Tito Vilanova

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.07.21. 14:22:08

Gerardo Martinóval hétfőn személyesen is felveszi a kapcsolatot a klub.A sport szerint ő és LE közül lesz az érkező.:) De a legjobban őt tartják esélyesnek a spanyol lapok, Raul Sanllehí hétfőn reggel fog vele találkozni argentinában.Volt szerencsém látni az Atletico mineiro és a Newell's Old Boys találkozót, ahol feltűnt hogy mennyire együtt élt a játékkal és hogy kellően szigorú edzőnek tűnik, aki nem tűri a lazaságot a csapaton belül.Szerintem lehet hogy jobb lenne mint LE.Az egyik legjobb edzőnek tartják Dél amerikában is.Majd meglátjuk.:roll:
Forrás:Sport.es
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára JOseppe 2013.07.21. 14:42:58-kor.
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Renka
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.01.31. 13:18:28

2013.07.21. 14:15:05

Sanama írta:
recrea írta:
Sanama írta:Ez a gége rák infó honnan van? Egy spanyol oldalon sem láttam, és még Rosell nyilatkozatában sem.
Tőlem származik, de megmondom őszintén, édesapám olvasta valamelyik hírportálon, de már nem emlékezett rá, hogy hol. Ő biztosan nem mondott hülyeséget, max a cikk írója nem elég tárgyilagos.

Közben: http://m.hvg.hu/sport/20130719_Gegerako ... _44_eves_v
NSO:
"A Mundo Deportivo értesülései szerint a Barcelona vezetőedzői posztjáról péntek este lemondó Tito Vilanova kedden ismét kés alá fekszik a katalán fővárosban. A spanyol bajnok trénert 2011 novembere óta negyedszer műtik meg fültőmirigy-daganata miatt. "

Szerintem a gégerák(és remélem is), csak fordítási hiba. Akkor sokkal inkább áttétről írnának a lapok, nem kiújulásról.
Több portálon is gégerákot írtak... Én is remélem, h csak valaki félrefordította, a többiek meg átvették...
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.07.21. 13:50:29

recrea írta:
Sanama írta:Ez a gége rák infó honnan van? Egy spanyol oldalon sem láttam, és még Rosell nyilatkozatában sem.
Tőlem származik, de megmondom őszintén, édesapám olvasta valamelyik hírportálon, de már nem emlékezett rá, hogy hol. Ő biztosan nem mondott hülyeséget, max a cikk írója nem elég tárgyilagos.

Közben: http://m.hvg.hu/sport/20130719_Gegerako ... _44_eves_v
NSO:
"A Mundo Deportivo értesülései szerint a Barcelona vezetőedzői posztjáról péntek este lemondó Tito Vilanova kedden ismét kés alá fekszik a katalán fővárosban. A spanyol bajnok trénert 2011 novembere óta negyedszer műtik meg fültőmirigy-daganata miatt. "

Szerintem a gégerák(és remélem is), csak fordítási hiba. Akkor sokkal inkább áttétről írnának a lapok, nem kiújulásról.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.07.21. 13:34:25

Sanama írta:Ez a gége rák infó honnan van? Egy spanyol oldalon sem láttam, és még Rosell nyilatkozatában sem.
Tőlem származik, de megmondom őszintén, édesapám olvasta valamelyik hírportálon, de már nem emlékezett rá, hogy hol. Ő biztosan nem mondott hülyeséget, max a cikk írója nem elég tárgyilagos.

Közben: http://m.hvg.hu/sport/20130719_Gegerako ... _44_eves_v
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.07.21. 13:31:06

Na Heynckest gyorsan el is felejthetjük:
http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... jo-2264175

Elég nagy lehet a baj basszus :cry: :
http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ik-2264173
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.07.21. 13:10:37

Ez a gége rák infó honnan van? Egy spanyol oldalon sem láttam, és még Rosell nyilatkozatában sem.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.07.21. 13:09:05

recrea írta:
Lionel85 írta:Volt már kemoterápiás kezelésen Tito? Mert én úgy tudom, akkor szokott kihullani a beteg haja, szőrzete többek között, mert olyan sugárkezelést kap, hogy a szervezete úgymond "újraindul". Szerintem ilyen szintű kemoterápiás kezelést még nem kapott. De ahhoz, hogy a rákos sejteket eltávolítsák, valószínű, hogy ez lenne a legjobb módszer. Persze mindig maradhat szövődménye. 100%-osan nem lehet meggyógyulni ilyen hamar. Nem tudom, nem vagyok orvos és még rákos sem voltam, szerencsére. Lehet, hogy most lesz annyi ideje, hogy tényleg csak az egészségére koncentráljon és ilyenkor tényleg a legjobb megoldás, ha csak arra koncentrál és kénytelen feladni a munkáját. A két dolog nem fér meg egymás mellett. Több figyelmet kell fordítani az egészségre.
Szerintem nem volt. Nekem az infóm, h kezdeti stádiumban sugárkezelést kapnak a gégerákosok, ha előrehaladott, akkor műtét, igy viszont veszélyben van a hangja, hangképzése. Hihetetlen amúgy, h ez a fajta rák erős dohányzás és alkoholfogyasztás hatásra alakul ki leginkább, és bőven idősebb korban, mint Titonál. Ördögi ez a rohadt betegség.

Én cseppet sem hiszek az ilyesfajta gyógymódban, ezáltal meg sem próbálnám, orvos rá nem beszélne. Mondjuk próbál az ember úgy élni és táplálkozni, h esélyét se adja meg, a prevenciónál nincs jobb gyógymód. Persze a másik fele a genetika vagy szerencse faktor, nem tudom. De abban is hiszek, ha valaki fél vagy tart bizonyos betegségtől, pszihésen be is vonza.
Nem ismerem Tito civil életét. Nem tudom a káros szenvedélyeit, de szerintem nem dohányzik. Inkább gondolok a genetikára. Egyébként amikor először megállapították a rákot, akkor még a fülénél találtak fültőmirigy-rákot, ha jól mondom. Most elvileg akkor a gégénél van rák, tehát a szövődményről van szó, ami máshol alakult ki. Nehéz ügy ez, mert felépül az ember, azt hiszi, hogy egészséges, erre 2-3 hónap múlva egy vizsgálat azt mutatja, hogy megint beteg. És megint és megint. Nem lehet könnyű ezt feldolgozni. Sem civil emberként, sem egy topcsapat edzőjeként. Egy biztos. Lelkileg nagyon erős karakter kell, márpedig egy sportban edződött ember ilyen lehet. Szerintem ez az előny Titónál van egy átlagos emberhez képest.
Kép
Kép
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.07.21. 12:55:28

visca el barca írta:
Mikaos írta:- "ne legyen noname edző, aki nem tett le semmi komolyat az asztalra" - mint például Pep volt a kezdetben?
mi ez? bingó? egyszer bejött akkor ezek után mindig bejön? ez nagy érv!
Nem. Akkor nem értetted meg, hogy mit írtam.
Nem szeretem ismételni magamat, de most kénytelen vagyok: "Tökéletesen megfelel erre a feladatra egy argentin harmadosztályban tevékenykedő edző, ahogy egy sztáredző is, aki e tudás birtokában van. Nem a személy és a csillogó név a lényeg, hanem a megfelelő tudás."

Csak egyszerűen nevetségesnek találtam ezt az "érvet", amit felhozta(to)k, és emlékeztettem az embereket egy kivételre. De valószínűleg nem Pep az egyetlen kivétel - voltak már más edzők is, akik a "semmiből" jöttek, láttak és győztek.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.07.21. 12:49:42

Lionel85 írta:Volt már kemoterápiás kezelésen Tito? Mert én úgy tudom, akkor szokott kihullani a beteg haja, szőrzete többek között, mert olyan sugárkezelést kap, hogy a szervezete úgymond "újraindul". Szerintem ilyen szintű kemoterápiás kezelést még nem kapott. De ahhoz, hogy a rákos sejteket eltávolítsák, valószínű, hogy ez lenne a legjobb módszer. Persze mindig maradhat szövődménye. 100%-osan nem lehet meggyógyulni ilyen hamar. Nem tudom, nem vagyok orvos és még rákos sem voltam, szerencsére. Lehet, hogy most lesz annyi ideje, hogy tényleg csak az egészségére koncentráljon és ilyenkor tényleg a legjobb megoldás, ha csak arra koncentrál és kénytelen feladni a munkáját. A két dolog nem fér meg egymás mellett. Több figyelmet kell fordítani az egészségre.
Szerintem nem volt. Nekem az infóm, h kezdeti stádiumban sugárkezelést kapnak a gégerákosok, ha előrehaladott, akkor műtét, igy viszont veszélyben van a hangja, hangképzése. Hihetetlen amúgy, h ez a fajta rák erős dohányzás és alkoholfogyasztás hatásra alakul ki leginkább, és bőven idősebb korban, mint Titonál. Ördögi ez a rohadt betegség.

Én cseppet sem hiszek az ilyesfajta gyógymódban, ezáltal meg sem próbálnám, orvos rá nem beszélne. Mondjuk próbál az ember úgy élni és táplálkozni, h esélyét se adja meg, a prevenciónál nincs jobb gyógymód. Persze a másik fele a genetika vagy szerencse faktor, nem tudom. De abban is hiszek, ha valaki fél vagy tart bizonyos betegségtől, pszihésen be is vonza.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.21. 12:47:41

Mikaos írta:- "ne legyen noname edző, aki nem tett le semmi komolyat az asztalra" - mint például Pep volt a kezdetben?
mi ez? bingó? egyszer bejött akkor ezek után mindig bejön? ez nagy érv!
Andris írta:Másrészt fontos lenne, mert nem szeretném ha a kelleténél nagyobb befolyása lenne a vezetőségnek a szakmai területeken, és így egy külsős edző komolyabb korlátot jelenthet ebben, mint egy Tito vagy L.Enrique.


Természetesen ahogy mindig mondtam itt régebben a hőskorszakban :D , napjaink legnagyobb tudású edzőjének Hiddinket tartom. A probléma az, hogy orosz pénzekkel nem tudunk versenyezni.
mindkét részével tökéletesen egyet értek, LE is inkább egy bábnak fog tűnni, aki majd lenyilatkozza, h azzal dolgozom akit adnak... ez a nyuszi mentalitás az, amitől feláll a szőr a hátamon...

hiddinket jelenleg én is a legjobb edzőnek tartom, kár h mahacskalában, nyugodtan halála kereseheti magát és nem nyomja semmi teher.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.07.21. 12:05:02

recrea írta:Gyógyulást kívánok neki, hozzáteszem, kemóval még senkit nem gyógyítottak ki a rákból...mondjuk én nem hiszek a "modern" orvostudománynak, addig pl, amíg egy orvos jutalékot kap azután, miután ilyen kezelésre küld egy beteget. Fater olvasta valahol, h gégerák...inkább nem fűzök hozzá semmit.

Edző: nekem tuti tippem van, vissza kell hívni nyugdíjból egy skót úriembert :D Abban a fickóban még annyi ego és ambíció van, h vissza lehetne csábítani.
Volt már kemoterápiás kezelésen Tito? Mert én úgy tudom, akkor szokott kihullani a beteg haja, szőrzete többek között, mert olyan sugárkezelést kap, hogy a szervezete úgymond "újraindul". Szerintem ilyen szintű kemoterápiás kezelést még nem kapott. De ahhoz, hogy a rákos sejteket eltávolítsák, valószínű, hogy ez lenne a legjobb módszer. Persze mindig maradhat szövődménye. 100%-osan nem lehet meggyógyulni ilyen hamar. Nem tudom, nem vagyok orvos és még rákos sem voltam, szerencsére. Lehet, hogy most lesz annyi ideje, hogy tényleg csak az egészségére koncentráljon és ilyenkor tényleg a legjobb megoldás, ha csak arra koncentrál és kénytelen feladni a munkáját. A két dolog nem fér meg egymás mellett. Több figyelmet kell fordítani az egészségre.
Kép
Kép
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.07.21. 11:58:44

Akik radikális változásokat szeretnének látni a csapat játékában vagy az edző személyében...tőlük kérdezem, hogy mégis mire gondolnak ilyenkor?
Nem 1 éve, nem 10 éve kezdődött el egy sajátos utánpótlás-nevelési stratégia, amelynek csak egy része a taktika! A tudás, amit a Barca fiatalok mindenekelőtt megszereznek, az a labdatartás képessége.
Az utóbbi 10 év edzői szerencsére mind tisztában voltak ezzel, és bár minimális eltérésekkel, de alkalmazták ezt a tudást. A hangsúly a minimális eltérésen van.
Olyan edzőnek kell lennie a következő embernek, aki érti ezt a focit, s emellett egy csipetnyit tegyen hozzá a saját elképzeléseiből*, tudja motiválni és fegyelmezni a srácokat. Tökéletesen megfelel erre a feladatra egy argentin harmadosztályban tevékenykedő edző, ahogy egy sztáredző is, aki e tudás birtokában van. Nem a személy és a csillogó név a lényeg, hanem a megfelelő tudás.

* bár úgy gondolom, hogy Neymar már önmagában hozzáadja azt a csipetnyi összetevőt

Egyébként a legviccesebb dolognak az érveket találom a fórumozók egy részétől:
- "ne legyen noname edző, aki nem tett le semmi komolyat az asztalra" - mint például Pep volt a kezdetben?
VAGY
- "ne legyen másodedző, nem értenek a csapat dirigálásához" - mint például Mourinho volt egykor?

És még hozzátenném, hogy ha a drukkerek többségén múlt volna, akkor Pep Guardiola sosem lett volna edző a Barcában. És ki tudja...talán sosem lett volna 6kupás csapat sem. Milyen szerencse, hogy nem itt dőlnek el a fontos kérdések :)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.07.21. 11:26:43

Gyógyulást kívánok neki, hozzáteszem, kemóval még senkit nem gyógyítottak ki a rákból...mondjuk én nem hiszek a "modern" orvostudománynak, addig pl, amíg egy orvos jutalékot kap azután, miután ilyen kezelésre küld egy beteget. Fater olvasta valahol, h gégerák...inkább nem fűzök hozzá semmit.

Edző: nekem tuti tippem van, vissza kell hívni nyugdíjból egy skót úriembert :D Abban a fickóban még annyi ego és ambíció van, h vissza lehetne csábítani.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.21. 11:26:23

Nagyon sajnálom Titot. :( Remélem ha csak arra koncentrál, amire kell, menni fog neki.

Ami az edző kérdést illeti, én kifejezetten irtózok a gondolattól, hogy a pár év múlva esedékes Xavi korszakig bármifajta háztáji edző üljön újra a kispadunkon.
Egyrészt azért lenne fontos külsős edzőt hozni, hogy valami friss szemlélet is kerüljön a csapathoz végre, mert szépen lassan beleszürkülünk az általunk teremtett értékekbe. Ahogy végignéztem most nyáron sok régi classicot és BL meccset a Rijkaard és Pep korszakból, hát bizony azt kellett megállapítanom hogy sokkal tökösebb focit nyomtunk akkor. Hogy azért van, mert fásulunk, vagy azért, mert szépen lassan azért kiismerhetővé és megfoghatóvá vált a focink, az már mindegy. Bármelyikből levonható egyszerűen a konklúzió, mindkettőből ugyan az.

Másrészt fontos lenne, mert nem szeretném ha a kelleténél nagyobb befolyása lenne a vezetőségnek a szakmai területeken, és így egy külsős edző komolyabb korlátot jelenthet ebben, mint egy Tito vagy L.Enrique.


Természetesen ahogy mindig mondtam itt régebben a hőskorszakban :D , napjaink legnagyobb tudású edzőjének Hiddinket tartom. A probléma az, hogy orosz pénzekkel nem tudunk versenyezni.

Csupa fiatal edzőnk volt, megnéznék valami idősebb szivart a padon, akiben van 1-2 évtized tapasztalat.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.07.21. 10:44:32

http://barcanoticias.blog.hu/2013/07/21 ... jes_levele

Tito búcsúlevele teljes egészében.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
barcelinho_5
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:07:45
Tartózkodási hely: Veszprém

2013.07.21. 10:35:15

Régen szóltam hozzá, de ez a szomorú helyzet újra fórumozásra sarkallt.

Amikor két napja este megláttam a hírt azonnal lesokkolt, azóta viszont sokat kattogtam az új tréner személyén. Az első reakcióm kapásból egy sztáredző volt (Villas-Boas, Heynckes, Scolari), aztán másnapra lehiggadtam, és valamiért Bielsát tartottam a kerethez legalkalmasabb szakembernek.
Egyrészt meglátásom szerint ő forgatná fel legkevésbé a keretünket, a fociról vallott nézetei pedig nagyon hasonlók a Pep-Tito féle felfogáshoz, és ellenben az esélyesként emlegetett zöldfülűekkel szemben (Luis Enrique, Rubi, Roura, Eusebio) ő már letett valamit az asztalra, komoly csapatoknál is bizonyított. Emellett, ha nem is gyökeres, de néhány változtatást biztosan eszközölne a csapatban, tehát amellett, hogy az alap taktika és játékrendszer valószínűleg maradna, azért némi vérfrissítés is történne.
Vannak neki is hülyeségei, és hiányosságai - nyilván kinek nincsenek - de egy arra alkalmas másodedzővel a védelmet is gatyába lehetne szedni.
Másik érvem, ami mellette szólt, hogy annak idején tavaly Pep a világ legjobb edzőjének is nevezte. No ezt azért nem kell készpénznek venni, mert nyilván nem teljesen igaz, de a játékosok szerintem kellőképpen tudnának tisztelni egy embert, akire még Pep is felnézett.

Meglepő módon ma reggel viszont azzal keltem fel, ha Bielsa nem opció a vezetőségnél, akkor szinte ugyanúgy el tudnám fogadni Luis Enriquét, mint edző. Ugyanis nagy, radikális változtatásra nem szükség nincsen, hanem egy hónappal az első tétmeccsünk előtt erre már lehetőségünk nem adódik. Bielsához hasonlóan valószínűleg ő sem nyúlna hozzá gyökeresen az együtteshez, nem is szabad, hiszen két évtizede arra épít a klub, hogy a csapat magja a canterából kerüljön ki, éveken keresztül a fiatal játékosok nagycsapatra felkészítése zajlik, mind taktikailag, mind technikailag. Ha most idehoznánk egy (valljuk be), többnyire kontrafocit játszató Kloppot, vagy Juppot azzal euromilliókat, és hosszú évek, ha nem egy évtized munkájának gyümölcsét vágnánk ki az ablakon egy mozdulattal.
Luis Enrique érkezésével viszont egy olyan ember ülne a kispadra, aki korábban (ha jól emlékszem) 3 évig dolgozott azokkal a játékosokkal a B csapatnál akikre majd a jövőben az első csapat játékosaiként is számíthat, valamint ő tényleg nem rúgná fel a klub hagyományait, de kellő karaktert látok benne, illetve már láttam benne játékosként is ahhoz, hogy tudja kontrollálni, és fegyelmezni akár Messit, akár Neymart.

Lényegében tehát Bielsa vagy Luis Enrique lenne a legjobb megoldás, nem lennék szomorú, bármelyikük is érkezne, bizalommal fogadnám :)
nonomo
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2009.12.19. 18:55:56

2013.07.21. 10:34:17

Bestbarca írta:
visca el barca írta:...
Ez a gárda 1-2évig még bőven megnyerhet mindent,ha egy kicsit kozmetikázzuk a taktikánkat,és egykét embert beépítünk
Szerintem nem ilyen egyszerű. Csatlakozva azokhoz, akik váltást akarnak, az én véleményem szerint ez a tiki-taka, vagy tili-toli elavult. Persze a kispályás spanyol csapatokat ezzel le lehet verni, de a legtöbb csapatnak ez ellen már meg van az ellenszer. Persze ha motiváltan játszik a csapat, akkor még mindig lehetne nyerni vele, de szerintem ennek leáldozott. Ugyanis én már nagyon untam sokszor a TV előtt a Piqué-Valdes passzokat. Kicsit természetesen túlzás ez, de tulajdonképpen erről van szó. A játékosok fásultak és szerintem nem csak én de ŐK is unják a focit ezzel a taktikával. Ezért lenne jó a vérfrissítés.

Emellett azzal sem értek egyet, hogy 1-2 ember beépítése elég lenne. Szerintem a védelmet drasztikusan át kellene alakítani, ugyanis Puyol nem nagyon fog idén sem szerepelni, Piquéről meg ne is beszéljünk. Jordi Alba és Alves viszonylag jól teljesített. Szerintem a középső védők esetében azonban nem kielégítő, annyit kommunikálnia a Barcának, hogy ott van Barta és jó lesz az, mert nem lesz jó. Sokkal erősebb és tapasztaltabb védőkre lenne szükség, azonban nincs erőskezű edzőnk, aki ezt megmondja a vezetőknek (Tito szerintem az a beletörődöm, inkább ne legyen vita fajta ember volt). Szükség van valakire, aki megmondja Roselléknek (akiket mihamarabb! le kellene váltani), hogy nincs itt minden rendben, ahogy azok azt mondják, igazolni KELL. Ezen a nyáron tulajdonképpen elment 2-3 játékosunk és jött egy, ahelyett, hogy vettek volna egy kapus és két középső védőt, valamint egy balhátvédet Jordi Alba esetleges sérülése esetén. Ehelyett az lesz idén is (ha nem veszünk védőt), hogy Mascherano és Bartra fog hátul játszani és itt kezdődnek a gondok. Főleg ha lesérül Alves vagy Jordi, akkor még nagyobb a probléma.

Tehát szerintem át kell ezt gondolni, lehet hogy nagyon nem kell változtatni a taktikán, de valamivel fel kell pörgetni, avagy újragondolni. Néztem tegnap a Bayern Münchent a Hamburg ellen, ugyanezt a passzolgatós játékot csinálták, de sokkal jobban pörgették, sokkal több volt a passz. Meg lehet ezt csinálni, mostanában sok csapat játssza "tiki-taka" egy "változatát".

Klopp azonban nem elérhető, ő maradni fog a Dortmundnál. Azokat, akik nyelvi problémákról beszélnek nem igazán értem. Egy Barca szintű csapat simán felfogadhat egy tolmácsot (Mourinho? :D ), aki elmondja a játékosoknak mi a helyzet, amíg az edző megtanulja a nyelvet. Egyetlen szabad edzőről tudok, aki jó lehetne, az pedig Jupp Heynkes. Luis Enrique jól besült tavaly a Roma-val, ha jól tudom, szóval őt nem tartom JÓ jelöltnek. De majd meglátjuk...
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.07.21. 09:17:12

Lego írta:Egyetértek Bob illetve Bestbarca gondolataival és kiegészíteném azzal, hogy csupán egy dolgot kell rendbe rakni, és az a csapatvédekezés. Azzal, hogy igazolnánk egy TS-t még nem kapnánk egyből 20 góllal kevesebbet. Külsős sztáredző pedig jelen pillanatban nincs elérhető a piacon... (talán egy VDB 8) )
Szerintem meg nem csak egy dolgot kell rendben rakni, és itt csatlakozom viscához és csababarcához. :wink: Egy olyan edzőre van szükség aki temperamentumos,határozott, egy kicsit kemény kezű, és a legfontosabb hogy taktikailag is megfeleljen a klub követelményeinek.Ezért én sem gondolom azt hogy LE a legmegfelelőbb választás.Lehet itt azt mondani hogy Klopp azért nem válna be mert német stb.. a nyelv miatt, de azt a tényt sem szabad elfelejteni hogy egy kis költségvetésű klubot vezetett el a bl döntőig, ami egy Realon, Malagán és egy MU Cityn keresztül vezetett. :roll: Amellett bajnokságokat nyert a dortmundal, és bebizonyította hogy a szuper latinuszokban emelt bayernt is meglehet szoritani.Az én szemembe ő a tökéletes edző a barca számára, meg esetleg talán Bielsa.LE,AVB mind megbuktak komolyabb csapatoknál, azért mert pl.valaki házon belül elérhető, az még nem feltétlenül garancia a sikerekre. :wink: Kloppot egyébként is hasonló stílusú edzőnek tartom mint Peppet, vagyis egy határozott taktikai géniusznak. :roll: :P Csak az a baj, hogy szerintem ő nem mozditható. :x
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2013.07.21. 08:52:52

Egyetértek Bob illetve Bestbarca gondolataival és kiegészíteném azzal, hogy csupán egy dolgot kell rendbe rakni, és az a csapatvédekezés. Azzal, hogy igazolnánk egy TS-t még nem kapnánk egyből 20 góllal kevesebbet. Külsős sztáredző pedig jelen pillanatban nincs elérhető a piacon... (talán egy VDB 8) )
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.07.21. 04:14:32

visca el barca írta:persze ez szép meg becsülendő, meg ilyen tudatos építkezés sehol nincs (gondolom ismered a világ összes csapatának klubmodelljét, utánpótlás bázisát), és MÉG aránylag működik is a pep által tökéletesített rendszer (motiválatlanul is megverünk bármikor bárhol 100 csapatból 95-öt), csak félek ha majd eljön az idő, akkor mindenki behunyja a szemét és hajtogatja h minden rendben van, minden rendben van. mi lesz ha nem jön be LE? majd lecserélik eusebiora? és ha ő se jön be?

nem akarok pesszimistának tűnni (pedig az vagyok), de gondolom nem véletlen, hogy a legtöbb ellenlábasunk (pontosabban a szurkolóik) azon imádkozik, hogy megint egy "belterjes" edzőnk legyen. vajon miért teszik ezt? lehet azért, mert rajtunk kívül mindenki látja h itt a tikitaka vége?

mellesleg mikor valaki bedobja egy külsős edző nevét, sokan azt hiszik, hogy valami analfabéta, szellemileg retardált jön ide, és a 4-3-3- ból egy bekkelő 5-4-1-et csinál, ráadásul eladja majd messit meg iniestát, mert öncélúak. persze vannak makacs edzők, de azért tisztában vannak vele, hogy itt mi a hagyomány, ők sem hülyék, ha tudják hogy u5-től kezdve 4-3-3 van gyakoroltatva, akkor azt fogják játszani, csak éppen egy külsősnek nyugodt szívvel lesz mersze kitenni a csapat fékjeit, ha kell, lecserélni messit stb stb.

a belterjesség mellett LE-vel a legnagyobb bajom, ua. mint titoval, hogy világ egyik legjobb klubjának, legfontosabb pozíciójába megint betesznek egy olyan embert aki szinte null kilométeres, bízván abban, hogy pep is az volt. ez olyan mint a kaparós sorsjegy. attól h egyszer bejött a kék színű, lehet h másnap a pirossal nyersz. azzal meg ne jöjjön senki, hogy a barca b-nél volt, azért nem ua. a kategoria meccselni egy alcoronnal a 12. helyért 541 néző előtt, meg sorsdöntő negyeddöntőt játszani mondjuk milánóban 60.000 ember előtt. aztán majd fontos szituációban azt sem tudja mit csináljon mert ilyen helyzetben még az életben nem volt

ha meg mégsem lesz igazam és LE-vel nyerünk 5 bl-t meg 12 bajnokságot akkor én leszek az első aki majd beismeri a bűnét.
Én sem értek egyet ezzel.
S legfőképpen azért nem, mert nem alkalmas az idő, hogy most próbálgassunk.személy szerint nem attól félek, hogy minden megváltozik, stb hanem tegyük fel jön egy Klopp, mire megtanulja a nyelvet, megismeri a játékosokat elmegy 5 forduló, látjuk 100 pontok kellenek, mert erős a rivális, s igen ugyanez LE-vel is bekövetkezhet, de könnyebb megnyugtatni a culékat is egy hazaival, mintsem csak problémákat szülne ha nem jön az eredmény, leírod kiteszi a fékeket, Pedro rohadtul nem fék, felejtsük már ezt el.Ez is betanult "sztereotípia".Meg lejebb írta valaki, kiteszi Valdest, az tényleg jó lenne, ha 1 hónappal a rajt előtt úgy álnánk nincs első kapusunk.
Ezt nem szabad elfelejteni 1 hónap is kezdődik a Liga, nincs idő kísérletezni, hatalmas kockázat lenne egy olyan embert hozni, akinek az FC Barcelona egy teljesen új környezet, csapat, közeg.
Tiki-taka vége meg hasonló dolgok, meg mindenféle szakmai alátámasztás nélküli kijelentések a vakvilágba, már bocsánat.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.07.21. 03:09:45

visca el barca írta:...
Megint nem értünk egyet...De lassan ez már megszokott... :D

Nagyon pesszimista vagy,és kb tényként kezeled hogy nem jönne be LE,vagy akárki aki a klubbon belül követi...

"megverünk bármikor bárhol 100 csapatból 95-öt" - ez így igaz,akkor miért is kellene nagyot váltanunk...? Más csapatnál hogy ez tuti,ez álom lenne értsd MU,ManCity,Juve,Dortmund vagy akár Real és még sorolhatnám...
Én értem hogy majd kell,és akkor mi lesz...Ez jó kérdés...De nem most van ez...Pláne nem úgy kellene ezt hogy 1hónap múlva tétmeccs...

Ez a gárda 1-2évig még bőven megnyerhet mindent,ha egy kicsit kozmetikázzuk a taktikánkat,és egykét embert beépítünk...Ehhez semmi más nem kell,csakhogy jöjjön egy edző aki megfelelően tud motiválni...Hogy szegény Tito tudott e vagy nem,hagyjuk sztem míg itt volt nem volt baj amint elment baj lett,röviden ennyi...Nem kell ide nagy tudás ám hogy világverő csapatot kreáljunk megint...Anno Pep mondta,hogy neki tulajdon képpen nem is kell taktikát magyaráznia,hiszen ezt játsza kb az összes játékos mióta focizik,neki csak arra kell figyelnie hogy megfelelő legyen a morál,a motiváltság...Ez nyílván részben túlzás volt részéről, de a meglévő játékosok a meglévő szisztémában kifutnak és képesek megverni mindenkit...


Jah hogy idén nem volt fizikális állóképességük, edző aki motiváljon,és fejben helyre tegye őket,és így nem nyertünk Blt...Meg tudtak minket csúnyán dominálni más csúcscsapatok ahol minden rendben volt,mi meg a korházból visszahozott edző nélküli csapattal,impotens csatárokkal,középpályás védelemmel nem áltuk meg a helyünket ellenük...Háááát ilyet,ezt ki hitte volna...

De most ezért nem kell itt atom váltás...A tiki taka meg nem avult el,csak nem azt játszottuk tavaly...Hanem azt osztva 2vel sebességben, kb...Ha ugyan úgy játszanánk ugyan úgy nem lenne ellenszere...Csak az évek alatt elvesztettünk egy Puyolt hátulról,előlről egy Eto,Henryt...És egészen mostanáig félmegoldásokkal pótoltuk őket...No itt hibáztunk nem kicsit...Idén Neymar ha beválik akkor megint más,és ha lesz egy új értelmes centerünk szintén...És ennyi...Egyből nem lesz annyi gól,rendes center párossal,megha persze nem 40féle képpen áll fel a védelmünk kényszerből,meg egyből nem leszünk passzívak elől ha nem csak egy ember tör kapura...Persze nem ilyen egyszerű nyílván,de végeredményben mindkét nagy gyengeségünk javúlni fog vmelyest az tuti,és így a meccseink képe is nagyban változni fog...

Egy klubbon kívüli edző egészen biztosan nagyobb változásokat hozna mint egy klubbhoz közeli...Azért sok mindennel fel lehet rúgni a Barca tiki-takáját...És a baj ott van hogy közel nem biztos hogy többre mennénk ha felrúgnánk ezt,sőt...Persze kell kozmetikázni a taktikánkat,de kérdem én a nagy változást sürgetőket,hogy milyen drasztikus változtatással lennék jobbak a mostaninál?Mert ahhoz hogy feljebb támadunk le,meg nem fut fel mindkét szélső egyszerre...No ehhez nem kell egy külső ember,meg sztáredző sem...Aki szarna a Barca filozófiára azt kiutálná szépen sorban azokat akik szerinte nem ide való...Azt ha nem jött be lelépne azt hopp itt marad egy darabjaira hullott csapat amit évekig nem hevernénk ki...Soroljam a példákat,nagy edzők nagy bukásait, következményeit...

Azt a részt meg hagyjuk már hogy az ellenlábasaink min imádkoznak...Anno Peppel is kiröhögött minket mindenki...Aztán jajjj majd Mou elveri a tapasztalatlan Pepet...Azt 10%os labdabirtoklás meg 0-5,ezt tudta felmutatni Mou...Ez a tiki-takanak vége...Ezt hallani minden sarkon...Egészen egyszerűen mert imádnák az ellenlábasaink ha végre nem aláznánk őkat halomra lépten nyomon...Fél európa azt várja mikor lesz végre vége a hegemoniánknak...Lehet mondani hogy most lett...Majd jövőre kiderül én azt mondom,várjunk még ezzel...Schweinsteiger is megmondta:

hogy okés megnyertek mindent,meg okés 7-0,de ez egy edző nélküli,félsérült,fizikálisan elfáradt Barca volt...Ettől még a Barca a legjobb csapat továbbra is...

Az utolsó részhez meg,sztem semmivel nem nagyobb kaparós sorsjegy egy külső edzőt hozni új játékfelfogással 1 hónappal a szezon előtt,mint egy null kilóméteres klubbhoz közelit,aki ugyan ezt folytatná,csak más ülne a székbe...

Sőt...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bestbarca 2013.07.21. 04:17:35-kor.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.07.21. 02:00:47

Aki egyébként nekem nagyon szimpatikus és jó edzőnek tartok, az Emery.

Persze, nem fog jönni természetesen, de ő jókat meccselt ellenünk, meg sokak ellen mindig.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.07.21. 00:39:08

Sanama írta:
Ez azért van,mivel a klub felépített magának hosszú évek során egy rendszert ,ami sok áldozattal járt. Mi talán még ebben a dologban különbözünka világ többi csapatától. Egy idegen edző fél éven belül elronthatná amihez akár egy évtized kellett,és ha erre még csekély is az esély,nem merik felvállalni.
Amíg csak teheti a vezetőség,klubhoz kötődő,a rendszert átélő/átélt trénerek lesznek. Jelenleg ezek azok a személyek akik 10-12 éve itt játszottak,edzősködtek akár milyen téren. 10-15 év múlva Xavi vagy Puyí lesz az edző majd meglátjátok
Én nem így látom...
Én azt látom,hogy Rijkaard után meghúztak még Laportáék egy nagy váratlant, ami hatalmas kockázat volt, és hatalmasat szakítottak vele. (Nem követem a focit csak kb 2000-es évek elejétől, de azóta a legsikeresebb időszaka volt a csapatnak) Aztán most izomból akarják a Pep korszak 2.0át megteremteni, aminek úgy gondolják az alapja hogy "Barca DNS" edző kell. Ezt egy darabig lehet csinálni, de úgy sem lesz egy idő után kifizetődő, aztán most jön a duma, hogy ismerni kell ám itt a csapatot, stb.

Én így látom.
az a baj, hogy több sebtől is vérzik ez a dolog...és nem jelenthető ki kategórikusan, hogy a sokat dédelgetett Barca stílus kimúlt! mert: az is tény, hogy az állomány ürült ki a stílus mögül! a védelemből Pulyol és Abidal, elől Messi lényegében egyedül maradt a középpályát pedig a "stílusverők" gyakorlatilag átlövik és ennyi elég is lenne, de sajna van még más is, pl. hogy a sebesség valahol elveszett!? tehát igenis van alapja (ennek ellenére, vagy éppen ezért) a csapathoz passzoló edző keresésének mert lássuk be más stílushoz más emberek kellenének(a csapatban is). a lecke tehát fel van adva.....
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.21. 00:37:57

persze ez szép meg becsülendő, meg ilyen tudatos építkezés sehol nincs (gondolom ismered a világ összes csapatának klubmodelljét, utánpótlás bázisát), és MÉG aránylag működik is a pep által tökéletesített rendszer (motiválatlanul is megverünk bármikor bárhol 100 csapatból 95-öt), csak félek ha majd eljön az idő, akkor mindenki behunyja a szemét és hajtogatja h minden rendben van, minden rendben van. mi lesz ha nem jön be LE? majd lecserélik eusebiora? és ha ő se jön be?

nem akarok pesszimistának tűnni (pedig az vagyok), de gondolom nem véletlen, hogy a legtöbb ellenlábasunk (pontosabban a szurkolóik) azon imádkozik, hogy megint egy "belterjes" edzőnk legyen. vajon miért teszik ezt? lehet azért, mert rajtunk kívül mindenki látja h itt a tikitaka vége?

mellesleg mikor valaki bedobja egy külsős edző nevét, sokan azt hiszik, hogy valami analfabéta, szellemileg retardált jön ide, és a 4-3-3- ból egy bekkelő 5-4-1-et csinál, ráadásul eladja majd messit meg iniestát, mert öncélúak. persze vannak makacs edzők, de azért tisztában vannak vele, hogy itt mi a hagyomány, ők sem hülyék, ha tudják hogy u5-től kezdve 4-3-3 van gyakoroltatva, akkor azt fogják játszani, csak éppen egy külsősnek nyugodt szívvel lesz mersze kitenni a csapat fékjeit, ha kell, lecserélni messit stb stb.

a belterjesség mellett LE-vel a legnagyobb bajom, ua. mint titoval, hogy világ egyik legjobb klubjának, legfontosabb pozíciójába megint betesznek egy olyan embert aki szinte null kilométeres, bízván abban, hogy pep is az volt. ez olyan mint a kaparós sorsjegy. attól h egyszer bejött a kék színű, lehet h másnap a pirossal nyersz. azzal meg ne jöjjön senki, hogy a barca b-nél volt, azért nem ua. a kategoria meccselni egy alcoronnal a 12. helyért 541 néző előtt, meg sorsdöntő negyeddöntőt játszani mondjuk milánóban 60.000 ember előtt. aztán majd fontos szituációban azt sem tudja mit csináljon mert ilyen helyzetben még az életben nem volt

ha meg mégsem lesz igazam és LE-vel nyerünk 5 bl-t meg 12 bajnokságot akkor én leszek az első aki majd beismeri a bűnét.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.07.21. 00:28:12

Sanama írta:Sikeresek voltunk Rijkaard-al is, nem Barca DNS volt. (Nekem az akkora játék sokkal jobban tetszett ráadásul- jó nyilván a sikerek mértéke nem egyenlő)
Az meg hogy még sok évig erőltessük a Pep féle focit, ami már egyértelműen lecsengett, nem tudom mi értelme van.
Változtatni kell, mert ez már nem nyerő módszer, szerintem. Épp ezért örülnék külsős edzőnek.

Kicsit azt érzem, hogy sokan úgy gondolják, hogy "külsős" azt jelenti, hogy elzavarja Xavit Iniestát, idehozza Air Sanyit és átáll kontrázni :)

Valamilyen szinten nyilván alkalmazkodni kell a világhoz,hiszen ha nem tesszük le maradunk. Én csak azt szeretném,hogy ne legyen itt felforgatva semmi. És ahogy a klub eddig viselkedett ,ténykedett nem is lesz :)
Abi & Tito
Lezárt