Tito Vilanova

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.07.23. 11:48:54

visca el barca írta: nem, ez a Te hozzászólásodat minősíti. elképzelni nem tudom, hogy egy komoly klubnál ilyen megtörténjen. ez nem a megye 2.
Az, ha nem tudsz normálisan vitatkozni, csak dobálózni az a Te agybajod. Ilyen szánalom megnyilvánulást - nem te vagy az első - többet válaszra sem méltatom.

Egyébként mivel Messi a no. 1 játékosunk így nem csodálkoznék rajta...
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.07.23. 11:46:24

HIVATALOS: (forrás: barcastuff)
Official: Barcelona announce that Gerardo 'Tata' Martino (50) will be their new coach

Official: Gerardo 'Tata' Martino (50) will be Barcelona's coach for the next two seasons

Üdv, Tata! :)
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.07.23. 11:45:51

nem mentem le hídba martino eredményeitől, persze ettől még viríthat itt akármekkorát is. és igaz, meg kell adni a bizalmat neki stb stb az ilyenkor szokásos dumák, de ezzel együtt nekem ez az egész szitu arra hasonlít, amikor a madrid odavitte luxemburgót. ő is közismert, nagy respekttel rendelkező edző volt dél-amerikában, brazíliában pláne, aztán jött, látott és lekoccolt annyit mondva, h káosz amigosz.
az meg, h ki kereste az öreget, tök mindegy. én is kerestem. mégis ott figyel még mindig argentínában. ha akkora spíler lenne, miért nem dolgozik már itt évek óta? amúgy most frankón, abszolút lehet, h csak tájékozatlan vagyok, de tud vki olyan odavalósi edzőt mondani, aki mostanában nagyott mutatott itt? felejtsük el bielsát és pellegrinit és az ők - úgymond - sikereit, vki mást mondjatok.
guardiola kinevezését és még enriquét se hasonlítgassuk martinohoz sztem. ők rendkívűl hosszú időt töltöttek itt el, és mindent tudnak az fc barcelona fodballjáról.
pepnél ez párosult a kivételes intelligenciájával, de enrique sem feltétlenül olyan egyszerű, mint egy raklap. a feltüzeléssel, a motíválással kapcsolatban meg annyit, h ez nem is biztos, h kizárólag az edzőn múlik. kiüvöltheti a lelkét az ember az öltözőben, ha nincs mögötte a vezérkar, akkor le fogják szrni a játékosai, mert tudják, h bármit megtehetnek, h ciki van, nem őket fogják lecserélni, hanem az edzőt.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.23. 11:43:00

connor írta:
visca el barca írta: uhh, már a második :lol: nem is olvastam tovább, köszi :lol:
off:Téged minősít, ha ezért még gépelni is képes voltál. :roll:
nem, ez a Te hozzászólásodat minősíti. elképzelni nem tudom, hogy egy komoly klubnál ilyen megtörténjen. ez nem a megye 2.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.07.23. 11:41:44

visca el barca írta: uhh, már a második :lol: nem is olvastam tovább, köszi :lol:
off:Téged minősít, ha ezért még gépelni is képes voltál. :roll:
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.07.23. 11:37:46

Mikaos írta: ...
Azt, hogy ki mit nyilatkozik a médiának nem venném alapul, mert nyilván nem állnak neki kritizálni vagy szidni. Természetes, hogy mindenki udvarias.
Semmi bizonyíték nincs arra, hogy azt a stílust képviseli, mint mondjuk Cruyff. A csapatai közül csak a válogatottat láttam, de velük azért nem játszathatta ugyanazt, mint mondjuk ha a Brazilok edzője lett volna. Én inkább láttam eredmény centrikusnak a játékukat, ami alapvetően nem gond, csak akkor ne mondják róla az ellenkezőjét... Azt meg gondolom senki sem gondolja komolyan, hogy a totális futballhoz, tiki-takához olyan közel áll, mint Rijkaard vagy Pep. Egyszerűen az "előélete" nincs meg hozzá. Az eredményességét a vetélytársakhoz képest értettem (pl. Ancelotti). Közel sem olyan elismert szakember, mint Hiddink - ha már szóba került.
Nem fogom a fejét követelni az első vereség(ek) után, de az előjelek alapján nem jósolok neki hosszú jövőt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.23. 11:31:23

connor írta:Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy Messi miatt szerződtettük pont ezt az edzőt.
uhh, már a második :lol: nem is olvastam tovább, köszi :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.07.23. 11:25:39

Renka írta:
Ritkán írok ilyet, és bocs...de ez hülyeség. Az első mondat különösen...
off: Nem baj, csak legalább indokold meg. :wink:
Avatar
lahertitty
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2009.08.07. 11:33:36
Tartózkodási hely: Kiskunhalas

2013.07.23. 11:24:07

Hajrá Tata, mindent bele! Úgy érzem remek szezon vár ránk, előbb Neymar, aztán Tata Martino. Bitang erős keret (még kéne egy középső védő) és egy szuper edző, én már nagyon izgatott vagyok.
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.07.23. 11:20:03

connor írta:Egy év múlva tudjuk igazán majd értékelni a munkáját, azonban az előjelek nem jók. Ameddig Rijkaard-nál elmondható volt, hogy Cruyff-tanítvány, holland iskola követője, Pep-nél pedig még az is, hogy saját nevelésű, addig az argentin
-ról meg elmondható, hogy ugyanazt a futballstílust képviseli, mint az előbb említett úriemberek. Érdemes megnézni mind az itteni cikkeket ezzel kapcsolatban, vagy más edzők és futballisták véleményét Tatáról.
De az első mondatod első tagjával egyetértek: értékeljünk 1 év múlva.
connor írta:Még azt sem, hogy hú de mekkora edző.
Sokszor futjuk le ezt a kört: ez Pepre is igaz volt, mielőtt az első csapat edzője lett. Sőt, Rijkaard-ra is.

Adjuk meg a bizalmat és tiszteletet Martinonak! Van pár sztáredző itt Európában, aki a gyengének titulált brazil vagy argentin bajnokságban töltött edzősködések után itt is sikereket tudott elérni (legfrissebb példának itt van Pellegrini).

De tudod mit? Nem érdekesek a múltbeli eredményei. A Barca teljesen új világ, a legtöbb edzőnek/focistának új terep, itt nem számít, hogy valaki mondjuk kontrafocival sikeres volt előtte (pl. Hiddink, ha már előjött), csak az számít, hogy felfogta-e a klub elveit, stratégiáit és futballstílusát. Márpedig az előjelek alapján rendben vagyunk.
Renka
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.01.31. 13:18:28

2013.07.23. 11:01:09

connor írta:Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy Messi miatt szerződtettük pont ezt az edzőt. És az nagyon nem jó, ha a klub érdekei elé helyezik egy ember érdekét. Igazából bárki más a felmerült nevek közül logikusabb megoldás lett volna: Hiddink, Luis Enrique. Mindkettő mellett szólt volna logikus indok. Tata kb. ha hideg fejjel nézzük, akkor a legrosszabb megoldás.
Egy év múlva tudjuk igazán majd értékelni a munkáját, azonban az előjelek nem jók. Ameddig Rijkaard-nál elmondható volt, hogy Cruyff-tanítvány, holland iskola követője, Pep-nél pedig még az is, hogy saját nevelésű, addig az argentin mellett semmi hasonló érvet nem lehet felsorakoztatni. Még azt sem, hogy hú de mekkora edző. Azért akárhogy is nézzük az argentin bajnokság nem európai színvonalú, ahogy a brazil sem. (Európai színvonal alatt ne a magyar vagy az albán bajnokságot értsük.)
Ha már temperamentumos edzőt akartunk, akkor hozhattuk volna Bielsa-t. :roll:
Ritkán írok ilyet, és bocs...de ez hülyeség. Az első mondat különösen...
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.07.23. 10:11:22

A Sport.es szerint Martino csütörtöktől kezdi meg a munkát Barcelonában, így a BM elleni mérkőzésen vélhetően Roura/ Rubí lesz az edző.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.07.23. 10:08:22

Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy Messi miatt szerződtettük pont ezt az edzőt. És az nagyon nem jó, ha a klub érdekei elé helyezik egy ember érdekét. Igazából bárki más a felmerült nevek közül logikusabb megoldás lett volna: Hiddink, Luis Enrique. Mindkettő mellett szólt volna logikus indok. Tata kb. ha hideg fejjel nézzük, akkor a legrosszabb megoldás.
Egy év múlva tudjuk igazán majd értékelni a munkáját, azonban az előjelek nem jók. Ameddig Rijkaard-nál elmondható volt, hogy Cruyff-tanítvány, holland iskola követője, Pep-nél pedig még az is, hogy saját nevelésű, addig az argentin mellett semmi hasonló érvet nem lehet felsorakoztatni. Még azt sem, hogy hú de mekkora edző. Azért akárhogy is nézzük az argentin bajnokság nem európai színvonalú, ahogy a brazil sem. (Európai színvonal alatt ne a magyar vagy az albán bajnokságot értsük.)
Ha már temperamentumos edzőt akartunk, akkor hozhattuk volna Bielsa-t. :roll:

szerk.: de ha már elégedetlen vagyok vele, megnéztem mit is tett le az asztalra. Amiről nem tudok (és feltehetően közülünk aligha van aki tudna) a látottak alapján nyilatkozni azok a bajnoki címei. 4szer nyert bajnokságot Paraguay-ban. Argentínában pedig a szuperdöntőig vezette a csapatát, ahol kikapott 1-0-ra. Ezek számíthatnának jó eredményeknek is, azonban a színvonal és a taktikai felkészültség meg sem közelíti azt a szintet, amit nálunk kellene produkálnia. Kis túlzással elhozhattuk volna Kondás Elemért is a Loki-tól.
Amit Paraguay válogatottjával csinált az már jobban szem előtt volt. A 2007-es Copa-n nagy égésbe futott bele Mexikó ellen (6-0) 2007-ben. 2010-ben a VB-n és 2011-ben a copán viszont elég jó eredményeket ért el. Azonban kicsit ellentmondásos számomra a dolog, mert a hangsúlyt (pl. az itt megjelent cikkben) a játékra teszi, nem az eredményre, ennek ellenére viszont nagyon eredmény centrikus focit játszottak. A 2011-es copa-n pl nyeretlenül (11-es párbajokat ne számítsuk ide) mentek a döntőig, ahol simán kikaptak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára connor 2013.07.23. 11:18:39-kor.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.07.23. 10:03:13

Castiel írta:
Bestbarca írta:...
Ez oké, De ez még nem garancia arra hogy a Barcelonával is ekkora sztár lesz...
Semelyik edző szerződése mellé nem adnak garanciát. Szerintem is bízni kell a vezetőkbe, és nem küldeni el előre a sunyiba egy olyan embert akit nem ismerünk.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.07.23. 09:12:33

Bestbarca írta:...
Ez oké, De ez még nem garancia arra hogy a Barcelonával is ekkora sztár lesz... Pellegrini-t is láttuk szárnyalni, aztán Madridban nem jött neki össze amit kb mindenki várt...(hozzáteszem Jo5é-nál sikeresebb volt a szememben)
Én nem "húzom" le őt, igaz kicsit félek tőle mint innovációtól, de a bizalom azért megvan felé. Mindazonáltal csak az érvedre válaszoltam hogy mert ekkora sikert ért el itt, meg ott... az nem jelent feltétlen sikert mondjuk "nálunk" is...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.07.23. 00:47:05

Krisztian91 írta:@Bestbarca: Remélem igazad lesz.

Én személy szerint nem igazán ismerem érdemeit, mert egyszerűen más futballt nagyon nem követek. Szerintem sokunkkal így van. (és mivel nem egy ismert edzőről van szó, aki mondjuk már Európában is bizonyított, rögtön más hozzáállást kap. De ez egyébként normális :roll: )
Igen érthető,és jogos hogy sokan szkeptikusak...De van egykét olyan hozzászólás ami túlmegy egy bizonyos határon...Azért nem a fényeslitkei általános iskolai tesitanárt akarjuk kinevezni vezetőedzőnek...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Krisztian91
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.03.23. 19:02:00
Kapcsolat:

2013.07.23. 00:38:25

@Bestbarca: Remélem igazad lesz.

Én személy szerint nem igazán ismerem érdemeit, mert egyszerűen más futballt nagyon nem követek. Szerintem sokunkkal így van. (és mivel nem egy ismert edzőről van szó, aki mondjuk már Európában is bizonyított, rögtön más hozzáállást kap. De ez egyébként normális :roll: )
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.07.23. 00:05:04

Amúgy bírom ezt a hozzáállást,hogy ki ez a senki, hogy lehet ez a Barca edzője...Hát mint edző anno Pep senki volt...Ahogy Tito is...Rijkard is...Ahogy LE is kb az lenne...

Ez a senki Paraguayal majdnem kiverte a későbbi vb győztes spanyolokat,Xaviékat 2010ben...Majdhogynem nagyobbat izzadtak ott mint a hollandok ellen a döntőben...

Majd átvette a Newell's Old Boys és rögtön bajnokot csinált egy lesüllyedt gárdából...És a Libertadores kupában Ronaldinhoékat majdnem kiejtette,csak 11esekkel buktak el az elődöntőben...

Amúgy megkereste Perez is,ő is egy opció volt,és a Malaga is akarta Pellegrini helyett...Halálom hogy vki senki meg mit keres itt ha nem csillog a neve úgy a médiában...Attól még lehet jó szakember,meg adjunk már egy esélyt neki...Amiket eddig lehet róla tudni nagyon is jónak néz ki...
És azért lehet hogy kicsit jobban tisztában vannak a Barcelona vezetői a foci világával mint mi...Bármennyire is hülyézik őket itt sokan,meg hát ezt nem értem,meg mekkora baromság..."Kicsit" jobban tudják mi a valóság és nem csak a médiából tájékozódnak az elferdített hírekről,meg lehet egy "kicsit" jobban értenek hozzá...

De Pep előtt is ez ment...Emlékszem...Jajj a 6. helyet sem fogjuk elcsípni,jöhet az újabb rossz korszak...Mourinho kellett volna...Vagy Benitez...Aham...
Most is Hiddink kell ide,úhhh eldurranok Hiddinktől...Meg Bielsa aki szétrúgja a lelátót ha nem úgy van vmi ahogy ő gondolja...Jah persze...Csakis...Nem mondom hogy Tata a legjobb megoldás,mert a fene tudja mi lesz,én sem látok jövőbe,de logikusabb meg ésszerűbb választás ide hozzánk mint Hiddink vagy Bielsa...És lehet nem jön be,benne van mint ahogy az összes többi jelöltnél is,de mást nem nagyon lehet tenni logikusan megpróbálni megkeresni a legésszerűbbnek tűnő választást,azt majd lesz vmi...Ez ilyen...Amúgy itt nem csak az a kérdés hogy ki jó edző,hanem hogy ki jó edző ide...Mert igenis a legnagyobb értékünk a stílusunk az utánpótlásunk és ha vki ezt ahogy van felúrgja,no ott jön a sötét korszak...Mert jajjj az a bajunk hogy "csak" bajnokságot nyertünk,meg jajjj egész szezonban tudott minket dominálni 5 sztár csapat...Nem azt mondom nyílván ezzel a kerettel nem szabadna ennek sem megtörténnie,de azért van lejebb is...Sokkal lejjebb...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.07.22. 23:34:52

Yaya(07-10) írta:Azért reménykedem, hogy végül meg is jo döntésnek bizonyul Tata kinevezése, bár nagyon borúlátó vagyok. Nem ismerem a munkásságát, így csak az alapján mondom, hogy idáig senki nem tudta az anyjának kívül, hog ez az ember létezik.
Azt hiszem, anno Pellegrinivel is pont ez volt a helyzet. Aztán átjött Európába, Villarreal-lal máris dobogós lett, következő évben meg BL-elődöntős.
Természetesen megértem az aggodalmakat, de én pont ugyanennyire aggódnék Luis Enrique vagy bármilyen más edző esetében is: mindegyiknél tudnék olyan pontot találni, ami "problémás" lehet.
Szóval csatlakozom a mondandód azon részéhez, hogy "reménykedjünk" - borúlátás nélkül.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.07.22. 23:31:37

Ahogy Mikaos is írta ha elolvassuk az itt Tatáról megjelent cikkeket, akkor az a kép jön le, hogy nagyon is hasonló elképzelései vannak a fociról mint amit mi is játszunk. Ez azok számára akik szétveréstől és szemléletváltástól tartanak mindenképpen megnyugtató lehet. Tehát nyilván nem véletlenül került Rosellék látókörébe a fickó.

Bob írtad, hogy nem volt rossz idényünk.
Az eredményeket tekintve szerintem sem volt az.
A rangadókat és az ott mutatott játékot tekintve nagyon is az volt.
Ami pedig az összképet illeti (az én szemszögemból) nagyon nagyon nagyon régóta nem fordult elő olyan, hogy ennyi meccsről keljen elkapcsolnom, BL meccsekről is! Már az első negyed órában unalomba fulladt meccsekről beszélünk.

Ami Martino habitusát illeti, én csak azt az egy videót láttam a bíróval, de azon kívül nem derült ki milyen vérmérsékletű ember.
Ha valóban olyan temperamentumos mint amire következtetünk, akkor az elsülhet jó és rosszul is.
Ha fel tudja vele rázni Xaviékat és partnerek lesznek benne, akkor mindenképp a csapat előnyére válhat. Viszont ha Piquéék csak úgy pislognak majd mint hal a szatyorban, hogy mit pattog itt ez az idegbeteg "senki" nekünk akik már mindent elértünk, akkor elég rövid fejezet lesz ebből.
Én minden esetre a legjobbakat várom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2013.07.22. 23:41:39-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.07.22. 23:26:45

Ha mar így alakult, akkor adjuk meg az edzőnek a lehetőséget a bizonyításra. Nem szeretek előre karogni. meg az is lehet, hogy valamit nagyon tud az öreg.

Ettől függetlenül rosell és a sleppjerol(zubi meg a többi dilettáns) meg van a véleményem...eluldoztek guardiolat, kineveztek a beteg másodedzőjet, majd annak a másodedzője vette at a csapatot es iranyitotta hónapokon keresztül...most a semmiből hoznak egy újabb noname trénert, a felkészülés megkezdése után...amatőr [auto_cenzúra], semmi keresnivalójuk az ilyeneknek a világ legjobb csapatánál.

Azért reménykedem, hogy végül meg is jo döntésnek bizonyul Tata kinevezése, bár nagyon borúlátó vagyok. Nem ismerem a munkásságát, így csak az alapján mondom, hogy idáig senki nem tudta az anyjának kívül, hog ez az ember létezik.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19591
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.07.22. 23:10:27

Valóban voltak változások, de én úgy tudom csapathoz köthető emberek vannak.A kapusedző is katalán ebben biztos vagyok.Rijkaard korszakot azért nem venném ide, mert azóta még inkább saját nevelésű emberek játsszák a főszerepet, illetve követünk egy rendszert, akkor még Deco-Etoo-Ronaldinho stb emberek húzták az igát.
De ezt a felvetést elfogadom, amiket írtál. :D Bár nem teljesen értek egyet vele, de ebben van logikai levezetés.
Kép
Kép
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.22. 23:06:21

egy jól működő rendszert megbolygatni
de fogjátok már fel, hogy ez a rendszer már nem működik olyan jól, mint kéne.

a real össze-vissza [auto_cenzúra], a bl-ben a csoportban 1-2 jó meccsünk volt, a többi offos, fáradt celtictől is kikaptunk, a psg és a milan ellen is zörgött a léc, a bayern porig alázta a csapatot.
talán a spanyol válogatottat is idevehetem abból a szempontból, hogy 80%-ban a barca taktikáját nyomatja az öreg bajszos, és őket is épp most alázták meg évek óta először.

oké, a ligában 100 pont, és magabiztos győzelem, aláírom, de ez nagyrészt annak köszönhető, hogy a szezon első felében szárnyalt a csapat, míg a real bukta sorra a pontokat.

azt viszont szerintem látjuk, hogy valami már nem a régi ebben a csapatban, talán xavi kezd kiégni, talán jóllaktak, és ki is ismerték a taktikát, senki sem tudja, de egy biztos, valamit kell tenni ez ellen.

nem lesz ívelgetés, nem lesz kontrafoci, szimplán kap a tili-toli egy kis extrát valahonnan, és egy temperamentumos motivátor lesz a padon.

kockázat ? valóban.
de néha muszáj megkavarni az állóvizet, nem fogunk 15 évig sorban trófeákat nyerni csontra ugyanazzal a felfogással, légkörrel, "baráti társasággal".
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.07.22. 22:57:29

Bob_Marley írta:Tele van a csapat saját nevelésű emberekkel, szerinted melyik a jobb, ha egy olyan ember mondja, mutatja a dolgokat, aki szintén ízig vérig katalán, vagy legalább itt játszott, dolgozik X éve, vagy egy másik.Ez a kapusedző egy apró szegmens volt, véleményem szerint nem szerencsés, egy jól működő rendszert megbolygatni, főleg felső szinten, miután egy nem Barca edző került ide.
Az edzői stábban (vezetőedzőt kivéve) az utóbbi pár évben legalább 4 helyen történt változás (ebből az egyik pont a kapusedző volt, tudtommal), de az is lehet, hogy ez a szám eléri mondjuk a 7-et is, csak én vagyok nem jól informált. És lefogadom, hogy az új emberek, akik jöttek, nem mind Barca-kötődésűek voltak, nem mind katalánok voltak.
Szerintem az elv az első. És bár igaz, hogy ez az esetek nagyon nagy százalékában együtt jár azzal, amit mondasz, mégsem kizáró jellegű. A közelmúltban már Rijkaard idején is megvolt a mag - mind a játékosok, mind az edzők, és persze: mind az elvek tekintetében. Pedig Rijkaard semennyire nem volt Barca-családtag.
Ha Martino azokat az eszméket képviseli, amit a klub: jó úton járunk. Márpedig az eddigi feltáró cikkek (köszönet érte a hírszerkesztőknek!) ezt támasztják alá.
Bob_Marley írta:Begyakorlás meg arra értettem, hogy Alba jelenlétével más játékot játszunk azért, s ebből adódott a sokszori hiba is, főleg védekezésben, ennek kijavítása várat magára.
Ebben teljesen egyezik a véleményünk, ezt magam is írtam itt párszor. Valóban lazább lett a védekezésünk azzal, hogy mindkét szélsőhátvéd támadó felfogású. De mindig eszembe jut az őszi szezon, amikor pont ezzel könyörtelenek voltunk. Úgy érzem, finomhangolással megoldhatjuk ezt a problémát.
Ez vonatkozik a másik gondra: a csatárkérdésre, támadójátékra, amit talán pont Neymar érkezésével fogunk orvosolni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19591
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.07.22. 22:01:42

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Az meg hogy mindegy-e hogy milyen a kapusedző, te se gondolhatod komolyan, főleg egy ilyen klubnál, ahol elég fontos szerepe van a katalán öntudatnak.
Mégis mi köze van a katalán öntudatnak ahhoz h milyen munkát végez a kapusedző? De most komolyan. Te kicsit elbódultál ettől a pár éve divatos "katalán öntudat" dologtól, nem kell átesni a ló túloldalára mint a bilbao...
Tele van a csapat saját nevelésű emberekkel, szerinted melyik a jobb, ha egy olyan ember mondja, mutatja a dolgokat, aki szintén ízig vérig katalán, vagy legalább itt játszott, dolgozik X éve, vagy egy másik.Ez a kapusedző egy apró szegmens volt, véleményem szerint nem szerencsés, egy jól működő rendszert megbolygatni, főleg felső szinten, miután egy nem Barca edző került ide.
visca el barca írta: Nem fog ő itt felrúgni semmit, kicsit Te is ugy állsz hozzá a dologhoz mintha valami szellemileg retardált embert hoztunk volna ide, aki olyan mint Csank mester h fiatalon betanult egy sémát oszt' azt nyomatta világ életében :D
Még mindig nem erről van szó, hanem hogy egy picit lelkileg megroppant csapatnak mire van szüksége.Előzőleg leírtam miért nem tartom ezt jó döntésnek.Nem írom le még egyszer.
visca el barca írta: Bob, nyiss meg egy hideg sört, aztán még 6-ot, jók leszünk megnyugtatlak. Ha meg mégsem ,akkor jöhet Le akit annyira vártál :D
Erre nem reagálok, mert hülyeség.

Begyakorlás meg arra értettem, hogy Alba jelenlétével más játékot játszunk azért, s ebből adódott a sokszori hiba is, főleg védekezésben, ennek kijavítása várat magára.Illetve ennek a megoldása, hogy van 1 emberünk, aki még ha sokat is segíti a támadásokat, fizikai korlátjai miatt hátul kevésbé tud érvényesülni, ezért a védekezés is más kéne legyen, szélsők szerepe, ami igazán fontos lenne, illetve a labdaszerzés, de sokszor pont emiatt elcsúszunk, hogy folyamat ki kell segíteni.Nem működik olajozottan a dolog.
shutterisland írta:bob, szorobánnal szoktál még számolni gyertyafénynél ? :lol:
Nem, nem szoktam.
shutterisland írta: ne félj az újtól, 7-nél biztos nem kapunk többet jövőre 2 meccsen senkitől sem. 8)
Ennek meg szintén nem sok értelme van, nem két meccs határoz meg egy idényt, tőlem kaphatunk 15öt is a Bayerntől, ha összességében meg megnyerjük a Ligát.

off:Bob,Nem
Kép
Kép
Kép
Lezárt