Marc Bartra

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány pontra értékeled az idei szezonját?

1
0
0 szavazat
2
1
3%
3
1
3%
4
1
3%
5
9
23%
6
5
13%
7
11
28%
8
8
20%
9
1
3%
10
3
8%
 
Szavazatok száma: 40
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2015.05.20. 17:30:53

Ha menni akar, menjen...minek változtassunk egy jól bevált kezdőn...itt van Puyol,Marquez,Abidal,Milito majd ők megoldják Középpályán is látható,hogy a Xavi,Iniesta,Deco, van Bommel, Edmilson sor bőven elég lesz még 10 évig.

Na de komolyra fordítva, igenis jobban oda kell figyelni a sajátnevelésű tehetségek megtartására, mert nem fogunk tudni a végletekig új rutinos 30 évest venni helyettük 2 évente. Ahogy középpályára sem egyszerű olyat venni,aki első évben úgy beválik,mint Rakitic.

Igenis jobban kell a fiatalokkal gazdálkodni,de sajnos az idei év elvárásai rányomták az ő szerepükre a bélyeget,pedig, most lehetett volna teher nélkül próbálgatni őket többször, mert idén senki sem várta el a triplázást,de ha összejön,mindenki boldog és jövőre ugyanezt várja mindenki, mert hát ugyanaz a csapat, akkor tessék mindent ugyanúgy megnyerni. Miközben a többi csapat folyamatosan fiatalít,gyorsul,erősebb lesz. Persze több,kevesebb sikerrel.

Nyilván itt nem egyből arra kell gondolni,hogy egy Classicon a B csapatot küldjük fel. De azért gondolni kell a jövőre is és tesztelni a fiatalokat. Nem csak akkor amikor az összes rutinos lesérül és Bartranak kell beugrani 0 percesen.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.20. 17:29:27

noname írta:Az pedig, hogy Bartrával sem olyan rossz a védelem. A Pique-Masche páros szinte tökéletesen teljesít(egyik meccsen Pique, másik meccsen Masche van God Mode-ban), a kezdőbe nincs az az idióta, aki Bartrát rakná be, miközben a legerősebb védőpáros játszik ott Marquez és Puyol óta.

Én azzal lennék maximálisan elégedett, ha jövőre Mathieu és Bartra kb egyenlő ideig játszanának.
Egy szóval se mondtam, hogy kezdő legyen, hülyeség lenne a Pique-Masch párost megbontani, arra próbáltam célozni, hogy egy Elche szintű csapat ellen viszont nem feltétlen kéne velük kiállni - pihentetés céljából is -, és Bartra többször kaphatna ilyenkor szerepet.

Én meg ugyanezt írtam, hogy már az jó lenne, ha jövőre ugyan annyi percet játszanának. Bartra már nem számít olyan fiatalnak, akinek tojáshéj van a seggén, bőven kaphatna több percet, mint idén kapott. Érzésem szerint legalább annyira rá is szolgált, mint Matyi, de ennek a megítélése ugye relatív.
visca el barca írta:sejtettem h az életkorral jöttök. engem azzal sajnos nem lehet meggyőzni, hogy "hát van három 30 körüli játékosunk, és egyik sem lesz fiatalabb már".
Mert amúgy veb, szerinted nem érdemel a játéka alapján legalább annyi percet Bartra, mint Matyi? Vagy annyival rosszabb, hogy 1000 perccel kevesebb tök reális a bajnokságban? (Meg kb egész szezont nézve is)

Engem ez zavar főként, itt egy fiatal, tehetséges srác, és indokolatlanul keveset játszik, pedig a jövő igazából benne lenne - vagy lehetne, csak ennek a kiderítéséhez meg játszania is kéne.
visca el barca írta:kétlem h olyan hülye lenne a vezetőség, hogy megcsinálna azt amit palesz ír, hogy majd egyszerre nyugdíjazzák mindet, és 4 védőt kell két hónap alatt pótolnunk...
Én azt se hittem volna, hogy ifiket nem tudnak jól igazolni - Laportával karöltve -, meg hogy Neymart nem tudják börtön nélkül elhozni, aztán meg.. :lol: De remélhetőleg nyártól már nem ők döntenek semmiről.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.20. 17:10:58

sejtettem h az életkorral jöttök. engem azzal sajnos nem lehet meggyőzni, hogy "hát van három 30 körüli játékosunk, és egyik sem lesz fiatalabb már".

kétlem h olyan hülye lenne a vezetőség, hogy megcsinálna azt amit palesz ír, hogy majd egyszerre nyugdíjazzák mindet, és 4 védőt kell két hónap alatt pótolnunk...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.20. 17:02:55

Pique még bőven a csúcson lehet 2-3 évig, míg Masche sem mutatja semmi jelét annak, hogy romlana a formája. Mathieu pont a rutinja miatt kellett ide és be is vált.

Batra: 1800 játékperc, Mathieu 2700 játékperc. Mathieu kb másfélszer annyi játszott, mint Bartra, ami szerintem bőven megfelel egy fiatal beépítésének. :roll:

Az pedig, hogy Bartrával sem olyan rossz a védelem. A Pique-Masche páros szinte tökéletesen teljesít(egyik meccsen Pique, másik meccsen Masche van God Mode-ban), a kezdőbe nincs az az idióta, aki Bartrát rakná be, miközben a legerősebb védőpáros játszik ott Marquez és Puyol óta.

Én azzal lennék maximálisan elégedett, ha jövőre Mathieu és Bartra kb egyenlő ideig játszanának.

Ha Bartra le akar lépni, tegye azt, kár lenne érte, de bőven nem tartozik a legfontosabb emberek közé.

Ha pedig jövőre Vermaelen olyan jó lesz, hogy Bartra emiatt kevesebb játékpercet kap, akkor meg a világ egykoron egyik legjobb védője áll majd rendelkezésünkre. 8)
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.20. 16:24:01

visca el barca írta:sokatokat megértem h nagy kedvenc, meg többet kellene játszatni, de áruljátok már el, hogy minek jövőre egy olyan rendszert megbolygatni, ami szinte 100%-osan működött idén?
Mert itt van egy 24 srác, aki már többször bizonyította, hogy van benne tehetség, katalán szíve van, és lehetne építeni rá a jövőben. Középső védő poszton rajta kívül van 4 ember, akikből a legfiatalabb 28 éves - Pique -, van egy pár hónapon belül 31 - Masch - és 32 éves védőnk - Matyi -, plusz egy folyton sérült 30-hoz közeli - Vermaelen. Most még persze ez nem gáz, de 1-2 év múlva, amikor 2 hónap alatt kell teljes új védelmet építeni - akkor már jobbhátvéd posztra is kell majd igazolni -, elég gáz lesz a szitu szerintem.. Ezt a problémát "enyhíteni" lehetne azzal, ha most kicsit előre gondolkozna Lucho, és nem hanyagolná ennyire Marc fiút.

Bartrával sem teljesít gyengén a csapat, csak ő mellé még a fiatalítás része is lehetne. De amúgy nem kéne drasztikus dolgokat művelnie Luchonak, csak 6-ból 5-ször nem Matyit kéne behozni csereként mondjuk a 60-70. perc környékén, hanem elég lenne 2-3-szor.. Én is komálom Matyit, és nem érdemli meg, hogy háttérbe szoruljon, de Bartránál nem volt jobb annyival, hogy több mint 1000 perccel többet játsszon a bajnokságban. Az egyenlő percelosztás is már komoly előrelépés lenne, szerintem ez nem lenne kivitelezhetetlen dolog - és teljesítmények alapján még jogos elvárás is lenne.

u.i.: Halkan megjegyezném, hogy a középpályán is hasonló szitu volt, és most ott tartunk, hogy még Xavit se pótoltuk teljesen, pedig már kb Init is kéne.. Lehetne ebből tanulni, és gondolkozni előre.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.20. 16:21:05

visca el barca írta:
mahitoo írta:Nagy kedvencem, remélem marad. De csak akkor, ha jövőre már komolyabb szerepet kap a csapatban, különben lőttek a karrierjének.
sokatokat megértem h nagy kedvenc, meg többet kellene játszatni, de áruljátok már el, hogy minek jövőre egy olyan rendszert megbolygatni, ami szinte 100%-osan működött idén?
Már az is előrelépés lenne, ha Mathieu elé kerülne a rangsorban, arra meg azért megvan az esély szerintem.
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.20. 16:03:03

mahitoo írta:Nagy kedvencem, remélem marad. De csak akkor, ha jövőre már komolyabb szerepet kap a csapatban, különben lőttek a karrierjének.
sokatokat megértem h nagy kedvenc, meg többet kellene játszatni, de áruljátok már el, hogy minek jövőre egy olyan rendszert megbolygatni, ami szinte 100%-osan működött idén?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.05.20. 15:07:42

Nagy kedvencem, remélem marad. De csak akkor, ha jövőre már komolyabb szerepet kap a csapatban, különben lőttek a karrierjének.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.05.20. 13:56:16

Az egyik áldozata a sikeres szezonnak. Az idény első felében gyakran játszott, de a kulcsmérkőzéseken már másoknak szavazott bizalmat L.E. Sejthető a távozása sajnos.
"And my heart will leave you never."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.20. 13:43:19

Erxy írta:csodas hir..
Sport szerint a kivasarlasi ara lecsokkent 10 millio eurora, mivel a jatekperce nem erte el a 60%-ot. :roll: angliabol es nemetorszagbol erdeklodnek iranta
Remélem marasztalják még egy évre. Utána átveheti Mathieu szerepét, de lehet idővel Mascheranoét is. Amúgy az a 60% sehogy se jött volna ki. Még Mathieunek sincs annyi. :|
A Fifa egy szégyen
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.05.20. 13:39:33

visca el barca írta:
defender3 írta:Egy újabb példa a Roselli vezetőség töketlenségére. Remélem eligazol és majd megmutatja, hogy mit is tud, mert van olyan jó, mint Mathiue csak hát ő nem került 20 millióba.
annyira töketlen, hogy felépített egy csapatot amelyik triplázhat, meg történelmet írt kapott gólok tekintetében.
ez Zubi erdeme valojaban, egy zseni az a ficko.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Erxy 2015.05.20. 13:56:26-kor.
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.05.20. 13:38:29

visca el barca írta:
defender3 írta:Egy újabb példa a Roselli vezetőség töketlenségére. Remélem eligazol és majd megmutatja, hogy mit is tud, mert van olyan jó, mint Mathiue csak hát ő nem került 20 millióba.
annyira töketlen, hogy felépített egy csapatot amelyik triplázhat, meg történelmet írt kapott gólok tekintetében.
Látom nem ment át az, amire gondoltam.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.05.20. 13:32:35

Erxy írta:csodas hir..
Sport szerint a kivasarlasi ara lecsokkent 10 millio eurora, mivel a jatekperce nem erte el a 60%-ot. :roll: angliabol es nemetorszagbol erdeklodnek iranta
Hülye, aki nem viszi. Sajnálni fogom. :(
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.20. 13:25:55

defender3 írta:Egy újabb példa a Roselli vezetőség töketlenségére. Remélem eligazol és majd megmutatja, hogy mit is tud, mert van olyan jó, mint Mathiue csak hát ő nem került 20 millióba.
annyira töketlen, hogy felépített egy csapatot amelyik triplázhat, meg történelmet írt kapott gólok tekintetében.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.05.20. 13:04:26

Egy újabb példa a Roselli vezetőség töketlenségére. Remélem eligazol és majd megmutatja, hogy mit is tud, mert van olyan jó, mint Mathiue csak hát ő nem került 20 millióba.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.05.20. 12:53:45

csodas hir..
Sport szerint a kivasarlasi ara lecsokkent 10 millio eurora, mivel a jatekperce nem erte el a 60%-ot. :roll: angliabol es nemetorszagbol erdeklodnek iranta
Kép
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2015.04.10. 18:31:16

Samper írta:Bartranak úgy kellett ez a fejesgól, mint éhes embernek a falat kenyér. Különben Mathieu nagyon elhúzott volna mellette a góljaival.
Most te trollkodsz,vagy ezeket halál komolyan gondolod?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.04.10. 18:22:07

Bartranak úgy kellett ez a fejesgól, mint éhes embernek a falat kenyér. Különben Mathieu nagyon elhúzott volna mellette a góljaival.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.03.15. 18:23:27

Szerintem tökéletes neki a középhátvéd pozíció. A felsorolt erények, úgy mint a jó hosszúlabdák, jó közbelépések mind klasszikus középhátvéd erények, nem köthető kimondottan a vkp pozícióhoz. Ráadásul ahogy Petr is írta, vkp-nak gyorsabban kell gondolkodnia, nem elég jól teszegetnie a labdát. Nagyon jó helyen látom Bartrát ott hátul, csak többet kellene játszatnia.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.03.15. 17:45:21

brownieheaven írta:Nem tudom hogy csak bennem merült-e fel hasonló, de az utóbbi 3-4 pályára lépését megnézve én tökre kipróbálnám a srácot vkp-ként. Nem egyszer volt mostanában, hogy a felezővonalhoz felhúzódva mesteri hosszú passzokat osztott ki, példaként említve a Levante elleni gólpasszát Messinek. Tegnap is volt pár szép labdája, és a labdakezelésben sem tűnik utolsónak. Center lévén ugye szűréssel se lenne gondja, egyedül az ívelt labdákat nem tudhatjuk, hogyan áll hozzájuk.
Mindennek ellenére ez az én kis utópiám, nem látom bármikor bekövetkezni hogy ott játszana...
Nem hinném, hogy nagyot teljesítene, nem elég labdabiztos és nem is annyira gyors gondolkozású, mint az oda elvárható lenne.
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2015.03.15. 17:32:38

Nem tudom hogy csak bennem merült-e fel hasonló, de az utóbbi 3-4 pályára lépését megnézve én tökre kipróbálnám a srácot vkp-ként. Nem egyszer volt mostanában, hogy a felezővonalhoz felhúzódva mesteri hosszú passzokat osztott ki, példaként említve a Levante elleni gólpasszát Messinek. Tegnap is volt pár szép labdája, és a labdakezelésben sem tűnik utolsónak. Center lévén ugye szűréssel se lenne gondja, egyedül az ívelt labdákat nem tudhatjuk, hogyan áll hozzájuk.
Mindennek ellenére ez az én kis utópiám, nem látom bármikor bekövetkezni hogy ott játszana...
MateLona
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015.01.01. 18:48:53
Tartózkodási hely: A Nap alatt.

2015.03.14. 22:43:28

A sok már megemlített, megdicsért játékos mellett azért szerintem Bartra is megérdemelne pár magasztaló mondatot. :)
Ugyan szerintem ma Piqué kicsit nagyobbat alakított, illetve meglehetősen jól tolta, de Bartra-ra se lehet szerintem semmi panaszunk. Ilyenkor sajnálom igazán, hogy nem kap több időt, hiszen, amikor kap, szerintem, azt kifejezetten jól használja ki. Persze ma pont kapott 90 percet, de jó lenne egy valamivel mélyebb vízben is látni őt... :) Bízom benne, de remélem nem vagyok ezzel egyedül! ;)
"A Barça egy kultúra, egy vallás, valami más. " - Thierry Henry
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.03.10. 16:00:09

Jó észrevétel, hogy nem volt meg az állandóság edző szinten, így meg nehéz bizonyítania és bekerülnie egy fiatalnak a csapatba.
Tito-nál érthető fiatal volt, Tata biztosra ment, LE is inkább a rutinra alapoz így első évében.
Ha az elmúlt 3 évben ugyan az lett volna az edző, akkor valószínűleg sokkal jobban haladt volna a beépítése a csapatba.

Szerintem ez így sokkal inkább megállja a helyét mint ha azt mondanánk, hogy de 3 edző alatt se tudott bekerülni kezdőnek, így biztos van valami baj vele.

Nem érzem úgy hogy bármi hiányossága lenne Bartranak, egyedül a rutin hiányzik amit csak folyamatos játék mellett lehet megszerezni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2015.03.10. 14:36:19

Bartra és kedvese Melissa gyermeket vár! Kislányuk lesz! :wink:
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.03.09. 23:00:47

Chino írta:
Varane-t pedig itt ne is említsük, mert a mi védőink a cipőjét sem köthetnék, max. az Aranylabda átadón segíthetik a pódiumra. :mrgreen:
Bartra többek közt azért sem fér be a Barca kezdőjébe mert még egyszer sem tudta leszerelni Messit! :mrgreen:

Egyébként sajnálom,hogy egy ilyen tehetséget így elpazarolnak itt,de hát a klubon belüli bénázás igazi hosszú évekre visszanyúló Barca tradíció! =D>
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Lezárt