhat. Ami leginkább aggaszt az a rövid pad. Rotálásra nincs sok lehetőség, ha pedig kulcsember esik ki nagyon-nagy szívás lehet.

Bocs az esszéért. :oops:
Forca Barca!!!!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2014.08.14. 22:23:20

LG írta:Nekem nagyon szimpatikus, hogy Luis Enrique ennyire szigorú, és keménykezű, mert erre van szüksége a csapatnak. Most talán végre nem az lesz, hogy bizonyos embereknek bérelt helye van a kezdőben, hanem aki nem teljesít jól, nem hajt, az a padon fogja magát találni. Én egyet értek Dulifuli kölcsönbe küldésével, nem érett még meg rá, hogy itt játsszon, most egy kicsit elgondolkodhat, magába szállhat, és megfelelő hozzáállással lesz egy szezonja megmutatni, hogy megérett a feladatra, hogy a világ egyik legjobb csapatában játsszon.
Ugye Busquets és Pique is kapott egy intést a múltkor, nekik is el kell gondolkodniuk, és változtatni a hozzáálláson, mert nagyon gyorsan a padon találhatják magukat, és a Mascherano és az új védőink közül legalább az egyik jól teljesít, akkor könnyen ott is maradhatnak.

Tata Martino sajnos egyértelműen gyengekezűnek bizonyult az ilyen döntések meghozásához, szimpatikus volt az öreg, de ide kevés.
Nyilván uborkaszezon van, most az ilyen dolgokkal lehet foglalkozni, lehet jósolgatni, de én az ilyen kijelentésekkel azért várnék.
Valamilyen szinten pedig mindig is lesz, és van bérelt helye az embereknek. Mert egy Messit három rossz meccs után, ahol fut összesen 15 km-t sem teszel a padra, mert ő Messi.

Abban viszont egyetértek, hogy kell a keménykezűség, főleg Piquének, valahogy kicsit tartok tőle, egy nagy gyerek a srác. Amíg Puyol volt rendre összekapta a társaságot, remélhetőleg ilyen téren is átveszi valaki az öreg helyét.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21242
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.08.14. 22:05:57

Nekem nagyon szimpatikus, hogy Luis Enrique ennyire szigorú, és keménykezű, mert erre van szüksége a csapatnak. Most talán végre nem az lesz, hogy bizonyos embereknek bérelt helye van a kezdőben, hanem aki nem teljesít jól, nem hajt, az a padon fogja magát találni. Én egyet értek Dulifuli kölcsönbe küldésével, nem érett még meg rá, hogy itt játsszon, most egy kicsit elgondolkodhat, magába szállhat, és megfelelő hozzáállással lesz egy szezonja megmutatni, hogy megérett a feladatra, hogy a világ egyik legjobb csapatában játsszon.
Ugye Busquets és Pique is kapott egy intést a múltkor, nekik is el kell gondolkodniuk, és változtatni a hozzáálláson, mert nagyon gyorsan a padon találhatják magukat, és a Mascherano és az új védőink közül legalább az egyik jól teljesít, akkor könnyen ott is maradhatnak.

Tata Martino sajnos egyértelműen gyengekezűnek bizonyult az ilyen döntések meghozásához, szimpatikus volt az öreg, de ide kevés.
Avatar
Alonso0190
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2012.08.24. 08:16:18

2014.08.14. 21:44:00

Amúgy így belegondolva lehet nem is olyan rossz ez az eltiltás (bár tény jobban örülnék ha nem lenne de ha már így alakult). Nyílván a szezon eleje nehéz lesz de egyáltalán nem olyan rossz a helyzet,tavaly se volt gond év elején akkor most se szabadna, fõképp úgy, hogy elméletileg erõsebbek lettünk játékos szempontból. Azután lesz érdekes a dolog miután Suarez játszhat mert akkor remélhetõleg változik a csapatfelállás és Suarez középen lesz. Oké meccshiánya lesz és nem tudom mennyire lehet ezt pótolni edzésekkel de azért az ellenfeleknek egy kis meglepetés lehet ha tényleg õ lesz középen és végre nem Messi. Ráadásul teljesen kipihent lesz. Remélem játszik majd a Reál ellen és okozz egy kis gondot avagy meglepetést a Madridnak. Bár az még messze van szóval lehet elõre szaladtam.
"Inkább vagyok a nyolcadik helyen egy olyan csapattal, ahol ezer ember azt akarja, hogy a hetedik helyen végezzek, mint a harmadik helyen egy olyannal, amelyik a fordítottját akarja." - Fernando Alonso
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2014.08.14. 21:16:48

Miért mondjátok hogy rövid a pad? Novemberig a cseretámadóink valóban limitáltak de utána?

Kapusposzt: Bravo
Védők: Vermaelen,Bartra
KP: Busi/Masch+Xavi
T: Pedro,Rafinha

Most hogy így ezt leírtam, egy csatár még valóban elférne a keretben. De valaki biztosan jönni fog (Cuadrado?) ha elengedték Dulifulit, gondolom novemberig akkor jobbtámadó lesz a kolumbiai, a JHV posztot meg Montoya és Adriano megoldja. Meglátjuk.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.08.14. 20:47:01

Erxy írta:
visca el barca írta:idén megint az lesz a legnagyobb baj, h nem lesz olyan cserénk, aki a padról beszállva segíteni tudna a csapaton. hátrányban vagy x-ben jön majd pedro és ennyi... LE első komoly mellényúlása lehet ez....
és akkor most mondjuk együtt: Gerard Deulofeu. többek között erre a szerepre is tökéletes lenne, mert nem ismer más irányt, csak a kaput. a többit bele kellene verni a fejébe. persze Tello 3 éven keresztül gyakorolhatta a labdaátvételeket a pályán.. na mind1, ez nem teljesen ide tartozik, csak beugrott a kiemelt részről.

Kiváncsi vagyok, hogy most egy védővel lerendezzük e ezek után a dolgot vagy hozunk valami kiöregedő csatárt még apórért.

Nagyon komoly hiányt érzek a padon eddig is éreztem ezután pedig ordító hiányak nevezném.
De Le védelmében azért azt felhoznám nem tudjuk a hátteret. Simán kinézem a srácból, hogy mondott vagy csinált valami olyat amivel magára haragította. Tehát ilyen szempontból nem biztos, hogy hibát követett el. :-k De az tény, hogy szerintem most már tényleg vékony a pad, nincs elég cserénk és és a Neymar Messi Pedro párossal fogunk kezdeni... Akkor lesz hiba ha így hagyja a padot.

És emiatt gondolom, hogy a brazil hátvédet hozni akarja és nem kamu. Olcsó és lehet akar még egy támadót.
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.14. 20:18:10

visca el barca írta:idén megint az lesz a legnagyobb baj, h nem lesz olyan cserénk, aki a padról beszállva segíteni tudna a csapaton. hátrányban vagy x-ben jön majd pedro és ennyi... LE első komoly mellényúlása lehet ez....
és akkor most mondjuk együtt: Gerard Deulofeu. többek között erre a szerepre is tökéletes lenne, mert nem ismer más irányt, csak a kaput. a többit bele kellene verni a fejébe. persze Tello 3 éven keresztül gyakorolhatta a labdaátvételeket a pályán.. na mind1, ez nem teljesen ide tartozik, csak beugrott a kiemelt részről.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.14. 18:25:28

idén megint az lesz a legnagyobb baj, h nem lesz olyan cserénk, aki a padról beszállva segíteni tudna a csapaton. hátrányban vagy x-ben jön majd pedro és ennyi... LE első komoly mellényúlása lehet ez....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kilibarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 756
Csatlakozott: 2007.06.13. 14:35:35
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2014.08.14. 18:10:55

Rendkívül pesszimistán a látom a szezont sőt a jövőt is. Legjobb lett volna egy új elnökséggel neki vágni a szezonnak , vagy legalább egy sportigazgatóval Zubi egyértelműen elbukott jobb lett volna elfogadni lemondását .

Kezdjük az elején kellett egy keménykezű,tapasztalt edző: Ebből a házi megoldást választottuk egyszer bejött. Luis Enriquét játékosként szerettem küzdött csapatjátékos volt de egyáltalán nem volt akkora koponya mint Pep. Edzőként a Bvel szép eredményt ért el de azért az mégis csak a B csapat, Olaszországban megbukott , a Celtával voltak szép meccsei de azért nem mondanám hogy csodát tett. Kíváncsian várom a felálláson változtat-e LE valamit de szerintem marad minden a régiben (4-3-3). Nem őt tartottam volna a legmegfelelőbb edzőnek aki rendet tesz és átalakít, ne legyen igazam azért drukkolok neki.

Kapus poszt: Nagyon fog hiányozni V.V. remélem a csapatnak nem. Kicsit drágán oldottuk meg de két jó kapust vettünk az egyik remélhetőleg tudja pótolni V.V.-t.

Védelem: Mathieu 20m€ #-o Nem is középhátvéd , nem is fiatal 1-2 szezonra talán azért jó lehet valamire majd ingyen elmegy ... Vermaelen jó igazolás is lehetne ha nem lenne sérült 2 havonta bár benne van a bizodalmam. Nem ártott volna egy klasszis védő aki formába van, + kellene egy jobb hátvéd Alves helyett bár én inkább mellé vennék.

Középpálya: Ment Cesc nem hatott annyira meg (az öröm nagyobb volt amikor jött mint most a bánat) Xavi marad ő még hasznos lehet nekünk örülök hogy maradt bár lehet elfogult vagyok vele. Rakitic nem szimpi de hajtós küzdős játékos úgyhogy ez változhat, nem látom klasszisnak. Rafinha sajnos nem látom Thiagot benne sőt ... bár az akaratnak lehet eredménye. Pozitívum lenne Mascherano játszatása VB-n nagyon jó volt.

Támadók: Suarez klasszis csak kérdés hogy kell-e nekünk emberileg 0 , el van tiltva drága is volt csak ,hogy férnek el így 3an azt nem tudom . Neymar remélem szabadabb kezet kap , Messi kicsit többet akar, és akkor elől nem lehet baj. Delu nagy :?: visszahoztuk nagy dirrel durral most meg kölcsön adnánk. Kiegészítő embernek nagyon jó lenne szerintem Tellonál képzettebb és hasonlóan gyors. De ha most is kölcsön adjuk ő többet nem fog a Barcában játszani az fix.

Összességében nem is emlékszem mikor volt ennyire "unszimpatikus" a "klub" ,a vezetők, az új igazolások (sose). Mindenesetre szorítok a csapatnak és meccsek lesznek bizonyítsanak az újak .
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.08.14. 15:57:16

Nagyon sajnálom, hogy nem mérsékelték Suárez büntetését, nagyon kellett volna az ő játéka mínél előbb a csapatnak, mert Messi nem nagyon tudott pihenni, de remélem azért jó formában lesz, Neymar meg sérült volt, ő se lehet túl jó formában, Pedro-t meg hagyjuk is, még a felkészülési meccseken is ő volt a leggyengébb amikor már az ifikkel együtt játszott...Ezért remélem, hogy LE lehetőséget ad Munirnak, aki egy vérbeli csatár, jól indul be területbe, gyors, jól cselez és a kaput is nagyon érzi. Sokkal többet lehetőséget láttam benne mint Pedroban és Deulofeuban.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21242
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.08.14. 13:15:23

visca el barca írta: jobb védő: alves 67% - montoya 28%
central1: piqué 45% - bartra 27% - verma 10% - matyiő 8%
kkp: busi 56% - masch 30%
A többivel egyet értek, de ez a három eléggé kiakasztott. Főleg Alves 67 százaléka. Hát mit néztek ezek az elmúlt három szezonban? #-o
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.14. 12:08:16

rafinha

kp jobbos 5%
kp balos 4%
jobb csat: 2.5 %

igazából csak a kezdőre vonatkoznak a szavazatok... szoval aki a lista 2. helyén van, nem jelentzi azt h a nép őt akarja cserének.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Lezárt