Martín Montoya

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.12.11. 20:40:36

Montoya says in statement he has decided to leave in January on a permanent deal. He invites interested clubs to start talks with Barcelona.

a rac1 szerint a Juventus sportigazgatója találkozott az ügynökével.

jelen állás szerint jövőre egy jobbhátvéd lesz a keretben: Douglas.
(Alvessel mondjuk úgy is hosszabbítanak)
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.10. 19:46:34

http://barcanoticias.blog.hu/2014/12/10 ... ekosa_lesz" target="_blank

Úgy néz ki Lichtsteiner-el nem hosszabbít a Juve. Egy cserében is benne lennék egyelőre.
Forca Barca!!!!
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.12.10. 10:51:41

Attól nem kell félnie, hogy nem lesz hol játszon. :D Én még annak is örülök, hogy nincs bent a mai keretben így játszhat a BL-ben is ami azért növeli az értéket. Remélem ahova eligazol ott folyamatosan fog majd játszani, és LE is rájön, hogy ostobaság volt kijelenteni, hogy nem kell neki.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.12.10. 10:44:46

palesz77 írta: Kis Montoya csokor mára. Decemberben akkor elméletileg el fog dőlni a sorsa, kíváncsi vagyok hova megy. Drukkolni fogok neki nagyon, jobb játékos ő annál szerintem, mint amit itt mutatott, csak idő kellett volna neki.. De ezt már 100-szor leírtam, szóval nem is ragozom. :D
Majd akkor foghatjuk a fejünket, ha két év múlva megközelíti Carvajal szintjét. A kettejükben lévő potenciál szerintem nagyjából azonos, majd vásárolhatjuk vissza Montoyát 3 év múlva 30 millióért...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.10. 10:21:52

Carrasco (agent Montoya): "We want solution before Christmas break. It should be clear which team he'll join between 15 and 20 December."

Carrasco (agent Montoya): "We'll explain Barça this week the offers we got from Italy, England and Germany. We want sale in Jan." [fci1980]

Juventus contacted Montoya's agent and will soon sound out Barcelona. Possible deal in January. Inter and Liverpool also interested. [sky]


Kis Montoya csokor mára. Decemberben akkor elméletileg el fog dőlni a sorsa, kíváncsi vagyok hova megy. Drukkolni fogok neki nagyon, jobb játékos ő annál szerintem, mint amit itt mutatott, csak idő kellett volna neki.. De ezt már 100-szor leírtam, szóval nem is ragozom. :D
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.12.08. 17:22:21

Ronaldinho&Barca írta:Szerintem előbb fog kezdeni Adriano mint ő, sajnos. Ha Douglas kezd, akkor inkább ne álljunk ki. Elég nagy tétje van ennek a meccsnek, jó lenne megnézni Montoyát mire képes, bár 0 meccsel a lábában.. én nyáron szinte biztos voltam benne, ahogy korábban írta sneco7, megfordul az arány és idén kiegyenlítődik. Annak tudatában, hogy lehet egy időre nem tudunk majd igazolni, Dani pedig lejáró, annyi pénzt amennyit ő kap és szeretne még, aligha fog kapni bárhol is, de itt főleg nem, ennek ellenére távozni fog Martin, ez számomra a valaha volt legnagyobb értetlenség ebben a csapatban. Egy olyan csapatban, ahol elől top 5 támadók, és a legjobb előkészítők játszanak, ennyire fontos lenne egy szélső támadó felfogású játékos? Ezernyi megoldás lenne és lehetőség helyette. Dani idén 5 meccsenként hoz egy jó teljesítményt, simán lehetne nélkülözni a jobb oldali felfutó szélsőt, ilyen játékosok mellett. Amúgy meg nem olyan gyér támadásban sem, tavaly remek meccseket hozott. LE szimpatikusan indult nálam, tetszett a felfogása, de Montoyát tekintve hatalmas a csalódottságom. Remélem majd máshol bebizonyítja, van benne ráció, nem is kevés. Én szurkolok neki.
Nem is értem, hogy mi szükség van a rém gyenge Alvesre a támadásban, míg a csatároknak nincs helyük, mert egymásba ér a ...
Montoya ha védekezésben stabil lenne, már sokkal előrébb járnánk, de ez nem fog kiderülni sajna...
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.12.07. 16:37:34

Nyugi, lehet hogy látta már a brazil bajnokságban Lucast, valahol összefuthattak 8) :mrgreen:
"And my heart will leave you never."
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2014.12.07. 16:21:36

Előre látom, hogy milyen jól fogja Douglas 0 BL és európai tapasztalattal hárítani PSG támadásait =D> :lol:
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.12.07. 16:14:32

"100%, hogy Montoya a téli átigazolási időszakban távozik. Számára nem elfogadható, hogy Alves és Douglas után szerepeljen a sorban. Most csak azzal foglalkozunk, hogy megtaláljuk a megfelelő csapatot a számára. Németországból, Angliából és Olaszországból már vannak csapatok akikkel elkezdtük a megbeszéléseket" - nyilatkozta Juan de Dios Carrasco, Montoya ügynöke.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.12.05. 18:48:30

palesz77 írta:08/09-ben Alvesnek hatalmas érdemei voltak a jó játékunkban, pedig akkor a középpálya is top volt, nem csak a csatársor. És lehet jönni Abidallal, akkoriban mindenki eladta volna kb, ő volt abban az évben a leggyengébb láncszemünk, csak később javult fel, akkor mindig Sylvinhot követelte a fórum java a csapatba - már ha jól emlékszem. Úgyhogy de, egy jó szélső hátvédre a mai fociban igenis nagy szükség van.
Ez így is van. Akkoriban Alves messze megérte a pénzét, bár rekord összegért jött, én még azt mondom többet is ért, mint amennyiért jött, mert a játéknak alkotó eleme volt a brazil. De összességében az egész csapatban mindenkinek meg volt a szerepe. Sose volt felesleges passz, vagy alibi. Viszont ha megnézed, Abidal se volt egy felfutó játékos, sőt. Dani oldotta meg a jobbon, bár akkor a Messi-Alves duó pazar volt. Szerintem Abi messze az egyik legnagyobb tanár volt a védelemben, más hogy Sylvinho minőségi csere volt, de ő meg kellett a bl döntőbe. :) (de jó így nosztalgiázni kicsit.. ) Egy szó is száz, a mai Barcában nálam Alba az ilyen futógép szélső és ha megnézed Neymarral az összjátékát, nem azt mondom vonjunk párhuzamot az előbb említett Messi-Alves duóval, de sokkal hatékonyabb ma mint a jobb oldal.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.12.05. 17:23:10

Leverkusen, Inter és egy angol klub érdeklődik iránta.
"And my heart will leave you never."
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.12.05. 15:29:06

palesz77 írta:08/09-ben Alvesnek hatalmas érdemei voltak a jó játékunkban, pedig akkor a középpálya is top volt, nem csak a csatársor. És lehet jönni Abidallal, akkoriban mindenki eladta volna kb, ő volt abban az évben a leggyengébb láncszemünk, csak később javult fel, akkor mindig Sylvinhot követelte a fórum java a csapatba - már ha jól emlékszem. Úgyhogy de, egy jó szélső hátvédre a mai fociban igenis nagy szükség van.
pont így volt. megnyertünk mindent, tökéletesnek éreztük a csapatunkat a balhátvéden kívül. ami most alves, pedro, esetleg piqué a csapatnak (akiket sokkal hamarabb betalálnak az emberek), akkor az volt nekünk abidal, meg keita. sírtunk kábé, amikor kezdtek. nyáron az ment, hogy lahmot kéne hozni, és akkor nem lesz gyenge pontja a csapatunknak. csak ezek után lett abidal hatalmas tanár.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.05. 15:08:50

Ronaldinho&Barca írta:Egy olyan csapatban, ahol elől top 5 támadók, és a legjobb előkészítők játszanak, ennyire fontos lenne egy szélső támadó felfogású játékos?
08/09-ben Alvesnek hatalmas érdemei voltak a jó játékunkban, pedig akkor a középpálya is top volt, nem csak a csatársor. És lehet jönni Abidallal, akkoriban mindenki eladta volna kb, ő volt abban az évben a leggyengébb láncszemünk, csak később javult fel, akkor mindig Sylvinhot követelte a fórum java a csapatba - már ha jól emlékszem. Úgyhogy de, egy jó szélső hátvédre a mai fociban igenis nagy szükség van.

Amúgy Montoyat én nagyon komálom, első számú fanja vagyok szerintem a fórumon, mégis elfogadtam, hogy ő már itt nem fog sok sót megenni - amíg Lucho itt van. PSG ellen hülyeség lenne kezdetni, nem játszott 2 hónapja legalább.. Menjen el, aztán fusson be egy olyan karriert, hogy a vezetőség csettintsen majd, hogy "bakker, nem kellett volna elherdálni".
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.12.05. 14:33:17

Chino leírtjaival egyetértek, valamiért csak működik a dolog. :D Mindenki 2 meccset vesz figyelembe (ami alapvetően hibás) ha ezt teszem akkor elmondható, hogy a PSG ellen kaptunk két pontrúgás meg egy szélről beadott labdából gólt. RM ellen 2 pontrúgás meg egy tényleg klasszikus kontrát. Szóval itt se lehet mondani, hogy hú de leszerepelt volna ez a taktika. Hibáztunk? Bőven. Birka módján játszottunk mindkét meccsen, ezen nem tudom Montoya mit tudott volna segíteni. Mindkétszer rohantunk az eredmény után lehajtott fejjel...Nekem is egy szimpatikus dolgos gyereknek tűnik, de ilyen van hogy valaki nem illik bele a taktikai elképzelésekbe.

Az meg hogy egyik szélső támadó a másik védekező kb 10-15 évvel ezelőtt még helytálló volt. Ma már oda futógépek vannak minden csapatban szinte, s egy szélsőhátvédnek nagy szerepe van a támadásokban is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.12.05. 13:25:55

Szerintem előbb fog kezdeni Adriano mint ő, sajnos. Ha Douglas kezd, akkor inkább ne álljunk ki. Elég nagy tétje van ennek a meccsnek, jó lenne megnézni Montoyát mire képes, bár 0 meccsel a lábában.. én nyáron szinte biztos voltam benne, ahogy korábban írta sneco7, megfordul az arány és idén kiegyenlítődik. Annak tudatában, hogy lehet egy időre nem tudunk majd igazolni, Dani pedig lejáró, annyi pénzt amennyit ő kap és szeretne még, aligha fog kapni bárhol is, de itt főleg nem, ennek ellenére távozni fog Martin, ez számomra a valaha volt legnagyobb értetlenség ebben a csapatban. Egy olyan csapatban, ahol elől top 5 támadók, és a legjobb előkészítők játszanak, ennyire fontos lenne egy szélső támadó felfogású játékos? Ezernyi megoldás lenne és lehetőség helyette. Dani idén 5 meccsenként hoz egy jó teljesítményt, simán lehetne nélkülözni a jobb oldali felfutó szélsőt, ilyen játékosok mellett. Amúgy meg nem olyan gyér támadásban sem, tavaly remek meccseket hozott. LE szimpatikusan indult nálam, tetszett a felfogása, de Montoyát tekintve hatalmas a csalódottságom. Remélem majd máshol bebizonyítja, van benne ráció, nem is kevés. Én szurkolok neki.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.12.05. 13:05:35

MQuC írta:Én simán el tudom képzelni, hogy Montoya kezd a PSG ellen "na most mutasd meg, mit tudsz" jeligével, aztán, ha nem jön be, lehet mondani, hogy látjátok, ezért játszik Dani :twisted:
Ha nem is kezd és benne lesz a keretben, akkor szerintem beteszi LE. Ha másért nem azért, hogy ha BL résztvevőhöz megy akkor tavasszal ne tudjon játszani. Szerintem úgyse lesz kezdő, mert "nem olyan stílusú" mint amilyet LE akar.
Chino írta: Arra pedig, hogy látjuk mit ér, ha két szélső védőnk felfut csak annyit tudok mondani, hogy 19 meccsen kaptunk 10 gólt és túl sok helyzetet nem is engedünk az ellenfeleknek, annak ellenére, hogy híresen gyenge a kh alakulatunk és mindkét szélsőnk támadóbb szellemű.
Erre annyit mondok, hogy STATISZTIKA, sok mindent megmutat de a lényeget eltakarja, úgyanúgy mint a bikini :D . Az a baj, hogy amikor komoly csapat ellen játszottunk a szélek voltak a legveszélyesebbek.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.05. 12:56:47

Én simán el tudom képzelni, hogy Montoya kezd a PSG ellen "na most mutasd meg, mit tudsz" jeligével, aztán, ha nem jön be, lehet mondani, hogy látjátok, ezért játszik Dani :twisted:
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.05. 11:52:45

defender3 írta:
Ahhoz képest, hogy a csapatnak most egy hozzá hasonló védekezőbb stílusú jobbhátvéd kéne csak LE meggyőződése, hogy mindkét szélső védőnek támadnia kell, és hát látjuk is az eredményét.

Írták Cuadradot, hogy leigazoltuk volna. Na én a helyébe biztos nem jöttem volna jobbhátvédnek amikor szélső vagyok. Ez majdnem olyan mintha egy befejező csatártól azt kérné az ember, hogy legyen védekezőközéppályás.
Cuadrado korábban jobb bekket játszott, ez volt az eredeti posztja. Később tolták fel. Kb. mint mikor Messinél jobb szélsőből fals 9-est csináltak. De Alba is inkább kp-t játszott a Valencia-ban mögötte Mathieuvel. Ráadásul ő is rengeteget van fent támadásban, de rendre visszaér, mert iszonyatosan gyors, ez pedig Alves-el ellentétben a kolumbiaiban megvan. Nem mondom, hogy nem lett volna benne kockázat, de ha Lucho egyszer így képzeli a taktikát, hogy a két szélső felfut, Busi meg visszalép, akkor sokkal nagyobb pluszt adna Cuadrado.
Plusz gondolom, nem azért hozták volna, hogy Leot kiszorítsa a jobbszélső pozíciójából.

Arra pedig, hogy látjuk mit ér, ha két szélső védőnk felfut csak annyit tudok mondani, hogy 19 meccsen kaptunk 10 gólt és túl sok helyzetet nem is engedünk az ellenfeleknek, annak ellenére, hogy híresen gyenge a kh alakulatunk és mindkét szélsőnk támadóbb szellemű.

De, hogy ne legyen off. Félreértés ne essék én is Montoyat látnám legszívesebben Alves helyén, de elfogadtam, hogy ez nem így lesz. Felesleges oldalakat azzal teleírni, hogy miért nem a spanyol játszik, mert ez már nem fog változni.
Biztos vagyok benne, hogy egy másik csapatban, ha klasszissá (annyi szerintem nincs benne)
nem is növi ki magát, de meghatározó játékos lehet.
Forca Barca!!!!
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2014.12.05. 11:49:57

Főleg annak tükrében kockázatos a két támadó szélsőhátvéd, hogy a középpályás védekezésünk sem túl acélos, főleg,ha Busquets a vkp. De amúgy is szerencsétlent egyetlen tétmeccs alapján leírta,amin még jól is játszott. Mi lett volna ha rosszul megy neki? Azonnali szerződésbontás?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.05. 10:49:18

Sneco7:
Leginkább az kellene hogy Lucho kiverje a fejéből azt hogy muszáj 2 támadószellemű hátvéd ami folyton fent van, mert nagyobb csapatoknál bizony nem sokszor bírja el a csapat, simán bejátszák azt az üres teret és egy PSG színtű csapat ellen nem megengedhető az hogy összesen a 2 hátvéddel szemben (akik ráadásul nem is világklasszisok) 3-4 klasszis csatár rohanjon a kapu felé, mert bizony abból nagy baj van, egy kontramester csapatnak, mint pl a Real , egyenesen ajándék.
Ha jól tudom akkor régebben is csak az egyik szélen ment fel a szélső hátvéd támadásnál.
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2014.12.05. 10:33:49

Nem favorizálták? Azért akkor még nem volt ennyire gyenge Alvés sem,bár már látszódtak a hanyatlás jelei ez tény. De imádom mikor erre hivatkozik valaki,hogy más edzők sem bíztak benne...utánanéztem, hogy mennyire nem bíztak benne.
Gyakorlailag a 11/12-es idényben még a B csapat tagja volt, de 20 évesen így is pályára lépett,egy akkor még nem ilyen gyenge Dani helyett 7 mérkőzésen, 369 percet(3*kezdő) csak a bajnokságban.(a B-ben 21 meccsen kezdőként végigjátszva) A kupában 2/180 a mérlege + 1/90 a BL-ben
12/13 Az első csapat tagjaként ugyanilyen sorrendben írva: Liga: 15/1148/11 ; CDR: 5/372/4 ; BL: 3/96/1 ; Szuperkupa: 1/58
13/14: Liga: 13/1122/12 ; CDR: 4/280/3 ; BL: 2/180

Jah és persze az előző 3 idényben a keretbe is többször volt nevezve, amikor csak a kispadon maradt: (időrendben): 11/12: 5 12/13:7 13/14: 13

Szerintem ezek a számok nem azt mutatják,hogy nem bíztak benne,hanem ezek tipikus második számú hátvéd statisztikák,nyilván az első számú többet játszik a bajnokságban. Nagyjából fele annyit játszott mint Dani,ami teljesen korrekt szerintem. Ez az idény lett volna a vízválasztó, hogy a mérleg nyelve minimum kiegyenlítődjön, esetleg át is forduljon. Valljuk meg DA teljesítménye erre okot is adna. Főleg,ha azt is nézzük,hogy Martín a Bilbao ellen elég stabil teljesítményt nyújtott,ha jól emlékszem whoscored-on például 3. legjobb értékelést kapta.

Mi kellene még, hogy rászolgáljon a bizalomra? Hozzáteszem egy fiatal játékos fejével gondolkodva nyilván először a stabil védekezés legyen meg a meccsen és ahogy jön az önbizalom úgy lehet menni előre támadni. Tehát én nem biztos hogy hátrányként értékelném,hogy kicsit deffenzívebb,mint DA. Meg ezt az aktuális ellefél is meghatározhatja,hogy ki mennyire támad.

Szóval ezek után ki állítja,hogy a korábbi edzők sem bíztak benne? :roll:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.12.05. 10:26:09

Cuadrado még 4-3-3-ban is játszott, mint a támadóhármas jobbszélsője. Szóval védekezni nem fogott volna sokat szerintem...

Hát hogy is mondjam, a piac elég szűk minőségi jobbhátvédből. #-o
"And my heart will leave you never."
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.12.05. 10:20:37

Szerintem tavaly azért is játszott keveset, mert Alvest el akarták passzolni és könnyebb egy olyan játékost aki folyamatosan játszik.

Asszem tavasszal Alves eltiltása miatt kezdett és a csapat átlag fölött volt, és a jutalma az volt, hogy újabb hópár hétre a kispadon ült. Nem indokolta semmi, hogy Alves visszakerüljön, mert akkor se muzsikát túl jól, illetve Montoya jó teljesítménye miatt megérdemelt volna még legalább 1 meccset.

Ahhoz képest, hogy a csapatnak most egy hozzá hasonló védekezőbb stílusú jobbhátvéd kéne csak LE meggyőződése, hogy mindkét szélső védőnek támadnia kell, és hát látjuk is az eredményét.

Írták Cuadradot, hogy leigazoltuk volna. Na én a helyébe biztos nem jöttem volna jobbhátvédnek amikor szélső vagyok. Ez majdnem olyan mintha egy befejező csatártól azt kérné az ember, hogy legyen védekezőközéppályás.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.12.05. 10:17:47

Az ügynöke ismételten elmondta, hogy ha nem fog játszani, januárban váltani fog.
Szerintem Pepnél előbb volt a rangsorban, mint a többi 3 edzőnél, ez sokat elmond nekem pl...
"And my heart will leave you never."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.12.05. 09:55:36

Ha télig nem változik a helyzet, akkor el kell adni - és annyi.
Lezárt