Martín Montoya

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.01.20. 15:02:53

Gareth Tello írta:Nagyon kedvelem a srácot, de meccsről meccsre erősebb bennem az az érzés, hogy nem (lesz) elég ide. Elöl bátortalan, körülményes, kiszámítható a legtöbb esetben, és védekezésben sem elég stabil ahhoz, hogy feledtesse az ellenfél térfelén történő gyengélkedéseit.

Második számú embernek Dani mögött abszolút nem rossz, de valahogy nem szívesen gondolok bele abba, hogy mi lenne, ha Alves távozása/visszavonulása után hosszú évekig ő lenne az első számú jobbhátvédünk.
Egyetérteni tudok ezzel a gondolatsorral. Súlytalan ide, főleg nem első számú jobbhátvédnek.
Nincs még szerződése újítva, hamarosan lejár, de én nem bánnám, ha nem maradna vagy csak tényleg kiegészítő embernek. Gondolom ezt nem fogadná el. Attól félek, hogy pénz hiányában marad szükségmegoldásnak, hiszen ott van a kapusposzt (ráadásul 2 is kell) irányító poszton is nagyon-nagyon kellene már frissítés, az évek óta meglevő középhátvéd gondokról nem is beszélve.
Hiába kapna játéklehetőséget, lassú, körülményes, tud hozni egy átlagot, de azt a pluszt, ami egy topcsapatnál elvárható lenne, nem tudja hozzátenni. Sem az elfutásai (ha van egyáltalán ilyen) sem a beadásai nem értékelhető ezen a szinten. Sevillába, Valenciába kiváló lehetne.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2014.01.20. 13:46:47

Gareth Tello írta:Nagyon kedvelem a srácot, de meccsről meccsre erősebb bennem az az érzés, hogy nem (lesz) elég ide. Elöl bátortalan, körülményes, kiszámítható a legtöbb esetben, és védekezésben sem elég stabil ahhoz, hogy feledtesse az ellenfél térfelén történő gyengélkedéseit.

Második számú embernek Dani mögött abszolút nem rossz, de valahogy nem szívesen gondolok bele abba, hogy mi lenne, ha Alves távozása/visszavonulása után hosszú évekig ő lenne az első számú jobbhátvédünk.
Hasonló érzéseim vannak nekem is. Nem tudom mi történt, pedig nem volt ő rossz, sőt kifejezetten jól mozgott Tata előtti időkben. Én azért adnék még neki lehetőséget, például lehet egy kölcsönszerződés jót tenne neki, mondjuk egy más bajnokságban. Más bajnokság, új impulzusok érnék lehet jót tennének neki.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.20. 13:39:07

Nagyon kedvelem a srácot, de meccsről meccsre erősebb bennem az az érzés, hogy nem (lesz) elég ide. Elöl bátortalan, körülményes, kiszámítható a legtöbb esetben, és védekezésben sem elég stabil ahhoz, hogy feledtesse az ellenfél térfelén történő gyengélkedéseit.

Második számú embernek Dani mögött abszolút nem rossz, de valahogy nem szívesen gondolok bele abba, hogy mi lenne, ha Alves távozása/visszavonulása után hosszú évekig ő lenne az első számú jobbhátvédünk.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2013.12.15. 11:35:19

connor írta:Igazad is van, meg nem is. Az biztos, hogy Montoya támadásban még sokszor bizonytalan. Szerintem viszont ez 1 év rendszeres játékkal megoldható. Másrészt forma kérdése is, ugyanúgy, ahogy Alves-nél is előfordul, hogy egy beadás sem jön össze egy meccsen, máskor meg van 2-3, amiből gólhelyzet lesz. Montoya is ugyanúgy robotol és futkos ahogy Alves, az pedig nem feltétlenül baj, ha egy árnyalattal defenzívebb. Ha már a másik oldalon Alba inkább offenzívebb felfogásban játszik. Abidal sem volt klasszis, ha támadásról volt szó, de mégis azokban az években volt a legjobb a védelmünk, amikor a szélek kicsit kiegyensúlyozatlanabbak voltak az Abidal-Alves párossal. :wink:
Tény, hogy akkor volt a védelem a legkiegyensúlyozottabb, de ahhoz nem lehet viszonyítani a mostanit. A jelenlegi felfogásban (tévesen, nem tévesen, teljesen mindegy) mindkét hátvéd fent van a támadásokkal, és a szervezésből, utolsó passzokból kiveszi a részét. A gyenge formájú Alveshez képest szerintem még így is elmarad ezen a téren Montoya, és szerintem ez nem a fiatalságán vagy a meccsrutinján múlik, hanem azon, hogy fejben kevés.
Márpedig ez a Barcelona, itt nem lehet támadásban impotensnek lenni. Abidal is defenzívebb volt, de szinte mindig feltalálta magát a kapu előtt. Úgy gondolom, hogy itt kevés az, ha valaki robotol és defenzív. Kell a bizonyos "X", ami a támadás.
Persze ez egy szubjektív vélemény, az idő úgyis mindent eldönt.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.12.15. 10:52:54

connor írta:
Petr írta:Valami mindig idegesített a játékában, de a mai meccsen megfogalmazódott bennem, hogy mit nem szeretek benne, és miért nem érzem elégnek a jövő Barcájának jobb oldalára.
Technikailag rendben van, ezt a Barca-suli belé nevelte, és tehetségnek sincs híján.
Ezzel szemben fejben nem érzem elégnek, tehát nem a tapasztalatlanságával van problémám, és ez nem is a meccsrutintól függ.
Minden fontos "utolsó momentum" előtt - legyen az ,,utolsó passz" vagy befejezés, esetleg beadás - totojázik. Mindig, minden helyzetben látja a jó megoldást, ez látszódik a mozgásából és abból, hogy mindig felnéz. Egyszerűen későn meri meglépni a jót, és ilyenkor ez már nem jó. A mai meccsen is ziccerbe került, kerülhetett volna, fel is ismerte az esélyt, de mire reagált már kifelé kellett vinnie. A meccs későbbi részében bepasszolhatta volna középre, felismerte az esélyt, de várt és már csak beadni tudta, ami így a védő fejéről pattant el.
Nem csak ma, szinte kivétel nélkül mindig későn reagál támadásban, hiába vannak kivételek, de szerintem egy Barcelonában erősebbnek kell lenni fejben.
Védekezésben nincs gondom vele, de támadásban rossz nézni. Egyszerűen nem tudom elképzelni, mint Alves-utód. (Az más kérdés, hogy a jelenlegi piacon senki mást sem)
Igazad is van, meg nem is. Az biztos, hogy Montoya támadásban még sokszor bizonytalan. Szerintem viszont ez 1 év rendszeres játékkal megoldható. Másrészt forma kérdése is, ugyanúgy, ahogy Alves-nél is előfordul, hogy egy beadás sem jön össze egy meccsen, máskor meg van 2-3, amiből gólhelyzet lesz. Montoya is ugyanúgy robotol és futkos ahogy Alves, az pedig nem feltétlenül baj, ha egy árnyalattal defenzívebb. Ha már a másik oldalon Alba inkább offenzívebb felfogásban játszik. Abidal sem volt klasszis, ha támadásról volt szó, de mégis azokban az években volt a legjobb a védelmünk, amikor a szélek kicsit kiegyensúlyozatlanabbak voltak az Abidal-Alves párossal. :wink:
Piszcek-et ajánlom figyelmedbe, szerintem nagyon nagy spíler, úgy levenni a pályáról Cr-t és Ribery-t mástól még nem láttam.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.12.15. 02:27:19

Petr írta:Valami mindig idegesített a játékában, de a mai meccsen megfogalmazódott bennem, hogy mit nem szeretek benne, és miért nem érzem elégnek a jövő Barcájának jobb oldalára.
Technikailag rendben van, ezt a Barca-suli belé nevelte, és tehetségnek sincs híján.
Ezzel szemben fejben nem érzem elégnek, tehát nem a tapasztalatlanságával van problémám, és ez nem is a meccsrutintól függ.
Minden fontos "utolsó momentum" előtt - legyen az ,,utolsó passz" vagy befejezés, esetleg beadás - totojázik. Mindig, minden helyzetben látja a jó megoldást, ez látszódik a mozgásából és abból, hogy mindig felnéz. Egyszerűen későn meri meglépni a jót, és ilyenkor ez már nem jó. A mai meccsen is ziccerbe került, kerülhetett volna, fel is ismerte az esélyt, de mire reagált már kifelé kellett vinnie. A meccs későbbi részében bepasszolhatta volna középre, felismerte az esélyt, de várt és már csak beadni tudta, ami így a védő fejéről pattant el.
Nem csak ma, szinte kivétel nélkül mindig későn reagál támadásban, hiába vannak kivételek, de szerintem egy Barcelonában erősebbnek kell lenni fejben.
Védekezésben nincs gondom vele, de támadásban rossz nézni. Egyszerűen nem tudom elképzelni, mint Alves-utód. (Az más kérdés, hogy a jelenlegi piacon senki mást sem)
Igazad is van, meg nem is. Az biztos, hogy Montoya támadásban még sokszor bizonytalan. Szerintem viszont ez 1 év rendszeres játékkal megoldható. Másrészt forma kérdése is, ugyanúgy, ahogy Alves-nél is előfordul, hogy egy beadás sem jön össze egy meccsen, máskor meg van 2-3, amiből gólhelyzet lesz. Montoya is ugyanúgy robotol és futkos ahogy Alves, az pedig nem feltétlenül baj, ha egy árnyalattal defenzívebb. Ha már a másik oldalon Alba inkább offenzívebb felfogásban játszik. Abidal sem volt klasszis, ha támadásról volt szó, de mégis azokban az években volt a legjobb a védelmünk, amikor a szélek kicsit kiegyensúlyozatlanabbak voltak az Abidal-Alves párossal. :wink:
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2013.12.14. 23:07:48

Valami mindig idegesített a játékában, de a mai meccsen megfogalmazódott bennem, hogy mit nem szeretek benne, és miért nem érzem elégnek a jövő Barcájának jobb oldalára.
Technikailag rendben van, ezt a Barca-suli belé nevelte, és tehetségnek sincs híján.
Ezzel szemben fejben nem érzem elégnek, tehát nem a tapasztalatlanságával van problémám, és ez nem is a meccsrutintól függ.
Minden fontos "utolsó momentum" előtt - legyen az ,,utolsó passz" vagy befejezés, esetleg beadás - totojázik. Mindig, minden helyzetben látja a jó megoldást, ez látszódik a mozgásából és abból, hogy mindig felnéz. Egyszerűen későn meri meglépni a jót, és ilyenkor ez már nem jó. A mai meccsen is ziccerbe került, kerülhetett volna, fel is ismerte az esélyt, de mire reagált már kifelé kellett vinnie. A meccs későbbi részében bepasszolhatta volna középre, felismerte az esélyt, de várt és már csak beadni tudta, ami így a védő fejéről pattant el.
Nem csak ma, szinte kivétel nélkül mindig későn reagál támadásban, hiába vannak kivételek, de szerintem egy Barcelonában erősebbnek kell lenni fejben.
Védekezésben nincs gondom vele, de támadásban rossz nézni. Egyszerűen nem tudom elképzelni, mint Alves-utód. (Az más kérdés, hogy a jelenlegi piacon senki mást sem)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.12. 12:17:15

Gareth Tello írta:"They said that both Tello and I wanted to leave, but, as for me, that's not true. I want to stay."
Csak azt nem mondta, hogy meddig. Lehet a szezon végéig... Az meg nekünk nem buli.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.12. 11:56:22

Barcaman1993 írta:Jó volt a srác nagyon. Az első félideje játéka talán az idei legjobbja volt.
Egyetértek, most nekem is nagyon tetszett, amit csinált, támadásban jóval aktívabb volt, mint általában, ez a gólpasszon is meglátszik.

"They said that both Tello and I wanted to leave, but, as for me, that's not true. I want to stay."
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.12. 11:17:06

messideco írta:Olyan jól tolta, mint ahogyan a whoscored állítja? 8-as értékelést kapott, adott egy gólpasszt.
Jó volt a srác nagyon. Az első félideje játéka talán az idei legjobbja volt.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.12.12. 10:59:44

Olyan jól tolta, mint ahogyan a whoscored állítja? 8-as értékelést kapott, adott egy gólpasszt.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.12.03. 23:40:59

A világ hülyéje lesz, ha elmegy. Alvesnek tényleg nincs már sok, pótolni meg kivel tudnánk? Nincs olyan jobbekk a piacon, aki jobban ide illene Martinnál.
Ellenben majd elmegy egy Interhez, ott pedig tökéletesen bele fog szürkülni az olasz húsdarálóba. Ráadásul szerintem Angliában sem élne meg. Maradjon itt, várjon türelmesen még 1 évet, ha már ennyit várt. Kibírja.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2013.12.03. 22:47:28

Ha jobban belegondolunk, akkor ő meg Alba az aki lehet a jövő két szélső védője, mert se Alves se Adriano nem lesz már fiatalabb, és főleg Adrianot eléggé sok sérülés megéri. A kupában őt kéne kezdetni minden meccsen, hogy szerezze a rutint és, hogy ha oda kerül akkor jobban tudja megjátszani az adandó lehetőségeket.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.03. 15:45:57

Sajnálnám, ha elmenne, Alvesnek igazából még egy szezonja lehet a legmagasabb szinten és a jobbhátvéd posztja a legnehezebben pótolható. Nem is igazán tudnék senkit, aki minőséget képvisel és megszerezhető. Ilyen van der Wiel és barátai vannak max. Azért, ha a srác belegondol, hogy milyen játékosok vannak nálunk a bal -és jobbhátvéd poszton, szerintem nem kéne reklamálnia. Nem értem ezt a türelmetlenséget nála. Alves szerintem még legfeljebb a következő szezonban lehet alapember, ha egyáltalán marad, és Adriano sem fiatal már, szóval lassacskán érik neki a kezdőtagság, főleg hogy mindkét oldalon bevethető. Pont most nem kellene lécelnie. Arról nem is beszélve, hogy itt miket érhet el, ellenben egy Pool-lal vagy Interrel jó esetben.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.03. 14:20:44

palesz77 írta:Remélem nem megy el, bízom benne hogy Bartrával egyetemben a jövő védelmének fontos tagjai lesznek. Valaki meg tudja nekem mondani, hogy tavaly ilyenkor percnél járt, meg azt is hogy idén eddig hogy áll? Nem hinném hogy kevesebbet játszott eddig mint tavaly.. És ahogy haladunk előre egyre többet fogja a fiatalokat Tata bedobni szerintem, ahogy egyre nagyobb lesz a fáradtság. Bár nemigazán értem Martino bácsit ilyen téren, Bartra a legjobb formában levő védőnk, de fontos meccsen sosem játszik, Sergi Roberto rendre jól száll be - miközben meg Xaviék sokszor önmaguk árnyékai -, de ő se játszik. De ez más téma már.
Megnéztem, kicsit kevesebbet játszott eddig idén, mint tavaly: idén eddig van 691 játékperce, tavaly december harmadikán pedig 766 perccel állt (viszont ebben benne van a kupa első fordulójának oda- és visszavágója is, amik idén ugyebár még nem kerültek megrendezésre).

Szerintem is egyre több lehetőséget fog kapni idővel, bízom benne, hogy maradásra tudjuk bírni majd.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2013.12.03. 14:03:40

Remélem nem megy el, bízom benne hogy Bartrával egyetemben a jövő védelmének fontos tagjai lesznek. Valaki meg tudja nekem mondani, hogy tavaly ilyenkor percnél járt, meg azt is hogy idén eddig hogy áll? Nem hinném hogy kevesebbet játszott eddig mint tavaly.. És ahogy haladunk előre egyre többet fogja a fiatalokat Tata bedobni szerintem, ahogy egyre nagyobb lesz a fáradtság. Bár nemigazán értem Martino bácsit ilyen téren, Bartra a legjobb formában levő védőnk, de fontos meccsen sosem játszik, Sergi Roberto rendre jól száll be - miközben meg Xaviék sokszor önmaguk árnyékai -, de ő se játszik. De ez más téma már.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.20. 08:37:43

Nem fog hosszabbítani még, időt kér, megvárja, hogy mennyit fogja játszatni Tata a következő időszakban, aztán ennek függvényében fog dönteni arról, hogy új kontraktust ír-e alá a klubbal vagy sem.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.01. 23:45:58

ez most tényleg nem volt rossz tőle, de csak ha belekalkulálom, hogy ő jobbhátvéd, és nem bal, akkor.
mert támadásban keveset tett hozzá az adriano/alba duóhoz képest, és ismét egyoldalas volt a csapat ezáltal.
picit bátrabb játékot várok el tőle, egyébként rendben volt. :)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.01. 23:06:20

Egészen korrekt teljesítményt nyújtott ma, őszintén bevallom, nem gondoltam volna, hogy ennyire jól fogja tolni balbunkóként is. Bátran ment fel a támadásokkal, hátul többnyire stabil volt, azt pedig öröm látni, hogy a gyors háromszögelésekbe, egyérintőzgetésekbe is gond nélkül be tud szállni.

Nem mondom, hogy élete legjobb mérkőzése volt, de tetszett, amit csinált, meg legalább Adriano is pihenhetett egyet. Következő alkalommal pedig talán Alves kerül a padra, és Montoya végre kezdhet eredeti posztján is.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.20. 21:54:03

nálam kicsit tello kettő.

lelkes, szimpatikus, saját nevelés, de KÉPESSÉGEKBEN kevés.
ezt ki lehet eszközölni a csupaszív játékkal, és azzal, hogy benne van a barca dns, így érti és ismeri a játékunkat, de csak egy bizonyos szintig.

sokat szidtuk alvest, én is szidtam, főleg tavaly, de azért hosszútávon ég és föld lenne.
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2013.10.20. 17:35:05

Lelkes nagyon, rengeteget futott, de ez így kevés, rengetegszer miatta maradtak ki a helyzetek.
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2013.10.20. 17:29:38

defender3 írta:kifejezetten örülnék neki ha kicsit több időt tölthetne a pályán
Túl sokat nem mutatott....
Alves beadásai sem pontosak, na de az övéi...
Arról nem is beszélve, hogy védekezésben is nagyon gyenge.
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2013.10.03. 15:17:47

[quote]kifejezetten örülnék neki ha kicsit több időt tölthetne a pályán[/quote]

Simán beraknám hétvégén. A sztárokat úgyis nyúzni fogják a válogatottaknál, legalább most pihenhessenek.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2013.10.02. 20:53:35

kifejezetten örülnék neki ha kicsit több időt tölthetne a pályán
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.09.22. 13:35:32

Én eleve nem értettem, hogy mit vártok egy olyan embertől, aki anno már a Williams-BMW-ben is csúnyán leszerepelt.....






:mrgreen:
Lezárt