Tito Vilanova

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.05.02. 15:33:05

Miután bebiztosítottuk a bajnoki címet, remélem lemond. A szezon második, legfontosabb felében teljesen indiszponált a csapat és ezért elsősorban az edző a felelős. A bl egyenes kieséses szakaszában 6 meccsből 1 győzelem, a kupa és a bajnoki klasszikusokon, vagyis a szezon legfontosabb meccsein mélyen a tudása alatt teljesített a csapat. Szimpatikus Tito, de ezért valakinek vállalnia kell a felelősséget.
Kép
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2013.05.02. 15:22:10

Balinho írta:
B. Tamás írta:Tito szerintem érdemel még egy évet az eredmények alapján, de ha tényleg nem akar semmilyen változást, akkor szinte biztos, hogy a következő év nem lesz sikeres.
Nagyon remélem, hogy nem kap még egy hónapot sem,mert akkor nem csak fél idény szenvedésben lesz részünk, hanem egy egészben....
Ez az ember,bármennyire is szimpatikus, sem emberileg sem szakmailag nemelég képzett arra, hogy olyan játékosokat (többszörös euro milliomosokat, több mint 20 trófeával a kezükben) úgy tudjon motiválni, vagy egyáltalán kézben tartani, hogy legyen meg bennük a tűz, a további évekre vonatkozóan.
Nem újdonság, hogy ez a Barca, ezzel az edzővel és a mostani játékos állománnyal végérvényesen megbukott. Persze hogy idáig fajultak a dolgok, abban a mostani vezetés is vastagon benne van, hiszen évek óta nemsikerül épkézláb embert beilleszteni a csapatba.
valljuk be őszintén ezt a bajnokságot nem a Brca nyerte meg (ha megnyeri!!!!) hanem a Madrid veszítette el nekünk. Egész évben, az első három hónap kivételével, többet bosszankodtunk, mint az előző 5 évben összesen...nyögvenyelős meccsek, megalázó vereségek (Madrid, Celtic, Milan, Bayern) és egy rangadó megnyerése nélküli szezonon vagyunk túl.
Villanova tehet arról is, hogy Messi sérülése miatt teljesen használhatatlan volt a legfontosabb mérkőzésekre (miért nem lehetett néha padra ültetni???) és hogy az idény végére a teljes támadó alakzatunk (csatárok és középpálya)teljesen formán kívülre került. Nem az emberek felejtettek elfocizni, csak kellene egy olyan személyiség(mint Pep) aki tudja őket kordában tartani és motiválni. Ja és a legfontosabb, szakmailag is egy nulla...semmi változás a tavalyi csapathoz képest, és teljes tanácstalanság, ami az arcán is tükröződött sajnos, amikor megfojtották a szokásos tiki-taka játékunkat. A játékosok is hibáztathatók az biztos, de a legfőbb aki az egészért felelősséggel tartozik az az edző. És ő mint edző,megbukott és reméljük hogy lesz benne annyi jó érzés, hogy egyedül az év végén feláll a kispadról, mert tartok tőle, hogy a vezetésünk annyira töketlen és [auto_cenzúra], hogy nem fogják őt felállítani....
és akkor fekete év vár ránk,akár jön Neymar, akár nem.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2013.05.02. 13:36:45

B. Tamás írta:Tito szerintem érdemel még egy évet az eredmények alapján, de ha tényleg nem akar semmilyen változást, akkor szinte biztos, hogy a következő év nem lesz sikeres.
Ami baj, hogy ennek a 0-7-nek hónapok óta tartó előzménye van. A BL-ben egy meccset leszámítva minden meccsen, a kupában a Madrid ellen, a bajnokságban is rendre!

Most vagy az van, hogy nem látta a bajt, vagy látta csak nem tudott ellene tenni semmit.

Én egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy jó hozzáállással toltuk végig a tavaszt sőt! A PSG elleni visszavágó, a Milan elleni odavágó, a bajnoki lazsálások a győzelmek ellenére is...

Kiismert, rossz taktika, motiválatlan játékosok, gyatra formában lévő játékosokhoz való ragaszkodás! Mi mutat arra, hogy változtatni/változni fog valami jövőre? Nekem szimpatikus Tito, sajnálom a betegsége miatt, és amúgy egyetértek, hogy papíron akkora baj nincs hogy kötelező legyen a váltás.

A látottak azonban teljesen mást mondatnak velem. Rijkaard is megkapta a +1 évét, tök jófejek voltunk vele, ő is megérdemelte múltbeli érdemei elismerése végett, aztán emlékezzünk mekkora bukta lett.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2013.05.02. 13:17:40

Mielőtt kifejtem a véleményemet, jelzem, hogy szerintem teljesen érthető a vezetőség döntése, hogy ad még neki egy évet. A Ligát megnyerte a csapat, a Bajnokok Ligájában az elődöntős szereplés is jó teljesítmény, maximum a kiütéses kiesés érdemelne némi magyarázatot, a kupában is kiélezett csatában nyert a Madrid, ráadásul beteg is volt Tito, szóval erre az idényre mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy ez alapján nem érdemel még legalább egy évet Vilanova.

Ami viszont ennél sokkal aggasztóbb, az az, hogy azok a csapatok, amelyek nagyon szervezetten védekeznek és villámgyorsan kontráznak, most már nem csak veszélyt jelentenek a Barcelonára, hanem teljesen kioltják az erejét, és 80-20% valószínűséggel nyerik az egymás elleni meccsüket. És ez nem szerencse kérdése.

A Bayern ugyanazt csinálta, mint a Madrid a kupa elődöntőjének a visszavágóján, csak több jó játékosa van, és ez jött ki. Messit nagyjából 3-4 ember fogta közre, mert tudták, hogy ha kikerül Pedróhoz/Alexishez/Alveshez a labda, semmi nem fog történni, befelé hozzák, és bepassz vagy beadás a 1,70 magasságú támadóinkra, akiket Dante/Boateng guggolva lefejelnek. Iniesta, Xavi és Busquets esetében is ugyanez a helyzet: a müncheni meccsen Müller állandóan zavarta Busquetset, Xavit csak a saját térfelén hagyják a labdával kényelmesen futni, míg Iniestát teljesen beszorítják a baloldalra, és középre egyáltalán nem engedik az ellenfelek. Totális esélytelenség, mert kivették a négy fundamentumot: Busquets, Xavi, Iniesta, Messi.

A középpályán ez a négy ember volt az, aki Pepnél megteremtette előbb a létszámbeli fölényt, majd amikor az ellenfelek rájöttek, hogy itt a kulcs, akkor később a minőségbeli fölényt. Mára azonban nem csak rájöttek, hogy itt a kulcs, hanem már meg is tudják valósítani azt, hogy a minőségbeli fölény eltűnjön. És ez tényleg katasztrófa, mert itt vége a csapatnak. Hiába mondja Tito, hogy nem új elemek kellenek, hanem visszanyerni a játékosok igazi formáját, ez nem igaz. Egyszerűen azok az együttesek, amelyek a Bajnokok Ligája címre aspirálnak, már meg tudják fojtani ezt a Barcelonát. És nem véletlenül sikerült egyszer, mint az Internek 2010-ben vagy a Chelseanek 2012-ben, mert ott a csapat rontotta el, elég a kihagyott helyzetekre gondolni Londonban vagy Messi tizenegyesére.

Az idei évben erről szó sem lehetett. A kupavisszavágón is alig volt helyzete a Barcelonának, Münchenben pedig egyszer kellett Danténak mentenie Messi elől.

Amit akartam mondani: én teljesen megértem, hogy Tito kap még egy évet, mert ez az év azért nem olyan botrányos, mint első ránézésre a 7-0 után tűnik. Ugyanakkor ha Vilanova tényleg komolyan gondolja, hogy elég lesz csak venni egy védőt és Neymart, akkor komoly dilemma az, hogy hagyják-e dolgozni.

A védekezés, az intenzívebb letámadás, és ami a legfontosabb: új támadómozgások/új támadásépítések, mert a mostaniakat már kívülről fújják az ellenfelek. Ráadásul nekem tegnap is az volt az érzésem, hogy akarnak a játékosok, hajtanak, de mintha már nem tudatosan csinálnák a mozgásokat, és elfelejtették azt, miről is szól valójában ez a rendszer. Egy példa volt az utolsó percekben, amikor Villa gyorsan lepasszolta a szabadrúgást, futott tovább, megkapta, elment az alapvonalig és beadta, amit természetesen blokkoltak. Céltalan beadás, ilyenből ha 4 gólt lőttünk az 5 év alatt, akkor lehet, hogy túlbecsültem.

Tito szerintem érdemel még egy évet az eredmények alapján, de ha tényleg nem akar semmilyen változást, akkor szinte biztos, hogy a következő év nem lesz sikeres.
.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2013.05.02. 12:20:33

Nem tisztem megvédeni Tito-t,de szerintem a Pep team sikereiben Ő is vastagon benne volt. Élénken él bennem egy jelenet egy idegenbeli meccsről,amit akkor játszott a csapat,amikor még Pep volt az edző és Tito a betegsége miatt személyesen nem lehetett jelen,szenvedett a csapat és felhívták telefonon (mármint Tito-t),hogy segítsen,ettől még emlékeim szerint kikaptunk,csak szerintem ez a jelenet is azt bizonyítja,hogy fontos szerepe volt a Pep team életében is. Persze a vezetőedzői szerepkör egész más,de a betegsége újbóli kiújulásáig azért nem volt olyan rossz a csapat. Én személy szerint adnék neki még egy teljes évet(annak fényében,hogy nagy valószínűség szerint vissza szerezzük a ligát idén),ha bírja az egészsége és a vezetőség is biztosítani tudja azokat a játékosokat,akiket a csapatban szeretne látni. Én inkább egy olyan másodedzőt látnék mellette,aki megtanítja védekezni (mármint sportszakmai szempontból :P a csapatot),mondjuk a Milan-nál méltánytalanul elfeledett egykori klasszis Paolo Maldinit vagy Nestát (bár a'sszem Ő még nyomja az USA-ba.
Ha nem értettek egyet Tito edzőségével,akkor a realitás talaján kivel pótolnátok figyelembe véve a csapat és a játékrendszer sajátosságait?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
socio66

2013.05.02. 12:17:48

én a problémamegoldási, és konfliktuskezelési képességeivel kapcsolatban vagyok leginkább szkeptikus, márpedig ezeket valószínűleg elő kell majd vennie a közeljövőben.
ő megfelelő edző ide-egészen addig a pontig, amíg fut a szekér, mert ismeri a játékosokat, a rendszert, attól nem kell félnünk, hogy kockázatos húzásokkal hátráltatná a csapatot.
abban az esetben viszont, ha a játékunk komoly reformokra szorul, biztosan nem bíznám rá a feladatot.
idén nehéz helyzetbe hozta a sors, nem tudott végig a csapat mellett lenni, és utólag kiderült, hogy a tavaly elmulasztott igazolások is igencsak szükségszerűek lettek volna.
én azt mondom jövőre egy megbízható védővel, és neymar-al kiegészülve adjunk még egy esélyt tito-nak és az elképzeléseinek, aztán meglátjuk mit tud előhúzni a tarsolyból.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.05.02. 11:09:47

Az a gond, hogy mindenkinek a Guardiola éra a mérce. Pedig ez elég nagy hiba. Pep alkotott valamit, amit nagyon nehéz megismételni, s ha meg is fogja valamikor, valamelyik csapat, az sem mostanában lesz.
Hosszútávon jobb lett volna egy teljesen külsős edző idehozatala, mert úgyis ez lesz a megoldás. Lehet, hogy Tito még marad egy-két évet, de őszintén szólva én nem várok tőle sokat (BL, dominancia). Aztán pedig úgyis jön remélhetőleg egy új edző, aki más stílust fog képviselni.

Titót könnyű szidni, de az ő helyzete sem volt könnyű. Az elmúlt 4 év után ezt a csapatot átvenni nem egyszerű feladat. Persze lehet mondani, hogy senki sem kényszerítette, és a Barcelona edzőjének lenni mindig megtiszteltetés stb., ezek mind igazak is, csak kb. tudni lehetett, hogy ennek a brigádnak az útja már lefelé tart.

S nem csak az edzőkérdés az egyetlen probléma. A Messi központúság már kb. két éve az egyik legnagyobb gondunk, ezzel kezdhetett volna valamit Tito, de nem tudott, ezért hibásnak tartom. Plusz a keretben sem ártana egy kisebb szétrobbantás. Mert jelenleg van néhány alibi játékosunk, akik vagy csak a nevük, vagy csak a származásuk miatt játszanak. Nyilván az is igaz, hogy ezt így leírni a legegyszerűbb, de egy komolyabb robbantást kivitelezni elég nehéz lenne. Idén is megvan a bajnokság, tehát nem lehet azt mondani, hogy sikertelen szezonunk van. Rosellék is ezt fogják mondani, és pont emiatt jön majd Neymar, talán egy védő, s marad Tito. Neymár pedig vagy elfogadja, hogy be kell állnia a sorba Messi mögé, ahogy tette mindenki az elmúlt években, vagy nagyon rövid lesz a barcelonai karrierje (ha csak nem jön közbe egy edzőcsere).
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2013.05.02. 08:32:52

Boixos írta:a vezetés részéről abszolút elfogadható döntés volt tito kinevezése guardiola helyére. ki vihette volna tovább a bugit, ha nem ő? guardiola felépített egy olyan brigádot, egy olyan játékrendszert, akikkel/amivel agyonvertünk mindenkit....
Az a baj, hogy amit Guardiola felépített világverő csapat (a csapat alatt mindent beleértek) azt mára a jó edzők kitaktikázzák és kiismerik...
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.05.02. 07:47:38

Ancelotti vagy Klopp kell ide.A mostani helyzetben én őket látom a legalkalmasabbnak erre a poszta.:roll:

OFF:
Sandro Rossel:"Büszke vagyok az edzői stábra."
Ő rájuk mindenféleképpen annak kell. :roll: Titót pedig hagyni kell dolgozni, ettől már valószinűleg úgysem lesz lejjebb a csapat morálja. :idea: =D> =D> Hihetetlen ez a Rossel, csakis a saját karrierje a fontos neki, egyszerűen nem érdekli/akarja látni a klub igazi érdekeit. :roll: :x
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára JOseppe 2013.05.02. 17:23:19-kor.
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.05.02. 06:07:22

a vezetés részéről abszolút elfogadható döntés volt tito kinevezése guardiola helyére. ki vihette volna tovább a bugit, ha nem ő? guardiola felépített egy olyan brigádot, egy olyan játékrendszert, akikkel/amivel agyonvertünk mindenkit. jött volna ide egy kívülálló, a vadiúj szitujával? tényleg nem kell "bántani" titót, rohadt kemény időszakon ment keresztül, öröm az is, h él.
megpróbálták, nem megy, ennyi. nem tudjuk meg, h milyen lett volna a történet, ha végigüli a szezont a padon, de sztem akkor sem lennénk sokkal beljebb...
ha az kell a továbbiakban, h a bajnokságban szórakozzunk, amit azért láthat az ember, h mennyire komoly kihívás, ha van szeme, akkor maradjon tito és ez az egész elképzelés, mert ott azért még tudunk produkálni, de ha máshol is kellenének az eredmények, akkor váltani kell. kezdetnek mondjuk el lehetne felejteni azt, h mindent messi oldjon meg, mert nélküle kb egy herélt lepke ereje a miénk. meg kell osztani a terheket. és az sem lenne utolsó, ha lenne vki, aki fel tudja pörgetni a játékosokat, ami megint nem egy egyszereű feladat olyan gyerekekkel, akiknél külön szobák vannak a megnyert vázáiknak...
van meló bőven ezzel a csapattal.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.02. 00:49:42

Nem temetem sem az edzőt sem a csapatot és nem kimondottan ráz meg, hogy nem nyertünk BL-t idén. Az már annál inkább zavar, hogy egész szezon során talán ha volt 5 jó meccsünk. A többit behúztuk rutinból, párszor nagy mákkal nyerünk, de a legtöbb meccsünk színtelen szagtalan semmi volt. Idén nagyon kevés meccset lehetett élvezni általában csak túlettünk a meccseken mindenféle érzelmi hatás nélkül.
Sajnos a Villa, Alexis, Pedro hármas egy fabatkát sem ért, még Puyolnak a sok sérülése ellenére is több jobb meccse volt mint nekik hármuknak összesen.
A védősorunk hasonló kép muzsikált sajnos és a sok sérülésnek köszönhetően két egymást követő meccsre sem tudtuk ugyan azt a 4 embert kiküldeni. De nem csak a védelem sara az a rengeteg gól amit kaptunk idén, hanem a komplett csapatvédekezés mondott csődöt.
Visszatérve a sérülésekre nem gondoltam volna hogy ekkora problémát fognak okozni idén. Pep éra első évében volt hasonló a helyzet, akkor 11 egészséges játékost nehéz volt találni és azt találgattuk következő meccsen kik tudnak egyáltalán pályára lépni. Aztán Pep változtatott az edzésen jobban odafigyelt a sérülések jellegére és orvosolta a problémát. Azt hittem Tito ugyan azt az utat fogja követni ezen a téren, de a rengeteg, egymásba érő sérülések azt sejtetik, hogy teljesen más irányba ment Tito.

De a legnagyobb probléma a játékosok hozzáállásában keresendő szerintem. PL. mikor látom Fabregast meg Piquét az jut eszembe hogy ezek jobban örülnek egymásnak és többet foglalkoznak egymással mint amiért ide kerültek ami a dolguk lenne. Szerintem Pep távozása után fellélegeztek páran, hogy innentől gondtalan életük lesz annyit lébecolnak amennyit szeretnének. Pep hamar rendet vágott ha valami nem tetszett neki. Emlékszem olyan videóra ahol edzésen Messit rángatja meg kicsit meg megy utána és kicsit erélyesebben magyaráz neki. Titoról ugyan ezt nem tudom elképzelni. Biztos magyaráz ő is csak tojnak a fejére.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
PlayMaker
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.06.01. 21:40:19
Tartózkodási hely: London, UK

2013.05.02. 00:46:01

Garami Józsi bácsit! Neki hosszú évek óta jól megy a "fiatalokból épîtkezzünk" című népi dráma...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.05.02. 00:36:54

Andris írta: A szemeddel ésvagy az ítélőképességeddel viszont (természetesen szerintem) nagyon nagy gondok vannak, ha a játék képe miatt aggódsz, amit idén láthattunk.
Mondj egy meccset, a milan elleni visszavágón kívül,ahol valóban úgy játszottunk,ahogy az elfogadható, tavaszról.
szerintem nagyítóval kell keresni.
Az meg,hogy mikor kell úgy játszani,ahogy a milan ellen. hát pl a psg ellen,vagy a bayern elleni odavágón. nem csak akkor kellene felpörögni amikor már ég a ház.

Nah mindegy, nem akarok vitatkozni, kinek mi a jó,szép, megítélés kérdése, de ősszel még ment a játék, hasonlítsd össze a tavaszi játékot azzal, ég és föld.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.02. 00:26:01

csababarca írta:
Andris írta:Túlságosan temetitek ezt az egészet. Hajóhosszal nyertünk bajnokságot, BL top4esek vagyunk megint, ráadásul nemtudom emlékeztek-e milyen játékkal jutottunk tovább a négy közé, csak hogy egyet említsünk.

Bocs,de azt a meccset említed, azt a játékot, amit jóformán egyszer hoztunk le a szezonban, ősszel 1-2szer megközelítettük. szóval nem az a sztenderd formánk idén, hanem az összes többi.
Egyébként egész tavasszal gyengék vagyunk, a real ellen 3szor égtünk be, a milan elleni odavágó, psg elleni párharc, ez a párharc. folyamatos betli. sajnos.
Bajnokságot behúztuk ez igaz, de engem nem a kupák száma aggaszt, hanem a mutatott játék. az pedig a Rijkaard-éra utolsó fél évére emlékeztet, hanem rosszabb.
A lényeg az lett volna, hogy ilyen játékra képes a csapat, amikor kell. A Bayern ellen nyilván nem volt esély, máskor pedig nem is volt rá szükség. Persze a madrid ellen jöhetett volna jobb játék párszor, de azoknak igazán komoly tétje nem volt egyszer se, a srácok többsoron megnyertek mindent, nemtudják úgy felszívni magukat bármire.

A szemeddel ésvagy az ítélőképességeddel viszont (természetesen szerintem) nagyon nagy gondok vannak, ha a játék képe miatt aggódsz, amit idén láthattunk.

Teljesen egyértelmű, hogy bizonyos kitételek mellett folytatható és továbbra is eredményekkel kecsegtető az irányvonal, Titoval az élen is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.05.02. 00:17:43

Andris írta:Túlságosan temetitek ezt az egészet. Hajóhosszal nyertünk bajnokságot, BL top4esek vagyunk megint, ráadásul nemtudom emlékeztek-e milyen játékkal jutottunk tovább a négy közé, csak hogy egyet említsünk.

Bocs,de azt a meccset említed, azt a játékot, amit jóformán egyszer hoztunk le a szezonban, ősszel 1-2szer megközelítettük. szóval nem az a sztenderd formánk idén, hanem az összes többi.
Egyébként egész tavasszal gyengék vagyunk, a real ellen 3szor égtünk be, a milan elleni odavágó, psg elleni párharc, ez a párharc. folyamatos betli. sajnos.
Bajnokságot behúztuk ez igaz, de engem nem a kupák száma aggaszt, hanem a mutatott játék. az pedig a Rijkaard-éra utolsó fél évére emlékeztet, hanem rosszabb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.02. 00:13:19

Túlságosan temetitek ezt az egészet. Hajóhosszal nyertünk bajnokságot, BL top4esek vagyunk megint, ráadásul nemtudom emlékeztek-e milyen játékkal jutottunk tovább a négy közé, csak hogy egyet említsünk.

Fontos lenne felfogni pár dolgot, meg feltenni pár kérdést, és azoknak a függvényében simán mehetne tovább jövőre is Titoval, vagy akár nélküle.

Például: Ez a Bayern olyan szilárd most, mint a beton, senkinek semmi esélye nincs, minden nagy csapatnak van 1-1 ilyen éve. Az eredmény bőven túlzó, nyilván nincs ennyi különbség, nagyon szerencsétlenül jött ki ez a kör.

Aztán, képes-e Tito teljes mértékben koncentrálni a melóra ilyen állapotban? notsure...

És amit lentebb írtam egy soron: ez a visszavágó, egyszerűen fel volt adva. Már a kezdőcsapat sem úgy nézett ki, mint egy ütvefúró felállás, nem csak (bár főleg) Messi miatt. Akinek a pihentetése érzésem szerint annyira volt indokolt, mint Xavi és Iniesta bőven idő előtti lehozatala.
Ilyen szemlélettel nem lehet azon a kispadon ülni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.01. 23:19:11

sörvirsli írta: Ő tehet róla,hogy Messin kívül nincs hatékony csatár a csapatban?
Arról,hogy a védelem egy katasztrófa?
Persze lehetne erélyesebb de láthatjuk a nagy vehemenciájával mire ment Mou a real kispadján 3 év alatt!
Már többen is írták:a játékosok agyon nyerték magukat,a fél csapat kb kétszeres BL győztes,Európa és világbajnok,innen hova tovább?
Motiválatlanság van,a jó lóvé így is úgy is jár nekik.
Majd jövőre ha érkeznek új emberek és kiszorítanak pár alapot,talán felébrednek.
Igen. Nem hoztunk a nyáron csatárt, pedig pl. Drogba ingyen igazolható lett volna. A védekezés nem csak egyénileg rossz, hanem csapatszinten. Igaz, hogy ez nem CSAK Tito hibája, de az edző ebben is vastagon benne van.
A motiválatlanságot pedig személyi változtatásokkal lehetne orvosolni. Ehhez persze jó igazolási politika is kellene, ami nekünk nincs. De az igazolások is valahol az edző döntése alapján zajlanak...
Akinél ősszel Isten volt az pedig sajnos elhamarkodottan alkotott véleményt. Egy idényt értékelni mindig csak a végén (vége felé) szabad.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.05.01. 23:14:58

nem látom, hogy ha jövőre marad, miben lenne változás, erősödés idénhez képest.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.05.01. 23:05:46

Ez jó,ősszel egy real elleni x-en kívül szó szerint végigverte a csapat a Ligát,akkor Tito volt az isten,most meg ő a fekete bárány.
Ő tehet róla,hogy Messin kívül nincs hatékony csatár a csapatban?
Arról,hogy a védelem egy katasztrófa?
Persze lehetne erélyesebb de láthatjuk a nagy vehemenciájával mire ment Mou a real kispadján 3 év alatt!
Már többen is írták:a játékosok agyon nyerték magukat,a fél csapat kb kétszeres BL győztes,Európa és világbajnok,innen hova tovább?
Motiválatlanság van,a jó lóvé így is úgy is jár nekik.
Majd jövőre ha érkeznek új emberek és kiszorítanak pár alapot,talán felébrednek.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.05.01. 23:05:31

Enrique neve nekem is beugrott, de ő a Romával megbukott, szóval elég félő.

Kár találgatni, Tito maradni fog, Mes que un club stb...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2013.05.01. 23:03:04

messideco írta:Hát nem kloppannánk nagyobbat egyikkel sem szerintem. :D Jöhet felőlem Benitez is \:D/
Vagy Ranieri...

Amúgy egy Luis Enrique féle mentalitású embert el tudnék viselni. Nem lehet mindig nyerni, de ez a bús képpel üldögélés idegesít!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.05.01. 22:57:31

Hát nem kloppannánk nagyobbat egyikkel sem szerintem. :D Jöhet felőlem Benitez is \:D/
"And my heart will leave you never."
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2013.05.01. 22:54:22

Subinho írta:A Bayern ezzel a teljesítménnyel megválik az edzőtől és viszi Pep-et. Hát hozzuk el őt!!! Azaz Heinkens-t, vagy hogy hívják.... :twisted:

Heynckes. Egyébként pár napja fel is röppent a neve, mint Tito-utód, azt is lenyilatkozta, hogy már tudja, hogy hova megy.
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.01. 22:53:35

BritishKnight írta: Oszt' mégis mi lenne ha lemondana? :roll:
Mondjuk jövőre nem aláznának minket szét a Real, Bayern szintű csapatok. :roll:

Egyébként érkezhetne egy normális edző, mint mondjuk Bielsa, Klopp vagy Heynckes. oszt kész :roll:
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.01. 22:50:39

most nem lehet még tudni, hogy oszt ha lemond, akkor mi lesz, azt viszont lehet tudni, hogy ha nem mond le, akkor mi van. ez. 7-0-ás összesítés. és nem csak a bayern fújta volna ki az orrunkat, egy teljesen közepes madrid ellen is égünk mostanság.
nem kell titora haragudni, de be kell látni, hogy kevés, ennyi. sablon, de nem nagyon vitatható, hogy pep maradékát eszi, az meg a barcánál nagyon kevés.
új játékfilozófia nem kell, ezzel a kerettel gyökeresen mást úgy sem lehet játszani, de egy új arc a padra igenis kell, fémjelezve azt, hogy lezártuk azt ami elmúlt és ami teljes csődöt mondott. lejárt a 75%os labdabirtoklás és végletekig passzolgatás ideje, ezeket újra kell gondolni, plusz mentálisan fel kell tudni készíteni egy csapatot, erre tito nem képes.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2013.05.01. 22:54:32-kor.
Lezárt